Jump to content

מכבי תל אביב והליגה האירופית 19/20

turgi

Recommended Posts

הכל נכון ולהביא זרים טובים יותר זה תמיד רלוונטי אבל קשה לביצוע בטח ברמת השנה אחרי שנה(אפילו לריאל זה קשה).

אני מתכוון לתמימות המסויימת שהיתה לי לפני כמה שנים. הבתים באירופאיים זה כל כך רנדומלי, תלוי הגרלה, תלוי התנהלות הנהלתית מופתית ומלא החלטות נכונות כל הזמן. מרגיש לי קצת גדול על מועדון ישראלי מבחינת היציבות והשחיקה שזה עושה. מכבי היא אחת. אבל לכל הליגות הרלוונטיות לנו, יש כוחות עולים וכוחות ידועים, וכישרון מקומי גדול יותר וכל עונה, "הקבוצה לעבור" יכולה להשתנות.

זה יותר עמוק מסתם ככה "להביא זרים טובים". צריך מדיניות.

זה להחליט באיזה עמדות משקיעים (די ברור ששוער, בלם ומגן שמאלי בראש הרשימה), לראות עם איזה סוג של החתמות הצלחנו (שחקנים עם אופי מסוים ובשלב מסוים של הקריירה שלהם, ואני חושב שקרלוס וסאבוריט הם שתי הדוגמאות הכי מוצלחות שלנו), לחפש שחקנים שמתאימים למה שמחפשים (בין אם זה ותיקים מנוסים ובין אם זה כשרונות זולים או יקרים שמחפשים לעשות עליהם אקזיט) ולחזור על זה שוב ושוב ושוב. נכון להיום, אנחנו לא עושים מספיק מאמצים כדי לעזור לעצמנו להשתדרג בזרים.

אני מאמין שיאנויוטיס יהיה בסדר גמור, ברמת הקולינאס לפחות, ולליגה שלנו וגם לקמפיין אירופי צנוע זה אמור להספיק. סאבוריט הוא שיחוק (רק שיחזור כבר!). ז'איר שחקן ממוצע אבל מתאים לסוג השחקנים שהצליחו אצלנו (מנהיג בקבוצת צמרת בליגה השנייה בספרד), ואפילו שזה לא מצליח יותר מדי, הוא זר טוב בסך הכל, גם אם לא שדרוג רציני. ז'ראלדש הגיע לעמדה בעייתית עבורנו (בעקבות העזיבה של דסה) וגם הוא נופל בקטגוריית "הימור זול" (שאגב, לא נחלנו בה הצלחה יתרה בעבר, למעט אניימה לדעתי).

במובנים מסוימים, הבעיה שלנו היא צ'יקו וניקוליץ'. הראשון לא משחק מספיק ולא השתלט על עמדה כלשהי בהתקפה שלנו, שמשוועת לשחקן שישתלט על עמדה. השני פצוע מהיום הראשון.

בוא נסתכל לרגע על הזרים החל מעידן יורדי:

2013 - אניימה, קרלוס, גורי (לחצי עונה), גונזאלו גארסיה, ארנשואו (לחצי עונה) ופריצה (לחצי עונה)

2014 - קולינאס, קרלוס, מארבאל (לחצי עונה), מאנה (לחצי עונה), מיטרוביץ', פריצה

2015 - קולינאס, קרלוס, מיטרוביץ', איגיבור, פריצה

2016 - ראיקו (אני מתעלם מקולינאס שעזב אחרי ההעפלה לאלופות), קרלוס, מיטרוביץ' (לחצי עונה), איגיבור, מדוניאנין (לחצי עונה), ראדוניץ' (לחצי עונה), אורלנדו סה (לחצי עונה)

2017 - ראיקו, קרלוס, איגיבור, מדוניאנין, מיקאל (לחצי עונה), סקאריונה, וידאר וכמובן גם ראמון (לא נחשב), מרסלו (לא נחשב)

2018 - ראיקו, באבין, באטוקיו, רודריגז, סושיץ', וידאר

2019 - ראיקו, ז'איר, סאבוריט, צ'יקו וקצת וידאר בהתחלה.

יש כמה מגמות ברורות מבחינת עמדה - בכל העונות היה לנו שוער זר, בלם זר, מגן זר (לעיתים שניים) וחלוץ זר (צ'יקו חלוץ מבחינתי לפי התפקוד שלו בעונה שעברה). ברוב העונות היה לנו קשר מרכזי זר. לא הבאנו אף שחקן אגף זר. אנחנו על הרבה פחות מ-50% אחוז הצלחה בזרים.

מכל הרשימה למעלה, קולינאס, ראיקו, קרלוס, מיטרוביץ', איגיבור, פריצה ו-וידאר היחידים שבאמת קיבלנו מהם תרומה משמעותית ליותר מעונה אחת. זה מעט מדי. שבעה שחקנים זרים בשבע עונות, כשארבעה מהם למעשה שיחקו באותה עמדה, שזה אומר בערך שתי עמדות וחצי, וגם החצי הוא בזכות קרלוס.

לצד הצלחות בעמדה השוער והבלם (בעיקר קרלוס, אבל גם אם באבין וז'איר הם רק "בסדר" זה עדיין נופל בקטגוריה של חיובי בסך הכללי) ותרומה ראויה לציון של שני חלוצים (פריצה ו-וידאר) ובעמדת הקשר המרכזי (בעיקר מיטרוביץ' אבל גם איגיבר ומדוניאנין בסך הכל חיובי גם אם לא שדרגנו אותנו כפי שקיווינו), בעיקר נכשלנו, כשהכשלונות הכי גדולים הם בעמדת המגן (למעט סאבוריט), הקשר ההתקפי (כישלון נוראי החל מגונזאלו דרך סקאריונה וכלה בסושיץ').

זה מתסכל כי ברור לנו שאנחנו צריכים חלוץ זר ורצוי גם שחקן קישור התקפי זר (אגף או מאחורי החלוץ, לא איכפת לי, זה החלטה של איביץ'). זה בדיוק הפער שאמור לשפר את הסיכויים שלנו לעלות.

מיכאל אוחנה (כמשל) לא בהכרח במכבי ב-2014, זה לא העניין וגם אז היו החתמות של ישראלים טובים ביריבות (שילמנו הרבה כסף בעיקר על בן חיים בזמנו, וגם זה משמעותית פחות ממה שאוחנה נמכר לבית"ר וקרוב למה שעלה לבאר שבע מאשדוד). ב-2014 נשענו לא מעט על שחקנים מהגלאקטיקוס 2, שמורכבת מדור טוב יותר מהישראלים כיום באופן משמעותי (יצחקי ואלברמן), היה לך את פאקינג זהבי, וגם היה לך אחד כמו שאסור למשל על הספסל, תוצר מהטובים שהיו למכבי אי פעם.

גם אם תשתה לכל הליגה את השחקנים הישראלים הטובים, לא ממש תגיע לזה.

זה שהיינו שם זה יפה, זה לא ממש מעיד על משהו. זו הייתה קבוצה נדירה למדי תחת התנאים שעובדים לפיהם, עם הרבה דברים שהתחברו. בתקציב שלנו אמור להיות הרבה יותר סביר לרמה כזו מאשר איך שזה בפועל.

לגבי הזרים וזה שרובם המוחלט נכשל, זה פשוט לא נכון, בולשיט שמקורו בפרופוגנדה שמתנגדת לזרים. תבחן את הנושא לעומק ותגלה שנכשלים עם זרים בערך כמו שנכשלים עם ישראלים (הם פשוט הרבה יותר נדירים ולא נבלעים בנוף), שהזרים הם לרוב השחקנים הבולטים בקבוצות שלהם, ושיש הלימה בין פגיעה בכמות גדולה ככל האפשר הזרים ובין טיב הקבוצה. זרים הם ברומטר.

תוסיף פה מקום לשלושה-ארבעה זרים נוספים והרמה תקפוץ לך כבר בטווח הקצר, ובטווח הארוך זה יבלוט אפילו יותר.

קרא את ההודעה מעל לגבי הזרים. וזה זרים שמועדון מסודר כמו מכבי הביא. אבל זו פחות הנקודה שלי.

אתה לא מביא זרים טובים כי אובייקטיבית קשה, אבל ויתרת על הישראלים הסבירים. זה אולי מספיק לליגה כי זה עדיין יהיה עדיף על השאר לפחות חמש שנים בעשור אבל לאירופה זה פשוט לא יהיה.

ואני עדיין טוען שאין באמת הרבה הבדל בהיצע הישראלים של היום לעומת 2014 אולי אנחנו במינימום לוקלי אבל זה יתאזן.

רוצה לומר שאי אפשר לבנות על הצלחות באירופה רק כי נגדל שחקני בית ונביא זרים לא רעים אך לא עושים הבדל כמו צ'יקו.

נצטרך לחזור להשקיע ולטעמי המודל של ג'ורדי בגדול היה נכון למכבי. בעיקר כי המציאות היא מגבלת זרים.

אני די בטוח שרמת המקצוענות ששוינפלד גדל בה בכמה רמות מפה להוציא את מכבי ועוד 2-3 מועדונים וזה רק ברמת הכדורגל, ברמת החינוך אי אפשר להשוות בכלל.

בשורה התחתונה יש לך בסגל כבר כמה עונות 2-4 שחקנים כאלה, אפשר להתווכח על האיכות שלהם, אבל העובדה שמועדון כמו מכבי העדיף להחתים אותם (ובחוזים יפים) על פני רכש מקומי כבר אומרת משהו.

מסכים שההיצע דל, אבל אם כבר אתה מוצא מישהו שמתאים לקבוצה בעיני הוא כמו זר.

שוב, קלישאות.

גם אם נזרום על זה שגדל בסטנדרטים גבוהים בהרבה מפה וכל זה (ממש לא נכון בהכרח), יש לך אלפים שגדלים באקדמיות פאר ולא יוצא מהם שום דבר, מגיעים לך לליגות נידחות גם. סטנדרטים גבוהים מפיקים יותר משחקנים לרוב, אבל גם רוב השחקנים לא שווים ליגה א'. שחקן כמו שוינפלד יש כמו זבל, יש לך מספיק שחקנים בליגה שיעשו עבודה הרבה יותר טובה ממנו הבלטה שלו בהרבה פחות כסף (שוב, שלומי אזולאי הרבה יותר טוב, גם גיא מלמד ואפילו בן בסט שאי אפשר לראות).

מכבי טועה לפעמים, לא תמיד הרכש הוא טוב. שוינפלד, בעיני, בשיקלול תנאי חוזה, סכום העברה ויכולת מקצועית, מתחרה רק בבן בסט בתחרות הרכש הגרוע ביותר שהיה לנו תחת ג'ורדי, ואחד הגרועים בכל הזמנים. זה שהחליטו להחתים אותו ולא חלוץ ישראלי אחר זה טררם מופרז בזמנו סביבו ולא הרבה מעבר.

עכשיו כשעזבנו את שוינפלד, יש לך עוד שני מתאזרחים, אחד זה בלקמן שאפשר להחליק עליו (והוא מהבודדים בעולם בסטטוס), השני הוא פאקינג שוער מחליף, נגיד שטננבאום לא היה ישראלי, היו מביאים איזה תואם ליפשיץ בלי הבדל משמעותי, לא היה קורה שום דבר. אני מזכיר לך שזה נער תגלית שבא להנות בישראל המשבצת נוחה שבה הוא לא משחק יותר מידי, גם אם גדל במועדון פאר ואפילו שיחק שם כמה דקות בליגה.

קרא את ההודעה מעל לגבי הזרים. וזה זרים שמועדון מסודר כמו מכבי הביא. אבל זו פחות הנקודה שלי.

אתה לא מביא זרים טובים כי אובייקטיבית קשה, אבל ויתרת על הישראלים הסבירים. זה אולי מספיק לליגה כי זה עדיין יהיה עדיף על השאר לפחות חמש שנים בעשור אבל לאירופה זה פשוט לא יהיה.

ואני עדיין טוען שאין באמת הרבה הבדל בהיצע הישראלים של היום לעומת 2014 אולי אנחנו במינימום לוקלי אבל זה יתאזן.

רוצה לומר שאי אפשר לבנות על הצלחות באירופה רק כי נגדל שחקני בית ונביא זרים לא רעים אך לא עושים הבדל כמו צ'יקו.

נצטרך לחזור להשקיע ולטעמי המודל של ג'ורדי בגדול היה נכון למכבי. בעיקר כי המציאות היא מגבלת זרים.

מספרית אולי אין הבדל גדול מאז, איכותית פער משוגע לגמרי. אין לך יצחקים, אין לך אלברמנים, אין לך מישהו שאפילו מדגדג את שאסור ובטח לא את זהבי, יש לך היום מלא שחקנים שיכולים הרבה יותר מידי ולא יספקו לך את הדברים הללו. ירדן שועה, מיכאל אוחנה וכאלה הם שחקנים שגם אז לא בהכרח נוחתים במכבי, והם עלו לקבוצות שלהם יותר משעלו שחקנים בולטים אצלנו.

אתה מציג את הסיטואציה כאילו כל הישראלים של מכבי שחקני בית שעלו מהנוער, ואין לנו את ריקן, שכטר, אצילי, עטר, קנדיל (ודסה עד לא מזמן) וגולסה שפצוע כל הזמן. יש לנו שחקני רכש ישראלים יותר משחקנים בית, זו לא באמת הנקודה והאיזון כרגע צריך להיות השאיפה.

זה להחליט באיזה עמדות משקיעים (די ברור ששוער, בלם ומגן שמאלי בראש הרשימה), לראות עם איזה סוג של החתמות הצלחנו (שחקנים עם אופי מסוים ובשלב מסוים של הקריירה שלהם, ואני חושב שקרלוס וסאבוריט הם שתי הדוגמאות הכי מוצלחות שלנו), לחפש שחקנים שמתאימים למה שמחפשים (בין אם זה ותיקים מנוסים ובין אם זה כשרונות זולים או יקרים שמחפשים לעשות עליהם אקזיט) ולחזור על זה שוב ושוב ושוב. נכון להיום, אנחנו לא עושים מספיק מאמצים כדי לעזור לעצמנו להשתדרג בזרים.

אני מאמין שיאנויוטיס יהיה בסדר גמור, ברמת הקולינאס לפחות, ולליגה שלנו וגם לקמפיין אירופי צנוע זה אמור להספיק. סאבוריט הוא שיחוק (רק שיחזור כבר!). ז'איר שחקן ממוצע אבל מתאים לסוג השחקנים שהצליחו אצלנו (מנהיג בקבוצת צמרת בליגה השנייה בספרד), ואפילו שזה לא מצליח יותר מדי, הוא זר טוב בסך הכל, גם אם לא שדרוג רציני. ז'ראלדש הגיע לעמדה בעייתית עבורנו (בעקבות העזיבה של דסה) וגם הוא נופל בקטגוריית "הימור זול" (שאגב, לא נחלנו בה הצלחה יתרה בעבר, למעט אניימה לדעתי).

במובנים מסוימים, הבעיה שלנו היא צ'יקו וניקוליץ'. הראשון לא משחק מספיק ולא השתלט על עמדה כלשהי בהתקפה שלנו, שמשוועת לשחקן שישתלט על עמדה. השני פצוע מהיום הראשון.

2013 - אניימה, קרלוס, גורי (לחצי עונה), גונזאלו גארסיה, ארנשואו (לחצי עונה) ופריצה (לחצי עונה)

2016 - ראיקו (אני מתעלם מקולינאס שעזב אחרי ההעפלה לאלופות), קרלוס, מיטרוביץ' (לחצי עונה), איגיבור, מדוניאנין (לחצי עונה), ראדוניץ' (לחצי עונה), אורלנדו סה (לחצי עונה)

2017 - ראיקו, קרלוס, איגיבור, מדוניאנין, מיקאל (לחצי עונה), סקאריונה, וידאר וכמובן גם ראמון (לא נחשב), מרסלו (לא נחשב)

יש כמה מגמות ברורות מבחינת עמדה - בכל העונות היה לנו שוער זר, בלם זר, מגן זר (לעיתים שניים) וחלוץ זר (צ'יקו חלוץ מבחינתי לפי התפקוד שלו בעונה שעברה). ברוב העונות היה לנו קשר מרכזי זר. לא הבאנו אף שחקן אגף זר. אנחנו על הרבה פחות מ-50% אחוז הצלחה בזרים.

מכל הרשימה למעלה, קולינאס, ראיקו, קרלוס, מיטרוביץ', איגיבור, פריצה ו-וידאר היחידים שבאמת קיבלנו מהם תרומה משמעותית ליותר מעונה אחת. זה מעט מדי. שבעה שחקנים זרים בשבע עונות, כשארבעה מהם למעשה שיחקו באותה עמדה, שזה אומר בערך שתי עמדות וחצי, וגם החצי הוא בזכות קרלוס.

לצד הצלחות בעמדה השוער והבלם (בעיקר קרלוס, אבל גם אם באבין וז'איר הם רק "בסדר" זה עדיין נופל בקטגוריה של חיובי בסך הכללי) ותרומה ראויה לציון של שני חלוצים (פריצה ו-וידאר) ובעמדת הקשר המרכזי (בעיקר מיטרוביץ' אבל גם איגיבר ומדוניאנין בסך הכל חיובי גם אם לא שדרגנו אותנו כפי שקיווינו), בעיקר נכשלנו, כשהכשלונות הכי גדולים הם בעמדת המגן (למעט סאבוריט), הקשר ההתקפי (כישלון נוראי החל מגונזאלו דרך סקאריונה וכלה בסושיץ').

זה מתסכל כי ברור לנו שאנחנו צריכים חלוץ זר ורצוי גם שחקן קישור התקפי זר (אגף או מאחורי החלוץ, לא איכפת לי, זה החלטה של איביץ'). זה בדיוק הפער שאמור לשפר את הסיכויים שלנו לעלות.

ההגדרה להפעלה בשחקנים האלה היא 100% במכסת הזרים. מצפים מכל שחקן להפוך לשחקן הרכב בולט, ולשחקן רכש, בלי קשר לדרכון שלו, קשה להפוך לכזה בעונה הראשונה בקבוצה.

סטיב גורי, אם היה אז זר שישי אפילו, בלי הגדלה מעבר למכסה כיום (שהיא הגדלה הכרחית), היה נשאר הרבה יותר מחצי עונה ומשחק בהרכב, שחקן מצוין. מקרה של שחקן רכש שבסך הכל לקח לו קצת זמן להתאקלם, התחיל להיות מצוין ואז הוחלט לשחרר כי היו חוזרים בעמדות קריטיות יותר לחיזוק זר, זה הכל. גונסאלו לא ממש התחבר בקבוצה אבל שחקן טוב מאוד, וגם ארנשואו היה בסדר גמור בסך הכל ואם היה ישראלי לא היו קוראים לו כישלון.

מדוניאנין שחקן מצוין, בחיים לא נפילה ברכש. אורלנדו סה שחקן מצוין גם כן, שכמו הרבה מקרים עם הרבה חלוצים בעולם קצת לא התחבר לקבוצה, אבל אם לא היה תופס מקום קריטי של זר כנראה שממש לא היו מחפשים להיפטר ממנו.

אני מעדיף את באטוקיו על פני שחקן כמו ברסקי, בכל יום. סושיץ' שחקן שסבל להחריד מהצבה לא טובה, אבל יכול לקבל ככישלון, חוסה רודריגס גם אותו סגנון.

הנפילות הרציניות היו בעמדת המגן השמאלי, בסך הכל השחקנים, כשחקני רכש "כלליים", לא היו גרועים, לא נפילות, פשוט היו מיותרים ביחס למכסה משוגעת שגורמת לך לשחרר שחקנים שיכולים לעזור לך כי הם זרים.

יש שני אלמנטים שקצת מתפספסים בדיון הזה:

1. כבר היינו שם. רק לפני חמש שנים עשינו עונה אירופית טובה שקשה לי לראות אותנו משחזרים. בעונת סוזה לטעמי אנחנו מטאטאים את קלוז' ופרנצווארוש ואנחנו מגיעים מול סודובה עם ביטחון גדול. מה השתנה? היו לנו ישראלים יותר טובים. כי אספנו אותם מכל הליגה. במכבי של 2014 מיכאל אוחנה (כמשל) מגיע למכבי. כן, אני מבין שזה הרבה יותר קשה עכשיו. יש פייר פליי ויותר תחרות אבל התוצאה היא שהסגל הישראלי פחות טוב. כן,זה מחמם את הלב שמייצרים יותר מהנוער אבל כרגע המודל של לאסוף ישראלים טובים ייצר סגל טוב יותר.

2. לגבי הזרים, אני לגמרי בעד להגדיל משמעותית את המכסה עד לבטל לגמרי את המגבלה. בעיקר כדי להחזיר לשפיות כלכלית. עם זאת צריך לזכור שזר זה הימור גדול. בסופו של דבר רוב מוחלט של הזרים שמגיעים לישראל נכשלים. אני ממש לא חושב שיהיה הבדל גדול אם יהיו שמונה זרים בקבוצה למשל. זה. בעיקר יאפשר שפיות כלכלית וקצת אקזיטים על אפריקאים צעירים למשל. לא חושב שזה ישפר מקצועית משמעותית את הליגה.

בסופו של דבר, רוצה לומר שאהבתי מאוד את המודל של ג'ורדי. אולי היה צריך להחליף את ג'ורדי אבל לשמור על המודל (יחד עם להתכונן טוב יותר לחלון ההעברות של הזרים ולתת יותר מקום לשחקני בית)

סעיף 1 הוא בדיוק הניתוק מהמציאות. גם מכביסל פעם הגיעה לפיינל פורים וגמרים(תודות לזרים ומתאזרחים). אתה לא לבד בעולם ואפילו לא בליגה שלך. אז תתחרה על מעט הכישרון ותצפה לפגוע תמיד בזרים. זאת בדיוק ההחזקה היומיומית הדרושה. אבל... גם אחרות רוצות ומתמודדות. ויש לך שוגר דדי ועדיין זה יסתיים בעברת פליי פליי. זה לא אומר משהו?

מנג'ר אהוב, הרשימה לא מראה לך כמה רנדומלית ההצלחה?

ריאל לא מצליחה תמיד. אנחנו דג קטן, כולה קבוצה מישראל.

אנחנו מועדון גרעוני בבסיס.

שוב, קלישאות.

גם אם נזרום על זה שגדל בסטנדרטים גבוהים בהרבה מפה וכל זה (ממש לא נכון בהכרח), יש לך אלפים שגדלים באקדמיות פאר ולא יוצא מהם שום דבר, מגיעים לך לליגות נידחות גם. סטנדרטים גבוהים מפיקים יותר משחקנים לרוב, אבל גם רוב השחקנים לא שווים ליגה א'. שחקן כמו שוינפלד יש כמו זבל, יש לך מספיק שחקנים בליגה שיעשו עבודה הרבה יותר טובה ממנו הבלטה שלו בהרבה פחות כסף (שוב, שלומי אזולאי הרבה יותר טוב, גם גיא מלמד ואפילו בן בסט שאי אפשר לראות).

מכבי טועה לפעמים, לא תמיד הרכש הוא טוב. שוינפלד, בעיני, בשיקלול תנאי חוזה, סכום העברה ויכולת מקצועית, מתחרה רק בבן בסט בתחרות הרכש הגרוע ביותר שהיה לנו תחת ג'ורדי, ואחד הגרועים בכל הזמנים. זה שהחליטו להחתים אותו ולא חלוץ ישראלי אחר זה טררם מופרז בזמנו סביבו ולא הרבה מעבר.

עכשיו כשעזבנו את שוינפלד, יש לך עוד שני מתאזרחים, אחד זה בלקמן שאפשר להחליק עליו (והוא מהבודדים בעולם בסטטוס), השני הוא פאקינג שוער מחליף, נגיד שטננבאום לא היה ישראלי, היו מביאים איזה תואם ליפשיץ בלי הבדל משמעותי, לא היה קורה שום דבר. אני מזכיר לך שזה נער תגלית שבא להנות בישראל המשבצת נוחה שבה הוא לא משחק יותר מידי, גם אם גדל במועדון פאר ואפילו שיחק שם כמה דקות בליגה.

ברור שזה לא רק לגדול בסביבה כזאת, צריך גם כדורגל. אין ספק בזה. אבל זה בסיס טוב ולפעמים עדיף על שחקן מוכשר יותר אבל עם אופי חרא.

אז אני מעדיף את שוינפלד על פני בן אז'ובל למשל או את פיליפנקה על טל כחילה כזה. אבל ממש לא מסכים עם רמות השכר שהם הגיעו במכבי.

את כל הנושא הזה אפשר לסכם בפיל בחדר שאף אחד לא נוגע בו- פייר פליי. מכבי השקיעה סכומים דימיוניים ביחס לגודל שלה ונחשפה. זה הביא הצלחות גדולות בליגה המקומית וגם שלבי בתים. זה קרה בזכות השקעה מטורפת של שוגר דדי והיה לזה מחיר. הפייר פליי מעניש אותך קדימה אבל חשוב שנזכור מה הביא אותנו לשם בכלל. היו לנו בזמן אמת, יותר אפשרויות.

עכשיו, אנחנו יורדים לגודל יותר אמיתי(היי, עדיין מותר לנו גירעון של 10 מיליון יורו לעונה שזה לוקסוס של עשירים , כן) ונתמודד שם. נראה מה העין המקצועית שווה ובכלל...

הפייר פליי הזה פשוט מכה נוראית וטמטום מוחלט. אני יכול להבין את הכוונות הטובות של אופ"א שרצו לעזור למועדונים להימנע מפשיטת רגל, אבל על הדרך הם פשוט הרסו למועדונים הקטנים אפשרויות להתקדם. איך מועדון קטן בסדר גודל אירופאי יתקדם בלי השקעת בעלים? השקעה מאסיבית של הבעלים זה כמעט הדרך היחידה (או בוא נגיד הכי ריאלית) כדי שמועדון יתפתח ויגדל. בתוספת לניהול נכון כמובן, אבל עדיין בלי הכסף יש גבול עד כמה ניהול נכון יכול לקדם אותך. אסור היה להם להשית את מגבלות הפייר פליי על מועדונים מסדר גודל מסוים ומטה. זה פשוט בדיחה.

ביטול הגבלת הזרים תביא קודם כל שפיות כלכלית בכדורגל שלנו. לא עוד שחקנים ישראלים נמכרים ומשתכרים בסכומים דמיוניים סוחטים בעלי קבוצות ומחזיקים אותם בביצים.

היתרון השני הוא שברגע שההיצע שלך גדול יותר, יותר סיכוי שתמצא שחקנים יותר טובים. אולי לא תפגע בכולם, אבל בלונג ראן זה ישרת אותך יותר. ועל הדרך גם יגרום לישראלים להתאמץ יותר (אם זה בשביל משכורת גבוה יותר או כי זרים יביאו איתם יותר מקצוענות).

בלי ביטול מגבלת הזרים (הייתי גם מוסיף הקטנת הליגה ל-10 קבוצות ו-4 סיבובים משלל סיבות) אין לנו מה לחפש באירופה באופן קבוע. אז פעם בכמה שנים איזו קבוצה תפגע בכמה זרים בו זמנית ותצליח לעשות קמפיין-שניים יפים באירופה ובזה זה יגמר.

הפייר פליי הזה פשוט מכה נוראית וטמטום מוחלט. אני יכול להבין את הכוונות הטובות של אופ"א שרצו לעזור למועדונים להימנע מפשיטת רגל, אבל על הדרך הם פשוט הרסו למועדונים הקטנים אפשרויות להתקדם. איך מועדון קטן בסדר גודל אירופאי יתקדם בלי השקעת בעלים? השקעה מאסיבית של הבעלים זה כמעט הדרך היחידה (או בוא נגיד הכי ריאלית) כדי שמועדון יתפתח ויגדל. בתוספת לניהול נכון כמובן, אבל עדיין בלי הכסף יש גבול עד כמה ניהול נכון יכול לקדם אותך. אסור היה להם להשית את מגבלות הפייר פליי על מועדונים מסדר גודל מסוים ומטה. זה פשוט בדיחה.

ביטול הגבלת הזרים תביא קודם כל שפיות כלכלית בכדורגל שלנו. לא עוד שחקנים ישראלים נמכרים ומשתכרים בסכומים דמיוניים סוחטים בעלי קבוצות ומחזיקים אותם בביצים.

היתרון השני הוא שברגע שההיצע שלך גדול יותר, יותר סיכוי שתמצא שחקנים יותר טובים. אולי לא תפגע בכולם, אבל בלונג ראן זה ישרת אותך יותר. ועל הדרך גם יגרום לישראלים להתאמץ יותר (אם זה בשביל משכורת גבוה יותר או כי זרים יביאו איתם יותר מקצוענות).

בלי ביטול מגבלת הזרים (הייתי גם מוסיף הקטנת הליגה ל-10 קבוצות ו-4 סיבובים משלל סיבות) אין לנו מה לחפש באירופה באופן קבוע. אז פעם בכמה שנים איזו קבוצה תפגע בכמה זרים בו זמנית ותצליח לעשות קמפיין-שניים יפים באירופה ובזה זה יגמר.

המטרה של פייר פליי היא לא כל כך להגן על מועדונים מפשיטת רגל, כי עובדה שמועדונים פושטים רגל על ימין ועל שמאל בכל אירופה, אלא יותר לאפשר תחרות כלכלית הוגנת יותר בין הקבוצות בתחרויות האירופאיות השונות.

המטרה של פייר פליי היא לא כל כך להגן על מועדונים מפשיטת רגל, כי עובדה שמועדונים פושטים רגל על ימין ועל שמאל בכל אירופה, אלא יותר לאפשר תחרות כלכלית הוגנת יותר בין הקבוצות בתחרויות האירופאיות השונות.

איך בדיוק זה מאפשר תחרות הוגנת? להפך זה רק מקבע את הדברים ומונע התפתחות של מועדונים בסדר גודל שלנו.

זה פשוט הזוי שקבוצה כמו הפועל לא קיבלה פטיש מאופ"א אבל אנחנו על כמה דולרים קיבלנו באן ל-3 שנים. המועדונים הגדולים ביבשת מרמים את הפייר פליי במאות מיליונים ואנחנו על כמה גרושים מקבלים בראש. זה מצב לא הגיוני בשום צורה.

המטרה המוצהרת של הפייר פליי היא להגן על מועדונים מפשיטת רגל. כל הנושא של תחרות הוגנת כלכלית לא הוזכר בכלל כשהתחילו עם הרעיון הזה.

ברור שזה לא רק לגדול בסביבה כזאת, צריך גם כדורגל. אין ספק בזה. אבל זה בסיס טוב ולפעמים עדיף על שחקן מוכשר יותר אבל עם אופי חרא.

אז אני מעדיף את שוינפלד על פני בן אז'ובל למשל או את פיליפנקה על טל כחילה כזה. אבל ממש לא מסכים עם רמות השכר שהם הגיעו במכבי.

שמע אחי, הטענה המרכזית שממנה התחלת את הדיון היא:

שכמו שלפרנצוורש יש 19 זרים, לנו יש 9 זרים.

הוכיחו לך כל הזמן כאן למה זה לא נכון ואתה ממשיך לשנות את הדיון

בגדול זה לא נכון כי אם היה לנו אפשרות להחתים זרים כמו להם אז גם אם היו לנו 9 זרים- המתאזרחים לא היו כאן

המטרה המוצהרת של הפייר פליי היא להגן על מועדונים מלפשוט רגל

בפועל המטרה של הפייר פליי זה עמ"נ לשמר את המעמד של הגדולות ולא לתת לקטנות ולבינוניות לאיים עליהן

הייתה על זה פעם כתבה יפה עם המנהל של דורטמונד שהתלונן על זה (אבל אני לא מוצא..)

שמע אחי, הטענה המרכזית שממנה התחלת את הדיון היא:

שכמו שלפרנצוורש יש 19 זרים, לנו יש 9 זרים.

הוכיחו לך כל הזמן כאן למה זה לא נכון ואתה ממשיך לשנות את הדיון

בגדול זה לא נכון כי אם היה לנו אפשרות להחתים זרים כמו להם אז גם אם היו לנו 9 זרים- המתאזרחים לא היו כאן

א' לא הוכיחו כלום.

ב' אני לא מתעסק באם. במצב הנתון יש לנו עוד 3 שחקנים שלא גדלו בחובבנות שיש פה, לא משנה הנסיבות, מבחינתי הם נותנים ערך מוסף שאין פה בליגה ולכן נחשבים זרים יחסית לאפשרויות שיש פה.

שינפלד לא זר. שוינפלד עולה חדש. כלומר מהגר. למעשה הוא יותר שקול לכל האפריקאים והטוניסאים בנבחרת צרפת מאשר לזר.

מה הקשר בין קאנטה ופוגבה שנולדו, גדלו והתחנכו בצרפת לאהרון שוינפלד שהפעם הראשונה שדרך בישראל הייתה בגיל 26?

אם היו רוצים שהקבוצות הבכירות בליגה יתקדמו באירופה, אז מזמן היו מבטלים את חוק הזרים, אבל יש פה עסק שצריך להריץ.

לשמור על השחקן הישראלי שלא הוביל את הנבחרת לכלום 500 שנה זה יותר חשוב

א' לא הוכיחו כלום.

ב' אני לא מתעסק באם. במצב הנתון יש לנו עוד 3 שחקנים שלא גדלו בחובבנות שיש פה, לא משנה הנסיבות, מבחינתי הם נותנים ערך מוסף שאין פה בליגה ולכן נחשבים זרים יחסית לאפשרויות שיש פה.

אחי, מתנצל, רק עכשיו הבנתי אותך

אבל גם לשיטתך הם לא נחשבים זרים כי בסיטואציה של ההגבלת זרים הם כאן רק בזכות הדרכון

בפועל (בהשוואה שלי לקבוצות האירופאיות- ולכן אני מכניס את ה'אם'- אם לא הייתה הגבלת זרים, כמו שלהם אין ומכאן התחילה כל ההשוואה) הם לא היו כאן- לא כי היית מביא שחקנים טובים יותר (שכנראה גם היה קורה) אלא פשוט כי המבחר הגדול יותר לאסוף ממנו היה מייתר אותם (ככה שגם פרנצוורש לא תסתכל על שחקנים זרים רק בגלל שיש להם אזרחות הונגרית)

לא מבין מה הסתבכתם.

לרוב המועדונים באירופה יש pool של עשרות אלפי שחקנים לבחור מהם.

לקבוצות ישראליות יש pool של 200.

סעיף 1 הוא בדיוק הניתוק מהמציאות. גם מכביסל פעם הגיעה לפיינל פורים וגמרים(תודות לזרים ומתאזרחים). אתה לא לבד בעולם ואפילו לא בליגה שלך. אז תתחרה על מעט הכישרון ותצפה לפגוע תמיד בזרים. זאת בדיוק ההחזקה היומיומית הדרושה. אבל... גם אחרות רוצות ומתמודדות. ויש לך שוגר דדי ועדיין זה יסתיים בעברת פליי פליי. זה לא אומר משהו?

אז אני כופר בהנחה שקרה משהו מאוד דרמטי בכדורגל הישראלי והאירופי החמש השנים האחרונות (יתרה מכך, ב"ש הצליחה באירופה לפני 3 שנים הצלחה שלא היתה מקרית).

בפועל הפסקנו להשקיע בזרים ובישראלים והתוצאה היא קבוצה פחות טובה.

לגבי הפייר פליי, זה ממש לא היה הכרחי, חרגנו במעט וזה אחרי כמה בזבוזים חסרי תכלית (שוינפלד, יחזקאל) אי מכירת נכסים בזמן (ראייקו, טבח) וצוות מנופח מדי.

אחי, מתנצל, רק עכשיו הבנתי אותך

אבל גם לשיטתך הם לא נחשבים זרים כי בסיטואציה של ההגבלת זרים הם כאן רק בזכות הדרכון

בפועל (בהשוואה שלי לקבוצות האירופאיות- ולכן אני מכניס את ה'אם'- אם לא הייתה הגבלת זרים, כמו שלהם אין ומכאן התחילה כל ההשוואה) הם לא היו כאן- לא כי היית מביא שחקנים טובים יותר (שכנראה גם היה קורה) אלא פשוט כי המבחר הגדול יותר לאסוף ממנו היה מייתר אותם (ככה שגם פרנצוורש לא תסתכל על שחקנים זרים רק בגלל שיש להם אזרחות הונגרית)

ההבדל הוא שאני מדבר על מצב נתון ואתה על פוטנציאל. ברור שבפוטנציאל להם יש יתרון בטווח הארוך למצוא שחקנים יותר טובים, בפועל למכבי יש בסגל 2-4 יהודים בכל עונה שהיא חשבה שמתאימים לסגל, אם לא היתה הגבלה היית מביא שחקנים טובים יותר מהם? אולי כן ואולי לא, אי אפשר לדעת. עדיין יש לך 6 זרים בסגל שנבחרו מאותו פול שהם בחרו. מפה תשווה בין הקבוצות.