Jump to content

מכבי תל אביב והליגה האירופית 19/20

turgi

Recommended Posts

רוצה להצטרף לדיון וקודם כל להגיד שאני במחנה מלדיני והמכבייה.

המצב אכן מייאש. הידיעה שעברנו חלון לא טוב, אבל שבסיטואציה הנוכחית לא היה אפשר לעשות אחרת, מתסכלת ברמות קשות.

אנחנו עם 6 זרים, וגם אם יתברר שפגענו בכולם ושאף אחד לא פצוע, בשביל קבוצה באמת טובה אנחנו עדיין צריכים בלם, קשר 50-50, קיצוני ימני וחלוץ. כל זה כדי להרכיב קבוצה טובה, שתוכל לתפקד טוב גם כשתהיינה פציעות. זה מוביל אותי למסקנה שבמצב הנוכחי, עם הגבלת הזרים על שלל השלכותיה, אין לנו סיכוי ממשי להתקדם.

כאמור, הגבלת הזרים מורידה את הערך הממשי של הכסף שלנו. לכן אנחנו מגיעים לסיטואציה בלתי אפשרית שבכמה שקלים שנשארו, אחרי שחילקנו כמויות כסף מוגזמות למשכורות עתק ולסכומי העברות מופרכים, בכסף שנשאר אנחנו צריכים לקנות זרים "מעל הליגה", כדי לפצות על הרמה הירודה שקיימת בלעדיהם. בכסף הזה מצד אחד צריך לקנות זרים טובים לעמדות בהן אנחנו צריכים חיזוק, אבל מצד שני הם צריכים לרצות להגיע לישראל. כל זה צריך לקרות במחיר סביר. זאת סיטואציה פשוט לא הגיונית, שלדעתי אין לה שום היתכנות בטווח הארוך. החתמה של שחקן כמו סאבוריט היא די נס, זה לא משהו שאפשר לצפות לו.

גם בלי הבעיה הכספית, בגלל הגבלת הזרים הציפייה היא "לפגוע בכל הזרים", או "להביא שישה זרים מעל הליגה", משהו שמעולם לא קרה. יש סיבה שזה לא קרה. סטטיסטית זה לא הגיוני, גם אם נשקיע הרבה משאבים לצורך הזה. "פגיעה" בזר היא מלאכה שדורשת כ"כ הרבה מרכיבים. יש פה אלמנט משמעותי של מזל, זה ההיפך ממדע מדויק.

זה נחמד מודל אידיאלי של ציפייה לשני זרים מעל הליגה, שניים ברמת שחקן ישראלי טוב ושניים מיותרים. את זה לדעתי אנחנו יכולים להשיג, אבל בצורה כזאת לא נתקדם משמעותית. כאמור, יש פציעות, הרחקות וכדומה, ובסוף אנחנו נשארים עם הבסיס הישראלי הרע.

מבחינת ישראלים, כמובן ששיפור במחלקות הנוער שלנו יעזור, אבל עדיין, אי אפשר רק עם זה. בכל מועדון יש תקופות יובש, זה קורה גם באייאקס. בסיטואציה הגיונית החוסר הזה צריך להתמלא על ידי רכישת שחקנים מבחוץ, לא משנה אם זה מקבוצה אחרת בארץ או מחו"ל. הבעיה היא ששוב, במצב הנוכחי לזרים יש הגבלה וישראלים טובים במחירים הגיוניים אין.

זה הזוי שהתרגלנו למצב שצריך לבחור זרים בפינצטה, עד שזה נראה לנו הגיוני. במצב הגיוני קבוצה אמורה להיבנות עם בסיס של שחקני פנים והשלמות של שחקני חוץ, אבל אצלנו הפנים ברמה רעה והחוץ אינו בר השגה. לכן אי אפשר להסתמך רק על שיפור פנימי.

אגב, דובר פה רבות על ההשלכות שיש להגבלת הזרים מבחינה כלכלית, אבל יש משהו שעוד לא עלה שרלוונטי בעיקר לשחקני פנים. במצב הנוכחי, בו מכבי היא המתמודדת היחידה בליגה מבחינה מקצועית, רק הצעה כספית שעולה על הצעה שלנו באופן ניכר תוציא מאיתנו שחקנים. זה לא לנצח ואי אפשר להסתמך על זה. בהמשך תהיה לנו תחרות מקצועית, ונצטרך לפצות עליה בכסף. ככה בנוסף לכל הכסף שמוציאים, נצטרך גם לשלם יותר כסף לשחקני הנוער שלנו, כדי שישארו אצלנו. גם בגלל זה אי אפשר לסמוך רק על שיפור פנימי.

רוצה להצטרף לדיון וקודם כל להגיד שאני במחנה מלדיני.

המצב אכן מייאש. הידיעה שעברנו חלון לא טוב, אבל שבסיטואציה הנוכחית לא היה אפשר לעשות אחרת, מתסכלת ברמות קשות.

אנחנו עם 6 זרים, וגם אם יתברר שפגענו בכולם ושאף אחד לא פצוע, בשביל קבוצה באמת טובה אנחנו עדיין צריכים בלם, קשר 50-50, קיצוני ימני וחלוץ. כל זה כדי להרכיב קבוצה טובה, שתוכל לתפקד טוב גם כשתהיינה פציעות. זה מוביל אותי למסקנה שבמצב הנוכחי, עם הגבלת הזרים על שלל השלכותיה, אין לנו סיכוי ממשי להתקדם.

כאמור, הגבלת הזרים מורידה את הערך הממשי של הכסף שלנו. לכן אנחנו מגיעים לסיטואציה בלתי אפשרית שבכמה שקלים שנשארו, אחרי שחילקנו כמויות כסף מוגזמות למשכורות עתק ולסכומי העברות מופרכים, בכסף שנשאר אנחנו צריכים לקנות זרים "מעל הליגה", כדי לפצות על הרמה הירודה שקיימת בלעדיהם. בכסף הזה מצד אחד צריך לקנות זרים טובים לעמדות בהן אנחנו צריכים חיזוק, אבל מצד שני הם צריכים לרצות להגיע לישראל. כל זה צריך לקרות במחיר סביר. זאת סיטואציה פשוט לא הגיונית, שלדעתי אין לה שום היתכנות בטווח הארוך. החתמה של שחקן כמו סאבוריט היא די נס, זה לא משהו שאפשר לצפות לו.

גם בלי הבעיה הכספית, בגלל הגבלת הזרים הציפייה היא "לפגוע בכל הזרים", או "להביא שישה זרים מעל הליגה", משהו שמעולם לא קרה. יש סיבה שזה לא קרה. סטטיסטית זה לא הגיוני, גם אם נשקיע הרבה משאבים לצורך הזה. "פגיעה" בזר היא מלאכה שדורשת כ"כ הרבה מרכיבים. יש פה אלמנט משמעותי של מזל, זה ההיפך ממדע מדויק.

זה נחמד מודל אידיאלי של ציפייה לשני זרים מעל הליגה, שניים ברמת שחקן ישראלי טוב ושניים מיותרים. את זה לדעתי אנחנו יכולים להשיג, אבל בצורה כזאת לא נתקדם משמעותית. כאמור, יש פציעות, הרחקות וכדומה, ובסוף אנחנו נשארים עם הבסיס הישראלי הרע.

מבחינת ישראלים, כמובן ששיפור במחלקות הנוער שלנו יעזור, אבל עדיין, אי אפשר רק עם זה. בכל מועדון יש תקופות יובש, זה קורה גם באייאקס. בסיטואציה הגיונית החוסר הזה צריך להתמלא על ידי רכישת שחקנים מבחוץ, לא משנה אם זה מקבוצה אחרת בארץ או מחו"ל. הבעיה היא ששוב, במצב הנוכחי לזרים יש הגבלה וישראלים טובים במחירים הגיוניים אין.

זה הזוי שהתרגלנו למצב שצריך לבחור זרים בפינצטה, עד שזה נראה לנו הגיוני. במצב הגיוני קבוצה אמורה להיבנות עם בסיס של שחקני פנים והשלמות של שחקני חוץ, אבל אצלנו הפנים ברמה רעה והחוץ אינו בר השגה. לכן אי אפשר להסתמך רק על שיפור פנימי.

אגב, דובר פה רבות על ההשלכות שיש להגבלת הזרים מבחינה כלכלית, אבל יש משהו שעוד לא עלה שרלוונטי בעיקר לשחקני פנים. במצב הנוכחי, בו מכבי היא המתמודדת היחידה בליגה מבחינה מקצועית, רק הצעה כספית שעולה על הצעה שלנו באופן ניכר תוציא מאיתנו שחקנים. זה לא לנצח ואי אפשר להסתמך על זה. בהמשך תהיה לנו תחרות מקצועית, ונצטרך לפצות עליה בכסף. ככה בנוסף לכל הכסף שמוציאים, נצטרך גם לשלם יותר כסף לשחקנים הנוער שלנו, כדי שישארו אצלנו. גם בגלל זה אי אפשר לסמוך רק על שיפור פנימי.

רק תיקון אחד להודעה מאד יפה ונכונה שלך...

מחנה מלדיני/המכבייה. אני טוען כבר שנתיים שהגעה לבתים זה תואר וג'ק(איפה הוא? מתגעגע אליו על אמת) ועוד רבים התווכחו ורבו איתי על זה(((:

אני לא במחנה אף אחד..אבל אני מזמן טוען שאין לנו שחקני אגף קלאסים בקאדר ראשי, מאז עזיבת בן חיים המשחק שלנו בקטע הזה נחלש...בסגל הרחב יש לנו את חוזז ואלמוג שלא בטוח שצפוים להשאר ולא נספרים גם ככה.

המשחק שלנו נוטה הרבה להכנס לאמצע עם שחקנים כמו אצילי,בלקמן, עטר וצ'יקו ואף אחד מהם לא מרווח, איבדנו את דסה שהיה אחד מאלה שכן מרווחים בתור מגן..לא יודע לגבי המגן החדש אולי גם הוא כזה, אבל זה עדין לא פתרון.

למעשה מאז עזיבת ווקאמה אין בליגה שחקן כזה שאני יכול להצביע עליו שחקן קו קלאסי כזה שמרווח משחק .

אתם באמת בעד ליגיון זרים ?

לא רואה איך זה מקדם אותנו כמועדון להפוך לתחנה מרכזית..

צריך להחזיר את המשכורות לאיזון,

לא צריך לשלם פי 3 או פי 4 מקבוצות אחרות

מספיק פי 1.5 או 2

גם אם זה יעלה בחלק מהתארים

הקבוצה צריכה לתפקד בהתאם להכנסות שלה פלוס מינוס..

אנחנו רוצים שהשחקנים הישראלים ירוויחו את מקומם. במצב הנוכחי לטופ-100 ~ השחקנים הישראלים המובילים פה יש מקום מובטח בליגת העל. שחקן כמו עדן בן בסט בחיים לא מגיע לקבוצות כמו מכבי וב"ש בלי מגבלת הזרים.

אתה מסתכל רק על זרים משמעותיים להרכב אבל באירופה בלי המגבלה זה לא בדיוק ככה, הם מרכיבים סגל.

אז כן, שוער מחליף כמו טננבאום שכבר עונה שניה פה ותופס את המשבצת הזאת, זה כמו זר בהתחשב בזה שאין לך פה שוערים ישראלים ברמה טובה.

ושוינפלד תופס משבצת של חלוץ שלישי שאני מעדיף אותו בסגל על פני איזה שלומי אזולאי\בן בסט כזה.

בן בסט מזעזע בעיני, ברמת הכדורגל שוינפלד יכול לצחצח לו. את שלומי אזולאי אני מחתים בכיף, אחלה חלוץ שלישי, הרבה יותר טוב משוינפלד.

להתייחס למתאזרחים כזרים זה פשוט לא הגיוני. המתארחים האלה הם לא כמו דייגו קוסטה שהיה מספיק שנים בספרד אז קיבל אזרחות, הם יהודים וכתוצאה מכך הם אזרחי ישראל באופן אוטומטי.

רק תיקון אחד להודעה מאד יפה ונכונה שלך...

מחנה מלדיני/המכבייה. אני טוען כבר שנתיים שהגעה לבתים זה תואר וג'ק(איפה הוא? מתגעגע אליו על אמת) ועוד רבים התווכחו ורבו איתי על זה(((:

הוספתי אותך :) פשוט מאוד הזדהיתי עם הודעת התסכול של מלדיני.

אני לא במחנה אף אחד..אבל אני מזמן טוען שאין לנו שחקני אגף קלאסים בקאדר ראשי, מאז עזיבת בן חיים המשחק שלנו בקטע הזה נחלש...בסגל הרחב יש לנו את חוזז ואלמוג שלא בטוח שצפוים להשאר ולא נספרים גם ככה.

המשחק שלנו נוטה הרבה להכנס לאמצע עם שחקנים כמו אצילי,בלקמן, עטר וצ'יקו ואף אחד מהם לא מרווח, איבדנו את דסה שהיה אחד מאלה שכן מרווחים בתור מגן..לא יודע לגבי המגן החדש אולי גם הוא כזה, אבל זה עדין לא פתרון.

למעשה מאז עזיבת ווקאמה אין בליגה שחקן כזה שאני יכול להצביע עליו שחקן קו קלאסי כזה שמרווח משחק .

נכון ומשמעותי מאוד. אומנם אני ממש לא מחסידי טבח, אבל הוא לגמרי היה שחקן אגף קלאסי. הרבה פעמים בשנים האחרונות שחקנים דורכים אחד לשני על הרגליים.

אנחנו רוצים שהשחקנים הישראלים ירוויחו את מקומם. במצב הנוכחי לטופ-100 ~ השחקנים הישראלים המובילים פה יש מקום מובטח בליגת העל. שחקן כמו עדן בן בסט בחיים לא מגיע לקבוצות כמו מכבי וב"ש בלי מגבלת הזרים.

טופ 100? טופ 250. יש פה כמות מפגרת לחלוטין של שיריונים למקומיים.

טופ 100 מקומיים בליגה הבכירה זה מצב תקין לגמרי, גם 150.

טופ 100? טופ 250. יש פה כמות מפגרת לחלוטין של שיריונים למקומיים.

טופ 100 מקומיים בליגה הבכירה זה מצב תקין לגמרי, גם 150.

צודק, סתם שלפתי מספר מהראש בלי לחשוב. אולי אפילו יותר מ-250.

1-1

ככה עושים את זה. קודם כל מבקיעים שער חוץ. ולא אחרי זה מתבכיינים על שריקה נוקשה של שופט כזאת או אחרת.

אנחנו במשחק החוץ נראינו רע מאוד והיה נראה שבכלל לא ניסינו להבקיע.

יש גם את העניין של גודל הליגה. כמות הכשרון הקיימת גם ככה מאוד מועטה, ועוד מפזרים אותה על פני 14 קבוצות.

יכול לחיות בשקט עם השארת מכסת הזרים הקיימת במקרה שמקטינים כאן את הליגה ל10 קבוצות. כך או כך חייב להיעשות שינוי כלשהו.

נגיד יש לקבוצה ממוצעת סגל של 21 שחקנים פחות 6 זרים 14×15=210 מקומות לישראלים בליגה ראשונה זה מוגזם. 100 מקומות לא היה פוגע בשחקן הישראלי ורק גורם לו לעבוד יותר קשה בשביל זה.

לא חושב שנוער ישראלי פחות מוכשר ממה שיש בחו"ל, חושב שיש פה בעיה של אימון.

בואו נגיד את האמת, למעט בודדים, רמת האימון בישראל פשוט מביכה.

יש לשחקן הישראלי ליקויים בסיסיים שהם נטו אימון בעיניי.

עם שיפור הסקאוטינג ובלי הפייר פליי יכולת למצוא גם יהודים ברמה טובה. יכולת אולי להביא את שאחוב ובירנבאום ואני בטוח שיש עוד ברמה טובה.

יש בעולם 14.5 מיליון יהודים פחות או יותר, כשבעולם יש בערך 7.7 מיליארד איש. זה 0.19 אחוז מאוכלוסיית העולם.

שחקני כדורגל מקצוענים בעולם, בהערכה גסה, יש בערך 100 אלף. אם החתך באוכלוסייה דומה, יש לך מאגר של כמה מאות יהודים שמשחקים כדורגל באופן מקצועני, ומן הסתם רובם ישראלים. זה נראה לך סביר?

בנוסף, החיים זה לא מנג'ר, סביב החתמה של שחקן כדורגל יש הרבה מאוד גורמים אנושיים לחלוטין. לדבר בתיאוריה זה יפה, סטטיסטית קשה מאוד לפגוע בול בהבאת שחקנים באחוזים גבוהים, לא רק זרים.

לא חושב שנוער ישראלי פחות מוכשר ממה שיש בחו"ל, חושב שיש פה בעיה של אימון.

בואו נגיד את האמת, למעט בודדים, רמת האימון בישראל פשוט מביכה.

יש לשחקן הישראלי ליקויים בסיסיים שהם נטו אימון בעיניי.

נוער מוכשר זאת לא הבעיה, פיזיות היא הבעיה. כוח מהירות גודל (בגלל זה נופלים על מצבים נייחים)

זה גם קשור לאימון אבל יותר מתייחס לאימון של כוח וכושר.

אני כן חושב שהרמת האימונים של מכבי הרבה יותר גבוהה מבכל מקום אחר בארץ גם בהקשר הזה.

בן בסט מזעזע בעיני, ברמת הכדורגל שוינפלד יכול לצחצח לו. את שלומי אזולאי אני מחתים בכיף, אחלה חלוץ שלישי, הרבה יותר טוב משוינפלד.

להתייחס למתאזרחים כזרים זה פשוט לא הגיוני. המתארחים האלה הם לא כמו דייגו קוסטה שהיה מספיק שנים בספרד אז קיבל אזרחות, הם יהודים וכתוצאה מכך הם אזרחי ישראל באופן אוטומטי.

האיכות שלהם כשחקני כדורגל לא השתנתה מהרגע שקיבלו את החתיכת נייר הכחולה. הם זרים לכל דבר, שבגיל נוער קיבלו אימון וחינוך קצת יותר טוב ממה שהולך פה. וכבר היה לנו דיון על זה.

ככה עושים את זה. קודם כל מבקיעים שער חוץ. ולא אחרי זה מתבכיינים על שריקה נוקשה של שופט כזאת או אחרת.

אנחנו במשחק החוץ נראינו רע מאוד והיה נראה שבכלל לא ניסינו להבקיע.

אם סלטיק, קבוצה עם תקציב גבוה בהרבה ממכבי ודירוג יותר גבוה מצליחה להוציא רק 1-1 מול קלוז' זה אומר שיש סיבה שלא הבקענו שער חוץ.

נגרים

סארפסבורג ממש לא היו נגרים. אמנם זה היה כישלון ואנחנו יותר טובים, אבל זה לא הופך אותם לנגרים.

אם בעונה הבאה אפשר להחזיר את בן חיים (הפייר פליי מסתיים ובינתיים לא הלך לו בחו"ל) אני מביא אותו על החוזה של עטר (הוא בשנת חוזה).

רק צריך לראות שהפציעה לא הרסה לו את המהירות המטורפת.

האיכות שלהם כשחקני כדורגל לא השתנתה מהרגע שקיבלו את החתיכת נייר הכחולה. הם זרים לכל דבר, שבגיל נוער קיבלו אימון וחינוך קצת יותר טוב ממה שהולך פה. וכבר היה לנו דיון על זה.

בלי החתיכה הכחולה הזו כנראה שהם לא פה (למעט בלקמן כנראה, גם לא בטוח), זה בדיוק הקטע.

עשרות אלפי כדורגלנים מקבלים אימון וחינוך טוב יותר מבישראל, זה לא הופך אותם בהכרח לשחקנים כדורגל טובים. יש לך בליגה שחקנים שגדלו בריאל מדריד ולא הייתי רוצה במכבי.

גם בוא נשים את העניין בפרופורציה. שוינפלד לא ממש קיבל חינוך עילית לכדורגל, הוא שיחק בליגת ילדים של השכונה, ואז בליגת בתי ספר ותיכונים, ואז במכללות, ונבחר בתחתית הסיבוב הראשון של הדראפט של ה-MLS. זו אומה שלא ממש מתחברת לכדורגל והמאמנים בה לרוב לא יותר טובים מישראל (אומר לך כאחד שראה עבודה של מאמני מכללות בטקסס). מספיק עם הקלישאתיות הזו.

גם בלקמן, שאתה מאמין שגדל באקדמיה מפוארת כי אנגלי, גדל במקלספילד טאון, אז בליגה החמישית (שהיא לא מקצוענית, יש שם לפעמים שחקנים עם כרס רצינית, אפילו יותר מכערן לוי). התקדם מצוין, הגיע למקצועות והפך לשחקן צ'מפיונשיפ לא רע, אבל בוא נגיד שהמקום שבו גדל נתן לו תנאים יוצאי דופן שאין בישראל בכלל.

אפשר להתפלפל בקלישאות, ואפשר להיצמד למציאות ונתונים - יש לך היצע מאוד דל של שחקנים שאתה יכול לפנות אליהם בהשוואה למקומות אחרים, לפני שאתה מסיים את מכסת הזרים ובטח שאחריה. כל היהודים הפוטנציאליים האלה מגדילים לך את ההיצע, במקרה הטוב, ב-30 איש בערך, ולא כולם ריאליים להעברה.

יש שני אלמנטים שקצת מתפספסים בדיון הזה:

1. כבר היינו שם. רק לפני חמש שנים עשינו עונה אירופית טובה שקשה לי לראות אותנו משחזרים. בעונת סוזה לטעמי אנחנו מטאטאים את קלוז' ופרנצווארוש ואנחנו מגיעים מול סודובה עם ביטחון גדול. מה השתנה? היו לנו ישראלים יותר טובים. כי אספנו אותם מכל הליגה. במכבי של 2014 מיכאל אוחנה (כמשל) מגיע למכבי. כן, אני מבין שזה הרבה יותר קשה עכשיו. יש פייר פליי ויותר תחרות אבל התוצאה היא שהסגל הישראלי פחות טוב. כן,זה מחמם את הלב שמייצרים יותר מהנוער אבל כרגע המודל של לאסוף ישראלים טובים ייצר סגל טוב יותר.

2. לגבי הזרים, אני לגמרי בעד להגדיל משמעותית את המכסה עד לבטל לגמרי את המגבלה. בעיקר כדי להחזיר לשפיות כלכלית. עם זאת צריך לזכור שזר זה הימור גדול. בסופו של דבר רוב מוחלט של הזרים שמגיעים לישראל נכשלים. אני ממש לא חושב שיהיה הבדל גדול אם יהיו שמונה זרים בקבוצה למשל. זה. בעיקר יאפשר שפיות כלכלית וקצת אקזיטים על אפריקאים צעירים למשל. לא חושב שזה ישפר מקצועית משמעותית את הליגה.

בסופו של דבר, רוצה לומר שאהבתי מאוד את המודל של ג'ורדי. אולי היה צריך להחליף את ג'ורדי אבל לשמור על המודל (יחד עם להתכונן טוב יותר לחלון ההעברות של הזרים ולתת יותר מקום לשחקני בית)

יש שני אלמנטים שקצת מתפספסים בדיון הזה:

1. כבר היינו שם. רק לפני חמש שנים עשינו עונה אירופית טובה שקשה לי לראות אותנו משחזרים. בעונת סוזה לטעמי אנחנו מטאטאים את קלוז' ופרנצווארוש ואנחנו מגיעים מול סודובה עם ביטחון גדול. מה השתנה? היו לנו ישראלים יותר טובים. כי אספנו אותם מכל הליגה. במכבי של 2014 מיכאל אוחנה (כמשל) מגיע למכבי. כן, אני מבין שזה הרבה יותר קשה עכשיו. יש פייר פליי ויותר תחרות אבל התוצאה היא שהסגל הישראלי פחות טוב. כן,זה מחמם את הלב שמייצרים יותר מהנוער אבל כרגע המודל של לאסוף ישראלים טובים ייצר סגל טוב יותר.

2. לגבי הזרים, אני לגמרי בעד להגדיל משמעותית את המכסה עד לבטל לגמרי את המגבלה. בעיקר כדי להחזיר לשפיות כלכלית. עם זאת צריך לזכור שזר זה הימור גדול. בסופו של דבר רוב מוחלט של הזרים שמגיעים לישראל נכשלים. אני ממש לא חושב שיהיה הבדל גדול אם יהיו שמונה זרים בקבוצה למשל. זה. בעיקר יאפשר שפיות כלכלית וקצת אקזיטים על אפריקאים צעירים למשל. לא חושב שזה ישפר מקצועית משמעותית את הליגה.

בסופו של דבר, רוצה לומר שאהבתי מאוד את המודל של ג'ורדי. אולי היה צריך להחליף את ג'ורדי אבל לשמור על המודל (יחד עם להתכונן טוב יותר לחלון ההעברות של הזרים ולתת יותר מקום לשחקני בית)

מיכאל אוחנה (כמשל) לא בהכרח במכבי ב-2014, זה לא העניין וגם אז היו החתמות של ישראלים טובים ביריבות (שילמנו הרבה כסף בעיקר על בן חיים בזמנו, וגם זה משמעותית פחות ממה שאוחנה נמכר לבית"ר וקרוב למה שעלה לבאר שבע מאשדוד). ב-2014 נשענו לא מעט על שחקנים מהגלאקטיקוס 2, שמורכבת מדור טוב יותר מהישראלים כיום באופן משמעותי (יצחקי ואלברמן), היה לך את פאקינג זהבי, וגם היה לך אחד כמו שאסור למשל על הספסל, תוצר מהטובים שהיו למכבי אי פעם.

גם אם תשתה לכל הליגה את השחקנים הישראלים הטובים, לא ממש תגיע לזה.

זה שהיינו שם זה יפה, זה לא ממש מעיד על משהו. זו הייתה קבוצה נדירה למדי תחת התנאים שעובדים לפיהם, עם הרבה דברים שהתחברו. בתקציב שלנו אמור להיות הרבה יותר סביר לרמה כזו מאשר איך שזה בפועל.

לגבי הזרים וזה שרובם המוחלט נכשל, זה פשוט לא נכון, בולשיט שמקורו בפרופוגנדה שמתנגדת לזרים. תבחן את הנושא לעומק ותגלה שנכשלים עם זרים בערך כמו שנכשלים עם ישראלים (הם פשוט הרבה יותר נדירים ולא נבלעים בנוף), שהזרים הם לרוב השחקנים הבולטים בקבוצות שלהם, ושיש הלימה בין פגיעה בכמות גדולה ככל האפשר הזרים ובין טיב הקבוצה. זרים הם ברומטר.

תוסיף פה מקום לשלושה-ארבעה זרים נוספים והרמה תקפוץ לך כבר בטווח הקצר, ובטווח הארוך זה יבלוט אפילו יותר.

בלי החתיכה הכחולה הזו כנראה שהם לא פה (למעט בלקמן כנראה, גם לא בטוח), זה בדיוק הקטע.

עשרות אלפי כדורגלנים מקבלים אימון וחינוך טוב יותר מבישראל, זה לא הופך אותם בהכרח לשחקנים כדורגל טובים. יש לך בליגה שחקנים שגדלו בריאל מדריד ולא הייתי רוצה במכבי.

גם בוא נשים את העניין בפרופורציה. שוינפלד לא ממש קיבל חינוך עילית לכדורגל, הוא שיחק בליגת ילדים של השכונה, ואז בליגת בתי ספר ותיכונים, ואז במכללות, ונבחר בתחתית הסיבוב הראשון של הדראפט של ה-MLS. זו אומה שלא ממש מתחברת לכדורגל והמאמנים בה לרוב לא יותר טובים מישראל (אומר לך כאחד שראה עבודה של מאמני מכללות בטקסס). מספיק עם הקלישאתיות הזו.

גם בלקמן, שאתה מאמין שגדל באקדמיה מפוארת כי אנגלי, גדל במקלספילד טאון, אז בליגה החמישית (שהיא לא מקצוענית, יש שם לפעמים שחקנים עם כרס רצינית, אפילו יותר מכערן לוי). התקדם מצוין, הגיע למקצועות והפך לשחקן צ'מפיונשיפ לא רע, אבל בוא נגיד שהמקום שבו גדל נתן לו תנאים יוצאי דופן שאין בישראל בכלל.

אפשר להתפלפל בקלישאות, ואפשר להיצמד למציאות ונתונים - יש לך היצע מאוד דל של שחקנים שאתה יכול לפנות אליהם בהשוואה למקומות אחרים, לפני שאתה מסיים את מכסת הזרים ובטח שאחריה. כל היהודים הפוטנציאליים האלה מגדילים לך את ההיצע, במקרה הטוב, ב-30 איש בערך, ולא כולם ריאליים להעברה.

אני די בטוח שרמת המקצוענות ששוינפלד גדל בה בכמה רמות מפה להוציא את מכבי ועוד 2-3 מועדונים וזה רק ברמת הכדורגל, ברמת החינוך אי אפשר להשוות בכלל.

בשורה התחתונה יש לך בסגל כבר כמה עונות 2-4 שחקנים כאלה, אפשר להתווכח על האיכות שלהם, אבל העובדה שמועדון כמו מכבי העדיף להחתים אותם (ובחוזים יפים) על פני רכש מקומי כבר אומרת משהו.

מסכים שההיצע דל, אבל אם כבר אתה מוצא מישהו שמתאים לקבוצה בעיני הוא כמו זר.