Jump to content

מכבי תל אביב והליגה האירופית 19/20

turgi

Recommended Posts

כולם נהנים מהמצב הנוכחי

השירצקים מוכרים במליונים

הנמנים גוזרים עמלות מנופחות

השחקנים הטובים מקבלים שכר פי 3-4 מהשכר הריאלי שלהם והשחקנים הבינוניים מתפרנסים מכדורגל במקום ללכת ללמוד במכללה למנהל לימודי קיימות ומזרח אסיה

השרצקים גם יכלו למכור הרבה יותר שחקנים טובים אם היתה להם אפשרות להביא הרבה יותר זרים.

לא ממש מבין איך ביטול הגבלת הזרים תפגע כלכלית בקבוצות הקטנות.

אתה באופן עקבי מסלף דברים שאני אומר. לא אמרתי ש-"חייבים בתים בכל עונה". הכי הרבה שטענתי לגביו הוא 50%, וגם זה כשמגבלות נוכחיות אינן קיימות. בלי קשר - אין פה חובה כמו שאין חובה לקחת אליפות כל שנה. זה לא משנה את העובדה שאליפות זה משהו שאתה כן מצפה להשיג, וצריך לבחון את עצמך כשלא הצלחת, כך גם לגבי עונה ארופית.

ראינו כבר לא מעט מהיותר-מ50-קבוצות האלה, ומכבי טובה מחלק ניכר מהן. טובה מספיק בשביל, ובכן, להגיע לשלב בתים בליגה הארופית פעם בשנתיים, זו לפחות דעתי.

50 אחוז זה נהדר. אתה ספציפית לא אמרת את המשפט שכתבתי(וגם לא טענתי שכן) אבל זה משפט שגור בפורום. אין פה שום סילוף.50 אחוז חותם על זה אתמול. ולנסות צריך תמיד. לפעמים מצליחים לפעמים לא. לרדת ליגה- זה כישלון. לא להתמודד על התואר עם תקציב כזה- זה כישלון. לא לשלם משכורות- כישלון. למכור משחק- כישלון. להתמודד ולא להצליח, זה חלק מכרוניקה רגילה של מועדון ספורט.

באירופה בסך הכל, אני דג קטן כמו עוד הרבה דגים קטנים עם שאיפות גדולות או צנועות. בשתי העליות האחרונות שלנו, היינו על הקסקס לעוף. אני ראיתי 16 משחקים מפרכים ונשמתי לרווחה כשעלינו. אי אפשר לשקר תחושה. וזה היה עוד עם ניקוד טוב יחסית.

נתחיל לייצב ולשפר את הדברים הבסיסים שמגדירים מועדון(מעגל אוהדים, מחלקת נוער מייצרת, מרצ'יננדייז גבוה, אנשי מקצוע טובים) ונוכל להתקדם קצת יותר מהיום. אנחנו כולה קבוצה מישראל...

אתם באמת בעד ליגיון זרים ?

לא רואה איך זה מקדם אותנו כמועדון להפוך לתחנה מרכזית..

צריך להחזיר את המשכורות לאיזון,

לא צריך לשלם פי 3 או פי 4 מקבוצות אחרות

מספיק פי 1.5 או 2

גם אם זה יעלה בחלק מהתארים

הקבוצה צריכה לתפקד בהתאם להכנסות שלה פלוס מינוס..

אף אחד מהזרים שהוזכרו פה לא הגיעו בכסף עצום, ומה שאני טוען זה לא שצריך להתנהל בפזרנות כלכלית, בפרט לא מול שחקנים ישראלים. נחמד שאתה שם לי מילים בפה, אבל לא טענתי ולא חשבתי שהכל תלוי בנו. לפעמים ניכשל, ולפעמים לא. לומר מראש על כשלון שהוא המטרה הצפויה, זו ההתנהלות הלא נכונה פה.

בחלקת האלוהים שלנו - מכבי יכולה וצריכה להיות טובה יותר מכפי שהיא, במסגרת תקציב סביר (לקבוצת על בליגה הישראלית) ועם פול השחקנים המקומי. טובה מספיק בשביל גם להעפיל לשלב בתים ארופאי וגם לשמור על שפיות כלכלית.

מה הסיכוי שקבוצת זרים איכותית כמו שרשמת תהיה באותה קבוצה (במחירים שהם הגיעו) ותישאר מספיק זמן (או שהחלופה שלה תהיה באותה רמה)?

כמה זרים לא טובים הגיעו לפה (לכל אחת מהקבוצות שיש להם זרים טובים) ביחס לכמה זרים טובים?

אם למישהו יש יכולת לפגוע בזרים (ועוד עם מגבלת תקציב) ברמה של 80% למה שהוא יהיה בישראל?

אני בטוח שאתה מבין כמה היכולת הזאת נדירה וחשובה וכמה משלמים עליה.

בשביל להצליח באירופה צריך לעלות מספר זרים ל7 לפחות, בכדורסל בליגה הישראלית 60% מהשחקנים בהרכב יכולים להיות זרים, אין סיבה שזה לא יהיה גם בכדורגל.

הבעיה היא בעיקר בכך שמגבלת זרים גורמת לציפייה שכל זר פה יהיה רמה מעל לליגה, ואז אם הוא לא כזה הוא נחתך, ואז הוא נחשב כשלון או פלופ וכו.

אם לא תיהיה מגבלת זרים, ירדו מהזרים הציפיות וגם הם לא יחתכו כל שני וחמישי כדי לפנות זר למקום אחר.

עם חוסה רודריגז סקאריונה סה ועוד רבים אחרים היו נשארים פה לעוד זמן הם היו משאירים חותם רציני על הליגה ובנוסף עדיין היינו יכולים להביא את סאבוריט אמאדור ציקו ועוד.

אז כן מגבלת זרים תוקעת לנו את הכדורגל, אנחנו תלויים בשוק הישראלי ולמשל עכשיו כשאין חלוצים ריאליים, לא הייתם רוצים 3 חלוצים זרים שיתחרו על המשבצת?

מספיק פי 1.5 או 2

הלוואי נהיה תחנה מרכזית כמו באזל או אפילו אפואל ניקוסיה.

אנחנו לא משלמים משכורות פי שלוש או ארבע מחיפה או ב"ש או בית"ר, אני גם לא חושב שאפילו פי 2 ועובדה שדסה לא במכבי כי אם היינו משלמים פי 3 או 4 הוא כבר אתמול היה חותם, פשוט יש אינפלציה מטורפת על כל שחקן שנתן פס ואין לך ברירה אלא לשלם משכורות כאלו גבוהות אחרת אתה לא יכול להתחרות על השחקנים המובילים. במקרה שלנו מנסים לעקוף את זה ע"י הגדלה והשקעה בנוער וזה הצליח בשנה שעברה ויש סימנים טובים שזה יימשך בעתיד.

בכל מקרה, השוק הישראלי בנוסף לשחקנים שלנו מאוד מצומצם ולא איכותי יחסית לאירופה. אי אפשר לרצות להצליח באירופה שכמעט כל השחקנים שלך ישראלים. עד שלא ייעשו שינוי, שברור לכולם שלעולם לא ייקרה בגלל כל הסיבות שאחרים אמרו פה, אין לנו מה למכור באירופה, יהיו לנו קמפיינים יפים ופה ושם נצליח לעלות שלב מהבתים באירופית או בפוקס להיכנס לשלב הבתים של ליגת האלופות, אבל זה הגג הישגים שאנחנו יכולים להשיג באירופה במתכונת הנוכחית.

כולם נהנים מהמצב הנוכחי

השירצקים מוכרים במליונים

הנמנים גוזרים עמלות מנופחות

השחקנים הטובים מקבלים שכר פי 3-4 מהשכר הריאלי שלהם והשחקנים הבינוניים מתפרנסים מכדורגל במקום ללכת ללמוד במכללה למנהל לימודי קיימות ומזרח אסיה

ואם מישהו חס וחלילה יטען שצריך להגדיל את מס' הזרים בליגה, ישר כל אלה שציינת פה ייקפצו ויגידו שזה "פוגע" בשחקן הישראלי ולא שזה פשוט מאוד משתלם לכל הגורמים שכתבת.

הלוואי נהיה תחנה מרכזית כמו באזל או אפילו אפואל ניקוסיה.

אנחנו לא משלמים משכורות פי שלוש או ארבע מחיפה או ב"ש או בית"ר, אני גם לא חושב שאפילו פי 2 ועובדה שדסה לא במכבי כי אם היינו משלמים פי 3 או 4 הוא כבר אתמול היה חותם, פשוט יש אינפלציה מטורפת על כל שחקן שנתן פס ואין לך ברירה אלא לשלם משכורות כאלו גבוהות אחרת אתה לא יכול להתחרות על השחקנים המובילים. במקרה שלנו מנסים לעקוף את זה ע"י הגדלה והשקעה בנוער וזה הצליח בשנה שעברה ויש סימנים טובים שזה יימשך בעתיד.

בכל מקרה, השוק הישראלי בנוסף לשחקנים שלנו מאוד מצומצם ולא איכותי יחסית לאירופה. אי אפשר לרצות להצליח באירופה שכמעט כל השחקנים שלך ישראלים. עד שלא ייעשו שינוי, שברור לכולם שלעולם לא ייקרה בגלל כל הסיבות שאחרים אמרו פה, אין לנו מה למכור באירופה, יהיו לנו קמפיינים יפים ופה ושם נצליח לעלות שלב מהבתים באירופית או בפוקס להיכנס לשלב הבתים של ליגת האלופות, אבל זה הגג הישגים שאנחנו יכולים להשיג באירופה במתכונת הנוכחית.

במקביל אפשר לשפר את הסקאוטינג, אני מאמין שאפשר להביא לפה זרים טובים יותר בשכר שמכבי יכולה לשלם,

ובנוסף לחפש יהודים או כאלה שנשואים ליהודייה.

בוא נפריד רגע בן רצוי, בין מצוי ובין מה שריאלי.

- הרצוי הוא שכמובן יהיו לנו 6 זרים מעולים. 5 בהרכב, עוד אחד על הספסל שמתחלף לפי הצורך, כשכל השישה הם שחקנים מצויינים.

- המצוי הוא שיש לנו היום זר אחד (!) שהוא מעולה (סבוריט), שלושה שהם סימן שאלה (ניקוליץ', יאניוטיס וג'ראלדס) ועוד שניים שהם לכל היותר בסדר.

עכשיו בואו נדבר על מה שאני לפחות תופס כריאלי, ושמכבי צריכה לצפות מעצמה בכל מה שקשור לזרים. נגיד משהו כמו: שני זרים באמת טובים, עוד אחד סתם טוב, עוד שניים סבירים ועוד אחד שהוא פלופ, לצורך העניין. (אל תתפסו אותי פה במילה, זו סתם קומבינציה לדוגמא) מצב כזה לא צריך להיות משימה בלתי אפשרית לקבוצה בסדר גודל של מכבי. אנחנו לא מאריות ארופה, אבל מכבי היא לא נפולת של נמושות. אבהיר, שאני אומר על שחקן שהוא "טוב" אני לא מצפה לשחקן הרכב מהצמרת בספרד. אני כן מצפה לזרים ברמה גבוהה ביחס לליגה בישראל ולדרגים הנמוכים בארופה. קחו מצבת זרים כזו (ואפילו פחות טובה מזו שהמצאתי) במקום מה שיש היום, ובבת אחת קבוצה כמו קלוז' נהיית קלה יותר להתמודדות.

אז יש המון סייגים: הפייר פליי לא מאפשר לנו משהו כזה כרגע, פציעות הן תמיד בלת"מ, ואנחנו יודעים שגם הכוונות הכי טובות (ע"ע סקאריונה) לא בהכרח מצליחות וכן הלאה וכן הלאה, אבל עקרונית - מכבי יכולה וצריכה להצליח יותר עם הזרים שלה.

במקביל אפשר לשפר את הסקאוטינג, אני מאמין שאפשר להביא לפה זרים טובים יותר בשכר שמכבי יכולה לשלם,

ובנוסף לחפש יהודים או כאלה שנשואים ליהודייה.

מסכים לגבי הסקאוטינג שתמיד יש מקום לשיפור, אבל גם אם תביא שישה זרים תותחים הם לבד לא יוכלו לשבור את התקרת זכוכית שלנו שהיא שלב בתים באירופית עם אופציה להעפלה בהגרלה טובה. רק סגל שיהיו בו לפחות 10 זרים אז נוכל באמת להתקדם.

בקשר ליהודים, זה סתם קלישאה שאין לה אחיזה במציאות. במשך השנים האחרונות, רוב היהודים שבאו לליגה לא עשו הבדל משמעותי והם לא משדרגים את השוק הישראלי. מלבד בלקמן שגם עליו יש וויכוח ליכולות שלו, אני לא זוכר יהודי אחד שבאמת היה מציאה.

- הרצוי הוא שכמובן יהיו לנו 6 זרים מעולים. 5 בהרכב, עוד אחד על הספסל שמתחלף לפי הצורך, כשכל השישה הם שחקנים מצויינים.

- המצוי הוא שיש לנו היום זר אחד (!) שהוא מעולה (סבוריט), שלושה שהם סימן שאלה (ניקוליץ', יאניוטיס וג'ראלדס) ועוד שניים שהם לכל היותר בסדר.

עכשיו בואו נדבר על מה שאני לפחות תופס כריאלי, ושמכבי צריכה לצפות מעצמה בכל מה שקשור לזרים. נגיד משהו כמו: שני זרים באמת טובים, עוד אחד סתם טוב, עוד שניים סבירים ועוד אחד שהוא פלופ, לצורך העניין. (אל תתפסו אותי פה במילה, זו סתם קומבינציה לדוגמא) מצב כזה לא צריך להיות משימה בלתי אפשרית לקבוצה בסדר גודל של מכבי. אנחנו לא מאריות ארופה, אבל מכבי היא לא נפולת של נמושות. אבהיר, שאני אומר על שחקן שהוא "טוב" אני לא מצפה לשחקן הרכב מהצמרת בספרד. אני כן מצפה לזרים ברמה גבוהה ביחס לליגה בישראל ולדרגים הנמוכים בארופה. קחו מצבת זרים כזו (ואפילו פחות טובה מזו שהמצאתי) במקום מה שיש היום, ובבת אחת קבוצה כמו קלוז' נהיית קלה יותר להתמודדות.

אז יש המון סייגים: הפייר פליי לא מאפשר לנו משהו כזה כרגע, פציעות הן תמיד בלת"מ, ואנחנו יודעים שגם הכוונות הכי טובות (ע"ע סקאריונה) לא בהכרח מצליחות וכן הלאה וכן הלאה, אבל עקרונית - מכבי יכולה וצריכה להצליח יותר עם הזרים שלה.

אוקיי. זאת שאיפה ראויה ולא דימיונית. והיא תשפר את הקבוצה, אין בזה ספק. בתחושה שלי, הפער האמיתי שלנו נמצא באיכות החומר המקומי. בהקשר הזה, הגול השלישי של פולין נגד ישראל, כאשר דסה חופשי לגמרי באגף ונותן לעצמו מקדמה שכונתית ממש, לא יוצא מהראש. לא בגלל שזה דסה והוא לא במכבי(רציתי שישאר) אלא כי זה המגן הימני הבכיר של ישראל ואיך שהוא נחשף כל כך בקלות. לא גדלים פה דסות כל יום, אז מה יגידו איזובי הקיר? אז אם אני משלים עם האיכות של החומר המקומי, אז לפחות שהמעטפת והיסודות הכלכליים יהיו איתנים ויציבים. יש לנו את מיטש שיכול לכסות כל בור(במסגרת הפייר פליי) כי כשאני מסתכל על הפועל שבנתה תקציב שלם על העפלה ועפה מול פנדורי, היא סיימה בפירוק, הרבה בגלל הבור הזה.

ונגיד היית עובר את קלוז' ואפילו בקלות. מה הלאה? מול קבוצות כמו סלטיק אין לך מה למכור שמחצית מהרכב וכל הספסל מורכב מישראלים. אז אולי תוכל להפתיע אותם, אבל זה לא באמת תהיה התקדמות. מבחינתי אני רוצה לראות את מכבי עושה קפיצה מדרגה רצינית והופכת להיות קבוצה לגטימית שכל שנה מגיעה לפחות לפלייאוף ליגת האלופות. אז לא נוכל להיות סלטיק בגלל פערי התקציב המשמעותיים, אבל אין סיבה שלא נהיה כמו הקבוצות הצ'כיות או כמו אפועל ניקוסיה. כל עוד נהיה תלויים באיכות של השחקן הישראלי אין לנו מה לפנטז על התקדמות אמיתית באירופה אלא רק הבלחות. עם 10 זרים בסגל לפחות אתה מוריד משמעותית את העלויות של הישראלים כי הם כבר לא יהיו כאלו מבוקשים ואז את הכסף שהם מקבלים אתה יכול להשקיע בזרים איכותיים שבנוסף יש להם פוטנציאל כלכלי אמיתי להימכר. במקום לקנות שחקנים ישראליים במיליוני יורו ולשלם להם משכורות מטורפת ביחס ליכולות שלהם, יהיה לך הרבה יותר כסף ומרחב לטעות ברגע שיורידו את המגבלת המפגרת הזאת.

מסכים לגבי הסקאוטינג שתמיד יש מקום לשיפור, אבל גם אם תביא שישה זרים תותחים הם לבד לא יוכלו לשבור את התקרת זכוכית שלנו שהיא שלב בתים באירופית עם אופציה להעפלה בהגרלה טובה. רק סגל שיהיו בו לפחות 10 זרים אז נוכל באמת להתקדם.

בקשר ליהודים, זה סתם קלישאה שאין לה אחיזה במציאות. במשך השנים האחרונות, רוב היהודים שבאו לליגה לא עשו הבדל משמעותי והם לא משדרגים את השוק הישראלי. מלבד בלקמן שגם עליו יש וויכוח ליכולות שלו, אני לא זוכר יהודי אחד שבאמת היה מציאה.

עם שיפור הסקאוטינג ובלי הפייר פליי יכולת למצוא גם יהודים ברמה טובה. יכולת אולי להביא את שאחוב ובירנבאום ואני בטוח שיש עוד ברמה טובה.

עם שיפור הסקאוטינג ובלי הפייר פליי יכולת למצוא גם יהודים ברמה טובה. יכולת אולי להביא את שאחוב ובירנבאום ואני בטוח שיש עוד ברמה טובה.

שאחוב לא יהודי וגם לא ישראלי.

קודם כל, חייב לציין שהנושא הזה איכשהו התפתח לאחד הדיונים המרתקים והחשובים ביותר שהיו בפורום בתקופה האחרונה. התגעגעתי לזה.

שני הסנט שלי -

1. העפלה לשלב בתים אירופי היא יעד, בדיוק כמו אליפות (בתכל'ס בליגה האירופית כי אין לנו מה לחפש בליגת האלופות ובפורמט החדש הסיכוי להברקה של פעם בעשור כמו שקרה לנו בשתי ההעפלות ירד משמעותית). עם זאת, המערכת של מכבי צריכה להשתפר מאוד בכל הקשור להיערכות למוקדמות. אני מודע להשלכות של הפייר פליי שמקשות על החתמת שחקנים (כי המשוואה היא - העפלה לשלב בתים שווה רכש איכותי יותר).

בדומה לאליפות, אני חותם על 50% הצלחה ביעד הזה. בשונה מאליפות, אפשר לעמוד ביעד הזה (לפחות כל זמן שהדירוג שלנו מאפשר זאת) באחוזים גבוהים יותר מ-50%.

2. המודל הבסיסי של מכבי חייב להיות סרט נע - לגדל ולפתח שחקנים, למכור אותם אחרי שנתיים-שלוש בבוגרים שלנו ובמקביל לרכוש ולמכור זרים.

3. הרוב המוחץ של הקמפיינים הטובים של קבוצות ישראליות באירופה נשען על זרים ברמה גבוהה (ע"ע חיפה בקמפיין האלופות הראשון שלה ובאר שבע) או על תלכיד ישראלי יוצא דופן בשילוב עם אימון ברמה גבוהה (ע"ע סוזה או זהבי).

המשמעות של זה ברורה מבחינת מכבי - חייבים שיפור מבחינת הזרים, ובנוסף, ההשקעה בנוער צריכה להתחיל לשאת פירות. גלזר ויונתן כהן הם צעד ענק בכיוון הנכון. שחקני הרכב / סגל לגיטימיים כמו פיבן וברסקי גם כן. בגדול, אני אשפוט או אבקר את פירות ההשקעה בנוער כשהמחזור הראשון שעבר במלואו תחת ואן לייבן יעלה לבוגרים. ייתכן שייקח לנו עוד חמש עונות לעשות את הקפיצה הזאת, אבל אנחנו רצים מרתון בפן הזה.

4. לגבי הזרים, התחושה שלי היא שאנחנו עדיין לא שם. הכיוון הכללי חיובי מבחינת התמקדות בעמדות בהן ההיצע בכדורגל הישראלי מוגבל וחלש ביותר (שוער, בלם, מגן שמאלי, קשר התקפי וחלוץ/קיצוני, או במילים אחרות, השדרה המרכזית פלוס התפקיד הכי בעייתי בכדורגל שלנו), אבל אין מדיניות. כתבתי וביקרתי כאן רבות את (היעדר) המדיניות של יורדי לגבי שילוב צעירים, והנה אנחנו רואים שיפור בתחום הזה מאז שעזב (ותודה לפייר פליי הפיננסי). לגבי הזרים אנחנו חייבים להשתפר. העמדות בהן מתמקדים נכונות, אבל המגמות שהתחילו בעידן יורדי (שחקנים חופשיים שרעבים לזכות בתארים לצד שחקנים "מוכחים" ויקרים כמו ראיקו ו-וידאר) התערבבו. כלומר, הצלחנו יותר עם שחקנים כמו קרלוס וסאבוריט מאשר עם סקאריונה וצ'יקו, והיום יש לנו שילוב של שני הדברים, ללא כל הימורים על זרים צעירים (כמו קבננגה כזה) שיכולים לייצר לנו רווח כלכלי משמעותי.

כל זמן שאנחנו לא יכולים להביא זרים זולים בכמויות (כמו אפועל ואסטנה, נניח), אין לנו את הפריבלגיה לפספס ביותר מחצי מהזרים, כשלפספס זה במובן של לא לקבל תרומה משמעותית או שדרוג לקבוצה מעמדת הזר. ארבעה זרים משמעותיים זה must אם אנחנו שואפים לשלב בתים אירופי.

הבעיה העיקרית שה השכר הפסיכי של שחקנים ישראלים , רוב התקציב שלנו מתבזבז על זה.
אם לא היתה הגבלת זרים השכר שלהם היה יורד משמעותית כמובן.

זה מצב נתון והתגובה של כרישי רק ממחישה למה לא נראה שיפור משמעותי בגזרה הזאת -

רק מדמיין לעצמי מישהו מעלה הצעה של ביטול הגבלת הזרים. ארגון השחקנים משבית את כל המדינה תוך יום. הסוציאליזם בעוכרינו, שום דבר לא יעבוד פה עד שלא ניפטר ממנו.

בהקשר הזה, דווקא הצעדים עם דסה וטיבי חשובים בעיניי. מבהירים שמכבי לא מוכנה לשלם סכומים שאי אפשר לקבל מחוץ למכבי. ימי הפרמיות המופקעות נגמרו.

מסכים עם כל מילה של מלדיני - פרץ היה חייב להיות ארוז ומשווק באגרסיביות לקבוצות באירופה מהרגע שהבטחנו את האליפות. אולי אם היה נכנס הכסף הזה הייתה אפשרות להביא זר ברמה גבוהה יותר שהיה מסייע לנו לעלות לשלב הבתים.

הסיטואציה עם פרץ מתסכלת במיוחד כי יש לנו בסגל קשר אחורי שלא נופל ממנו ברמתו, וקשר 50-50 צעיר ומבטיח עם תקרה הרבה יותר גבוהה מפרץ. האם אני מבין את השיקול המקצועי בהשארתו? ברור. האם זה נכון למודל של מכבי ולטווח הארוך? לא.

דור פרץ זה שחקן שבכל קבוצה מתוקנת מתקבלת החלטה כבר במרץ לארוז אותו. המנייה שלו בשיא, הוא שחקן מוגבל, שעון החול על החוזה שלו כבר התהפך.

אצל מכבי זה מורכב פי מליון. מי יחליף אותו? כמה קשרי אמצע ישראלים יש? 50? מתוכם 35 לא קרובים לרמה, 5 גידמים, 4 לא ירצו לשחק אצלך, 3 לא ריאלים כלכלית ואז אתה רב על שלושת הבינוניים שנשארו עם בש וביתר וצריך לשלם מליונים.

נס שגולדהאר לא מתייאש מהתקרת זכוכית הסופר נמוכה הזאת בחיי.

(מצטער שאני לא קשור לדיון ופשוט יורה את התסכול שלי, אני בשלב ההשלמה.)

מה שכתבתי לגבי הזרים נכתב בצורה מפורטת ומוצלחת יותר על ידי חומץ -

מספיק פי 1.5 או 2

אי אפשר כי אז הישראלים הכי טובים לא יהיו אצלך.

קודם כל, חייב לציין שהנושא הזה איכשהו התפתח לאחד הדיונים המרתקים והחשובים ביותר שהיו בפורום בתקופה האחרונה. התגעגעתי לזה.

שני הסנט שלי -

1. העפלה לשלב בתים אירופי היא יעד, בדיוק כמו אליפות (בתכל'ס בליגה האירופית כי אין לנו מה לחפש בליגת האלופות ובפורמט החדש הסיכוי להברקה של פעם בעשור כמו שקרה לנו בשתי ההעפלות ירד משמעותית). עם זאת, המערכת של מכבי צריכה להשתפר מאוד בכל הקשור להיערכות למוקדמות. אני מודע להשלכות של הפייר פליי שמקשות על החתמת שחקנים (כי המשוואה היא - העפלה לשלב בתים שווה רכש איכותי יותר).

בדומה לאליפות, אני חותם על 50% הצלחה ביעד הזה. בשונה מאליפות, אפשר לעמוד ביעד הזה (לפחות כל זמן שהדירוג שלנו מאפשר זאת) באחוזים גבוהים יותר מ-50%.

2. המודל הבסיסי של מכבי חייב להיות סרט נע - לגדל ולפתח שחקנים, למכור אותם אחרי שנתיים-שלוש בבוגרים שלנו ובמקביל לרכוש ולמכור זרים.

3. הרוב המוחץ של הקמפיינים הטובים של קבוצות ישראליות באירופה נשען על זרים ברמה גבוהה (ע"ע חיפה בקמפיין האלופות הראשון שלה ובאר שבע) או על תלכיד ישראלי יוצא דופן בשילוב עם אימון ברמה גבוהה (ע"ע סוזה או זהבי).

המשמעות של זה ברורה מבחינת מכבי - חייבים שיפור מבחינת הזרים, ובנוסף, ההשקעה בנוער צריכה להתחיל לשאת פירות. גלזר ויונתן כהן הם צעד ענק בכיוון הנכון. שחקני הרכב / סגל לגיטימיים כמו פיבן וברסקי גם כן. בגדול, אני אשפוט או אבקר את פירות ההשקעה בנוער כשהמחזור הראשון שעבר במלואו תחת ואן לייבן יעלה לבוגרים. ייתכן שייקח לנו עוד חמש עונות לעשות את הקפיצה הזאת, אבל אנחנו רצים מרתון בפן הזה.

4. לגבי הזרים, התחושה שלי היא שאנחנו עדיין לא שם. הכיוון הכללי חיובי מבחינת התמקדות בעמדות בהן ההיצע בכדורגל הישראלי מוגבל וחלש ביותר (שוער, בלם, מגן שמאלי, קשר התקפי וחלוץ/קיצוני, או במילים אחרות, השדרה המרכזית פלוס התפקיד הכי בעייתי בכדורגל שלנו), אבל אין מדיניות. כתבתי וביקרתי כאן רבות את (היעדר) המדיניות של יורדי לגבי שילוב צעירים, והנה אנחנו רואים שיפור בתחום הזה מאז שעזב (ותודה לפייר פליי הפיננסי). לגבי הזרים אנחנו חייבים להשתפר. העמדות בהן מתמקדים נכונות, אבל המגמות שהתחילו בעידן יורדי (שחקנים חופשיים שרעבים לזכות בתארים לצד שחקנים "מוכחים" ויקרים כמו ראיקו ו-וידאר) התערבבו. כלומר, הצלחנו יותר עם שחקנים כמו קרלוס וסאבוריט מאשר עם סקאריונה וצ'יקו, והיום יש לנו שילוב של שני הדברים, ללא כל הימורים על זרים צעירים (כמו קבננגה כזה) שיכולים לייצר לנו רווח כלכלי משמעותי.

כל זמן שאנחנו לא יכולים להביא זרים זולים בכמויות (כמו אפועל ואסטנה, נניח), אין לנו את הפריבלגיה לפספס ביותר מחצי מהזרים, כשלפספס זה במובן של לא לקבל תרומה משמעותית או שדרוג לקבוצה מעמדת הזר. ארבעה זרים משמעותיים זה must אם אנחנו שואפים לשלב בתים אירופי.

זה מצב נתון והתגובה של כרישי רק ממחישה למה לא נראה שיפור משמעותי בגזרה הזאת -

בהקשר הזה, דווקא הצעדים עם דסה וטיבי חשובים בעיניי. מבהירים שמכבי לא מוכנה לשלם סכומים שאי אפשר לקבל מחוץ למכבי. ימי הפרמיות המופקעות נגמרו.

מסכים עם כל מילה של מלדיני - פרץ היה חייב להיות ארוז ומשווק באגרסיביות לקבוצות באירופה מהרגע שהבטחנו את האליפות. אולי אם היה נכנס הכסף הזה הייתה אפשרות להביא זר ברמה גבוהה יותר שהיה מסייע לנו לעלות לשלב הבתים.

הסיטואציה עם פרץ מתסכלת במיוחד כי יש לנו בסגל קשר אחורי שלא נופל ממנו ברמתו, וקשר 50-50 צעיר ומבטיח עם תקרה הרבה יותר גבוהה מפרץ. האם אני מבין את השיקול המקצועי בהשארתו? ברור. האם זה נכון למודל של מכבי ולטווח הארוך? לא.

מה שכתבתי לגבי הזרים נכתב בצורה מפורטת ומוצלחת יותר על ידי חומץ -

מנג'ר היקר, מרגיש לי דזה וו. כאילו נכתב ב2013(אז, זה היה סופר נכון ומדוייק). צריך לעשות התאמות למציאות המשתנה.

הסיכוי שתפגע עם זרים יגדל כאשר יהיו לך יותר זרים, בנוסף אתה תוכל לקחת יותר סיכונים כמו קבוצות ברמתך באירופה ולנסות לפגוע עם ילדים בני 18-19 בבוגרים.

אם דינמו זאגרב מצליחה למשוך שחקן מברצלונה ב', לתת לו חוזה שאני מאמין שגם אנחנו יכלנו לשלם ולתת לו דקות אם הוא שחקן מעולה, אני לא רואה למה אצלנו זה לא יכול לקרות, במיוחד שתל אביב > זאגרב (אני יוצא מנקודת הנחה שזה שיקול)

אגב, ניסיתי למצוא הבדל תקציבים, מצאתי של 2013 התקציב של דינאמו היה 25 מיליון יורו ~ 100 מיליון ש"ח, והחוזים הכבדים שלהם היו בסביבות ה 600אלף יורו ואלה שחקנים שאחר כך נמכרים במיליונים ברחבי אירופה

פשוט ביזיון מה שהולך כאן עם שוק השחקנים הישראלים.

מנג'ר היקר, מרגיש לי דזה וו. כאילו נכתב ב2013(אז, זה היה סופר נכון ומדוייק). צריך לעשות התאמות למציאות המשתנה.

המכבייה האהוב, אני לא בטוח שהבנתי איזה התאמות צריך לעשות.

המודל נשאר אותו מודל מינוס השתוללות כלכלית (שהייתה נכונה בעיקר לישראלים). היעד לגבי אירופה נשאר אותו יעד. ההשקעה בנוער טובה יותר וצפויה לשאת יותר פירות ונראה שיש בשעה טובה מדיניות ואפילו אחת שנושאת פירות ותישא יותר פירות בהמשך. הזרים עדיין טעונים שיפור.

מבחינתי לפחות אני לא רוצה להסיר לחלוטין את מגבלת הזרים ולראות סגלים שלמים של 20 שחקנים ומעלה שכולם זרים ללא ישראלים, אלא להגדיל את המכסה לכיוון ה10-11 שחקנים זרים בסגל ועדיין לראות בסגל שחקנים ישראלים רבים וגם שחקני בית. חשוב מאוד לזהות של המועדון והחיבור לקהילה והקהל שיהיו שחקנים מקומיים.

עצם העובדה שיש לך הגבלה ל5 זרים על המגרש ועוד 1 על הספסל גורמת לראשי המועדון לחשוב על איזו עמדה היא מעדיפים להתפשר- שוער, חלוץ או בלם בכך שהם משאירים על המשבצת הזאת ישראלי במקום לחשוב איך הם יכולים לחזק את הקבוצה משוק שחקנים רחב ומגוון.

תחשוב שללא ההגבלה הזאת מכבי יכולה לצרף באופן תיאורטי לסגל הנוכחי שלה קשר אמצע כמו עלי מוחמד ולשחרר לדוגמה את ברסקי, להביא את דלמאו ולשחרר את שוינפלד, להביא בלם ברמה של אמאדור/קונטה/ויטור ולא להאריך לטיבי חוזה. רמת הסגל הייתה עולה משמעותית

הסיכוי שתפגע עם זרים יגדל כאשר יהיו לך יותר זרים, בנוסף אתה תוכל לקחת יותר סיכונים כמו קבוצות ברמתך באירופה ולנסות לפגוע עם ילדים בני 18-19 בבוגרים.

בדיוק. הגבלת הזרים יוצרת מצב שנפילה אחת עם זר יכולה לתקוע את הקבוצה עם כמה עמדות בעיתיות מבלי האפשרות להתחזק מבחוץ. אם הקבוצה נפלה עם 2-3 זרים זה כבר כישלון אדיר. קשה מאוד להצליח ככה, צריך לבחור זרים בפינצטה ועד שבוחרים אחד כזה הוא כבר בורח למקום אחר. אתם יכולים להמשיך לתת דוגמאות על זרים טובים שהגיעו, אבל על כל סאבוריט יש עשרה מאנה.
לגביי העניין של להביא יהודים מבחוץ, שוב, גם כאן מדובר על היצע מאוד מוגבל. אי אפשר לבנות עליהםכתחליף לזרים לאורך זמן. בירינבאום למשל מרוויח משכורת טובה והוא הקפטן של די סי יונייטד. קשה להביא שחקנים כאלה, בטח כשהם תחת חוזה.

המכבייה האהוב, אני לא בטוח שהבנתי איזה התאמות צריך לעשות.

המודל נשאר אותו מודל מינוס השתוללות כלכלית (שהייתה נכונה בעיקר לישראלים). היעד לגבי אירופה נשאר אותו יעד. ההשקעה בנוער טובה יותר וצפויה לשאת יותר פירות ונראה שיש בשעה טובה מדיניות ואפילו אחת שנושאת פירות ותישא יותר פירות בהמשך. הזרים עדיין טעונים שיפור.

הכל נכון ולהביא זרים טובים יותר זה תמיד רלוונטי אבל קשה לביצוע בטח ברמת השנה אחרי שנה(אפילו לריאל זה קשה).

אני מתכוון לתמימות המסויימת שהיתה לי לפני כמה שנים. הבתים באירופאיים זה כל כך רנדומלי, תלוי הגרלה, תלוי התנהלות הנהלתית מופתית ומלא החלטות נכונות כל הזמן. מרגיש לי קצת גדול על מועדון ישראלי מבחינת היציבות והשחיקה שזה עושה. מכבי היא אחת. אבל לכל הליגות הרלוונטיות לנו, יש כוחות עולים וכוחות ידועים, וכישרון מקומי גדול יותר וכל עונה, "הקבוצה לעבור" יכולה להשתנות.