Jump to content

מכבי ת"א - קלוז | ה-משחק הכי חשוב העונה. אמאל'ה.

Sawyerdroid

Recommended Posts

לגבי דור פרץ - חייב לשחק רק קשר אחורי. כל ההבלחות שלו בתור קשר 50-50 עובדות רק מול נמושות בליגת העל, גולסה לצורך העניין כמה דרגות מעליו ביכולת בעמדה הזאת.

קודם כל, כן מחפשים בלם. לפי הדיווחים לפחות. לא היינו פונים לגבי רז שלמה אחרת, גם אם יש כרגע ספקולציות שנשאיל. דבר שני - כמה השתמשנו בבלם הרביעי שלנו בעונה שעברה, עד הגארבג׳ טיים? בלם רביעי זאת ממש לא עמדה דחופה, עם כל הכבוד.

ברגע שיש לך בלם אחד שמעוניין לעוף כמה שיותר מהר ובלם אחד פצוע, אז כן, הבלם הרביעי זה מאוד קריטי.

או שאתה חושב שזה סבבה שחטפנו היום 2 שערים בבית, 2 שערים מקבוצת ליגה שניה בבלגיה ורביעיה מגנק.

אגב, אופיר דוידזאדה חירבן התקפות אחת אחרי השנייה היום וזה פשוט חירפן. הרגיש שכל כדור שמגיע אליו יסתיים איכשהו מחוץ למגרש. המרחק בינו לבין אנריק סאבוריט הוא שנות אור, לטעמי אפילו גדול מדי. משהו חייב לקרות מבחינת ההגנה, למרות שאפשר להתנחם בעובדה שחוליית ההגנה ששיחקה היום היא הכי נמוך שנגיע.

ברגע שיש לך בלם אחד שמעוניין לעוף כמה שיותר מהר ובלם אחד פצוע, אז כן, הבלם הרביעי זה מאוד קריטי.

או שאתה חושב שזה סבבה שחטפנו היום 2 שערים בבית, 2 שערים מקבוצת ליגה שניה בבלגיה ורביעיה מגנק.

אתה ענק שאתה מביא גולים במשחקי אימון כדוגמא

שכטר לא טמבל. פשוט לא היה פנדל, ראיתי את זה מהיציע וראו גם בתקציר. הוא אפילו לא שם גוף, כלום.נטו הצגה.

נכון שהיינו חסרים והכל אבל אנחנו כרגע פשוט לא ברמה.

לדעתי טעות היתה להביא שוער, טטנבאום שוער מעולה, אם אפשר להעיף, אני בעד.

אני לא מאלה שמאשימים ישר באהדת הפועל אחרי הודעות כאלה, אז אני אזרום איתך... אתה באמת חושב שלהעיף שחקן זר שהבאת אחרי משחק רע אחד, זה רעיון טוב?

אז מאיזה משחקים אתה רוצה שאני אביא דוגמאות בשלב זה בעונה?

אל תביא. זה לא הגיוני להביא משחקי אימון כדוגמא.

מה רציתם שאיביץ יעשה? יחתים את דסה וטיבי? יכשיר את שרן וסבוריט?

לא רואה משהו שהוא היה יכול לעשות והיה משנה יותר מדי.

שיפתח עם כהן עטר ובלקמן בחוד? שיפתח עם גראלדס במקום קנדיל?

לא ביקשנו יותר מדי. דווקא למי שאמר שפיבן ואמאדור היו קשים לצפיה אמאדור דווקא הוריד להם כדורים יפה. פיבן באמת נתן שם את הכל אבל עשה שטויות כהרגלו.

לצערי אני עדיין עומד בדעתי שפיבן לא ברמה של מכבי.

לפחות אחרי המשחק מבינים למה איביץ לא פתח עם מיכה ברומניה. הכי חלש על המגרש. השחקן הכי טוב בקבוצה. אבל בכל משחק מאני טיים הוא לא לוקח מנהיגות. חבל מאוד

די מדהים שעוד לא הספיקו להראות הילוך חוזר לגול של בלקמן וכבר קרן בצד שני ואתה אומר לעצמך ״הנה גול״.

לא ביקשנו יותר מדי. דווקא למי שאמר שפיבן ואמאדור היו קשים לצפיה אמאדור דווקא הוריד להם כדורים יפה. פיבן באמת נתן שם את הכל אבל עשה שטויות כהרגלו.

פיבן בלם נהדר לליגה. לאירופה הוא לא מספיק.

די מדהים שעוד לא הספיקו להראות הילוך חוזר לגול של בלקמן וכבר קרן בצד שני ואתה אומר לעצמך ״הנה גול״.

במצב נייח שהבקענו בזכותו את הראשון ידעתי שיהיה גול ומיד אחרי זה מקרן גם ידעתי שיהיה גול.

יש רגעים במשחק שפשוט מבינים מה הולך לקרות.

גלזר היה טוב, פרץ היה סביר.

דור לא שחקן יוצר שמסוגל לפצח מערך צפופים כאלו. המסירות שלו לרוב היו מדוייקות והוא עשה לא מעט סגירות טובות במעברים של הרומנים.

מסכים שבמאבקים הפיזיים הוא הפסיד מעט יותר קרבות מהממוצע, אבל אל תשכח שהמתנגד הוא טיפה יותר מוצק ונוקשה מהרכיכות שמככבות אצלנו בליגה.

נוטה להסכים. מכבי לא נבחנה מול יריבה רצינית כבר מעל חצי שנה.

בסופו של יום הפסדנו לקבוצה בסדר גודל שלנו. כששתי קבוצות באותה רמה נפגשות בשלבי נוקאאוט מי שטועה פחות ומנצלת יותר מצבים היא זו שתעפיל בסוף. הם גם טעו פחות וגם ניצלו הרבה יותר מצבים, לא פלא שבסופו של יום הם הבקיעו יותר שערים מאיתנו בסיכום שני המשחקים.

לפחות אחרי המשחק מבינים למה איביץ לא פתח עם מיכה ברומניה. הכי חלש על המגרש. השחקן הכי טוב בקבוצה. אבל בכל משחק מאני טיים הוא לא לוקח מנהיגות. חבל מאוד

מההה?!? אתה ראית איזה מסירות הוא הביא שמתוכם נוצרו מצבים של 10000% גול? היה לך אפשרות לתת 3 במחצית רק בזכותו.

ואז מה אתה חושב שהיה קורה? מה היינו נותנים 5?

אתה רואה את מכבי?

לא יודע אם כל השלושה שאמרת יכולים לסיים 60 דקות בכלל.

ואיך זה היה משפיע על ההגנה? היית סופג פחות?

אני חושב שהבעיה כרגע היא ששחקנים שנתנו עונה טובה אשתקד, עוד לא נכנסו לזון וליכולת שמאפיינת אותם.

מיכה פרץ עטר קנדיל ריקן לא פוגעים ונוסיף לזה פציעות של שחקני מפתח כמו אצילי שרן סאבוריט וגולסה ומקבלים יכולת מינימלית.

עם הזמן זה ילך וישתפר, הקטע שכרגע כמו כמעט בכל עונה צריך לגרד את שלב הבתים

קבלו הימור שירעיד את הפורום ואני כותב אותו בלב כבד ובתקווה גדולה שאני יאכל את הכובע ויטעה - אנחנו לא ניהיה בבתים השנה.

סיבות:

- משהו בוייב/אווירה של הקבוצה לא טוב נראה ממש לא טוב זה גם אצל השחקנים וגם אצל הצוות המקצועי שהסתכלתי עליו לכיוון שלהם על הספסל וכבר במחצית הראשונה שהיה 1-1 הפנים שלהם לא הראו אמונה שאפשר לעשות את זה (אולי ההלם היה גדול מידי), וגם אצל השחקנים אין טירוף (רק ליוני כהן יש לפחות לפי המשחק היום) אנחנו בפאקינג מוקדמות ליגת האלופות תתפוצצו על המגרש. שפת הגוף שלהם ומה שהם משדרים מזכירה לי את מה ששידרו השחקנים באותה עונה 14/15 אז שהייתה צוק איתן.

- בתכלס לא הגיעו שחקני חיזוק. הגיעו שחקני סגל משלימים, לא הגיע החלוץ שכל כך רצינו, דסה לא נשאר, אין חיזוק להגנה וגם לפחות עד עכשיו (3 משחקים) השוער נראה חלש מאוד (אבל לא נהמר איתו ניתן לו צ'אנס).

- לפי הקיץ שמכבי עברנ הכתובת הייתה על הקיר. אני לא רוצה להגיד שמכבי נרדמו כי הם כן ניסו לחזק את הקבוצה אבל כל התוכניות של מכבי לקיץ קרסו וחוץ המשוער כל שאר הפעולות של מכבי היו ברירת מחדל (רצו את דסה הסתפקו בגרלאס, רצו את דלמאו הביאו בלקמן). אם יש דבר שאני הכי שונא שאהוד או כמה אוהדי מכבי אומרים לי שאני לא מרוצה מההתנהלות של הקבוצה זה שאומרים "אני סומך על מנספוד", מה זה סומך על מנספורד? על סמך מה סומכים עליו? על סמך קיץ אחד טוב שלו?! לג'ורדי היו 4 קיצים שהוא הצליח בכולם ובכל קיץ פגע כמעט ברוב השחקנים ועדיין ראינו איך זה נגמר איתו אז מסקנה שכולם צריכים להסיק שלא צריך לסמוך על כל אחד בעיניים עצמות ומותר לבקר מידי פעם שצריך.

לסיכום אני באמת מקווה שאני טועה כי לא באלי שנה שנייה ברציפות בלי אירופה זה יותר מידי בשבילי כאוהד מכבי, ואני מקווה שאנחנו לא נצטער על הקיץ הזה גם בעתיד

2-3 כדורים שעוברים על קו השער, ההחמצה של ריקן במחצית הראשונה. ניצול מצבים זה שם המשחק.

הרומנים בכלל הגיעו למצב מסוכן? זכור לי רק המצב אחרי הטעות של דודזאדה שבוע שעבר. הבקיעו מקרן ומפנדל מומצא. חלוץ רציני חשוב לא פחות מבלם בשלבים האלה לדעתי

דור פרץ, גם במשחק לא גדול שלו הצליח להניע משחק מעבר. המסירה שלו בנגיעה, היא משהו שאין ל-90 מהשחקנים בקבוצה.

זה אולי לא היה זה היום, אבל בעונה שלמה (ובוודאי בליגה הישראלית) אני לא מצליח לחשוב על תחליף ראוי.

אחי איזה משחק מעבר הוא לא נתן פס עומק אחד ב 90 דקות על מה אתה מדבר

למכבי הנוכחית אין שום רעיון התקפי ללא מיכה. הוא לא היה טוב היום מקצועית(קורה) אבל אין שום קשר למנהיגות. הוא האיש שמכבי מחפשת והוא בא ומראה את עצמו ורוצה את הכדור פעם אחר פעם. לגמרי מנהיג מקצועי.

אל תביא. זה לא הגיוני להביא משחקי אימון כדוגמא.

אתה יודע, זה כמו הקמפיין שלנו בליגת האלופות: להפסיד לצ'לסי פעמיים זה סביר, להפסיד לפורטו פעמיים זה סביר, להפסיד לדינאמו קייב פעמיים זה מתקבל. אבל כשהכל קורה ברצף זו כבר נורה אדומה. אז גם לספוג בצרורות במשחקי האימון זה מתקבל, עד שאתה ממשיך את המגמה במשחקים הרשמיים הראשונים וזו כבר נורה אדומה.