Jump to content

שאר העולם

חבסוס

Recommended Posts

1 hour ago, המכבייה said:

הגדול מכולם בעיני. לראות את הגול מול אנגליה בזמן אמת זאת חוויה שאין לתאר. ארוע מחולל ומכונן, כמו לראות את הנחיתה על הירח. כנראה היחיד שנתן פייט למשחק עצמו. בהרבה מובנים, הוא היה המשחק. 

לפני7 שעות , המכבייה said:

הגדול מכולם בעיני. לראות את הגול מול אנגליה בזמן אמת זאת חוויה שאין לתאר. ארוע מחולל ומכונן, כמו לראות את הנחיתה על הירח. כנראה היחיד שנתן פייט למשחק עצמו. בהרבה מובנים, הוא היה המשחק. 

חולק עליך מאד.

אומנם לא ראיתי את מונדיאל 86 כי לא הייתי קיים עדיין.

אך אם באמת ננסה לעשות השוואה אובייקטיבית.

לא סטטיסטית, לא הישגית, לא קריירה ארוכה ועקבית. בשום אספקט הוא לא מתקרב לא לרונלדו ובטח שלא למסי.

שערים, אליפויות, כדורי זהב, צמפיונס ליג.

בכנות, לא רואה איך הוא עולה על זידאן או על קרויף.

אני מודע לבעיה העולמית שכדורגל נבחרות משום מה מקבל משקל גדול מאד כאשר מנסים לגבש עמדה מי גדול יותר, לעולם לא אבין למה טורניר נבחרות גדול על ליגת האלופות שהרמה שם בלי שום צל של ספק גדולה בהרבה מכדורגל נבחרות, אבל ניחא. גם עם מונדיאל 86 שהיה שם גדול כמה שלא היה. אין שום מקום להשוואה אובייקטיבית בשאר האספקטים שהדגשתי.

ילדים.. :-) אף אחד לא מתקרב לפלה הגדול מכולם.

מראדונה היה כדורגלן כשרוני ואדיר אבל הוא לא מתקרב לפלה גם ביכולת וגם ברשימה.

מעל הכל מדובר בכדורגלן שגנב גול וגרם לנבחרת אחרת ללכת הבייתה מה שנגד כל המהות של המשחק. בנוסף גם לקח סמים ממריצים לשפר את היכולת שלו (אפדרין) אני לא מדבר על סמים רגילים שלא קשורים לשיפור היכולת ובגלל זה יש נבחרות שלא עלו שלב במונדיאל, המים שנתנו לשחקני ברזיל ב 1990 ועוד.

כלומר אחד כזה לא יכול להיות שחקן שמייצג את המשחק ושוב לדעתי מבחינה מקצועית הוא לא מגיע לפלה (גם לא מסי ורונלדו).

המזל של כל שלושת אלו שהיה פחות תיעוד של משחקים של פלה וכל פיפס שהוא עושה כמו היום.

וכן מונדיאל זה נחשב כי גדולה של שחקן מעבר להצלחה בקבוצה היא לדעת לקחת את הגביע האולטימטיבי (פלה עשה זאת 3 פעמים כשבשניים מתוכם היה סופר דומיננטי כולל שערים בגמר).

בתור אוהד בוקה זה עצוב שנפטר..

לפני2 שעות , robertod said:

ילדים.. :-) אף אחד לא מתקרב לפלה הגדול מכולם.

מראדונה היה כדורגלן כשרוני ואדיר אבל הוא לא מתקרב לפלה גם ביכולת וגם ברשימה.

מעל הכל מדובר בכדורגלן שגנב גול וגרם לנבחרת אחרת ללכת הבייתה מה שנגד כל המהות של המשחק. בנוסף גם לקח סמים ממריצים לשפר את היכולת שלו (אפדרין) אני לא מדבר על סמים רגילים שלא קשורים לשיפור היכולת ובגלל זה יש נבחרות שלא עלו שלב במונדיאל, המים שנתנו לשחקני ברזיל ב 1990 ועוד.

כלומר אחד כזה לא יכול להיות שחקן שמייצג את המשחק ושוב לדעתי מבחינה מקצועית הוא לא מגיע לפלה (גם לא מסי ורונלדו).

המזל של כל שלושת אלו שהיה פחות תיעוד של משחקים של פלה וכל פיפס שהוא עושה כמו היום.

וכן מונדיאל זה נחשב כי גדולה של שחקן מעבר להצלחה בקבוצה היא לדעת לקחת את הגביע האולטימטיבי (פלה עשה זאת 3 פעמים כשבשניים מתוכם היה סופר דומיננטי כולל שערים בגמר).

בתור אוהד בוקה זה עצוב שנפטר..

כמה משחקים של פלה ראית בלייב?

אוהד בוקה ככה מדבר על מראדונה?

קצת מביך שכל ה"סלבס" הישראלים מדברים וכותבים ציוצים ופוסטים על מראדונה. 

יורם ארבל מגיב, אייל ברקוביץ, ניר קלינגר....מי אתם ומה אתם קשורים לאירוע? משעשע.

שחקן גדול. אישיות נדירה. קצת צבע. עשה מה שמסי לא הצליח לעשות ולכן ההשוואה בכלל לא במקום.

אפדרין או מים בבקבוקים של ברזיל, זה לא מעניין. תכף תדבר על איי פוקלנד. אנחנו יכולים רק להנות מרחוק משחקנים כאלה. 

לפני2 שעות , Insigne said:

אוהד בוקה ככה מדבר על מראדונה?

קצת מביך שכל ה"סלבס" הישראלים מדברים וכותבים ציוצים ופוסטים על מראדונה. 

יורם ארבל מגיב, אייל ברקוביץ, ניר קלינגר....מי אתם ומה אתם קשורים לאירוע? משעשע.

שחקן גדול. אישיות נדירה. קצת צבע. עשה מה שמסי לא הצליח לעשות ולכן ההשוואה בכלל לא במקום.

אפדרין או מים בבקבוקים של ברזיל, זה לא מעניין. תכף תדבר על איי פוקלנד. אנחנו יכולים רק להנות מרחוק משחקנים כאלה. 

למרות שאוהד בורה אני מנסה להיות אובייקטיבי ולא משוחד. שחקן ענק? מרגש? בטופ אי פעם? הכל נכון. יכולת פנומנלית ושליטה אבסולוטית בכדור.

שחקן לפני הכל צריך להיות הוגן. שחקן ששם גול באופן לא חוקי בצורה כזאת ברורה לא יכול לייצג את המשחק בתור הכי גדול אי פעם.

מה גם שכל מה שהשיג לא מתקרב לרזומה של פלה.

ואין מה לעשות שחקן נמדד גם במספר המונדיאלים שלקח. קרויף היה לוקח עם הולנד בגמר מול גרמניה והיא נחשב ללא פחות גדול ממראדונה ואולי יותר כי יש לו גם מספר ליגת אלופות אליפויות מקומיות לאזן.

לפני10 שעות , אלמוג מלול said:

חולק עליך מאד.

אומנם לא ראיתי את מונדיאל 86 כי לא הייתי קיים עדיין.

אך אם באמת ננסה לעשות השוואה אובייקטיבית.

לא סטטיסטית, לא הישגית, לא קריירה ארוכה ועקבית. בשום אספקט הוא לא מתקרב לא לרונלדו ובטח שלא למסי.

שערים, אליפויות, כדורי זהב, צמפיונס ליג.

בכנות, לא רואה איך הוא עולה על זידאן או על קרויף.

אני מודע לבעיה העולמית שכדורגל נבחרות משום מה מקבל משקל גדול מאד כאשר מנסים לגבש עמדה מי גדול יותר, לעולם לא אבין למה טורניר נבחרות גדול על ליגת האלופות שהרמה שם בלי שום צל של ספק גדולה בהרבה מכדורגל נבחרות, אבל ניחא. גם עם מונדיאל 86 שהיה שם גדול כמה שלא היה. אין שום מקום להשוואה אובייקטיבית בשאר האספקטים שהדגשתי.

לא ראית את מונדיאל 86. אנחנו לא באמת יכולים לדון על זה כי הקונטקסט חשוב מאד- בימים בהם דייגו לקח מונדיאל- זה היה התואר לקחת. מונדיאל היה בכמה דרגות איכותי יותר מכל מפעל אחר ששוחק אז, וזה היה היחס אליו, מצד השחקנים, הקהל והתקשורת. הוא גם לקח שתי אליפויות אנדרדוגיות בליגה הכי טובה שהיתה בכל הזמנים. שום דבר לא מדגדג את הסריה א של אז. מי שלא חווה את זה בזמן אמת, יתקשה להבין ויצמד למספרים.

אני בוחר בדייגו על פני כולם. המדדים הסו קולד אובייקטיבים, הם אפילו לא רבע מהסיפור שהאיש הזה גילם. המלחמות שאותם לחם, הנצחונות שהשיג, מה היתה אז הסריה א וכל סיפור נאפולי. ומה שהיה לו ברגליים. כמו הלוגו של הנבא(ג'רי ווסט), בעיני הלוגו של הכדורגל הוא מראדונה. הוא המשחק(כמו שאני תופס אותו). לא יהיה אייקון גדול ממנו בלייפ טיים שלי.

לפני2 שעות , Krishi said:

חח מראדונה... פלה.. מסי... רונאלדו כזה רונאלדו אחר.. כולם ילדים.

המלך היחיד מאז ועד עולם הוא רונאלדיניו.

עזוב אותך, רק זהבי.

ראיתי את כל הסרטונים של מרדונה על גבי שעות עם כל הביצועים המרשימים.

לדעתי, בכדורגל הוא לא באיזור של מסי בכלל, רק בדריבל הוא מתקרב אליו וגם, הכדור הרבה יותר קרוב לרגל של מסי.

לפני5 שעות , robertod said:

למרות שאוהד בורה אני מנסה להיות אובייקטיבי ולא משוחד. שחקן ענק? מרגש? בטופ אי פעם? הכל נכון. יכולת פנומנלית ושליטה אבסולוטית בכדור.

שחקן לפני הכל צריך להיות הוגן. שחקן ששם גול באופן לא חוקי בצורה כזאת ברורה לא יכול לייצג את המשחק בתור הכי גדול אי פעם.

מה גם שכל מה שהשיג לא מתקרב לרזומה של פלה.

ואין מה לעשות שחקן נמדד גם במספר המונדיאלים שלקח. קרויף היה לוקח עם הולנד בגמר מול גרמניה והיא נחשב ללא פחות גדול ממראדונה ואולי יותר כי יש לו גם מספר ליגת אלופות אליפויות מקומיות לאזן.

הטענות על השער עם היד צריכות להיות לשופט, לא לזה שהבקיע אותו.

לא מסכים. הוא שם את הגול בכוונה, לא הלך לשופט כדי שיבטל אותו וגם לא התנצל עד מותו. זה כתם מכיוון שזאת התנהגות של רמאי ושחקן מלוכלך.

שוב, בכובע אחר אני ממש אוהב אותו..

אבל מסתכל על זה בצורה אובייקטיבית.

מציע לכולם לראות סרטים של פלה (כמה שיש כי אין הרבה) כדי להבין איזה כדורגלן הוא היה ולא לחכות עד שימות וכל ה"פסטיבל" שיהיה כדי להבין שהוא הגדול בכל הזמנים (ימות לצערי בשלוש השנים הקרובות גג לפי מצבו הנוכחי).

צמד בפאקינג גמר מונדיאל בגיל 17... אולי אמבפה קצת מתקרב לזה וחובת ההוכחה עוד עליו בהמשך הקריירה.

פלה גם עם התנהגות של ספורטאי ובן אדם ללא רבב.

אתם כנראה לא מבינים את הטירוף שהיה בארהב כשפתחו שם את הליגה ואיזה קבוצה סנטוס שלו הייתה (אני לא אוהד שלהם אלא של ואשקו דה גמא ורומאריו מבחינתי השחקן הכי מרגש שיש אבל גם אני מבין ויודע שלא היה יותר גדול ממנו).

בלי קשר מציע לראות סרטים של שליטה בכדור של רומאריו תופתעו כמה היה דומה למראדונה.

פלה שחקן המאה של פיפא.. וזה היה לא הרבה זמן אחרי סיום הקריירה של דייגו..

ולמי שחושב שהיה קל לשים את הגולים בתקופה שלו ושל מראדונה - פעם הבלמים ממש כיסחו ולא היו חוקים שהגנו על השחקנים. פלה נפצע והפסיד שני מונדיאלים למרות שב 62 ברזיל הצליחה לקחת מונדיאל עם גרינצ'ה אחרי נפצע ממש על ההתחלה..

הרימו אותו ואת מארדונה באוויר ואת כל השחקנים המוכשרים כל הזמן. בטח בליגה האיטלקית (תראו את ואן באסטן שלא שרד את הפציעות ואחרים).

אני לא רואה את מסי מסתדר ככה עם הבלמים שהיו אז - הוא היה שם הרבה גולים, זוכה באליפויות אבל הפציעות, ההגנות והשחיקה הייתה גומרת אותו (מצד שני יש לציין שהיום יש הרבה יותר משחקים בקריירה).

שוב שחקן אחד הגדולים אבל פלה יש והיה רק אחד מעל כולם. יודע סובייקטיבי, לא כולם יסכימו זה מה שמגניב בספורט אבל לפחות מנסה להסביר ולא סתם כמו איזה טרול.

אני גם מחזיק בדעה שפלה הכי גדול שהיה (בעיקר כי זה מה שאבא שלי אמר לי שהייתי קטן, וכי בחרתי לאהוב את ברזיל בנבחרות) אבל אני מודע שקשה להיות אובייקטיבי ואני לא אתווכח עם מישהו שיגיד לי שמראדונה יותר גדול כי באמת קשה להשוות.
מה כן, אם היום נכנסים לדיוקים ומספרים ושיאים כמו של מסי ורונאלדו אז בדור הנוכחי וגם כמה עשורים קדימה זה ברור שהם הכי גדולים אבל זה לא אותם נתונים שמשווים עם הכדורגל של פעם. אז ההסתכלות שלי היא- כיום זה מסי ורונאלדו, פעם זה מראדונה ופלה.
בגלל שההיבט העיקרי שמבליט את מראדונה ופלה זה הישגי הנבחרת והמונדיאלים שהיו פעם הרבה יותר משמעותיים- אז ההגיון שלי אומר שפלה לוקח כי הוא עשה את זה 3 פעמים.

לפני1 שעה , just saying said:

אני גם מחזיק בדעה שפלה הכי גדול שהיה (בעיקר כי זה מה שאבא שלי אמר לי שהייתי קטן, וכי בחרתי לאהוב את ברזיל בנבחרות) אבל אני מודע שקשה להיות אובייקטיבי ואני לא אתווכח עם מישהו שיגיד לי שמראדונה יותר גדול כי באמת קשה להשוות.
מה כן, אם היום נכנסים לדיוקים ומספרים ושיאים כמו של מסי ורונאלדו אז בדור הנוכחי וגם כמה עשורים קדימה זה ברור שהם הכי גדולים אבל זה לא אותם נתונים שמשווים עם הכדורגל של פעם. אז ההסתכלות שלי היא- כיום זה מסי ורונאלדו, פעם זה מראדונה ופלה.
בגלל שההיבט העיקרי שמבליט את מראדונה ופלה זה הישגי הנבחרת והמונדיאלים שהיו פעם הרבה יותר משמעותיים- אז ההגיון שלי אומר שפלה לוקח כי הוא עשה את זה 3 פעמים.

בול.

לפני2 שעות , Semper Fidelis said:

״הוא לא הלך לשופט וביקש שיבטל את השער״ 

חחחחחח אם שחקן שלי עושה דבר כזה אני שם לו מטען באוטו, עלאק לבקש שיבטלו את השער

הוא לא אוהד. שינצח על המגרש.

אתה בעד ששחקנים של מכבי יקחו סטרואידים?

50 דקות לפני, robertod said:

הוא לא אוהד. שינצח על המגרש.

אתה בעד ששחקנים של מכבי יקחו סטרואידים?

אתה משווה?

למה ששכטר היה מתחזה ברחבה ומוציא פנדלים לא התלוננת שהוא לא הלך לשופט?

הקשר בין המצב בטבלה למציאות על הדשא היא מקרית בהחלט. השופטים וה-VAR מזיינים את ליברפול מחזור אחרי מחזור. תוסיף לזה מכת פציעות איומה (כאשר שתיים מהן נגרמו מפגיעות מכוונות של שחקני אברטון, אחד מהם אפילו לא קיבל כרטיס על כך) ותקבל עונה שיכולה ללכת לאיבוד בקלות