Jump to content

שאר העולם

חבסוס

Recommended Posts

1 hour ago, Krishi said:

אליפות פעם ב30 שנה, הם על תקן לסטר מבחינתי 

אל תקח קשה, לא בא לי לפרגן להם. 

אם כבר מכבי זה המנצ'סטר יונייטד, ליברפול זה הפועל, ת"א או פ"ת. משהו כזה. 

יונייטד הם בדיוק כמו חיפה מבחינתי

לפני 30 שנה אף אחד לא הכיר אף אחד מהמועדונים האלה

הייתם הפועל פ"ת של אנגליה

מזל שאנגליה לא הייתה תחת שלטון זר, אחרת גם הייתם רוצים להתחיל לספור אליפויות משנות ה90

פרגסון זה היעקב שחר של יונייטד

בא, עשה, כבודו במקומו מונח, אבל אחריו תחזרו להיות הפועל פ"ת

אבל בסדר, הכי כיף ככה לקחת

כמו עם מכבי אם לחזור אז בגדול

או אם לסכם את חתול צהוב 

"עם נצחונות ותהילה כשעוד הייתם ב..."

43 דקות לפני, הנדון said:

קרישי אתה מגזים פה.

אנשים לוקחים פה קשה כאילו מינימום נולדו וגדלו ברחובות ליברפול ויש להם מנוי 20 שנה באנפילד... עזוב, זה לא רציני. לא אוהב אותם לא בא לי לפרגן בהם ותמיד אזלזל ואמעיט בערכם.

39 דקות לפני, החתול הצהוב said:

קרישי, בלי להפגע אבל אתה מחנטרש פה בערימות וזה נובע כמובן מהשנאה המובנת שלך לליברפול כאוהד יונייטד :)

ראשית, ליברפול היא לא לסטר. ליברפול היא כיום אחת הטובות בעולם אם לא הטובה בעולם. הבסיס שלה , הכל, שונה מלסטר ההיא  לגמריי.

להגיד "פעם ב-30 שנה" זה נחמד, אבל בתור אוהד יונייטד אני מניח שאתה זוכר/יודע שגם ליונייטד לקח לא פחות מ-25 שנה עד שהיא שברה את המחסום הזה ב-1993 וסוף סוף לקחה את התואר, אחרי שבשנות ה-80' היא חירבנה את זה כמה פעמים. 

להשוות את ליברפול להפועל הסטורית זה גם לא נכון בעליל. הפועל לא הייתה דומיננטית בזירה המקומית כמו שליברפול הסטורית הייתה דומיננטית באנגליה ובאירופה עצמה בשנות ה-70 וה-80 (וליברפול גם הוסיפה 4 גביעי אלופות על הדרך, וזה עוד לפני שהוא הושעתה ולא שיחקה באירופה מ-1986 עד 1992).

נו אז אם אתה יודע ממה זה נובע מה הטעם בכל הפירוט הזה? במילא זה לא ישנה אצלי כלום במחשבה. וסליחה שאני עונה ככה תשובה לקונית בשורה אחת בלבד על כל שאר ההסבר שלך.

שונא את יונייטד כמעט ברמה של חיפה/הפועל זאת הקבוצה היחידה מחוץ לישראל שאני באמת שונא כל יונייטד בני זונות.

4 דקות לפני, YNWA said:

מזל שאנגליה לא הייתה תחת שלטון זר, אחרת גם הייתם רוצים להתחיל לספור אליפויות משנות ה90

או אם לסכם את חתול צהוב 

בוא, את יונייטד הכירו מצוין גם לפני יותר מ-30 שנה... זה ממש לא על אותו משקל.

ליברפול לעומת זאת ששכחו כבר שהיא קיימת מלבד הבלחה רגעית פה ושם, היא בדיוק זה - הבלחה רגעית, תופעה חולפת, שפעם פעם כשהדינוזאורים הלכו על פני כדור הארץ הייתה טובה ולקחה תארים. מה זה אם לא הפועל פ"ת/ת"א כזאת?

כמו שהייתי אומר לאוהדי ב"ש - תהנו מהרגע כי זה לא יישאר להרבה זמן...

19 דקות לפני, YNWA said:

או אם לסכם את חתול צהוב 

כן אף אחד לא הכיר את המועדון האנגלי הראשון שלקח גביע אירופה

ליצן

25 דקות לפני, Semper Fidelis said:

כן אף אחד לא הכיר את המועדון האנגלי הראשון שלקח גביע אירופה

ליצן

תכבד תבן אדם שאתה כותב לו, אף פעם אתה לא יכול לדעת מי יושב מאחורי המקלדת.

שנית, יכול להיות, אבל באנגליה אתם קבוצה יותר קטנה בערך בכל סקר אוהדים באנגליה 

תשאל כל אנגלי

ולכן אתם על תקן חיפה

אתה חושב שיונייטד היא על תקן מכבי?

ליברפול המועדון הכי אהוד באנגליה בפער עם עבר רחוק מאד גדול, עשורים אחרונים מאד גרועים, בול כמו מכבי עד לפני 7 שנים

אני זוכר שהייתי בוכה פה ל @המכבייה

2 hours ago, YNWA said:

אתה לא שונא ליברפול אתה אוהד יונייטד יש הבדל. בלי להכיר אותך.

אתם שונאים אותנו כמו שמכבי חיפה שונאים את מכבי תל אביב

אבל היינו כאן לפני כולם

חגגנו על הבריטים גם

וגו

זה לא נכון. ללא הטרגדיה של 58, לך תדע. היינו לפני. גם בליגה וגם באירופה.

51 דקות לפני, Krishi said:

בוא, את יונייטד הכירו מצוין גם לפני יותר מ-30 שנה... זה ממש לא על אותו משקל.

ליברפול לעומת זאת ששכחו כבר שהיא קיימת מלבד הבלחה רגעית פה ושם, היא בדיוק זה - הבלחה רגעית, תופעה חולפת, שפעם פעם כשהדינוזאורים הלכו על פני כדור הארץ הייתה טובה ולקחה תארים. מה זה אם לא הפועל פ"ת/ת"א כזאת?

סלח לי פעם שנייה, אבל זה בולשיט. אין הבדל בין המעמד של יונייטד למשל ב-1989 אחרי שנים של כלום ושום דבר מבחינת תארים (כולל ירידת ליגה ב-1974), למעמד של ליברפול עד העונה לדוגמה.

Just now, המכבייה said:

זה לא נכון. ללא הטרגדיה של 58, לך תדע. היינו לפני. גם בליגה וגם באירופה.

אני מכבד את יונייטד מאד

אבל בא פה בחור וכותב דברים מוציא אנשים מהכלים

אין ספק שאתם מועדון מכובד

אבל אני חושב שליברפול יותר מקבילה ל מכבי

בגלל הרצפים הטובים בעבר הרחוק, וחולשה בעידן המודרני

2 hours ago, Krishi said:

אליפות פעם ב30 שנה, הם על תקן לסטר מבחינתי 

אל תקח קשה, לא בא לי לפרגן להם. 

אם כבר מכבי זה המנצ'סטר יונייטד, ליברפול זה הפועל, ת"א או פ"ת. משהו כזה. 

תאמין במה שאתה מאמין. הייתי שם לפני שבועיים נגד וולבס. הפעם ה12 שלי במשחקים של יונייטד(כולל שני גמרים אירופאים). התפיסה שלך לא נכונה. והזילזול, בוודאי שלא חלק מזה. תתכונן- יהיו שנים קשות. אלא אם כן אתה מנותק לגמרי. נהנתי מאד אגב. כמו תמיד בעיר.

4 דקות לפני, YNWA said:

תשאל כל אנגלי

ולכן אתם על תקן חיפה

ליברפול המועדון הכי אהוד באנגליה בפער עם עבר רחוק מאד גדול, עשורים אחרונים מאד גרועים, בול כמו מכבי עד לפני 7 שנים

מכבד אותך, לא מכבד בורות

להגיד שלפני 30 שנה אף אחד לא הכיר את יונייטד, שהייתה אלופת אירופה הראשונה באנגליה לפני יותר מחמישים שנה זה להיות ליצן

לא יודע לגבי אוהדים, יודע שאליפויות יש לנו יותר מליברפול, יודע שאת האליפות הראשונה שלנו לקחנו בפאקינג 1908, יודע שב58 נהרגו שמונה שחקני הרכב ראשון שעלו לחצי גמר גביע אירופה וכנראה שאם לא האסון הנורא ההוא ההיסטוריה הייתה טיפה משתנה (באנדרסטייטמנט), יודע הרבה דברים

להשוות את יונייטד למיותרים, שלקחו אליפות לראשונה 71 שנה אחרי הקמתם זו, שוב, בורות וליצנות

ואין שום דמיון בין כדורגל אנגלי לכדורגל בארץ, כך שאין שום יונייטד בישראל ואין ליברפול בישראל (אולי צ'לסי היא חיפה, אם אתה ממש מתעקש)

3 דקות לפני, Semper Fidelis said:

מכבד אותך, לא מכבד בורות

להגיד שלפני 30 שנה אף אחד לא הכיר את יונייטד, שהייתה אלופת אירופה הראשונה באנגליה לפני יותר מחמישים שנה זה להיות ליצן

לא יודע לגבי אוהדים, יודע שאליפויות יש לנו יותר מליברפול, יודע שאת האליפות הראשונה שלנו לקחנו בפאקינג 1908, יודע שב58 נהרגו שמונה שחקני הרכב ראשון שעלו לחצי גמר גביע אירופה וכנראה שאם לא האסון הנורא ההוא ההיסטוריה הייתה טיפה משתנה (באנדרסטייטמנט), יודע הרבה דברים

להשוות את יונייטד למיותרים, שלקחו אליפות לראשונה 71 שנה אחרי הקמתם זו, שוב, בורות וליצנות

ואין שום דמיון בין כדורגל אנגלי לכדורגל בארץ, כך שאין שום יונייטד בישראל ואין ליברפול בישראל (אולי צ'לסי היא חיפה, אם אתה ממש מתעקש)

הוא כתב שאנחנו כמו לסטר אז מה ציפית שאני אענה לו

אגב בעולם, יכול להיות שאפילו יש לכם יותר אוהדים, אבל בתוך אנגליה? התקשורת, הבאז, תמיד היו בליברפול. לא שזה משנה, בקטע של התקשורת דווקא, אולי עדיף להיות יותר כמו חיפה, מאשר מה שהיה בקריית שלום בתחילת שנות ה2000

ולגבי הדיון שהתפתח פה- מדובר בשתי האימפריות הגדולות של הכדורגל האנגלי. 

נראה לי מוזר נסיון ההקטנה ההדדי הזה. 

אפשר לשנוא ולהעריך בו זמנית- זה לא כזה מורכב

7 דקות לפני, החתול הצהוב said:

סלח לי פעם שנייה, אבל אתה מקשקש. אין הבדל בין המעמד של יונייטד למשל ב-1989 אחרי שנים של כלום ושום דבר מבחינת תארים (כולל ירידת ליגה ב-1974), למעמד של ליברפול עד העונה לדוגמה.

אתה צודק, ליברפול הייתה בדיחה גדולה יותר בתקופת היובש שלה.

4 דקות לפני, המכבייה said:

תאמין במה שאתה מאמין. הייתי שם לפני שבועיים נגד וולבס. הפעם ה12 שלי במשחקים של יונייטד(כולל שני גמרים אירופאים). התפיסה שלך לא נכונה. והזילזול, בוודאי שלא חלק מזה. תתכונן- יהיו שנים קשות. אלא אם כן אתה מנותק לגמרי. נהנתי מאד אגב. כמו תמיד בעיר.

מה זה "יהיו שנים קשות". עכשיו יש שנים קשות. המעבר מתקופת פרגוסון לא צולח בינתיים. אבל אני מאמין ברוח המועדון, שכמו מכבי תמיד ידע לקום מחדש, גם מאסונות, ולחזור לשלוט בליגה.

2 דקות לפני, Krishi said:

וזה עס מה? כי נק השפל של יונייטד הייתה גרועה יותר, יש לומר. ירידת ליגה. 

בינתיים אתה לא מביא דבר שיתמוך בטיעונים ההסטוריים הללו.

1 hour ago, הנדון said:

שונא את יונייטד כמעט ברמה של חיפה/הפועל זאת הקבוצה היחידה מחוץ לישראל שאני באמת שונא כל יונייטד בני זונות.

וזניט מה איתם?

21 דקות לפני, Krishi said:

מה זה "יהיו שנים קשות". עכשיו יש שנים קשות. המעבר מתקופת פרגוסון לא צולח בינתיים. אבל אני מאמין ברוח המועדון, שכמו מכבי תמיד ידע לקום מחדש, גם מאסונות, ולחזור לשלוט בליגה.

זה תקף גם לליברפול. ואני אוהד יונייטד מאמצע שנות השמונים, שיא המדבר. צריך לכבד גם את המתחרים שלך וכמובן לשנוא עם כל הלב. הכל בסדר.

19 דקות לפני, החתול הצהוב said:

וזה עס מה? כי נק השפל של יונייטד הייתה גרועה יותר, יש לומר. ירידת ליגה. 

בינתיים אתה לא מביא דבר שיתמוך בטיעונים ההסטוריים הללו.

גם ליברפול ירדה ליגה. לא בטוח שפעם אחת, אבל זה היה לפני שליברפול הפכה לליברפול. ודווקא את זה אני אוהב ביונייטד- שפל גדול ואז תקומה. זה קרה לה לפחות פעמיים. יונייטד לא מושלמת, יונייטד אנושית. ואפשר לטעון את זה גם על ליברפול. מה שמרגש אותי אישית, שכילד שהעריץ את אביל'ה, לא נגררתי לשם. והיה הכי קל. הייתי עם יונייטד בשנות המדבר שלה והרווחתי ביושר(וזה עלה לי המון כסף וזמן) את השלושים שנה האחרונות שלה. ואביל'ה היה גיבור שלי, ברמת הנמני לאחרים.

2 hours ago, YNWA said:

תשאל כל אנגלי

ולכן אתם על תקן חיפה

לא, זה לא נכון. יונייטד הביאה כמות צופים גבוהה מאנפילד, בשבעים אחוז מהזמן. ב74 היא ירדה ליגה עם ממוצע הקהל הגבוה ביותר. ליברפול מהווה תחרות באהדה מקומית ובטח גם גלובלית. היא לא ראשונה. בשום אספקט של חסויות, מכירת חולצות וגם לא באהדה המקומית. היא שניה מובהקת.

אין שום מקום להשוואה היום בין יונייטד לליברפול מבחינת כח כספי מול ליברפול. 40 שנה אין ויכוח(איצטדיון גדול יותר, קהל נאמן ועוד). מה שכן, אנחנו מושכנו על ידי חזירים בהשתלטות עויינת בבורסה ופרגי הצליח בזמן הזה להשכיח את זה ולהביא 5 אליפויות ואת התואר האירופאי. וזאת הבעיה שלנו- המינוף המטורף שהם קיבלו כדי לרכוש אותנו. כמו שאני רוצה בית בסביון. מי יתן לי? אז להם נתנו וההבדל הוא שיונייטד עשירה מספיק כדי להיות תחרותית בשוק(אם רוצה), תחרותית על המגרש ועדיין משלמת משכנתא וריביות מוטרפות. בית בסביון, לא יתן לי את זה.

אגב, מי שנתן את המינוף לגלייזרים זה בנקאי בשם וודוורד. והוא, בנקאי מושחת וחסר מושג, מנהל את יונייטד. רשע וטוב לו.

ליברפול היא לא הכי אהודה. בטח מול יונייטד. 75 אלף תמיד. 99 אחוז תפוסה. שניה רק לדורטמונד ביבשת. מאצ' דיי באנפילד ואולד טראפורד זה עשרות מיליונים ליונייטד פר משחק. זה מה שיש. לא צריך לייצר ארטנלנטיבה חלופית. יונייטד גדולה יותר בקהל המנויים, בצופים, ברשתות החברתיות ובתיירות שהיא מייצרת לעיר. בקיצור, קרב ענקיות ראש בראש. 

8 hours ago, המכבייה said:

גם ליברפול ירדה ליגה. לא בטוח שפעם אחת, אבל זה היה לפני שליברפול הפכה לליברפול. ודווקא את זה אני אוהב ביונייטד- שפל גדול ואז תקומה. זה קרה לה לפחות פעמיים. יונייטד לא מושלמת, יונייטד אנושית. ואפשר לטעון את זה גם על ליברפול. מה שמרגש אותי אישית, שכילד שהעריץ את אביל'ה, לא נגררתי לשם. והיה הכי קל. הייתי עם יונייטד בשנות המדבר שלה והרווחתי ביושר(וזה עלה לי המון כסף וזמן) את השלושים שנה האחרונות שלה. ואביל'ה היה גיבור שלי, ברמת הנמני לאחרים.

כן אבל מדברים על שנות השפל.  אצל ליברפול הקריש מדבר על 91-19 ויונייטד 68-92.

לא על לפני שהן נהיו אותן אימפריות מדוברות.