Jump to content

קלוז' - מכבי תל אביב

דקסטר

Recommended Posts

רציני זו מילה פילוסופית

אין לי כוח עכשיו לזיין לך את המוח שעה אז אכתוב בקצרה.

פייר פליי.

אנחנו עם סגל כמעט מלא בחודש יוני ואין הרבה קבוצות שמוכנות בשלב הזה של העונה.

א

אוהו. זה כ"כ מעייף...

א. לדוידזאדה היה משחק טוב בעיני

ב אמרו לי שלא היה לו משחק טוב

ג. הסברתי מדוע כן היה לו משחק טוב

ד. התעקשו שלא היה לא משחק טוב והסבירו למה

ה. הסברתי מדוע גם הטענות האלה אינן נכונות, וטענתי שזו דעה מהבית שאינה קשורה למעשים על הדשא.

אתה רוצה להתעסק בבדיוק מתי הוחלט ומי החליט ואיך ולמה? סבבה. לפני שנה. שנה שעברה. בשביל הכיף. סבבה?

במשחק היום הוא היה טוב. זה הכל.

בזאת סיימתי בנושא.

מחזק את דברי חומץ בלסמי

אין לי כוח עכשיו לזיין לך את המוח שעה אז אכתוב בקצרה.

פייר פליי.

אנחנו עם סגל כמעט מלא בחודש יוני ואין הרבה קבוצות שמוכנות בשלב הזה של העונה.

א

אתה אומר דבר והיפוכו.

בגלל הפייר פלאי צריך לייצר הכנסות, אירופה הוא מקור הכנסה כביר וכדי להעפיל אליו היינו צריכים לבצע חיזוקים. מה שלא בדיוק קרה!

מקווה מאוד שנעבור אותם בגומלין

אבל בלי שום קשר לדעתי מכבי היו חייבים להתאבד על חלוץ זר איכותי הקיץ,

מוזר לי מאוד שאיביץ ככה ויתר.

אתה אומר דבר והיפוכו.

בגלל הפייר פלאי צריך לייצר הכנסות, אירופה הוא מקור הכנסה כביר וכדי להעפיל אליו היינו צריכים לבצע חיזוקים. מה שלא בדיוק קרה!

אבל כדי לבצע חיזוקים היינו צריכים לייצר הכנסות...

ואם אתה אומר שהיינו צריכים להמר על אירופה (לא נראה לי שאפשר לשים שקל יותר ממה שמכרת אבל נגיד) אז יכולנו להיות מודחים על השטות הכי קטנה ובסוף להיות מודחים ולהסתבך שוב עם הפייר פליי המזדיין הזה.

מקווה מאוד שנעבור אותם בגומלין

אבל בלי שום קשר לדעתי מכבי היו חייבים להתאבד על חלוץ זר איכותי הקיץ,

מוזר לי מאוד שאיביץ ככה ויתר.

איביץ' ויתר כי הביאו את בלקמן.

לדעתי יותר דחוף למצוא פתרון לקישור ולהביא עוד בלם, אבל הדברים האלה יקרו רק אם נעלה לאירופה לדעתי.

אתה אומר דבר והיפוכו.

עזוב

האדם שהתערבת איתו (שתצליח להקפיץ את הנושא 'ציני או..') הודיע לכולם לא להקפיץ בגללך אז עזוב לא תצליח

לא אופטימי בכלל, לא בגלל התוצאה , אלא איך ששיחקנו , יש פה שחקנים שעוד בחופש, מרכז ההגנה התקף לב, ההתקפה אנמית ורק מיכה היחיד שיכול לתת פס לגול

עזוב

האדם שהתערבת איתו (שתצליח להקפיץ את הנושא 'ציני או..') הודיע לכולם לא להקפיץ בגללך אז עזוב לא תצליח

מה?

מה שהכי מדאיג אותי מכל היום הזה שאיביץ טוען שהוא מרוצה מהיכולת , זה המשחק הכי חלש שהיה תחתיו כמאמן לדעתי ( אין חי שום ביקורת עליו במשחק הזה , רק על השחקנים)

ובכל זאת הייתי מצפה שיתחרפן .

אתה אומר דבר והיפוכו.

זאת מחשבה לא נכונה. המכירות הן תעודת הביטוח הפיננסית של מכבי למקרה של חוסר עליה. למכבי יש תקציב גרעוני בבסיסו. הכנסות מובטחות באיזור ה40 נניח והוצאות(לא כולל נוער) באיזור ה100. אז אתה רוצה לקחת את המכירה של ראייקו ולשפוך אותה על זר "מרגש"? לא. אתה שוב תיכנס לצרות מול אופא. בטח בשנה האחרונה של הסנקציות כאשר יש יעדים כלכליים שמכבי חייבת להשיג. גם המכירה של וידאר עזרה מאד לתקציב של שנה קודמת. זאת המציאות הכלכלית של מכבי.

מה שהכי מדאיג אותי מכל היום הזה שאיביץ טוען שהוא מרוצה מהיכולת , זה המשחק הכי חלש שהיה תחתיו כמאמן לדעתי ( אין חי שום ביקורת עליו במשחק הזה , רק על השחקנים)

זיהה חוסר ביטחון מוחלט ולכן לא רוצה לשבור אותם עוד יותר.

כשהוא מזהה יכולת חלשה בגלל זלזול/יהירות/בעיות מקצועיות הוא אומר שהיכולת רעה, הוא לא בלנדר.

איביץ' ויתר כי הביאו את בלקמן.

לדעתי יותר דחוף למצוא פתרון לקישור ולהביא עוד בלם, אבל הדברים האלה יקרו רק אם נעלה לאירופה לדעתי.

בלקמן סבבה אבל הוא לא החלוץ זר איכותי שהיינו רוצים לראות פה..

אין לי ספק שיביאו בלם ושצריך היה להשאיל את ניקוליץ ולהביא משהו איכותי למרכז שדה

אבל בשורה התחתונה מכבי היו חייבים להביא דבר ראשון חלוץ זר ברמה גבוה.

נקווה לעבור הכי חשוב...

יש לו שישה ימים להכין אותם ולהגיד להם מה הוא חושב. הכי פחות חשוב זה שאתה או אני נשמע את זה.

היו משחקים עונה שעברה שזה לא עבד, והיו משחקים שהיה לך קישור מפחיד, התקפית והגנתית. הכל תלוי בתיאום ביניהם ובמיוחד ובתפקוד של דור פרץ שחייב יותר להצטרף לרחבה ולשחק כ50-50, יותר להעיז.

ברור. לקחנו אליפות פסיכית ואני לא בא להמעיט. לקישור הזה יש יכולות ואיכות להכריע משחקים.

אבל היו עונה שעברה גם משחקים לא טובים. בחלקם ניצחנו, בחלקם סיימנו בתיקו וחלקם גם הפסדנו. זה לא העניין. אם לראות איפה הנקודות תורפה של הקישור ואיפה הוא יכול וצריך להשתפר- זה בנקודות שציינתי בהודעה הקודמת. אני גם אביא לך דוגמאות כמו הדרבים, ביתר בחוץ, חיפה לפרקים והיו עוד כמה. כשלוחצים את הקישור בציוות הזה גבוה ואינטנסיבי- הוא מתחיל לטעות ומתקשה ליזום.

אני גם מבין את הנסיבות בלפתוח בקישור כזה, כי זה מה יש כרגע וזה היה משחק קשוח אבל צריך להתחזק שם.

זיהה חוסר ביטחון מוחלט ולכן לא רוצה לשבור אותם עוד יותר.

כשהוא מזהה יכולת חלשה בגלל זלזול/יהירות/בעיות מקצועיות הוא אומר שהיכולת רעה, הוא לא בלנדר.

סומך עליו , מפחד מהשחקנים .

מוזר לפתוח בצורה מהוססת כמו היום אפילו עם כל המרכיבים שהשתבשו בדרך , התוצאה פחות הפריעה לי רגיל שבמשחקי חוץ באירופה אנחנו לא נותנים הצגות .

הדבר המדאיג הייתה היכולת , שאני רואה את מכבי לא מצליחה לחבר שתי פסים , הכדורים ההמדוייקים הופכים להיות כדורי חוץ של היריבה ואין הנעת כדור זה מדאיג .

ושלא נדבר על משחק הלחץ שהיינו רגילים לראות שלא היה קיים היום .

תם ונגמר המשחק הזה ועכשיו אין תירוצים צריך לעבור אותם בארץ.

אם לא עוברים אז הלאה לפלייאוף הליגה האירופית גם ככה אנחנו מתאימים לשם יותר . מה נתבזה בליגת האלופות ונצהל בקרן ?

כשאין לך זרים דומיננטיים שוברי שוויון ע״ע יעקובו קוביקה בואטנג וכו אין לך באמת מה לחפש באירופה (אם בכלל קלוז עונה להגדרה אירופה) כי אתה מסתמך על הכדורגלן הישראלי שהוכיח שהוא לא יכול להצליח בזירה הזו חוץ מיחידי סגולה שאין לנו אותם ע״ע זהבי וכו..

אז באמת בלי זרים, עם פצועים, חלודה של תחילת העונה, ובמשחק חוץ יצאנו עם 0-1 נזק. מקובל ומתקבל על הדעת.

מכבי מתאימה לאירופה? קדימה חייבים להוכיח במשחק השני ולראות רעל בעיניים.

אני חושב שהיריבה הבאה במידה וניפול (סודובה) חזקה יותר מהרומנים, במידה וניפול מול הרומנים לדעתי גם העונה אין אירופה.(ואולי, שוב טוב שכך).

שיבינו אחץ ולתמיד בהנהלה שכדי להעפיל לאירופה צריך לעשות רכש מחזק עוד לפני המשחקים הקריטים.

הם מסרבים להאמין לאמירה הזאת.

אבל כדי לבצע חיזוקים היינו צריכים לייצר הכנסות...

ואם אתה אומר שהיינו צריכים להמר על אירופה (לא נראה לי שאפשר לשים שקל יותר ממה שמכרת אבל נגיד) אז יכולנו להיות מודחים על השטות הכי קטנה ובסוף להיות מודחים ולהסתבך שוב עם הפייר פליי המזדיין הזה.

פייר פלי מגביל חוזים לשחקנים חופשיים?

קלוז' קבוצת הגנה מעולה.

לא יודע מה ראית היום , רק במחצית השנייה עמדו יפה על המגרש , אבל גם זה כי מכבי לא יזמה , מחצית ראשונה הם היו מסננת ניראה שברגע שאתה עובר את קו הקישור הראשון שלהם ההגנה שלהם מבוהלת ומבולגנת , הבעיה שמכבי במשחק לא מדויקת ולא דחפה קדימה ולכן לא ניצלה את זה.

שרן היה מאוד חסר היום בהנעת הכדור שלנו מאחורה. הרומנים לחצו גבוה ואמאדור ופיבן לא הסתדדרו עם זה והעיפו כדורים.

באופן כללי עלינו עם הרכב של שחקנים שמתקשים בהחזקת והנעת כדור תחת לחץ מהסוג שהם נתקלו בו היום. החל מ2 הבלמים דרך פרץ וגלזר במרכז הקישור עד לכנפיים של יוני וצ'יקו.

סאבוריט שרן ומיכה היו יכולים לעזור מאוד באספקט הזה. גם גולסה זכר צדיק לברכה.

אנחנו קבוצה טובה יותר, הסיכויים לרעתנו.