Jump to content

נושא תחבורה והגעה לבלומפילד ע"ש Double

duduha

Recommended Posts

On 23.7.2019 at 05:30, Double said:

כתבה על בלומפילד בישראל היום, הערכות במועדון על 17-20 אלף מנויים

diztwnenhv2n.png

יאללה. אסור לאכזב אותם.

וכן, יודע שיהיו פקקים, ובכל זאת לא אתגעגע לנתניה, למרות המקום המדהים שהיה לי שם.

האם ה"גורם המעורה בפרטים" מודע לכך שאצטדיון נתניה סינדל אנשים ללא רכב כי אין שום תחבורה ציבורית לאצטדיון הזה? איך הדבר הזה מתקבל על הדעת שאין תחב"צ, ועוד רוב המשחקים בנתניה היו בימי חול.

סיכום- נתניה חייבה אותנו לבוא עם רכב, בלומפילד יחייב אותנו לשלוף את הרב קו (אלא אם כן אתם לא עצלנים ויכולים לחנות במרחק של רבע שעה הליכה).

מניחה שאוטוטו יפתח /יפוצל פה נושא "הגעה לבלומפילד" עם כל האופציות האפשריות.

אגב אתם יכולים להתעורר בשקט, שמש התחבר אתמול לפורום, הוא חי

צריך לעודד שימוש בקורקינטים ואופניים חשמליים עם אפשרויות אחסון ליד האצטדיון, ובנוסף לשתף פעולה עם חברות של קורקינטים בשכירות, לדוגמא בהופעה של עומר אדם בפארק הירקון לפני שבוע התארגנו מראש והביאו 100 קורקינטים של ליים

rgmnjwdkltym.jpeg

צריך לעודד שימוש בקורקינטים ואופניים חשמליים עם אפשרויות אחסון ליד האצטדיון, ובנוסף לשתף פעולה עם חברות של קורקינטים בשכירות, לדוגמא בהופעה של עומר אדם בפארק הירקון לפני שבוע התארגנו מראש והביאו 100 קורקינטים של ליים

rgmnjwdkltym.jpeg

אתה צוחק, נכון? 100? 100 קורקינטים? מדובר פה על 15 אלף במינימום, כמו שתגיד שבמזנון יהיו 500 כוסות קולה. ואל תשווה את דרכי ההגעה והחניה בפארק לעומת בלומפילד.

אתה צוחק, נכון? 100? 100 קורקינטים? מדובר פה על 15 אלף במינימום, כמו שתגיד שבמזנון יהיו 500 כוסות קולה. ואל תשווה את דרכי ההגעה והחניה בפארק לעומת בלומפילד.

זה התחלה יפה ומראה על התקדמות ועידוד שימוש בכלים האלה, מה שיותר חשוב לדעתי זה החדרי אחסון/לוקרים, אני רוצה לבוא בקורקינט שהוא קטן יחסית אבל אין כרגע איפה לשמור אותו.

בסדר זה מתחיל ככה וצריך מגוון דרכים להגיע ושכל אחד ימצא את הדרך הנוחה לו.

אפשר בנוסף ליצור חניה לאופניים/קורקינטים פרטיים.

צריך לבדוק במרחק הליכה של 15 דקות איפה יש מקומות חניה ולהפנות אנשים לשם.

כמו שהעירייה אמרה לעשות שאטלים ממקומות מרכזיים ששם ישאירו את הרכבים.

הכי חשוב, תחבורה ציבורית הלוך חזור לכל גוש דן, מאמין שכבר יש צריך רק לברר איזה אוטובוס יוצא מאיפה.

אולי הפשרת מקומות חנייה ספציפית לזמן המשחק בעסקים בסביבה או משהו.

אפשר לחשוב על מלא דרכים, וכל דרך תחסוך כמה עשרות-מאות רכבים. כך פתרון לכשעצמו לא יביא את הישועה אבל אם ידעו להיות יצירתיים ולהביא המון פתרונות זה יכול להקל ממש על העומס.

בטוח יהיה עומס בלאגן ובעיות עד לפתיחת הרכבת הקלה (2050) ואולי גם אחרי, אבל עד אז צריך לנסות למזער את העומס כמה שאפשר.

בסדר זה מתחיל ככה וצריך מגוון דרכים להגיע ושכל אחד ימצא את הדרך הנוחה לו.

אפשר בנוסף ליצור חניה לאופניים/קורקינטים פרטיים.

הכי חשוב, תחבורה ציבורית הלוך חזור לכל גוש דן, מאמין שכבר יש צריך רק לברר איזה אוטובוס יוצא מאיפה.

אולי הפשרת מקומות חנייה ספציפית לזמן המשחק בעסקים בסביבה או משהו.

אפשר לחשוב על מלא דרכים, וכל דרך תחסוך כמה עשרות-מאות רכבים. כך פתרון לכשעצמו לא יביא את הישועה אבל אם ידעו להיות יצירתיים ולהביא המון פתרונות זה יכול להקל ממש על העומס.

בטוח יהיה עומס בלאגן ובעיות עד לפתיחת הרכבת הקלה (2050) ואולי גם אחרי, אבל עד אז צריך לנסות למזער את העומס כמה שאפשר.

נוטה להסכים להכל.

יש חניון במתחם התחנה, בנמל יפו (חניון חינם) וחניון בחניית הרכבת של צומת חולון- קטן יחסית ורחוק יותר אבל עדיין ברדיוס סביר.

לשאטלים מחניונים מרוחקים יותר אפשר להציע הסעות מחניונים גדולים יותר כמו במתחם היס פלנט בראשון לציון, בחניה בפארק פרס/ימית 2000 בחולון, מאזור פארק אריאל שרון אם יש חניה גדולה ומסודרת/ פארק דרום. גם מרידינג, סינמה סיטי גלילות ואצטדיון רמת גן אפשר לבצע מערך של חנה וסע.

עם קצת יצירתיות וארגון מסודר אפשר לנהל את כל העניין בצורה טובה מאוד.

יש חניון במתחם התחנה, בנמל יפו (חניון חינם) וחניון בחניית הרכבת של צומת חולון- קטן יחסית ורחוק יותר אבל עדיין ברדיוס סביר.

לשאטלים מחניונים מרוחקים יותר אפשר להציע הסעות מחניונים גדולים יותר כמו במתחם היס פלנט בראשון לציון, בחניה בפארק פרס/ימית 2000 בחולון, מאזור פארק אריאל שרון אם יש חניה גדולה ומסודרת/ פארק דרום. גם מרידינג, סינמה סיטי גלילות ואצטדיון רמת גן אפשר לבצע מערך של חנה וסע.

עם קצת יצירתיות וארגון מסודר אפשר לנהל את כל העניין בצורה טובה מאוד.

מתחם התחנה ונמל יפו יכולים לתת מענה, חניית הרכבת של צומת חולון ממש ממש קטנה (כמה עשרות חניות, שבימי חול רובן תפוסות) וגם זה כבר מתחיל להתרחק. בכל מקרה, למי שלא גר בגוש דן הרכבת יכולה להיות פתרון נהדר (תחנות וולפסון וצומת חולון).

כנראה שהתושבים לא יאהבו את זה אבל אם מישהו שמכיר חניה בשכונות ביפו שסמוכות לבלומפילד או בקריית שלום או באיזור תל כביר זה גם יכול להיות הבדל של כמה מאות חניות. כל מיני חניונים קטנים או רחובות שיש בהן חניות בשעות הערב.

בשכונות בחולון כן יש מקומות חניה, ויש גם את החניון העצום של הקאנטרי ואת משרד הרישוי אבל זה כבר ממש רחוק, לא מדובר במרחק הליכה ורק עם שאטלים/אופניים אפשר להגיע.

יש אפשרות רחוקה..

להחנות בחנייה של האולם של חולון בפארק פרס, ואז המועדון יפעיל שאטלים.

יש שם באזור ה2000 מקומות חנייה, זה באזור ה10 דק נסיעה

איזה מערך שאטלים? מי שיחנה בחולון ימצא את עצמו בפקק עם שאטל או בלעדיו.

גם לא רואה שום אוהד חונה בנמל יפו, ההליכה לאיצטדיון משם תהיה לא קלה ודי ארוכה ושאטלים בכלל לא רלוונטים בתוך יפו שהתנועה בה היא מפרכת גם בלי משחקים.

מי שיכול למצוא שימוש בדו גלגלי או כל דבר דומה סטייל קורקינט אופניים יעשה לעצמו שירות גדול. מי שלא שיזכה למצוות כי הולך להיות קשוח.

אף אחד לא מדבר על זה, אבל מצד אחד שד' ירושלים דרומה סגורות לחלוטין, ומצד שני רחוב שלבים בשיפוצים נרחבים וחלקו הדרומי כרגע רק 2 נתיבים. אי אפשר יהיה בכלל להתקרב לאזור.

מה קורה עם כל איזור המכללה? היו שם די הרבה חניות ברחובות

הקטינו את החניון של המכללה עצמו ובהתאםם החניות מסביב תפוסות משמעותית יותר.

יפו, שמלכתחילה היתה איזור בעייתי להתנייד עם רכב בשעות העומס, הפכה בשנה האחרונה לסיוט מוחלט. כמו שרשמו לפני, שדרות ירושלים סגורות כמעט לכל האורך בגלל עבודות של הרכבת הקלה, ככה שלא הייתי ממליץ להתקרב לכל האיזור של שדרות ירושלים ומערבה (נמל יפו, פשפשים וכו׳). מצד שני יש עבודות תשתית בכל החלק הצפוני של שלבים/היינריך היינה שלפי הקצב הנוכחי לא הולכות להסתיים בזמן הקרוב. מי שמגיע עם רכב מכיוון דרום, הייתי מחפש חניה בשכונות שמזרחית לשלבים, יש שם לא מעט חניה ברחובות. למי שיש תו תושב, יש את האופציה של חניון הלוחמים מול בי״ח וולפסון. יש שם כמה מאות מקומות חניה בעלות של 5 ש״ח לבעלי תו תושב. אמנם זה לא מרחק הליכה, אבל יש שם מסוף אוטובוסים והתדירות לכיוון בלומפילד די סבבה (סביר יהיו פקקים אבל בערך חצי מהדרך יש נתצ אז הנסיעה לא אמורה לקחת יותר מדי זמן).

הקטינו את החניון של המכללה עצמו ובהתאםם החניות מסביב תפוסות משמעותית יותר.

האמת שיש שם לא מעט מקומות לא מסומנים שאנשים היו חונים בהם חופשי עד שהעירייה התחילה לאכוף באגרסיביות (זכור לי מקרה לפני איזה שנתיים שחצי מכללה קיבלה דו"ח כי חנו בחורשה שם ויום אחד מישהו החליט לאכוף את זה). צריך לקוות שבימים של משחקים העירייה תשחרר קצת, כמו שהיה לפני נתניה.

האמת שיש שם לא מעט מקומות לא מסומנים שאנשים היו חונים בהם חופשי עד שהעירייה התחילה לאכוף באגרסיביות (זכור לי מקרה לפני איזה שנתיים שחצי מכללה קיבלה דו"ח כי חנו בחורשה שם ויום אחד מישהו החליט לאכוף את זה). צריך לקוות שבימים של משחקים העירייה תשחרר קצת, כמו שהיה לפני נתניה.

מהכרות עם עיריית תל אביב במשחקים היא תאכוף את זה יופי.

מצד שני לי יש תעודת תושב אז פחות קריטי

אחרי שבדקתי עם המפות של גוגל נזכרתי שפתחו סניף של יוחננוף בצומת חולון לא מזמן. אין לי מושג כמה חניה יש שם והאם זה בתשלום. זה אמנם קצת רחוק אבל אם יש שם מספיק חניה זה יכול להיות מדהים. מה גם שאפשר לסדר שאטל שיקח ביחד עם אלה שבאים ברכבת.

סתם משהו שעניין אותי במעבר עם התמונות לווין ראיתי שצמוד לקריית שלום יש מתחם בערך בגודל של כל קריית שלום, בערך ארבעה מגרשים כדורגל, ונראה שאין שם כלום חוץ מחול.

לא שיש סיכוי כלשהו שיעשו עם זה משהו אבל מישהו יודע מה יש שם? אם זה שטח לא מנוצל בין אם זה פרטי ובין אם זה של העירייה שינצלו אותו לחניון עפר ענק. אפילו רק לתקופה קצרה אם יש תכנון עתידי לשטח הזה. כמובן שזה לא יקרה והכל חלומות אבל סתם עניין אותי.

תמונה להמחשה:

את קריית שלום כולם מזהים, והשטח שסימנתי ליד זה השטח המדובר. במלבן שסימנתי מתחת נמצא יוחננוף איפשהו. אין לי מושג אם בכל השטח או רק בחלקו כי לא יצא לי להיות שם עדיין, אבל בגדול הפוטנציאל לשטח הוא די מטורף.

הסימון האחרון והקטן למטה זה החניון של התחנת רכבת בצומת חולון. כמו שאמרתי, קטן ממש ומכיל כמה עשרות בודדות של מכוניות.

ymt4mv5inozd.png

אחרי שבדקתי עם המפות של גוגל נזכרתי שפתחו סניף של יוחננוף בצומת חולון לא מזמן. אין לי מושג כמה חניה יש שם והאם זה בתשלום. זה אמנם קצת רחוק אבל אם יש שם מספיק חניה זה יכול להיות מדהים. מה גם שאפשר לסדר שאטל שיקח ביחד עם אלה שבאים ברכבת.

סתם משהו שעניין אותי במעבר עם התמונות לווין ראיתי שצמוד לקריית שלום יש מתחם בערך בגודל של כל קריית שלום, בערך ארבעה מגרשים כדורגל, ונראה שאין שם כלום חוץ מחול.

לא שיש סיכוי כלשהו שיעשו עם זה משהו אבל מישהו יודע מה יש שם? אם זה שטח לא מנוצל בין אם זה פרטי ובין אם זה של העירייה שינצלו אותו לחניון עפר ענק. אפילו רק לתקופה קצרה אם יש תכנון עתידי לשטח הזה. כמובן שזה לא יקרה והכל חלומות אבל סתם עניין אותי.

תמונה להמחשה:

את קריית שלום כולם מזהים, והשטח שסימנתי ליד זה השטח המדובר. במלבן שסימנתי מתחת נמצאים יוחננוף איפשהו. אין לי מושג אם בכל השטח או רק בחלקו כי לא יצא לי להיות שם עדיין, אבל בגדול הפוטנציאל לשטח הוא די מטורף.

הסימון האחרון והקטן למטה זה החניון של התחנת רכבת בצומת חולון. כמו שאמרתי, קטן ממש ומכיל כמה עשרות בודדות של מכוניות.

ביוחננוף 100 חניות גג

דרך אגב הריבוע שמאלי תחתון זה בית קברות מוסמלי

ביוחננוף 100 חניות גג

דרך אגב הריבוע שמאלי תחתון זה בית קברות מוסמלי

וואלה? לא הייתי שם וחשבתי שיותר.

יש אפשרו לפינוי בינוי על הבית קברות?