Jump to content

מניות

Mentel

Recommended Posts

באיזו פלטפורמה אתם משתמשים? איזה סוג מסחר?

אני מנהל תיק אישי בספארק של ibi (לשעבר אורדרנט), המערכת הכי פושטית וקלה שיש.

אני מנהל את התיק דרך הבנק,

מוכר וקונה דרך האפליקציה - ממש נוח

מזיינים אותך בעמלות. עדיף לך לפתוח במנורה/אלטשולר/מגדל או כל אחד מבתי ההשקעות בארץ.

ואם אתה מתכנן להשקיע כמו שצריך ולהתמיד הכי עדיף דרך ברוקר בחול שמאפשר גם מינוף.

אני מנהל תיק אישי בספארק של ibi (לשעבר אורדרנט), המערכת הכי פושטית וקלה שיש.

מזיינים אותך בעמלות. עדיף לך לפתוח במנורה/אלטשולר/מגדל או כל אחד מבתי ההשקעות בארץ.

ואם אתה מתכנן להשקיע כמו שצריך ולהתמיד הכי עדיף דרך ברוקר בחול שמאפשר גם מינוף.

אבא שלי ואני גם מתעסקים בזה קצת דרך הבנק. איך עובד התהליך של פתיחת תיק בבתי ההשקעות או IBI? יש מינימום השקעה? באילו שווקים אפשר להשקיע?

אבא שלי ואני גם מתעסקים בזה קצת דרך הבנק. איך עובד התהליך של פתיחת תיק בבתי ההשקעות או IBI? יש מינימום השקעה? באילו שווקים אפשר להשקיע?

יכול לענות לך רק לגבי ibi: אפשר להשקיע בכל דבר, פשוט צריך לבחור מערכת מסחר מתאימה. לגבי מינימום אני לא בטוח אבל כשאני פתחתי חשבון העברתי סכום יחסית נמוך. אתה יכול לבדוק את זה בשניה האתר שלהם. התהליך הוא לחתום על כמה טפסים. תקליד "מסחר עצמאי" ואתה כבר תראה 4-5 בתי השקעות גדולים שתוכל להתרשם מהם.

בנקים בישראל גנבים בעמלות,

אין מינימום גבוה ברוב בתי השקעות, השיקולים באיזה חברה לפתוח חשבון לדעתי הם :

- איתנות פיננסית של בית ההשקעות, כי בסופו של דבר אתה נותן להם כסף שלך, למרות שיש לך שליטה לבצע בו פעולות.

- סוג השקעות שאתה רוצה לבצע כי לבתי השקעות שונים יש יתרונות שונים. אם זה מניות ואופציות בישראל אז זה לכולם יש. אם זה ארה"ב או סחורות אז כדאי שתבדוק.

- גובה עמלות.

- איכות הפלטפורמת מסחר שלהם.

בנקים בישראל גנבים בעמלות,

אין מינימום גבוה ברוב בתי השקעות, השיקולים באיזה חברה לפתוח חשבון לדעתי הם :

- איתנות פיננסית של בית ההשקעות, כי בסופו של דבר אתה נותן להם כסף שלך, למרות שיש לך שליטה לבצע בו פעולות.

- סוג השקעות שאתה רוצה לבצע כי לבתי השקעות שונים יש יתרונות שונים. אם זה מניות ואופציות בישראל אז זה לכולם יש. אם זה ארה"ב או סחורות אז כדאי שתבדוק.

- גובה עמלות.

- איכות הפלטפורמת מסחר שלהם.

מסכים.

לגבי איתנות, כל הגדולות שבהן אחלה. כל הפנסיות של כולנו בסך מאות מילארדים נמצאות שם. קשה לי להאמין שמישהו יתן להם לקרוס, ואם כן ההשקעה הקטנה הזאת תיהיה הבעיה האחרונה שלנו.

• 2 weeks later...

יש עוד מישהו שמתעסק קצת?

אני משקיע יחד עם אחי בסכומים קטנים.

אם זה מעניין מישהו, אפשר לשתף פה המלצות!

אני מנהל תיק במיטב דש. ממש נוח לדעתי.

פתחתי חשבון מרחוק, בלי להגיע לסניף.

עמלות זולות. יש מינימום של 20 אלף או משהו כזה.

יש הרבה תזוזות בשוק המט"ח.

שער הדולר הרציף 4.931 ואני מאמין שבאיזור 4.8 בנק ישראל יקנה כמה מאות מיליוני דולרים.

הבעיה היא שבמסחר לא ממונף הרווח נמוך מאוד, ויש לי חשש מבתי מסחר עם אופציות למינוף (מתקשר לי לפורקס וכו').

אם למישהו יש המלצה על בית מסחר ממונף עם ניסיון אישי אני אשמח/ דרך אחרת להרוויח בצורה משמעותית יותר על שערי המטבע.

אני מנהל תיק במיטב דש. ממש נוח לדעתי.

פתחתי חשבון מרחוק, בלי להגיע לסניף.

עמלות זולות. יש מינימום של 20 אלף או משהו כזה.

גם אני דרך מיטב דש, דמי ניהול חשבון 15 שח לחודש (לא כולל עמלות קניה/מכירה של מניות,אגח, אופציות קרנות מחקות וכו')

מבחינת מסחר בחו"ל לוקחים משהו כמו 8 דולר לעסקה (באיבייאי לדעתי טיפה יותר זול כ5 דולר לעסקה בחו"ל)

בכללי מרוצה ממיטב דש יש להם אפליקציה די חדשנית (דומה למערכת של בנק לאומי).

אם אין כוונה ללמוד את הנושא לעומק ולחקור אותו, למה בעצם לפתוח תיק מניות באחד מגופי ההשקעות ולא פשוט לפתוח קופת גמל להשקעה?

יש הרבה תזוזות בשוק המט"ח.

שער הדולר הרציף 4.931 ואני מאמין שבאיזור 4.8 בנק ישראל יקנה כמה מאות מיליוני דולרים.

הבעיה היא שבמסחר לא ממונף הרווח נמוך מאוד, ויש לי חשש מבתי מסחר עם אופציות למינוף (מתקשר לי לפורקס וכו').

אם למישהו יש המלצה על בית מסחר ממונף עם ניסיון אישי אני אשמח/ דרך אחרת להרוויח בצורה משמעותית יותר על שערי המטבע.

ממליץ להיזהר מברוקרים שמתעסקים בפורקס, תחום מאוד בעייתי