Jump to content

סיפור בדיית האונס בקפריסין

Yoadknux

Recommended Posts

איף כל הצדקנות פה.

זה המקום היחיד שאני מרשה לעצמי, לא מגיב על דברים בפייסבוק בכלל בדיוק בגלל תגובות כאלה.

איך זה שהפורום הזה יכול להכיל טווח מטורף של דיעות מוזרות ככל שיהיו - אבל לא מסוגל להבין שאצל אנשים מסוימים - בצורה אוטומטית ולא נשלטת אפילו - בחורה שנחשבת "קלה" לזיון, הערך שלה יורד.

סבבה תתווכחו עם הנכונות של זה עד מחר, אני גם לא טוען שזה משהו נכון, אבל זה בטח דבר שקיים אצל חלק.

אז בתשובה לשאלה, לא יודע מה הייתי אם הייתי מגלה בדיעבד דבר כזה על מישהי שאני איתה בקשר רציני, אבל זה היה הורס לי רצח. לא הייתי מסתכל עליה אותו דבר ובסופו של דבר זה כנראה היה הורס. למה? לא יודע, כנראה זה החינוך הפרימיטיבי של הפריפריה.

רעיון מופרך שהאמא של הילדים שלך אמורה להיתפס בעינייך כמשהו טהור ונאמן.

ובאמת הייתי בטוח שזה די קונצנזוס פה זה שהיא שרמוטה, כאילו מה צריך יותר לעשות כדי לענות להגדרה?

אין לי בעיה עם זה, אבל ממש לא הייתי מתחתן עם זה.

סהר, גם בחברות/קבוצות/אנשים שאתה תופס באופן מסוים תוכל למצוא סיפורי זוועות וביניהם התעללות, ניצול מיני ואונס. התמימות והטוהר מעולם לא הייתה נחלתו של האדם, ולהוציא יתושים אנחנו היצור החי הכי הרסני ואכזר אי-פעם (בהנחה ואנחנו אומרים שכרגע אין באמת צורות חיים נוספות). הנקודה היום שכיום בשונה מכל תקופה אחרת בהיסטוריה, אנחנו יכולים להיחשף מכל מקום לדברים שקורים בכל מקום ובכל עת. עדיין לעתים יש מרחק פיזי גדול בינינו לבין האסון, אבל אנחנו מסוגלים לראות את הדבר "קורה" דרך המסך, ואנחנו די בתוליים ביכולת הרגשית המוחית והגנטית כדי שנוכל לעבד את המידע הרגיש הזה בצורה שקולה ושפויה.

בחזרה למיניות, תזכור תמיד שהיצר המיני הוא מנגנון טבעי שמוטמע ביולוגית, פיזית, נפשית וגם תרבותית וחברתית באדם והוא למעשה מה שמחזיק אותנו או כל צורת חיים אחרת כאן, והוא קיים במידות כאלו ואחרות אצל כל אדם. רק כאנקדוטה, זוהי על פי מחקרים רבים אחת התקופות הכי פחות פעילות מינית הן לשם הנאה והן לשם רבייה, האדם הופך יותר ויותר אינדיבידואלי, מפוחד ומייחס לעצמו עליונות גדולה מבעבר. בחזרה לנושא, אצל אנשים מסוימים המניע ליחסי-מין הוא פורקן, אצל אחרים עונג ואולי עדיין יש כאלה שמשתמשים בו למטרת רבייה בלבד, ואני משוכנע שיש עוד סיבות רבות גלויות וסמויות כאחד. אבל בגדול, כעצה מאדם לאדם, מבלי להתיימר או לחשוב שהבנתי משהו בנוגע לעולם הזה, אשמח לתת לך כמה עצות אישיות וחברתיות -

א. חיי המין שלך לא אמורים לעניין אף אחד ואם מישהו/מישהי שואל/ת אותך עליהם תדביק לו/לה את הראש לקיר

ב. עברו המיני של בן/בת הזוג שלך לא אמורים לעניין אותך ואם את/ה שואל/ת אני מצפה מהפרטנר/ית להדביק לך את הראש לקיר

ג. התנסויות מיניות אינן עבירה פלילית ערכית ומוסרית כל עוד נעשו בהסכמה, הדדיות ושיתוף פעולה וערכו של אף גבר/אשה לא פוחת בעקבותיהן

ד. כל הדברים הנ"ל תקפים לתחומי חיים אחרים אם רק תשנה את הנושא

סהר, גם בחברות/קבוצות/אנשים שאתה תופס באופן מסוים תוכל למצוא סיפורי זוועות וביניהם התעללות, ניצול מיני ואונס. התמימות והטוהר מעולם לא הייתה נחלתו של האדם, ולמעשה אנחנו היצור החי הכי הרסני ואכזר אי-פעם (בהנחה ואנחנו אומרים שכרגע אין באמת צורות חיים נוספות). הנקודה היום שכיום בשונה מכל תקופה אחרת בהיסטוריה, אנחנו יכולים להיחשף מכל מקום לדברים שקורים בכל מקום ובכל עת. עדיין לעתים יש מרחק פיזי גדול בינינו לבין האסון, אבל אנחנו מסוגלים לראות את הדבר "קורה" דרך המסך, ואנחנו די בתוליים ביכולת הרגשית המוחית והגנטית כדי שנוכל לעבד את המידע הרגיש הזה בצורה שקולה ושפויה.

בחזרה למיניות, תזכור תמיד שהיצר המיני הוא מנגנון טבעי שמוטמע ביולוגית, פיזית, נפשית וגם תרבותית וחברתית באדם והוא למעשה מה שמחזיק אותנו או כל צורת חיים אחרת כאן, והוא קיים במידות כאלו ואחרות אצל כל אדם. רק כאנקדוטה, זוהי על פי מחקרים רבים אחת התקופות הכי פחות פעילות מינית הן לשם הנאה והן לשם רבייה, האדם הופך יותר ויותר אינדיבידואלי, מפוחד ומייחס לעצמו עליונות גדולה מבעבר. בחזרה לנושא, אצל אנשים מסוימים המניע ליחסי-מין הוא פורקן, אצל אחרים עונג ואולי עדיין יש כאלה שמשתמשים בו למטרת רבייה בלבד, ואני משוכנע שיש עוד סיבות רבות גלויות וסמויות כאחד. אבל בגדול, כעצה מאדם לאדם, מבלי להתיימר או לחשוב שהבנתי משהו בנוגע לעולם הזה, אשמח לתת לך כמה עצות אישיות וחברתיות -

א. חיי המין שלך לא אמורים לעניין אף אחד ואם מישהו/מישהי שואל/ת אותך עליהם תדביק לו/לה את הראש לקיר

ב. עברו המיני של בן/בת הזוג שלך לא אמורים לעניין אותך ואם את/ה שואל/ת אני מצפה מהפרטנר/ית להדביק לך את הראש לקיר

ג. התנסויות מיניות אינן עבירה פלילית ערכית ומוסרית כל עוד נעשו בהסכמה, הדדיות ושיתוף פעולה וערכו של אף גבר/אשה לא פוחת בעקבותיהן

ד. כל הדברים הנ"ל תקפים לתחומי חיים אחרים, רק תשנה את הנושא

הודעה נפלאה, תודה.

סהר, גם בחברות/קבוצות/אנשים שאתה תופס באופן מסוים תוכל למצוא סיפורי זוועות וביניהם התעללות, ניצול מיני ואונס. התמימות והטוהר מעולם לא הייתה נחלתו של האדם, ולהוציא יתושים אנחנו היצור החי הכי הרסני ואכזר אי-פעם (בהנחה ואנחנו אומרים שכרגע אין באמת צורות חיים נוספות). הנקודה היום שכיום בשונה מכל תקופה אחרת בהיסטוריה, אנחנו יכולים להיחשף מכל מקום לדברים שקורים בכל מקום ובכל עת. עדיין לעתים יש מרחק פיזי גדול בינינו לבין האסון, אבל אנחנו מסוגלים לראות את הדבר "קורה" דרך המסך, ואנחנו די בתוליים ביכולת הרגשית המוחית והגנטית כדי שנוכל לעבד את המידע הרגיש הזה בצורה שקולה ושפויה.

ד. כל הדברים הנ"ל תקפים לתחומי חיים אחרים אם רק תשנה את הנושא

מסכים עם חלק מהדברים, לא מסכים עם זה שחיי המין שלך או העבר המיני שלך לא צריכים לעניין אף אחד אחר (ובפרט בן זוג).

יש בהודעה שלך התייחסות למין מצד אחד כדבר טבעי ונורמלי שצריך להתייחס אליו כמו כל פעולה אחרת, ומצד שני אסור לשאול עליו והוא לא אמור לעניין אף אחד, מתוך תפיסה שמדובר במשהו פרטי ומיוחד שלא צריך לשאול עליו. יש פה סתירה מסוימת.

כמו שמעניין אותי מה הרגלי האכילה של אנשים במעגלים החברתיים שלי ומה התחביבים שלהם, הגיוני שיעניינו אותי ההרגלים המיניים שלהם. זה לא שיש חובה למישהו לענות על זה או שמישהו חייב לי משהו, אבל אי אפשר בו-זמנית להאשים את החברה הפרימיטיבית והפוריטנית ביחס שלה למין כמשהו לא טבעי ואז להסתובב ולהתייחס לנושא כדבר קדוש שאסור לשאול עליו.

אם מישהו עושה משהו "חריג" ביחס לנורמה החברתית בהיבט מסוים - לדוגמה אוסף עשרות לטאות וחיות אקזוטיות - לא היית אומר "איסוף לטאות הוא חוקי וזה לא צריך לעניין אף אחד, אם בן/בת זוג פוטנציאלית שואל/ת צריך להדביק את הראש שלו/ה לקיר". באותה מידה אם מישהו מתנהג בצורה מינית ששונה ממה שנתפס כ"נורמה", זה מעניין, גם אם אין שום דבר רע בזה (נשים בצד כל מיני מחשבות שעולות לאנשים ביחס לנאמנות כתוצאה מעבר מיני, כי אני לא מאמין בהן באופן אישי, אבל אני כן מבין מאיפה זה בא לחלק מהאנשים).

כחלק מזה, ברור שאכפת לי מהעבר של בת הזוג שלי בהיבט המיני (כמו בהיבטים אחרים).

מדובר בחלק מהחיים שלה וההרגלים שלה, ולהתעניין בו זה לא פחות "טבעי" מכל דבר אחר.

מאוד לגיטימי לפסול להיות עם מישהי או מישהו על סמך העבר המיני שלהם, בדיוק כמו שלגיטימי לפסול על כל סיבה אחרת.

זה עניין אישי, וכל אחד עם ההעדפות שלו.

אבל זה לא סותר את זה שזה פסול לשפוט מישהי או מישהו על סמך העבר המיני שלהם. לא מתאים לך? אחלה, אל תצא איתם. זה לא אומר שום דבר עליהם, חיובי או שלילי.

מאוד לגיטימי לפסול להיות עם מישהי או מישהו על סמך העבר המיני שלהם, בדיוק כמו שלגיטימי לפסול על כל סיבה אחרת.

זה עניין אישי, וכל אחד עם ההעדפות שלו.

אבל זה לא סותר את זה שזה פסול לשפוט מישהי או מישהו על סמך העבר המיני שלהם. לא מתאים לך? אחלה, אל תצא איתם. זה לא אומר שום דבר עליהם, חיובי או שלילי.