Jump to content

סיפור בדיית האונס בקפריסין

Yoadknux

Recommended Posts

סיפור קשה. עדיין מבררים מה בדיוק קרה שם.

הצד של המתלוננת:

בכלי תקשורת בקפריסין פורסמו חלקים מעדותה של התיירת. לדבריה, היא סיפרה כי הייתה בקשר עם אחד מהם ולאחר שבילתה עמו - הוא הסיע אותה סמוך ל-03:00 לפנות בוקר לחדרו במלון. כמה דקות לאחר מכן, כך לדבריה, נכנסו 11 צעירים נוספים כשהם צוחקים וכמה מהם צילמו את המתרחש בטלפונים. היא סיפרה כי כמה מהם החזיקו את ידיה ואנסו אותה תוך שהיא צורחת. התיירת פונתה לבית חולים ועברה בדיקה אונס. "הם קשרו אותי למרות שצרחתי שיפסיקו, זה היה סיוט. הלכתי רק עם אחד מהם ואז פשוט נכנסו עוד 11 בלי שאף אחד שאל אותי", סיפרה הנערה למשטרה, כך צוין בתקשורת הקפריסאית.

אחת מחברותיה של הנערה הבריטית סיפרה: "הישראלים היו שתויים. הם התחילו עם כל הבנות במסיבה. אני בטוחה שהיא נאנסה. אני מכירה אותה. היא לא הייתה שוכבת עם 12 גברים. היא עדיין מאושפזת בבית חולים במצב נפשי קשה. אני מקווה שיענישו אותם בחומרה".

לא ראיתי פסיקות חד משמעיות על האם היה אונס (יחסי מין בטוח היו), ואם כן בכמה אנשים מדובר, אבל כן ישנן ראיות פורנזיות הקושרות את הנערים למעשה, והנערה נמצאה חבולה ועם שריטות בגפיים התחתונות. יש עדות של נער שאומר שהם ישבו עשרה בסלון בזמן ששני בנים קיימו איתה יחסי מין, אבל העדות לא נשמעת לי אמינה.

מהצד של הנערים, מתוך 12 העצורים, 9 הכחישו כל מעורבות לפרשה, 3 אמרו שהם קיימו איתה יחסי מין אבל לא אנסו אותה.

אנחנו לאחרונה עדים להרבה מקרים קשים של אלימות מינית נגד ילדות, נערות ונשים. רק לפני כמה שבועות כולנו הזדעזענו ממקרה האונס של הילדה, כאשר האנס האמיתי כפי הנראה מסתובב חופשי (האדם הפלסטיני היה עצור במשך חודש וחצי ולא הצליחו להרשיע אותו). נקווה שהצדק יצא לפועל כאן.

כריתת זין לכל חלאה שאונסת.

הסיפור הזה לא מפתיע עם נערים שהולכים לשם פורקים כל עול, שותים את חייהם חושבים שכל בחורה אירופאית רק רוצה לשכב איתם.

אני בכללי נגד בית משפט שדה, וזה כולל בתוכו שאני נגד שיתוף חומרי חקירה (שמן הסתם חלקיים או לא בהכרח נכונים) ולתת לציבור להחליט.

האישום נוראי. אם הם עשו את זה, מאחל להם להירקב בכלא שם ושלא יראו אור יום ובטח שלא יחזרו לארץ. אם לא, מצטער על זה שגורלם נחרץ כי מישהו החליט שיש צורך לפרסם את זה בתקשורת.

במקרה אגב יש לי קשר דרך המשפחה וחברי משפחה והלאה לאדם שהורשע בהתעללות מינית בילדה. ובדיוק בגלל המקרה שלו הייתי נגד זה שפרסמו את השם של החשוד הפלסטיני, שמאז שוחרר. כי הוא הואשם על ידי המשטרה, והשופט זרק את המשטרה מכל המדרגות והדגיש כמה כל הטיעונים שלהם מגוחכים. ואגב, ציינו פה את הבעיה בעדות של ילדה - ובכן, במקרה שאני מדבר עליו המשטרה עיוותה את הדברים של הילדה. למשל צבע הכובע לא תאם, אז לחצו והשיגו גרסה שבה אולי הצבע שונה, פשוט לא זכרה נכון.

אז בנוסף לזה שהילדה עברה גיהנום ותצטרך טיפולים עוד (עברו שנים, אבל ארשה לעצמי להניח שעדיין תצטרך לעוד שנים נוספות), פגעו בעוד משפחה.

עכשיו אנחנו מקבלים ידיעות על מקרה נוראי. ומהפרטים שפרסמת מה שברור לי הוא שהנערה מתארת דבר איום. ושנשמע שהנערים אשמים. אבל זה חלקי מאוד. אני לא דורש עוד מידע. כי אין סיבה שאדרוש. כי אולי לפרסם שהענשתם אנס/ים זה טוב, לפחות אם הקרבן מוכן/ה לזה, אבל לפרסם פרטי חקירה עכשיו? למי זה טוב בדיוק? ומה יעזור שאנחנו נדע?

תנו למשטרה הקפריסאית לעשות את העבודה שלה. אחרי זה, אם לאחד הצדדים תהיה טענה, אקשיב לו. כרגע זה לא ענייני ואני מסרב להיגרר לעניין שהוא לא שלי ושאני לא סמכות בו.

כריתת זין לכל חלאה שאונסת.

הסיפור הזה לא מפתיע עם נערים שהולכים לשם פורקים כל עול, שותים את חייהם חושבים שכל בחורה היא מזרן בפטונציה.

יש הבדל ענקי. היו הרבה חלאות מהסוג שתיארת הרגע שהכרתי בתיכון. עדיין, זה לא עושה אותם אנסים. אולי היה אנס מביניהם, ומזעזעת אותי המחשבה הזאת, כן? ועדיין, רוב אלה שדיברו מגעיל מול גברים אחרים כדי לעשות רושם היו בדיוק זה: אידיוטים שמדברים מגעיל כדי לנסות לעשות רושם על גברים אחרים.

אנשים שחושבים שכל בחורה היא מזרן הם אידיוטים, הם חלאות, הם מהאנשים שאני מאחל להם רע.

אבל הם כמה דרגות מתחת לאנשים שחושבים שיש להם זכות להפוך כל בחורה למזרן, כולל כמובן את אלה שחושבים שאם שתתה או שאמרה בתחילת הערב "כן" למשהו אז זה נותן להם זכות.

יש הבדל ענקי.

מה לגבי הסיפור של הילדה בת ה-11 או 12 שנאנסה על ילדי כמה ילדים שקצת גדולים ממנה?

אח של אחד החשודים איים על משפחת הילדה שיהרוג אותם אם יתלוננו, אבל עם המשטרה המזדיינת הזאת לא יעשו לו כלום

למה הסיפור הזה ירד מתחת לרדאר? כי האנסים במקרה זה לא יהודים? מזעזע ומבחיל

מה לגבי הסיפור של הילדה בת ה-11 או 12 שנאנסה על ילדי כמה ילדים שקצת גדולים ממנה?

אח של אחד החשודים איים על משפחת הילדה שיהרוג אותם אם יתלוננו, אבל עם המשטרה המזדיינת הזאת לא יעשו לו כלום

הסיפור הזה בכלל נוראי. כנראה מדובר בילדה מוגבלת שכלית, אחד הנערים זיהה הזדמנות לנצל אותה וקרא לכל החבר'ה שיחגגו גם. פשוט מבחיל. הם אפילו לא מכחישים.

מה שעוד מבחיל זה שהאבות של חלקם מצדיקים אותם וטוענים שהיא דרשה את זה. פאקינג ילדה בת 11.

לגבי הסיפור בקפריסין קשה להביע דיעה עד שלא תסתיים החקירה. יכול להיות שהיא פשוט ראתה עוד חבר'ה ונבהלה והמציאה סיפור, יכול להיות שהכל באמת קרה. צריך לחכות לסיום החקירה.

שוב, אני בכל מקרה לא מבין למה זה צריך להיות מעל לרדאר. תנו למשטרה לעשות את העבודה שלה. אם אחרי הכל יש תלונות - סבבה. אבל לא יכול להיות שבכל פעם שיש מקרה מזעזע ייפתח משפט שדה.

אח של אחד החשודים איים על משפחת הילדה שיהרוג אותם אם יתלוננו

אידיוט, רק על האיום הזה הייתי שורף לו את הבית

מקווה מאוד מאוד מאוד שלא היה כאן אונס

ואם כן אני מקווה שזה לא 12 ביחד, כי זה פשוט מזעזע

אחי הקטן טס לשם בסוף החודש, גם בטווח הגילאים הזה, מקווה שלא יעשו לישראלים חיים קשים עכשיו, אבל מצד שני מגיע לנו

צריכים להוציא חוק שטיסה מתחת לגיל 18 תהיה בליווי מבוגר, יחסוך הרבה בושות.

ילדים שרמוטות.

הם בטח אחרי תיכון לפני צבא, מעל 18 .

בעיקר, צריך להפסיק לשפוט אנשים על סמך ידיעות חלקיות כשעוד לא הוכיחו שהם עשו דבר.

מבין את הצורך לצעוק בקול גדול כמה הם לא בסדר אבל כרגע לאף אחד אין מושג מי באמת אשם, כמה אשמים ואם יש אמת בדבר.

צריכים להוציא חוק שטיסה מתחת לגיל 18 תהיה בליווי מבוגר, יחסוך הרבה בושות.

ילדים שרמוטות.

בוא גם נחייב בני נוער לליווי מבוגר כשהם יורדים לאילת או יוצאים למועדון.

חופש זה טוב והכרחי, אם ילד בן 16 בן זונה אנס הוא יהיה כזה גם אחרי גיל 18.

בעיקר, צריך להפסיק לשפוט אנשים על סמך ידיעות חלקיות כשעוד לא הוכיחו שהם עשו דבר.

מבין את הצורך לצעוק בקול גדול כמה הם לא בסדר אבל כרגע לאף אחד אין מושג מי באמת אשם, כמה אשמים ואם יש אמת בדבר.

מה שללמ"ג אמר

שמעו, זה סיפור מזעזע, ואני מאמין לנאנסת. אני מאמין לה שהיה אונס. על הגוף שלה נמצאו סימנים של מאבק. בזירה נמצאו 5 קונדומים משומשים. לפי דיווחים, נמצא סרטון בטלפון של אחד הנערים. יש חוסר עקביות בעדויות של הנערים: אחד אומר שהם לא קשורים בכלל, השני אומר שהוא שכב איתה לבד, השלישי אומר שהוא שכב איתה עם עוד מישהו, הרביעי אומר ששניים שכבו איתה ועשרה אחרים ישבו בסלון...

קשה. אני מזכיר שצריך לחכות לסיום החקירה, אבל זה לא נראה טוב בכלל

תורגם מכתבה קפריסאית, לפחות שלושה יחזרו הביתה בימים הקרובים

we have strong evidence that the complainant has agreed to come into sexual intercourse but not with everyone. He had only agreed with the two suspects. Camera documents, however, do not agree with her allegations, since there were nine in the room.

אז הבחורה אמרה ש12 אנסו אותה? או שעצרו את כל החבורה סתם ורק אחרי זה התחילו לברר מי נגד מי?

תראה בגדול אני לא חושב שמישהו מחברי הפורום בר-סמכא לענות לך על השאלות האלו, אבל אני אנסה לתת לך כמה כיווני מחשבה שונים, כי זו שאלה שמעסיקה גם אותי.

1. הבחורה לא בהכרח אמרה ש-12 הנערים אנסו אותה. האמת שכבר מהיום השני או השלישי לפרשה כבר שינו את האמירה ל-3 (עד כמה שזכור לי) שאנסו אותה, במובן ה"קלאסי" (אני דוחה את עצמי) של המילה, וכל השאר נכחו בחדר (הסמוך?) ולא מנעו את האונס, יעני שותפים לפשע. הכל לכאורה כמובן. היות שלהיות נוכח בפשע ולא למנוע אותו הופך אותך לחלק מהפשע, ניתן להגיד שהיה מקרה של אונס קבוצתי עם 12 משתתפים, לדעתי זה לשחק על מינוחים, אבל זה בהחלט אפשרי.

2. במקום מסויים כתב מישהו שטען שהוא דוד (דתי?) של אחד העצורים שהאחיין שלו יהיה הראשון להשתחרר משום שהוא לא נכח בחדר בכלל ויש לו אליבי. אם נזרום עם הדוד הדתי (?), אפשר שאלו ששוחררו היום בכלל לא היו נוכחים בחדר ואולי אפילו לא ידעו שהמקרה קרה (קשה לי להאמין), אבל הם רשומים במלון כמי ששוכרים את החדר הזה, ומתוך כך הם נחשדו באופן מיידי. לקח שם למשטרה שבוע להוציא סרטונים מאחד הפלאפונים, אני לא אתפלא אם לקח להם אותו פרק זמן לאמת את האליבי של אלו ששוחררו (אם בכלל שוחררו משום שיש להם אליבי, לצערי התחלתי את היום שלי בשמונה בבוקר ורק עכשיו סיימתי אותו, אז לא הספקתי להתעדכן).

3א. עד כמה שידוע לי, וזה לא הרבה, במקרים כגון אלו נוהגים לקחת "מרווח בטיחות" ולעצור בלי רסן, ורק לאחר מכן להבין בדיוק מה קורה. האם הבריטית התלוננה על 12 נאשמים? אנחנו לא באמת יודעים, אנחנו יודעים שהיו 12 חשודים. יכול להיות שחלק מהחשודים נצפו באותו לילה בקומה הזו או משהו כזה, ולכן המשטרה החליטה לעצור גם אותם עד בירור מוחלט של הנושא, וכעת כשהגיעה העת להארכת מעצר נוספת - זו אחלה הזדמנות לשחרר באלגנטיות מבלי להגיד בפה מלא שהבחור נעצר "סתם" (אני בעד המעצר ההמוני הזה).

3ב. מתוך האמירה של הארכת מעצר - עד כמה שאני הבנתי, מחר אמורים יתר השבעה לבוא בפני שופט להארכת מעצר, אם שחררו חמישה ככה אחרי שבוע בסיפור שלכל הפחות גורם לך לרצות לרצוח את כולם מתוך אינסטינקט, כנראה שעל השבעה האחרים יש ספק - רוצה לומר, יש הוכחות רציניות שהם נכחו בחדר, ושאפשר שמדובר באונס. אני מצטער, אבל אם מדובר ב-12 חשודים, 7 חשודים או אפילו חשוד אחד - זה לא משנה. זה אולי היה אונס, ואמנם זה מעלה המון תהיות ופקפוקים, אבל אל לנו לזלזל במשמעות של מעשה כזה אפילו עשה אותו "רק" אחד החשודים.

זה ככה בשלוף דברים שעשויים להסביר את הקטע, אם אני לא טועה בנוסף להכל - העו"ד שמייצג אותם כפי שהוא מוצג בתקשורת, לא באמת מייצג אותם - אין לו הסמכות לייצג בארץ זרה. הוא כן משמש כמתווך עם הפרקליט הקפריסאי שלהם, ואם אנחנו אכן ניזונים מפי המתווכת (תקשורת) של המתווך (העו"ד), אז צריך לקחת כל דבר שמפורסם בערבון ממש מוגבל.

באותה נשימה, בימים הראשונים לפרשה הזו נשמעו המון המון קולות שכבר שפטו את החשודים והביאו אותם לתלייה. אם חמשת הנערים ששוחררו היום שוחררו וכל ההליכים נגדם נסגרו (לעיתים אתה משוחרר ועדיין חשוד, לא יודע מה הסטאטוס להם), לכל הפחות ראוי לעשות חשבון נפש קל איש איש עם עצמו על השיפוט המהיר ואולי אף להתנצל, כי מה שנחרט לאנשים בראש זה הרעש הגדול שהיה בהתחלה, וזה מה שיזכרו, ואפשר שמדובר כאן ברצח אופי של הנערים לא פחות מרצח נפש של המתלוננת.

זה לא מעשה חיובי בשום צורה, אבל אני מקווה שבסופו של דבר הכל יתברר כנסיון סחיטה שלה ולא חס ושלום אונס אמיתי שהתרחש, בטח לא במימדים המתוארים. זה יהיה הרע במיעוטו מכל הסיפור הזה.

עריכה: אחרי הפורום זה הזמן להתעדכן בחדשות ונורא ברור שהחמישה שוחררו משום שהיה להם אליבי, על אחד מהם כבר הספקתי להבין שהאליבי הוא בדמות תמונת סלפי, אז לפחות בסעיף 2 הייתי קרוב במידה קרובה ומקורבת, אחלה אורן.

מאחל לחמשת אלו ששוחררו היום החלמה נפשית שלמה ומהירה ככל הניתן, לא רוצה לדמיין מה שעבר עליהם בשבוע הזה ומה שעשוי לעבור עליהם בהמשך. רק בריאות.

לשאר אני מאחל את מיצוי הצדק :)

עריכה: בהנחה שהם אלו שמצולמים עם הכיפות, זה קצת דוחה בהתחשב בזה שרק לפני שבועיים עברתם על כמה וכמה איסורים בתורה, וטרחתם לתעד את זה. קצת, קצת כבוד לדת. בבקשה.