Jump to content

ניק בלקמן חתם במכבי!

ebibo

Recommended Posts

דווקא בשביל צעירים כמו יונתן כהן ואילון אלמוג חיזוק כזה "לרוחב" הוא מושלם.

זה לא חלוץ שהבאת בכמה מיליונים וקשה להושיב אותו על הספסל.

אלמוג ויונתן יתחרו על חולצת ההרכב עם חלוצים בכירים במעט מהם , וזה יעשה להם רק טוב, אם ידעו לנתב את זה למקומות הנכונים כמובן.

וזה מבלי להזכיר שהמאמן שלך זה איביץ' שלא שם על אף אחד ואצלו מי שטוב משחק.

בלקמן שיחק במכבי הכי חלשה ב7-8 שנים האחרונות ונתן עונה טובה יחסית, מעניין מאוד יהיה לראות אותו תחת קבוצה מאומנת וטובה שיודעת מה היא רוצה מעצמה במגרש, הימור שלי , מסיים עם 15 שערים ו-5 בישולים.

זה נראה יותר כמו נסיון לשכנוע עצמי מאשר טענה אמיתית.

רבותי, יש מס' דקות מוגבל שאותן שחקנים יכולים לשחק. לכהן לא הייתה חסרה "תחרות" בעמדה שלו. גם לא מול שחקנים בכירים. הוא התמודד עם עטר, אצילי וצ'יקו, לפרקים גם עם ריקן, ובתחילת העונה גם עם חוזז. יותר מזה - ובלקמן זה יותר מזה - זה מיותר. גם שאלת ה-"כמה שערים הוא יכבוש" היא מיותרת אם אפשר להעריך דברים דומים על השחקנים שהיו משחקים במקומו אם לא היה מגיע.

גם ההתרפקות על מה שהיה איתו אז נראית נוסטלגית יותר מאשר ראלית. א. מכבי לא הייתה כזו גרועה כמו שמנסים לצייר אותה. היא הייתה קבוצה חזקה אך אפורה ונחותה מול ב"ש. זה הכל. ב. בלקמן עצמו היה שחקן נחמד, אבל לא משהו יוצא דופן. שלא במקרה, חסרונו לא הורגש במיוחד כשעזב ויש להודות שהקריירה שלו מאז שעזב את מכבי משקפת איזו בינוניות שהולמת את היכולת שהציג בצהוב.

לו אני במקום כהן הייתי מודאג. מילא להפסיד דקות בשביל משהו יוצא דופן. אוקיי. אבל עבור בלקמן? ואלמוג - אם הוא נשאר במכבי בקונסטלציה הזו, זה ממש מטופש.

הטענה היא אינה שבלקמן שחקן רע, או שהוא לא יתרום. הטענה היא שאין בו ערך מוסף. אני אומר שוב - אם מה שחסר לנו זה סוג של בלקמן (ולדעתי גם זה לא ממש חסר לנו), מגיע לאלמוג את ההזדמנות.

עדיף לא להביא כלום מאשר להביא סתם; זה גז בניוטרל.

בלקמן זאת קניה שהיתה חייבת להתרחש אם יש לה סיכוי מהסיבה שהוא ישראלי ברמה גבוהה ובגיל הנכון(כמו שתורג'י ציין לפני כמה עמודים). את מלאכת האלכימיה אני משאיר לאיביץ. כן אותו אחד שנפגש איתו ואישר את הגעתו. זאת קניה אסטרטגית(בחינם וכנראה עם משכורת שפויה) שלא תמנע להביא 9 בעתיד. תעודות ביטוח אין לשום דבר. גם וידאר לא היה תעודת ביטוח.

בלקמן זאת קניה שהיתה חייבת להתרחש אם יש לה סיכוי מהסיבה שהוא ישראלי ברמה גבוהה ובגיל הנכון(כמו שתורג'י ציין לפני כמה עמודים). את מלאכת האלכימיה אני משאיר לאיביץ. כן אותו אחד שנפגש איתו ואישר את הגעתו. זאת קניה אסטרטגית(בחינם וכנראה עם משכורת שפויה) שלא תמנע להביא 9 בעתיד. תעודות ביטוח אין לשום דבר. גם וידאר לא היה תעודת ביטוח.

רכש לא עושים כי מישהו ישראלי ובגיל הנכון. רכש עושים שצריך. טרם הבנתי על איזה צורך זה עונה, גם לא אסטרטגית.

ראיתי שרשמו פה כמה פעמים, איפה היה כתוב שהם נפגשו?

רכש לא עושים כי מישהו ישראלי ובגיל הנכון. רכש עושים שצריך. טרם הבנתי על איזה צורך זה עונה, גם לא אסטרטגית.

אז אם בלקמן היה עכשיו משחק בקבוצה אחרת בארץ ועל המדף, היית חושב שלא היינו צריכים להביא אותו?

מי קבע? בוודאי שעושים. מדובר בשחקן סופר ראוי שבמסגרת הגבלת הזרים והפייר פליי, יכול לתת תמורה טובה. בוודאי כאשר מכבי מחפשת חלוץ.

אני לא אומר שזה המקרה המובהק, אבל ישנו צורך לא לתת לקבוצות אחרות להתחזק.

בלקמן היה על המדף ואם מכבי לא הייתה לוקחת, לא מן הנמנע שהיה חותם בחיפה או ב"ש. בעוד איכות השחקנים הישראלים רק נשחקת והיום הגענו למצב שנלחמים על שחקנים כמו עדן שמיר או רמזי ספורי, ששחקן כזה נמצא על המדף עם הכרטיס ביד, אתה קודם כל מביא אותו.

ראיתי שרשמו פה כמה פעמים, איפה היה כתוב שהם נפגשו?

גם בהודעה הרשמית, ציטוט של מאנספורד וגם בכתבות שסיקרו את ההחתמה. איביץ דרש פגישה ובלקמן הגיע להולנד לשיחה איתו בארבע עיניים.

אני לא אומר שזה המקרה המובהק, אבל ישנו צורך לא לתת לקבוצות אחרות להתחזק.

בלקמן היה על המדף ואם מכבי לא הייתה לוקחת, לא מן הנמנע שהיה חותם בחיפה או ב"ש. בעוד איכות השחקנים הישראלים רק נשחקת והיום הגענו למצב שנלחמים על שחקנים כמו עדן שמיר או רמזי ספורי, ששחקן כזה נמצא על המדף עם הכרטיס ביד, אתה קודם כל מביא אותו.

אין שאלה בכלל. בטח אם מובטחת התאקלמות מהירה, בטח אם מכבי רוצה לרענן את החוד שלה. בלקמן הגיע מכל הסיבות הנכונות ועוזר לנו אולי לפתור בעיה באיזור אחר במגרש. זה אפילו לא בגלל האפשרות שיחתום בקבוצה ישראלית אחרת. זה טוב לעתיד הקרוב שלנו. שכטר ועטר בעונה אחרונה ולא ניהיים צעירים יותר.

בלקמן בן 29 חתום לשנתיים. מה רע בזה?

אז אם בלקמן היה עכשיו משחק בקבוצה אחרת בארץ ועל המדף, היית חושב שלא היינו צריכים להביא אותו?

לא. מה ההבדל בין אם הוא היה משחק בארץ לבין מצבו עכשיו?

דקסטר...

מנכ"ל מכבי ת"א, בן מנספורד, אמר לאתר הרשמי: "כולנו מאושרים מחזרתו של ניק למכבי תל אביב. ניק כבר הראה לכולם בעונת 2017/18 למה הוא מסוגל ולכן אין ממש צורך להציג אותו. ניק הגיע להולנד ופגש את ולדימיר איביץ' בשבוע שעבר והיה ברור כבר מההתחלה שהוא נרגש להצטרף לסגל של קבוצה אלופה ולתרום את חלקו בדרך להשגת המטרות העונה. אנו שמחים שיש לנו את האפשרות לצרף אותו לסגל. ניק ייתן לאיביץ' אופציה התקפית נוספת, עובדה שתגביר עוד יותר את התחרות הקשה הקיימת בקו הקדמי. ברוך שובך ניק"

זה נראה יותר כמו נסיון לשכנוע עצמי מאשר טענה אמיתית.

רבותי, יש מס' דקות מוגבל שאותן שחקנים יכולים לשחק. לכהן לא הייתה חסרה "תחרות" בעמדה שלו. גם לא מול שחקנים בכירים. הוא התמודד עם עטר, אצילי וצ'יקו, לפרקים גם עם ריקן, ובתחילת העונה גם עם חוזז. יותר מזה - ובלקמן זה יותר מזה - זה מיותר. גם שאלת ה-"כמה שערים הוא יכבוש" היא מיותרת אם אפשר להעריך דברים דומים על השחקנים שהיו משחקים במקומו אם לא היה מגיע.

גם ההתרפקות על מה שהיה איתו אז נראית נוסטלגית יותר מאשר ראלית. א. מכבי לא הייתה כזו גרועה כמו שמנסים לצייר אותה. היא הייתה קבוצה חזקה אך אפורה ונחותה מול ב"ש. זה הכל. ב. בלקמן עצמו היה שחקן נחמד, אבל לא משהו יוצא דופן. שלא במקרה, חסרונו לא הורגש במיוחד כשעזב ויש להודות שהקריירה שלו מאז שעזב את מכבי משקפת איזו בינוניות שהולמת את היכולת שהציג בצהוב.

לו אני במקום כהן הייתי מודאג. מילא להפסיד דקות בשביל משהו יוצא דופן. אוקיי. אבל עבור בלקמן? ואלמוג - אם הוא נשאר במכבי בקונסטלציה הזו, זה ממש מטופש.

הטענה היא אינה שבלקמן שחקן רע, או שהוא לא יתרום. הטענה היא שאין בו ערך מוסף. אני אומר שוב - אם מה שחסר לנו זה סוג של בלקמן (ולדעתי גם זה לא ממש חסר לנו), מגיע לאלמוג את ההזדמנות.

עדיף לא להביא כלום מאשר להביא סתם; זה גז בניוטרל.

ומה תעשה אם עטר וצ'יקו לא ימשיכו שנה הבאה? שניהם מסיימים חוזה בקיץ.

ואם יוני יתן עונה טובה כנראה גם הוא ירצה להתקדם הלאה.

אז מה? תתחיל לחפש 3 קיצונים חדשים? יש הזדמנות להביא את בלקמן שהוא בטח אחלה אופציה לסגל שנה הבאה, ולדעתי גם העונה הוא שדרוג משמעותי למה שיש.

דקסטר...

מנכ"ל מכבי ת"א, בן מנספורד, אמר לאתר הרשמי: "כולנו מאושרים מחזרתו של ניק למכבי תל אביב. ניק כבר הראה לכולם בעונת 2017/18 למה הוא מסוגל ולכן אין ממש צורך להציג אותו. ניק הגיע להולנד ופגש את ולדימיר איביץ' בשבוע שעבר והיה ברור כבר מההתחלה שהוא נרגש להצטרף לסגל של קבוצה אלופה ולתרום את חלקו בדרך להשגת המטרות העונה. אנו שמחים שיש לנו את האפשרות לצרף אותו לסגל. ניק ייתן לאיביץ' אופציה התקפית נוספת, עובדה שתגביר עוד יותר את התחרות הקשה הקיימת בקו הקדמי. ברוך שובך ניק"

יפה מאוד.

תודה

אז מה? תתחיל לחפש 3 קיצונים חדשים? יש הזדמנות להביא את בלקמן שהוא בטח אחלה אופציה לסגל שנה הבאה, ולדעתי גם העונה הוא שדרוג משמעותי למה שיש.

גם שכטר מסיים חוזה.

ומה אם השוער יפשל? ומה אם איביץ' יחליט פתאום לעזוב? ומה אם פרץ וגולסה וקראצב יהיו מעורבים בתאונת שרשרת? וואלאק. נצטרך להסתדר, כי אי אפשר להתכונן להכל ומראש אין לזה טעם. לומר ששווה להביא את בלקמן בשביל הסיכוי שאולי תהיה לנו מצוקת קיצוניים ו/או חלוצים עוד שנה נראה לי קצת משונה. מילא אם היה מדובר בעילוי, אבל אנחנו מכירים את המטריה, וזה לא המצב.

זה נהדר לחשוב קדימה, זה פחות נהדר לעשות משהו סתם ולומר "זה לעתיד". אני באמת עוד לא הבנתי איך בלקמן הוא שדרוג. לא לשנה הקרובה וגם לא בשנה הבאה. אם מכבי צריכה להתמודד עם בעיות בשנה הבאה, אז היא תתמודד. כמו כל שנה. כולם כל הזמן עפים על התוצרת המקומית שלנו, ודי בצדק, בדיוק בשביל מצבים כאלה. אז עכשיו פתאום צריך את בלקמן? לא רואה איך. דווקא עוד שנה, שהפייר פלי יסתיים, תרצה אולי לשדרג את הסגל יותר. אז עכשיו אתה מביא עוד מאותו הדבר? ועל חשבון קידום שחקני הבית שלך, שהוכיחו שהם כן שווים משהו?

אגב, בשביל ההבהרה - ברור לי שיתכן שאני טועה. אני מקווה שאני טועה, כי בלקמן הוא שחקן שלנו עכשיו. אבל לי הרכש הזה נראה מיותר, ועוד לא קיבלתי שום הסבר מניח את הדעת מדוע ההפך הוא הנכון.

החתמה מאכזבת.

הבנאדם לא מבין את המשחק. סוליסט לא הכי מוצלח.

יש לא מעט ישראלים שהביאו מספרים דומים לשלו כשהיה אצלינו. מעדיף את שכטר לפניו בהרכב בכל מצב. לא באמת היינו צריכים חיזוק "לרוחב" בעמדה הזאת אלא חלוץ הרכב מובהק שיהיה יותר טוב משכטר וצ'יקו. הוא ממש לא כזה.

הולך לאכול את הדקות של יוני ואלמוג.

מבאס ממש,אלא אם כן הוא יהיה על תקן שויינפלד שיעזוב, וזה לא נראה המצב.

לא יודע מי אתה, אבל פראנץ הורבאט היה הכינוי שלי במכביתא.

אני מרגיש כאילו אני מדבר עם עצמי מהעבר עכשיו.

ומה אם השוער יפשל? ומה אם איביץ' יחליט פתאום לעזוב? ומה אם פרץ וגולסה וקראצב יהיו מעורבים בתאונת שרשרת? וואלאק. נצטרך להסתדר, כי אי אפשר להתכונן להכל ומראש אין לזה טעם. לומר ששווה להביא את בלקמן בשביל הסיכוי שאולי תהיה לנו מצוקת קיצוניים ו/או חלוצים עוד שנה נראית לי קצת משונה. מילא אם היה מדובר בעילוי, אבל אנחנו מכירים את המטריה, וזה לא המצב.

זה נהדר לחשוב קדימה, זה פחות נהדר לעשות משהו סתם ולומר "זה לעתיד". אני באמת עוד לא הבנתי איך בלקמן הוא שדרוג. לא לשנה הקרובה וגם לא בשנה הבאה. אם מכבי צריכה להתמודד עם בעיות בשנה הבאה, אז היא תתמודד. כמו בעצם כמעט כל שנה. כולם כל הזמן עפים על התוצרת המקומית שלנו, ודי בצדק, בדיוק בשביל מצבים כאלה. אז עכשיו פתאום צריך את בלקמן? לא רואה איך. דווקא עוד שנה, שהפייר פלי יסתיים, תרצה אולי לשדרג את הסגל יותר. אז עכשיו אתה מביא עוד מאותו הדבר? ועל חשבון השחקנים שלך?

אגב, בשביל ההבהרה - ברור לי שיתכן שאני טועה. אני מקווה שאני טועה, כי בלקמן הוא שחקן שלנו עכשיו. אבל לי הרכש הזה לא נראה נכון, ועוד לא קיבלתי שום הסבר מדוע דווקא ההפך הוא הנכון.

איך הוא שדרוג? היום החלוץ הבכיר שלך הוא שכטר.

בלקמן עולה עליו בפיזיות, מהירות, עוצמת בעיטה, משחק ראש, סיומת ועוד.

נכון, יש דברים ששכטר יותר טוב בהם אבל בשביל זה צריך גיוון.

מסכים גם ששחקן לא נמדד רק על פי התכונות שלו או לפי הפרופיל מנג'ר, אבל שאלת איך זה שדרוג והנה זה חלוץ שאין לך כמוהו בסגל.

הבניה לעתיד זה בדיוק ההבדל בינך לבין שאר המועדונים.

ומה אם השוער יפשל? ומה אם איביץ' יחליט פתאום לעזוב? ומה אם פרץ וגולסה וקראצב יהיו מעורבים בתאונת שרשרת? וואלאק. נצטרך להסתדר, כי אי אפשר להתכונן להכל ומראש אין לזה טעם. לומר ששווה להביא את בלקמן בשביל הסיכוי שאולי תהיה לנו מצוקת קיצוניים ו/או חלוצים עוד שנה נראה לי קצת משונה. מילא אם היה מדובר בעילוי, אבל אנחנו מכירים את המטריה, וזה לא המצב.

זה נהדר לחשוב קדימה, זה פחות נהדר לעשות משהו סתם ולומר "זה לעתיד". אני באמת עוד לא הבנתי איך בלקמן הוא שדרוג. לא לשנה הקרובה וגם לא בשנה הבאה. אם מכבי צריכה להתמודד עם בעיות בשנה הבאה, אז היא תתמודד. כמו כל שנה. כולם כל הזמן עפים על התוצרת המקומית שלנו, ודי בצדק, בדיוק בשביל מצבים כאלה. אז עכשיו פתאום צריך את בלקמן? לא רואה איך. דווקא עוד שנה, שהפייר פלי יסתיים, תרצה אולי לשדרג את הסגל יותר. אז עכשיו אתה מביא עוד מאותו הדבר? ועל חשבון קידום שחקני הבית שלך, שהוכיחו שהם כן שווים משהו?

אגב, בשביל ההבהרה - ברור לי שיתכן שאני טועה. אני מקווה שאני טועה, כי בלקמן הוא שחקן שלנו עכשיו. אבל לי הרכש הזה נראה מיותר, ועוד לא קיבלתי שום הסבר מניח את הדעת מדוע ההפך הוא הנכון.

קיבלת הרבה הסברים וזכותך לא לקבל אותם. הכל, כרגיל, יוכרע על הדשא. שיהיה לנו בהצלחה.

איך הוא שדרוג? היום החלוץ הבכיר שלך הוא שכטר.

בלקמן עולה עליו בפיזיות, מהירות, עוצמת בעיטה, משחק ראש, סיומת ועוד.

נכון, יש דברים ששכטר יותר טוב בהם אבל בשביל זה צריך גיוון.

מסכים גם ששחקן לא נמדד רק על פי התכונות שלו או לפי הפרופיל מנג'ר, אבל שאלת איך זה שדרוג והנה זה חלוץ שאין לך כמוהו בסגל.

הבניה לעתיד זה בדיוק ההבדל בינך לבין שאר המועדונים.

אני לא מכיר ורואה בבלקמן שום דבר שאין לנו במסגרת הסגל הנוכחי. ברור שאם נשווה אותו לשכטר (או כל שחקן אחר), נוכל לומר שפה השחקן הזה טוב יותר ובזה השחקן הזה טוב יותר וכו'. רק שזו לא השאלה. השאלה היא במכלול, בתרומה לסגל. איך מכבי נראית איתו, ואיך היא תראה בלעדיו. אני לא רואה הבדל גדול, למעט הפגיעה בדקות המשחק של שחקנים אחרים.

בטח שכן, כי נכון להיום חסר לנו מגן ימני, בלם וחלוץ, ויש לנו מקום רק לזר אחד, אז במידה ואתה שואל אותי מה עדיף לנו להביא "חלוץ שמשדרג אותנו באירופה" אבל זה אומר להביא גם את אלו וגם את עידו לוי, או להביא את בלקמן, בלם זר/מגן זר ואז אחד מבין אלו או עידו לוי, האופציה שכוללת את בלקמן נראית לי אטרקטיבית יותר, ואני בטוח שרוב האנשים יסכימו איתי, יש רצוי ויש מצוי, העזיבה של דסה וטיבי השאירו לנו חורים בסגל, אז בהתאם לסיטואציה מדובר בהחתמה לא רעה.

בטח שכן, כי נכון להיום היה חסר לנו מגן ימני, בלם וחלוץ, ויש לנו מקום רק לזר אחד, אז במידה ואתה שואל אותי מה עדיף לנו להביא "חלוץ שמשדרג אותנו באירופה" אבל זה אומר להביא גם את אלו וגם טת עידו לוי, או להביא את בלקמן, בלם זר/מגן זר ואז אחד מבין אלו או עידו לוי, האופציה שכוללת את בלקמן נראית לי אטרקטיבית יותר, ואני בטוח שרוב האנשים יסכימו איתי, יש רצוי ויש מצוי, העזיבה של דסה וטיבי השאירו לנו חורים בסגל, אז בהתאם לסיטואציה מדובר בהחתמה לא רעה.

למכבי לא היה חסר סתם חלוץ. למכבי היה חסר חלוץ ברמה גבוהה. כזה שיכול לשדרג את משחק ההתקפה שלה. קרי, טוב יותר מכל מה שיש לה וטוב יותר מבלקמן. אם לא הבאנו אחד כזה, אזי לא פתרנו שום בעיה, כי מבחינת כמות שחקנים, יש לנו די והותר.

יתרה מזו, יתכן שלא רק שלא פתרת בעיה אחת, גם מנעת פתרון של בעיה אחרת - כי את הכסף לבלקמן היה אפשר להוסיף עבור בלם, למשל.

בטח שכן, כי נכון להיום חסר לנו מגן ימני, בלם וחלוץ, ויש לנו מקום רק לזר אחד, אז במידה ואתה שואל אותי מה עדיף לנו להביא "חלוץ שמשדרג אותנו באירופה" אבל זה אומר להביא גם את אלו וגם את עידו לוי, או להביא את בלקמן, בלם זר/מגן זר ואז אחד מבין אלו או עידו לוי, האופציה שכוללת את בלקמן נראית לי אטרקטיבית יותר, ואני בטוח שרוב האנשים יסכימו איתי, יש רצוי ויש מצוי, העזיבה של דסה וטיבי השאירו לנו חורים בסגל, אז בהתאם לסיטואציה מדובר בהחתמה לא רעה.

יפה מאוד

אני לא מכיר ורואה בבלקמן שום דבר שאין לנו במסגרת הסגל הנוכחי. ברור שאם נשווה אותו לשכטר (או כל שחקן אחר), נוכל לומר שפה השחקן הזה טוב יותר ובזה השחקן הזה טוב יותר וכו'. רק שזו לא השאלה. השאלה היא במכלול, בתרומה לסגל. איך מכבי נראית איתו, ואיך היא תראה בלעדיו. אני לא רואה הבדל גדול, למעט הפגיעה בדקות המשחק של שחקנים אחרים.

מסכים. זה רכש של עיבוי סגל, לא של שדרוג באיכות. הייתי מעדיף שיגיע חלוץ 9 על רמה במקומו. אבל חשוב לציין שהוא ישראלי שזה פלוס רציני. בלקמן הוא בול יונתן כהן.

למכבי לא היה חסר סתם חלוץ. למכבי היה חסר חלוץ ברמה גבוהה. כזה שיכול לשדרג את משחק ההתקפה שלה. קרי, טוב יותר מכל מה שיש לה וטוב יותר מבלקמן. אם לא הבאנו אחד כזה, אזי לא פתרנו שום בעיה, כי מבחינת כמות שחקנים, יש לנו די והותר.

יתרה מזו, יתכן שלא רק שלא פתרת בעיה אחת, גם מנעת פתרון של בעיה אחרת - כי את הכסף לבלקמן היה אפשר להוסיף עבור בלם, למשל.

מי אמר שחסר כסף? אם הקבוצה הייתה מוכנה להשקיע 1-1.5 מיליון יורו על דלמאו + שכר של חצי מיליון יורו לעונה, בנוסף לזה שכר של 400 אלף יורו בעונה לדסה ושכר של 250 אלף יורו בעונה לטיבי, אז גם אחרי ההחתמה של בלקמן (אופציה זולה יותר מדלמאו) אמור להישאר כסף להחתים בלם + מגן, ואם מחתימים את אלו (אופציה זולה משמעותית מדסה, 180 אלף יורו שכר, השאלה בחינם) אמור להישאר הרבה כסף על מנת להחתים בלם.