Jump to content

ניק בלקמן חתם במכבי!

ebibo

Recommended Posts

ידעתי שתגיד קרליטוס.

אם מכבי תביא חלוץ מהליגה השנייה בברזיל או ליגה שלישית בספרד אנשים יבכו פה במשך חודש.

מה ההבדל בין לידה שנייה בברזיל לליגה שנייה בטורקיה? ליגה שנייה בספרד?

פרננדו קרנגה - חלוץ ברזילאי שהגיע לצסקא סופיה מהליגה השניה בברזיל, בהתחלה בהשאלה ולאחר חצי עונה (תוקן בעריכה) נקנה בגרושים. בשנה וחצי שיחק בליגה 39 משחקים, כבש 30 ובישל 9. לאחר מכן נקנה ע"י קבוצה סינית ב3.4 מיליון יורו.

https://www.transfermarkt.com/fernando-karanga/profil/spieler/118654

נמשיך עם צסקא סופיה, יש להם אחלה סקאוטינג.

אחרי שמכרו את קרנגה, הם הביאו עוד חלוץ ברזילאי, את מאורידס מבלננסש הפורטוגלית ב300 אלף יורו. אחרי חצי עונה שרשם 9 שערים ו3 בישולים ב21 משחקים (+4 ב4 משחקים במוקדמות האירופית) נקנה גם כן ע"י קבוצה מסין ב2.9 מיליון יורו.

https://www.transfermarkt.com/maurides/profil/spieler/227511

קרליטוס - חלוץ ספרדי ששיחק כמה שנים בליגה השלישית בספרד (מישהו אמר דלמאו?) עד שעבר בהעברה חופשית לויסלה קראקוב. אחרי שבעונה הראשונה שלו בפולין זכה בתואר מלך השערים עם 24 שערים ו7 בישולים עבר ללגיה וארשה תמורת 450 אלף יורו (מחיר נמוך בגלל קשיים כלכליים של ויסלה). בוארשה, אגב, כבש העונה 16 שערים עם 6 בישולים.

https://www.transfermarkt.com/carlitos/leistungsdaten/spieler/228885

ריצ'מונד בואקיה - הכוכב האדום בלגרד הביאו אותו בהשאלה מלטינה קאלציו מהסרייה B ולאחר חצי עונה הוא עבר אליהם בהעברה חופשית. סך הכל בשנה ששיחק שם (חצי עונה ב16/17 וחצי ב17/18 עד שנמכר) כבש בליגה 27 שערים ב30 משחקים. נמכר לסין ב5.5 מיליון יורו.

https://www.transfermarkt.com/richmond-boakye/profil/spieler/119213

יפה על ההשקעה

ושירצקי עשה את זה גם עם הסלייבנק ולוי גרסיה

אבל זה מתאים מאוד לקבוצות חלשות, עם כל הכבוד לדוג' של הכוכב בלגרד- שזה די נדיר- כמו המקרה שלנו עם זהבי, קשה לי לראות איך זה מתאים לקבוצה גדולה

שלא מחפשים להפוך שחקן מסויים לכוכב ומנסים לבנות קבוצה חזקה, הצלחות כאלה נראים לי עם סיכויים אפסיים לגמרי

ועדיין עדיין יש לי פנטזיות שמכבי יצליחו איכשהו לפתח סקאוטינג שיביא לפה בגרושים זרים צעירים מטורפים

יפה על ההשקעה

אבל זה מתאים מאוד לקבוצות חלשות, עם כל הכבוד לדוג' של הכוכב בלגרד- שזה די נדיר- כמו המקרה שלנו עם זהבי, קשה לי לראות איך זה מתאים לקבוצה גדולה

שלא מחפשים להפוך שחקן מסויים לכוכב ומנסים לבנות קבוצה חזקה, הצלחות כאלה נראים לי עם סיכויים אפסיים לגמרי

ועדיין עדיין יש לי פנטזיות שמכבי יצליחו איכשהו לפתח סקאוטינג שיביא לפה בגרושים זרים צעירים מטורפים

צסקא סופיה ו-ויסלה קראקוב אלו קבוצות קטנות בעיניך, ואנחנו לא?

היו לא מעט נסיונות כאלה במכבי, חלקם הגיעו בלא מעט כסף.

על פניו, מרסלו הוא בדיוק הפרופיל שאתה מצייר כאן, גם צ'יקו, סאבוריט ואמאדור דומה מאוד.

הביאו פה רשימה של בלמים חינמיים וכולם כמעט באותו פרופיל בול כמו אמאדור.

מאוד יכול להיות שלא היו חלוצים חינמיים ששווים את הסיכון הזה.

הבעיה שבגלל שבדרך כלל מגיעים שניים-שלושה זרים בקיץ, כל אחד מהם נמדד בזכוכית מגדלת הזויה.

בדיוק בכלל זה אנחנו לא דומים לאף אחד מהליגות באירופה, אנחנו לא באירופה ויש אצלנו מגבלה הזויה בה כל אלי דסה יכול להחזיק אותך בביצים במשך שבעה חודשים כי הוא יודע שהאלטרנטיבה שלך היא דור אלו או שחקן זר שיסגור לך את מכסת הזרים.

לא יודע כמה אנחנו חלוקים בכל נושא הזרים. התגובה בעיקרון הייתה לגבי החלום שלך על זר אכזר שהתנדף, כשאצלי הוא עדיין קיים בגלל דוגמאות מקבוצות בסדר גודל שלנו ותקציב נמוך שמצליחות. זה לא קל, אבל עם סקאוטינג טוב וקצת מזל זה אפשרי.

אגב, זה לא שיש לי טענות כלפי הרכש בשנה האחרונה. מנספורד ואיביץ' עשו עבודה מצוינת, בטח בהתחשב במגבלות הפייר פליי, אבל תמיד אפשר לשאוף ליותר.

יפה על ההשקעה

לא הייתי מגדיר אותן כקבוצות חלשות. ויסלה קראקוב בשנים האחרונות עוד מילא, אבל רד סטאר בשנתיים האחרונות עשו בתים באלופות ו32 אחרונות באירופית וצסקא סופיה, מעבר להיותה הקבוצה המעוטרת בסרביה, בשנים האחרונות מסיימת במרחק נגיעה מולודוגרץ.

השחקנים שנתתי היו רק דוגמאות בשלוף שקצת יצא לי להכיר, אבל זה לא באמת דבר נדיר. זה קורה לא מעט בקבוצות בסדר הגודל הזה, אם זה בלודוגורץ, פרטיזן, הקרואטיות וכו'. מה גם שבשנתיים האחרונות רוב השחקנים שהבאנו היו בעלי רזומה לא שונה מידי, פשוט לא הצלחנו לפגוע כמוהן.

וילה קראקוב פגעו כמו ברעננה פגעו עם שווארמה בערך, סוג של חוסר ברירה בחיפוש רכש ומציאת בנוגע.

אצל סופיה התשובה מאוד פשוט , בדומה ללודוגורץ - חצי מהסגל זר, יש להם מקום לקחת סיכונים.

וילה קראקוב פגעו כמו ברעננה פגעו עם שווארמה בערך, סוג של חוסר ברירה בחיפוש רכש ומציאת בנוגע.

אצל סופיה התשובה מאוד פשוט , בדומה ללודוגורץ - חצי מהסגל זר, יש להם מקום לקחת סיכונים.

לפגוע עם שווארמה זה חתיכת שיחוק. לא קל למצוא היום שווארמה טובה.

שאלה רצינית: הקבוצות הללו צריכות להתמודד עם הגבלת זרים?

בפולין יש דומה לשלנו כי הם עם מטומטם שונא זרים בערך כמונו.

בבולגריה גם אם יש היא מאוד מתירנית ומצומצמת. לגדולות שם יש 15 זרים.

צסקא סופיה ו-ויסלה קראקוב אלו קבוצות קטנות בעיניך, ואנחנו לא?

חד משמעית. אלה קבוצות עם עבר מפואר אבל הווה מדוכדך. ויסלה קראקוב היו בקשיים כלכליים וכמעט פשוט רגל. צסקא סופיה פשטה רגל, ירדה לליגה האחרונה בבולגריה ואז איחדו אותם עם ליטקס לובץ'. מכבי קבוצה טובה, חזקה ויציבה מהם בהרבה.

בפולין יש דומה לשלנו כי הם עם מטומטם שונא זרים בערך כמונו.

שחקן עם אזרחות של מדינה באיחוד לא נחשב לזר שם. זה שונה מאוד מאצלנו.

חד משמעית. אלה קבוצות עם עבר מפואר אבל הווה מדוכדך. ויסלה קראקוב היו בקשיים כלכליים וכמעט פשוט רגל. צסקא סופיה פשטה רגל, ירדה לליגה האחרונה בבולגריה ואז איחדו אותם עם ליטקס לובץ'. מכבי קבוצה טובה, חזקה ויציבה מהם בהרבה.

הקטע עם האיחוד תלוי במדינה, רוב המדינות מחליטות שאזרחי האיחוד לא זרים בכדורגל, בפולין גם הם כן. דומה לארץ.

דרך אגב גם בארץ יכולים להחליט שאזרחי האיחוד לא זרים בליגה, בלי קשר לחברות באיחוד האירופי.

הקטע עם האיחוד תלוי במדינה, רוב המדינות מחליטות שאזרחי האיחוד לא זרים בכדורגל, בפולין גם הם כן. דומה לארץ.

דרך אגב גם בארץ יכולים להחליט שאזרחי האיחוד לא זרים בליגה, בלי קשר לחברות באיחוד האירופי.

אז איך ללגיה ורשה יש משהו כמו 10 לא פולנים בסגל?

אז איך ללגיה ורשה יש משהו כמו 10 לא פולנים בסגל?

יכול להיות שזה רק לזרים חדשים או שזה השתנה, חיפשתי מידע על זה וזה מה שראיתי.

יכול להיות שאני כותב שטויות, לא אשקר.

לקבוצה שרוצה לרוץ לאליפות אין הרבה מקום לסיכונים מיותרים בהרכב, עם מגבלת זרים ובלעדיה. לא מביאים 4 חלוצים זרים ואומרים "אחד בטוח יתפוס", זה לא עובד ככה.

צסקא סופיה פשטה רגל וחזרה מהר מאוד לקדמת הבמה. בשנתיים האחרונות סיימו במקום השני בבולגריה, כשבעונה האחרונה לודוגורץ לקחה אליפות בהפרש של נקודה בלבד ככה ש"חזקים מהם בהרבה" אנחנו בטוח לא. שתי הקבוצות באותו לבל פחות או יותר.

ליטקס לובץ', אגב, חיה ובועטת בליגה השניה.

בכל מקרה סטינו לגמרי מהנושא.

אחלה בלקמן, שיהיה לו בהצלחה.

לקבוצה שרוצה לרוץ לאליפות אין הרבה מקום לסיכונים מיותרים בהרכב, עם מגבלת זרים ובלעדיה. לא מביאים 4 חלוצים זרים ואומרים "אחד בטוח יתפוס", זה לא עובד ככה.

צסקא סופיה פשטה רגל וחזרה מהר מאוד לקדמת הבמה. בשנתיים האחרונות סיימו במקום השני בבולגריה, כשבעונה האחרונה לודוגורץ לקחה אליפות בהפרש של נקודה בלבד ככה ש"חזקים מהם בהרבה" אנחנו בטוח לא. שתי הקבוצות באותו לבל פחות או יותר.

ליטקס לובץ', אגב, חיה ובועטת בליגה השניה.

בכל מקרה סטינו לגמרי מהנושא.

אחלה בלקמן, שיהיה לו בהצלחה.

לא מביאים 4 חלוצים זרים, אבל יכולים להמר על זר מסוים כשידוע שיש לך אחד שהוא מניה יותר בטוחה. מרחב התמרון שלהם גדול יותר, הם לא מתעסקים בדרכונים.

הייתה איזו קומבינה עם ליטקס לובץ' צסק"א סופיה דילגו על הליגה השנייה ועלו מהשלישית לראשונה בזכות איחוד שהיה פירצה בחוק, ואז זה פורק אחרי שנה או משהו כזה.

באירופה יש לנו הגבלת זרים?

בערך.

מתוך 25 שחקנים שניתן לרשום, 8 לפחות חייבים להיות כאלו שגדלו (= שלוש שנים בין הגילים 15-21) באותה המדינה (מתוכם 4 באותו המועדון).

בנוסף לא ניתן לרשום יותר מ- 17 שחקנים ממדינה אחרת.

https://www.uefa.com/uefachampionsleague/news/newsid=2400510.html

#חוקים_שמכירים_בזכות_המנג'ר

החתמה מאכזבת.

הבנאדם לא מבין את המשחק. סוליסט לא הכי מוצלח.

יש לא מעט ישראלים שהביאו מספרים דומים לשלו כשהיה אצלינו. מעדיף את שכטר לפניו בהרכב בכל מצב. לא באמת היינו צריכים חיזוק "לרוחב" בעמדה הזאת אלא חלוץ הרכב מובהק שיהיה יותר טוב משכטר וצ'יקו. הוא ממש לא כזה.

הולך לאכול את הדקות של יוני ואלמוג.

מבאס ממש,אלא אם כן הוא יהיה על תקן שויינפלד שיעזוב, וזה לא נראה המצב.

החתמה מאכזבת.

יש לא מעט ישראלים שהביאו מספרים דומים לשלו כשהיה אצלינו. מעדיף את שכטר לפניו בהרכב בכל מצב. לא באמת היינו צריכים חיזוק "לרוחב" בעמדה הזאת אלא חלוץ הרכב מובהק שיהיה יותר טוב משכטר וצ'יקו. הוא ממש לא כזה.

סמוך על איביץ' שיתן לשחק למי שטוב יותר ומשקיע יותר ולא יעשה חישובים של שחקן בית, שחקן חיזוק, שחקן זר וכו',

ע"ע אמאדור שישב על הספסל עונה שלמה עד הגרביץ' טיים בליגה וראה את הילד שחזר מהשאלה משחק קבוע.

החתמה מאכזבת.

דווקא בשביל צעירים כמו יונתן כהן ואילון אלמוג חיזוק כזה "לרוחב" הוא מושלם.

זה לא חלוץ שהבאת בכמה מיליונים וקשה להושיב אותו על הספסל.

אלמוג ויונתן יתחרו על חולצת ההרכב עם חלוצים בכירים במעט מהם , וזה יעשה להם רק טוב, אם ידעו לנתב את זה למקומות הנכונים כמובן.

וזה מבלי להזכיר שהמאמן שלך זה איביץ' שלא שם על אף אחד ואצלו מי שטוב משחק.

בלקמן שיחק במכבי הכי חלשה ב7-8 שנים האחרונות ונתן עונה טובה יחסית, מעניין מאוד יהיה לראות אותו תחת קבוצה מאומנת וטובה שיודעת מה היא רוצה מעצמה במגרש, הימור שלי , מסיים עם 15 שערים ו-5 בישולים.

אני חושב שבלי קשר לבלקמן אלמוג צריך לצאת לעוד עונת השאלה כדי להפוך לשחקן שיכול לתרום לנו.

קארצב לעומתו יכול לעזור לנו.