Jump to content

רשמי - דסה לא ממשיך

DeepSpace

Recommended Posts

• 2 weeks later...

ישראלי יהודי כהה עור בטורקיה. בהצלחה

בלילי ורביבו היו חביבי הקהל והצליחו, גם אם הזמנים השתנו לא חושב שתהיה לו בעיה שם אם יציג יכולת טובה.

בלילי ורביבו היו חביבי הקהל והצליחו, גם אם הזמנים השתנו לא חושב שתהיה לו בעיה שם אם יציג יכולת טובה.

להפך ידידי, הזמנים השתנו לרעה ביחסי ישראל-טורקיה תחת ארדואן ובפרט בשנים האחרונות.

פספסתי את ה"גם אם",

לדעתי זה לא קשור ליכולת שלו מאחר והדאגה היא לא מהקהל של הקבוצה שלו, אלא מזה שכל קהל יריב אחר שיחפש על מי ליפול יקבל את דסה כפרי בשל ליד.

להפך ידידי, הזמנים השתנו לרעה ביחסי ישראל-טורקיה תחת ארדואן.

בגלל זה הוא כתב "גם אם הזמנים השתנו" אני אישית חושב שהמחשבות האלו בהחלט עוברות לדסה בראש, שחקן הרכב בנבחרת אחרי הכל...זה לא סתם איזה אלי בבייב באזרבייג'ן לדעתי הסיבה היחידה שילך לשם זה כי באמת אין לו הצעות אחרות.

אם הוא חותם שם ב550 אלף דולר הוא חתיכת טמבל שהוא לא חתם פה.

חסרונות לחתימה שם:

- רחוק מהבית ומהמשפחה

- התמודדות על השארות בליגה במקום התמודדות על תארים

- כמו שאמרו, לשחק ככהה עור יהודי ישראלי בטורקיה זה לא כזה חלום

- מדינה לא יציבה. לא מעט מועדונים, במיוחד הקטנים שבהם לא משלמים שכר כמו שצריך

- איבד אהדה מהקהל, לעולם הוא לא יהיה אהוב שם כמו פה

- איבד חברים לקבוצה, בטוח שיהיה לו הרבה יותר כיף להתאמן עם מיכה, שכטר, גולסה, אצילי והחברה מאשר עם חבורת זרים וטורקים שלא מדברים את השפה שלו

- פציעה אחת רצינית והוא גומר את הקריירה (יזרק ליציע וירקב שם)

- ירידה מקצועית ברמה. בשיקטאש זו אופרה אחרת אבל שתי הקבוצות השניות שהוא מועמד אליהן הן בהחלט ירידה ברמה לעומת מכבי.

יתרונות במעבר לשם:

- 550 אלף דולר שהם כ490 אלף יורו בשנה.

ומה ההבדל בין מה שהציעו לו לבין מה שמכבי הציעה לפני שהיה לו סוכן? 90 אלף יורו. תורידו עמלת סוכן, תורידו אקסטרה הוצאות על המעבר לשם ותורידו את המס שהוא יצטרך לשלם כשיחזור לארץ (נראה לי שיצטרך, לא סגור על החוקים במלואם) וכמה כבר הוא הרוויח מהעניין? אם בכלל? וכל זה בכלל אם ישלמו לו את זה, לכו תדעו.

אין לי בעיה ששחקן יעזוב בשביל כסף, אבל בשביל כמה עשרות אלפי יורו (זה הרבה פחות מה90 אלף יורו מהסביות שציינתי לעיל) באמת שווה לו לוותר על כל היתרונות?

שיהיה בריא.

בגלל זה הוא כתב "גם אם הזמנים השתנו" אני אישית חושב שהמחשבות האלו בהחלט עוברות לדסה בראש, שחקן הרכב בנבחרת אחרי הכל...זה לא סתם איזה אלי בבייב באזרבייג'ן לדעתי הסיבה היחידה שילך לשם זה כי באמת אין לו הצעות אחרות.

צודק, פספתי את ה"אם" וקראתי את זה בתור "גם הזמנים השתנו" כאילו המצב השתפר.

לא יודע אם האוהדים של הקבוצה שלו יקללו אותו אבל הוא יהיה ה-מטרה של קהלי היריבות בליגה, הוא לא הולך ללקק דבש,

בשביל ה100 אלף יותר האלו (וגם זה אם בכלל מאמינים לתקשורת) הוא הולך לסבול.

העיקר להגיד הייתי באירופה.

יש את הפרקטיקה ששחקן בינוני יוצא לחו"ל, יושב על הספסל עונה ואז חוזר לארץ עם שכר מנופח,

פה אפילו את זה אין. הרי הוא קיבל הצעה של 400 אלף ממכבי, מי כבר יתן לו יותר מזה בארץ? גם אחרי ש"יחזור מחו"ל".

כמובן שזה מודלף מצידו אז לקחת בערבון מוגבל את הסכום, אוהב את המהלך הזה של מכבי, ששחקנים יבינו שלא ניתן לסחוט את המועדון . דסה עשה טעות לדעתי, ליגה לא אטרקטיבית, מדינה עוינת, עלה על עץ גבוה מדי בכדי לרדת ועכשיו הוא משלם על זה.

90 אלף יורו * 4 = 360 אלף יורו = 1.4 מיליון שקל.

מי הטמבל שיוותר על זה?

מי שמרווח 400 אלף אירו*3 שנים וזה לא מה שיעשה לו את ההבדל בחיים ה90 אלף האלו, בטח לא אם המחיר הוא לעזוב מקום שטוב לו, שהוא מוערך מקצועית, שהוא משחק באירופה כמעט כל עונה, ולעבור למועדון במדינה ששונאת אותנו, הוא הולך לאכול שם מרור מקהל החוץ במשחקים, בלי אירופה, ולא יודע בכלל מה מוסר התשלומים שלהם שם בקבוצות הקטנות.

אבל מה איכפת לי? זה עניין שלו, לבריאות. שיהיה בהצלחה

90 אלף יורו * 4 = 360 אלף יורו = 1.4 מיליון שקל.

מי הטמבל שיוותר על זה?

תוריד עמלת סוכן, תוריד מיסים וכאלה ואני מאמין שזה מ90 הופך בקלות ל40 (אם לא פחות).

וכן, בשביל לשדרג את המשכורת ב10% מ400 ל440 זה לא שווה בשיט ולא ישנה את איכות חייו בכלום.

מי שמרוויח 5.5 מיליון שקל בשנה יכול לוותר על עוד חצי מיליון-מיליון בשנה כדי לעבוד איפה שכיף לו וגם לשחק מקצועית במקום שמתאים לו הרבה יותר.

חוץ מזה שאם הלירה הטורקית תיפול לאיזור ה7-7.5 לירות לדולר, ועם הבלאגן של ארדואן עכשיו עם הS300 זה בהחלט יכול לקרות, וכל המדינה הזאת בקריסה כלכלית טוטלית.

לפני שנה בערך הייתה להם קריסה והם התחילו ללטף את ה7 מלמטה וכבר היו דיבורים על זה שמשכורות לא מגיעות בזמן/לא מגיעות בכלל. פה יש לך את מיץ' שלעולם לא ילכלך את השם שלו בשביל 400 אלף יורו. חוזה מובטח בלי שטיקים וטריקים.

עכשיו תגיד לי מי המטומטם שיקח 6-6.5 מיליון שקל על העץ במקום מסריח מאשר 5.5 מיליון שקל ביד במקום טוב

לא יודע אם האוהדים של הקבוצה שלו יקללו אותו אבל הוא יהיה ה-מטרה של קהלי היריבות בליגה, הוא לא הולך ללקק דבש,

בשביל ה100 אלף יותר האלו (וגם זה אם בכלל מאמינים לתקשורת) הוא הולך לסבול.

אני חושב ששם אין הבדל אם אתה סקנדינבי קתולי או ניגרי מוסלמי, ברגע שאתה שחקן יריב הלך עליך, ככה שאם הוא רוצה להימנע מזה שלא ישחק שם.

רק מראה שהווא עשה מו"מ שלא בתום לב. קיבל הכי הרבה שיכל והכניס סוכן לתמונה כדי לסחוט עוד קצת את הלימון, הבעיה שלא היה עוד מה לסחוט.