Jump to content

מחאת האתיופים

Yoadknux

Recommended Posts

אלה לא אתיופים בסרטון, נראה כמו ילדי מהגרים (אם אתם חושבים שמה שהיה עכשיו אלו הפגנות אלימות, חכו 5-10 שנים לברדק שהמסתננים הולכים לעשות לנו) .

כל אלה שתמכו באלימות שלהם, אתם שמתם להם שאפילו הם בעצמם לא תמכו באלימות שהייתה ובגלל זה לא הגיעו להפגנות אתמול?

תמשיכו להצדיק אלימות מיותרת נגד אזרחים של עשו כלום אפילו כשהמפגינים בעצמם לא מאמינים בזה.

שם את זה כאן:

https://rotter.net/forum/scoops1/561801.shtml

https://rotter.net/forum/scoops1/561802.shtml

מסתבר ש"הילד התמים שרק רצה לשחק בגן שעשועים ונרצח" זה המשפט הכי שקרי שנאמר אי פעם מאחר ואין פה אפילו מילה אחת שהיא לא שקר.

ילד - לא, בן 19 (לדוגמה יפה שמישהו כתב: בגיל הזה כבר סיימתי טירונות+ אימון מתקדם ולחמתי בלבנון השנייה, בן 19 זה לא ילד)

תמים - לא, עבריין מורשע עם 14 עבירות פליליות לרבות עבירות אלימות קשות כמו תקיפת אחות במרפאה, דריסה ותקיפה של זקנה ברחוב ואני אפילו לא מדבר על דברים "קלים" יותר כמו ייצור סמים, כי זה באמת הרע במיעוטו מהדברים שהוא עשה.

רק רצה לשחק בגן שעשועים? לא, רצה לשדוד ילד בן 13 וכשהשוטר התערב אז הוא זרק עליו אבנים והרביץ לו (והוא בכלל היה אמור להיות בזמן הזה במעצר בית,כן?)

נרצח? לא, השוטר ירה ירי הרתעתי (מסתבר שיש למשטרה נוהל שבאזור מגורים לא יורים לאוויר אלא לריצפה) ולרוע מזלו של טקה כדור חזר מהריצפה ופגע בו.

תוסיפו לזה שגם במקרה הקודם בבת ים המשפחה של ההרוג היא זאת שקראה למשטרה שתגן עליה אחרי שהוא ניסה לפגוע בהם וכשהשוטרים הגיעו הוא רדף אחריהם עם סכין ולפי עדים המרחק היה קרוב מאוד בינו לבין ולכן לא נותרה להם ברירה וירו בו.

וגם אם אפשר להגיד "אבל ידעו שהוא לא בריא בנפשו, למה לא נערכו לזה בצורה אחרת?" אז לכל היותר יש פה חוסר מקצועיות של המשטרה (לא מפתיע אף אחד, בואו לא נעשה מהם מלאכים מושלמים, יש להם המון המון דברים לתקן ולשפר)

אבל בשני המקרים אין פה רצח ושום עדות לגזענות, אז אם כבר רוצים למחות אילו לא המקרים שהם צריכים להציג בתור סיבה למחאה.

אגב, מחאה זה ליגיטימי עם כל העצבים שזה מביא וזה פוגע באזרחים, חסימות כבישים של חרדים, של מפוני גוש קטיף בזמנו, של נכים וכו', וגם לאתיופים "מותר" לחסום כבישים אם לכל השאר מותר,

אבל בין זה לבין זריקת אבנים ובקבוקי תבערה על שוטרים, אזרחים ועיתונאים? מה האזרחים קשורים לזה בכלל?

מפה ועד שבירת שמשות ושריפת רכבים של אזרחים? אפילו שברו תחנות אוטובוס, מה לעזאזל זה קשור? אני אפילו לא מדבר על הניסיון ללינץ' שהיה בעזריאלי כי למען ההגינות גם האזרח לא היה בדיוק שה תמים וניסה להתקדם ולדרוס אותם "בקטנה" כזה באיטיות אומנם אבל עדיין ניסה לדרוס אותם.

הם הוציאו אנשים מרכבים והרביצו להם בלי שום סיבה (האינטרנט מפוצץ סרטונים מהימים האחרונים), לרבות משתמש פה שסיפר שניסו להוציא את חברה שלו מהרכב, זה לא שהם היו לוחצים לה יד ומשחררים אותה כן? היא הייתה אוכלת מכות של החיים ואולי גם גרוע מזה, במיוחד שמדובר באישה צעירה.

הם רגמו אבנים על רכבים של אזרחים באבנים כולל רכב של אמא וילד בן 5 שישב מאחורה, זאת מחאה ליגיטימית? זה פרעות של ברברים אלימים שרק חיכו לטריגר ואז להתפוצץ על כולם. וליפי נפש שיקפצו כמוצאי שלל רב: לצערכם לא אמרתי שכל האתיופים (ובוודאי שלא "כל השחורים") הם ברברים אלימים, אלא רק אלו שהתנהגו בברביות ואלימות בפרעות האלו וזה לא מעט אנשים לצערי.

מה שכיף במחאה הזו שהיא לא מחפשת רווח פוליטי, אלא היא הפגנה של זעם אזרחי טהור של אנשים שאיבדו את הדבר הכי בסיסי שיש למדינה להעניק - ביטחון.

ובגלל שהיא לא מחפשת רווח פוליטי אז לא אכפת לאף אחד מה האזרחים חושבים. אף אחד מהם לא מחפש תמיכה או הזדהות, אתם מבינים. בזמן שאתם תמשיכו לזרזר פה ובפייסבוק הם נלחמים על החיים והתמיכה שלכם מעניינת להם תביצה.

לכן גם אין שום סיבה להתווכח איתכם כאן, למרות שאתם מדברים הרבה שטויות. זה פשוט לא רלוונטי.

מאחל להם לא להשבר, להמשיך לעשות ברדק, לשים אלף זין על כולם עד שישיגו הישג אמיתי. רק באלימות פותרים אלימות. ככה אנחנו פעלנו בשנות ה50-60-70 ואז הגיע המהפך, ככה יהיה גם כאן.

עדיף למות מלחיות על הברכיים

בברכת מוות למשטרה,

פששש איזה סיסמאות יגבר. רק באלימות פותרים אלימות? בוא נעודד פגיעה בחפים מפשע וזריקת בלוקים על מכוניות של אזרחים ונגיד שככה צריכה להראות מחאה.

איזו גניבת דעת אלוהים.

זה לא רק הריגות. חפשו מידע על יוסף סלמסה או אפילו דמאס פיקדה (שזה ספציפית עבורך, סלבה).

מה שהולך כאן ביומיים האחרונים זו תגובת נגד מטומטמת. חלאס.

איזו גניבת דעת אלוהים.

זה לא רק הריגות. חפשו מידע על יוסף סלמסה או אפילו דמאס פיקדה (שזה ספציפית עבורך, סלבה).

וואלה אין לי שום דבר נגדך באמת,סתם שאלה למי אתה מצביע מרץ או בל"ד?

איזו גניבת דעת אלוהים.

סלמסה אמנם היה מקרה קשה עם טיוח ברור של המשטרה.

זה לא סותר דברים שנאמרו פה

סלמסה אמנם היה מקרה קשה עם טיוח ברור של המשטרה.

זה לא סותר דברים שנאמרו פה

לא את כולם, אבל נאמרו פה המון שטויות.

אי אפשר להוציא כל כך הרבה אנשים לרחובות תוך יממה אם אין להם מניע.

לא את כולם, אבל נאמרו פה המון שטויות.

אי אפשר להוציא כל כך הרבה אנשים לרחובות תוך יממה אם אין להם מניע.

אוהו כמה שאתה טועה ומזלזל בשעמום של פורעי חוק, פעם הפכת רכב ? גם אני לא אבל אני בטוח שזה משחרר

אם זה היה קורה בהפגנה אחת או שתיים - מצב טוב שאתה צודק.

כשזה קורה במקביל בכל ההפגנות? הסיכוי לא קיים.

צריך שניים שלושה בעייתיים ביותר בכל מוקד ו30-40 נגררים שאין להם הרבה מה לעשות למחרת בבוקר...

בוא אנחנו לא מדברים פה על תאים שמתקשרים ביניהם,

מצד שני אני גם לא מסתכל על זה מהמשקפיים הוורודות של חלק מהאנשים פה שכנראה צפו ביותר מדי סרטים אמריקאיים על שנות השבעים שם,

וחושבים שזעם אישי ברמות שזה הגיע אליהם זה לגיטימי.

מדיניות הקליטה של האתיופים הייתה חסרת תקדים, חלוקה בכל חלקי הארץ כדי לעודד היטמעות (אצל המזרחים היו גם במרכז, אבל הרוב המוחלט בחורים), אפילו חוקקו חוק (שבוטל בשל עתירה לבג"ץ של בני העדה) שבשום בית ספר לא יעלה שיעור האתיופים על 25%, בזמן שאצל כל השאר בתי הספר הם לפי חלוקה איזורית, וכל זה כדי שיתערבבו בחברה כמה שיותר.

מרכזי הקליטה והקרוואנים היו לזמן קצר, שוב, כי ככה זה בעליות גדולות. אחר כך נתנו להם תנאים מעולים והלוואות נדיבות לדיור. איפה זה ואיפה העולים המזרחים.

הגזענות היא משהו שכל עלייה חווה, אין הרבה מה לעשות עם זה. ברגע שזה לא ממסדי אפשר לחיות עם זה, זה לא מונע מאף אחד לפתח את עצמו.

גם לעדות המזרח היו ויש את הבעיות הפנימיות, אף פעם לא רק גורם אחד אשם, אבל אם בקליטת עדות המזרח האשמה העיקרית הייתה ממסדית, כאן האשמים העיקריים הם העולים עצמם.

סלבה, בוא. העולים מ"עדות המזרח" היו לא פחות מתקדמים מהאשכנזים בחלקם. ואתה ואני יודעים טוב מאוד שיש כאלה מ"בני עדות המזרח" שגם לא נראים שונה מדי. אתה אמנם לא אשכנזי, אבל גדלת בעדה עם עור לבן ושיער כהה ותרבות מערבית. ובוא, בדיוק בגלל זה לסבים שלנו היה יותר קל לצאת ממעברות, והיה יותר קל להילחם באפליה כשחונכת לכבוד עצמי. ויהרגו אותי פה, אבל הדברים האלה נכונים בעיקר ספציפית לגבי העדה שלנו. ובגלל זה העדה שלנו הצליחה יותר מאחרות (כולל את יוצאי יוון ובולגריה).

יוצאי אתיופיה צריכים להתמודד עם הסטיגמה בכל מקום. הם לא מאמינים שהם יכולים להצליח. שמעתי בחורים מהעדה שמתנדבים עם הנוער שם מדברים על זה. יש שם בעיה קשה. ואני לא מדבר על מקרים כמו נהגי מונית שמסרבים להסיע אתיופים הביתה אחרי בילוי (כן, הייתי עד לזה).

אין שום עדה בארץ שהגיעה במצב שבו הם הגיעו, לא במראה הפיזי השונה ולא ברקע התרבותי/חינוכי.

הסבים שלך ושלי יכלו לקדם את עצמם כי הם לא היו חלק ממיעוט שנתפס ממטרים כמוגבל.

סלבה, בוא. העולים מ"עדות המזרח" היו לא פחות מתקדמים מהאשכנזים בחלקם. ואתה ואני יודעים טוב מאוד שיש כאלה מ"בני עדות המזרח" שגם לא נראים שונה מדי. אתה אמנם לא אשכנזי, אבל גדלת בעדה עם עור לבן ושיער כהה ותרבות מערבית. ובוא, בדיוק בגלל זה לסבים שלנו היה יותר קל לצאת ממעברות, והיה יותר קל להילחם באפליה כשחונכת לכבוד עצמי. ויהרגו אותי פה, אבל הדברים האלה נכונים בעיקר ספציפית לגבי העדה שלנו. ובגלל זה העדה שלנו הצליחה יותר מאחרות (כולל את יוצאי יוון ובולגריה).

יוצאי אתיופיה צריכים להתמודד עם הסטיגמה בכל מקום. הם לא מאמינים שהם יכולים להצליח. שמעתי בחורים מהעדה שמתנדבים עם הנוער שם מדברים על זה. יש שם בעיה קשה. ואני לא מדבר על מקרים כמו נהגי מונית שמסרבים להסיע אתיופים הביתה אחרי בילוי (כן, הייתי עד לזה).

אין שום עדה בארץ שהגיעה במצב שבו הם הגיעו, לא במראה הפיזי השונה ולא ברקע התרבותי/חינוכי.

הסבים שלך ושלי יכלו לקדם את עצמם כי הם לא היו חלק ממיעוט שנתפס ממטרים כמוגבל.

החינוך הזה לכבוד עצמי הוא המפתח, שם אין את זה הרבה, והם יכולים להאשים רק את עצמם.

מי שמקשה עורף ונלחם כדי להשתלב מצליח בסוף.

המראה הפיזי משפיע, לא ברמה משתקת.

איזו גניבת דעת אלוהים.

דמאס פיקדה מקרה נקודתי שמעיד על כיסתוח מתמשך של המשטרה, זה קורה עם כולם. אין התעמרות ממסדית באתיופים, חוץ מהשוטר, ששוחרר, לא היה לאף אחד משהו נגד אתיופים. מקרה אחד זה לא התנהלות ממסדית.

עכשיו נופל לי האסימון למה סוייר מתייק אותך כל הזמן.

אני שמח שהבנת שהוא עושה את זה כי אין לו תשובה אמיתית לדברים שאני אומר.

איך כולם מתנערים מהמחאה כאילו אנחנו שוודים עם פפיון. מדינה אלימה בכביש, בתור לבנק, בגני ילדים, במטוסים, באוטובוסים.

כן זה היה אלים ומגעיל,אבל די להתחסדות ולהתנערות. הם חלק מאיתנו, יש בעיה עם העדה ובכלל בפריפריה שהיא ביב שופכין של המדינה. אנשים מהמרכז לא מבינים כי הם לא גרים שם. צריך לעזור להם להשתלב, לתת להם מודלים לחיקוי,כלים,שאיפות.

מקווה שהמחאה תהיה אחרי השבעה חזקה ועוצמתית ובעיקר חוקית, בכיכר רבין בגרון של המנותקים.

שם את זה כאן:

https://rotter.net/forum/scoops1/561801.shtml

https://rotter.net/forum/scoops1/561802.shtml

מסתבר ש"הילד התמים שרק רצה לשחק בגן שעשועים ונרצח" זה המשפט הכי שקרי שנאמר אי פעם מאחר ואין פה אפילו מילה אחת שהיא לא שקר.

ילד - לא, בן 19 (לדוגמה יפה שמישהו כתב: בגיל הזה כבר סיימתי טירונות+ אימון מתקדם ולחמתי בלבנון השנייה, בן 19 זה לא ילד)

תמים - לא, עבריין מורשע עם 14 עבירות פליליות לרבות עבירות אלימות קשות כמו תקיפת אחות במרפאה, דריסה ותקיפה של זקנה ברחוב ואני אפילו לא מדבר על דברים "קלים" יותר כמו ייצור סמים, כי זה באמת הרע במיעוטו מהדברים שהוא עשה.

רק רצה לשחק בגן שעשועים? לא, רצה לשדוד ילד בן 13 וכשהשוטר התערב אז הוא זרק עליו אבנים והרביץ לו (והוא בכלל היה אמור להיות בזמן הזה במעצר בית,כן?)

נרצח? לא, השוטר ירה ירי הרתעתי (מסתבר שיש למשטרה נוהל שבאזור מגורים לא יורים לאוויר אלא לריצפה) ולרוע מזלו של טקה כדור חזר מהריצפה ופגע בו.

תוסיפו לזה שגם במקרה הקודם בבת ים המשפחה של ההרוג היא זאת שקראה למשטרה שתגן עליה אחרי שהוא ניסה לפגוע בהם וכשהשוטרים הגיעו הוא רדף אחריהם עם סכין ולפי עדים המרחק היה קרוב מאוד בינו לבין ולכן לא נותרה להם ברירה וירו בו.

וגם אם אפשר להגיד "אבל ידעו שהוא לא בריא בנפשו, למה לא נערכו לזה בצורה אחרת?" אז לכל היותר יש פה חוסר מקצועיות של המשטרה (לא מפתיע אף אחד, בואו לא נעשה מהם מלאכים מושלמים, יש להם המון המון דברים לתקן ולשפר)

אבל בשני המקרים אין פה רצח ושום עדות לגזענות, אז אם כבר רוצים למחות אילו לא המקרים שהם צריכים להציג בתור סיבה למחאה.

אגב, מחאה זה ליגיטימי עם כל העצבים שזה מביא וזה פוגע באזרחים, חסימות כבישים של חרדים, של מפוני גוש קטיף בזמנו, של נכים וכו', וגם לאתיופים "מותר" לחסום כבישים אם לכל השאר מותר,

אבל בין זה לבין זריקת אבנים ובקבוקי תבערה על שוטרים, אזרחים ועיתונאים? מה האזרחים קשורים לזה בכלל?

מפה ועד שבירת שמשות ושריפת רכבים של אזרחים? אפילו שברו תחנות אוטובוס, מה לעזאזל זה קשור? אני אפילו לא מדבר על הניסיון ללינץ' שהיה בעזריאלי כי למען ההגינות גם האזרח לא היה בדיוק שה תמים וניסה להתקדם ולדרוס אותם "בקטנה" כזה באיטיות אומנם אבל עדיין ניסה לדרוס אותם.

הם הוציאו אנשים מרכבים והרביצו להם בלי שום סיבה (האינטרנט מפוצץ סרטונים מהימים האחרונים), לרבות משתמש פה שסיפר שניסו להוציא את חברה שלו מהרכב, זה לא שהם היו לוחצים לה יד ומשחררים אותה כן? היא הייתה אוכלת מכות של החיים ואולי גם גרוע מזה, במיוחד שמדובר באישה צעירה.

הם רגמו אבנים על רכבים של אזרחים באבנים כולל רכב של אמא וילד בן 5 שישב מאחורה, זאת מחאה ליגיטימית? זה פרעות של ברברים אלימים שרק חיכו לטריגר ואז להתפוצץ על כולם. וליפי נפש שיקפצו כמוצאי שלל רב: לצערכם לא אמרתי שכל האתיופים (ובוודאי שלא "כל השחורים") הם ברברים אלימים, אלא רק אלו שהתנהגו בברביות ואלימות בפרעות האלו וזה לא מעט אנשים לצערי.

גם אם ה"ילד" היה ראש משפחת פשע, לשוטר אין שום סמכות לעשות משפט שדה ולהרוג אותו.

תראה לי שוטר שהיה מעיז לשלוף אקדח ולירות על 3 לבנים שמרביצים למישהו.

אז קצת לא ברורות לי התגובות האלה של "ההרוג לא תמים". זאת סיבה להרוג אותו?

וזה נאמר בלי קשר למה שאני חושב על המחאה עצמה.

החינוך הזה לכבוד עצמי הוא המפתח, שם אין את זה הרבה, והם יכולים להאשים רק את עצמם.

מי שמקשה עורף ונלחם כדי להשתלב מצליח בסוף.

המראה הפיזי משפיע, לא ברמה משתקת.

אני מסכים איתך לגבי החינוך לכבוד עצמי. עדיין, יהיה במקום שאתה ואני נאשים מרוקאים ותימנים? קל לנו לדבר כמי שזכו לחינוך אחר. ובוא, הסבים שלנו לא היו צריכים להקשות עורף ולהילחם. הסבים שלנו בעיקר גיחכו על האשכנזים. בבית שלי צחקו על התדמית שהיתה על העולים מטורקיה ועל כמה שהיתה מנותקת מהמציאות. ככה בעוד בתים יוצאי הבלקן שמכיר. אבל לא ככה בבתים אחרים "יוצאי עדות המזרח". אז אם אני מכיר בזה שלמרוקאים לא היתה את הגאווה שלי, לבוא בטענות לאתיופים שאליהם בכלל התייחסו כאל סוג ב'?

המראה משפיע. מרגע שהסכמנו שמשפיע, אנחנו לא יכולים להאשים את אלה שאומרים שמשתק אותם. כי אותם מקשרים לעדה כלשהי, אותנו לא קישרו.

בסך הכל אתה ואני פריבילגים, בשיח השמאלני של המאה ה-21. אנחנו פרענקים, אבל הגענו עם כבוד עצמי, תרבות וחינוך שהשאירו אבק לכל מתחרה אשכנזי, כשבמקור אנחנו היינו האליטה והם ה"נחותים". ראה הסיפור של איתמר בן אב"י שהתאהב בבחורה שההורים שלה לא הסכימו שהבת הספניולית שלהם תצא עם חקלאי אשכנזי.

בגלל זה הניסיון של המשפחות שלנו לא רלוונטי. המשפחות שלנו לא נתנו שיקראו להן סוג ב', כי מי אלה האיכרים הבורים האלה שיקראו לעדה שהנהיגה את היהדות העולמית סוג ב'.

כל מה שהעדה שלנו "סבלה" לא היה רלוונטי, כי היא היתה מתמודדת עם הכל, כולל דברים שהאשכנזים לא היו מתמודדים איתם. אבל עובדה שעדיין יש מרוקאים שמאחור. אז מילא אם יבוא מרוקאי ויגיד שהכל בראש, אבל בוא. הפעם האחרונה שהעדה שלנו סבלה מגזענות היתה בגולה. אנחנו היינו ההנהגה הרשמית של העולם היהודי, ברור שהסבים שלנו הגיעו עם כבוד עצמי ועם גאווה. אנחנו לא במצב לשפוט עדות אחרות, וזה כולל עדות אחרות שהגיעו באותו זמן איתנו. זה לא מקרי שאנחנו הצלחנו יותר מצפון אפריקאים וממזרחים. הגאווה שלנו, שציינת בעצמך, היתה בעצמה נקודת התחלה טובה יותר. לא נאבקנו בשבילה, היא היתה שם. עכשיו לך תשווה את זה לעדות שמנסות למצוא גאווה מלכתחילה.

אני יכול לדבר על ההיסטוריה המפוארת של יהדות אפריקה, אבל זה לא יהיה אותו דבר. אתה ואני גדלנו עם גאווה, הם לא.

אף אחד לא ירה בו אבל מה לא ברור.... איזה משפט שדה על מה לעזאזל אתה מדבר

לא ברור לי למה אתה חוזר על המנטרה שהשוטר עשה משפט שדה ורצח אותו כאשר השוטר לא ירה בו בכלל, הוא ירה ירי הרתעתי לכיוון הריצפה ובחוסר מזל/רשלנות טקה נפגע מזה, ואתה מדבר כאילו הוא כיוון לו לראש והוציא אותו להורג בכוונת תחילה.למה אתה עושה את זה בעצם?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.