Jump to content

מחאת האתיופים

Yoadknux

Recommended Posts

לפני שניכחד? יש פה פשוט התקף שיגעון המוני זה לא יאמן. הם לא מצליחים שניה להסתכל על מה שקורה ולהגיד נסחפנו?!

טוב יעשו האתיופים אם יתחילו להבין שרוב האשמה למצב של הקהילה שלהם היא עליהם ועל המנטאליות שלהם. הסביבה שמדינת ישראל מספקת היא סביבה שאפשר להצליח בה, לא בגללה הם נכשלים ונשארים מפגרים.

והכי הצחיק אותי אתמול שבחדשות מתביישים להגיד אתיופים ואמרו משהו כמו "יהודים יוצאי אתיופיה" מאיזשהי סיבה לא ברורה.

במקום שמישהו מקירבם יעצור את הטירוף הזה ויסביר להם שזו לא הדרך ושזה לא מה שהם רוצים להיות, הם ממשיכים מאותה נקודה חוליגנית טרוריסטית מאתמול.

כל מי שתומך בהם אפילו קצת איבד את זה לחלוטין, למחאה הזו אין שום בסיס אידיאולוגי ושום רקע מוצדק ושום מטרות מלבד פריקת אגרסיות ואנרכיה.

שימות כל מי שחוסם כבישים ככה פשוט.

והבן שרמוטה שאתמול מנסה לפתוח לחברה שלי את הדלת אוטו שיירו לך בגידול שיש לך על הזין חתיכת קוקסינל.

ואלה כוס אמא של השוטרים, תעשו פוגרום על תחנות משטרה על הזין שלי הגוף הרקוב הזה מביא את זה על עצמו, אבל כל בן שרמיט שחושב שהוא יכול להרים יד על אזרחים שיקבל גם אלף כדורים לחזה ושאף אחד פה לא יהיה יפה נפש בשם הPC מבחינתי זה שווה לכל מגזר.

מצחיק אותי שטוענים שהקהילה הזו לא סבלה מאפליה וגזענות.

מן הסתם גם הם אשמים במצבם, אבל החברה עושה להם את המוות מגיל קטן. לא במקרה יש הבדלים כל כך גדולים בין בני הדור שלנו לבין הדור של ההורים שלהם.

לפני שניכחד? יש פה פשוט התקף שיגעון המוני זה לא יאמן. הם לא מצליחים שניה להסתכל על מה שקורה ולהגיד נסחפנו?!

טוב יעשו האתיופים אם יתחילו להבין שרוב האשמה למצב של הקהילה שלהם היא עליהם ועל המנטאליות שלהם. הסביבה שמדינת ישראל מספקת היא סביבה שאפשר להצליח בה, לא בגללה הם נכשלים ונשארים מפגרים.

והכי הצחיק אותי אתמול שבחדשות מתביישים להגיד אתיופים ואמרו משהו כמו "יהודים יוצאי אתיופיה" מאיזשהי סיבה לא ברורה.

אולי מהסיבה הלא ברורה הזו שחלק לא קטן מהם בכלל לא אתיופים? בדיוק כמו שאני לא פולני ולא עיראקי, הסבים והסבתות שלי כן.

הם לא, אפליה היא שאתה שווה מבחינת איכות ונתינה ולא מקנים לך עבודה ..אין אפליה בנושא שלהם אם הושקעו בהם מהיום הראשון בכל המבחינות וקיבלו גם העדפה מתקנת והם פשוט בעטו בזה מכל המדרגות לא מכיר את האתיופי שיבוא ויגיד טעיתי הם מבחינתם בשלהם, רק אלי דסה אז התראיין ואמר מי שרוצה יכול להגיע ללא קשר למוצא זה הכל ענין מנטלי

הם לא, אפליה היא שאתה שווה מבחינת איכות ונתינה ולא מקנים לך עבודה ..אין אפליה בנושא שלהם אם הושקעו בהם מהיום הראשון בכל המבחינות וקיבלו גם העדפה מתקנת והם פשוט בעטו בזה מכל המדרגות לא מכיר את האתיופי שיבוא ויגיד טעיתי הם מבחינתם בשלהם, רק אלי דסה אז התראיין ואמר מי שרוצה יכול להגיע ללא קשר למוצא זה הכל ענין מנטלי

חבר טוב יצא עם אתיופית במשך תקופה ארוכה והיא גם ביקרה הרבה את הקהילה שמסתגרת בתוך עצמה. קיבלה תגובות שהיא מסתובבת יותר מדי עם לבנים. אי אפשר להכחיש שיש גזענות כלפיהם אבל גם אצלם יש חלק בזה שהם מתסגרים בתוך עצמם זה תהליך שעוברת כל עלייה שהגיעה לארץ כמו שלרוסים לקח זמן להיפתח ולצאת מהשכונות שלהם.

נסיעה של 10 דקות לקחה לי 4 שעות אתמול בפתח תקווה

לא מאשים את האתיופים אני מאשים את המשטרה הקוקסינלית שלנו שכנראה רק בכדורגל יודעת להיות אלימה

וואלה היו מביאים 4 סוסים שרצים לעברם וכולם בורחים , במקום זה עומדים בקבוצה כמו זונות ומקבלים אבנים בשקט

אומנם האפליה הממסדית כלפי יוצאי אתיופה היא לא ברמה של יוצאי עדות המזרח במאה הקודמת, אבל האפליה בשוק העבודה והגזענות שהם חווים היא פשוט בלתי נתפסת.

לא כלכך מסכים איתך, בוא נהיה ריאלים גם בקטע הלימודי..רובם עד לא מזמן לא היו מוציאים בגרות והיו מעשנים ושותים בלי סוף, אז אנשים העדיפו לקחת אנשים רצינים יותר..היום יש שיפור גם בקטע התעסוקתי וגם בקטע הלימודי, זה תהליך אבל התהליך שלהם ימשך לאורך שנים אם הם לא יתנו יד

?

איך שהגיעה הידיעה על אותו אתיופי שנהרג, ישר כתבת פה "עכשיו בטח יחסמו את כל הכבישים בארץ"

יעשו בשכל מובילי מחאה שונים, ולא משנה צבע עורם, דתם או דעתם הפוליטית, כשיראו איך הקהילה הגאה מתנהגת, מתנהלת, מוחה ומפיצה אהבה. מוגש כחומר למחשבה.

שימות כל מי שחוסם כבישים ככה פשוט.

והבן שרמוטה שאתמול מנסה לפתוח לחברה שלי את הדלת אוטו שיירו לך בגידול שיש לך על הזין חתיכת קוקסינל.

ואלה כוס אמא של השוטרים, תעשו פוגרום על תחנות משטרה על הזין שלי הגוף הרקוב הזה מביא את זה על עצמו, אבל כל בן שרמיט שחושב שהוא יכול להרים יד על אזרחים שיקבל גם אלף כדורים לחזה ושאף אחד פה לא יהיה יפה נפש בשם הPC מבחינתי זה שווה לכל מגזר.

זבלים, שהמשטרה תפזר אותם היום מהר

uztmm1zxmmen.jpeg

אפליה הייתה פה למזרחים בשנות ה50-60-70-80. לאתיופים יש יכולת להגיע לכל מקום בחברה(טייסים,רופאים,מהנדסים,חברי כנסת).

זה עניין של רצון. מי שמהם ירצה לשנות את גורלו יכול לעשות זאת פשוט לרוב, הדרך שיצטרך לטפס תהיה קשה יותר משל ישראלי ממוצע כמוני,ולי יהיה קשה יותר לטפס במסלול מלילד שנולד למשפחה עשירה בכפר שמריהו-אלה החיים.

אין להם תקרות זכוכית לנפץ אלא רק לקבל החלטה ולבחור בדרך טובה לעבוד קשה ולהגיע לשם, הבעיה שלאנשים תמיד קל להישאר באיזור הנוחות ולבכות ולהתלונן.

וואלה הם חיים בסרט שהם עברו פה 200 שנה של עבדות כמו השחורים באמריקה כשהמצב בדיוק הפוך.

עצם זה שהם קוראים לשוטר רוצח למרות שטרם נשפט ועל פי הממצאים כרגע הוא ממש ממש רחוק מרשלנות- מראה כמה המחאה הזו היא סתם הוצאת אגרסיות.

אלימות משטרתית היא מחלה שצריך להוקיע,כל המשטרה הזו זה גוף רקוב מהיסוד שתריך לסגור ולהקים מחדש, אבל שום דבר לא מצדיק את הטרור שהם עושים במדינה.

לסיום, אני יכול לומר שהאנשים הכי גזענים שפגשתי בארץ היו מהעדה האתיופית. בצבא במקומות עבודה, הם לא מתביישים בזה ומספרים איך בא להם לזיין את הלבנה הזו והלבנה הזו אבל להתחתן בחיים לא, שאם אחותם תצא עם נץ׳ היא גמורה. עצם זה שהמילה ״כושי״ אסורה אבל הם בכיף משתמשים בכינויי גנאי ללבנים.

הודו בפניי שיראו אתיופי ברחוב תמיד יתנו לו מבט של סולידריות מה שעם לבן לא יקרה כי הוא לבן.

בסוף זה מסתכם ברגשי נחיתות, לא רק אצל אתיופים.

מי שרואה בעצמו נחות יחפש מהסביבה שלו את האישור לדימוי העצמי שלו וימצא גם איפה שאין.

מי שרואה בעצמו שווה בן שווים יצפה ליחס שווה וכבוד וגם אם יתקל במכשולים הוא ילמד להתגבר ולהתקדם בחיים.

יעשו בשכל מובילי מחאה שונים, ולא משנה צבע עורם, דתם או דעתם הפוליטית, כשיראו איך הקהילה הגאה מתנהגת, מתנהלת, מוחה ומפיצה אהבה. מוגש כחומר למחשבה.

הגישה שלך אולי נכונה אבל פרקטית, איזה הישגים יש לקהילה הגאה כבר? הכל פה דיי גרוע להם עדיין.

הגישה שלך אולי נכונה אבל פרקטית, איזה הישגים יש לקהילה הגאה כבר? הכל פה דיי גרוע להם עדיין.

כל עוד ישבו חרדים בממשלה גם אם הם יביאו טנקים למצעד ויפציצו מלונות בירקון הם לא יקבלו פה זכויות.

כמובן שעדיין לא השיגו הכל אבל הם בהחלט בדרך לשם. גם אם ייקח עוד קצת זמן. זה עניין שבתודעה.

פעם לצאת מהארון הייתה בושה גדולה והיום הפך לדבר מקובל.

עצם העניין שזה נהיה בנורמה, עניין שבשגרה וכבר לא מעורר פליאה הוא בפניו הישג ענק.

גם ההתגייסות עבורם, מצעדי הענק וכו' הם כתוצאה מהפצת אהבה נטו ולא שנאה.

ביחס למדינות אחרות בעולם מצבם מעולה גם בדעת הקהל. לא הכל מושלם אבל עדיין היום את הרוב לא מעניין איזו העדפה מינית יש לך.

כמובן שעדיין לא השיגו הכל אבל הם בהחלט בדרך לשם. גם אם ייקח עוד קצת זמן. זה עניין שבתודעה.

פעם לצאת מהארון הייתה בושה גדולה והיום הפך לדבר מקובל.

עצם העניין שזה נהיה בנורמה, עניין שבשגרה וכבר לא מעורר פליאה הוא בפניו הישג ענק.

גם ההתגייסות עבורם, מצעדי הענק וכו' הם כתוצאה מהפצת אהבה נטו ולא שנאה.

אני מבין את הכוונה שלך אבל ההשוואה לא באמת נכונה, זה לא שיורים פה בהומואים ברחוב בגלל שהם מתנשקים עם גבר, התחושה של האתיופים היא שבכל רגע נתון שהם מחוץ לבית הם יכולים להעצר או שירו עליו, הגיוני שיגיבו בזעם.

השאלה איזה וכמה זעם, זאת שאלה שקשה לדעת מה התשובה עליה.

האמת שפעם להיות הומו בישראל היה בכלל לא חוקי חחח

אני מבין את הכוונה שלך אבל ההשוואה לא באמת נכונה, זה לא שיורים פה בהומואים ברחוב בגלל שהם מתנשקים עם גבר, התחושה של האתיופים היא שבכל רגע נתון שהם מחוץ לבית הם יכולים להעצר או שירו עליו, הגיוני שיגיבו בזעם.

השאלה איזה וכמה זעם, זאת שאלה שקשה לדעת מה התשובה עליה.

אני מדבר על אופן המחאה לא על המהות.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.