Jump to content

מחאת האתיופים

Yoadknux

Recommended Posts

כן.

אי אפשר לקחת תגובות כאלה ברצינות פסיכו.

ותעמוד במילה שלך!

חבר יקר

אני כאן כבר 13 שנה.

לא יודע מי אתה ומה אתה חושב לעצמך.

מאמין שאתה איש טוב ולוקח בחזרה את המילים האישיות שכתבתי לך ועלייך.

זה פשוט לא שווה את זה. אתה לא שווה את זה.

יש פה משימה לאומית וחברתית הרבה יותר חשובה מהשטויות שלך ומהבזבוז זמן עלייך. תהיה בריא. כל טוב.

חבר יקר

אני כאן כבר 13 שנה.

לא יודע מי אתה ומה אתה חושב לעצמך.

מאמין שאתה איש טוב ולוקח בחזרה את המילים האישיות שכתבתי לך ועלייך.

זה פשוט לא שווה את זה. אתה לא שווה את זה.

יש פה משימה לאומית וחברתית הרבה יותר חשובה מהשטויות שלך ומהבזבוז זמן עלייך. תהיה בריא. כל טוב.

חבר יקר אין לזה קשר לדיון,

לפחות אתה יודע גם להיות מעודן, זה פלוס (או דו קוטביות, תלוי את מי שואלים).

מצטער שלא קראתי את חלק ב' במניפסט (האנרכיה) שלך,חלק א' היה יותר מדי בשבילי.

אולי לחלק ג' יהיה קהל יעד, מניח שלא כי גם איבדת מהקסם של ה"אני לא אגיב פה יותר אחרי זה",

אז אולי כדאי שתוציא את הכל החוצה כדי שזה לא יאבד מהרגש,רק בריאות.

מי שמת זה לא האירוניה אלא אנשים אחרים. ולא רק שהם מתו אלא גם נחטפו, עברו ניסויים קשים והתעללויות וחלקם הועלו לארץ לא רק ממניעים ציונים אלא גם מצורך לכוח עבודה זול (אחרי שהערבים גורשו וברחו במלחמת השחרור). היום אנחנו רואים אותם מוסללים לפריפריה ומקבלים כמות משאבים דלה שמוקצבת לאזורים האלו מתוך מדיניות. ומי שנמצא במוקדי הכוח זו חונטה אשכנזית ולבנה. אז זה לא האירוניה שמתה אלא הילדים של תימן, בלקן ומזרח. ובשנים האחרונות גם של העדה האתיופית.

גילוי נאות - גם אני אשכנזי.

ותתבישו לכם על הכותרת הבזויה.

זו לא מחאה של אתיופים אלא של ישראלים.

מאחל לכם להתפקח ולהתעורר על החיים שלכם.

עצוב ממש לקרוא את התגובות השטחיות שחלקכם כתב פה. פריוולגים הזויים.

מקווה שתתקעו בפקק ולא נראה את כל ההזויים האלה בלומפילד.

סלאמת.

אין לי בעיה עם שום דבר שאמרת, אני מסכים עם הטענות.

שאנשים ימחאו, יתפרעו כמה שבא להם, באמת, אבל מול הגורמים הרלוונטים, ואי אפשר לא להתייחס לצורה שבה כמעט הרגו אזרחים רגילים שאין להם שום קשר למתרחש.

זה בעיניי, לפחות לזמן הנוכחי זרק את המחאה לזבל ואין לה לגטימיציה להמשיך, אולי שיבינו פה שאי אפשר לשבש חיי כל כך הרבה אזרחים שאין להם בכלל עניין להיות חלק מהבלאגן ורק רוצים להגיע הביתה.

היה הרבה יותר הגיוני למשל, אם במקום ללכת לחסום את איילון היו הולכים מול הבניין של משטרת תל אביב ומשתוללים שם, וכך גם לגבי ערים אחרות.

Matamir

אתה כותב מחוכם מאוד אבל אתה בעצם מראה כמה חולי יש בחברה שלנו בגלל אנשים כמוך. אשכנזים לבנים פטרונים עשו פה יותר נזקים מאשר 800 ישראלים מהקהילה האתיופית. פשוט זה היה בקלאס. בתחכום. האמת כואבת וקשה מלהכיל. כואב לדעת שאבות הציונות היו גזענים. כואב לדעת שילדיהם ונכדיהם ממשיכים את דרכם במודע או בחוסר מודעות. כואב לי בתור פולני שאיבד 20 מהמשפחה שלנו בשואה שיש כאן פריווילגים הזויים שקיבלו הרבה יותר מאחרים מתוקף מדיניות ההסללה ואותם חצופים גם מבקרים 800 נערים ואנשים מתוסכלים שממררים את חייהם יום יום. לילה לילה. המדוכאים מהשואה הפכו למדכאים.

אז בפעם הבאה שמישהו בכלל מעז להלין או להתלונן על המחאה המוצדקת. שישאל את הסבים שלו איפה הם היו כשחטפו תינוקות מההורים שלהם. איפה הם היו בגזענות כלפי המזרחים. איפה הם היו בפרשת הגזזת. איפה הם היו שגנבו פריטי יודאיקה בעליית תימן ומכרו אותם למוזיאונים בלונדון וצרפת. איפה הם היו שמוהלים מחדרה נשלחו לבצע ניסויים "באתיופים" לפני שהם מוסמכים. איפה הם היו לעזאזל עד עכשיו. ואם אין להם או לך תשובה טובה אז שב בשקט.

הדבר הכי קשה זה להבין שמה שגדלת עליו הוא נרטיב שקרי. הגיע הזמן להתפקח ולבנות ציונות חדשה. מדויקת יותר ושיש בה מקום לכלל העדות.

אתה יכול להיות חלק מהשינוי או לרשום הודעות ילדותיות כמו שכתבת. זה בחירה שלך.

סלאמת.

אתה תומך בזריקת בקבוקי תבערה ואבנים על מכוניות של אזרחים לא מעורבים שלא עשו כלום, הוצאה של אנשים ממכוניות ותקיפתם, ניסיונות לינץ', שריפת מכוניות ושבירת שמשות וכו'?

אני מדבר על אזרחים כן, לא דיברתי על פעולות שעשו נגד משטרה (שריפת ניידות, הפיכת ניידות, תקיפת שוטרים, מעל 100 שוטרים פצועים, בקבוקי תבערה על תחנות משטרה)

מצחיק אותי שאתה מציין דו קוטביות ואנרכיה באותו משפט. כי אני מ"פ במילואים ביחידה קרבית מיוחדת ובוגר תואר שני בפסיכולוגיה קלינית. אתה כותב מחוכם מאוד אבל אתה בעצם מראה כמה חולי יש בחברה שלנו בגלל אנשים כמוך. אשכנזים לבנים פטרונים עשו פה יותר נזקים מאשר 800 ישראלים מהקהילה האתיופית. פשוט זה היה בקלאס. בתחכום. האמת כואבת וקשה מלהכיל. כואב לדעת שאבות הציונות היו גזענים. כואב לדעת שילדיהם ונכדיהם ממשיכים את דרכם במודע או בחוסר מודעות. כואב לי בתור פולני שאיבד 20 מהמשפחה שלנו בשואה שיש כאן פריווילגים הזויים שקיבלו הרבה יותר מאחרים מתוקף מדיניות ההסללה ואותם חצופים גם מבקרים 800 נערים ואנשים מתוסכלים שממררים את חייהם יום יום. לילה לילה. המדוכאים מהשואה הפכו למדכאים.

אז בפעם הבאה שמישהו בכלל מעז להלין או להתלונן על המחאה המוצדקת. שישאל את הסבים שלו איפה הם היו כשחטפו תינוקות מההורים שלהם. איפה הם היו בגזענות כלפי המזרחים. איפה הם היו בפרשת הגזזת. איפה הם היו שגנבו פריטי יודאיקה בעליית תימן ומכרו אותם למוזיאונים בלונדון וצרפת. איפה הם היו שמוהלים מחדרה נשלחו לבצע ניסויים "באתיופים" לפני שהם מוסמכים. איפה הם היו לעזאזל עד עכשיו. ואם אין להם או לך תשובה טובה אז שב בשקט.

הדבר הכי קשה זה להבין שמה שגדלת עליו הוא נרטיב שקרי. הגיע הזמן להתפקח ולבנות ציונות חדשה. מדויקת יותר ושיש בה מקום לכלל העדות.

אתה יכול להיות חלק מהשינוי או לרשום הודעות ילדותיות כמו שכתבת. זה בחירה שלך.

סלאמת.

מה בין קליטת יהודי המזרח והבלקן לקליטת יהודי אתיופיה?

הייתה אפליה גלויה, הסללה וכד' כלפי יהדות המזרח (אני, אישית, בכלל טורקי, לא פריווילג ולא נעליים. אבא שלי יצא מחונן, אבל אחיו נשלח לבית ספר מקצועי בגיל 13 בלי שום סיבה, עם ממוצע ציונים גבוה מחברים אשכנזים לכיתה, הסללה פגעה גם אצלי בבית. זה כבר לא קורה בשטח בכל מקרה, גם אם יש השלכות מאז גם על צעירים היום באופן עקיף). בקליטת יהודי אתיופיה, כותב שוב, הושקעו המון משאבים, רמה חסרת תקדים, ופעלו, לא בהכרח באופן טוב ומוצלח, לשלב אותם בחברה הישראלית הכי מהר שניתן. מדובר בקהילה שבאה מרקע פרימיטיבי, בדלני וקשה, הם גם התקשו להיטמע בציוויליזציה מתקדמת יותר וגם המשיכו לבדל את עצמם, אז ההשתלבות קשה והם עדיין עניים ברובם. זה הכל.

ממררים את חייהם (נהרגים! לא פחות)? אפליה ממסדית? השוואות לחטיפת ילדי תימן? פרשת הגזזת? על מה אתה מדבר? המקרה של הרב מחדרה הוא פרטי, נקודתי, עבירה פלילית של אדם בודד, זה לא מייצג שום דבר.

ותעשה לי טובה, אם יש משהו שצריך לשנות בציונות, וקצת להתקדם, זה שמה שאתה עושה בצבא במסגרת המילואים לא יהיה רלוונטי. מ"פ במיל' ביחידה מיוחדת, כל הכבוד, לא באמת מעניין.

ת"א יש מצב שאתה אחלה גבר אבל קשה לקרוא את ההקדמה שרשמת לעצמך בלי קשר לכלום

ואני אומר את זה בתור אירופאי משכיל מהאקדמיה שקלע פעם סל מחצי מגרש

1. לא תומך באלימות.בטח לא בפגיעה בחפים מפשע חלילה. חשוב לציין בתור אחד שהיה בהפגנות וראה את המקרים - כמעט כל מי שניזוק לו הרכב ניסה לדרוס מפגינים קודם לכן. תבדקו את זה. מה היה קורה אם היית מפגין (באישור משטרתי ) והיו מנסים לדרוס אותך? ויש כאלה שדרסו אותם. האם היית ממשיך כרגיל? לא נראה לי.

2. סלבה-בחייאת.הכוונה שהם סובלים יום יום. לא נהרגים יום יום. אם כי נהרגו כ14 צעירים מהעדה האתיופית במשך השנים האחרונות. ואלפים מבני עדות אחרות לאורך ההיסטוריה של מדינת ישראל כתוצאה מגזענות.

3. סטלן - אתה צודק. זה היה בתגובה למילה אנרכיסט. אבל לא לעניין נושא הצבא וגם ערכתי. תודה על הארה הבונה.

וזו הודעה אחרונה שלי. מתנצל. יש פה אנשים שמזלזלים במוות של אחינו מהקהילה האתיופית ובפשעים שעשו יהודים יוצאי אירופה. במקום להטיס אותם מהפורום הזה לאלף עזאזל נותנים להם לרשום פה דברים איומים. זה עצוב וכואב ומעבר לכך זה מראה על קהות חושים, בורות וחוסר מודעות סביבתית. לכל האשכנזים הנחמדים - אהלן. גם אני אשכנזי. בוודאי לא פותרים עוול בעוול ולא מתקנים גזענות בגזענות אחרת. אבל זה מסר. וחשוב שתזכרו אותו: לפני שמישהו מכם בכלל חושב לבוא בטענות על חסימת כבישים ולהאשים עדה שלמה (800 איש חסמו בכל הארץ מתוך קהילה של 150,000 ואתם מאשימים עדה שלמה ) אני מציע לכם לנבור בהיסטוריה של ישראלים יוצאי פולין או גרמניה ולהבין כמה נזקים ארורים הם עשו ביהודים אחרים. "נחותים" מהם. נזקים שעדיין מורגשים משמעותית בכל היבט בחברה הישראלית.

לכן - דרושה סולידריות אמפתיה וערבות הדדית

ומי שבכל זאת מעקם את האף לנוכח מה שכתבתי מוזמן לצפות בסרט "סלאח פה זה ארץ ישראל" ולרשום בחיפוש בגוגל "הצטטת". ואם לאחר שהוא השקיע, קרא ולמד זה עדיין זה נראה לו מוגזם מה שכתבתי...אז שהאף שלו יישאר עקום.

1. לא תומך באלימות.בטח לא בפגיעה בחפים מפשע חלילה. חשוב לציין בתור אחד שהיה בהפגנות וראה את המקרים - כמעט כל מי שניזוק לו הרכב ניסה לדרוס מפגינים קודם לכן. תבדקו את זה. מה היה קורה אם היית מפגין (באישור משטרתי ) והיו מנסים לדרוס אותך? ויש כאלה שדרסו אותם. האם היית ממשיך כרגיל? לא נראה לי.

2. סלבה-בחייאת.הכוונה שהם סובלים יום יום. לא נהרגים יום יום. אם כי נהרגו כ14 צעירים מהעדה האתיופית במשך השנים האחרונות. ואלפים מבני עדות אחרות לאורך ההיסטוריה של מדינת ישראל.

וזו הודעה אחרונה שלי. מתנצל. יש פה אנשים שמזלזלים במוות של אחינו מהקהילה האתיופית ובפשעים שעשו יהודים יוצאי אירופה. במקום להטיס אותם מהפורום הזה לאלף עזאזל נותנים להם לרשום פה דברים איומים. זה עצוב וכואב ומעבר לכך זה מראה על קהות חושים, בורות וחוסר מודעות סביבתית. לכל האשכנזים הנחמדים - אהלן. גם אני אשכנזי. בוודאי לא פותרים עוול בעוול ולא מתקנים גזענות בגזענות אחרת. אבל זה מסר. וחשוב שתזכרו אותו: לפני שמישהו מכם בכלל חושב לבוא בטענות על חסימת כבישים ולהאשים עדה שלמה (800 איש חסמו בכל הארץ מתוך קהילה של 150,000 ואתם מאשימים עדה שלמה ) אני מציע לכם לנבור בהיסטוריה של ישראלים יוצאי פולין או גרמניה ולהבין כמה נזקים ארורים הם עשו ביהודים אחרים. "נחותים" מהם. נזקים שעדיין מורגשים משמעותית בכל היבט בחברה הישראלית.

לכן - דרושה סולידריות אמפתיה וערבות הדדית

ומי שבכל זאת מעקם את האף לנוכח מה שכתבתי מוזמן לצפות בסרט "סלאח פה זה ארץ ישראל" ולרשום בחיפוש בגוגל "הצטטת". ואם לאחר שהוא השקיע, קרא ולמד זה עדיין זה נראה לו מוגזם מה שכתבתי...אז שהאף שלו יישאר עקום.

אתה בדקת את הנתונים האלה על צעירים שנהרגו מהעדה האתיופית? כמו אז במחאה נגד אלימות נגד נשים (לא יודע אם זוכרים, הכניסו שם התאבדויות, אפילו אישה שרצחה אישה אחרת והתאבדה), גם כאן מדובר בנתונים מעוותים לחלוטין. זה בפירוש לא נכון.

4 בני העדה האתיופית נהרגו מאז 97 ע"י שוטרים, שניים מהם היו חמושים באקדח ונתקלו במארב משטרתי כשהם ניסו לבצע שוד במיקום קבוע, אחד התנפל על שוטרים עם סכין והיה בהתקף פסיכוטי, והרביעי הוא טקה שהמקרה שלו עוד בבדיקה (כנראה הייתה רשלנות, אין ספק). היו עוד מקרים של התנכלות משטרתית, אבל זה משהו שחווים אזרחים גם ממוצא אחר, זה מסתדר סטטיסטית.

להשוות את היחס הממסדי, וגם לא הממסדי, שקיבלו עולים מארצות ערב וקצת מהבלקן בשנות ה-50-60-70 ליחס לקהילת יוצאי אתיופיה מאז שעלו ועד היום זו זילות, זה מגוחך. אין שום דימיון, זה כבר לא רלוונטי. אתה בעצמך אומר שראית את הסרט "סלאח, פה זה ארץ ישראל", אתה באמת מזהה דברים דומים?

ת"א יש מצב שאתה אחלה גבר אבל קשה לקרוא את ההקדמה שרשמת לעצמך בלי קשר לכלום

ואני אומר את זה בתור אירופאי משכיל מהאקדמיה שקלע פעם סל מחצי מגרש

חחחח מצוין (מבלי להיכנס לויכוח כי לא קראתי אותו מתחילתו, זה היה שנון).

אה...עכשיו הכל ברור...תפיסת העולם והכל, מעט מאד ריאליזם וחיבורים לוגיים (תלך גם למהפכה הצרפתית) והרבה הרבה בולשיט ופלצנות שלא מגובים בעובדות ושלא תקדם אותנו לשום מקום.

אבל באומנתך תחייה אני ממש לא אפריע לך להביע את דעותייך. יש המון בעיות במדינה אבל צריך להסתכל עליהן ולנתח אותן באופן טיפה יותר ריאליסטי משלך זה הכל גם אם זה נראה לך קר ושטני (מתפלא על יוצא יחידה מובחרת שאני צריך להסביר לו שככה מקבלים החלטות).

שתו מים קרים, עשו מקלחת פושרת ואל תצאו רטובים כשהמזגן דלוק כדי שלא תתקררו. קיצר מדובר פה בנושא חשוב מאד, אבל אלימות מילולית לא מובילה לשום שינוי תודעתי ומחשבתי חוץ מהתבצרות בעמדה הקיימת.

אז לבינתיים הנושא נסגר

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.