Jump to content

מחאת האתיופים

Yoadknux

Recommended Posts

גם אם ה"ילד" היה ראש משפחת פשע, לשוטר אין שום סמכות לעשות משפט שדה ולהרוג אותו.

תראה לי שוטר שהיה מעיז לשלוף אקדח ולירות על 3 לבנים שמרביצים למישהו.

אז קצת לא ברורות לי התגובות האלה של "ההרוג לא תמים". זאת סיבה להרוג אותו?

וזה נאמר בלי קשר למה שאני חושב על המחאה עצמה.

איך השוטר עשה לו משפט שדה?השוטר ירה לכיוון הרצפה ומשם הכדור ניתז בחזרה לטקה.זה ממש לא משפט שדה. לפי עדויות היו עם הילד האתיופי גם 2-3 "לבנים " והקליע באותה מידה זה יכל לפגוע גם בהם, ככה שלהגיד שזה בגלל שהוא אתיופי זה שטויות.

משפט שדה זה מה שהאתיופים כמעט עשו בהפגנה לנהג רכב הסקודה, שאם הוא לא היה מחולץ בנס אז זה היה נגמר רע מאוד.

חוקרים את העניין ואם השוטר באמת עשה "משפט שדה" אז תהיה בטוח שהוא יאכל אותה.

יש גזענות במדינה שלנו נגש כמעט כל אחד. יש גזענות נגד מזרחים,נגד ערבים,שחורים ואפילו אשכנזים. אי אפשר שכל פעם שקורה משהו אצל העדה האתיופית הם יצעקו "גזענות".

ירי הרתעתי זה לשמיים,רצוי אחרי דריכת הנשק בהפגנתיות. זה לא הנהלים והוא צריך לשלם. אבן מסכנה היא לא סכנת חיים וכל העדים מנירים אמרו שברגע שנשלף אקדח הכל הסלים.

סיטואציה קשה לשוטר אין ספק אבל הדבר האחרון שצריך לקרות זה שנער יהרג,אין חיה כזאת או שאתה לא מקצועי כמו הרבה שוטרים פה בארץ או שהיד קלה על ההדק כשמדובר באתיופי.

אם שוטר מכוון לרצפה (מה?!?# מי מכוון לרצפה??) והורג בטעות אזרח, זה הרבה יותר גרוע מבחינתי מאשר אם הרג אותו כי הוא גזען.

חוסר מקצועיות ורשלנות פושעת.

ושוב, תמצא לי את השוטר שירה לרצפה מול לבן.

אם שוטר מכוון לרצפה (מה?!?# מי מכוון לרצפה??) והורג בטעות אזרח, זה הרבה יותר גרוע מבחינתי מאשר אם הרג אותו כי הוא גזען.

אמרו לך שהיו באירוע, יחד עם ההרוג, גם "לבנים" שזרקו לבנים... אז אני מניח שדי קל למצוא את השוטר הזה (טיפ: תחפש במלון במרכז הארץ).

ב20 השנים האחרונות היו שני מקרים בהם שוטר הרג אתיופי, לא בדיוק מלמד על מגמה כלשהי.

כל זה לא פוסל טענות לקיפוח בהיבטים אחרים או אפילו אלימות משטרתית (כולל אלימות משטרתית הנובעת מגזענות כלפי אתיופים).

אבל "נלחמים על החיים"/"שוטרים רוצחים אתיופים"/"יד קלה על ההדק" ועוד עשרות סיסמאות אחרות שרצות בימים האחרונים פשוט חסרות ביסוס, ונראה שנסמכות יותר על נראטיב שנוח לטפח (כי הוא נכנס לתבנית הנוחה והמוכרת מארה"ב) מאשר על שני מקרים שרחוקים מלהיות שחור ולבן (pun not intended).

בשכונות מגורים יורים לרצפה כי מסוכן לירות באוויר.

אבל "נלחמים על החיים"/"שוטרים רוצחים אתיופים"/"יד קלה על ההדק" ועוד עשרות סיסמאות אחרות שרצות בימים האחרונים פשוט חסרות ביסוס, ונראה שנסמכות יותר על נראטיב שנוח לטפח (כי הוא נכנס לתבנית הנוחה והמוכרת מארה"ב) מאשר על שני מקרים שרחוקים מלהיות שחור ולבן (pun not intended).

בנוסף היום שוטרים הרבה יותר מפחדים להשתמש בנשק חם בטח ובטח שנגד אתיופים ובני מעיטוים אחרים שכל הרג כזה מקפיץ מדינה שלמה.

ושוב יש אלימות משטרתית אף אחד לא אמר שלא אבל מכאן ועד זה שיורים בהלאן הלאן בכל אתיופי שעובר ברחוב זה מנותק מהמציאות ודיבור בססמאות.

אגב המשטרה לא מרביצה ומפעילה כוח מוגזם רק על אתיופים אלא גם עושה חיפוש על אנשים בכוח לפי מי שנראה להם עם מראה סטלני, אוהדי כדורגל ועוד.

ירי הרתעתי זה לשמיים,רצוי אחרי דריכת הנשק בהפגנתיות. זה לא הנהלים והוא צריך לשלם. אבן מסכנה היא לא סכנת חיים וכל העדים מנירים אמרו שברגע שנשלף אקדח הכל הסלים.

סיטואציה קשה לשוטר אין ספק אבל הדבר האחרון שצריך לקרות זה שנער יהרג,אין חיה כזאת או שאתה לא מקצועי כמו הרבה שוטרים פה בארץ או שהיד קלה על ההדק כשמדובר באתיופי.

אין לכם מושג כנראה בנהלי ירי של משטרה (שזה ממש לא כמו של חיילים בצבא).

אחת הדרכים לירי אזהרה זה גם ירי ברצפה. במיוחד אם אתה באזור מאוכלס. הקצין היה שם עם אישתו וילדיו וברגע שזהדהה כשוטר תקפו אותו וזרקו עליו ועל משפחתו אבנים, אבל מבחינתכם הוא כנראה אמור לספוג את זה. מן הסתם הוא ישלוף נשק כצעד הרתעתי אם אין לו שום כלי אחר ואם צריך ירה גם יריית אזהרה. הכל הסלים מהרגע שהוא שלף נשק? אתה באמת מאמין למה שאתה אומר? זה לא הסלים כשהם הרביצו לילד קטן וניסו לשדוד אותו. זה לא הסלים כשהם תקפו שוטר וזרקו עליו אבנים, עד אז זה היה סתם מעשי שובבות בלתי מזיקים. לא ולא, לפי משנתכם זה הסלים רק אחרי שהשוטר החליט להגיב ושלף נשק להרתעה חחחח אני לא יודע איך להגיב לטמטום כזה. זה שעף נתז מהאספלט ופגע בפושע זה מזל רע ותו לא, שאף אחד מהם לא היה נקלע אליו אם מלכתחילה הם לא היו מנסים לשדוד נער אחר ואז תוקפים שוטר. הזוי בעיני איך אתם למרות כל העדויות ראיות ניתוח לאחר מוות דו"ח של מד"א ולא יודע מה עוד מנסים בכל להפיל את האשמה פה על השוטר רק כי הוא שוטר. גם זה שהוא ניסה להציל ילד אתיופי משוד זה גם הוא עשה בגלל גזענות? הנתז הזה באותה מידה יכל לפגוע גם בנערים אחרים שהיו שם, נערים לבנים, כן? לא רשלנות ולא חוסר מקצועיות ובטח ובטח לא גזענות. תתאפסו על עצמכם רבותיי אתם יורים לגמרי לכיוון הלא נכון.

לגבי שוטר ששולף אקדח על מישהו לבן, תעשה חיפוש על סרגיי חנוכייב. אבל הוא היה רוסי זה לא עניין אף אחד יותר מדי. כנראה גם לא את מח"ש.

אין לכם מושג כנראה בנהלי ירי של משטרה (שזה ממש לא כמו של חיילים בצבא).

אחת הדרכים לירי אזהרה זה גם ירי ברצפה. במיוחד אם אתה באזור מאוכלס. הקצין היה שם עם אישתו וילדיו וברגע שזהדהה כשוטר תקפו אותו וזרקו עליו ועל משפחתו אבנים, אבל מבחינתכם הוא כנראה אמור לספוג את זה. מן הסתם הוא ישלוף נשק כצעד הרתעתי אם אין לו שום כלי אחר ואם צריך ירה גם יריית אזהרה. הכל הסלים מהרגע שהוא שלף נשק? אתה באמת מאמין למה שאתה אומר? זה לא הסלים כשהם הרביצו לילד קטן וניסו לשדוד אותו. זה לא הסלים כשהם תקפו שוטר וזרקו עליו אבנים, עד אז זה היה סתם מעשי שובבות בלתי מזיקים. לא ולא, לפי משנתכם זה הסלים רק אחרי שהשוטר החליט להגיב ושלף נשק להרתעה חחחח אני לא יודע איך להגיב לטמטום כזה. זה שעף נתז מהאספלט ופגע בפושע זה מזל רע ותו לא, שאף אחד מהם לא היה נקלע אליו אם מלכתחילה הם לא היו מנסים לשדוד נער אחר ואז תוקפים שוטר. הזוי בעיני איך אתם למרות כל העדויות ראיות ניתוח לאחר מוות דו"ח של מד"א ולא יודע מה עוד מנסים בכל להפיל את האשמה פה על השוטר רק כי הוא שוטר. גם זה שהוא ניסה להציל ילד אתיופי משוד זה גם הוא עשה בגלל גזענות? הנתז הזה באותה מידה יכל לפגוע גם בנערים אחרים שהיו שם, נערים לבנים, כן? לא רשלנות ולא חוסר מקצועיות ובטח ובטח לא גזענות. תתאפסו על עצמכם רבותיי אתם יורים לגמרי לכיוון הלא נכון.

לגבי שוטר ששולף אקדח על מישהו לבן, תעשה חיפוש על סרגיי חנוכייב. אבל הוא היה רוסי זה לא עניין אף אחד יותר מדי. כנראה גם לא את מח"ש.

ירי על בנאדם הוא מוצא אחרון בהחלט,רק אחרי שאתה ממצה את כל האפשרויות האחרות. ירי לאוויר לא בוצע, קרי לא הלך לפי הנהלים.

עזוב גזענות או לא, זה חוסר מקצועיות.

לפני ביצוע הירי חייב השוטר להתריע על כוונתו לירות, לירות כלפי השמים, לירות כלפי רגלי האיום, ורק אז לירות על מנת להרוג. אם במהלך אחד השלבים האלה האיום הופך לסכנה ברורה ומיידית לחיי השוטר או לחיי אזרחים, סכנה שאפשר לנטרל רק באמצעות הריגה, אז השוטר מבצע ירי על מנת לנטרל.

מסתבר שגם מי שהחזיק את האבן זה ילד ערבי אחר שהיה נוכח במקום.

אבל מסבירים לכם שבאזורי מגורים יורים ברצפה ולא באוויר אז למה אתם לא מקשיבים?!

"לפי מקורות המעורים בחקירת קצין המשטרה, גם לאחר בדיקת נשקו אין בידי החוקרים ממצאים התומכים בגרסה כי ירה לקרקע לאחר שחש סכנה לחייו. במח"ש מתקשים לאתר עדי ראייה לתקרית"

"

"לפי מקורות המעורים בחקירת קצין המשטרה, גם לאחר בדיקת נשקו אין בידי החוקרים ממצאים התומכים בגרסה כי ירה לקרקע לאחר שחש סכנה לחייו. במח"ש מתקשים לאתר עדי ראייה לתקרית"

"

איך בדיוק בדיקה של הנשק אמורה לתת עדויות אם הוא חש או לא חש סכנה לחייו ולאיזה כיוון הוא ירה?

איך בדיוק בדיקה של הנשק אמורה לתת עדויות אם הוא חש או לא חש סכנה לחייו ולאיזה כיוון הוא ירה?

שמנסים בכוח לעוות את המציאות זה מה שקורה.

בכנות , אי אפשר לדעת למה להאמין , אבל על פניו זה נראה שבמקרה הגרוע ביותר הייתה פה טעות של השוטר שירה לרצפה ולא לשמיים, וגם , אין לי מושג אם מותר או לא לשוטרים לירות לשמיים באזור עירוני.

בהינתן כמובן שמה שסופר זה נכון ושהאתיופי וחבריו זרקו (וגם פגעו) אבנים על שוטר לא בתפקיד ומשפחתו .

וזיפו , מה זאת אומרת ממה ? זרקו עליו ועל המשפחה שלו אבנים/לבנות , פגעו בו, מה רצית שהוא וכל המשפחה שלו יתחילו לברוח בזמן שהם רודפים אחריהם עם אבנים ?

אז נתן כדור או 2 לאוויר/לרצפה להבריח אותם , חוסר מזל מטורף וריקושט אחד פגע בחשוד באבי העורקים וגמר אותו במקום.

לא מבין את כל ההתרפסות גם של המשטרה והמדינה בפני המשפחה של העבריין לכאורה הזה, עם 14 עבירות פליליות , תקיפות , סמים , מעצרים , תקף שוטר ומת מריקושט , על מה כל הבלאגן ? כי הוא שחור ? ואם היה ערבי גם היו הולכים לבית של המשפחה לנחם אותם ?

בעיניי זה הכי גזעני, מה אסור לו למות כמו *עבריין לבן ?

*לכאורה כמובן.

תתעסקו בשאלה אם המחאה של האתיופים לגיטימית בנושאי אפליה וגזענות, לא בנושא הזה של הירי של השוטר, נראה שאין פה כלום וזה מוציא את העוקץ מהמחאה הזאת.

אני מנסה להבין איך שוטר שלא בתפקיד יכול להשתמש בתירוץ של "הייתי עם אשתי והילדים".

גם אדם מן השורה שמחזיק ברישיון לנשק יכול לירות במי שבא לו רק כי הוא נמצא עם אשתו והילדים? אפילו כשהוא מרגיש מאוים?

אני מנסה להבין איך שוטר שלא בתפקיד יכול להשתמש בתירוץ של "הייתי עם אשתי והילדים".

גם אדם מן השורה שמחזיק ברישיון לנשק יכול לירות במי שבא לו רק כי הוא נמצא עם אשתו והילדים? אפילו כשהוא מרגיש מאוים?

שוטר שנקלע לסיטואציה פלילית צריך להגיב, הוא ראה שהם מרביצים ושודדים ילד בן 13, הפריד, עזב את המקום, הם באו אליו אחר כך וזרקו עליו אבנים .

אתה שוב מעוות את המציאות, אומרים לך שלא ירה ישירות עליו, ירה לרצפה, ומהרצפה הכדור חזר אליו.

תפסיק לדבר כמו בוט.

וכן אם אתה מחזיק אקדח ואתה בסכנת חיים אתה יכול להשתמש בו, תצטרך אחר כך להוכיח בבית משפט שאכן היית בסכנת חיים, וזה ממש לא פשוט, אבל כן, בסוף אקדח זה כלי נשק, כלי נשק משמש להריגה.

והוא לא אדם מן השורה, הוא שוטר (אומנם לא על מדים) שהפריד קטטה.

שמנסים בכוח לעוות את המציאות זה מה שקורה.

בכנות , אי אפשר לדעת למה להאמין , אבל על פניו זה נראה שבמקרה הגרוע ביותר הייתה פה טעות של השוטר שירה לרצפה ולא לשמיים, וגם , אין לי מושג אם מותר או לא לשוטרים לירות לשמיים באזור עירוני.

בהינתן כמובן שמה שסופר זה נכון ושהאתיופי וחבריו זרקו (וגם פגעו) אבנים על שוטר לא בתפקיד ומשפחתו .

וזיפו , מה זאת אומרת ממה ? זרקו עליו ועל המשפחה שלו אבנים/לבנות , פגעו בו, מה רצית שהוא וכל המשפחה שלו יתחילו לברוח בזמן שהם רודפים אחריהם עם אבנים ?

אז נתן כדור או 2 לאוויר/לרצפה להבריח אותם , חוסר מזל מטורף וריקושט אחד פגע בחשוד באבי העורקים וגמר אותו במקום.

לא מבין את כל ההתרפסות גם של המשטרה והמדינה בפני המשפחה של העבריין לכאורה הזה, עם 14 עבירות פליליות , תקיפות , סמים , מעצרים , תקף שוטר ומת מריקושט , על מה כל הבלאגן ? כי הוא שחור ? ואם היה ערבי גם היו הולכים לבית של המשפחה לנחם אותם ?

בעיניי זה הכי גזעני, מה אסור לו למות כמו *עבריין לבן ?

*לכאורה כמובן.

אני לא מבין איך אתם חוזרים כל פעם על הטיעון הזה, שיהיו לו גם אלף עבירות קודמות, באירוע הספציפי הזה הוא לא היה צריך למות.

גם אם כל הסיפור הזה היה חוסר מזל, השוטר יצא רשלן ולא מקצועי והוא צריך לשלם.

אני לא מבין איך אתם חוזרים כל פעם על הטיעון הזה, שיהיו לו גם אלף עבירות קודמות, באירוע הספציפי הזה הוא לא היה צריך למות.

אוקיי , מוכן לקבל שאולי השוטר עשה טעות ולא ירה לאוויר.

הוא לא היה אמור למות, היה אמור לשמוע יריה ולברוח, ואז שוב להיעצר ע"י משטרה, להכנס לכלא על תקיפת שוטר, ולצאת אחרי כמה חודשים מכלא.. אבל הכדור קפץ מהרצפה והרג אותו, יבדקו ואם השוטר לא פעל נכון הוא יקבל בראש.

לטעמי, נראה שהכל היה תקין, חוץ מהעניין שאולי היה צריך לירות לאוויר.

אם היה יורה לאוויר ופוגע בנער איתיופי בן 25 בהריון שבדיוק הסתכל מהחלון והורג אותו היית אומר שהוא היה צריך לירות לרצפה.

ואם לא היה יורה לרצפה ומסיים את הערב עם הפנים שבורות באיזה בית חולים (במקרה טוב, ואף אחד מהמשפחה שלו לא הייתה נפגע) אז לא היית שומע על האירוע הזה בכלל.

ואם אתה שואל אותי ? מבחינתי , עבריין שתוקף אזרחים ושוטרים באהלן אהלן שימות, חבל על החמצן שמבזבז לנו.

הבעיה שהוא לא ירה באוויר כל זה היה יכול להימנע

דיייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי

כמה פעמים צריך לחזור על זה שלפי הנוהל אסור לירות באוויר בשכונת מגורים איף.

ירי על בנאדם הוא מוצא אחרון בהחלט,רק אחרי שאתה ממצה את כל האפשרויות האחרות. ירי לאוויר לא בוצע, קרי לא הלך לפי הנהלים.

עזוב גזענות או לא, זה חוסר מקצועיות.

לפני ביצוע הירי חייב השוטר להתריע על כוונתו לירות, לירות כלפי השמים, לירות כלפי רגלי האיום, ורק אז לירות על מנת להרוג. אם במהלך אחד השלבים האלה האיום הופך לסכנה ברורה ומיידית לחיי השוטר או לחיי אזרחים, סכנה שאפשר לנטרל רק באמצעות הריגה, אז השוטר מבצע ירי על מנת לנטרל.

מסתבר שגם מי שהחזיק את האבן זה ילד ערבי אחר שהיה נוכח במקום.

הוא לא ירה עליו. נקסט. מה ההטענה הבאה?

אתה יודע מה? גם אם ירה עליו, הם הכניסו את עצמם לסיטואציה הזאת. אל תתקוף שוטר באבנים - פחות סיכוי שירו בך (אם, למשל, השוטר פחות מקצועי לדבריך). אין פה קשר למוצא שלך.

סבבה אבל מה זה קשור למחאה של האתיופים ולכל הבלאגן שהיה פה?

הוא לא ירה עליו. נקסט. מה ההטענה הבאה?

אתה יודע מה? גם אם ירה עליו, הם הכניסו את עצמם לסיטואציה הזאת. אל תתקוף שוטר באבנים - פחות סיכוי שירו בך (אם, למשל, השוטר פחות מקצועי לדבריך). אין פה קשר למוצא שלך.

היה צריך לירות באוויר, ועוד פעם תגידו שכונת מגורים ועוד פעם אגיד שזה הנוהל,תבדקו את הנוהל במשטרת ישראל, למה נראה לכם שלירות לריצפה זה פחות מחמיר מאשר באוויר בשכונת מגורים? להיפך. אתה יודע מה נגיד שאין קשר למוצא(בשאר אלפי המקרים יש שיטור יתר) זה ועדת פלמור קבעה לא אני,הייתה פה התנהלות כושלת של שוטר שהוא לא מקצועי. נכון שאם תלך ברחוב ככה סתם לא יכוונו עלייך אקדח והנער הזה לא נופת צופים אבל הוא לא היה צריך למות,ועל השוטר לשלם אין מה לעשות.

היה צריך לירות באוויר, ועוד פעם תגידו שכונת מגורים ועוד פעם אגיד שזה הנוהל,תבדקו את הנוהל במשטרת ישראל, למה נראה לכם שלירות לריצפה זה פחות מחמיר מאשר באוויר בשכונת מגורים? להיפך. אתה יודע מה נגיד שאין קשר למוצא(בשאר אלפי המקרים יש שיטור יתר) זה ועדת פלמור קבעה לא אני,הייתה פה התנהלות כושלת של שוטר שהוא לא מקצועי. נכון שאם תלך ברחוב ככה סתם לא יכוונו עלייך אקדח והנער הזה לא נופת צופים אבל הוא לא היה צריך למות,ועל השוטר לשלם אין מה לעשות.

לא מסכים איתך, חושב שאתה טועה, אבל זאת עוד יחסית דיעה לגיטימית.

מכאן ועד "הוא ירה עליו כי הוא אתיופי והשוטר גזען אז בואו נעשה פוגרום בכל המדינה ובאזרחים הלבנבנים הפריבילגים האלה כי שוטרים הם גזענים שיורים רק באתיופים מסכנים חפים מפשע ככה סתם להנאתם בלי שום התגרות וכל מי שתומך בהם הוא גזען מגעיל" הדרך ארוכה מאוד.

בדיוק כמו שחייל ש"לא בתפקיד" וקולט סיטואציה שבה דרושה ההתערבות שלו נכנס לאירוע ומתערב.

תדייק בדברים שלך, כי השוטר לא ירה במי שבא לו, הוא הרגיש מאוים וירה על הקרקע לאזהרה, יצא והקליע חזר לכיוון של טקה. באותה מידה זה יכל לפגוע בכל אחד מה"לבנים" שהיו סביבו, אז להגיד שירו בו בגלל שהוא אתיופי זה שטיות והתמסכנות.

נשק צריך להיות המוצא האחרון, וצריך להפעיל שיקול דעת גדול מאוד לפני שמשתמשים בו, אבל צריך לחכות לסיום החקירה ולראות מה התוצאות. מה שכן טקה הזה ממש לא היה תמים וטלית שכולה תכלת, כי הוא והחברים שהיו איתו ניסו לשדוד מישהו באותו זמן.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.