Jump to content

מחאת האתיופים

Yoadknux

Recommended Posts

אפליה הייתה פה למזרחים בשנות ה50-60-70-80. לאתיופים יש יכולת להגיע לכל מקום בחברה(טייסים,רופאים,מהנדסים,חברי כנסת).

זה עניין של רצון. מי שמהם ירצה לשנות את גורלו יכול לעשות זאת פשוט לרוב, הדרך שיצטרך לטפס תהיה קשה יותר משל ישראלי ממוצע כמוני,ולי יהיה קשה יותר לטפס במסלול מלילד שנולד למשפחה עשירה בכפר שמריהו-אלה החיים.

אין להם תקרות זכוכית לנפץ אלא רק לקבל החלטה ולבחור בדרך טובה לעבוד קשה ולהגיע לשם, הבעיה שלאנשים תמיד קל להישאר באיזור הנוחות ולבכות ולהתלונן.

וואלה הם חיים בסרט שהם עברו פה 200 שנה של עבדות כמו השחורים באמריקה כשהמצב בדיוק הפוך.

עצם זה שהם קוראים לשוטר רוצח למרות שטרם נשפט ועל פי הממצאים כרגע הוא ממש ממש רחוק מרשלנות- מראה כמה המחאה הזו היא סתם הוצאת אגרסיות.

אלימות משטרתית היא מחלה שצריך להוקיע,כל המשטרה הזו זה גוף רקוב מהיסוד שתריך לסגור ולהקים מחדש, אבל שום דבר לא מצדיק את הטרור שהם עושים במדינה.

לסיום, אני יכול לומר שהאנשים הכי גזענים שפגשתי בארץ היו מהעדה האתיופית. בצבא במקומות עבודה, הם לא מתביישים בזה ומספרים איך בא להם לזיין את הלבנה הזו והלבנה הזו אבל להתחתן בחיים לא, שאם אחותם תצא עם נץ׳ היא גמורה. עצם זה שהמילה ״כושי״ אסורה אבל הם בכיף משתמשים בכינויי גנאי ללבנים.

הודו בפניי שיראו אתיופי ברחוב תמיד יתנו לו מבט של סולידריות מה שעם לבן לא יקרה כי הוא לבן.

בסוף זה מסתכם ברגשי נחיתות, לא רק אצל אתיופים.

מי שרואה בעצמו נחות יחפש מהסביבה שלו את האישור לדימוי העצמי שלו וימצא גם איפה שאין.

מי שרואה בעצמו שווה בן שווים יצפה ליחס שווה וכבוד וגם אם יתקל במכשולים הוא ילמד להתגבר ולהתקדם בחיים.

אתה מנותק.

זה שיש כאלו שמצליחים ומגיעים רחוק לא אומר שאין גזענות ואפליה. אין סתירה בין השניים.

אפליה הייתה פה למזרחים בשנות ה50-60-70-80. לאתיופים יש יכולת להגיע לכל מקום בחברה(טייסים,רופאים,מהנדסים,חברי כנסת).

זה עניין של רצון. מי שמהם ירצה לשנות את גורלו יכול לעשות זאת פשוט לרוב, הדרך שיצטרך לטפס תהיה קשה יותר משל ישראלי ממוצע כמוני,ולי יהיה קשה יותר לטפס במסלול מלילד שנולד למשפחה עשירה בכפר שמריהו-אלה החיים.

אין להם תקרות זכוכית לנפץ אלא רק לקבל החלטה ולבחור בדרך טובה לעבוד קשה ולהגיע לשם, הבעיה שלאנשים תמיד קל להישאר באיזור הנוחות ולבכות ולהתלונן.

וואלה הם חיים בסרט שהם עברו פה 200 שנה של עבדות כמו השחורים באמריקה כשהמצב בדיוק הפוך.

עצם זה שהם קוראים לשוטר רוצח למרות שטרם נשפט ועל פי הממצאים כרגע הוא ממש ממש רחוק מרשלנות- מראה כמה המחאה הזו היא סתם הוצאת אגרסיות.

אלימות משטרתית היא מחלה שצריך להוקיע,כל המשטרה הזו זה גוף רקוב מהיסוד שתריך לסגור ולהקים מחדש, אבל שום דבר לא מצדיק את הטרור שהם עושים במדינה.

לסיום, אני יכול לומר שהאנשים הכי גזענים שפגשתי בארץ היו מהעדה האתיופית. בצבא במקומות עבודה, הם לא מתביישים בזה ומספרים איך בא להם לזיין את הלבנה הזו והלבנה הזו אבל להתחתן בחיים לא, שאם אחותם תצא עם נץ׳ היא גמורה. עצם זה שהמילה ״כושי״ אסורה אבל הם בכיף משתמשים בכינויי גנאי ללבנים.

הודו בפניי שיראו אתיופי ברחוב תמיד יתנו לו מבט של סולידריות מה שעם לבן לא יקרה כי הוא לבן.

מי שרואה בעצמו נחות יחפש מהסביבה שלו את האישור לדימוי העצמי שלו וימצא גם איפה שאין.

מי שרואה בעצמו שווה בן שווים יצפה ליחס שווה וכבוד וגם אם יתקל במכשולים הוא ילמד להתגבר ולהתקדם בחיים.

מי שטוען שאין גזענות וכנגזרת מכך אפליה, פשוט מנותק מהמציאות. זה לא סותר שיש גם הרבה מקומות שזה כמעט ולא קיים ושם הם כן יכולים להתקדם ולהצליח וזה גם קורה.

בהתנהגות האלימה שלהם במהלך המחאה לא תמכתי לרגע. זה ביזיון שהמשטרה בכלל מכילה דבר כזה בשם הפוליטיקלי קורקט. גם המחאה עצמה מתחילה להראות מגוחך ככל שמתגלים יותר פרטים מהאירוע.

לגבי הגזענות בקרב העדה האתיופית - אני לגמרי מסכים איתך. חלק גדול מהם מאוד גזענים כלפי כל מי שלא חלק מהעדה, אבל באמת אפשר לצפות מהם למשהו אחר? הם מיעוט נרדף הן ע"י המשטרה והן ע"י החברה, מגיל קטן משפילים אותם בגלל צבע עורם, מרביצים להם, צוחקים עליהם ומבדלים אותם. זה נראה לי מאוד טבעי שהם יהיו חשדניים כלפי לבנים, עם כל הצער שבדבר.

תמיד קל ליפול על השונה, וההיסטוריה בכל העולם מוכיחה שכשצבע העור שלו שונה, זו בכלל סיבה למסיבה. אז אומנם כאן הם לא היו עבדים, אבל עם כל האירוניה שבדבר, גם ישראל היא מדינה סופר גזענית.

שמעו, בואו נדבר דוגרי. אני חושב שהקהילה האתיופית לא הצליחה להשתלב טוב בארץ ישראל. זה נכון שבמקומות כמו צבא אפשר להגיד שהם כן השתלבו, אבל לקח הרבה זמן עד שהתחילו להעסיק אתיופים במשרות ציבוריות. למשל לפני 10-15 שנים כשהייתי הולך לחנות בגדים (עדות של ילד בן 13, קחו בעירבון מוגבל כן?) לא הייתי רואה מוכרות אתיופיות. היום אני כן רואה. לא הייתי רואה מאבטחים אתיופים. היום אני כן רואה. זה משתחרר אבל לאט. באקדמיה אני לא חושב שיש הרבה, אם בכלל, ד"ר או פרופסור אתיופים במדינת ישראל. יצא לי ללכת להרבה כנסים מדעיים בהרבה אוניברסיטאות בארץ ועוד לא ראיתי מרצה אתיופי.

לא יוצא לי לראות הרבה זוגות מעורבים. זו האמת. אני יכול לספור על יד אחת את כמות הזוגות האלה שראיתי ברחוב, ואני לא מכיר זוג כזה באופן אישי. זה שונה מאשכנזי-מזרחי ואפילו רוסים.

האם המדינה אשמה בזה שלא הקצתה מספיק אפשרויות או הקהילה נשארה סגורה או אנחנו עם הדעות הקדומות שלנו? כנראה הכל ביחד. אבל זה המצב, אז אני מבין את התסכול של הקהילה.

הבעיה היא שצריך להפריד בין תסכול של קהילה כמכלול, להתנהגות של המון שמרגיש שהוא מעל החוק. תמיד בסיטואציות כאלה אנשים מתנהגים באופן הכי קיצוני וזה לא משנה אם הם אתיופים אשכנזים מוסלמים ואנערף. תסתכלו מה קורה כשיש מחאות בכל מקום בעולם, תמיד יש מקרי אלימות, אונס, ועוד. וזה מה שקורה פה, אנשים רעים מנצלים סיבה לגיטימית בשביל לצאת ולהתפרע. אל תכלילו על הקהילה כולה בגלל מקרים כאלה.

האמת שפעם להיות הומו בישראל היה בכלל לא חוקי חחח

היה חוקי להיות הומו תמיד.

מה שלא היה חוקי זה לקיים יחסים הומוסקסואליים (עד 1988). אבל גם זה, היה בבחינת "אות מתה" ובאופן רשמי לא נאכף מעולם

שמעו, בואו נדבר דוגרי. אני חושב שהקהילה האתיופית לא הצליחה להשתלב טוב בארץ ישראל. זה נכון שבמקומות כמו צבא אפשר להגיד שהם כן השתלבו, אבל לקח הרבה זמן עד שהתחילו להעסיק אתיופים במשרות ציבוריות. למשל לפני 10-15 שנים כשהייתי הולך לחנות בגדים (עדות של ילד בן 13, קחו בעירבון מוגבל כן?) לא הייתי רואה מוכרות אתיופיות. היום אני כן רואה. לא הייתי רואה מאבטחים אתיופים. היום אני כן רואה. זה משתחרר אבל לאט. באקדמיה אני לא חושב שיש הרבה, אם בכלל, ד"ר או פרופסור אתיופים במדינת ישראל. יצא לי ללכת להרבה כנסים מדעיים בהרבה אוניברסיטאות בארץ ועוד לא ראיתי מרצה אתיופי.

לא יוצא לי לראות הרבה זוגות מעורבים. זו האמת. אני יכול לספור על יד אחת את כמות הזוגות האלה שראיתי ברחוב, ואני לא מכיר זוג כזה באופן אישי. זה שונה מאשכנזי-מזרחי ואפילו רוסים.

האם המדינה אשמה בזה שלא הקצתה מספיק אפשרויות או הקהילה נשארה סגורה או אנחנו עם הדעות הקדומות שלנו? כנראה הכל ביחד. אבל זה המצב, אז אני מבין את התסכול של הקהילה.

הבעיה היא שצריך להפריד בין תסכול של קהילה כמכלול, להתנהגות של המון שמרגיש שהוא מעל החוק. תמיד בסיטואציות כאלה אנשים מתנהגים באופן הכי קיצוני וזה לא משנה אם הם אתיופים אשכנזים מוסלמים ואנערף. תסתכלו מה קורה כשיש מחאות בכל מקום בעולם, תמיד יש מקרי אלימות, אונס, ועוד. וזה מה שקורה פה, אנשים רעים מנצלים סיבה לגיטימית בשביל לצאת ולהתפרע. אל תכלילו על הקהילה כולה בגלל מקרים כאלה.

זה טבעי שיקח להם זמן להשתלב. הם הגיעו ממדינה עם 60-70 אחוז אבטלה שבה רועה צאן זה חמישון עליון ויש סיפורים על כך שהיו צריכים ללמד חלק מהם כיצד משתמשים באסלה. סך הכל הגיוני שלא תראה אותם במשרות מפתח. אז ההורים שהגיעו זה כבר מקרה אבוד כנראה אבל הילדים שנולדו והתחנכו כאן כבר יש להם בסיס מסויים וככל שהדורות יעברו המצב ילך וישתפר.

ועדיין זה לא אומר שאין גזענות כי ברור שיש.

אתה מנותק.

זה שיש כאלו שמצליחים ומגיעים רחוק לא אומר שאין גזענות ואפליה. אין סתירה בין השניים.

לא אומר שאין גזענות, אני אומר שאין פה גזענות יותר חריגה מזו שקיבלו הרוסים, ובטח הרבה פחןת קשה משקיבלו המזרחים.

אנחנו גזענים כחברה.

מה שאני אומר זה שכל האינתיפאדה הזו היא הוצאת אגרסיות וחוליגניזם, אין להם שום מטרה פה. מה הם רוצים? אני באמת שואל.

כל אתיופי יכול להגיע לכל מקום בחברה היום אם יעבוד קשה מספיק.

היה חוקי להיות הומו תמיד.

מה שלא היה חוקי זה לקיים יחסים הומוסקסואליים (עד 1988). אבל גם זה, היה בבחינת "אות מתה" ובאופן רשמי לא נאכף מעולם

כן לזה התכוונתי.

לא חושב שמישהו היה תופס הומואים במיטה ומעמיד לדין, אבל עדיין בחוק היבש היה קיים, ובוטל. סתם ציינתי את זה כאנקדוטה

לגמרי עם Echoes.

גם הספרדים מרוקאים סבלו מגזענות מהאשכנזים, גם הרוסים סבלו מגזענות. והם היו משכילים מהאתיופים.

עצוב, אבל אין יותר מדי מה לעשות עם זה.

יש שני ברירות: להתקדם הלאה או לבכות על מר גורלך.

האתיופים מעדיפים בכל פעם להתמסכן ולרכב על הגל הגזעני מאשר להילחם על מקומם.

מה שהם עשו אתמול זה שפל המדרגה.

ארדן וצמרת המשטרה הם אפסים שהם אפשרו לדבר כזה להתקיים, ביבי כרגיל אם זה לא חקירות לא מוצא טעם לדבר לעם ומסתפק באיזה הודעה לקונית.

בטח תכף יכנע גם לטרור שלהם ויכריז על איזה חבילת הטבות או משהו בסגנון.

ככה הוא הרגיל את כולם, הטרור משתלם.

ע"פ התחקיר השוטר ירה לפי הנהלים על הרצפה כאשר האתיופים החלו לזרוק אבנים משתלבות לעברו ואף לעבר ילדיו.

די מרחם עליו, הולכים לשרוף אותו במשפט ראווה כדי להרוות את צמאון הדם.

מדינה עלובה.

מחבר שוטר אני הבנתי שפיצצו לו את הפנים שברו לו שיניים, הוא ניסה להגן על אתיופי אחר בן 13 שהקורבן והחברים שלו הרביצו לו מכות רצח ובאמת האתיופי נפגע בכלל מריקושט מהרצפה.

אני מבין את הכוונה שלך אבל ההשוואה לא באמת נכונה, זה לא שיורים פה בהומואים ברחוב בגלל שהם מתנשקים עם גבר, התחושה של האתיופים היא שבכל רגע נתון שהם מחוץ לבית הם יכולים להעצר או שירו עליו, הגיוני שיגיבו בזעם.

השאלה איזה וכמה זעם, זאת שאלה שקשה לדעת מה התשובה עליה.

לא ירו על האתיופי בגלל שהוא אתיופי

גזענות יש, אפליה במגזר הפרטי יש בחלק מהמקומות, אבל האשמים הבלעדיים במצב העדה האתיופית כיום בישראל, בניגוד לבעבר, הם האנשים שמרכיבים את העדה, ואת זה יגיד לך כל יוצא אתיופיה שהצליח לצאת מהמעגל הזה והתפתח (פרט לכאלה שרוכבים על זה, פוליטיקאים וכד'). לאתיופי צעיר אין בעיה אמיתית להצליח היום, באמת שלא, אולי יהיו מעסיקים נקודתיים שיפלו אותו (כמו שעדיין יש מעטים שיפלו מרוקאים), אבל נקודת הפתיחה שלו במערכת החינוך זהה לכלל. מושרשת בעדה גישה מתמסכנת וחסרת שאיפות, וככה זה נראה.

מרביצים להם? לא נותנים להם להתקדם? היום? איפה נראה דבר כזה?

נכון והמזרחיים לא מחו על האפליה והיחס, הפנתרים השחורים היו חבורה של פציפיסטיים שסלדו מאלימות.

מחבר שוטר אני הבנתי שפיצצו לו את הפנים שברו לו שיניים, הוא ניסה להגן על אתיופי אחר בן 13 שהקורבן והחברים שלו הרביצו לו מכות רצח ובאמת האתיופי נפגע בכלל מריקושט מהרצפה.

אכן.

השוטר הציל את הילד שטקה וחבריו ניסו לשדוד (פלאפון פלוס כסף), כשהוא לא בתפקיד ונמצא עם אשתו וילדיו.

לאחר כמה דקות, טקה וחבריו שהיו שיכורים, החלו להתקרב לשוטר ומשפחתו וזרקו עליהם אבנים משתלבות כששני אבנים פוגעות בשוטר: בראש ובחזה, בתגובה הוא ירה ברצפה כדי להניס אותם וקרתה אותה תאונה.

נתיחת הגופה ועדויות שונות תומכים בגרסה הזו לחלוטין.

מסכן השוטר שהולך לעלות קורבן.

בסה"כ עזר לילד. במדינה שלנו גם אם אתה רואה פשע עדיף להעלים עין, לך תדע איך זה יתנקם בך.

ככה המדינה לצערי מחנכת אנשים. שטרור זה משתלם, עכשיו נראה את ביבי רץ להתחנף לחבורת הפושעים הזו.

אכן.

השוטר הציל את הילד שטקה וחבריו ניסו לשדוד (פלאפון פלוס כסף), כשהוא לא בתפקיד ונמצא עם אשתו וילדיו.

לאחר כמה דקות, טקה וחבריו שהיו שיכורים, החלו להתקרב לשוטר ומשפחתו וזרקו עליהם אבנים משתלבות כששני אבנים פוגעות בשוטר: בראש ובחזה, בתגובה הוא ירה ברצפה כדי להניס אותם וקרתה אותה תאונה.

בסה"כ עזר לילד. במדינה שלנו גם אם אתה רואה פשע עדיף להעלים עין, לך תדע איך זה יתנקם בך.

ככה המדינה לצערי מחנכת אנשים. שטרור זה משתלם, עכשיו נראה את ביבי רץ להתחנף לחבורת הפושעים הזו.

אם זה נכון מה שעצוב זה שהמשפחה של אותו ילד לא יוצאת לתקשורת ואומרת את האמת.

למרות שבטח גם עליהם איימו שישתקו

אכן.

על סמך מה אתה כותב את זה כעובדה? חבר שוטר? שמועה בוואטספ? בנתיים לא נתקלתי בגרסה הזאת בשום מקום, בטח לא כעובדה מוכחת.

ככה או ככה, השוטר יצא מטומטם, במיוחד אם זו רק תאונה תמימה וחוסר מזל.

הוא לא יעלה קורבן אם פעל נכון, ואם היו יודעים שהוא פעל נכון בוודאות זה היה יוצא לתקשורת ולא רץ רק בקבוצות וואטספ ותגובות בפייסבוק.

אם השוטר היה אוכל כאלה פיצוצים כמו שאתם טוענים פה, ובטח ובטח אם הילדים שלו היו בסכנה באירוע, אז בסבירות מאוד מאוד גבוהה המשטרה כבר היתה משחררת את זה לידיעת הציבור. לא פרסמו אפילו האם השוטר נפגע אלא להפך, פרסמו שהוא ניסה לעזור לבחור שנורה וביצע בו החייאה, כלומר לא שברו לו שיניים והוא לא פונה למיון ולא נעליים. מה שגורם לי לפקפק מאוד בשמועות האלה.

על סמך מה אתה כותב את זה כעובדה? חבר שוטר? שמועה בוואטספ? בנתיים לא נתקלתי בגרסה הזאת בשום מקום, בטח לא כעובדה מוכחת.

ככה או ככה, השוטר יצא מטומטם, במיוחד אם זו רק תאונה תמימה וחוסר מזל.

הוא לא יעלה קורבן אם פעל נכון, ואם היו יודעים שהוא פעל נכון בוודאות זה היה יוצא לתקשורת ולא רץ רק בקבוצות וואטספ ותגובות בפייסבוק.

https://news.walla.co.il/item/3245423?fbclid=IwAR23usY8IJRAibku-CBpQGws8Kl99sIamRgcazhhXhWdc6JObWyVv2bRj0M

דעה קצת לא פוליטיקלי קורקט-

אפקט העדר משחק תפקיד לא קטן במחאה, וחוץ מזה שלפי מה שראיתי בעיניי בצמתים אני לא יכול להגיד זאת כעובדה אבל מוכן להמר את כל כספי שחלק גדול מהמוחים נמצאים במקום בשביל ההזדמנות לעשות בלאגן עם מחיר מינימלי/ללא מחיר. מתי עוד תוכלו להיות שותפים להפיכת מכוניות וניידות ולצאת אפילו ללא מעצר?

סוג של מיני ״הטיהור״. למרות שיש חסרי מזל שדווקא כן נעצרו, אבל כנראה שהעונש יהיה קל מאוד.

מקווה שהמשטרה תגיע עם האלפ״ה מוקדם היום ולא ב11 בלילה..

נכון והמזרחיים לא מחו על האפליה והיחס, הפנתרים השחורים היו חבורה של פציפיסטיים שסלדו מאלימות.

אין ספק שקראת 2 שורות והגבת, תחסוך ממני טמטום.

אין ספק שקראת 2 שורות והגבת, תחסוך ממני טמטום.

פשוט שתי השורות האלה מפילות את כל הטיעון המטומטם שלך על תקרת זכוכית.

אהבתי גם את הסיפור על האתיופי הגזען ואיך הוא מעיד על עדה שלמה, כאילו אני לא יכול לשלוף לך עשרות לבנים שיכלו להיות פעילי KKK.

אין ספק שההפגנה הזאת יצאה מפרופורציה ונתנה במה לחוליגנים שבאים לפרוק אגרסיות, אבל אתם לוקחים את הדיון הזה למקום שתוקף את שורש המחאה שלדעתי אחת המוצדקות שהיו פה.

ומטומטם מי שעשה אותך יא חתיכת אהבל

פשוט שתי השורות האלה מפילות את כל הטיעון המטומטם שלך על תקרת זכוכית.

אהבתי גם את הסיפור על האתיופי הגזען ואיך הוא מעיד על עדה שלמה, כאילו אני לא יכול לשלוף לך עשרות לבנים שיכלו להיות פעילי KKK.

אין ספק שההפגנה הזאת יצאה מפרופורציה ונתנה במה לחוליגנים שבאים לפרוק אגרסיות, אבל אתם לוקחים את הדיון הזה למקום שתוקף את שורש המחאה שלדעתי אחת המוצדקות שהיו פה.

ומטומטם מי שעשה אותך יא חתיכת אהבל

חחח אהבתי שענית ברצינות ואז קינחת

תהיה בריא

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.