Jump to content

מחאת האתיופים

Yoadknux

Recommended Posts

וואלה. לא לעניין. עד שלהקה בסדר גודל של דיסטרבד באה לארץ, האתיופים חוסמים את כל כבישי הגישה לראשון: איילון, כביש 4, וכביש 431. וזה בפאקינג לייב פארק, מילא זה היה בצד של בית דגן.

מה קרה אי אפשר לחכות יום? לתת להופעה להתקיים? אתם יודעים כמה התאמצנו באירויזיון שההופעות יתקיימו כסדרן?

בסופו של דבר הם פוגעים באזרחים ולא בשוטרים או בממשלה, לכן אני גם לא מבין את הכיוון הזה.

כל מי שהיה בעדם עכשיו התהפך עליהם, אני אישית מכיר בחור שמתחתן היום, ובגלל כל הבלאגן הזה אף אחד לא הגיע לו, דיכאון, תחשבו עוד כמה יש כאלה, הפסד כלכלי פסיכי.

הגבירו בדיוק את האפקט שהם רצו להקטין.

הדבר השני הכי מפגר בכל הסיפור הזה אחרי החוליגנים האתיופים שקילקלו לעדה שלמה זה המדינה / משטרה והעניין הזה שהרגילו שלגיטימי לחסום צירים מרכזיים על הבאב אללה.

זה די עבר מתחת לראדר, אבל גם החרדים סגרו את הכניסה לירושלים במחאה על גיוס של איזה בחור ישיבה או משהו בסגנון.

צירים מרכזיים נסגרים פה באהלן אהלן. זה פשוט טירוף.

במדינה נורמלית מי שחוסם ציר מרכזי צריך לקבל טיפול כאילו זה הפס"ד בקלנדיה.

זו פשיטת רגל וטמטום מדרגה ראשונה. זה ממש מזיז לבכירים שלכמה עשרות\מאות אלפים התחרבן היום במקרה הטוב ונגרם הפסד רציני (חולים, מאחרים לילדים, אירועים) במקרה הרע.

פשוט הזוי ומביך מה שקורה במדינה הזאת.

כשהייתי סטודנט לתואר ראשון באוניברסיטה של הגמלים - האגודה אירגנה הפגנה בכניסה לאוניברסיטה. אנשים פשוט באו והתיישבו על הרצפה וחסמו את הכביש.

תוך 10 דקות הופיעו יסמניקים על סוסים ואיברים נשברו שם. 5 דקות ולא היה אף אחד על הכביש........

לא משנה צבע, מין, אג'נדה, דת, נכים, חרדים,

לא חוסמים כבישים בשום מצב!

שיחפשו פתרון אחר איך להעביר את המסר, לא על חשבון האזרחים התמימים.

מצידי שישרפו את תחנות משטרת ת"א.

בסופו של דבר הם פוגעים באזרחים ולא בשוטרים או בממשלה, לכן אני גם לא מבין את הכיוון הזה.

כל מי שהיה בעדם עכשיו התהפך עליהם, אני אישית מכיר בחור שמתחתן היום, ובגלל כל הבלאגן הזה אף אחד לא הגיע לו, דיכאון, תחשבו עוד כמה יש כאלה, הפסד כלכלי פסיכי.

למה אם הם פוגעים השוטרים זה בסדר??????

השוטרים האלה חלקם חיילים בשירות סדיר והשאר אנשים שבחרו במקצוע כדי להתפרנס.

האבנים האלה יכולות להרוג וזה ביזיון אחד גדול.

ואני בכלל לא מדבר על כל מה שעשו מסביב ושתקעו את המדינה.

יש דרך לעשות מחאות. לעצור את השטות הזאת של חסימת כבישים. לא אתיופים, לא נעים, לא עובדים סוציאליים, לא אפודים ולא לאף אחד אין רשות לחסום כבישים באהלן אהלן. צריך לעצור את הבית זונות הזה.

חסמת את התנועה? יצאת עומס? מעולה, לקחת לילה למעצר ולקנוס ב3000. עשית את זה שוב? פותחים לך תיק.

לא יכול להיות שאני עומד 3 שעות בפקק כי מישהו החליט למחות על משהו. וזה קורה על הזמן.

הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל מורכב מחבורת קוקסינלים אפסים חסרי עמוד שדרה אחד אחד שהדבר היחיד שמעניין אותם זה מה יגידו ואיך זה יצטלם, לא חלילה, הגנה על האזרח ושמירת הסדר הציבורי. משטרת יח"צ רקובה וארורה.

טפי עליכם מ"י

את האתיופים אני דווקא מבין.

המטרה = להפגין מול הפוגע שזה המשטרה , לא האזרח ...אני האזרח הפשוט לא פגעתי באף אתיופי בחיי ברוך השם ולמה צריכים לתקוע אותי שלוש שעות בפקק ולהשחית רכבים של אחרים?

שמעו, בתכלס זו הדרך היחידה לעלות לשיח הציבורי, אז אני לא מאשים אותם.

אם הם היו מפגינים מול בית של פוליטיקאי כלשהו, א' לא הרבה אנשים היו באים, ב' זה לא היה מקבל סיקור ותודעה בתקשורת, ג' זה היה יכול להוות איום על חיי אדם והמשטרה הייתה מקפלת אותם.

ואני מדבר בתור מישהו שבמקום לצאת מהאוניברסיטה ב-5 היום, יצא ב-10 בלילה, ועדיין לקח לו 40 דקות תוך נסיעה בדרכים מוזרות כי כל הדרכים הסטנדרטיות היו חסומות.

מצד שני אני רוצה להסתייג ורוצה להגיד שמחאה לגיטימית זו לא מהסיבה הפשוטה שיש כמויות אדירות של פצועים + אני לא מוכן לקבל דברים כמו הפיכת מכוניות משטרה, שריפות, זריקת אבנים על שוטרים, ופאקינג היה אפילו מקרה של זריקת בקבוק תבערה.

הבעיה שהמשטרה מפחדת להפעיל יותר מידי כוח, כנראה הם יודעים שמספיק הרוג אחד בהפגנות האלה וזה משהו שלא יהיה ניתן לצאת ממנו

איבדו כל לגיטמיציה, מתנהגים כמו חיות, ברברים, גועל נפש

מחכה למפקד האמיץ הראשון במדינה הזאת שיפזר הפגנה כזו בכוח כמו שבאמת צריך לפזר אותה

לא ייתכן שהם שוברים פה רכוש של אנשים חפים מפשע, לא ייתכן שהם עוצרים פה חיים של אנשים כי בא להם, לא משנה הסיבה

הייתה אחלה הופעה

אני לא מאחל לאף אדם להרגיש עקור מארצו ושדוחקים אותו לשוליים הפיזיים התרבותיים והאישיים, ויש לכך גם ראיות ועובדות עגומות שמציגות את מצבה הרעוע והמורכב של יהדות אתיופיה במדינת ישראל. והייתה להם הזדמנות פז היום להפוך את הקערה על פיה, אבל הכעס והזעם כנראה היו חזקים מהשכל וכל ההפגנה הזו התנהלה מהבטן והתפספה הזדמנות לשנות מציאות שכואבת לאנשים רבים כבר למעלה מ-30 שנה. אני משוכנע שהפגנה חזקה ונקייה במיקום הגיוני הייתה משרתת את המטרות שעולות כ"כ הרבה שנים

הדבר שהכי מצער ש70 שנה אחרי העלייה האתיופית הראשונה, כ400-500 איש בערך שהתפרעו ברחובות הסבו נזק תדמיתי בלתי הפיך לקהילה של 150,000 איש שבסך הכל רצו להשמיע את זעקתם. אבל מה שקרה היום הוא תעודת עניות לחברה הישראלית כולה, למשטרה, לחוק, לאמות מידה ומוסר ולשכל הישר. לא ייתכן ולא יעלה על הדעת שפוליטיקת המיעוטים תמשיך לשלוט ושכל קבוצת בודדים שמאסה במצב הקיים בעקבות אירוע כזה או אחר תשבית ותפגע בסדר הציבורי ובחופש התנועה או חלילה ברכוש פרטי/ציבורי ובבני אדם

האשמה הכמעט בלעדית בתמונות שראינו היום היא משטרת ישראל שלפני שנתיים-שלוש החליטה שלא לקפל (גם בכוח ובשימוש באמצעים לפיזור הפגנות אם צריך) את המפגינים הנכים שזיינו מדינה שלמה אבל שחלילה המוניטין ויחסי הציבור שלה לא ייפגעו וזה יצטלם רע בטלוויזיה. היום במשך מספר שעות המשטרה החליטה להתנהל באופן פסיבי לחלוטין ובלעה אבנים ואגרופים לראש

מטרת המחאה מקודשת ומבורכת ולבי עם יהדות אתיופיה במשך שנים רבות ואני חושב שנעשה וממשיך להיעשות להם עוול נורא ברמת החוק וגם ברמת השיח והיחס החברתי הכללי, אבל במקרה הזה המטרה לא מקדשת את האמצעים ואני מקווה שיצליחו לשים את ההתפרעויות האלו מאחור ולהתייחס לנושא בצורה הראויה לו. יש מקום למחאה אגרסיבית ולעתים גם אלימה, אבל בשביל שיהיה לדבר לגיטימציה בדומה לכל תופעה חברתית כזו או אחרת הסוגיה צריכה להפוך לאומית וכשיש מאחוריה רוח גבית מאד חזקה, זה לא המצב כרגע ואחרי התנהלות המיעוטים היום גם קשה לי לראות את זה קורה

ביזיון וזה לא פעם ראשונה שהם עושים את זה.

לא אשכח במחאה הקודמת בכיכר רבין שהרסו מכוניות וניפצו שמשות של חנויות. מה קטע לפגוע באזרחים?

אני לא מאחל לאף אדם להרגיש עקור מארצו ושדוחקים אותו לשוליים הפיזיים התרבותיים והאישיים, ויש לכך גם ראיות ועובדות עגומות שמציגות את מצבה הרעוע והמורכב של יהדות אתיופיה במדינת ישראל. והייתה להם הזדמנות פז היום להפוך את הקערה על פיה, אבל הכעס והזעם כנראה היו חזקים מהשכל וכל ההפגנה הזו התנהלה מהבטן והתפספה הזדמנות לשנות מציאות שכואבת לאנשים רבים כבר למעלה מ-30 שנה. אני משוכנע שהפגנה חזקה ונקייה במיקום הגיוני הייתה משרתת את המטרות שעולות כ"כ הרבה שנים

הדבר שהכי מצער ש70 שנה אחרי העלייה האתיופית הראשונה, כ400-500 איש בערך שהתפרעו ברחובות הסבו נזק תדמיתי בלתי הפיך לקהילה של 150,000 איש שבסך הכל רצו להשמיע את זעקתם. אבל מה שקרה היום הוא תעודת עניות לחברה הישראלית כולה, למשטרה, לחוק, לאמות מידה ומוסר ולשכל הישר. לא ייתכן ולא יעלה על הדעת שפוליטיקת המיעוטים תמשיך לשלוט ושכל קבוצת בודדים שמאסה במצב הקיים בעקבות אירוע כזה או אחר תשבית ותפגע בסדר הציבורי ובחופש התנועה או חלילה ברכוש פרטי/ציבורי ובבני אדם

האשמה הכמעט בלעדית בתמונות שראינו היום היא משטרת ישראל שלפני שנתיים-שלוש החליטה שלא לקפל (גם בכוח ובשימוש באמצעים לפיזור הפגנות אם צריך) את המפגינים הנכים שזיינו מדינה שלמה אבל שחלילה המוניטין ויחסי הציבור שלה לא ייפגעו וזה יצטלם רע בטלוויזיה. היום במשך מספר שעות המשטרה החליטה להתנהל באופן פסיבי לחלוטין ובלעה אבנים ואגרופים לראש

מטרת המחאה מקודשת ומבורכת ולבי עם יהדות אתיופיה במשך שנים רבות ואני חושב שנעשה וממשיך להיעשות להם עוול נורא ברמת החוק וגם ברמת השיח והיחס החברתי הכללי, אבל במקרה הזה המטרה לא מקדשת את האמצעים ואני מקווה שיצליחו לשים את ההתפרעויות האלו מאחור ולהתייחס לנושא בצורה הראויה לו. יש מקום למחאה אגרסיבית ולעתים גם אלימה, אבל בשביל שיהיה לדבר לגיטימציה בדומה לכל תופעה חברתית כזו או אחרת הסוגיה צריכה להפוך לאומית וכשיש מאחוריה רוח גבית מאד חזקה, זה לא המצב כרגע ואחרי התנהלות המיעוטים היום גם קשה לי לראות את זה קורה

תגובה לפנתיאון.

אני מבין את האתיופים אבל וואלה זה עבר כל גבול, לחסום צירים מרכזיים ככה בקלות זה ביזיון והפקרות לא רק מצד האתיופים אלא גם מצד המשטרה. לא הגיוני שהם יתעסקו ביח״צ באירועים כאלה.

זה פשוט מאוד, היה צריך לדבר עם המפגינים ולהגיד להם יש לכם שעה לפנות פה את הכל ואם לא מתחילים פה מעצרים ואמצעים לפיזור הפגנות.

אז בסדר אני מבין שזה עכשיו נטו מול המשטרה אז זה יותר רגיש אבל וואלה על הזין שלי המשטרה צריכה לעשות את העבודה שלה ולא להתעסק בפרשנויות ויח״צ.

ההפגנה צריכה להיות נטו מול תחנת המשטרה, לחסום שם את הגישה לכניסה לתחנה, לא לקפוץ לאנשים תמימים על הרכב שלהם ולגרום להם נזק, הם יוצרים שנאה גדולה.

אני לא חושב ש"דוחקים את האתיופים לשוליים" באופן יוצא דופן. להיפך.

האתיופים עלו מארץ זרה עם תרבות כמעט הפוכה. היו עוד עליות ואפילו חדשות יותר (מברית המועצות) שגם אותם "דחקו". זה טבעי כי מדובר על תרבויות שונות ולוקח זמן להשתלב ובדרך כלל מתחילים באיזורי מגורים נחותים גיאוגרפית.

לרוסים למשל לקח זמן אבל היום רובם בעלי מקצועות מכניסים, פרודוקטיביים ומלומדים. למה הם כן והאתיופים לא? לדעתי זה בעיקר עניין של אופי ותרבות. האתיופים רגילים למסכנות ולזה שתמיד מגיע להם הקלות והנחות, רגשי נחיתות שמועצמים דווקא מזה שהמדינה כל הזמן מוותרת להם. אין אפס כאן, אין דרך להשתלב בחברה וץחדשה בלי הרבה-הרבה עבודה קשה ומאמץ. אין קיצורי דרך ולהיפך. הקיצורי דרך שהמדינה מנסה לתת להם רק הופך אותם ליותר תלותיים.

לגבי המקרה הספציפי, יש כמה גרסאות וצריך לתת לתחקיר האירוע להסתיים. מה שעשו עכשיו לאותו שוטר זה הזוי, שמו תמונתו ותמונת ילדיו ואשתו מפורסמים בפייסבוק תחת הטייטל "רוצח". איומים מפורשים על חייו והוא נאלץ לגור בדירת מסתור. הגרסא שלו היא שהיה שם עם משפחתו, ראה שיש מכות של שיכורים ובא לנסות לעשות סדר וחטף מכות ואבנים וכשהתחילו לזרוק אבנים לעבר משפחות הוא ירה לריצפה ב 45 מעלות לפי הנהלים. הכדור ניתז ופגע באדם והוא ניסה לבצע בו פעולות. החייאה.

לא יודע אם הגירסא שלו תואמת את המציאות אבל בטוח שצריך לתת לחקירה זמן כדי להבין מה באמת קרה.

תמצאו. של האתיופים הצטרפו המון אנרכיסטים שהם סתם עושים ונדליזם חברים כשיש אלימות נגד שוטרים וממסד. לא מדובר על מחאה לגיטימית והמשטרה במשך יום שלם נהגה באיפוק שאני לא זוכר כמוהו.

מסכים איתך סנופקין

רק מוסיף שהאתיופים היו עליה שלא סבלה משום אפליה, להפך..הם קיבלו דירות כמעט בחינם וישר ולא נתקעו 7 שנים במקום ארעי כלשהו ,מקבלים דירות של עמידר, משפצים להם על החשבון, יש להם לימודים במחירים ממש נמוכים וכ'ו..אין שום אפליה כלפיהם, הם באו מתרבות שבלי להיות גזען, פשוט פרמיטיבית לעומת התרבות המתקדמת יחסית פה ועם כל הכבוד, באמת שיש לי כבוד לא מגזענות, מי שבאמת רצה לקדם את עצמו הוא הגיע לדברים...אבל הרוב פשוט מחליט מראש לשתות ולעשן ולהשתגע ולהיות אלים, הם בקהילות שלהם ולא מוכנים לצאת מהם ומי שמפריע בדרכם נחשב גזען והם לא מהססים להשתמש באלימות קשה כאילו זה הארלם.

העליות של שנות ה50 היו ברובם מודרניות ובאמת סבלו מאפליה..הרוסים למשל באמת הגיעו איתם והסכימו לעבוד בכל דבר ולא התלוננו בשיט ועובדה שהם בסוף התבססו פה

קודם כל שניצב המשטרה אומר שזה לגיטימי לחסום צירים מרכזיים בהפגנה במדינה דמוקרטית זה כבר בעיה. זה לא רחוב שתיים באיזה כיכר. זה כבישים בינעירוניים וצמתים מרכזיים של המדינה.

דבר שני כל עוד האתיופים לא ינסו לעזור לעצמם קודם יהיה להם קשה להתקדם. גם העליה הרוסית (כמו עליות אחרות) סבלה מגזענות (ולפעמים סובלת עד היום), לא ראיתי אותנו מתבכיינים ומתקרבנים אלא עובדים קשה נטמעים בחברה ומקבלים את הלגיטימיות שלנו בצורה נורמלית. הרבה מהאתיופים קיבלו הרבה הקלות, אני חושב שהם נחשבים לעולים חדשים לאיזה 13 שנה במקום 3 כמו הרוסים, מדובר פה בדור שני לפחות ברובו, לא אנשים שבאו ישר מהג'ונגל. אנשים שכבר נולדו פה ויכולים וצריכים להפסיק עם הפרימיטיביות הזאת.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.