Jump to content

הישראליות באירופה עונת 2019/20

Recommended Posts

26 דקות לפני, דקסטר said:

אוהדי מאלמו

גדול

כנראה דעה לא פופולרית, אבל אני חושב שחנן ממן היה יכול לתרום לנו הרבה בקישור. יכול לשחק עם גלזר/פרץ(אחד מהם כקשר אחורי) ומיכה, או להיות מחליף של מיכה במקום ריקן.

הבעיה שלו זה שהוא סובל כמו בן שהר מזה שברק בכר לא סופר אותם ומייבש אותם, אבל כששניהם משחקים אז הם מספקים מספרים ויכולת.

1 דקה לפני, Adir12 said:

גדול

כנראה דעה לא פופולרית, אבל אני חושב שחנן ממן היה יכול לתרום לנו הרבה בקישור. יכול לשחק עם גלזר/פרץ(אחד מהם כקשר אחורי) ומיכה, או להיות מחליף של מיכה במקום ריקן.

הבעיה שלו זה שהוא סובל כמו בן שהר מזה שברק בכר לא סופר אותם ומייבש אותם, אבל כששניהם משחקים אז הם מספקים מספרים ויכולת.

הזוי הסיפור איתם, כל פעם שמשחקים מספקים את הסחורה ובכל זאת לא סופר אותם

• 1 month later...

אופ"א הכריזה רשמית על הקמת "ליגת הועידה האירופית" (UEFA Europa Conference League) שתחל להיות משוחקת החל מעונת 2021/2 במתכונת הבאה:
שלב בתים של 32 קבוצות מחולקות ל-8 בתים של 4 קבוצות כל אחת (עם 4 סיבובי מוקדמות גם כן כמו שנהוג כיום באלופות ובאירופית).

הליגה אירופית תקטן מ-48 קבוצות ל-32 קבוצות שמחולקות ל-8 בתים גם כן וליגת האלופות תישאר באותה מתכונת כמו היום.

זאת אומרת סה"כ 96 קבוצות בשלושת המפעלים במקום 80 כיום.

• אלופת ישראל תעפיל למוקדמות ליגת האלופות.
  • מקום 2, 3 ומחזיקת גביע המדינה יעפילו למוקדמות ליגת הועידה האירופית.
  • הדרך היחידה של קבוצה ישראלית להגיע לליגה האירופית תהיה במידה והיא תנשור משלבי המוקדמות של ליגת האלופות.

היתרון הוא שנשירה נוספת משלבי המוקדמות של הליגה האירופית (כמו שקרה לנו השנה) תביא אותנו לכל הפחות לשלבי המוקדמות של ליגת הועידה במקום ללכת הביתה - בגדול זה אומר שמספיק להעפיל לסיבוב המוקדמות ה-3 של ליגת האלופות כדי להבטיח לפחות השתתפות בשלב הבתים של ליגת הועידה האירופית.

השאלה הגדולה מה הסכומים. 

במידה והמענקים קטנים המפעל הזה הופך להיות גביע טוטו של אירופה. אםה מענקים גדולים, אז זה אחלה פתרון.

בכל מקרה כשאני רואה את הרמה בליגה האירופית העונה גם אצל הדרגים הנמוכים אני מבין שאנחנו פשוט לא ברמה. 

פתרון מצויין, 

הפערים מאירופה הולכים וגדלים ופה עדיין לא מאפשרים יותר מ6 זרים, כל עונה יהיה יותר קשה להגיע לליגה האירופית (לא מדבר על האלופות בכלל),

אז עוד מפעל אירופי יעזור לצבור ניסיון אירופי והכנסות גם אם פחות גבוהות אבל עדיין בבתים יהיו לפחות 3 משחקי בית.

מניח שקבוצה ברמה שלנו יכולה להגיע לשם לשמינית-רבע גמר.

11 דקות לפני, eran_7 said:

פתרון מצויין, 

הפערים מאירופה הולכים וגדלים ופה עדיין לא מאפשרים יותר מ6 זרים, כל עונה יהיה יותר קשה להגיע לליגה האירופית (לא מדבר על האלופות בכלל),

אז עוד מפעל אירופי יעזור לצבור ניסיון אירופי והכנסות גם אם פחות גבוהות אבל עדיין בבתים יהיו לפחות 3 משחקי בית.

מניח שקבוצה ברמה שלנו יכולה להגיע לשם לשמינית-רבע גמר.

זה יהיה ברמה של אינטרטוטו עם בתים. אם לא עולים לליגה האירופית עדיף לא לעלות ולהתרכז בליגה או שיהיה שם מקום לשילוב שחקני בית צעירים אחרת אני לא רואה איזה טעם יש במפעל כזה.

אחרי זה שאופ"א לא יתפלאו שקבוצות בסדר גודל שלנו לא עומדות בפייר פליי או מתקדמות לאיפשהו אם אפילו לליגה האירופית יהיה קשה להיכנס.

15 דקות לפני, הנדון said:

זה יהיה ברמה של אינטרטוטו עם בתים. אם לא עולים לליגה האירופית עדיף לא לעלות ולהתרכז בליגה או שיהיה שם מקום לשילוב שחקני בית צעירים אחרת אני לא רואה איזה טעם יש במפעל כזה.

אחרי זה שאופ"א לא יתפלאו שקבוצות בסדר גודל שלנו לא עומדות בפייר פליי או מתקדמות לאיפשהו אם אפילו לליגה האירופית יהיה קשה להיכנס.

זו לא בעיה של אופ"א, זה רק הכדורגל הישראלי והחוקים המטופשים פה, כולם מתקדמים ואנחנו נשארים במקום. לא חושב שזה יהיה כמו האינטרטוטו שקבוצות מליגות גדולות זרקו זין, יהיו שם קבוצות כמו סודובה, פרנצווארוש, כמה בלגיות, איזה סטיוואה בוקרשט, אולי אוטרכט, בראגה. 

הבנתי שבהמשך השנים זה יכלול גם ניקוד ככה שמי שיסיים במקום נמוך בליגה שלו(בליגה במסגרת האירופית) ינשור לליגה מתחת ולהפך. 

לא ברור בדיוק איך זה יעבוד אבל באותה כתבה שהייתה פעם על ההחלטה להוסיף ליגה זה מה שהיה כתוב. 

54 דקות לפני, הנדון said:

המטרה היא לזרוק החוצה קבוצות ממדינות קטנות. אז נותנים פרס ניחומים בדמות גביע הטוטו האירופי.

39 דקות לפני, eran_7 said:

זו לא בעיה של אופ"א, זה רק הכדורגל הישראלי והחוקים המטופשים פה, כולם מתקדמים ואנחנו נשארים במקום. לא חושב שזה יהיה כמו האינטרטוטו שקבוצות מליגות גדולות זרקו זין, יהיו שם קבוצות כמו סודובה, פרנצווארוש, כמה בלגיות, איזה סטיוואה בוקרשט, אולי אוטרכט, בראגה. 

נראה לי שחוץ מיעדים טובים וזולים לחו"ל זה לא יביא לנו שום דבר.