Jump to content

מלפפוני כדורסל לקיץ 2019 ע"ש בראד וונאמייקר

ravid

Recommended Posts

הבעיה שלי היא לא וולטרס, אלא ווילבקין. סנופקין, אתה מתעלם מהתכונה שלדעתי צריכה להיות הכי חשובה לרכז - קבלת החלטות. ווילבקין אכן השתפר בעונה האחרונה תוך כדי תנועה, אבל הוא לא הוכיח שהוא טוב בזה, ויעידו כל התלונות עליו בעונה שעברה - מוזמנים לדפדף בנושאים הרלוונטיים. זה נחמד שהוא מכדרר טוב, אבל זה ממש לא מספיק. זה לא עוזר שיש שחקני התקפה נהדרים לידו, כל עוד הוא לא משחרר כדור בזמן.

דווקא לדעתי הבעיה שלנו לא תהיה בהגנה. בתפיסה שלי בשביל קבוצת הגנה טובה צריך מאמן הגנה טוב, והזהות ההגנתית של השחקנים פחות.

לדעתי באופן מסורתי נתקשה בהתקפה. מלבד העובדה שיש רכז אחד, המצב די מעודד. בניגוד לשנים האחרונות, רק קלויארו וזוסמן הם שחקנים שלא מועילים בהתקפה, ונראה ששניהם ידחקו לשולי הרוטציה.

עדיין מרגיז אותי שקלויארו נשאר.

אני ממש לא חושב שזוסמן יהיה זה שידחק לשולי הרוטציה. זוסמן הוא הגארד ההגנתי הכי טוב בסגל (שלא לומר היחידי בסגל) ומלבד זאת נראה שהוא בין היחידים עם היכולת להפוך את אלו שלידו לטובים יותר, שזו התכונה הכי חשובה לרכז, ולווילבקין ממש אין את זה. בקיצור אני חושב שלזוסמן יהיה תפקיד חשוב ברוטציה, רק חבל שהוא בזבז חלק ניכר מהקיץ שלו בהרפתקת ליגת הקיץ המיותרת במקום להתאמן באימונים אישיים, שזה מה שהוא היה צריך לעשות לדעתי.

34 minutes ago, duss21 said:

הבעיה שלי היא לא וולטרס, אלא ווילבקין. סנופקין, אתה מתעלם מהתכונה שלדעתי צריכה להיות הכי חשובה לרכז - קבלת החלטות. ווילבקין אכן השתפר בעונה האחרונה תוך כדי תנועה, אבל הוא לא הוכיח שהוא טוב בזה, ויעידו כל התלונות עליו בעונה שעברה - מוזמנים לדפדף בנושאים הרלוונטיים. זה נחמד שהוא מכדרר טוב, אבל זה ממש לא מספיק. זה לא עוזר שיש שחקני התקפה נהדרים לידו, כל עוד הוא לא משחרר כדור בזמן.

דווקא לדעתי הבעיה שלנו לא תהיה בהגנה. בתפיסה שלי בשביל קבוצת הגנה טובה צריך מאמן הגנה טוב, והזהות ההגנתית של השחקנים פחות.

לדעתי באופן מסורתי נתקשה בהתקפה. מלבד העובדה שיש רכז אחד, המצב די מעודד. בניגוד לשנים האחרונות, רק קלויארו וזוסמן הם שחקנים שלא מועילים בהתקפה, ונראה ששניהם ידחקו לשולי הרוטציה.

עדיין מרגיז אותי שקלויארו נשאר.

לא מתעלם. מסכים איתך שוולבקין לוקה בקבלת החלטות. לכן הוא לא יהיה מספר 1 שמעלה החמישיה (להערכתי) אלא וולטרס. לכם וולטרס קיים. אבל הוא בהחלט מספיק טוב בהובלת כדור כדי לשחק מידי פעם 1 כשצריך. זה היה מספיק טוב אם פארגו בשנה שעברה. אחרי שפארגו נפצע כל מעמסת הובלת הכדור נפלה על וולבקין ונפלנו עם זה. העונה יש לו את וולטרס בתקווה שלא יפצע ויש מובילי כדור נוספים. דורסי, אובריינט, דיבה  ויש לך קו אחורי התקפי ומגוון. יש קלעים מצויינים, יש מוסרים וחודרים די טובים. אף אחד כאן לא נגר בהגדרה כמו קיין או מתקשה מאוד בהובלת כדור כמו רול. 

לגבי ההגנה - מקווה שאתה צודק. חומר השחקנים לא משאיר מקום לאופטימיות לגבי איכות ההגנה. אלו שחקנים שהיו שחקני הגנה בינוניים ומטה בכל הקריירה שלהם

17 minutes ago, אביאל 5 said:

לפחות דורסי עושה הגנה טוב?

לא ממש. הגנה חשודה מאוד.

היתרונות של דוריס הם קליעה מצויינת מ 3 ומימי מרחק וגם חדירות די טובות (לא בטופ כמו שקול היה חודר כי חסר לו אטלטיות) והוא גם מוסר לא רע בכלל ומסיים בדרך כלל עם מספר יפה של אסיסטים.

39 minutes ago, snufkin said:

לא ממש. הגנה חשודה מאוד.

היתרונות של דוריס הם קליעה מצויינת מ 3 ומימי מרחק וגם חדירות די טובות (לא בטופ כמו שקול היה חודר כי חסר לו אטלטיות) והוא גם מוסר לא רע בכלל ומסיים בדרך כלל עם מספר יפה של אסיסטים.

לא יודע למה החלטת שהוא מוסר הרבה אסיסטים. בקולג' וגם בליגה הוא לא עבר אף פעם 2 אסיסטים, ואלה אסיסטים בספירה של נ.ב.א.

1 hour ago, ravid said:

לא יודע למה החלטת שהוא מוסר הרבה אסיסטים. בקולג' וגם בליגה הוא לא עבר אף פעם 2 אסיסטים, ואלה אסיסטים בספירה של נ.ב.א.

א. הממוצע שלו באנ.ביי.איי הוא 3.1 אסיסטים למשחק. יודע שיכל להיות שזה קצת משקר כי ספירת האסיסטיים באנ.ביי.איי שונה.

ב. לא אמרתי שהוא מוסר הרבה.כתבתי "מוסר לא רע בכלל" התכוונתי כשהוא מוסר, בדרך כלל אלו מסירות נכונות שכן יוצרות לשחקנים אחרים מצבי קליעה. קורא את המשחק נכון לדעתי. יצא לי לראות כמה משחקים שלו העונה האחרונה (לא הרבה האמת) ולדעתי, למרות שהוא לא רכז, הוא יכל להיות אחלה מוביל כדור מעמדה 2 ביורוליג בעיקר במשחק רץ. רוצה לומר, שהוא כן יוריד את נטל ניהול המשחק והובלת הכדור מוולטרס ומוולבקין, בנוסף לקליעה המצוינת שלו. לכן לדעתי אחרי הכל זו כן החתמה טובה.

מכבי תהיה קבוצת התקפה שקשה מאוד להתכונן למשחק מולה דווקא כי אין רכז דומיננטי שאם מנטרלים אותו ניטרלת את כל הקבוצה

1 hour ago, ravid said:

הממוצע שלו בנ.ב.א הוא 1.3 אחי. הוא גם כמעט ולא חוטף כדורים.

צודק שזה לא 3.1 אבל זה גם לא 1.3. בעונה שעברה היה עם 2.3. העונה האחרונה 1.9.

אכן הוא לא חוטף הרבה, הוא לא שחקן הגנה טוב ככל הנראה (למרות שהוא כן קוטף ריבאונדים)

11 hours ago, snufkin said:

צודק שזה לא 3.1 אבל זה גם לא 1.3. בעונה שעברה היה עם 2.3. העונה האחרונה 1.9.

אכן הוא לא חוטף הרבה, הוא לא שחקן הגנה טוב ככל הנראה (למרות שהוא כן קוטף ריבאונדים)

אחי אתה מסתכל במקום לא נכון. ממוצע הקריירה שלו הוא 1.3 אסיסטים בנ.ב.א. היה לו 1.9 ב-20 משחקים בממפיס רק. משחקים שבהם הוא קיבל הרבה דקות.

https://stats.nba.com/player/1628416/

ספירת האסיסטים בנ.ב.א הרבה יותר "סלחנית". בארה"ב אם מסרת למישהו, הוא קיבל את הכדור, עשה פייק, 2 כדרורים וקלע ג'אמפ- אסיסט. באירופה לא.

פארגו הזה חתיכת אפס, איך אחרי העונה האחרונה הוא מרגיש שיש לו זכות ללכלך על הקבוצה ברשתות החברתיות? כאילו, היית מתחת לכל ביקורת לאורך 99% מהעונה, ציפית שמישהו בצוות המקצועי ישתין לכיוון שלך? סתום ת'פה ותמשיך הלאה.

רכז והיתה יכולה להיות כאן עונה אדירה.

מקווה שוולטרס יעשה את הקפיצת מדרגה, יש לי תחושה מעולה לגבי העונה הקרובה למרות ההתחזקות המשמעותית של היורוליג

זוכרים שלפני שנה הגיעו עם הבדיחה המטופשת הזו של סגל לליגה וסגל לאירופה? אז בשקט בשקט בלי ששמנו לב עושה רושם שיהיה לנו משהו דומה השנה

4 hours ago, Mike said:

רכז והיתה יכולה להיות כאן עונה אדירה.

מקווה שוולטרס יעשה את הקפיצת מדרגה, יש לי תחושה מעולה לגבי העונה הקרובה למרות ההתחזקות המשמעותית של היורוליג

נצטרך לקוות ולהתפלל שוולטרס, ג'ונדי, דורסי ומי שלא יאלתרו לשחק בעמדה 1 ייתנו תפוקה בניהול המשחק, כי עמדות 2, 3 ו-5 נראות באמת מעולה (ו-4 יכולה להיות טובה מאוד עם כספי כסטרץ' ואייסי).

כמה סימני שאלה בסגל המסקרן שנבנה.

הקלף הכי בטוח זה דווקא וולטרס, שנתן עונת יורוליג סולידית בעונה שעברה.

הסימני שאלה הם סביב אייסי, דורסי, וכספי.