Jump to content

מוסקבה

פנחס שוף

Recommended Posts

הייתי במונדיאל, זבל של עיר.

לא ממליץ בכלל*.

* אלא אם אחד מה2 מתקיים:

1. אתה רוסי דובר רוסית.

2. נתקעת עם קונקשן קשוח של למעלה מ7 שעות - במצב כזה סע לכיכר האדומה תעשה כמה סלפי ותחזור מהר לשדה.

מישהו פה היה? מומלץ? לא ממולץ?

כמה ימים צריך? מה לעשות ואיפה לאכול?

#קרישיבואלפה

הייתי במוסקבה פעם אחת בחיי. וגם זה לפני כמעט 20 שנה חח

כמה ימים צריך? אפשר לבלות שם חודש ולא תספיק לראות הכל

יקרה בטירוף, אחת הערים היקרות בעולם. כל השופוני השמנה וסלתה של רוסיה מתנקזים לעיר הזאת.

האם מומלץ? בהחלט.

הייתי ב2005 בפיינל פור כשמכבי זכו.

זבל של עיר, לא ממליץ בכלל.

אלא אם אתה בקטע של זונות, מכונות הימורים מפוקפקות ורחובות אפורים ומכוערים

הייתי במוסקבה פעם אחת בחיי. וגם זה לפני כמעט 20 שנה חח

כמה ימים צריך? אפשר לבלות שם חודש ולא תספיק לראות הכל

יקרה בטירוף, אחת הערים היקרות בעולם. כל השופוני השמנה וסלתה של רוסיה מתנקזים לעיר הזאת.

האם מומלץ? בהחלט.

כמה בולשיט.

אחת הערים הכי זולות שהייתי בחיים.

דפקתי שם סטייק מטורף ב40 ש"ח למשל, ארוחה במסעדת ג'אנק ב12 ש"ח.

באתי עם 2700 ש"ח ברובל לשבוע וחצי, בתקופת המונדיאל שהכל יקר יותר, קניתי מזכרות, מתנות, חייתי מעולה ומה לא ובסוף נתקעתי עם מלא כסף שפשוט רוקנתי בסופר עם קניות של מלא שיט (למשל ליסטרין ב6 שקל, משחת שיניים קולגייט ב2.5 ש"ח בערך וכו') סתם כדי לא לחזור עם רובל לארץ (ועדיין נתקעתי עם קצת).

זבל של עיר. הכל במרחקי הליכה עצומים (אתה הולך בתוך המטרו למשל ק"מ פלוס כדי להגיע לרכבת עצמה) . שיכורים ברחובות. הכל ברוסית בקטע מוגזם (אפילו שמות של תחנות במטרו אך ורק ברוסית) ואף אחד לא יודע אנגלית.

אל תטוס. חד משמעית.

כמה בולשיט.

אחת הערים הכי זולות שהייתי בחיים.

דפקתי שם סטייק מטורף ב40 ש"ח למשל, ארוחה במסעדת ג'אנק ב12 ש"ח.

באתי עם 2700 ש"ח ברובל לשבוע וחצי, בתקופת המונדיאל שהכל יקר יותר, קניתי מזכרות, מתנות, חייתי מעולה ומה לא ובסוף נתקעתי עם מלא כסף שפשוט רוקנתי בסופר עם קניות של מלא שיט (למשל ליסטרין ב6 שקל, משחת שיניים קולגייט ב2.5 ש"ח בערך וכו') סתם כדי לא לחזור עם רובל לארץ (ועדיין נתקעתי עם קצת).

זבל של עיר. הכל במרחקי הליכה עצומים (אתה הולך בתוך המטרו למשל ק"מ פלוס כדי להגיע לרכבת עצמה) . שיכורים ברחובות. הכל ברוסית בקטע מוגזם (אפילו שמות של תחנות במטרו אך ורק ברוסית) ואף אחד לא יודע אנגלית.

אל תטוס. חד משמעית.

זה מה שאני זוכר לפחות, יכול להיות שמאז נפילת הרובל אז בשבילנו זה זול. אבל פעם לפחות הייתה בין הערים היקרות בעולם. וכמובן ככל שמתרחקים יותר מהמרכז זה זול יותר.

אני פחות חובב את מוסקבה כי היא פחות שימרה את ההיסטוריה ובנתה גורדי שחקים (המתקן האוטומטי תיקן בהתחלה ל-ג'ורדי ?) במרכז העיר אבל להגיד שלא צריך לבקר שם זה כבר מוגזם. במוסקבה לא חסר מה לראות,הכל תלוי מה אתה מחפש. כן העיר ענקית ומרחקי ההליכה שם גדולים, זאת לא סיבה לא לבקר אותה.

• 4 weeks later...