Jump to content

תהיות לגבי מחירי המנויים בבלומפילד

Recommended Posts

שאלה היפוטית, הייתם רוצים שהמועדון יפסיד כסף בשביל לשבור את השיא מנויים?

מבין מאיפה אתה בא ויכול להסכים עם זה, אבל בשום מצב הכפלת כמות המנויים מעונה שעברה לא תביא אותך למצב שאתה מפסיד כסף, לא צריך לגנוב דעת.

מבין מאיפה אתה בא ויכול להסכים עם זה, אבל בשום מצב הכפלת כמות המנויים מעונה שעברה לא תביא אותך למצב שאתה מפסיד כסף, לא צריך לגנוב דעת.

זה לא נכון.

אם מכבי ימכרו 18 אלף מנויים במכירים יותר זולים או 15-16 מנויים במכירים רגילים יכול להיות שהרווח יהיה יותר גדול.

מה אתה רוצה שאני אסביר לך מתמטית איך זה נורא פשוט להוכיח את הטענה שלי, חשבתי שאנחנו יותר בוגרים מזה.

זה יותר מורכב מזה. לייצר קהל אוהדים שמגיע למשחקים זה תהליך.

אני לא חושב שזה דבר רע למכור עכשיו במחיר נמוך יחסית כדי לגרום לאנשים להגיע ולהיחשף לאווירה כדי לזכות בהם לעונות הבאות בהיבטים של מרצ'נדייס ומנויים קדימה.

השאלה אם אתה מבין עד הסוף שליצור קהל עכשיו במחיר נמוך בהכרח יתנקם במכבי בעתיד כשירצו להעלות את המחיר, אף אוהד לא אוהב שמעלים לו את מחירים המנויים וזה לא משנה שהיה ממש זול, הוא תמיד ירצה שלא יעלו לו ולא יפגעו בו.

מה אתה רוצה שאני אסביר לך מתמטית איך זה נורא פשוט להוכיח את הטענה שלי, חשבתי שאנחנו יותר בוגרים מזה.

השאלה אם אתה מבין עד הסוף שליצור קהל עכשיו במחיר נמוך בהכרח יתנקם במכבי בעתיד כשירצו להעלות את המחיר, אף אוהד לא אוהב שמעלים לו את מחירים המנויים וזה לא משנה שהיה ממש זול, הוא תמיד ירצה שלא יעלו לו ולא יפגעו בו.

מסכים לגבי העניין שאנשים לא אוהבים שמעלים להם את המחיר אבל כשאתה מגיע למצב של סולד אווט ורשימת המתנה זה מתבקש.

אז 5% יתעצבנו עד כדי כך שיחליטו שהם לא מחדשים מנוי, אבל יהיו לך עוד כמה אלפים בתור שישמחו על ההזדמנות לעשות מנוי.

אקח דוגמא מעולם אחר שכבר נתתי פה. לצורך העניין עומר אדם, לא יודע מי יסכים ומי לא אבל הבן אדם יותר איש שיווק מאשר זמר. הביקוש העצום והמחירים שעפים פה על הפועות שלו זה בעיקר הצורה בה הא שיווק את ההופעות והעובדה שיש סולד אווט אחרי שעה כל פעם. לפני 4-5 שנים כרטיסים להופעה שלו בקושי היו עולי 70-100 שקל. שבוע שעבר התקשר אלי חבר שיכול להשיג ב"מחיר מציאה" שני כרטיסים ב650. הוא העלה והעלה את המחירים ואני עדיין שומע יותר אנשים ששמחים לשלם כל מחיר מאשר כאלו שמחרימים אותו כי עכשיו זה יותר יקר.

עוד דוגמא, הפעם מהכדורגל. ב"ש כשהם הצליחו העלו את מחירי המנויים ועדיין היו על סולד אווט. השנה פחות הלך ובנו קבוצה פחות טובה ואחרי שמכרו שחקנים ב10 מיליון יורו (סבע, אוחנה, חאתם) ולא הביאו תחליף באותו סכום שוב מכרו סולד אווט את כל המנויים שלהם בלי להוזיל את המנויים.

ולגבי מכבי חיפה שזה יענו דוגמא הפוכה, זה מועדון כושל בעשר השנים האחרונות שרק מדרדר מעונה לעונה. הם כבר שנים לא רלוונטים. הם במחאות נגד שחר ויש שם הרבה בעיות מסביב סביב הניהול. חוץ מזה שהם לא רצים לאליפות (בנתיים הרכש שלהם מסתכם בחזיזה ואשכנזי), אז על סמך מה הם מעלים מחירים?

ספציפית במקרה הזה, סומך על מכבי בעיניים עצומות שעשו את כל החישובים ויושבים שם אנשים שזה בדיוק המקצוע שלהם. כנראה הגיעו למסקנה שלא משנה מה, יהיה קשה להגיע למצב של סולד אווט מנויים + רשימת המתנה כדי ליצור באזז סביב המנויים, ואם אין את האפשרות הזאת אז באמת מנוי במחיר טוב באמצע הוא פתרון טוב, וזה כנראה מה שיהיה.

אבל להגיד שזה יתנקם סתם ככה כי אנשים לא אוהבים שמעלים מחירים זה לא מדוייק בכלל.

זה לא סתם ככה,זה על בסיס דוגמאות שקרו בארץ ובעולם המון פעמים, אוהדי כדורגל הם לא מעריצים לעומר אדם, הם קהל שבוי אבל כזה שיכול להתנגד ולא מתייחס למוצר שלו בתור מוצר פנאי אלה מוצר בסיסי שהוא "חייב" ויש לו יכולת להוריד את המחיר בו.

ככה זה בכדורגל ובמיוחד עם הקהל שלנו, חיפה היום בבעיה עם המנויים כי כל פעם שהם מעלים עושים להם צרות על זה בגלל שהתחילו נמוך.

מה שאני אומר שהמחיר לא חייב להיות זנותי כי יש הרבה קהל, בשביל מכבי ואיך שעולם הכדורגל עובד עכשיו עדיף לנו שהוא יהיה יחסית יקר.

שאלה היפוטית, הייתם רוצים שהמועדון יפסיד כסף בשביל לשבור את השיא מנויים?

כן.

יש לנושא המינויים משמעויות מקיפות וחשובות לא פחות מעוד 500,000 ממכירת המנויים.

נושא של מוניטין, חיזוק המותג, חיזוק הקשר עם האוהדים, דור העתיד ועוד.

יש גם לזכור שלהכנסות מהמנויים יש לך שותפים שאוכלים לך לפחות שליש מההכנסה ( לאן ההתאחדות ומע"מ )

אבל כשאתה מוכר מרצ'נדייז הכל נכנס לכיס של הקבוצה.

* אפשר להגיד שזה מחיר מבצע לרגל החזרה לבלומפילד ובעתיד זה יעלה.

** יש גם חשיבות הפוכה (למה שאני כתבתי ) וזאת העובדה שרוצים לשווק את מכבי כ "יוקרה" ולכן אם המנוי הוא יקר יותר זה

משדר שהקבוצה יוקרתית יותר והאוהדים אמידים יותר.

*** הפתרון לסעיף הקודם הוא שבד"כ לרוב היציאים המנוי שלנו יהיה בלאו הכי הכי יקר והכי יוקרתי, בייחוד ליציעים המיוחדים.

אבל שיוציאו גם מנוי "חברתי" יותר לחיילים, צעירים/ נשים / משפחות וכד', זה יכול לחזק את המותג למרות ההנחה.

יש פה כמה דברים במחיר שחשובים מאוד מעבר למספר המנויים השנה.

זאת פעם ראשונה שאתה נכנס לאיצטדיון שהוא לא גמור.

הכסאות והמיקום ב13 לא אותו דבר, שער 11 גדל בהרבה ו7-8 תחתון קטן בכמה שורות שזה בהערכה גסה אלף מקומות(שזה מלא).

עכשיו בחישוב כללי יש 16 אלף מקומות בהיקף הראשוני זה ללא יציע הכבוד, יציעים 7-8 עליון שהוא 8 אלף ועוד 3 אלף מקומות לאורחים.

אז לפני שאתה מתחיל למכור כרטיסים יקרים בVIP וביציע ענק בקומה למעלה שהוא כרגע בלי גג אתה צריך למכור 16 אלף מנויים. זאת לא משימה קלה כמו שזה נראה.

מקווה שהמחירים ב7-8 עליון יהיו אטרקטיביים כדי לסגור את הפער הזה.

אז למרות שבהתחלה חשבתי שנמכור מעל 20 אלף עכשיו הכל תלוי בתמחור הנכון גם במחיר ''הפסד''. חייב בסיס טוב של מנויים כדי שהאיצטדיון יהיה שלם יהיה אפשר לבצע את העלאה הקטנה הזאת.

מה הקטע של הנקודות המציקות האלו? אני נכנס לנושא כי חושב שיש משהו חדש ואז רואה "."

למי שאין כוח לעבור להודעה האחרונה

למי שאין כוח לעבור להודעה האחרונה

אז למה הם לא לוחצים על "ההודעה האחרונה"?

יש נושאים שזה לא קריטי אם כי עדיין מציק,

אבל יש נושאים כמו מלפפונים, בלומפילד וכו' שאתה קופץ על כל הודעה חדשה ובסוף רואה נקודה מעצבנת.

אני פשוט משנה בכתובת למעלה עמוד 1000(מספר גדול כלשהו לא משנה איזה) וזה מעביר לעמוד האחרון

יפה לא ידעתי שאפשר לעשות ככה,

אבל לא קל לך יותר ללחוץ פשוט על ההודעה האחרונה?

5rzyyzein3gm.jpg

אני פשוט משנה בכתובת למעלה עמוד 1000(מספר גדול כלשהו לא משנה איזה) וזה מעביר לעמוד האחרון

שינית לי את החיים עכשיו

בטלפון אני תמיד בודק כמה עמודים יש לנושא כדי לערוך את הלינק בדיוק לעמוד האחרון...

תוך כמה זמן מוכרים את כל המנויים עם מחתימים את זהבי? גם ב-1000 לשער הכי זול סולדהאוט מהיר

אין מספיק שרתים בעולם שיצליחו להחזיק את אתר לאן במקרה כזה.

אח שלי אתה יכול לנסות, לא בטוח שתצליח. אתה יכול להגיד שמכבי תרוויח פחות ממה שהיא יכולה באם תוריד מחירים, אבל כשאתה עובר מאצטדיון שבו יכולת למכור 10 אלפים מנויים במקסימום לאצטדיון בו אתה יכול להגיע לכמות שמגרד את ה20 אלף, אתה בטח ובטח לא מפסיד כסף. זה קצת כמו החסכונות של הנשיא המהולל, אי אפשר להתייחס לפחות רווח עתידי כהפסד, כמו שאי אפשר לחסוך משכורת שלא שילמת.

אח שלי אתה יכול לנסות, לא בטוח שתצליח. אתה יכול להגיד שמכבי תרוויח פחות ממה שהיא יכולה באם תוריד מחירים, אבל כשאתה עובר מאצטדיון שבו יכולת למכור 10 אלפים מנויים במקסימום לאצטדיון בו אתה יכול להגיע לכמות שמגרד את ה20 אלף, אתה בטח ובטח לא מפסיד כסף. זה קצת כמו החסכונות של הנשיא המהולל, אי אפשר להתייחס לפחות רווח עתידי כהפסד, כמו שאי אפשר לחסוך משכורת שלא שילמת.

אני יכול להבטיח לך שיש מועדון שמוכר מנוי במחיר שבו מראש הוא לא מרוויח ממנו בגלל העלות של התפעול של האיצטדיון פר משחק ואם לא יבואו כרטיסים נוספים כנראה שהוא יכניס את עצמו לעוד גרעון על הגרעון הקיים, אבל אתה יכול לבלבל את המוח בכיף על רווח עתידי.