Jump to content

תהיות לגבי מחירי המנויים בבלומפילד

Recommended Posts

לפי מה שאתה אומר בעשור האחרון הייתה צריכה להיות קפיצה עצומה באוכלוסייה בת"א לעומת הגידול שלפני. אבל לא היה משהו מיוחד.

המינימום זה 1,500 ש"ח (לא כולל חיילים נוער ). ואתה מקבל בזה יותר משחקים ממה שאתה מקבל בכדורגל.

באתר מכירה שלהם לא מצאתי כאלה מחירים, בספק אם מנוי חדש יכול לקנות בפחות מאלפיים וגם אם כן זה בטח כמה מנויים בודדים שהשתחררו מאלו שלא חידשו

https://maccabitickets.co.il/he-IL/subscriptions/%D7%9E%D7%9B%D7%91%D7%99%20fox%20%D7%AA%D7%9C%20%D7%90%D7%91%D7%99%D7%91%202019-20?hallmap

זה יהיה יותר יקר פשוט כי פוטנציאל המנויים שלנו גבוה יותר (כלומר יש יותר ביקוש למנוי של מכבי מאשר מנוי של חיפה) + מכבי מותג גדול מחיפה.

זהו.

לא בגלל שאנחנו אמידים יותר או בגלל שבחיפה משעמם ופה בירה עולה מאה שקל, אין קשר בין מחט לתחת.

החלק הראשון של הדברים שלך נכון לחלוטין. מכבי מותג גדול ומבוקש מחיפה.

אבל כן יש קשר לזה שבחיפה משעמם - אלו תהליכים שנמשכים כבר כמה שנים בכל העולם וגם בישראל, ואני אסביר:

הרעיון של "שקט בפריפריה" כבר לא קוסם לאנשים כמו שקסם להם לפני 20-30 שנה, שהקימו את העיר מודיעין, לדוגמא.

היום אנשים מבינים שלגור בפריפריה מייקר להם את החיים, משעמם להם בערב, הם רוצים גם לצרוך תרבות קרוב לבית ולא לקחת את האוטו לתל אביב כדי לצרוך תרבות. ובכלל לא רוצים לקחת את האוטו לכל מקום.

תסתכל על העיר "חריש". מי רוצה לגור במקום כזה היום? אין תעסוקה, אין תחבורה ציבורית, אין אופציות לבילוי. אחרי 4-5 שנים זוגות שגרים במקום כזה מתחילים לבגוד אחד בשני מרוב שעמום. אפילו במודיעין הבינו את זה והתחילו לבנות את המע"ר של העיר כדי לספק לאנשים אופציות לבילוי בשעות שאחרי העבודה.

גם לצעירים בלי משפחה אין מה לחפש בפריפריה: צריך להחזיק אוטו, אין תחב"צ בשבת אז אי אפשר לשתות ולנהוג בלי נהג תורן. אין בילויים, צריך לצאת לתל אביב בשביל לבלות כהוגן.

גם לזקנים אין מה לחפש בפריפריה: החיים של קשיש בעיר הרבה יותר קלים, הכל קרוב - הסופר, המרפאה, הבנק, הירקן. והקשיש לא צריך להחזיק קלנועית.

גם לילדים אין מה לחפש בפריפריה: הגנים ובתי הספר בפריפריה מרוכזים ב"אשכולות גנים", צריך לפזר את הילדים לגנים ולבתי הספר באוטו, גוזל זמן וכסף.

היום אנשים רוצים לגור בשכונה שיש בה חזיתות מסחריות, שהם יורדים מהבית ובהליכה קצרה ברגל הם מגיעים למספרה, לסופר, לרחוב מסחרי פעיל ושוקק.

תראה מה קורה היום ברמת גן, איך ראש העיר יוצא מגדרו כדי לפתוח בתי קפה בשבת, להפוך את ביאליק והרצל לרחובות שפעילים גם אחרי 8 בערב.

תראה את רחוב כצנלסון בגבעתיים שהפך לרחוב של בילויים ליליים. כמות עצומה של ברים שנפתחו בשנים האחרונות.

אפילו ראש עיריית חיפה החדשה הבינה שחיפה זקוקה לניעור וצריך להתחיל לייצר בה תרבות בילוי עצמאית שתמשוך תושבים לגור בחיפה.

אנחנו נראה את התהליכים האלה רק הולכים ומתגברים בשנים הבאות.

לספור את המשחקי הליגה בכדורסל זה מצחיק. כנראה שרוב האוהדים עושים את המנוי בשביל משחקי היורוליג.

בכל מקרה, לפי מה שזכור לי תמיד המנויים שלנו היו היקרים ביותר. עכשיו כשבלומפילד הוגדל משמעותית, אני מקווה שישמרו על מחיר שפוי יחסית.

טוב גוש דנים עשירים שכמותכם, תביאו תמונה של כסאות, או שננסה להבין באיזה מפעל מייצרים את הכסאות לבלומפילד ואז נעקוב אחרי הטאלאט שלהם באינסטגרם

אני כבר לא חושב שזה נכון. אם בעונה השנייה שלהם בסמי עופר אחרי עונה לא משהו עם מקום רביעי ו-30 הפרש ממקום ראשון וזכייה מקרית בגביע הם מכרו 18,000 מנויים, אני מאמין שאחרי עונה בה יהיו קרובים/יזכו באליפות הם יכולים למכור גם 20. אני לא בטוח שאנחנו יכולים לעשות יותר מזה.

בכל העשור הכי מוצלח שלהם היו לנו יותר מנויים מהם כמעט כל שנה וזה בתקופות החושך שהם שחטו פה את כולם ואנחנו גם נלחמנו כמה עונות בתחתית.

שים את המחיר של המנויים שלהם שהם קנו 18 אלף ואתה מקבל פה 25 אלף מנויים בליינד.

בכל העשור הכי מוצלח שלהם היו לנו יותר מנויים מהם כמעט כל שנה וזה בתקופות החושך שהם שחטו פה את כולם ואנחנו גם נלחמנו כמה עונות בתחתית.

כן זה טעות להשוות מספרית.

בואו נדמיין שמכבי תחליט שמוכרת כל המנויים מחיר אחיד ב 600 שח ממוצע, מישהו פה מהמר על זה שלא נמכור 30 אלף ?

הכי חשוב שמכבי תעשה שיא הכנסה מהמנויים, גם בשביל הפייר פליי וגם כדי שאוהדי חיפלה ישבו בשקט עם המנויים 1+1 שלהם .

נמאס גם לשמוע את הפרשנים וכו שמתלהבים מהמספרים שחיפלה מביאים.

זה משהו שלא נוכל להשוות כי לא יהיו לנו מחירי חיפה + נראה שהולך להיות גיהנום מבחינת הגעה וחניה לבלומפילד.

ולא התכוונתי שאני חושב שלהם יש פוטנציאל אוהדים גדול יותר אלא ששלנו ושלהם פחות או יותר אותו דבר.

לגבי המחירי מנויים, אתם שוכחים דבר מאוד משמעותי - מכבי ת״א זה מותג, לטוב ולרע.

מכבי לא תעשה מנוי כמו חיפה ב-600 שקל לאצטדיון חדש בשביל למשוך קהל, כי למכבי יש פוטנציאל קהל הכי גדול במדינה, מהסיבה הפשוטה (שוב אנחנו חוזרים לנקודת ההתחלה של הדברים שלי) - כי מכבי ת״א זה מותג, לא סתם מותג - מותג יוקרתי והכי יוקרתי כזה מגיע לספורט בכלל ולכדורגל בפרט.

הכי הרבה אליפויות, הכי הרב הגביעים, הכי הרבה תארים, נכון? אז גם ״הכי הרבה יקרים״.

מכבי לא תוריד מחירים בגלל שהיינו שלוש שנים בנתניה, וזה גם הגיוני מבחינה שיווקית וכלכלית.

אנחנו תמיד מדברים כאן על הכנסות יותר גדולות, בעיות הפלייר פליי, לתת למכבי להרוויח כמה שיותר.

פתאום אנחנו בדיון אחר מצפים שמכבי תוריד את הרווח הפוטנציאלי שלה?

לא נכון בשביל מכבי והאינטרסים שלה.

ברור שגם לי זה כואב בכיס ואלו מחירים מאוד יקרים יחסית לליגה שלנו, אבל זה נדרש ממותג הספורט מספר אחת במדינה.

אנחנו מספר אחת, זה גם עולה יותר כסף.

זו המשוואה ואין מה לעשות כנגד.

בסופו של דבר, מזווית הראייה שלי, אני מוכן לשלם את זה כי אני יודע שזה הולך לקבוצה שאני אוהב מגיל 5, ושזה עוזר לה עם בעיות הפייר פליי ובהכנסות בשביל שהיא תהיה יותר מצליחה.

גם באיירן מינכן מותג ומוכרים מנוי ב-150 יורו, אני לא רואה אף אחד שם בוכה על "פגיעה במותג"

אני גם לא בטוח שמבחינת רווח לא עדיף למכבי "להפסיד" 100-200 שקל על מנוי ובתמורה למכור יותר מנויים והכי חשוב להגדיל את כמות האנשים שמגיעים לכל משחק וככה בעצם למכור יותר מוצרים נלווים.

חולק עליך בעניין "מספיק שכמה עשירים".

כשמדברים על 27% שתל אביב מכניסה (יותר מרבע!), כששלושת המטרופולינים האחרים בישראל (ירושלים, חיפה וב"ש) לא מגיעים ביחד ל25% הכנסות ממיסים, אז זה לא רק כמה עשירים שמקפיצים את המס. זו שכבה רחבה שמרוויחה יותר. הרי ידוע שבתל אביב מרוויחים יותר.

עו"ד בתל אביב מרוויח יותר מעו"ד בב"ש, וגם מזכירה בתל אביב מרוויחה בממוצע 1,000 ש"ח יותר ממזכירה בחיפה.

אז מדובר בקהל יותר מבוסס, איך שלא תהפוך את זה.

והכנסה פנויה מה איתה?

גם בחיפה משלמים על דירת 2 חדרים 5000?

אני כבר לא חושב שזה נכון. אם בעונה השנייה שלהם בסמי עופר אחרי עונה לא משהו עם מקום רביעי ו-30 הפרש ממקום ראשון וזכייה מקרית בגביע הם מכרו 18,000 מנויים, אני מאמין שאחרי עונה בה יהיו קרובים/יזכו באליפות הם יכולים למכור גם 20. אני לא בטוח שאנחנו יכולים לעשות יותר מזה.

חיכיתי שמישהו יגיד את זה.

העונה האחרונה גרמה גם לי לחשוב ככה.

האינטרס האסטרטגי של מכבי בעונה הזאת הוא למכור כמה שיותר מנויים, לא להכניס כמה שיותר כסף ממנויים.

מאמין ומקווה שגולדהאר ומנספורד מבינים את זה, ונראה הוזלה הכרחית.

אני גם לא בטוח שמבחינת רווח לא עדיף למכבי "להפסיד" 100-200 שקל על מנוי ובתמורה למכור יותר מנויים והכי חשוב להגדיל את כמות האנשים שמגיעים לכל משחק וככה בעצם למכור יותר מוצרים נלווים.

אם מוכרים 15 אלפ במחיר של אלף לראש , ו20 אלף במחיר של 800 זה יוצא כמעט אותה הכנסה באמת. מצד שני אתה מפסיד חמש אלף כרטיסים המשחקים הגדולים , בנוסף עלות אחזקה ושיטור וכל מה שזה לא יהיה ל20 אלף תיהיה גדולה בהרבה

אני באמת ובתמים רוצה להאמין שאחת המטרות של מכבי היא אשכרה לנסות למלא את האיצטדיון ולא רק לעשות כסף.

אבל בסופו של דבר למלא את האיצטדיון במחיר נמוך (יחסית) עושה יותר כסף מאשר למכור ביוקר. בעיקר לטווח הארוך.

כדורגל זה סם, כמו שסוחרי סמים בפאבלות מחלקים לילדים כדי שיהיו קליינטים בעתיד, צריך מחירים זולים לנוער, הם הנרקומנים לעתיד.

מחירי "הפסד" בעונה הראשונה של בלומפילד המחודש יכניסו קהל נוסף למעגל המנויים, קהל שיחדש בעונות הבאות.

זו עונת מנויים שהיעד בה צריך להיות שבירת שיא המנויים הישראלי.

כדורגל זה סם, כמו שסוחרי סמים בפאבלות מחלקים לילדים כדי שיהיו קליינטים בעתיד, צריך מחירים זולים לנוער, הם הנרקומנים לעתיד.

מחירי "הפסד" בעונה הראשונה של בלומפילד המחודש יכניסו קהל נוסף למעגל המנויים, קהל שיחדש בעונות הבאות.

זו עונת מנויים שהיעד בה צריך להיות שבירת שיא המנויים הישראלי.

זה.

מנוי זה כמו קופסאת סיגריות ראשונה

סתם מחשבה על מחירי מנויים

מבחינת רובנו ואני מאמין לפחות 8000 מנויים המחיר למנוי הוא ביקוש קשיח, לא משנה המחיר אנחנו נקנה (השנה שילמתי כמעט 5000 ל3 מנויים למערבי - בחידוש! )

בבלומפילד מעולם לא היה סולד אאוט מנויים, זאת אומרת שבסביבות ה 10000 לא רגישים לשינויי המחיר בבלומפילד, בשביל לפרוץ את זה מכבי תצטרך להוזיל מחירים לפחות מהעונה האחרונה בבלומפילד, לדעתי.

סתם מחשבה על מחירי מנויים

מבחינת רובנו ואני מאמין לפחות 8000 מנויים המחיר למנוי הוא ביקוש קשיח, לא משנה המחיר אנחנו נקנה (השנה שילמתי כמעט 5000 ל3 מנויים למערבי - בחידוש! )

בבלומפילד מעולם לא היה סולד אאוט מנויים, זאת אומרת שבסביבות ה 10000 לא רגישים לשינויי המחיר בבלומפילד, בשביל לפרוץ את זה מכבי תצטרך להוזיל מחירים לפחות מהעונה האחרונה בבלומפילד, לדעתי.

מהעונה של סוזה ועד שעברנו לנתניה אני חושב שהיו יותר מעשר אלף מנויים שזה המקסימום שהיה אפשר למכור.

מהעונה של סוזה ועד שעברנו לנתניה אני חושב שהיו יותר מעשר אלף מנויים שזה המקסימום שהיה אפשר למכור.

אם מכרנו את המקסימום שהיה למכור לפני נתניה אז כל מה שרשמתי לא תופס, זה אומר שאפילו יותר מהמקסימום לא רגישים למחיר והמחיר יכול להיות הרבה יותר גבוה