Jump to content

תהיות לגבי מחירי המנויים בבלומפילד

Recommended Posts

עם מחירים סבירים ורכש זאת בהחלט הציפייה.

אגב, מה שיא המנויים של חיפה?

איך אפשר להשוות מספרית כשהם בעצם מכרו 1+1 או במחירי זנות?

צריך להשוות גובה הכנסה לקבוצה ממכירת מנויים זה המדד האמיתי.

אחרי ולמרות הכל עכשיו זה הזמן להראות עוצמה עם מספר מנויים 20k+....איצטדיון חדש, אליפות היסטורית.. אם לא עכשיו אז מתי..

המנויים לא הולכים להיות זולים, לדעתי.

אל תשכחו שבחיפה, בלי טיפה של ציניות, אין יותר מדי מה לעשות בשעות הערב ו/או בשבת אחה"צ.

לכן מחירי המנויים בחיפה הם בדיחה.

בתל אביב לעומת זאת, האוהדים הרבה יותר מבוססים כלכלית וגם יש תחרות למכבי - אירוע רודף אירוע, אם לא בא לך ללכת לבלומפילד, אתה יכול ללכת למליין פאבים או מועדונים בעיר, יש מלא אירועי תרבות בעיר ברגע נתון.

לכן מחירי המנויים של מכבי הולכים להיות היקרים בליגה.

אל תשכחו שבחיפה, בלי טיפה של ציניות, אין יותר מדי מה לעשות בשעות הערב ו/או בשבת אחה"צ.

בתל אביב לעומת זאת, האוהדים הרבה יותר מבוססים כלכלית וגם יש תחרות למכבי - אירוע רודף אירוע, אם לא בא לך ללכת לבלומפילד, אתה יכול ללכת למליין פאבים או מועדונים בעיר, יש מלא אירועי תרבות בעיר ברגע נתון.

מצד שני התירוץ של מכבי למחירים הגבוהים עד עכשיו היה הקיבולת הקטנה של האיצטדיון, אז כן מצופה מהם לבוא לקראת האוהדים ולהוריד מחירים עכשיו שיש הרבה יותר מקום. בטח ובטח לעשות מחיר אטרקטיבי כדי למלא את האיצטדיון. זה גם יותר משתלם בתאכלס.

מצד שני התירוץ של מכבי ל חירים הגבוהים עד עכשיו היה הקיבולת הקטנה של האיצטדיון, אז כן מצופה מהם לבוא לקראת האוהדים ולהוריד מחירים עכשיו שיש הרבה יותר מקום. בטח ובטח לעשות מחיר אטרקטיבי כדי למלא את האיצטדיון. זה גם יותר משתלם בתאכלס.

או לפחות להתחשב במחדשים.

האמת שמבחינה כלכלית יותר הגיוני שבגלל שבחיפה הדבר היחידי שיש לעשות שם זה ללכת לסמי עופר- המנוי לשם צריך להיות יקר ("מונופול" תרבותי).

ובתל אביב בגלל שיש הרבה אפשרויות לבילוי מכבי אמורים למשוך את המרכזניקים במחיר מנוי זול כדי שלא יתפתו לאירועי תרבות אחרים.

מבחינת ההנהלה של מכבי אנחנו מותג וכמו כל מותג בכיר בשוק תחרותי, המחיר שלנו הכי גבוה כי אנחנו הכי טובים והכי נחשבים והכי שווים צפייה. הכי יוקרתיים.

צריך ואפשר לקחת מחירים די גבוהים לאצטדיון כמו בלומפילד, אבל מצד שני היציעים מאחורי השערים חייבים להיות במחיר נגיש, לא לעשות מזה יד אליהו, זה הפחד שלי.

אח, לא שמת לב איך כל מה שכתבת סותר את זה שמנוי של מכבי אמור להיות יקר ושל חיפה זול?

המנויים לאלה שהיו נתניה צריכים להיות זולים כי עם כל הכבוד להגיע כל פעם (מדבר על אלה שהגיעו ולא אלה שבאו רק למשחק אליפות ולדרבי) למשחק חוץ כבר 3 שנים ברצף זה לא נורמאלי.

או לפחות להתחשב במחדשים.

בטוח תהיה התחשבות במחדשים... לדעתי 10-11 למחדש לא צריך לעלות יותר מ 700-800 שקל...

השאלה שאותי יותר מעניינת תהיה לגבי הזכויות...

נגיד: בשלב הראשון ימכרו לבעלי מנוי בלבד? או שבגלל ההיצע הגדול יפתחו מיד לכולם?

ואם כן יפתחו קודם למנויים כמו שאני צופה... יהיה גם פרק זמן נוסף למנויים שירצו לשנות יציע? או שהם יצטרכו לעשות את זה עם הקהל הרחב?

אלה השאלות הבאמת מעניינות לדעתי

אח, לא שמת לב איך כל מה שכתבת סותר את זה שמנוי של מכבי אמור להיות יקר ושל חיפה זול?

למה סותר?

התושבים בתל אביב הרבה יותר מבוססים כלכלית.

מחירי המנוי יהיו יקרים יחסית, כי מכבי כמועדון דווקא תעדיף פחות מנויים ויותר כרטיסים למכירה חופשית ביום המשחק - יותר הכנסה.

ובגלל שבתל אביב יש יותר אופציות לבילוי, והאופציות לא זולות בלשון המעטה, אז מכבי יכולים להרגיש בנוח לקחת מחיר יקר יחסית על הכרטיס.

עריכה:

תחשוב על זה ככה - בחיפה אתה כנראה תשב בבית בערב, אז מציעים לך לבוא לסמי עופר ב600 ש"ח למנוי.

ובתל אביב? אתה לא תשב בבית, אתה כנראה תוציא 100 ש"ח על בילוי בפאב / מסעדה, אז מכבי מציעה לך תחליף לבילוי באותו מחיר, 100 ש"ח לכרטיס בערך. ומכאן נגזר גם מחיר המנויים היקר יחסית לליגה.

השאלה אם בכלל יהיה מוכן בזמן, כל עוד יהיו עיכובים אפשר למכור רק 10 אלף מנויים לנתניה.

למה סותר?

התושבים בתל אביב הרבה יותר מבוססים כלכלית.

מחירי המנוי יהיו יקרים יחסית, כי מכבי כמועדון דווקא תעדיף פחות מנויים ויותר כרטיסים למכירה חופשית ביום המשחק - יותר הכנסה.

ובגלל שבתל אביב יש יותר אופציות לבילוי, והאופציות לא זולות בלשון המעטה, אז מכבי יכולים להרגיש בנוח לקחת מחיר יקר יחסית על הכרטיס.

אתה סתם מנפיץ דברים מאיפה לך לדעת שהאוהדים שלנו יותר מבוססים כלכלית מהאוהדים של חיפה? ובכלל רוב האוהדים לא מתל אביב אלא מהסביבה בגוש דן.

כי כשיש תחרות מורידים מחירים, ולא להפך

אבל התחרות כאן היא לא בין שני פאבים.

התל אביבים אוהבים לצרוך תרבות, לאכול טוב, לפגוש חברים.

אם אתה מוציא בבילוי לילי בתל אביב מינימום של 100 ש"ח, למה שמכבי ייקחו לך פחות? הם מציעים לך בילוי מסוג אחר אמנם, אבל גם בילוי.

השאלה אם בכלל יהיה מוכן בזמן, כל עוד יהיו עיכובים אפשר למכור רק 10 אלף מנויים לנתניה.

אתה סתם מנפיץ דברים מאיפה לך לדעת שהאוהדים שלנו יותר מבוססים כלכלית מהאוהדים של חיפה? ובכלל רוב האוהדים לא מתל אביב אלא מהסביבה בגוש דן.

תפתח את אתר הלמ"ס.

תל אביב אחראית ל27% מהכנסות המדינה ממיסים.

העניין של המותג מובן אבל מצד שני מכבי אשכרה יכולים לקנות יתרון מקצועי בכסף, להוריד מחירים כדי שיהיה סולד אאוט באצטדיון של 30K->יתרון מקצועי של אצטדיון מלא->השפעה על הישגים->הכנסות גבוהות יותר.

רוב האוהדים שלנו מראשון בכלל

אני לא בטוח שזה נכון גם להיום.

זה היה נכון לפני 10 שנים.

מאז תל אביב שאבה אליה את כל המדינה.

אני גדלתי ברחובות, אין לי היום חבר אחד שגר שם. כולם עברו לתל אביב / רמת גן / גבעתיים, או לשוליים של "תל אביב הגדולה": חולון, בת ים, פתח תקווה ורמת השרון.

אמנם יש עדיין בסיס גדול של אוהדים מדרום גוש דן, אבל הם כבר לא העיקר.

"מדינת ת"א" אחראית ל-27% מההכנסות ממסים".

"ניתוח ההכנסות ממסים לפי אזור גיאוגרפי מעלה כי 27% מהכנסות המדינה ממס הכנסה מגיעות מתושבי תל-אביב, שהכנסתם הממוצעת עומדת על 12,837 שקל לחודש. 12.2% מההכנסות ממס הכנסה מגיעות מתושבי חיפה שהכנסתם הממוצעת 10,209 שקל לחודש, ורק 6.8% מההכנסות מגיעות מתושבי ירושלים שהכנסתם הממוצעת 9,123 שקל לחודש."

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001101364

עזוב אנחנו לא הקהל הרולקסים בכדורסל, שם מוכרים מנויים במינימום אלפיים שקל, בכדורגל אני מאמין יהיו מחירים שפויים זה אינטרס של כולם בשביל למלא את האיצטדיון.

לגבי המחירי מנויים, אתם שוכחים דבר מאוד משמעותי - מכבי ת״א זה מותג, לטוב ולרע.

מכבי לא תעשה מנוי כמו חיפה ב-600 שקל לאצטדיון חדש בשביל למשוך קהל, כי למכבי יש פוטנציאל קהל הכי גדול במדינה, מהסיבה הפשוטה (שוב אנחנו חוזרים לנקודת ההתחלה של הדברים שלי) - כי מכבי ת״א זה מותג, לא סתם מותג - מותג יוקרתי והכי יוקרתי כזה מגיע לספורט בכלל ולכדורגל בפרט.

הכי הרבה אליפויות, הכי הרב הגביעים, הכי הרבה תארים, נכון? אז גם ״הכי הרבה יקרים״.

מכבי לא תוריד מחירים בגלל שהיינו שלוש שנים בנתניה, וזה גם הגיוני מבחינה שיווקית וכלכלית.

אנחנו תמיד מדברים כאן על הכנסות יותר גדולות, בעיות הפלייר פליי, לתת למכבי להרוויח כמה שיותר.

פתאום אנחנו בדיון אחר מצפים שמכבי תוריד את הרווח הפוטנציאלי שלה?

לא נכון בשביל מכבי והאינטרסים שלה.

ברור שגם לי זה כואב בכיס ואלו מחירים מאוד יקרים יחסית לליגה שלנו, אבל זה נדרש ממותג הספורט מספר אחת במדינה.

אנחנו מספר אחת, זה גם עולה יותר כסף.

זו המשוואה ואין מה לעשות כנגד.

בסופו של דבר, מזווית הראייה שלי, אני מוכן לשלם את זה כי אני יודע שזה הולך לקבוצה שאני אוהב מגיל 5, ושזה עוזר לה עם בעיות הפייר פליי ובהכנסות בשביל שהיא תהיה יותר מצליחה.

"ניתוח ההכנסות ממסים לפי אזור גיאוגרפי מעלה כי 27% מהכנסות המדינה ממס הכנסה מגיעות מתושבי תל-אביב, שהכנסתם הממוצעת עומדת על 12,837 שקל לחודש. 12.2% מההכנסות ממס הכנסה מגיעות מתושבי חיפה שהכנסתם הממוצעת 10,209 שקל לחודש, ורק 6.8% מההכנסות מגיעות מתושבי ירושלים שהכנסתם הממוצעת 9,123 שקל לחודש."

זה נכון, אבל לא ככה מודדים, כי מספיק שכמה עשירים גרים בעיר בשביל להקפיץ את המס, זה לא אומר שהכמה עשירים האלה יגיעו למשחקים. זוהי דרכה של סטטיסטיקה.

המדד הנכון יוותר זה למדוד ׳חציוני׳ ועדיין לא בטוח שזה יתן תמונה נכונה.

לגבי המחירי מנויים, אתם שוכחים דבר מאוד משמעותי - מכבי ת״א זה מותג, לטוב ולרע.

מכבי לא תעשה מנוי כמו חיפה ב-600 שקל לאצטדיון חדש בשביל למשוך קהל, כי למכבי יש פוטנציאל קהל הכי גדול במדינה, מהסיבה הפשוטה (שוב אנחנו חוזרים לנקודת ההתחלה של הדברים שלי) - כי מכבי ת״א זה מותג, לא סתם מותג - מותג יוקרתי והכי יוקרתי כזה מגיע לספורט בכלל ולכדורגל בפרט.

הכי הרבה אליפויות, הכי הרב הגביעים, הכי הרבה תארים, נכון? אז גם ״הכי הרבה יקרים״.

מכבי לא תוריד מחירים בגלל שהיינו שלוש שנים בנתניה, וזה גם הגיוני מבחינה שיווקית וכלכלית.

אנחנו תמיד מדברים כאן על הכנסות יותר גדולות, בעיות הפלייר פליי, לתת למכבי להרוויח כמה שיותר.

פתאום אנחנו בדיון אחר מצפים שמכבי תוריד את הרווח הפוטנציאלי שלה?

לא נכון בשביל מכבי והאינטרסים שלה.

ברור שגם לי זה כואב בכיס ואלו מחירים מאוד יקרים יחסית לליגה שלנו, אבל זה נדרש ממותג הספורט מספר אחת במדינה.

אנחנו מספר אחת, זה גם עולה יותר כסף.

זו המשוואה ואין מה לעשות כנגד.

בסופו של דבר, מזווית הראייה שלי, אני מוכן לשלם את זה כי אני יודע שזה הולך לקבוצה שאני אוהב מגיל 5, ושזה עוזר לה עם בעיות הפייר פליי ובהכנסות בשביל שהיא תהיה יותר מצליחה.

אבל אל תשכח שאם אתה מוריד את המחירים יגיעו יותר אנשים, וזה יכניס בטוטאל יותר כסף למועדון.

זה יהיה יותר יקר פשוט כי פוטנציאל המנויים שלנו גבוה יותר (כלומר יש יותר ביקוש למנוי של מכבי מאשר מנוי של חיפה) + מכבי מותג גדול מחיפה.

זהו.

לא בגלל שאנחנו אמידים יותר או בגלל שבחיפה משעמם ופה בירה עולה מאה שקל, אין קשר בין מחט לתחת.

זה נכון, אבל לא ככה מודדים, כי מספיק שכמה עשירים גרים בעיר בשביל להקפיץ את המס, זה לא אומר שהכמה עשירים האלה יגיעו למשחקים. זוהי דרכה של סטטיסטיקה.

המדד הנכון יוותר זה למדוד ׳חציוני׳ ועדיין לא בטוח שזה יתן תמונה נכונה.

חולק עליך בעניין "מספיק שכמה עשירים".

כשמדברים על 27% שתל אביב מכניסה (יותר מרבע!), כששלושת המטרופולינים האחרים בישראל (ירושלים, חיפה וב"ש) לא מגיעים ביחד ל25% הכנסות ממיסים, אז זה לא רק כמה עשירים שמקפיצים את המס. זו שכבה רחבה שמרוויחה יותר. הרי ידוע שבתל אביב מרוויחים יותר.

עו"ד בתל אביב מרוויח יותר מעו"ד בב"ש, וגם מזכירה בתל אביב מרוויחה בממוצע 1,000 ש"ח יותר ממזכירה בחיפה.

אז מדובר בקהל יותר מבוסס, איך שלא תהפוך את זה.

לפי נתונים שמכבי פרסמה רק 14% מהאוהדים שלנו מתל אביב, אני מאמין שגם אצל מכבי חיפה יש מנויים מתל אביב בסביבות 5-10%
לכן הנתונים שלך מהלמ"ס לא כל כך רלוונטיים כי רוב האוהדים שלנו לא מתל אביב.
3goodgey4mt0.png

זה יהיה יותר יקר פשוט כי פוטנציאל המנויים שלנו גבוה יותר (כלומר יש יותר ביקוש למנוי של מכבי מאשר מנוי של חיפה) + מכבי מותג גדול מחיפה.

זהו.

לא בגלל שאנחנו אמידים יותר או בגלל שבחיפה משעמם ופה בירה עולה מאה שקל, אין קשר בין מחט לתחת.

אני כבר לא חושב שזה נכון. אם בעונה השנייה שלהם בסמי עופר אחרי עונה לא משהו עם מקום רביעי ו-30 הפרש ממקום ראשון וזכייה מקרית בגביע הם מכרו 18,000 מנויים, אני מאמין שאחרי עונה בה יהיו קרובים/יזכו באליפות הם יכולים למכור גם 20. אני לא בטוח שאנחנו יכולים לעשות יותר מזה.

אני לא בטוח שזה נכון גם להיום.

זה היה נכון לפני 10 שנים.

מאז תל אביב שאבה אליה את כל המדינה.

אני גדלתי ברחובות, אין לי היום חבר אחד שגר שם. כולם עברו לתל אביב / רמת גן / גבעתיים, או לשוליים של "תל אביב הגדולה": חולון, בת ים, פתח תקווה ורמת השרון.

אמנם יש עדיין בסיס גדול של אוהדים מדרום גוש דן, אבל הם כבר לא העיקר.

לפי מה שאתה אומר בעשור האחרון הייתה צריכה להיות קפיצה עצומה באוכלוסייה בת"א לעומת הגידול שלפני. אבל לא היה משהו מיוחד.

עזוב אנחנו לא הקהל הרולקסים בכדורסל, שם מוכרים מנויים במינימום אלפיים שקל, בכדורגל אני מאמין יהיו מחירים שפויים זה אינטרס של כולם בשביל למלא את האיצטדיון.

המינימום זה 1,500 ש"ח (לא כולל חיילים נוער ). ואתה מקבל בזה יותר משחקים ממה שאתה מקבל בכדורגל.