Jump to content

נושא ציטוטים מהליגה ללא מכבי - עונת 2019/2020

MaTa

Recommended Posts

האמת החולצה הירוקה שלהם באותה עונה באמת הייתה נחמדה עם אותו קונספט אבל עם דוגמה בכל החולצה סטייל הולנד 88, הלבנה סתמית לגמרי (למרות שהמכנסיים היו ביזאריים, לא אעלה את התמונה כי זה ביזוי הפורום, אבל חפשו).

אגב, עכשיו גיליתי שאת עונת האליפות הראשונה שלהם הם התחילו עם חולצה ירוקה עם צווארון... צהוב.

41 דקות לפני, סלבה said:

אגב, עכשיו גיליתי שאת עונת האליפות הראשונה שלהם הם התחילו עם חולצה ירוקה עם צווארון... צהוב.

יש גם את זה:

חיפה צהובה.jpg

21 דקות לפני, המכבייה said:

וואו. דקסטר, שנה?

64/65. שני מחזורים לסיום אותה עונה מכבי הגיעה לקרית אליעזר ניצחה 2-1 והורידה את חיפה למקום האחרון שם נשארה וירדה לליגה השניה.

32 דקות לפני, דקסטר said:

64/65. שני מחזורים לסיום אותה עונה מכבי הגיעה לקרית אליעזר ניצחה 2-1 והורידה את חיפה למקום האחרון שם נשארה וירדה לליגה השניה.

תודה.

1 hour ago, דקסטר said:

זה לא היה ב-74/75? 

הכוונה שהמדים הצהובים היו ב-74-75

13 דקות לפני, Krishi said:

זה לא היה ב-74/75? 

התמונה הזו מ1965

מה שכן עכשיו אני רואה (לפי מכביפדיה) שאחרי הניצחון שלנו שהוריד אותם למקום האחרון היו עוד 6 מחזורים לשחק

1 דקה לפני, דקסטר said:

התמונה הזו מ1965

מה שכן עכשיו אני רואה (לפי מכביפדיה) שאחרי הניצחון שלנו שהוריד אותם למקום האחרון היו עוד 6 מחזורים לשחק

לא הגיוני.

לפי מה שאני קורא בהיסטוריה של חיפה (ובהיסטוריית התלבושות שלהם) הם לבשו מדים זהובים רק ב-74/75

אגב משחק אחד הם לבשו אפילו אדום (ב-76, שיחקו  נגד יפו משחק רדיוס בפ"ת ויפו עלו נגדם בתלבושת ירוקה במקום בלבנה שלהם, החיפאים חיפשו פיתרון וקיבלו עזרה מהפועל פ"ת המקומית. התוצאה הייתה שהם שיחקו עם מדים אדומים של הפועל פ"ת עם הסמל של הפועל פ"ת. שאגב, זאת הייתה העונה היחידה שהפועל פ"ת שיחקה בה באדום חח). 

2 דקות לפני, Krishi said:

אגב קטע גדול שתפסתי כשקראתי קצת בהיסטוריה שלהם. 

לנצח בצילנו

image.png.107952414c52f547c8adb2ec8c4f3ddd.png

וממש בהמשך, אלי פוקס הגדול ממכבי מחליט ללכת לאמן אותם והופך שם את כל העסק להרבה יותר מקצועני...

13 דקות לפני, Krishi said:

לא הגיוני.

לפי מה שאני קורא בהיסטוריה של חיפה (ובהיסטוריית התלבושות שלהם) הם לבשו מדים זהובים רק ב-74/75

כתוב שם משהו לגבי ירידת ליגה?

5 דקות לפני, דקסטר said:

מה שרשום בפוסט הזה זה טעות, וגם בתגובות תיקנו אותם. זאת תמונה מעונת 74/75, השנה היחידה שבה הם שיחקו במדים צהובים כאלה

נוסף בעריכה: גם רשום בפוסט שהיו 26 מחזורים באותה עונה בעוד שהיו 30.

ההכרות הראשונה שלו עם אלי פוקס הייתה ביציעי אצטדיון המכביה בתל-אביב. הכדורגלן הותיק, בשלהי הקריירה הפעילה שלו, ישב נעלב מאי הכללתו בהרכב נבחרת ישראל. הרשקוביץ אזר אומץ וניגש לפוקס כדי לשאול אם יש מניעה שיגיע לאמן ולשחק במכבי חיפה. הוא ביקש שהות לחשוב ואחרי מספר ימים שוב הגיע חבר ההנהלה החיפני לעיר הגדולה ונפגש עם פוקס, הפעם בביתו. הוא נדהם לראות כי כוכב במעמדו עובד בסוכנות המובילה אח"מים משדה התעופה ליעדם וגם התפלא באלו תנאים הוא גר עם רעייתו ובתו.
פוקס נתן תשובה עקרונית חיובית וכעת צצה הבעיה מהיכן מממנים את הרכישה היקרה ?

147615-5.jpg

ימים אפורים בליגה הארצית. הקבוצה של 1978 צילום: מימל

באותם ימים מכרו את "בית מכבי" ברחוב בלפור והקבלן חיים אלוני בנה בנין ברחוב מוריה 112 בחיפה. הרשקוביץ התיישב בבניין ובמשך שבוע "הדפיס כסף" בכתב ידו, בדמות שטרות של חמש, עשר, חמישים ומאה לירות. את השטרות האלה הוא תכנן להפיץ בין האוהדים. האוהדים היו ספקנים, כי עבורם אלי פוקס נחשב לשחקן מכוכב אחר, אבל הרשקוביץ מיהר להרגיעם ואמר כי במקרה ולא יגיע מסיבה כלשהי, הכסף יוחזר במלואו.

וכך היה. אלי פוקס הגדול הגיע לחיפה, מכבי חיפה רכשה עבורו דירה וכל חבריו ממכבי ת"א עלו לרגל לעיר הכרמל כדי לראות מקרוב כיצד חברם לשעבר גר בדירת פאר, יחסית לאותם זמנים.

כל הפעילות העניפה הזאת לא הייתה ממומשת אלמלא עזרתו של אפרים אילין ז"ל, יצרן המכוניות הראשון והיחיד בישראל שהקים בשעתו את מפעלו "קייזר פרייזר" או "קייזר אילין" בתל חנן הסמוכה לחיפה. אילין הוכרז כנשיא המועדון והייתה סיבה מצוינת להעניק לו את המעמד המכובד. הוא נרתם כבולדוזר, העמיד לרשות המועדון משאבים כלכליים מסויימים ובעיקר דאג להעסיק רבים משחקני הקבוצה שנכנסו ל"עידן המקצועני" באופק הקרוב. הכדורגלנים היו מגיעים למפעל, עובדים לפי לוח זמני האימונים ולא בעבודות "קשות מדי" וכעבור מספר שעות שוחררו לאימוני הקבוצה. אין ספק שאפרים אילין הפיח רוח חדשה במועדון שפנה לדרך חדשה במאה ושמונים מעלות.

בסופו של דבר, אלי פוקס הביא את המפנה הגדול. עונת 1954/55 היוותה מהפכה של ממש. מקבוצת תחתית מובהקת הפכה חיפה לקבוצה ששיחקה כדורגל מבריק ולבסוף דורגה במקום החמישי. הרגע הגדול של מכבי חיפה ואלי פוקס הגיע ביוני 1955 כאשר מכבי חיפה ניצחה את מכבי תל אביב 1:2 ב"באסה" היפואי (היום בלומפילד), לראשונה בתולדותיה.
פוקס היה המאמן הראשון שהנהיג במכבי חיפה חצי מקצוענות. השחקנים קיבלו שכר והקבוצה נהגה לצאת לבית מלון, ערב משחקים, כבר ביום חמישי.

בעיקר באה לכלל ביטוי העונה השניה של פוקס. 

1 hour ago, דקסטר said:

45 דקות לפני, דקסטר said:

התמונה הזו מ1965

אין שום סיכוי שזה 1965. התסרוקות של השחקנים לא מתאימות ל65 אלא שנות ה70.

41 דקות לפני, החתול הצהוב said:

אין שום סיכוי שזה 1965. התסרוקות של השחקנים לא מתאימות ל65 אלא שנות ה70.

בדיוק מה שעבר לי בראש!

וכן כרישי תיקן, משום מה סמכתי על עמוד פייסבוק בשם "מוזיאון מכבי חיפה"

7 דקות לפני, Zizou said:

למה כתבו את המילה 'גם' איזה ניסוח גרוע

כי באותה תקופה הוא התראיין ואמר שהקהל פוגע בו אישית, אז הם יעני ענו לו

4 hours ago, דקסטר said:

כתבתי פעם "ניתוח" של הפוסט אם אני זוכר נכון. בקצרה - בערך שום דבר ממה שכתוב שם לא מסתדר עם העובדות.

On 4.4.2020 at 03:31, Omer said:

כתבתי פעם "ניתוח" של הפוסט אם אני זוכר נכון. בקצרה - בערך שום דבר ממה שכתוב שם לא מסתדר עם העובדות.

זה קצת כמו לעשות ניתוח על החידה באיזה צבע הסוס הלבן של נפוליאון. 

זה לקוח מאתר "המוזיאון של מכבי חיפה" מעצם ההגדרה העובדות לא יכולות להיות מעורבות בתכנים. 

• 2 weeks later...
  • amilov locked this topic
  • amilov unlocked this topic

ליד הבית שלי (פלורנטין) לפני בערך חודש - חודש וחצי הפאנטיקס עשו שני ציורי גרפיטי גדולים.

בשבוע האחרון נראה שאולטרס הפועל כיסו אותם, למען האמת זה לא הכי מעניין אותי באופן אישי, אבל התוספת "הקטנה" שהם הוסיפו היא החלק הבאמת דוחה בכל הסיפור הזה - כתובת די גדולה של "מכבי למשרפות" אין לי הרבה ציפיות מאנשים אבל הסמיכות שכל זה קרה ליום השואה פשוט גורמת לי לתהות כמה עלוב בן אדם יכול להיות בשביל לעשות כתובת כזאת יום לפני / אחרי יום השואה?

• amilov locked this topic
  • amilov unlocked this topic