Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

2 hours ago, Omer said:

לא האמנתם שהוא יסתכל לפוטין בלבן של העין, יפלוש לצפון אפריקה ויכבוש צבאית את חצי מהים התיכון בלי שאף אחד יחשוב לעשות לו משהו, נכון?

נכון. ואני עדיין לא מאמין לזה. כשמשהו מהדברים שציינת פה יקרה נדבר שוב. 

עד אז לארדואן יש אינטרס מרכזי אחד: להציל את הכלכלה הכושלת שלו. כל הבחישה שלו בלוב נעשית בדיוק מהסיבה הזו (וקצת כי הם איסלמיסטים כמוהו. אבל בעיקר בגלל האינטרס הכלכלי).

2 hours ago, ravid said:

נכון. ואני עדיין לא מאמין לזה. כשמשהו מהדברים שציינת פה יקרה נדבר שוב. 

עד אז לארדואן יש אינטרס מרכזי אחד: להציל את הכלכלה הכושלת שלו. כל הבחישה שלו בלוב נעשית בדיוק מהסיבה הזו (וקצת כי הם איסלמיסטים כמוהו. אבל בעיקר בגלל האינטרס הכלכלי).

האינטרס שלו זה להגדיל את הפופולריות שלו, בגלל זה הוא משחרר חמש הצהרות ביום בנוגע לכל נושא אפשרי בעולם.

הוא היום איבד מעל 30 חיילים כשנלחם בכוחות שמוגנים על ידי פוטין. ללוב הוא הגיע לא כדי להציל כלכלה, אלא כדי להציל את המעמד שלו. הבן אדם כרגע מוקצה, וזה נראה רע שמדינות מזרח הים התיכון השאירו אותו בחוץ. יוון אגב הודיעה שהיא מוכנה לדבר איתו אבל לא על כניסה ל-EastMed, כי כנראה שהם החליטו שהגיעו מים עד נפש. הוא בעצמו לא צריך את הצינור הזה, שעד שייבנה ייקח זמן, וכשגם ככה הוא מוביל גז לאירופה. כל המטרה שלו היא בעצם להחנות את האוטובוס ברחבה של יוון, מצרים, קפריסין וישראל. וזה מה שהוא עושה.

אני לא יודע למה אתה מחכה שיקרה כי כבר קורה, חיפוש פשוט בגוגל יראה לך כמה זמן טורקיה כבר מסיגה גבול, כולל את זה שהם מנעו מאיתנו לקדוח. אגב, גם הערכת המודיעין השנתית של צה"ל שהתפרסמה לפני חודש וחצי סימנה לראשונה את טורקיה כסכנה אפשרית.

העניין הוא שכמו שכתבתי, כל הדברים האלה לא מדווחים כמעט, בעיקר בארץ, אפילו את האיומים של ארדואן לעתים מפספסים. כשאני כן מוצא ניתוחים פוליטיים או מדבר עם אנשים שמכירים את המדינה הזאת אני נרגע שלפחות אני לא המשוגע היחיד.

עכשיו תגיד לי, גם אם נניח שהכל כלכלי, ושזה מטרה ולא אמצעי - איך בדיוק זה שרק לפני כחודשיים שלושה ספינה של חיל הים הטורקי פקדה עלינו לחזור לארץ מקפריסין לא מדאיג אותך? ולמה לדעתך אנחנו צריכים לחכות לפני שאנחנו עוזרים ליוון ולקפריסין להגביר את הלחץ על העולם? לאמברגו של טורקיה עלינו? למשט נוסף שיגיע הפעם עם ספינת קרב? הבן אדם פועל בשיטת הנקניק. סבא שלי אמנם כבר לא מעודכן, אבל אני ממשיך לעקוב אחרי יחסי החוץ של טורקיה כבר שנים ורואה את התהליך הזה קורה. וגם אני פעם האמנתי שהוא רק דיבורים ושהכל יהיה בסדר בין שתי המדינות.

תשמע

הכל עניין של פרופורציות בחיים

אתה שואל איך אני לא מודאג מזה שהטורקים סילקו לנו ספינת קידוחים? ובכן זה בגלל שיש מדינה אחרת שכרגע מכוונת אלינו עשרות אלפי טילים, מממנת את האויבים שלנו במאות מיליוני דולרים ומנסה בכל כוחה לפתח נשק גרעיני. ובנוסף כבר תקופה שיש חילופי אש קטלניים בינינו לבין המדינה הזאת ושליחיה, בעוד יש לנו שגריר באנקרה. אז לא, אני לא מודאג מהספינה שהוא סילק. כמו שאמרתי מקודם- אלו חילוקי דעות כלכליים. 

מסכים שהוא מגלומן שפועל בשיטת הנקניק. אבל יש לו נקניקיית מיני.

אני חושב שאם תבדוק מי אחראי למוות של יותר אזרחים, זה בכלל לא קרוב.

אין לאיראן שום אינטרס להתחיל מלחמה איתנו, מתי הם בכלל נלחמו במשהו לאחרונה? אם הם עדיין לא התעוררו מהאשליות על הובלת העולם המוסלמי זה באמת מקרה אבוד. אתאטורק אמר אחרי מלחמת העולם הראשונה שלמרות שמבחינה רשמית הערבים והטורקים היו שווי זכות, זה היה חסר תקווה כי האסלאם היא דת ערבית והטורקים לא ערבים, לכן לא באמת יכולים להנהיג אותם. הערבים שונאים את הפרסים, זה שיש מיעוט שיעי בלבנט לא אומר שהם יכולים באמת למצב את עצמם כמדינה מובילה במזרח התיכון. איראן כבר 14 שנה מבססת שליטה בסוריה ובלבנון, ממה שאני רואה עד עכשיו מי שסובל מזה הם בעיקר הלוחמים שלהם שאנחנו הורגים. הקלף היחיד שהם משחקים עליו הוא שנאת ישראל, וזה כבר לא ממש עובד מסתבר.

שגריר באנקרה אין לנו. סולק ב-2011, והאחרון סולק ב-2018 אחרי שנה וחצי בלבד, כשגם אותו הם קיבלו כי ביבי התנצל ושילם להם. לאף אחת מהמדינות אין כוונה לשקם את היחסים הדיפלומטיים מעבר למינימום שיש כרגע.

אין לך עוד קצת מלל לא רלוונטי לצורך ההתפלספות?

איראן לא נלחמת בנו ישירות אלא שולחת את בנות חסותה חיזבאללה וקצת חמאס וגיהאד לעשות את זה בשבילה. אולי אתה חושב שפרוייקט דיוק הטילים זה מפעל לצעצועים אבל בסדר. וזה רק מה שאנחנו יודעים, לך תדע מה עוד מתכננים. 

לטורקיה לעומת זאת באמת אין שום אינטרס לאיים עלינו חוץ מאינטרס פוליטי של האח המוסלמי שבשלטון שם.

בגלל זה צה"ל פתח אגף שכל העיסוק שלו יהיה איראן תחת פיקוד אלוף ובהשקעה עצומה, תאמין לי כוכבי והשטויות שלו.. הוא צריך להקשיב לפרסומים זרים מהבלקן.

3 hours ago, AvielMaccabi4 said:

בגלל זה צה"ל פתח אגף שכל העיסוק שלו יהיה איראן תחת פיקוד אלוף ובהשקעה עצומה, תאמין לי כוכבי והשטויות שלו.. הוא צריך להקשיב לפרסומים זרים מהבלקן.

אם באמת קראת את כל מה שכתבתי אתה אמור להבין שאני פשוט לא מאמין שאיראן מתכוונת להשמיד אותנו ו/או שהיא מסוגלת, כלומר שביבי מגזים, וציינתי שצה"ל עצמו הכריז בהערכת המודיעין השנתית שלו שטורקיה הופכת למעצמה איזורית וצפויה להמשיך לנסות לכבוש שטחים.

כוכבי לא הזכיר כלום על הים התיכון, אבל כן ערך פגישה עם רמטכ"ל יוון בארץ, שנה אחרי שאיזנקוט נענה להזמנה היוונית לדון על תיאום בעקבות הצבת כוחות טורקיים בקפריסין, בזמן שכוכבי היה הסגן שלו. ושוב, חיל הים הטורקי גירש באיומים ספינת מחקר ישראלית שנסעה לקפריסין לפני חודשיים, ובתגובה חיל האוויר שלח מטוסי קרב לחוג מעל הספינה.

7 hours ago, BRoi said:

מי שיהודי ציוני אוהב את מדינת ישראל והמסורת היהודית מצביע רק לאחת ממפלגות גוש הימין.

כי ידוע שהיהדות והציונות שייכות רק לצד אחד של התמיכה הפוליטית.

מגוחך!

ומי שלא רוצה ראש ממשלה בחצי משרה, שיושב על ספסל הנאשמים בבית משפט, אבל בו זמנית אוהב את מדינת ישראל והמסורת היהודית?? עדיין חייב להצביע לאחת ממפלגות גוש החסינות??

בקיצור, לוגיקה של חשיבה מאוד צרה, לא סתם יש נהירה מהציונות הדתית לכחול-לבן

https://rotter.net/forum/scoops1/607840.shtml

בנט יצא אתמול ילדה עם קוקיות.

פעם עוד האמינו שהסמרטוט הזה יהיה ראש הממשלה הבא.

הוא ושקד כמו האישה המוכה של ביבי, לא יהיו כלום בעתיד.

6 hours ago, NewGeneration said:

ומי שלא רוצה ראש ממשלה בחצי משרה, שיושב על ספסל הנאשמים בבית משפט, אבל בו זמנית אוהב את מדינת ישראל והמסורת היהודית?? עדיין חייב להצביע לאחת ממפלגות גוש החסינות??

בקיצור, לוגיקה של חשיבה מאוד צרה, לא סתם יש נהירה מהציונות הדתית לכחול-לבן

https://rotter.net/forum/scoops1/607840.shtml

ראש ממשלה שמתגאה בכך שסיכן את חיילי צה"ל הוא לא מה שאני מייחל.

אני חייב להבין מאיפה הגיע לגנץ הכינוי 'מגמגם'. 

לא היה לי בעיה גם אם הוא היה מגמגם, אבל ראיתי מספיק ראיונות איתו, ומלבד להתקע לעיתים רחוקות על מילה מסויימת לרגע, דבר שקורה גם לביבי לא מעט וכמעט לכל אדם, הוא לא מגמגם. מכיר טוב מספר אנשים מגמגמים, והם לא דומים בשום צורה למה שהולך עם גנץ (וביבי) בראיונות. 

2 דקות לפני, hairy2hell said:

לא היה לי בעיה גם אם הוא היה מגמגם, אבל ראיתי מספיק ראיונות איתו, ומלבד להתקע לעיתים רחוקות על מילה מסויימת לרגע, דבר שקורה גם לביבי לא מעט וכמעט לכל אדם, הוא לא מגמגם. מכיר טוב מספר אנשים מגמגמים, והם לא דומים בשום צורה למה שהולך עם גנץ (וביבי) בראיונות. 

בגלל שהוא נוטף כריזמה ורהיטות כמובן

2 hours ago, hairy2hell said:

עזוב לא צריך בכלל לתת לזה במה.

והנה הפייק ניוז הקבוע של ביבי ביום הבחירות, הפעם ערכו סרטון של גנץ אומר לא להצביע לכחול לבן. רמה של כיתה א'

1 דקה לפני, NewGeneration said:

האיש לא עומד בלחצים יודע שעוד כמה שעות תם הטקס, אז מה זה בשבילו קצת פייק ניוז אחרון בשביל לנסות להציל את הספינה הטובעת

אתה אופטימי חבר.

לדעתי זה 20 לדתיים, 36 ליכוד. השאלה לגבי ימינה. ישתו להם את הצורה. או 4-5 או שלא נכנסים בכלל