Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

גם בן גוריון לא היה נואם גרוע. בן אדם מאוד חריף ואינטיליגנטי. רבין כן היה קצת צנון אבל גם אליו גנץ לא מתקרב בכלל, מקרה ממש חריג.

יש מן קטע כזה שמתארים את ביבי באופן סיסמתי כנואם טוב לוקחים את זה משמאל באופן מקטין כ"הוא יודע אנגלית ומדבר טוב מול קהל אז מצביעים לו", וזה מגוחך בקטע אחר וממש לא מה שמתכוונים אליו. גם יאיר לפיד מתבטא מצוין מול קהל, זו לא הנקודה.

היכולת להעביר מסר מבוסס, לדון בנושאים מורכבים, היא לא משהו פשוט, ולנתניהו יש את זה גם אם לא אוהבים אותו. הוא מאבד את זה עם הזמן ומתעסק בשטויות, אני לא בעדו, אבל מעבר לנאומים כאלה ואחרים אפשר לפנות לכל מיני תשובות שלו לאורך השנים למטחי האשמות ופופוליזם שספג במליאת הכנסת לאורך השנים, מקרים בהם יכולות הדיבור שלו היו נחוצות כתד מגיב, והוא שתל שם לא מעט פעמים את הצד התוקף בלי יכולת להגיב פרט לחזרה על טענות בטונים גבוהים יותר, כי הוא ענה בחדות וענייניות, עם ביסוס לדבריו, בלי לתכנן יותר מידי. יש סרטון מפורסם שבו הוא עונה לזהבה גלאון שאני מניח שהרבה כאן נחשפו אליו.

גנץ מגמגם מול מראיינים לא תוקפניים במיוחד, בתשובות שאמורות להיות פשוטות. ראש ממשלה אמור להוביל קודם כל דרך יחסי אנוש ויכולות התנסחות, בין אם מול התקשורת, מול קהל או מול מנהיגים של מדינות אחרות. כשמועמד מתחיל למלמל כשהוא בסך הכל מנסה להגיד שהותירו ליריב הפוליטי שלו כרטיס צהוב בריאיון מוקלט, זה מעבר לחוסר יכולת לנאום או כל דבר בסגנון, זה קצת פתטי.

זה הקטע שאלה לא טעויות, לא עובר שום ראיון גם אם הכי קטן בלי חרבון מוחלט מחרדה או פחד או לחץ או אלוהים יודע מה עובר עליו, הוא מנסה בכאילו לשדר ביטחון אבל זה הופך לכ"כ קומי וקרינג'י ברגע שהוא מאבד את זה, לא יודע איך אנשים כאן לא רועדים שהבנאדם הזה יצטרך לקבל החלטות בעתיד.

אני מעדיף את ביבי עם עוד 3 כתבי אישום ולא בנאדם שבשום פנים ואופן לא מתאים לתפקיד, אני מעדיף שעה של מקצוען ולא 3 של חובבן וזה כשביבי הוא ממש לא כוס התה שלי וזה עוד בלי להיכנס לאפשרויות הלא קיימות של אותו חובבן להרכיב ממשלה. 

אני חושב שאני הרבה יותר קרוב לדעותיו האפלוליות והלא ברורות של גנץ מאשר של פרץ בטח כשהוא מאוחד עם מרצ אבל הייתי מצביע להם הרבה לפני שהייתי מצביע לגנץ, הוא פשוט לא מתאים לתפקיד עד כדי כך שלא ברור איך הוא היה רמטכל בכלל, זאת למשל היתה התגובה שלו להסכם השערורייתי של העולם עם איראן https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4704157,00.html ואישיות מרצה שכמותו זה הדבר שהכי מפחיד אותי עם האתגרים הבטחוניים שצפויים בעתיד הקרוב.

7 hours ago, Mentel said:

זה באמת מטריד אתכם? יכולת הנאום שלו לא מעניינת - אלו דברים נרכשים.

ביבי מתאמן על זה עם אנשי מקצוע כבר 20 שנה - לא משפיע אפילו במעט כל יכולת של אדם לקבל את ההחלטות הנכונות ולהוביל.

לא מעט מהמנהיגים הגדולים בהיסטוריה היו נואמים גרועים: צ׳רצ׳יל, בן גוריון, ארשה לעצמי להכליל גם את רבין במנהיג גדול.

זה הקטע, שבכל נקודת ציון בחיים שלו, טוענים שהוא לא ידע לקבל את ההחלטות הנכונות. 

12 hours ago, ravid said:

הבעיה עם בני גנץ היא ממש לא כמות הפעמים שהוא טועה בתאריך או בשם של עיתונאי שמראיין אותו. סך הכל הוא די טירון בדברים האלה בשונה מביבי שכבר עשרות שנים עושה את זה כל יום.

הבעיה עם גנץ היא שהוא בכלל לא אותנטי. בכל הופעה שלו אני מרגיש שהוא סך הכל פלקט שמאחוריו עומדים עשרות יועצי תדמית שמכתיבים לו הכל, החל ממה לומר, באיזה טון, ממה להתחמק, במה לא לגעת, איפה להביע עמדה ואיזו עמדה תהיה הכי טובה לו מבחינה סטטיסטית. מרגיש שאפילו התפאורה שמאחוריו בראיונות והחפצים שעל השולחן זה הכל מצג עיניים שנבנה ע"י יועצים. הוא מוצר מפלסטיק ואין לו שום עומק. הוא מזכיר לי את "נציגת השירות" הרובוטית הזאת שיש באתרי אינטרנט שיודעת לענות על 3-4 שאלות שהכתיבו לה מראש. זה הווייב שאני לפחות קולט ממנו. פלקט.

אני מסכים איתך ממש, אבל אני חושב שזה נובע מתוך אינטרס פוליטי ולא בגלל חוסר יכולת לבסס עמדה בכל נושא. הוא מנסה לקושש קולות מהימין (לא יעבוד לדעתי, מי שמצביע ימין לא ישתכנע פתאום, ראינו כבר ב2 מערכות בחירות) אבל מצד שני הוא המנהיג של השמאל, כלומר המתמודד שאנשי השמאל מעדיפים לראות בשלטון כרגע - ולכן לא יכול להגזים עם עם ההתבטאויות שלו, אז בשילוב עם החוסר המוגזם שלו בכריזמה תקשורתית יוצאת תחושת אי נוחות מהראיונות והנאומים שלו. ממש לא מתאים בעיניי לנהל ולהוביל את המדינה.

מצד שני, ביבי שעסוק כל היום במה חושבים אומרים עליו, שעל הראש שלו יש 3 כתבי אישום שאלוהים יודע איך יצא מזה. מה שבטוח, התחושה איתו היא שהוא ישרוף את המדינה לפני שיוותר על התפקיד. זה לא בהכרח אומר שהוא עושה את זה ממניעים אגואיסטיים, יש סיכוי באמת גדול שהוא מאמין שהוא עושה טוב למדינה (והאמת שיש סיכוי לא רע שהוא באמת טוב למדינה), אבל עצם העובדה שהוא מוכן לשרוף הכל קצת מלמדת על הגישה ההיסטרית שלו שבוודאי פוגעת לו ביכולות. בסופו של יש לו יכולות פנומנליות, אבל לא ברור אם הוא משתמש בהם כדי להיות מנהיג יותר טוב למדינה או כדי להיות פוליטיקאי טוב יותר.

בכל מקרה, המצב די מבאס, שאלו הם המתמודדים, אני לא נכנס בכלל לאנשים שהם מחוייבים לתת להם להיות בעמדות מפתח כדי שהם יוכלו להוביל.

אני מתעודד מזה שהמצב בשאר המדינות גם לא כזה טוב והבעיה אולי טמונה בצורת ההתארגנות, מדינה, ולא באנשים עצמם.

8 hours ago, BuSa said:

כמות הטעויות של ביבי בזמן האחרון עולה על זו של גנץ. אבל זה באמת לא מעניין.

מה שמעניין זה איך בן אדם שהולך לנהל משפט בשלושה כתבי אישום חמורים יצליח לנהל מדינה במקביל. לא אפשרי.

חסינות וכל הסיפור המשפטי ייעלם מהסדר יום הציבורי.

למזלו של ביבי, מגפת הקורונה היא כרגע סדר יום הציבורי, לא אתפלא אם חלק מההחלטות של משרד הבריאות נובעות בגלל בחירות בשביל להגיד "הנה, עשינו".

15 hours ago, Armagedon said:

חסינות וכל הסיפור המשפטי ייעלם מהסדר יום הציבורי.

למזלו של ביבי, מגפת הקורונה היא כרגע סדר יום הציבורי, לא אתפלא אם חלק מההחלטות של משרד הבריאות נובעות בגלל בחירות בשביל להגיד "הנה, עשינו".

"סדר יום ציבורי" מה זה הקשקוש הזה, יש עובדות בשטח, מבחירות לבחירות גוש החסינות צולל כשיותר ויותר מצביעים מהימין או שמצביעים לגוש השני או שנשארים בבית. את אותם מצביעים כבר אי אפשר להחזיר אלא אם ירד מלאך מהשמיים ויגיד שביבי הוא המשיח, הם חרדים מהתסריט של ראש ממשלה שמבלה בבית משפט, לא רק בגלל העניין המוסרי אלא גם בגלל הזמן שהוא יבזבז על העניינים המשפטיים שלו במקום להיות טרוד ב100% מהזמן בענייני המדינה

אלו המספרים הפשוטים שמספרים את כל סיפור, במקום להבין את הרמז ביבי ממשיך להיאחז בקרנות המזבח

בחירות א' 60 מנדטים

בחירות ב' 55 מנדטים

עכשיו בסקרים של קמיל פוקס(הסוקר הכי אמין שחזה במדויק את מפת הגושים בבחירות א' וב') רואים ירידה נוספת לשפל של 53-54 מנדטים

כמה חסר יושרה, חסר מנהיגות ופחדן אתה יכול להיות בשביל להוביל מדינה לבחירות אחר בחירות, במקום להבין את האמת המרה שהעם מסרב לתת לך מנדט??? אבל כל הביבסטים הרפי שכל יתחילו עם הוואטאבוטיזם הקבוע "אבל מה עם גנץץץץץץץץ" ככה שאני לא באמת מצפה מהם לתשובה. אבל אני אגיד בכל זאת שממנהיג אני מצפה לאחריות על המדינה ולהיות הבוגר האחראי, ככה שגנץ אפילו לא מעניין אותי בסיפור, אם אתה הראש הממשלה הראשון בהיסטוריה שלא מצליח להרכיב ממשלה, לא תגידו לי עכשיו פעם אחת, אלא פאקינג פעמיים ברצף, ועכשיו בדרך ל3 פעמים ברציפות, כנראה יש סיבה אמיתית ומוצדקת לזה ולא כי ה"רצפה עקומה"

6 hours ago, NewGeneration said:

"סדר יום ציבורי" מה זה הקשקוש הזה, יש עובדות בשטח, מבחירות לבחירות גוש החסינות צולל כשיותר ויותר מצביעים מהימין או שמצביעים לגוש השני או שנשארים בבית. את אותם מצביעים כבר אי אפשר להחזיר אלא אם ירד מלאך מהשמיים ויגיד שביבי הוא המשיח, הם חרדים מהתסריט של ראש ממשלה שמבלה בבית משפט, לא רק בגלל העניין המוסרי אלא גם בגלל הזמן שהוא יבזבז על העניינים המשפטיים שלו במקום להיות טרוד ב100% מהזמן בענייני המדינה

אלו המספרים הפשוטים שמספרים את כל סיפור, במקום להבין את הרמז ביבי ממשיך להיאחז בקרנות המזבח

בחירות א' 60 מנדטים

בחירות ב' 55 מנדטים

עכשיו בסקרים של קמיל פוקס(הסוקר הכי אמין שחזה במדויק את מפת הגושים בבחירות א' וב') רואים ירידה נוספת לשפל של 53-54 מנדטים

כמה חסר יושרה, חסר מנהיגות ופחדן אתה יכול להיות בשביל להוביל מדינה לבחירות אחר בחירות, במקום להבין את האמת המרה שהעם מסרב לתת לך מנדט??? אבל כל הביבסטים הרפי שכל יתחילו עם הוואטאבוטיזם הקבוע "אבל מה עם גנץץץץץץץץ" ככה שאני לא באמת מצפה מהם לתשובה. אבל אני אגיד בכל זאת שממנהיג אני מצפה לאחריות על המדינה ולהיות הבוגר האחראי, ככה שגנץ אפילו לא מעניין אותי בסיפור, אם אתה הראש הממשלה הראשון בהיסטוריה שלא מצליח להרכיב ממשלה, לא תגידו לי עכשיו פעם אחת, אלא פאקינג פעמיים ברצף, ועכשיו בדרך ל3 פעמים ברציפות, כנראה יש סיבה אמיתית ומוצדקת לזה ולא כי ה"רצפה עקומה"

דווקא מהבחירות האחרונות עד עכשיו רואים יפה מאוד איך קרנו של ביבי עולה או לפחות את של גנץ יורדת, אז לא הייתי מסתמך על הסקרים האלה כל כך. 

אבל חוץ מזה, אני כל הזמן מנסה להבין את התלונות האלה לביבי כאילו הוא היחיד במערכת הבחירות הזאת. 

כמו שהוא לא הצליח גם גנץ את לפיד לא הצליחו. למה התלונות הן לביבי? למה מביבי מצפים לוותר ולא מהצד השני? למה ביבי צריך להיות המבוגר האחראי (נגיד) ולא גנץ? למה לדעתך מי שלא קיבל פה מנדט זה רק ביבי ולא גם גנץ שגם לא הצליח להרכיב ממשלה?

כמה חסר יושרה, חסר מנהיגות ופחדן גנץ יכול להיות בשביל להוביל את המדינה הזאת לבחירות אחר בחירות, במקום להבין את האמת המרה? 

בתאכלס אני לא מצפה לתשובה אמיתית וכנה מכל כת ה"רק לא ביבי" רפי השכל אז אל תטרח. 

1 hour ago, סלבה said:

נתניהו שועל. להזמין את גנץ לעימות עכשיו זה ווין-ווין קלאסי.

יסכים והוא יאכל אותו כמו במבה, יסרב והוא ייצור ספין לטובתו.

לא מאמין שזה מזיז למישהו.

מעטים אלה שלא הצביעו ביבי בבחירות מספר 1 ויצביעו ביבי בבחירות מספר 3 בגלל ספין כזה או אחר.

ביבי איבד את זה לגמרי. כל ספין שלו שקוף מקילומטרים, הקמפיין שלו מנסה לשדר היסטריה ומצב חירום, אבל ערבים לקלפיות, שעבד פעם אחת מצויין, כבר שחוק ולא מזיז לקולות חדשים.

הוא נראה לחוץ ועייף, בלוק הימין מאבד קולות כל בחירות.

קשה להאמין שיש לו עוד שפנים בארון. העובדה שעציץ כמו גנץ לוקח כל כך הרבה קולות גם מעיד על ביבי.

הוא אף פעם לא הגיע למספרים של שרון, בגין ואפילו שמיר. לא כזה קוסם. בטח לא היום.

lik.png

5 hours ago, החתול הצהוב said:

אתה צודק שהוא לא הגיע למספרים שלהם, אבל האמת היא שהמספרים הגדולים הם נחלת העבר ללא קשר לנתניהו.

תראה את המספר של שרון והמספרים של ביבי לפניו ואחריו. איך אפשר לקבוע שהמספרים הגדולים הם נחלת העבר? 

כי:

א- שרון היה מקרה חד פעמי של מספרים גדולים .

ב- גם המספרים הגדולים של שרון - 38 מנדטים, זה עדיין פחות ממה שהליכוד השיגו בכמה וכמה מערכות בחירות בשנות ה-70 וה-80 (ואני לא מדבר על שני מקרים שבהם המערך עבר את ה-50...).

14 hours ago, סלבה said:

נתניהו שועל. להזמין את גנץ לעימות עכשיו זה ווין-ווין קלאסי.

יסכים והוא יאכל אותו כמו במבה, יסרב והוא ייצור ספין לטובתו.

גנץ הזמין אותו לעימות בפעמיים הקודמות וביבי לא הסכים. ביג דיל.

בסופו של יום יש יותר לכלוך על ביבי מאשר גנץ... לא יודע אם הוא יאכל אותו, במקרה הטוב יספר בדיחות רוטציה ויהיה יותר כריזמטי.

אלא אם כן גנץ יפשל כמו בוז'י עם נתניהו מאוחדת אני חושב שהשורה התחתונה שתצא מהראיון הזה תהיה לטובת גנץ. ביבי היה די בהלם כשקרן מרציאנו עימתה אותו עם שאלות קשות. להתראיין אצל בובות בערוץ 20 זה קל מאוד במיוחד לבן אדם שיודע לתקוף אבל פחות להיות מותקף, כמו ביבי.

לא כי דנה וייס וכל המאתרגים הם לא בובות, התרגלתם מהרגע שנולדתם לצרוך תקשורת מוטה במסווה של אובייקטיביות ועכשיו ברוך השם אני והציבור הימני יכול לצרוך אקטואליה דרך הפילטרים שאותו הציבור מעוניין בהם.

אחרי ש"חטפנו" את השלטון התרבות וניצנים בתקשורת, האקדמיה והמשפט הבאים בתור כדי שיהיה פייר פליי, פלורליזם וזה, נגמרה התמימות שבה בכל מוקדי הכוח יהיו שמאלנים שיצעקו מוות לדמוקרטיה בכל פעם שימני פועל לפי האג'נדות שמנחות אותו אחרי עשרות שנים שהצד השני עושה זאת בלא מפריע.

ואני לא רוצה לדמיין את גנץ מנהל עימות מול נתניהו ושורד את זה, הבנאדם לא מצליח לחבר משפט בלי לשלשל מול מראיינים שמצביעים בשבילו.

56 דקות לפני, Zizou said:

עובדתית, ביבי השיג פחות ממנהיגי ליכוד בעבר. לא רואה סיבה לתרץ תירוצים בשבילו.

כל המערכת שונה היום מבחינת הצבעה וסקטוריאליות.

לצורך ההשוואה הקצת מצחיקה, שחקן שהיו יקלע 25 נק' למשחק ביורוליג זה משהו שירשים יותר משחקן שקלע 28 למשחק בגביע אירופה בשנות ה-80

:)

אבל זה נכון

On 17.2.2020 at 13:38, JacK said:

רבין מנהיג גדול זאת בדיחה מאוד טובה, אולי מצביא, מנהיג? אשכרה היה בובה על חוטים של פרס וביילין ושותף להסכם הכי הרסני שהמדינה חתמה עליו תוך כדי שאנשים התפוצצו כאן ברחובות.

רבין באמת לא היה מנהיג כזה גדול כמו שעשו ממנו, גם לא בטוח שמצביא (אם משווים לשרון למשל). אוברייטד בדיוק כמו ביבי רק שלפחות היה לו אומץ ללכת על מהלכים מדיניים. אבל סה"כ בהיסטוריה הקצרה של ישראל בן גוריון היחיד שראוי באמת להיחשב כמנהיג גדול (קרוב לסקאלה של וייצמן והרצל). בגין היה מאוד ערכי ואמיץ בהחלטות שלו, אבל עדיין לא ברמה שלו.

12 דקות לפני, Figo10 said:

יחיד שראוי באמת להיחשב כמנהיג גדול (קרוב לסקאלה של וייצמן והרצל).

ב"ג מנהיג גדול פי כמה מוייצמן, ובטח מהרצל שהיה לו כמובן חזון ענק שקידם והכל, אבל שניהם לא עמדו במבחנים ובקריטיות ההחלטות של ב"ג.

31 דקות לפני, JacK said:

לא כי דנה וייס וכל המאתרגים הם לא בובות, התרגלתם מהרגע שנולדתם לצרוך תקשורת מוטה במסווה של אובייקטיביות ועכשיו ברוך השם אני והציבור הימני יכול לצרוך אקטואליה דרך הפילטרים שאותו הציבור מעוניין בהם.

אחרי ש"חטפנו" את השלטון התרבות וניצנים בתקשורת, האקדמיה והמשפט הבאים בתור כדי שיהיה פייר פליי, פלורליזם וזה, נגמרה התמימות שבה בכל מוקדי הכוח יהיו שמאלנים שיצעקו מוות לדמוקרטיה בכל פעם שימני פועל לפי האג'נדות שמנחות אותו אחרי עשרות שנים שהצד השני עושה זאת בלא מפריע.

ואני לא רוצה לדמיין את גנץ מנהל עימות מול נתניהו ושורד את זה, הבנאדם לא מצליח לחבר משפט בלי לשלשל מול מראיינים שמצביעים בשבילו.

דנה וייס ויונית לוי (שמשום מה אומרים שהיא "בובה", ממש לא, לא נתנה לגנץ יותר מדי הנחות חוץ מהקטע שהראיון היה מוקלט, מסכים שזה מיותר) לא קרובות לבובות המגוחכות של ערוץ 20. בוא.

ואתה בהחלט מגזים, כבר שאמרתי, תמיד הכי קל להיות זה שתוקף ופחות זה שנתקף. יש מספיק קונטרות לתת לביבי, כשקרן מרציאנו שיטחה בפניו את העובדות הוא גמגם מלמל ופלט דברים שלא היה צריך להגיד. כמו שאמרתי, הוא רחוק מלהיות בשיאו 

בכל אופן זה לא הולך לקרות, ובצדק, אין סיבה לגנץ לשחק על פי התנאים של ביבי.

הסקרים הפנימיים של הליכוד מראים קטסטרופה, לא סתם ביבי בלחץ והתחיל את הטירוף יותר משבועיים לפני הבחירות