Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

אגב גדעון סער יותר ימני מביבי הוא הצביע נגד ההתנתקות וגם פופולרי בהתנחלויות, בנוגע למדיניות השמאלנים צריכים לחשוש יותר מסער.

Just now, Double said:

אגב גדעון סער יותר ימני מביבי הוא הצביע נגד ההתנתקות וגם פופולרי בהתנחלויות, בנוגע למדיניות השמאלנים צריכים לחשוש יותר מסער.

גדעון סער אחלה של בנאדם, הבעיה שהוא עשה טעות של טירון לדעתי, לא יוצאים על מנהיג מפלגה שכל השמאל נגדו.

הוא יפסיד בפריימריז.

ביבי צריך ללכת כי הוא רוצה, לא כי מדיחים אותו.

ניר ברקת יושב בשקט ומחכה.. (בשכל)

15 דקות לפני, זיפו said:

בחירות הבאות לא תהיה ברירה, תהיה מפלגה אחת גדולה בראשות בנימין נתניהו.

כל מפלגות הימין כולל הליכוד ברשימה אחת, תיקים ושרים יחולקו מראש.

פתק אחד בקלפי.

מפלגות החרדיות רצות לבד, שניהם מביאים 17 מנדטים כמו תמיד ועכשיו נשאר למפלגות הימין להביא כמה מנדטים שצריך בשביל להקים ממשלת ימין.

כל הפתקים שנזרקו לפח של עוצמה יהודית, קצת מפייגלין, אחוז קטן ממצביעי ליברמן יבינו שעדיף את ביבי ולא את גנץ,

ויהיה מספיק ל-61 מנדטים.

זה הפתרון.

אני רואה תרחיש הרבה יותר מוצלח והגיוני: הליכוד מתפרק מבפנים, 5-6 בכירים שמבינים שאי אפשר להמשיך לשחק פינג פונג בחירות כל 5 חודשים, ושהליכוד בסכנה אמיתית של איבוד השלטון לאור כתבי האישום, פורשים ומקימים מפלגה חדשה בר' גדעון סהר מחוזקת בכל מיני ליכודניקים אמיתיים כמו דן מרידור ובני בגין. מפלגה כזאת מושכת 15-20 מנדטים בסבירות גבוהה. יחד עם מצביעי רק ביבי 2 המפלגות יחד יכולות להשיג 40 מנדטים. המפלגות יתאחדו דה פקטו אחרי הבחירות ויו"ר המפלגה הגדולה יותר יהיה ראש הממשלה.

2 דקות לפני, ravid said:

אני רואה תרחיש הרבה יותר מוצלח והגיוני: הליכוד מתפרק מבפנים, 5-6 בכירים שמבינים שאי אפשר להמשיך לשחק פינג פונג בחירות כל 5 חודשים, ושהליכוד בסכנה אמיתית של איבוד השלטון לאור כתבי האישום, פורשים ומקימים מפלגה חדשה בר' גדעון סהר מחוזקת בכל מיני ליכודניקים אמיתיים כמו דן מרידור ובני בגין. מפלגה כזאת מושכת 15-20 מנדטים בסבירות גבוהה. יחד עם מצביעי רק ביבי 2 המפלגות יחד יכולות להשיג 40 מנדטים. המפלגות יתאחדו דה פקטו אחרי הבחירות ויו"ר המפלגה הגדולה יותר יהיה ראש הממשלה.

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

דן מרידור?

בני בגין?

אלה אנשי הימין שאתה חושב שצריכים להרכיב מפלגת ימין?

זה מפלגת מרכז - שמאל

גדעון סער יכול לחלום על להיות ראש ממשלה בדרך שהוא הולך בה,גם אם יהיו בחירות שלישיות והוא יהיה מועמד הליכוד הרבה מאוד שהצביעו למפלגה בבחירות השניות לא יצביעו לה שוב

9 דקות לפני, זיפו said:

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

דן מרידור?

בני בגין?

אלה אנשי הימין שאתה חושב שצריכים להרכיב מפלגת ימין?

זה מפלגת מרכז - שמאל

אתה קורא לבני בגין איש מרכז שמאל? איפה אתה חי תגיד לי? אין לך טיפת מושג.

אתה גם מאמין שליברמן הוא שמאל כי המנהיג העליון אמר?

3 hours ago, Double said:

ביבי גמור, סיכוי טוב שהוא יקח

לא יהיה קל כמו שאתה חושב. זה שביבי "גמור" (גם לא מדויק) מחוץ לליכוד, בתוך המפלגה יש לו הרבה תומכים ואנשים שיצביעו לו.

לדעתי אם מישהו יצליח לנצח אותו בפריימריז זה רק אחד על אחד, כי אם נניח גם ניר ברקת וגם גדעון סער יתמודדו מולו אז הקולות יתחלקו בצורה שבה יהיה קשה יותר לנצח אותו.

25 דקות לפני, ravid said:

אתה קורא לבני בגין איש מרכז שמאל? איפה אתה חי תגיד לי? אין לך טיפת מושג.

אתה גם מאמין שליברמן הוא שמאל כי המנהיג העליון אמר?

ההתבטאויות בשנים האחרונות לא מותירות ספק.

יותר מזה, השמאל של אז היה מתבייש בשמאל היום.

2 דקות לפני, avielmaccabi4 said:

חחחח עומר אתה עושה פה שיעורים באזרחות ומבטל בהינף יד 56 מנדטים של מפלגות שלרגע אחד לא היה ספק במי יתמכו לראשות הממשלה.

אז הרוב לא רצו? התחלתי לחשוב שהרוב כן רצה. 

אתם מנהלים פה ויכוח שהיה רלוונטי לפני שבוע.

אין כמעט סיכוי שבג״ץ יאפשר לביבי להתמנות לראש ממשלה תחת כתב אישום על שוחד.

אם זה עדיין לא קרה, זה רק עניין של זמן עד שעתירה כזאת תוגש.

ודרך אגב, כחול לבן לא מחרימים את ביבי אישית.

אין להם בעיה שהוא יהיה השני ברוטציה בהנחה שייצא זכאי במשפט שלו.

הם פשוט לא מוכנים לשבת בממשלה תחת ראש ממשלה נאשם בשוחד.

גישה שכל מפלגה נורמלית היתה אמורה לקבל על עצמה.

1 hour ago, זיפו said:

גדעון סער אחלה של בנאדם, הבעיה שהוא עשה טעות של טירון לדעתי, לא יוצאים על מנהיג מפלגה שכל השמאל נגדו.

הוא יפסיד בפריימריז.

ביבי צריך ללכת כי הוא רוצה, לא כי מדיחים אותו.

ניר ברקת יושב בשקט ומחכה.. (בשכל)

אני חושב שהוא עשה צעד מאוד חכם.

לדעתי המעמד שלו בליכוד רחוק ממה שהוא היה בשיא, והוא הבין שאם הוא ייצא קטן ויתמוך בביבי הוא יאבד כל סיכוי להיות שחקן פוליטי משמעותי.

בזה שהוא יצא נגד ביבי הוא מסגר את כל השיח הפוליטי-פנימי בליכוד כ"ביבי מול סער" ואת עצמו כמנהיג היחידי שמהווה אלטרנטיבה בימין (בזמן שברקת, אדלשטיין ושאר אנשי הליכוד עומדים במקום).

אין לו סיכוי לנצח בפריימריז מול ביבי, אבל הוא יודע שלא יהיו כאלה בזמן הקרוב (בלתי אפשרי לעשות את זה בתקופה שהוא ביקש - 18 יום).

בינתיים הוא הרוויח סיכוי מזערי להיות ראש ממשלה אם ישיג כמה חתימות בימים הקרובים (את הלגיטמציה הוא יוכל לשאוב מהסירוב הצפוי של ביבי לפריימריז דחופים) ושם את עצמו על המפה כגורם הבולט בליכוד בין כל ה"בינוניים".

אם יש עוד בחירות אני דווקא צופה ירידה של כחול לבן- 

כל הימנים/ליכודניקים שגנץ פיתה להצביע לו, וגילו בבוקר שלמחרת שהם כמעט הביאו לממשלה עם ערבים, יזכרו את זה טוב טוב.

ולטעמי אצביע לזהות אם תרוץ עצמאית, ואם לא אז ליכוד (לא חשבתי שאגיד את זה).

17 דקות לפני, Amit149 said:

אין לו סיכוי לנצח בפריימריז מול ביבי, אבל הוא יודע שלא יהיו כאלה בזמן הקרוב (בלתי אפשרי לעשות את זה בתקופה שהוא ביקש - 18 יום).

בינתיים הוא הרוויח סיכוי מזערי להיות ראש ממשלה אם ישיג כמה חתימות בימים הקרובים (את הלגיטמציה הוא יוכל לשאוב מהסירוב הצפוי של ביבי לפריימריז דחופים) ושם את עצמו על המפה כגורם הבולט בליכוד בין כל ה"בינוניים".

זה התסריט הכי הגיוני, ביבי יסרב לפריימריז וסער ינסה לאסוף 61 חתימות, בימים האחרונים לפני פקיעת התאריך וכשבחירות שלישיות יהיו באופק אז גם בכירים בליכוד יתחילו לרעוד ויאלצו לתמוך בסער.

15 דקות לפני, הנה זה מגיע said:

אם יש עוד בחירות אני דווקא צופה ירידה של כחול לבן- 

כל הימנים/ליכודניקים שגנץ פיתה להצביע לו, וגילו בבוקר שלמחרת שהם כמעט הביאו לממשלה עם ערבים, יזכרו את זה טוב טוב.

ולטעמי אצביע לזהות אם תרוץ עצמאית, ואם לא אז ליכוד (לא חשבתי שאגיד את זה).

תשמע ביבי בקואליציה עם החמאס כבר כמה שנים ומעביר להם פרוטקשן וזה לא מזיז לימנים, לכן אני לא חושב זה שגנץ ניסה להקים ממשלת מיעוט בהכרח יפגע בו.

הליכוד: אם כחול לבן יעמידו יו״ר אחר במקום בני גנץ, נשקול להציע להם להוביל ברוטציה 

הליכוד:

אחרי שלא הצליח להקים ממשלה, בני גנץ מציע להקים ממשלה בראשותו. אם כחול לבן יעמידו יו״ר אחר במקום בני גנץ, נשקול להציע להם להוביל ברוטציה.

קדימה בני, ישראל לפני הכל. 

לא רוצים בחירות שלישיות.

תן לצבי האוזר להוביל.

3 דקות לפני, זיפו said:

הליכוד: אם כחול לבן יעמידו יו״ר אחר במקום בני גנץ, נשקול להציע להם להוביל ברוטציה 

הליכוד:

אחרי שלא הצליח להקים ממשלה, בני גנץ מציע להקים ממשלה בראשותו. אם כחול לבן יעמידו יו״ר אחר במקום בני גנץ, נשקול להציע להם להוביל ברוטציה.

קדימה בני, ישראל לפני הכל. 

לא רוצים בחירות שלישיות.

תן לצבי האוזר להוביל.

אז אני מבין שאם גנץ יזוז הצידה ולפיד יקבל את ההובלה, ביבי ייתן לו להיות ראשון ברוטציה?

אמין.

1 דקה לפני, hairy2hell said:

אז אני מבין שאם גנץ יזוז הצידה ולפיד יקבל את ההובלה, ביבי ייתן לו להיות ראשון ברוטציה?

אמין.

למה לפיד?

צבי האוזר

או שתעשו פריימריז.. אה בעצם אין אצלכם..