Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

1 hour ago, hairy2hell said:

חוץ מבבחירות הקודמות, שהם נכנסו כחלק ממפלגה יותר גדולה ששניסתה לנרמל אותם, אחרי שראש הממשלה, ההגדרה של מה שנחשב הנורמה עכשיו, התחנן שיכניסו אותם, ואפילו היה מוכן לוותר על מנדט אחד במפלגה שלו כדי להכניס אותם.

וזה העניין - שפעם זה היה נחשב כקו אדום, והיום זה משהו שאולי לא מסכימים איתו, אבל מוכנים לשתף איתו פעולה ולנרמל אותו אם המציאות תומכת בכך.

אני לא הייתי משתמש בהשוואה הזו, בעיקר כי אני מבין את הרגישות לנושא, אבל צריך ממש לעצום עיניים כדי להגיד שהוא משווה את הישראלים לנאצים, ולא להבין על מה הוא מדבר. אפשר לא להסכים איתו, אבל ההבנה על מה הוא מדבר היא מאוד ברורה.

אני איתך

1 hour ago, סטלן בטלן השמן said:

זה מה שקורה שנותנים למוסלמים לעשות מה בזין שלהם

לא, זה מה שקורה כשמטפחים שנאה.

אבל - מה זה קשור?

9 hours ago, Krishi said:

והנה שוב יאיר "מזהה התהליכים" גולן משווה אותנו לנאצים. למי שזה לא היה ברור לו מספיק מהנאום הקודם שלו...

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/414563

הוא אדיוט ופרובוקטור בשקל. בושה ששימש בתפקיד כל כך בכיר בצבא ההגנה לישראל.

6 דקות לפני, snufkin said:

אני לא מחסידיו של ביבי אבל הוא לוקח את סער בהליכה בליכוד 

יכול להיות שביבי יקח אבל רואים שהוא בפאניקה מסער לכן הוא זגזג עכשיו בנוגע לפריימריז

סלבה, קרישי ושאר המגיבים, שימו לב לתמלול (מביא את העיקר מבחינתי, אבל השאר נמצא לפני בשרשור)

וזו הנקודה. במקום להוקיע את הגורמים הקיצוניים, ראש הממשלה מעודד אותם.

אני לא חושב שהוא תומך בעמדות הקיצוניות שלהם, לדעתי האישית זה די ברור שזה נבע מצורך פוליטי קר של ביבי.

עוד קטע:

הוא לא אומר שהם נאצים, אלא שיש דמיון בתהליך.

כמו שעיר לעזאזל, גם אני לא הייתי עושה השוואה לנאציזם, אבל אני מבין את הטענה שלו.

אל תהיו דמגוגים ותגידו שזו אמירה שכל הימנים הם נאצים כמו בכותרת של ערוץ 7

26 דקות לפני, Double said:

יכול להיות שביבי יקח אבל רואים שהוא בפאניקה מסער לכן הוא זגזג עכשיו בנוגע לפריימריז

ביבי תמיד בפאניקה זה לא חדש אבל זה אולי אחד הדברים שמשמרים את השלטון בידיו

23 דקות לפני, Shlomix said:

סלבה, קרישי ושאר המגיבים, שימו לב לתמלול (מביא את העיקר מבחינתי, אבל השאר נמצא לפני בשרשור)

אני לא חושב שהוא תומך בעמדות הקיצוניות שלהם, לדעתי האישית זה די ברור שזה נבע מצורך פוליטי קר של ביבי.

עוד קטע:

כמו שעיר לעזאזל, גם אני לא הייתי עושה השוואה לנאציזם, אבל אני מבין את הטענה שלו.

אין דמיון בתהליך ואין שום מקום להשוואה גם בין הימין הקיצוני בישראל לנאצים. 

הוא כבר פעם שניה "מזהה תהליכים" ושמשווה מה שקורה בישראל למה שקרה בגרמניה בעת עליית הנאצים וזה או בגלל שהוא טיפש (פחות סביר) או בגלל שהוא דמגוג שרוצה לקנות קצת אהדה בקרב השמאל הקיצוני. לא סתם הוא נדחק למפלגה הכי קטנה וקיצונית בכנסת. שישאר וישקע שם בשולי החברה הישראלית ושלא יתנו לאמירותיו במה.

33 דקות לפני, Shlomix said:

עוד קטע:

הוא חתיכת חריאט שניסה לצאת מהבור שהוא עצמו כרה והתוצאה שהוא חפר את הבור עוד יותר עמוק. 

הוא השווה יהודים לנאצים, הוא השווה את הימין לנאצים. הוא עשה את זה עכשיו פעם שניה. בשום מצב שום "תהליך" כהגדרתו שקורה במדינת ישראל לא דומה אפילו במאומה למה שקרה אז בגרמניה. דמגוגיה זה להגיד את מה שהוא אמר או לנסות להתפלסף ולהצדיק את הדברים הנוראיים שהוא אמר פה כמו שאתה מנסה לעשות. 

זה שיש גורמים שהוא לא מסכים אותם לא הופך אותם לקיצוניים ובטח לא לנאצים ובטח לא לאיזה תהליכים דמיוניים שקורים במדינת ישראל רק במוחו הקודר והמעוות. 

47 דקות לפני, Krishi said:

הוא השווה יהודים לנאצים, הוא השווה את הימין לנאצים. הוא עשה את זה עכשיו פעם שניה. בשום מצב . 

שאלה: אז אתה משווה בין הימין הקיצוני לנאציזם?

תשובה: חס וחלילה.

:g:

אחלה, תצביע לי על הנקודה שבה הוא אומר במפורש שהימין הם נאצים.

כי בהנחה ולא פיספסתי משהו, והוא לא אמר את זה, אז זה לא אותו היגיון, אלא משהו שאתה מתעקש לפרש בצורה שאתה רוצה כדי אתה לא מסכים לכל ביקורת, למרות שזה היה ברור למה הוא התכוון, וגם למי שלא, הוא הדגיש ומדגיש שוב ושוב למה הכוונה.

שלטון הנאצים זה לא משהו שאסור להזכיר אותו. זה לחלוטין משהו שצריך ללמוד ממנו ולהזהר ממנו. בכל פן בחיים. גם בפן האישי, בחיים שלך, ללמוד כמה קלה הבאנליות של הרשע, וכמה היא יכולה להשפיע על כל אחד.

ככה חונכתי, על ידי סבא ניצול אושוויץ׳. חונכתי שדווקא להמנע מלדבר על זה, שדווקא לרדד את זה נטו לאירוע מבודד בהיסטוריה שאין לו שום השפעה על החיים שלנו עכשיו, זה לבזות את זכרון השואה.

ניתן ללמוד מזה על החיים עכשיו, ניתן להשוות משהו לדבר שקרה אז, ואפשר לעשות את זה מבלי לרמוז שמישהו הוא ****. היו גם כמה דברים ששיניתי בתקופת ההתבגרות אצלי בהתנהגות אחרי שחשבתי לעומק על תהליך ההתדרדרות המוסרית של האזרחים הגרמנים בתקופה אז, ומן הסתם זה לא אומר שהשוותי את עצמי לנאצי.

אני לא הייתי נותן את ההשוואה כאן לתקופת עליית הנאצים לשלטון כמוהו, כי יש דוגמאות יותר טובות וכי אני יודע שזו לא תתקבל בצורה טובה, אבל זו טענה לגיטימית, ולצעוק ישר על זה ״הוא קרא לי ****!״ זה לחלוטין לטמון את הראש באדמה, ולהגיד שאסור להזכיר את התקופה ההיא לגבי מחשבה ביקורתית על החיים כיום זה לחלוטין לרדד את זכרון השואה, לפי מה שאני חונכתי לחשוב על זה.

1 hour ago, snufkin said:

ביבי תמיד בפאניקה זה לא חדש אבל זה אולי אחד הדברים שמשמרים את השלטון בידיו

זה משהו נכון, אריק שרון הגדיר את זה הכי יפה 

3 hours ago, סלבה said:

אילו תהליכים בישראל כל כך מזכירים את גרמניה של שנות ה-30? מה זו הדמגוגיה הזו?

אכיפה מוגברת בכל תחומי החיים כנגד יהודים בלבד.

מעבר לזה שהמפלגה הנאצית לא עלתה לשלטון בצורה דמוקרטית. קצת היסטוריה לא תזיק ליאיר.

יאיר לפיד

יאיר גולן

יאיר נתניהו

בחיים לא אקרא לילד שלי יאיר

14 hours ago, hairy2hell said:

אחלה, תצביע לי על הנקודה שבה הוא אומר במפורש שהימין הם נאצים.

כי בהנחה ולא פיספסתי משהו, והוא לא אמר את זה, אז זה לא אותו היגיון, אלא משהו שאתה מתעקש לפרש בצורה שאתה רוצה כדי אתה לא מסכים לכל ביקורת, למרות שזה היה ברור למה הוא התכוון, וגם למי שלא, הוא הדגיש ומדגיש שוב ושוב למה הכוונה.

שלטון הנאצים זה לא משהו שאסור להזכיר אותו. זה לחלוטין משהו שצריך ללמוד ממנו ולהזהר ממנו. בכל פן בחיים. גם בפן האישי, בחיים שלך, ללמוד כמה קלה הבאנליות של הרשע, וכמה היא יכולה להשפיע על כל אחד.

ככה חונכתי, על ידי סבא ניצול אושוויץ׳. חונכתי שדווקא להמנע מלדבר על זה, שדווקא לרדד את זה נטו לאירוע מבודד בהיסטוריה שאין לו שום השפעה על החיים שלנו עכשיו, זה לבזות את זכרון השואה.

ניתן ללמוד מזה על החיים עכשיו, ניתן להשוות משהו לדבר שקרה אז, ואפשר לעשות את זה מבלי לרמוז שמישהו הוא ****. היו גם כמה דברים ששיניתי בתקופת ההתבגרות אצלי בהתנהגות אחרי שחשבתי לעומק על תהליך ההתדרדרות המוסרית של האזרחים הגרמנים בתקופה אז, ומן הסתם זה לא אומר שהשוותי את עצמי לנאצי.

אני לא הייתי נותן את ההשוואה כאן לתקופת עליית הנאצים לשלטון כמוהו, כי יש דוגמאות יותר טובות וכי אני יודע שזו לא תתקבל בצורה טובה, אבל זו טענה לגיטימית, ולצעוק ישר על זה ״הוא קרא לי ****!״ זה לחלוטין לטמון את הראש באדמה, ולהגיד שאסור להזכיר את התקופה ההיא לגבי מחשבה ביקורתית על החיים כיום זה לחלוטין לרדד את זכרון השואה, לפי מה שאני חונכתי לחשוב על זה.

הוא כן אמר את זה. ימין כזה או אחר, הוא השווה אותם לנאצים. 

אני לא מפרש שום דבר, זה מילים שלו. 

הוא הדגיש שוב ושוב, שהוא משווה אותם לנאצים חחח 

זה מזכיר לו את הנאצים, זה מזכיר לו את העליה של הנאצים, זה מזכיר לו את התהליכים של הנאצים. הכל מזכיר לו נאצים. המומחה מס' אחד לנאצים בעולם. 

אף אחד לא אמר שאסור להזכיר את שילטון הנאצים, רק שלהשוות בין מה שקורה או לא קורה בישראל לנאצים זה מגוחך, זה לא קרוב אפילו בשום סקאלה אפשרית. אם כבר זילות השואה - זה מה שהוא עושה. 

לא טענה לגיטימית, בטח לא לאור ההיסטוריה של העם היהודי עם הנאצים, ולא טענה לגיטימית באופן כללי. אין שום דבר בעולם שיכול להצדיק את ההשוואה שהוא עשה מעבר לפיגור וטמטום מוחלט. אם יהיו פה אי פעם תהליכים כלשהם שיזכירו את הנאצים, אני הראשון שיעשה את זה. רק שהם לא קיימים, אפילו לא קרוב. המה גם שזה מצחיק, כי למה שהוא מתכוון שהוא מזהה תהליכים, הוא מזהה רק מצד אחד של המפה הפוליטית, את מה שקורה בצד השני (שדומה לפי משנתו לנאצים) הוא משום מה מעדיף לא להזכיר.... 

שמאלנים: ביבי מסית מפלג ומשסה את החברה הישראלית!!!11

גם שמאלנים: ההשוואה של יאיר גולן בין חלק מהישראלים לנאצים היא חשובה ומעוררת השראה

You can’t make this shit up

1 hour ago, Krishi said:

הוא כן אמר את זה. ימין כזה או אחר, הוא השווה אותם לנאצים. 

אני לא מפרש שום דבר, זה מילים שלו. 

הוא הדגיש שוב ושוב, שהוא משווה אותם לנאצים חחח 

זה מזכיר לו את הנאצים, זה מזכיר לו את העליה של הנאצים, זה מזכיר לו את התהליכים של הנאצים. הכל מזכיר לו נאצים. המומחה מס' אחד לנאצים בעולם. 

אף אחד לא אמר שאסור להזכיר את שילטון הנאצים, רק שלהשוות בין מה שקורה או לא קורה בישראל לנאצים זה מגוחך, זה לא קרוב אפילו בשום סקאלה אפשרית. אם כבר זילות השואה - זה מה שהוא עושה. 

לא טענה לגיטימית, בטח לא לאור ההיסטוריה של העם היהודי עם הנאצים, ולא טענה לגיטימית באופן כללי. אין שום דבר בעולם שיכול להצדיק את ההשוואה שהוא עשה מעבר לפיגור וטמטום מוחלט. אם יהיו פה אי פעם תהליכים כלשהם שיזכירו את הנאצים, אני הראשון שיעשה את זה. רק שהם לא קיימים, אפילו לא קרוב. המה גם שזה מצחיק, כי למה שהוא מתכוון שהוא מזהה תהליכים, הוא מזהה רק מצד אחד של המפה הפוליטית, את מה שקורה בצד השני (שדומה לפי משנתו לנאצים) הוא משום מה מעדיף לא להזכיר.... 

אמרתי, אז תצביע על איפה הוא אמר את. ולא רמז או משהו שאתה מפרש בכח בצורה מסויימת למרות שהוא מסביר אחרת. אתה אמרת שזה אותו הגיון כמו לקרוא מפורשות למישהו בן זונה ואז להכחיש את זה.

אז אחלה, איפה הוא אמר מפורשות ״הימין הם נאצים״?

ושוב, אפשר להשוות דברים מסויימים למה שקרה בגרמניה בעליית הנאצים לשלטון, מבלי להגיד שישראל מתנהגת כמו הנאצים. זה לחלוטין משהו שצריך ללמוד ממנו כל הזמן, וכל הזמן לראות איך זה משפיע על החיים שלנו. גם הפרטיים. כל הזמן. אמרתי, גם על עצמי עשיתי לא מעט את ההשוואות הללו כשהתבגרתי. הקלות שבה ביצעתי דברים שאני לא מסכים איתם, ואפילו שאני מחשיב רעים, רק כי זה היה הנורמה, זה מה שהסביבה שלי דחפה אליהם. זה אחד מהדברים שלמדתי על עצמי, דווקא מתוך השוואה בילתי פוסקת לתקופה ההיא. ומן הסתם זה לא שהשוואתי את עצמי לנאצי. אז כן, אפשר להשוות דברים שקורים היום במדינה גם לדברים שקרו אז, וללמוד מזה, מבלי להשוות מישהו לנאצי. וכן, זה לא בדיוק אותו דבר, נכון. אף שני דברים בהיסטוריה הם לא אותו דבר, אז? זה לא אומר שאי אפשר להשוות כדי לבקר וללמוד מזה.

ושוב, הייתי משתמש בהשוואה אחרת. לא מוסרית, אלא פרקטית. ואפשר גם אפילו לא להסכים עם המסר או הטענה שלו. לחלוטין לגיטימי, זה שיח, ועוד שיח פוליטי, ומן הסתם יהיו הרבה דעות.  אבל צריך ממש לטמון את הראש באדמה בכח או להיות דמגוג כדי לצעוק על מה שהוא אמר ״אתה קורא לי ****??״

2 דקות לפני, hairy2hell said:

אמרתי, אז תצביע על איפה הוא אמר את. ולא רמז או משהו שאתה מפרש בכח בצורה מסויימת למרות שהוא מסביר אחרת. אתה אמרת שזה אותו הגיון כמו לקרוא מפורשות למישהו בן זונה ואז להכחיש את זה.

אז אחלה, איפה הוא אמר מפורשות ״הימין הם נאצים״?

ושוב, אפשר להשוות דברים מסויימים למה שקרה בגרמניה בעליית הנאצים לשלטון, מבלי להגיד שישראל מתנהגת כמו הנאצים. זה לחלוטין משהו שצריך ללמוד ממנו כל הזמן, וכל הזמן לראות איך זה משפיע על החיים שלנו. גם הפרטיים. כל הזמן. אמרתי, גם על עצמי עשיתי לא מעט את ההשוואות הללו כשהתבגרתי. הקלות שבה ביצעתי דברים שאני לא מסכים איתם, ואפילו שאני מחשיב רעים, רק כי זה היה הנורמה, זה מה שהסביבה שלי דחפה אליהם. זה אחד מהדברים שלמדתי על עצמי, דווקא מתוך השוואה בילתי פוסקת לתקופה ההיא. ומן הסתם זה לא שהשוואתי את עצמי לנאצי. אז כן, אפשר להשוות דברים שקורים היום במדינה גם לדברים שקרו אז, וללמוד מזה, מבלי להשוות מישהו לנאצי. וכן, זה לא בדיוק אותו דבר, נכון. אף שני דברים בהיסטוריה הם לא אותו דבר, אז? זה לא אומר שאי אפשר להשוות כדי לבקר וללמוד מזה.

ושוב, הייתי משתמש בהשוואה אחרת. לא מוסרית, אלא פרקטית. ואפשר גם אפילו לא להסכים עם המסר או הטענה שלו. לחלוטין לגיטימי, זה שיח, ועוד שיח פוליטי, ומן הסתם יהיו הרבה דעות.  אבל צריך ממש לטמון את הראש באדמה בכח או להיות דמגוג כדי לצעוק על מה שהוא אמר ״אתה קורא לי ****??״

די נו אין לי כח לויכוח המפגר הזה. תקרא שוב את הדברים שלו, זה לא משתמע לשתי פנים. 

אם עדיין אתה לא רואה איפה, אז גם אם אני אגיד לך זה לא יעזור. 

הוא השווה ספציפית תהליכים שקרו בגרמניה של אז למה שקורה היום. מה היה אז?.... wait for it... נאצים!

לסיכום, אין שום הצדקה להשוואה הזאת לא משנה כמה תתפתל ותנסה להצדיק את זה. 

On 3.10.2019 at 07:32, החתול הצהוב said:

מה ששעיר אומר ואני גם חושב ככה הוא שמעשית אכן נתניהו רץ לראשות הממשלה, אין על כך כמובן ויכוח.

אבל רשמית - לא. אין מעמד רשמי כזה של "מועמד לראשות הממשלה" כשמדובר בבחירות. זה היה קיים רק 3 פעמים, ב-96, 99 ו-01.

בהקשר הזה, גם האמירה ש"ראש ממשלה מחליפים בקלפי" לא נכונה. העם לא בוחר את ראש הממשלה, הכנסת בוחרת אותו.

On 3.10.2019 at 20:16, Double said:

פחדניהו מפחד מפריימריז מול סער

מישהו קונה את זה ש"ביבי עשה לסער תרגיל"? כי אני יכול לראות איך זה פוגע בביבי שמתחילים לדבר על מועמד מהליכוד שיחליף אותו באופן ריאלי. אני לא יכול לראות איך זה עוזר לו. להיפך, הוא נתן לסער פתח להתבטא בנושא בלי להיות מואשם בחתירה - הוא הרי לא זה שהעלה את רעיון הקדמת הפריימריס, ועד שהרעיון הועלה על ידי ביבי הוא לא התבטא נגדו ואמר שביבי הוא המועמד היחיד של הליכוד לראשות הממשלה. אם ביבי מקיים פריימריס, אין פה שום חתירה.

הוא כל הזמן חוזר ואומר שהליכוד מאוחד, אני אמור להאמין שהסדק הזה הוא מה שביבי תכנן?

2 hours ago, Omer said:

מישהו קונה את זה ש"ביבי עשה לסער תרגיל"? כי אני יכול לראות איך זה פוגע בביבי שמתחילים לדבר על מועמד מהליכוד שיחליף אותו באופן ריאלי. אני לא יכול לראות איך זה עוזר לו. להיפך, הוא נתן לסער פתח להתבטא בנושא בלי להיות מואשם בחתירה - הוא הרי לא זה שהעלה את רעיון הקדמת הפריימריס, ועד שהרעיון הועלה על ידי ביבי הוא לא התבטא נגדו ואמר שביבי הוא המועמד היחיד של הליכוד לראשות הממשלה. אם ביבי מקיים פריימריס, אין פה שום חתירה.

הוא כל הזמן חוזר ואומר שהליכוד מאוחד, אני אמור להאמין שהסדק הזה הוא מה שביבי תכנן?

ברור שזה קשקוש. ביבי רצה להראות שהנתינים מאחוריו ולא צפה את התגובה של סער. התגובה של סער כל כך הלחיצה אותו שבמקום ארגן אירוע 'נשקו יד המלך

Screenshot_20191004-112611_Twitter.jpg