Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

אין שאלה פה, הבחירות הוא בין מפלגת הליכוד למפלגת כחול לבן.

העם יוצא לבחור ראש ממשלה, בנימין נתניהו או בני גנץ/לפיד.

הימין יכול לנצח את הבחירות האלה בקלות, ללא ספק אבל צריך להיות חכמים.

כל מפלגות הימין ברשימה אחת, מראש קובעים את התיקים וכל מה שצריך, רצים ברשימה משותפת אחת ובשקט זה נותן כ- 45 מנדטים(לפי התוצאות האחרונות).

(הליכוד, כולנו, איחוד הימין)

בנט/שקד מצרפים לליכוד.

נוסף ל-45 מנדטים, 18 מנדטים לחרדים, סה"כ 61 מנדטים.

*ללא זהות - אולי פייגלין יהיה חכם ויצטרף גם.

אין לי ספק שכל מפלגות הימין מעדיפות את ביבי כראש ממשלה מאשר גנץ/לפיד.

גם ליברמן כן, אבל הוא פשוט כ"כ שונא חרדים שלא אכפת לו להפיל ממשלה בשביל חוק גיוס מטומטם.

אם נתניהו רוצה כל כך את חוק החיסנות זה מראה שלא בדיוק אין כלום.

גבאי אמר שביבי היה מוכן לוותר על ההתגברות ועל החסינות בשביל שייכנס לממשלה...

די, מיקי זוהר אמר מיד אחרי ההכרזה על הבחירות שזה היה ספין כדי ללחוץ על ליברמן.

גם בעבודה הבינו את זה ולכן דחו מיד לאחר התייעצות קצרה.

אם נתניהו רוצה כל כך את חוק החיסנות זה מראה שלא בדיוק אין כלום.

או שהוא חושב שתופרים לו תיק. זה לא כזה מופרך בהתחשב במקרה עבר ובהאשמות הדי מינוריות שיש נגדו ברוב התיקים וגם בהתחשב בזה שביבי פראנואיד גדול

די, מיקי זוהר אמר מיד אחרי ההכרזה על הבחירות שזה היה ספין כדי ללחוץ על ליברמן.

גם בעבודה הבינו את זה ולכן דחו מיד לאחר התייעצות קצרה.

מיקי זוהר אמר את זה כי המהלך לא יצא לפועל

כל הצעה שפוליטיקאי מציע לפוליטיקאי אחר היא ספין באותה מידה שהיא רצינית, גם מקרה ביבי בוזי וליברמן היה כזה באופן מובהק

גם ליברמן כן, אבל הוא פשוט כ"כ שונא חרדים שלא אכפת לו להפיל ממשלה בשביל חוק גיוס מטומטם.

ליברמן ממש לא שונא את החרדים. עד לא מזמן הוא דווקא היה מקורב מאוד לדרעי ויש לו גם יועצים חרדים.

הבעיה שלו זה ביבי. הוא הבין שאם הוא נכנס לממשלה ומעבירים את כל החוקי חסינות אז הוא מקבל את ביבי לעוד 4 שנים לפחות.

הוא החליט לערבב את הקלפים מחדש.

במצב שנוצר ביבי פשוט לא יספיק להעביר את כל החוקים עד השימוע.

מיקי זוהר אמר את זה כי המהלך לא יצא לפועל

כל הצעה שפוליטיקאי מציע לפוליטיקאי אחר היא ספין באותה מידה שהיא רצינית, גם מקרה ביבי בוזי וליברמן היה כזה באופן מובהק

כחלון הוציא הודעה מיד עם פרסום המגעים שהוא לא מוותר על תיק האוצר.

מכאן שביבי לא בדק אפילו עם השותפים שלו את ההיתכנות של מהלך כזה.

מסקנה: ספין.

אין שאלה פה, הבחירות הוא בין מפלגת הליכוד למפלגת כחול לבן.

העם יוצא לבחור ראש ממשלה, בנימין נתניהו או בני גנץ/לפיד.

הימין יכול לנצח את הבחירות האלה בקלות, ללא ספק אבל צריך להיות חכמים.

כל מפלגות הימין ברשימה אחת, מראש קובעים את התיקים וכל מה שצריך, רצים ברשימה משותפת אחת ובשקט זה נותן כ- 45 מנדטים(לפי התוצאות האחרונות).

(הליכוד, כולנו, איחוד הימין)

בנט/שקד מצרפים לליכוד.

נוסף ל-45 מנדטים, 18 מנדטים לחרדים, סה"כ 61 מנדטים.

*ללא זהות - אולי פייגלין יהיה חכם ויצטרף גם.

אין לי ספק שכל מפלגות הימין מעדיפות את ביבי כראש ממשלה מאשר גנץ/לפיד.

שטויות במיץ.

מי שהצביע כחלון לא יצביע לליכוד(מעטים אולי). כחלון הוא בלוף ושקרן שרימה את בוחריו ואין סיכוי שיצביעו לאפס הזה שוב.

ביבי איבד המון נקודות (וגם מנדטים לדעתי) במערכה הזאת. הוא כבר לא מצטייר כקוסם, אלא ככזה שטובתו האישית לפני המדינה. יהיה ציבור רחב מאוד שיגיד "נמאס לנו" ולא יצביע לו הפעם.

גם העניין עם החסינות ופסקת ההגברות יהדהד חזק בבחירות האלה ויגרום לביבי נזק גדול.

שטויות במיץ.

מי שהצביע כחלון לא יצביע לליכוד(מעטים אולי). כחלון הוא בלוף ושקרן שרימה את בוחריו ואין סיכוי שיצביעו לאפס הזה שוב.

ביבי איבד המון נקודות (וגם מנדטים לדעתי) במערכה הזאת. הוא כבר לא מצטייר כקוסם, אלא ככזה שטובתו האישית לפני המדינה. יהיה ציבור רחב מאוד שיגיד "נמאס לנו" ולא יצביע לו הפעם.

גם העניין עם החסינות ופסקת ההגברות יהדהד חזק בבחירות האלה ויגרום לביבי נזק גדול.

בעניין החסינות אני איתך. אבל ממש לא בעניין חוק ההתגברות שזה מה שאני כימני מאוד רוצה שיעבור (או שיקחו את הכוח שבג"צ לקח לעצמו)

כחלון הוציא הודעה מיד עם פרסום המגעים שהוא לא מוותר על תיק האוצר.

מכאן שביבי לא בדק אפילו עם השותפים שלו את ההיתכנות של מהלך כזה.

מסקנה: ספין.

אני אוהב את זה שכשזה מסתדר עם הפוזיציה, פתאום אפשר להאמין לכל מה שפוליטיקאים אומרים

פוליטיקאים שולחים כל יום בערך בלוני ניסוי לאוויר. תפסו? אחלה, לא תפסו? נגיד שזה ספין/נכחיש. זה לא פעם ראשונה שזה קורה, אולי פעם 400

בכל מקרה אם נזרום עם הראש שלך, אני בטוח שבמקרה שגבאי מסכים ביבי אומר "חחחחח סתם ספין, אני מעדיף ללכת לבחירות ולזיין את עצמי בתחת". הגיוני מאוד

שטויות במיץ.

זה ה שאומרים כל הזמן "הפעם הוא יאבד קולות ויהיה לו נזק וכו'" וזה לא קורה. מתי תבינו שיש בישראל דמוגרפיה ויש גוש גדול שכנראה בחיים לא יצביע למפלגות שאינן מהגוש/מתחייבות להמליץ על נתניהו (או ראש ימין אחר אבל כרגע זה נתניהו וסביר שזה ישאר בטווח הקרוב). לכן כשנתניהו מתייג את ליברמן עכשיו כ"חלק מגוש השמאל" יהיה מעניין לראות איך זה ישפיע.

אני אוהב את זה שכשזה מסתדר עם הפוזיציה, פתאום אפשר להאמין לכל מה שפוליטיקאים אומרים

פוליטיקאים שולחים כל יום בערך בלוני ניסוי לאוויר. תפסו? אחלה, לא תפסו? נגיד שזה ספין/נכחיש. זה לא פעם ראשונה שזה קורה, אולי פעם 400

בכל מקרה אם נזרום עם הראש שלך, אני בטוח שבמקרה שגבאי מסכים ביבי אומר "חחחחח סתם ספין, אני מעדיף ללכת לבחירות ולזיין את עצמי בתחת". הגיוני מאוד

לא מאמין לכל מילה, ואין לי אינטרס בנושא, מה אכפת לי שזה אמיתי או לא?

האמירה של זוהר מסתדרת עם העובדות. אם גבאי מסכים ללכת עם ביבי, עדיין אין לו ממשלה כי כחלון נוטש אותו. אין היתכנות למהלך כזה.

יש כמה דברים שמוסיפים פיקנטריה

הטמטום של כחלון / מה יעלה בגורלו של איווט / בנט שקד ופייגלין ומה יקרה איתם / הבלאגן בעבודה / האם כחול לבן יצליחו להציג יכולת דומה או שתפסו יום.

זה נראה כאילו כל הדברים האלה פשוט יגרמו לביבי לקבל עוד איזה 4 מנדטים ועמדה הרבה יותר נוחה להרכבת קואליציה אבל כבר ראינו שאי אפשר לצפות כלום מראש..

ברמה האסטרטגית כחלון עשה את המהלך המתבקש מבחינתו, הוא בקושי עבר את אחוז החסימה ואף אחד לא מבטיח לו שיעבור שוב, החבירה לליכוד מבטיחה לו שיעבור את אחוז החסימה וכנראה שבמידה והליכוד ינצח הוא ימשיך להחזיק בתיק האוצר. גם ברמה האישית אני מבין את הכעס שלו, במשך 4 שנים הוא עצר כל ניסיון לעשות אפילו שינוי מינורי בבית המשפט העליון וכולם בתקשורת ובשמאל מחאו לו כפיים וקראו לו "השומר של הדמוקרטיה" ובסוף הצביעו לגנץ.

לא מאמין לכל מילה, ואין לי אינטרס בנושא, מה אכפת לי שזה אמיתי או לא?

האמירה של זוהר מסתדרת עם העובדות. אם גבאי מסכים ללכת עם ביבי, עדיין אין לו ממשלה כי כחלון נוטש אותו. אין היתכנות למהלך כזה.

לא שזה משנה משהו כבר, אבל רק מתקן,אם גבאי מסכים הייתה לביבי קואליציה גם בלי כחלון של 62.

ביבי הולך חזיתית על הראש של ליברמן ומתחילה למתג אותו השמאל וכלא חלק מגוש הימין יריב לוין אמר שהם לא יכניסו אותו לממשלה הבאה וכו'. אני מניח שהם יעשו קמפיין נגדו גם בתקשורת הרוסית. מעניין אם ואיך זה ישפיע.

הקמפיין של נתניהו רק יחזק את ליברמן

לא חושב. מצביעי ליברמן הם ימין. וכל מי שמצביע לו (99%) רוצים את ביבי ראש ממשלה וממשלת ימין. אם ביבי מוחק אותו, הוא בבעיה.

השמאל/מרכז לא יצביעו לו, כמו שלא הצביעו לפייגלין. הם יצביעו שבטית לעבודה ובעיקר לכחול לבן.

ליברמן יצטרך לקוות שהבייס הרוסי-מבוגר שלו לא יושפע יותר מידי מהקמפיין של ביבי.