Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

לפני15 שעות , NewGeneration said:

דווקא די בטוח שגוש מפלגות ציוניות שמנהיגהם הצהירו שהם לא ישבו תחת ממשלת ביבי* יהיה גדול יותר מגוש מפלגות שהצהירו שיתמכו בביבי. האתגר כמו תמיד יהיה היום שאחרי, איך יסדרו את כל הפאזל הזה, במיוחד אם 3 המפלגות הגדולות בגוש נגד ביבי;  סער, לפיד ובנט יהיו צמודים זה לזה במס' המנדטים, כל אחד ירצה לתבוע לעצמו את הכתר, מישהו מהם יהיה חייב לוותר על האגו, כי ביבי בקו השני יבין שהאדמה רועדת תחת רגליו ולדעתי אפילו ירחיק לכת במסע הפיתויים לשבור מישהו בגוש השני ויהיה מוכן להציע רוטציה כשהוא השני ולא הראשון, בנט בקלות יוכל להתפתות, השאלה גם פה האם בכלל נגיע לסרט הזה, מבחינת שרל'ה להעניק לבנט את ראשות הממשלה זה סדין אדום. איך שאני רואה את זה בסוף החלום האישי של לפיד להיות ראש ממשלה יכריעו את הדד-לוק המטורף שאנחנו נמצאים בו כבר במשך שנתיים, מה יגבר בו יותר החלום להיות ראש ממשלה או הרצון העז להעיף את ביבי בכל מחיר, כי אם הוא יבחר באופציה השנייה, הדרך לממשלה לאומית ליברלית בנוסח סער-בנט סלולה

*בנט אומנם לא פוסל את נתניהו, אבל בתור אחד שמכריז רשמית שהוא רץ לראשות ממשלה, דה פקטו במשחקי הרכבת הממשלה הוא ממוצב בגוש נגד ביבי.

כמה מנדטים אתה חושב שיביא בנט וכמה סער?

אם לגנץ יש טיפה שכל בראש הוא בולע כל צפרדע שביבי יזרוק עליו ולא הולך לבחירות עד שהוא יהפוך לראש ממשלה. כי בחירות בשבילו יהיו כמו התאבדות פוליטית. המפלגה שלו בקושי תעבור את אחוז החסימה.

עכשיו שסער פרש והקים מפלגה חדשה זה גם יהיה האינטרס של הליכוד. 

למרות שעדיין, לדעתי, סער עשה טעות. בכל מקרה הקולות שהוא יקבל, יהיו אותם קולות שעוברים ממפלגות מרכז/שמאל קדימה ואחורה. לא רואה את זה משפיע יותר מדי על הגוש של ליכוד/חרדים שבתוספת של בנט (שיראה שאין לו סיכוי להיות ראש ממשלה) יקימו ממשלה. 

7 דקות לפני, Krishi said:

אם לגנץ יש טיפה שכל בראש הוא בולע כל צפרדע שביבי יזרוק עליו ולא הולך לבחירות עד שהוא יהפוך לראש ממשלה. כי בחירות בשבילו יהיו כמו התאבדות פוליטית. המפלגה שלו בקושי תעבור את אחוז החסימה.

למרות שעדיין, לדעתי, סער עשה טעות. בכל מקרה הקולות שהוא יקבל, יהיו אותם קולות שעוברים ממפלגות מרכז/שמאל קדימה ואחורה. לא רואה את זה משפיע יותר מדי על הגוש של ליכוד/חרדים שבתוספת של בנט (שיראה שאין לו סיכוי להיות ראש ממשלה) יקימו ממשלה. 

אתה לא באמת מאמין שבאיזה שהיא מציאות בעולם ביבי ייתן לגנץ להיות ראש ממשלה

1 hour ago, Mentel said:

אתה לא באמת מאמין שבאיזה שהיא מציאות בעולם ביבי ייתן לגנץ להיות ראש ממשלה

אני מאמין שעכשיו זה לא אינטרס של הליכוד ללכת לבחירות. ושהם יעדיפו אם כבר להפיל את הממשלה אז בשלב מאוחר יותר (אולי אפילו רק אחרי שיגיע תורו של גנץ). 

אני פשוט אומר שמבחינת גנץ זה הסיכוי היחיד שלו כי אם הוא ילך עכשיו לבחירות לא יהיה לו שום סיכוי בכלל. ככה עוד יש לו תקווה.

בשני המקרים אין לו סיכוי לראש ממשלה. מספר שרים בליכוד כבר אמרו בפירוש שהמפלגה לא מתכוונת לקיים את הרוטציה

(בטענה שכחול לבן הפרו ראשונים את ההסכם)

גנץ גוויה פוליטית כבר שום דבר לא יעזור לו. לגבי ביבי גם הוא בצרות, מאמין שסער לוקח 4 מנדטים מהליכוד. לכן לא רואה אופציה שלביבי יהיה 61 עם החרדים ובנט

On 14.12.2020 at 01:30, קמאנן said:

כולכם לא בכיוון, או אולי אתם שטופי מוח של התקשורת. אני אתן כדוגמה את גדעון סער, ואת כמות המנדטים שהסקרים מנבאים לו:

1. מה הרשימה של סער?

2. מה המצע של סער? מה השקפת עולמו בעניין החינוך, חברה? איך הוא הולך לשפר את מצבה הכלכלי של ישראל? שוק הדיור? תקווה לצעירים? צמצום פערים? מה החזון שלו (ולא, לדבר על ממלכתיות זה לא חזון מבחינתי)? ועוד מלא שאלות שצריך לשאול.

במקום זה שואלים אותו על לא ביבי כן ביבי, ועוד אומרים שהוא יקבל מעל 15 מנדטים, ועל בסיס זה אונסים את המציאות. מדינה מפגרת.

ושוב פעם לגבי הדיון הזה של ימין מול שמאל. אין כזה דבר היום. אם ביבי עצמו לוקח את ההגדרות האלה, מערבל אותם וטוען שליברמן וסער הם שמאל, אז כל ההגדרות האלה מבוטלות. ואם אני אלך על הקו הזה, ביבי עצמו הוא לא ימין ולא שמאל, סתם איש שיווק משובח ומנהל גרוע. 

יש שמרנים מול ליברלים. וכל מי שלא הבין את זה עדיין יבין את זה עוד 20 שנה.

1. מה הרשימה של הליכוד? עדיין לא יודעים אם יהיו פריימריז בכלל. לבנט אולי מילוי הרשימה יהיה סוג של שדה מוקשים (כי הוא פונה גם לימין היותר רדיקלי וגם למרכז, ואופן מילוי הרשימה יכול לאכזב את אחד הצדדים), אבל לסער זה לא בעיה, ויכול רק להרים אותו.

2. מה המצע של הליכוד? אין כזה. נכון, אפשר להגיד ששופטים לפי ההתנהלות הנוכחית, אבל גם סער לא חדש בפוליטיקה, ואפשר גם לפשוט אותו לפי זה.

ושלא תבין אותי לא נכון - אני לא תומך בסער ולא מחזיק ממנו בצורה יוצאת דופן, ובטח שלא רואה בתור התקווה הגדולה, אבל בהקשר של הדברים שהעלתה, הוא לא שונה ממפלגות אחרות.

לפני15 שעות , Krishi said:

במידה ובנט הוא אכן לשון המפתח (כמו שנראה כרגע שיהיה) וגם סער וגם ביבי יציעו לו רוטציה, עם מי נראה לך שהוא יילך?

אין אם בצדק ובין אם לא, יש כרגע לסער יתרון על ביבי - תדמית של מישהו שימלא את ההסכמים הקואליציונים שלו, מה שביבי איבד.

ובכל מקרה, אם לגנץ יש שכל בראש הוא מפזר את הכנסת היום ולא מחכה לשבוע הבא. דווקא ללכת לבחירות יהיה התאבדות פוליטית עבורו. כרגע הם בקושי עוברים את אחוז החסימה, אם הם ידחו את הבחירות הם בוודאות לא יעברו את אחוז החסימה. זה מהלך שאפילו חצי מהח״כים של כחול לבן לא בעדו, אז סביר להניח שהאלקטורט שלהם חצוי בצורה דומה.

כשכל כך הרבה כוחות מכל רחבי הקשת הפוליטית, כולל שותפים קואליציוניים טבעיים ואפילו פיגורות משמעותיות מהמפלגה שלך מתאחדים כדי להיפטר ממך, זה אומר דרשני. ימיו של ביבי בשלטון ספורים.

לפני1 שעה , ravid said:

כשכל כך הרבה כוחות מכל רחבי הקשת הפוליטית, כולל שותפים קואליציוניים טבעיים ואפילו פיגורות משמעותיות מהמפלגה שלך מתאחדים כדי להיפטר ממך, זה אומר דרשני. ימיו של ביבי בשלטון ספורים.

ביבי לא יהיה ראש ממשלה רק כשהוא יפרוש בעצמו

לפני5 שעות , החתול הצהוב said:

אני חושב שגנץ גם לא ממש רצה במלוא כוחו להיות רוה"מ בכלל

מסכים, נראה לי שזה היה אפילו די קונצנזוס מלכתחילה. 

לפני3 שעות , ravid said:

זה תלוי בשיטה כאן. נניח והולכים לבחירות, האם ביבי נשאר ראש ממשלה עד שתקום ממשלה חדשה? (כפי שהיה במערכות בחירות הקודמות, עם ממשלת המעבר הזו)

כי אני לא רואה איך יכולה לקום ממשלה ללא ביבי וזה אומר ללא הליכוד, כאשר כל השאר מסוכסכים בינם לבין עצמם והדבר היחידי שמאחד ביניהם זה השנאה לביבי.

לפיד לא ישב עם החרדים, בנט לא ישב עם ליברמן, ונראה שמי שהכי "בסדר" מבחינת כולם כרגע הוא גדעון סער, כי הוא פשוט לא צבר לעצמו מספיק אויבים, אבל אני לא רואה את כל השאר מסכימים לשבת תחתיו, שלא לומר אחד עם השני באותה ממשלה.

במצב הזה עד שביבי לא מתפטר לא תקום ממשלה אחרת. חלופה אחרת היא בנושא המשפטי שלו, אבל גם שם אני לא רואה איזשהי התקדמות. אני לא עו"ד אבל אני גם לא חושב שהוא אשם מבחינה פלילית.

לפני13 שעות , ravid said:

אני שומע את זה כבר חמש שנים לפחות 

21 דקות לפני, סלבה said:

למה אין לפוליטיקאים מוזיקת כניסה ומשחקי תאורה במקרים כאלה?

סטון קולד מיקי חיימוביץ', או איזה גונג וחושך.

אהבתי