Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

29 דקות לפני, nirc2 said:

בסדר, אז יש לו דעה אחרת מהרוב, כולל שלי. אז?

זה לא עניין של דעה. יש הבדל בין דעה להטרלה. 95% מההודעות שלו ברוב הנושאים זה הטרלות ולא מהיום.

16 hours ago, העמית הצהוב said:

מי מחליט מה דחוף?

אני חושב שנשיאת בית המשפט העליון, אבל אני לא בטוח. 

(מעבר לשר המשפטים, שהוא גם רשאי לקבוע בעצמו כאמור) 

אני רק 2 שאלות

1.ביבי הופך אותנו לדיקטטורה וכל זה סבבה.

ביבי יחיה לנצח? ביבי בא ממפלגה לא דמוקרטית שהכריזה על מנהיג נאור שאין להחליפו?

2.לגנץ יש 61 ממליצים, יש לו מניעה כלשהי להקים ממשלה משום שיולי אדלשטיין מונע כינוס של הכנסת? 

57 דקות לפני, Echoes said:

אני רק 2 שאלות

1.ביבי הופך אותנו לדיקטטורה וכל זה סבבה.

ביבי יחיה לנצח? ביבי בא ממפלגה לא דמוקרטית שהכריזה על מנהיג נאור שאין להחליפו?

2.לגנץ יש 61 ממליצים, יש לו מניעה כלשהי להקים ממשלה משום שיולי אדלשטיין מונע כינוס של הכנסת? 

1. שום דיקטטורה ושום נעליים.
ביבי לא יחיה לנצח, אל תדאג. הליכוד היא מפלגה דמוקרטית שנערכים בה בחירות חופשיות, מה שאי אפשר להגיד על כחול לבן, אגב.

2. ממליצים זה אחלה, אבל הוא צריך גם קואליציה. וכדי שתהיה קואליציה צריך גם הסכם קואליציוני שמגדיר את מדיניות הממשלה, יעדיה, מטרות העל, מדיניות פנים וחוץ. אתה רואה בעתיד הקרוב שמגיעים להסכם מדיניות כזה שסבבה גם עיימן אודה ואחד טיבי וגם עם אביגדור ליברמן ואורלי לוי? להגיד לנשיא "רקלאביבי" זה קל וסבבה, להגיע להסכמה עם המפלגות הערביות על המשך מדיניות ישראל באיו"ש - קצת פחות.

3. לפי החוק, ברגע שיש ממשלה חדשה יש גם הצבעה על יו"ר הכנסת ואיוש הועדות הפרלמנטריות. קודם כל צריך להשביע ממשלה. אם לכחול לבן יש ממשלה, מחר בבוקר יש יו"ר חדש ו-ועדות כנסת. בלי ביבי, בלי שמיבי, בלי יולי, בלי שמולי. אה, אז איפה הממשלה הזו שלכם? בחירת יו"ר כנסת חדש כיום ואיוש הועדות על ידי רוב לעומתני לממשלה כיום ישתק את המדינה והמצב לא ישתפר אף פעם, כי כחול לבן לא יכולה להקים ממשלה (ע"ע סעיף 2).
ממשלת הליכוד לא תוכל להעביר שום החלטה, גם כזו מצילת חיים, רק בגלל השנאה לביבי, ובמקרה החירום שעומד כאן לפנינו, טובת האזרחים והמדינה קצת יותר חשובה מהרק לא ביבי החולני שלהם. באירופה מתייחסים לזה כעל המשבר הגדול ביותר מאז מלחמת העולם השנייה, הבורסות בארה"ב קורסות, העולם בוער, ורק פה משחקים בקקי פוליטי קטן.

אחלה יולי אדלשטיין.

57 דקות לפני, Echoes said:

מה מנע ממנו עד כה לכנס אותה? ולמה זה קורה רק אחרי שמאיימים בבג"ץ ושהיועץ המשפטי של הכנסת כותב לו מכתב חריף בנושא?

תומך רק במתווה של כינון ממשלת חירום-קורונה, או הקפאת ההליך הפוליטי עד לתום המשבר ולאחריה חזרה למצב הנוכחי.

מקווה מאוד שלא תקום ממשלת אחדות עכשיו(אפילו ללא רוטציה), הצורך בבחירות רביעיות עכשיו קריטי יותר מתמיד לאור ההשתוללות של בג"ץ. זה פשוט לא יאמן, אפרופו כאלו שרוצים לזעוק #גונבים לנו את הדמוקרטיה.

5 hours ago, העמית הצהוב said:

מה מנע ממנו עד כה לכנס אותה? ולמה זה קורה רק אחרי שמאיימים בבג"ץ ושהיועץ המשפטי של הכנסת כותב לו מכתב חריף בנושא?

האמת זה מצחיק, מנסים להכריח אותו לכנס את הכנסת ולהקים ועדות כדי להחליף אותו. ולו יש את האפשרות החוקית לא לעשות את זה. אגב מה שבאמת מצחיק, חלק מאותם אנשים בכחול לבן ששינו את החוק שיו"ר הכנסת ממשיך מהממשלה הקודמת עד לבחירת יו"ר חדש (במקום שיו"ר הכנסת יהיה הח"כ הכי ותיק בכנסת כמו שהיה לפני) ובעצם הצביעו לבחירתו של אדלשטיין כיו"ר הכנסת מתלוננים עכשיו שהוא נשאר בתפקידו ולא הולך חח

אהבתי גם שהיועמ"ש של הכנסת "החליט" שהוא צריך לעשות את זה בכל מקרה. כי מי שקובע בתאכלס זה היועמ"ש ולא... הנציג הנבחר בכנסת. פשוט הזיה.

אם כחול לבן רוצים לשחק משחקים מלוכלכים ולשנות חוקים כדי למנוע מהיריבים שלהם להתמודד נגדם בבחירות אז גם ליולי אדלשטיין מותר. 

זה כמובן אם לא מאמינים לו שהוא פשוט מנסה לשמור על מנהל תקין ולמנוע מחטפים אנטי דמוקרטיים. 

35 דקות לפני, Krishi said:

האמת זה מצחיק, מנסים להכריח אותו לכנס את הכנסת ולהקים ועדות כדי להחליף אותו. ולו יש את האפשרות החוקית לא לעשות את זה. אגב מה שבאמת מצחיק, חלק מאותם אנשים בכחול לבן ששינו את החוק שיו"ר הכנסת ממשיך מהממשלה הקודמת עד לבחירת יו"ר חדש (במקום שיו"ר הכנסת יהיה הח"כ הכי ותיק בכנסת כמו שהיה לפני) ובעצם הצביעו לבחירתו של אדלשטיין כיו"ר הכנסת מתלוננים עכשיו שהוא נשאר בתפקידו ולא הולך חח

כבר היה לנו את דיון התמיכה בחוק לגבי ראש ממשלה וכתבי אישום לא? :)

2 דקות לפני, העמית הצהוב said:

כבר היה לנו את דיון התמיכה בחוק לגבי ראש ממשלה וכתבי אישום לא? :)

לא זוכר כבר,

אבל אמרתי שאין לי בעיה עקרונית לגבי זה שהם רוצים לחוקק את החוק. אם מותר להם אז מותר להם.

אבל גם לאדלשטיין מותר. 

1 hour ago, Krishi said:

לא זוכר כבר,

אבל אמרתי שאין לי בעיה עקרונית לגבי זה שהם רוצים לחוקק את החוק. אם מותר להם אז מותר להם.

אבל גם לאדלשטיין מותר. 

אדלשטיין אמר שהכנסת תתכנס ביום שני הקרוב, אז נראה מה יהיה שם. יהיה מעניין

1 דקה לפני, העמית הצהוב said:

אדלשטיין אמר שהכנסת תתכנס ביום שני הקרוב, אז נראה מה יהיה שם. יהיה מעניין

חח כן, זה בטוח

2 hours ago, Krishi said:

אהבתי גם שהיועמ"ש של הכנסת "החליט" שהוא צריך לעשות את זה בכל מקרה. כי מי שקובע בתאכלס זה היועמ"ש ולא... הנציג הנבחר בכנסת. פשוט הזיה.

להזיה הזאת קוראים הפרדת רשויות והיא מאוד מאוד חשובה

3 דקות לפני, ravid said:

להזיה הזאת קוראים הפרדת רשויות והיא מאוד מאוד חשובה

לא לא, להזיה הזאת קוראים שלטון פקידים והיא הדבר הכי אנטי דמוקרטי שיכול להיות.

איזה הפרדת רשויות יש בין היועץ המשפטי של הכנסת ליו"ר הכנסת? חח הם באותה רשות

9 hours ago, Echoes said:

לא שזה מה שמונע להקים ממשלה, יש עוד קשיים בדרך לשם, אבל רק לצורך הפרוטוקול - 

כן - יש מניעה כזו. הצעת אמון זה הצעת חוק לכל דבר. כלומר, כדי להצביע על זה, צריך לכנס את הכנסת. אם יו״ר הכנסת מונע כינוס כזו, אי אפשר להצביע על הקמת ממשלה.

4 hours ago, Krishi said:

אם כחול לבן רוצים לשחק משחקים מלוכלכים ולשנות חוקים כדי למנוע מהיריבים שלהם להתמודד נגדם בבחירות אז גם ליולי אדלשטיין מותר. 

זה כמובן אם לא מאמינים לו שהוא פשוט מנסה לשמור על מנהל תקין ולמנוע מחטפים אנטי דמוקרטיים. 

אבל... יולי אלדשטיין הוא לא הנציג הנבחר בכנסת. כל הקטע זה שהוא לא נבחר, ורוצים לבחור אחד.

אחרת היה מדובר בתהליך הדדחת יו״ר, ולזה אין כבר מספיק קולות.

1 דקה לפני, hairy2hell said:

לא שזה מה שמונע להקים ממשלה, יש עוד קשיים ברך לשם, אבל רק לצורך הפרוטוקול - 

כן - יש מניעה כזו. הצעת אמון זה הצעת חוק לכל דבר. כלומר, כדי להצביע על זה, צריך לכנס את הכנסת. אם יו״ר הכנסת מונע כינוס כזו, אי אפשר להצביע על הקמת ממשלה.

'קשיים'.. אין לו ממשלה! מספיק עם השקר הזה. הוא במו"מ עם ביבי כי הוא יודע שבחירות רביעיות הם מתרסקים

2 דקות לפני, hairy2hell said:

אבל... יולי אלדשטיין הוא לא הנציג הנבחר בכנסת. כל הקטע זה שהוא לא נבחר, ורוצים לבחור אחד.

אחרת היה מדובר בתהליך הדדחת יו״ר, ולזה אין כבר מספיק קולות.

מה הכוונה לא? עשו בחירות בכנסת, בחרו בו. אפילו שינוי חוק לפני זה שיקבע שהוא ימשיך להיות יו"ר הכנסת באופן קבוע גם לאחר בחירות עד לבחירת יו"ר אחר בעת כינון ממשלה. 

4 דקות לפני, Zizou said:

'קשיים'.. אין לו ממשלה! מספיק עם השקר הזה. הוא במו"מ עם ביבי כי הוא יודע שבחירות רביעיות הם מתרסקים

קשיים כי זה חלק מהמו״מ. יכול להיות שהוא יקים ממשלה ויכול להיות שלא, אין לי מושג, אני לא רואה את העתיד וכרגע זו ההגדרה הכי מדוייקת.

לצורך העניין, כרגע למשל יש לו את הקולות להקמת ממשלה, כי יש יותר ח״כים מהימין שבבידוד ולא יכולים להצביע, ואם מחר מכנסים את הכנסת להצבעה, זה יעבור. הוא לא יעשה את זה (לפי מה שאני מאמין), אבל זה אפשרי. או שיכול להיות שהח״כים המתנגדים ישנו את דעתם עקב המצב. או יתפטרו. או יהיו פורשים בימין. או הכל יכול להיות.

יש לו 28 ימים להקמת ממשלה, והוא ינסה להקים בזמן הזה, נראה.

6 דקות לפני, Krishi said:

מה הכוונה לא? עשו בחירות בכנסת, בחרו בו. אפילו שינוי חוק לפני זה שיקבע שהוא ימשיך להיות יו"ר הכנסת באופן קבוע גם לאחר בחירות עד לבחירת יו"ר אחר בעת כינון ממשלה. 

בחרו בו כחבר כנסת. הוא לא יו״ר כנסת נבחר, אלא זמני עד שייבחר אחד קבוע לכנסת הנוכחית.

Just now, hairy2hell said:

בחרו בו כחבר כנסת. הוא לא יו״ר כנסת נבחר, אלא זמני עד שייבחר אחד קבוע לכנסת הנוכחית.

נראה לי שהתבלבלת.

זמני זה מושג יחסי. מן הסתם שהוא זמני כי מתישהו הוא יפרוש או יבחרו מישהו אחר במקומו. אבל עד אז הוא הכי קבוע שיש. 

האם בחרו בו להיות יו"ר הכנסת לפני כמה שנים? כן.

האם החוק אומר שהוא ימשיך להיות יו"ר הכנסת עד אשר ייבחר יו"ר אחר? כן.

אז מה הכוונה "זמני" פה לא הבנתי. הוא יו"ר הכנסת נקודה. לא "זמני", לא "מעבר", לא כל שטות אחרת. 

4 דקות לפני, hairy2hell said:

ומי בוחר יו"ר כנסת חדש? הממשלה. אם רוצים להחליף אותו, קודם כל שיקימו ממשלה. אני גם לא מבין מה כל כך דחוף, אם במילא אין להם ממשלה, זה רק מראה שהכל בלוף.

5 דקות לפני, hairy2hell said:

קשיים כי זה חלק מהמו״מ. יכול להיות שהוא יקים ממשלה ויכול להיות שלא, אין לי מושג, אני לא רואה את העתיד וכרגע זו ההגדרה הכי מדוייקת.

לצורך העניין, כרגע למשל יש לו את הקולות להקמת ממשלה, כי יש יותר ח״כים מהימין שבבידוד ולא יכולים להצביע, ואם מחר מכנסים את הכנסת להצבעה, זה יעבור. הוא לא יעשה את זה (לפי מה שאני מאמין), אבל זה אפשרי. או שיכול להיות שהח״כים המתנגדים ישנו את דעתם עקב המצב. או יתפטרו. או יהיו פורשים בימין. או הכל יכול להיות.

יש לו 28 ימים להקמת ממשלה, והוא ינסה להקים בזמן הזה, נראה.

הוא לא יקים ממשלה כי הוא יודע שזאת התאבדות פוליטית (גם אם היה רוצה הוא לא מסוגל, כי ברגע האמת לא יהיה לו את הרוב למהלך הזה)

הוא יודע שעדיף לו ממשלת אחדות. הבוחרים שלו יכעסו שהוא מפר את ההבטחה לשבת עם ביבי (כמו שאחרים כועסים שמפר את ההבטחה לגבי הרשימה המשותפת, הוא חתיכת מפגר שנתן הבטחות שלא יכול לקיים, וזה היה ידוע הרי), אבל אחרי תקופה מסויימת שתקבע, הוא יהיה ראש הממשלה, וזה חתיכת הישג עבור בן אדם ללא שום כישורים אמיתיים להיות ראש ממשלה וללא ניסיון פוליטי בכלל.

אחרי קנדציה כראש ממשלה הוא יוכל לגשת לבחירות הבאות במעמד אחר לגמרי.

30 דקות לפני, DoW said:

ומי בוחר יו"ר כנסת חדש? הממשלה

לא הכנסת מצביעה למינוי יו"ר כנסת?

עריכה - מתוך ויקיפדיה כי כבר התחלתי לפקפק בעצמי ממש:

יושב-ראש הכנסת נבחר על ידי מליאת הכנסת בהצבעה גלויה, בפרק הזמן שבין השבעת חברי הכנסת לבין הקמת הממשלה. [2]