Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

3 דקות לפני, אדביסי said:

בכל מקרה הליכוד כבר הפכו את זה לפוליטי מהר מאוד והוציאו את הודעת "הוא מיהר לדבר עם תומכי המחבלים אבל עדיין לא השיב לנתניהו" הקבועה.

קיצר... שום הפתעה מנתניהו, גם עכשיו הוא לא הצליח להיות כנה ולחשוב על טובת המדינה, מה חדש.

ועדיין אני רוצה ממשלת חירום. המדינה בקריסה.

@Mentel תחת איזה תנאים אתה מקבל ממשלת חירום? תהיה מוכן שנתניהו יכהן ראשון עם רוטציה?

המצב האבסורדי של רה"מ מכהן שצפוי לו משפט עוד 5 ימים עדיין יישאר על קנו.

אתה בעצמך אומר, המדינה בקריסה.

לדעתי התנאים הם ממשלת חירום (אם דגש על החירום) שתאפשר התמודדות מלאה של מדינת ישראל עם המשבר הבריאותי והכלכלי שכבר נמצא בעיצומו - ללא התעסקות בפוליטיקה מפלגתית.

ממשלה כזאת בעת הנוכחית צריכה להיות תחת ראש הממשלה המכהן על מנת לאפשר את הרציפות התפקודית הנדרשת. כנראה שמצב כזה ידרוש חקיקה שתגדיר הקפאה של תהליך הבחירות לתקופת הזמן שמדינת ישראל מטפלת במשבר.

יתרה מכך, למרות שהייתי נגד בצורה משמעותית - גם פתיחת המשפט של ראש הממשלה צריכה להידחות עד לאחר סיום המשבר.

מי יודע - אולי תהליך שכזה יוביל את נתניהו לסיים את שרכו הפוליטית לאחר פיתרון המשבר.

22 דקות לפני, hairy2hell said:

מה שמעניין את ביבי זה פוליטיקה, או המאבק בקורונה?

כי הקורונה לא מבחינה בין יהודים לערבים, ותתקוף את כל פלגי הארץ. אם מקימים ממשלת חירום שכל מטרתה היא להלחם בקורונה, ואז לחזור בדיוק לאותה נקודה של חוסר הסכמה כמו עכשיו, כמו שביבי בעצמו אמר,

אז צריך להכניס גם את המשותפת לממשלה. או לכל הפחות לשבת איתם על זה.

אחרי זה שיחזור להתנגד להם. שוב, כמו שביבי אמר שצריך לעשות.

למה לא? למה להכניס לזה פוליטיקה?

ההתנגדות למשותפת זה "פוליטיקה"?! תגיד אתה שפוי? אלו מחבלים ותומכי מחבלים. זה אוייב פר אקסלנס. חותרים תחת כל הבסיס של מדינת היהודים. מזדהים סאופן מוחלט עם האוייב. 

מסרבים לכנות את חמאס אירגון טרור ומהללים את חיזבאללה ונאסרלה, טיבי היה היועץ של עראפת זה שאחראי לאין ספור פיגועים ויש לו דם על הידיים של עשרות יהודים. בשארה כיוון פאקינג טילי חיזבאללה ועדין משמש כאב הרוחני של בל"ד. עודה גינה החלטה של מדינות ערב להגדיר את חיזבאללה אירגון טרור והילל את נאסראללה על כך שהוא גיבור(!) 

אתה אמיתי? פוליטיקה? תסתכל בעיניים למשפחות השכולות שיקירהם נרצחו בידי מי שהרשימה הזאת תומכת בו במילים ובמעשים ותגיד להם "פוליטיקה". סליחה, אבל אני חייב : אתה חתיכת אפס מאופס!

1 דקה לפני, אדביסי said:

ומי האנשים האלה?

יש משפט שאני אוהב והוא על ראש הגנב בוער הכובע עכשיו תעשה עם זה מה שאתה רוצה.

3 דקות לפני, Darwin said:

יש משפט שאני אוהב והוא על ראש הגנב בוער הכובע עכשיו תעשה עם זה מה שאתה רוצה.

רק בריאות אם זה מה שאתה באמת חושב.

ואני לא מכיר את האוהד של הפועל, אבל גם בלי להכיר אני בטוח שהוא לא חושב ככה.

שחררו מהמחשבה שמי שלא מסכים עם הדעות הפוליטיות שלכם (או חלילה וחס, מצביע למרצ) הוא שונא ישראל מטורף שרוצה להשמיד את המדינה.

4 דקות לפני, Mentel said:

אתה בעצמך אומר, המדינה בקריסה.

לדעתי התנאים הם ממשלת חירום (אם דגש על החירום) שתאפשר התמודדות מלאה של מדינת ישראל עם המשבר הבריאותי והכלכלי שכבר נמצא בעיצומו - ללא התעסקות בפוליטיקה מפלגתית.

ממשלה כזאת בעת הנוכחית צריכה להיות תחת ראש הממשלה המכהן על מנת לאפשר את הרציפות התפקודית הנדרשת. כנראה שמצב כזה ידרוש חקיקה שתגדיר הקפאה של תהליך הבחירות לתקופת הזמן שמדינת ישראל מטפלת במשבר.

יתרה מכך, למרות שהייתי נגד בצורה משמעותית - גם פתיחת המשפט של ראש הממשלה צריכה להידחות עד לאחר סיום המשבר.

מי יודע - אולי תהליך שכזה יוביל את נתניהו לסיים את שרכו הפוליטית לאחר פיתרון המשבר.

מסכים עם הכל למרות שזאת גלולה מרה לבלוע.

נקווה שזה באמת יקרה.

המדינה יותר חשובה מהכל, וכרגע המצב קטסטרופה.

1 דקה לפני, snufkin said:

ההתנגדות למשותפת זה "פוליטיקה"?! תגיד אתה שפוי? אלו מחבלים ותומכי מחבלים. זה אוייב פר אקסלנס. חותרים תחת כל הבסיס של מדינת היהודים. מזדהים סאופן מוחלט עם האוייב. 

מסרבים לכנות את חמאס אירגון טרור ומהללים את חיזבאללה ונאסרלה, טיבי היה היועץ של עראפת זה שאחראי לאין ספור פיגועים ויש לו דם על הידיים של עשרות יהודים. בשארה כיוון פאקינג טילי חיזבאללה ועדין משמש כאב הרוחני של בל"ד. עודה גינה החלטה של מדינות ערב להגדיר את חיזבאללה אירגון טרור והילל את נאסראללה על כך שהוא גיבור(!) 

אתה אמיתי? פוליטיקה? תסתכל בעיניים למשפחות השכולות שיקירהם נרצחו בידי מי שהרשימה הזאת תומכת בו במילים ובמעשים ותגיד להם "פוליטיקה". סליחה, אבל אני חייב : אתה חתיכת אפס מאופס!

תחליט, מדובר על ממשלה רגילה, או ממשלת חירום?

אם זה ממשלה רגילה, כחול לבן הרי לא יישבו תחת ביבי.

אם זו ממשלת חירום שמטרתה היחידה היא להלחם בקורונה, ולא להתעסק בשאר הפוליטיקה, צריך לאפשר כניסה אליה לכל המפלגות שרוצות להלחם בקורונה,

עם דגש גדול על מפלגה ערבית ומפלגה חרדית, 2 אוכלוסיות שונות שצריכות טיפול יותר מדוייק לתרבות שלהם כדי לעזור להלחם בקורונה שם.

תהיה דעתך עליהם מה שתרצה, כמו שביבי אמר - זה חירום, צריך להלחם בקורונה ולא להתעסק בפוליטיקה, ואחרי זה תחזור לאותה נקודה כמו שאתה עכשיו. 

3 דקות לפני, snufkin said:

פשוט כלימה ובושה מה שאתה חושף לנו כאן, היתכן שכל השנים האלו ראש הממשלה שלנו שיתף פעולה עם כל הגורמים העוינים האלו שציינת?? אין לי מילים טעטע

njgy5mkjm22v.jpeg

אנטישמים שחותרים תחת המדינה ותומכים בגלוי בטרור זאת לא פוליטיקה.

שאתה ביציע של הפועל כשאתם מקבלים את השלישי, איך זה מרגיש? 

אז גם את הניה ונסראללה אפשר להכניס לממשלה כי זה "פוליטיקה"?! אתה עד כדי כך אדיוט או עושה את עצמך? ההתנגדות לרשימה המשותפת אינה "פוליטיקה" אלא הגנה על החיים של היהודים במדינה היחידה שיש להם. ששמחים בפיגועי טרור ושסופרים לטובה כל אזרח וחייל שהאוייב הורד לך? שלא מוכנים לקבל את עצם העובדה שאתה יהודי במדינה יהודית ריבונית? אתה עד כדי כך אימבציל ולא מסוגל לתפוס את ההבדל בין אוייב ששואף להרוג איתך ולא מסתיר את זה לבין יריבות פוליטית?  אתה ציני או באמ. מפגר?

או שאתה אוהד הפועל אפס שבא לכאן סתם להדליק בכוונה?!

וצודקים אלו מעלי, זו תגובתי האחרונה לפרובוקציות שלך יחתיכת מטומטם לך מפה!

לא מבין את ההתרגשות. אנחנו חוזים בפרפורי הגסיסה האידיאולוגיים האחרונים של השמאל הציוני. האירוע הפוליטי בעל ארבע הראשים הוא כרגע מט לנפול לאחר שביצע רצף בלתי נתפס של טעויות - השנאה הוציאה אותם מדעתם. אחד מנהל מדינה תחת משבר פוליטי מקומי ומשבר בריאותי עולמי, ושלושה רמטכ"לים לשעבר עסוקים ברקיחת תרגילים פוליטיים ובהצבת אולטימטום באמצעות צירוף הרשימה המשותפת על תומכי הטרור שבה לממשלת חירום הכרחית וחשובה מאין כמוה בהתחשב בנסיבות הנוכחיות.

49 דקות לפני, Darwin said:

אל תענו לקומוניסט הזבל הזה.

יותר גרוע שעונים לטרול הדביל. הקומוניסט לפחות אומר שהוא כזה.

43 דקות לפני, NewGeneration said:

פשוט כלימה ובושה מה שאתה חושף לנו כאן, היתכן שכל השנים האלו ראש הממשלה שלנו שיתף פעולה עם כל הגורמים העוינים האלו שציינת?? אין לי מילים טעטע

njgy5mkjm22v.jpeg

הקמפיין שאתה עושה לגנץ מטורף. אשכרה פתחת יוזר בשביל זה.

1 hour ago, hairy2hell said:

אבל זה לא הדרישה של ביבי. הוא אמר ממשלת חירום של כל המפלגות הציוניות.

כלומר לכל הפחות, הוא בונה על להשאיר את הגוש שלו, בהנחה שליברמן לא יישב עם החרדים והעבודהמרצ לא עם סמוטריץ׳, אבל גם אם כן, אחלה.

אם הוא קורא לכולם להתאחד, למה לא למשותפת? למה להכניס פוליטיקה לממשלת חירום? אתה לא חושב שלטיבי, בתור הרופא היחיד עד כמה שאני יודע בכנסת, יש מה לתרום למשרד הבריאות בעת המשבר הזו? מה עם דרכים לעזור להתמודד עם המשבר בציבור הערבי בישראל? זה חלק מהמשבר, וצריך להתאחד כדי לטפל בזה, לא?

כמו שביבי אמר, אחרי ממשלת החירום לחזור לאותה נקודה בדיוק של חוזר ההסכמה. מסכים?

אבל נגיד שרק כחול לבן והליכוד - בחירום להחליף שר בריאות? שר אוצר? שר ביטחון?

כל אלו יתחלפו ברגע שתושבע ממשלה. כל אלו רלוונטיים לשעות חירום לא פחות מראש ממשלה.

מפלגה של תומכי מחבלים לא צריכה להיות בכנסת לא בעתות שלום לא בחירום לא בשום שלב שיזדיינו לנו מהמדינה ושיקחו אותך איתם. 

1 hour ago, אדביסי said:

הוא צודק.

ביבי בעצם מבקש אחדות אבל בתנאים הראשוניים שלו. יעני כל הבלוק שלו בפנים אבל הגוש של גנץ? לא כל כך מהר.

זה שידביק לזה טייטלים של "אחדות" לא ישנה את זה. תרגיל פוליטי וכרגיל נתניהו רוצה להכתיב את הנראטיב. שום דבר חדש.

@Mentel בפעם הראשונה ושנייה גנץ יזם אחדות, וגם עכשיו לפיד והנדל הזמינו את נתניהו לאחדות.

צריך לזכור שזה מתנגש עם הקמפיין בחירות שלהם, הם לא מוכנים לשבת עם בן אדם שיש לו כתבי אישום, אולי לתקופה קצובה בממשלת חירום? נחכה ונראה.

איזה תנאים? לא לתת לרשימת תומכי מחבלים להיות שותפה לעתיד המדינה? אחלה תנאי שצריך להיות תקף כל הזמן בכל מצב בכל מקום ביום שעה ויום. 

17 דקות לפני, מכביסט לעד said:

יותר גרוע שעונים לטרול הדביל. הקומוניסט לפחות אומר שהוא כזה.

הקמפיין שאתה עושה לגנץ מטורף. אשכרה פתחת יוזר בשביל זה.

אם היית באמת עוקב אחרי ההודעות שלי היית רואה שלא הזכרתי את השם גנץ יותר מ5 פעמים וגם זה בלחץ מתוך עשרות הודעות שהספקתי לכתוב כאן מאז שנרשמתי לפורום

אני אוהד מכבי עם מנוי, אם לא הקורונה בשמחה הייתי נפגש כאן עם הביביסטים ביציע שחושבים שלא יכול להיות שיש כזו תופעה של ימנים שסולדים ומוקיעים את הרודן נתניהו. היה לי חשוב להצטרף כי אני מרגיש שמדינת ישראל נמצאת בשעת חירום שהיא לא הייתה בו מעולם, בפעם הראשונה בהיסטוריה מאז קום המדינה יש לנו ראש ממשלה מכהן עם 3 כתבי אישום, אני חושב שזה צו השעה לכל אדם שרואה עצמו דמוקרט להוקיע ולקרוא תיגר על הסיטואציה הזו שמכתימה את כל הדבר הנפלא שבנינו כאן במדינה. כל יום שהרודן נמצא על הכיסא בזמן שהוא מנהל את תיקיו בבית משפט, זה עוד יום שחור למדינת ישראל, זה שם אותנו בשורה אחת עם מדינות כמו רוסיה וטורקיה, שרוקנו מכל תוכן את המושג דמוקרטיה והפכו את השליט להיות חסין מהכל

2 hours ago, hairy2hell said:

אבל זה לא הדרישה של ביבי. הוא אמר ממשלת חירום של כל המפלגות הציוניות.

כלומר לכל הפחות, הוא בונה על להשאיר את הגוש שלו, בהנחה שליברמן לא יישב עם החרדים והעבודהמרצ לא עם סמוטריץ׳, אבל גם אם כן, אחלה.

אם הוא קורא לכולם להתאחד, למה לא למשותפת? למה להכניס פוליטיקה לממשלת חירום? אתה לא חושב שלטיבי, בתור הרופא היחיד עד כמה שאני יודע בכנסת, יש מה לתרום למשרד הבריאות בעת המשבר הזו? מה עם דרכים לעזור להתמודד עם המשבר בציבור הערבי בישראל? זה חלק מהמשבר, וצריך להתאחד כדי לטפל בזה, לא?

כמו שביבי אמר, אחרי ממשלת החירום לחזור לאותה נקודה בדיוק של חוזר ההסכמה. מסכים?

אבל נגיד שרק כחול לבן והליכוד - בחירום להחליף שר בריאות? שר אוצר? שר ביטחון?

כל אלו יתחלפו ברגע שתושבע ממשלה. כל אלו רלוונטיים לשעות חירום לא פחות מראש ממשלה.

הכי הצחיק אותי בהודעה הזאת זה שטיבי הרופא יציל את המדינה ואת משרד הבריאות

הוא הרי גניקולוג, אז יש לו הרבה מה לתרום במלחמה בקורונה. doh.gif

1 hour ago, NewGeneration said:

njgy5mkjm22v.jpeg

הופה תראו מי התעורר... 

אהבתי את כל הסעיפים שהוספת פה, רק שהם לא רלוונטים למצב כיום. 

ב-95 אמנם היה שיתוף פעולה, רק שזה היה שיתוף פעולה חד פעמי, כמו שיש שיתוף פעולה בחוקים שונים בין מפלגות שונות שלא קשורות לנושא היהודי-ערבי. ביבי לא נבחר לראשות הממשלה אחרי זה, ולא נשען על המפלגות הערביות להקמת ממשלה. לדעתי ביבי טעה אז, אבל זה עדיין לא אותו הדבר.

ב97 ו-98 הוא בעצם המשיך את הסיכומים של אוסלו שהוא היה מחוייב לכבד כמובן. 

ב-2005 להצבעה שלו ולהצבעה של המפלגות הערביות אין שום קשר. 

ב-2009 זה שקר, לא היה צריך שום גוש חוסם. גוש הימין קיבל יותר מנדטים והוא מונה לראשות הממשלה בלי שום תמיכה של הערבים. אולי הכוונה הייתה ל2008 אז המפלגות הערביות לא תמכו בלבני וגרמו להליכה לבחירות. אבל זה שוב, רחוק מאוד ממה שרשום פה ולא דומה למה שקורה כיום. 

כל מה שרשום ב-2019 זה כבר סתם שקרים ברובם או עיוות של הדברים. 

6 דקות לפני, DoW said:

הכי הצחיק אותי בהודעה הזאת זה שטיבי הרופא יציל את המדינה ואת משרד הבריאות

הוא הרי גניקולוג, אז יש לו הרבה מה לתרום במלחמה בקורונה. doh.gif

אתה יודע איך עובדים לימודי רפואה? אתה לא לומד גניקולוגיה, אתה לומד רפואה כללית 7 שנים, כולל סטאז׳ של שנה, ורק אז מתחיל התמחות (כמו גניקולוגיה) שלוקחת כמה שנים, שאפילו חלק גדול מזמן ההתמחות אתה מחוייב להעביר במחלקות שהן לא המחלקה שלך, כדי להכיר לעומק את הפרקטיקה של כל ענפי הרפואה.

גניקולוג הוא רופא לכל דבר.

1 דקה לפני, AvielMaccabi4 said:

חחחחחחחח בגלל שהוא עם תואר ברפואה הוא יכול לתרום לסיום המשבר ממשרד הבריאות, לא מאמין שהבאת את זה כטיעון בעד,  איזה טיפש

אני אומר שבשעת חירום רפואית, הוא האדם המוכשר ביותר בכנסת לעמוד בראש תיק הבריאות.

אחרי זה, אפשר לדון אם בשעת שגרה הוא אדם עם דעות שאתה רוצה שיהיה שם. אבל לא בשעת חירום, שזה מה שביבי הצהיר שזה הזמן.

30 דקות לפני, NewGeneration said:

אם היית באמת עוקב אחרי ההודעות שלי היית רואה שלא הזכרתי את השם גנץ יותר מ5 פעמים וגם זה בלחץ מתוך עשרות הודעות שהספקתי לכתוב כאן מאז שנרשמתי לפורום

אני אוהד מכבי עם מנוי, אם לא הקורונה בשמחה הייתי נפגש כאן עם הביביסטים ביציע שחושבים שלא יכול להיות שיש כזו תופעה של ימנים שסולדים ומוקיעים את הרודן נתניהו. היה לי חשוב להצטרף כי אני מרגיש שמדינת ישראל נמצאת בשעת חירום שהיא לא הייתה בו מעולם, בפעם הראשונה בהיסטוריה מאז קום המדינה יש לנו ראש ממשלה מכהן עם 3 כתבי אישום, אני חושב שזה צו השעה לכל אדם שרואה עצמו דמוקרט להוקיע ולקרוא תיגר על הסיטואציה הזו שמכתימה את כל הדבר הנפלא שבנינו כאן במדינה. כל יום שהרודן נמצא על הכיסא בזמן שהוא מנהל את תיקיו בבית משפט, זה עוד יום שחור למדינת ישראל, זה שם אותנו בשורה אחת עם מדינות כמו רוסיה וטורקיה, שרוקנו מכל תוכן את המושג דמוקרטיה והפכו את השליט להיות חסין מהכל

אני לא ממעריציו של ביבי, אבל רודן? התיקים הללו מאוד מפוקפקים מכיוון שהם תקדימיים. אני די בטוח שכל ראש ממשלה בעבר היה בקשר עם עיתונאים ומו"לים וקיבל סיקור חיובי בתמורה למשהו. 

אם יצליחו להביא הוכחות בפרשת המניות / צוללות זה סיפור אחר.

3 דקות לפני, Krishi said:

הופה תראו מי התעורר... 

אהבתי את כל הסעיפים שהוספת פה, רק שהם לא רלוונטים למצב כיום. 

ב-95 אמנם היה שיתוף פעולה, רק שזה היה שיתוף פעולה חד פעמי, כמו שיש שיתוף פעולה בחוקים שונים בין מפלגות שונות שלא קשורות לנושא היהודי-ערבי. ביבי לא נבחר לראשות הממשלה אחרי זה, ולא נשען על המפלגות הערביות להקמת ממשלה. לדעתי ביבי טעה אז, אבל זה עדיין לא אותו הדבר.

ב97 ו-98 הוא בעצם המשיך את הסיכומים של אוסלו שהוא היה מחוייב לכבד כמובן. 

ב-2005 להצבעה שלו ולהצבעה של המפלגות הערביות אין שום קשר. 

ב-2009 זה שקר, לא היה צריך שום גוש חוסם. גוש הימין קיבל יותר מנדטים והוא מונה לראשות הממשלה בלי שום תמיכה של הערבים. אולי הכוונה הייתה ל2008 אז המפלגות הערביות לא תמכו בלבני וגרמו להליכה לבחירות. אבל זה שוב, רחוק מאוד ממה שרשום פה ולא דומה למה שקורה כיום. 

כל מה שרשום ב-2019 זה כבר סתם שקרים ברובם או עיוות של הדברים. 

טוב לפחות אתה מודה שבחלק מהמקרים כן היו סיכומים, ובחלק שלא נוח לך פשוט החלטת לקטלג את זה כ"שקר" או כ"משהו מינורי ולא רלוונטי".

אז יפה קרישי, אנחנו מתקדמים, ביבי שיתף פעולה עם הערבים, גנץ מתכוון לפי הפרסומים ללכת עם זה צעד קדימה, אל תיבהל, לא כמה צעדים קדימה, רק צעד אחד, תמיכה מבחוץ, זה לא "ממשלה עם ערבים" אין להם תפקידים, אין להם סיי, הרודן סתם מפחיד אותכם, אתה זוכר בשביל עסקה טובה עם הפרקליטות הוא צריך להישאר דבוק לכיסא בבלפור, אז מה לא עושים בשביל זה. גם אם בתסריט האימים שהרודן מפחיד אותכם שהערבים יאיימו על גנץ בהפלת ממשלה כשהוא יקח החלטות בטחוניות שהם לא יאהבו, הרי אם באמת המדינה כל כך חשובה לביבי הוא הרי ירוץ להתייצב לצד גנץ באותן החלטות בטחוניות וממש לא יתייצב לצד הערבים כשהם יחליטו להפיל ממשלה בגלל צעדים או החלטות שהם לא יאהבו. אתה רואה, אפוקליפסה לא תהיה לנו כאן, מדינת ישראל תמשיך לתפקד ולשגשג גם אם הערבים יצביעו בהצבעה חד פעמית בעד הקמת ממשלה בראשות גנץ

30 דקות לפני, NewGeneration said:

טוב לפחות אתה מודה שבחלק מהמקרים כן היו סיכומים, ובחלק שלא נוח לך פשוט החלטת לקטלג את זה כ"שקר" או כ"משהו מינורי ולא רלוונטי".

אז יפה קרישי, אנחנו מתקדמים, ביבי שיתף פעולה עם הערבים, גנץ מתכוון לפי הפרסומים ללכת עם זה צעד קדימה, אל תיבהל, לא כמה צעדים קדימה, רק צעד אחד, תמיכה מבחוץ, זה לא "ממשלה עם ערבים" אין להם תפקידים, אין להם סיי, הרודן סתם מפחיד אותכם, אתה זוכר בשביל עסקה טובה עם הפרקליטות הוא צריך להישאר דבוק לכיסא בבלפור, אז מה לא עושים בשביל זה. גם אם בתסריט האימים שהרודן מפחיד אותכם שהערבים יאיימו על גנץ בהפלת ממשלה כשהוא יקח החלטות בטחוניות שהם לא יאהבו, הרי אם באמת המדינה כל כך חשובה לביבי הוא הרי ירוץ להתייצב לצד גנץ באותן החלטות בטחוניות וממש לא יתייצב לצד הערבים כשהם יחליטו להפיל ממשלה בגלל צעדים או החלטות שהם לא יאהבו. אתה רואה, אפוקליפסה לא תהיה לנו כאן, מדינת ישראל תמשיך לתפקד ולשגשג גם אם הערבים יצביעו בהצבעה חד פעמית בעד הקמת ממשלה בראשות גנץ

זה לא שלא נוח לי ובגלל זה קיטלגתי כשקר. כי זה פשוט שקר. 

לדוגמא מינוי מבקר מהמדינה, מוזמן למשל לקרוא פה:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001288134

אני אצטט לך מהכתבה:

סיעת חד"ש-תע"ל מסרה: "חברי חד"ש-תע"ל הצביעו פה-אחד למען מועמד האופוזיציה גיורא רום. אנחנו מחויבים להתנגד לשלטון נתניהו ולשומרי הסף מטעמו. כחול לבן צריכה לבחון מי שבר שורות אצלה, במקום לתלות אשמה בחברי הכנסת הערבים. דבריו של יועז הנדל, לפיהם אנו פועלים התיאום עם נתניהו, הם יהירים ומתנשאים, והוא האחרון שיכול להטיף לנו מוסר".

או הדיבורים על זה שביבי שלח אנשים לדבר עם הערבים כדי להקים ממשלה צרה. קודם כל, לביבי היו 60 מנדטים, אז צרה היא לא. הוא גם לא ביקש שום דבר, אלא הם פנו אליו והציעו הימנעות מהצבעה נגדו כדי שיקים ממשלה של 60 ח"כים ובתמורה הציגו כל מיני דרישות, שהוא פסל על הסף, פיזר את הכנסת והלך לעוד בחירות. 

זה שתמשיך לקרוא לו רודן לא הופך אותו לכזה או אותך לחכם יותר. הוא נבחר בהצבעה דמוקרטית, זה שקשה לך לקבל את ההצבעה הזאת זאת בעיה שלך. אם כבר מדברים על רודנים, יש לך את גנץ את לפיד את ליברמן שהם נערי הפוסטר של הרודנים בפוליטיקה הישראלית.

לגבי השיתוף פעולה עם המפלגות הערביות, ההבדל הוא מה זה ענק ותהומי.  ממשלת גנץ שנתמכת ע"י הרשות המשותפת תהיה כפופה לכל הגחמות שלהם גם בשביל התמיכה הראשוני ובעיקר בהמשך כדי שתמשיך להתקיים ולא תיפול ישר. מבין? זה ממש לא אותו הדבר כמו להצביע לאיזה משהו חד פעמי כשיש אינטרס משותף שזה, מה לעשות, קורה בפוליטיקה גם בין אויבים. המצב הראשון זה מצב שאסור שיקרה.  ואין צורך בכלל להגיע למצב כזה מלכתחילה לא יום אחד ולא יומיים. 

הסיפור של גנץ נגמר, תקלוט את זה. הוא וכל המפלגת ליצנים שלו גמרו. לא יהיה להם עתיד. לקחו הימור וקיבלו בראש.

On 11.3.2020 at 15:16, חבסוס said:

בתור אחד שהצביע להם הם תקעו לי סכין בגב. אני יודע שכולם משקרים בפוליטיקה, אבל אחרי שאמרו אחד אחרי השני שלא ישתפו פעולה עם הרשימה הם בגדו בחלק גדול מתומכיהם.

לא יודע כבר במי לתמוך. מצד אחד לא רוצה שמאל ערבי ומצד שני לא רוצה ימין חרדי.

נתקל לאחרונה בהרבה כמוך.. אנסה לעזור לך לחדד את הבנת הכח של הקול שלך, מלמעלה, באופן הכי שטחי שאפשר, כפי שאני עושה. בתקווה שבפעם הבאה תנצל אותו בחכמה.

1. 6.74 מליון יהודים. 6.74 מליון ואחת דעות. זכותך לבחור לקדם כל אידאולוגיה/רעיון/אינטרס/רצון/דודא.

2. עקרונות יסוד בסיסיים בהצבעתך: א. לשקול אך ורק מפלגות שתומכות בציביון היהודי והדמוקרטי. או להצביע למחבלים ואז ההצבעה היא קלה. ב. לכבד את דעת הרוב מתוך הקבוצה שלך מסעיף קודם(א), כלומר לכבד את אחים שלך שחושבים אחרת ממך, את תוצאות הבחירות ואת הכח היחסי שזכית בהם ועם זאת לצפות גם מהצד ה״המנצח״, לשלב אותך בקואליצייה ולהשפיע מבפנים.

3. הבחירות הן בעצם משאל עם על הדרך ומידת ההשפעה של הפלגים השונים במדינת היהודים. אבל המסגרת היא המדינה היהודית והדמוקרטית.

תרגול:

הצבעת למפלגה יהודית ודמוקרטית עם מצע מסויים-שממליצה על גנץ? 

אתה כן יכול לצפות מהם לכבד את החלטת רוב האחים שלך וללכת לאחדות תחת ביבי. אתה כן יכול לצפות מהחרדים להצטרף לקואליצייה גם הם ולכבד את אחיהם היהודים. אם יבחרו שלא, זכותם, אבל חבל בשביל הציבור החשוב שלהם. ואתה כן יכול לצפות מהמפלגה שלך להשפיע ככל האפשר על המדיניות ולקבל תיקים חשובים בהתאם לגודלה. 

הצבעת למפלגה יהודית ודמוקרטית עם מצע מסויים שממליצה על ביבי?

אתה כן יכול לדרוש מכח״ל והשאר לכבד את החלטת הרוב ולא להחרים את הקול שלך. ואתה כן צריך לצפות מביבי להעניק לכח״ל את מידת ההשפעה לה היא ראויה בהתאם לגודלה, מבפנים.

בחיים. אבל בחיים. אל תסחט/תאיים על אחים שלך עם אויבים. אל תשבור שתיקה. אל תבגוד בשבט.

כוחות האופל השואפים לנתק את הזהות היהודית מהמדינה מתרבים והסתננו חזק לתוך הכנסת ושאר גופים דומיננטיים כגון הפרקליטות, המשטרה ובתי המשפט. על הציבור היהודי להתנהג כאגרוף אחד , להתפשר, לזהות את הגורמים הנגועים והסחיטים וליישר קו עם הרוב. 

שורה תחתונה: מאמין שעד הבחירות הבאות תקום מפלגה שלפחות לפני הבחירות תקלע לדעותיך. כי אין ואקום. אולם אני במקומך לא הייתי לוקח סיכונים עם שחקנים חדשים וחשודים. כרגע נראה שהדרך היחידה שלך להגשים את תפיסת עולמך היא להצביע ליכוד ולהקטין את מידת ההשפעה של הפלגים החרדים. 

זו דעתך וזו זכותך. כרגע נראה ששאר המפלגות היהודיות שאינן ליכוד, נגועות באינטרסים זרים ולא מכבדות את האצבעות שמכירות בישראל כיהודית ודמורקרטית, אותן אצבעות שברובם הצביעו מחל/ביבי.

24 דקות לפני, Krishi said:

זה לא שלא נוח לי ובגלל זה קיטלגתי כשקר. כי זה פשוט שקר. 

לדוגמא מינוי מבקר מהמדינה, מוזמן למשל לקרוא פה:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001288134

אני אצטט לך מהכתבה:

סיעת חד"ש-תע"ל מסרה: "חברי חד"ש-תע"ל הצביעו פה-אחד למען מועמד האופוזיציה גיורא רום. אנחנו מחויבים להתנגד לשלטון נתניהו ולשומרי הסף מטעמו. כחול לבן צריכה לבחון מי שבר שורות אצלה, במקום לתלות אשמה בחברי הכנסת הערבים. דבריו של יועז הנדל, לפיהם אנו פועלים התיאום עם נתניהו, הם יהירים ומתנשאים, והוא האחרון שיכול להטיף לנו מוסר".

או הדיבורים על זה שביבי שלח אנשים לדבר עם הערבים כדי להקים ממשלה צרה. קודם כל, לביבי היו 60 מנדטים, אז צרה היא לא. הוא גם לא ביקש שום דבר, אלא הם פנו אליו והציעו הימנעות מהצבעה נגדו כדי שיקים ממשלה של 60 ח"כים ובתמורה הציגו כל מיני דרישות, שהוא פסל על הסף, פיזר את הכנסת והלך לעוד בחירות. 

זה שתמשיך לקרוא לו רודן לא הופך אותו לכזה או אותך לחכם יותר. הוא נבחר בהצבעה דמוקרטית, זה שקשה לך לקבל את ההצבעה הזאת זאת בעיה שלך. אם כבר מדברים על רודנים, יש לך את גנץ את לפיד את ליברמן שהם נערי הפוסטר של הרודנים בפוליטיקה הישראלית.

לגבי השיתוף פעולה עם המפלגות הערביות, ההבדל הוא מה זה ענק ותהומי.  ממשלת גנץ שנתמכת ע"י הרשות המשותפת תהיה כפופה לכל הגחמות שלהם גם בשביל התמיכה הראשוני ובעיקר בהמשך כדי שתמשיך להתקיים ולא תיפול ישר. מבין? זה ממש לא אותו הדבר כמו להצביע לאיזה משהו חד פעמי כשיש אינטרס משותף שזה, מה לעשות, קורה בפוליטיקה גם בין אויבים. המצב הראשון זה מצב שאסור שיקרה.  ואין צורך בכלל להגיע למצב כזה מלכתחילה לא יום אחד ולא יומיים. 

הסיפור של גנץ נגמר, תקלוט את זה. הוא וכל המפלגת ליצנים שלו גמרו. לא יהיה להם עתיד. לקחו הימור וקיבלו בראש.

הפעם האחרונה שביבי קיבל את המנדט מהעם היה ב2015, הממשלה מתפקדת כבר שנה וחצי רק מתוקף חוק "רציפות הממשלה", אין לה אמון מהעם ולראיה כבר 2 מערכות בחירות רצופות רה"מ המכהן לא מצליח להשביע ממשלה חדשה. ותבין, המהות ונקיון הכפיים מעניינים אותי יותר מהפרסונה, לא באמת אכפת לי מי האיש שיחליף את נתניהו, אם הסיפור של גנץ גמור או לא, כל מה שאני ורוב אזרחי ישראל רוצים זה שלא יהיה לנו רודן על כיסא רה"מ