Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

59 דקות לפני, ששון הצהוב said:

כן

לוחמי צוות שלי ביחידה, וזוג ברזל שלי 14 שנה במילואים

מצביעים לרשימה המשותפת

וגם חייל שלי ז"ל שנפל בעופרת יצוקה

שלא נדבר על הגששים הבדואים שמחרפים את נפשם יותר מכל לוחם יהודי או לא יהודי

ויש פה אוהדי ביתר שבשם תורת הגזע מכנים אותם משת"פים הבנת?

1.קודם כל תסכים איתי שיש פער עצום  בין חברי הכנסת הערביים התומכי טרור ההיטלריסטים לבין הציבור שהם מייצגים בכמעט כל דבר, בסדר היום, ברצון לנהל חיים אזרחיים, להשתלב וכו'.

2.בעופרת יצוקה לא היו ותקן אותי אם אני טועה חללים שהם ערבים אבל כן היו דרוזים שכל הימין מחשיב אותם לאחים.

3.למה אתה טוען שהגששים מחרפים נפשם יותר מכל לוחם יהודי או לא יהודי? יש יותר סכנה להיות גשש מאשר כל לוחם אחר שנכנס לעזה או יוצא לפעולות אחרות? בבקשה הסבר.

הבעיה שיש לי עם אנשים כמוך היא שבשלב מסויים איבדתם את הכבוד העצמי והפכתם לפי מיליון יותר רגישים למה שאומרים על הערבים מאשר על ציבור יהודי אחר כשלעיתים יש ביניכם כאלה שמובילים את הקול נגד הציבור היהודי האחר. איפה לעזאזל הכעס שלך כשתוקפים את אחיך לנשק היהודים? או שאין כאלה וכל הצוות שלך הם בדואים וערבים מכפר קאסם.

1 hour ago, ששון הצהוב said:

כן

לוחמי צוות שלי ביחידה, וזוג ברזל שלי 14 שנה במילואים

מצביעים לרשימה המשותפת

וגם חייל שלי ז"ל שנפל בעופרת יצוקה

שלא נדבר על הגששים הבדואים שמחרפים את נפשם יותר מכל לוחם יהודי או לא יהודי

ויש פה אוהדי ביתר שבשם תורת הגזע מכנים אותם משת"פים הבנת?

לא משנה כמה שנים הם שירתו בצבא, איזה פעולות הם עשו שם, להצביע לרשימה המשותפת זה על סף הבגידה.

מפלגה שהיא נגד מדינת ישראל.

39 דקות לפני, Darwin said:

1.קודם כל תסכים איתי שיש פער עצום  בין חברי הכנסת הערביים התומכי טרור ההיטלריסטים לבין הציבור שהם מייצגים בכמעט כל דבר, בסדר היום, ברצון לנהל חיים אזרחיים, להשתלב וכו'.

2.בעופרת יצוקה לא היו ותקן אותי אם אני טועה חללים שהם ערבים אבל כן היו דרוזים שכל הימין מחשיב אותם לאחים.

3.למה אתה טוען שהגששים מחרפים נפשם יותר מכל לוחם יהודי או לא יהודי? יש יותר סכנה להיות גשש מאשר כל לוחם אחר שנכנס לעזה או יוצא לפעולות אחרות? בבקשה הסבר.

הבעיה שיש לי עם אנשים כמוך היא שבשלב מסויים איבדתם את הכבוד העצמי והפכתם לפי מיליון יותר רגישים למה שאומרים על הערבים מאשר על ציבור יהודי אחר כשלעיתים יש ביניכם כאלה שמובילים את הקול נגד הציבור היהודי האחר. איפה לעזאזל הכעס שלך כשתוקפים את אחיך לנשק היהודים? או שאין כאלה וכל הצוות שלך הם בדואים וערבים מכפר קאסם.

1. ברור. לא דיברתי על חברי הכנסת, אלא על העובדה שלבוחרים שלהם יש זכות הצבעה לגיטימית, אם הבוחרים בחרו ברשימה המשותפת, אז הם אלו שנתנו להם את הלגיטימציה, אם אחרי זה רוצים להטיל סנציות נגד ח"כ כזה או אחר שתמך בטרור זה משהו אחר- אבל אי אפשר לבטל את ההון האלקטורלי שהם מגייסים, אם יש להם 15 קולות שיצביעו בעד או נגד חקיקה כזו או אחרת, זו עובדה, לא פרשנות שלי.

ויש פה בדיון אווירה כאילו אפשר להתעלם מהם (כי מן הסתם הם לא מיוצגים בפורום, אך במציאות בעת כשתידרש הצבעה הם אכם ייוצגו).

2. חלק מהדרוזים שאני מכיר מצביעים לרשימה המשותפת, תקרא פה את ההכללות הגזעניות נגד מצביעי המשותפת (לא כולם יודעים אפילו שיש כזה דבר דרוז, מבחינתם ערבי גבר- זה בקבר), לראיה: כמה דרוזים שיחקו בבית"ר? אתה מודע לזה שאנחנו כקהל ב- 2020 עדיין שרים "ללה (א-ללה) מחבל"? נגד בקבע לשעבר, כן?

3. לגבי הגששים הבדואים- זו לא טענה מהותית לדיון, אלא רק צורת ביטוי, כיוון וגם יכלו לשרת כג'ובניקים או בכלל להשתמט ועדיין דעותיי לגביהם זהות, אבל מכיוון ששאלת-

המתודה המבצעית, דרכה פעלתי איתם היתה שאני מזהה "אתגר" בשטח, (אתגר= אזור שיש לגביו חשד של מיקוש- המפקד ואני היינו "פותחים" את תא השטח ומתמקמים עליו.

המפקד היה פורס את הצוות, ומזמן אליו את הגשש הבדואי.

הבדיחה השחורה סיפרה ששולחים קודם את הגשש שיתפוצץ, ורק אחרי שהבדואי מת אפשר לשלוח את הכלב של עוקץ שירחרח נפצים.

בפועל, זו לא היתה בדיחה, אלא מציאות.

קודם גשש בדואי.

ורק אז רועה גרמני/בלגי.

הברכה היא שבגלל שהגששים לא רעים בכלל ובעיקר מנוסים, אז הם נמנעים מהרבה סכנות, אבל המצב בפועל הוא שהם אכן מחרפים את נפשם, לא חלילה בקטע גזעני, אלא כי זה דפוס הפעולה, והרגשתי נכון לציין זאת.

לגבי הסיפא של הרגישות אקסטרה לבחוץ ע"ח הרגישות לאחיי היהודים.

וואללה נכון.

זו חולשה שלי, יש לי את זה בד.נ.א.

אני רגיש למיעוטים, אני לצערי מכיר על בשרי דרך ההיסטוריה את השפעותיה של הכללה גזענית כזו או אחרת.

כשאני נתקל בתופעה של גזענות שמדיפה ריח מכליל (וזה לא חייב להיות על רקע אתני), משהו בבטן מתעוות, אני מאבד את הצפון, אני מרגיש שאני ז'אדק, יהודי רדוף בשחור לבן שמה בפולניה.

המצפון לא מכיל על הדעת שאת המחשבה שמיעוט אחר יירדף פה תחת רוב יהודי.

להגיד לך שאני לא נוסע לפעמים בואדי ערה כשכל הבני דודים משתוללים בדרך ושלא אגיד לאן בא לי לזרוק אותם?

אבל אז אני עוצר את עצמי מלהכליל.

ונזכר שיש כאלה, ושיש כאלה.

כמו בכל דבר.

גם אני בעצמי יכול להיות לרגע זבל ולרגע צדיק.

לכן לזרוק אותם לים או טרנספר זה לא הפיתרון.

המצב הוא שיש מיליון וחצי בני אדם שווי זכויות עם 15 ח"כים שמייצגים אותם (דרעקים כמו שהח"כים היהודים אצלנו).

אי אפשר להתכחש. זה כל מה שאני אומר.

1 hour ago, DoW said:

לא משנה כמה שנים הם שירתו בצבא, איזה פעולות הם עשו שם, להצביע לרשימה המשותפת זה על סף הבגידה.

מפלגה שהיא נגד מדינת ישראל.

תשמע

אני מפסיק מעכשיו להיות הדובר שלהם בפורום, או בכלל, לא רוצה להגן על התוכן הפוליטי עצמו שלהם, אבל:

א) זו ראיה אתנוצנטרית מה שאתה מתאר, אתה לא יכול לשפוט את הזוית של האדם שבחר מהזוית השונה שבה אתה נמצא.

ב) לא כל דבר שקשור בערבים נבחן דרך פריזמה בטחוניסטית.

אתה יודע, יכול להיות שאחד הח"כים שם למשל תיזמר תקציבים למלגות השכלה למגזר וזה משך מצביעים או בעיקר מצביעות. כמו שאצלנו ש"ס מושכת מצביעים על רקע של עזרה לחלשים- לא הכל בהקשר לבגידה למדינה וכו'.

ג) יש פה סכסוכים עתיקים שמעולם לא נפתרו, מבחינתך יש בגידה כי אתה נולדת באמונים לישראל, אבל הרבה מהערבים לא נולדו כלל נאמנים למדינה עקב נסיבות היסטוריות מ- 48' ולכן אפשר לראות בהם אויבים אבל בטח לא לצפות מהם לנאמנות (עיין ערך עקורי בורעום ואקרית')

ד) בסוף, סליחה על ההתנשאות, אבל השיח האינטלקטואלי פה בפורום גבוה פי 100 מהשיח ברחוב הערבי/החרדי/החילוני/אחר

פה יש מודעות בלבל שאין אותו במרחבי העם הנפוצים יותר-

כנס לראש של עקרת בית ערביה אחרי 9 לידות- אכפת לה מי רץ באיזה קמפיין?

היא מצביעה לערבים - כי היא ערבייה.

יצא לי גזעני.

אבל בקטע דמוגרפי טהור- יש מיליון וחצי וצריך להכיר בהם.

זהו, כמו שכחילוני אני נאלץ להשלים עם מיליון וחצי חרדים שאין לי קשר אליהם.

אבל יש להם ייצוג מנדטורי, ואני פשוט מקבל את זה.

צריך לחיות עם זה בשלום.

12 דקות לפני, ששון הצהוב said:

תשמע

אני מפסיק מעכשיו להיות הדובר שלהם בפורום, או בכלל, לא רוצה להגן על התוכן הפוליטי עצמו שלהם, אבל:

א) זו ראיה אתנוצנטרית מה שאתה מתאר, אתה לא יכול לשפוט את הזוית של האדם שבחר מהזוית השונה שבה אתה נמצא.

ב) לא כל דבר שקשור בערבים נבחן דרך פריזמה בטחוניסטית.

אתה יודע, יכול להיות שאחד הח"כים שם למשל תיזמר תקציבים למלגות השכלה למגזר וזה משך מצביעים או בעיקר מצביעות. כמו שאצלנו ש"ס מושכת מצביעים על רקע של עזרה לחלשים- לא הכל בהקשר לבגידה למדינה וכו'.

ג) יש פה סכסוכים עתיקים שמעולם לא נפתרו, מבחינתך יש בגידה כי אתה נולדת באמונים לישראל, אבל הרבה מהערבים לא נולדו כלל נאמנים למדינה עקב נסיבות היסטוריות מ- 48' ולכן אפשר לראות בהם אויבים אבל בטח לא לצפות מהם לנאמנות (עיין ערך עקורי בורעום ואקרית')

ד) בסוף, סליחה על ההתנשאות, אבל השיח האינטלקטואלי פה בפורום גבוה פי 100 מהשיח ברחוב הערבי/החרדי/החילוני/אחר

פה יש מודעות בלבל שאין אותו במרחבי העם הנפוצים יותר-

כנס לראש של עקרת בית ערביה אחרי 9 לידות- אכפת לה מי רץ באיזה קמפיין?

היא מצביעה לערבים - כי היא ערבייה.

יצא לי גזעני.

אבל בקטע דמוגרפי טהור- יש מיליון וחצי וצריך להכיר בהם.

זהו, כמו שכחילוני אני נאלץ להשלים עם מיליון וחצי חרדים שאין לי קשר אליהם.

אבל יש להם ייצוג מנדטורי, ואני פשוט מקבל את זה.

צריך לחיות עם זה בשלום.

אין לי שום בעיה עם זה שיש להם ייצוג בכנסת. הבעיה היא במי שמייצג אותם ומי שבוחר בהם.

לא דיברתי על עקרת הבית הערביה עם 9 ילדים שמצביעה לרשימה המשותפת, אלא על יהודים שמצביעים להם.

כאילו, ברצינות. מילא פעם לפני האיחוד היה את חדש ואני מכיר אנשים שהצביעו להם, אבל כרשימה אחת מאוחדת? לא מצליח לקבל את זה שיהודי יצביע להם, כי שוב, המפלגה הזאת בסופו של דבר היא נגד המדינה שבה היא מיוצגת.

10 דקות לפני, DoW said:

אין לי שום בעיה עם זה שיש להם ייצוג בכנסת. הבעיה היא במי שמייצג אותם ומי שבוחר בהם.

לא דיברתי על עקרת הבית הערביה עם 9 ילדים שמצביעה לרשימה המשותפת, אלא על יהודים שמצביעים להם.

כאילו, ברצינות. מילא פעם לפני האיחוד היה את חדש ואני מכיר אנשים שהצביעו להם, אבל כרשימה אחת מאוחדת? לא מצליח לקבל את זה שיהודי יצביע להם, כי שוב, המפלגה הזאת בסופו של דבר היא נגד המדינה שבה היא מיוצגת.

אבל העקרת הבית זה המצביע הטיפיקלי שלהם- אני אישית לא מכיר יהודים שהצביעו להם.

מניח שזו היתה רק תגובת הקצנה למצב קיצוני של מועד ג'- מניח שבעתיד לא יצביעו להם הרבה יהודים.

עדיין יש להם מיליון וחצי איש, שבקצב טבעי מן הסתם יגבר עוד 4 שנים וזה ייצא שוב 15-16 מנדטים.

שוב לא נכנס לתוכן, אבל צריך פשוט לקבל את זה.

וואללאק התפתח פה דיון סופר מעניין ואיכותי, אבל אם זה דיון רציני הוא חייב להיתמך בעובדות היבשות:

מיליון וחצי חרדים 

מיליון וחצי ערבים.

מיליון וחצי ימין קלאסי.

מיליון שמאל קלאסי.

מיליון דתיים-לאומיים.

חצי מיליון יוצאי ברה"מ.

הערכה גסה שלי - מצב שאני מחרטט פה במספרים.

אבל כעיקרון- אלו תנאי הפתיחה הדמוגרפים.

ועם זה צריך להתקדם בדיון, לא להתכחש למגזרים מסוימיים.

**אה כן ושכחתי:

120 ח"כים מושחתים ומקולקלים.

וזה נתון בדוק- פה המספר הוא מדוייק בוודאות.

ששון בוא ננסה לעשות סדר בדברים ולהבדיל בין דעות ותחושות לבין עובדות. המצב הקיים היום בחברה הערבית הוא רע מאד והוא תוצר ישיר של הנהגה שמסרבת באופן שיטתי ליישר קו עם עובדות מוגמרות בשטח בנוגע לקיומה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. ההנהגה הערבית וגם חלקים נרחבים מההנהגה האזרחית לא מניחים לשאיפות הלאומיות שלהם ומביעים באופן גלוי את הכמיהה למדינה פלסטינית ורבים מהאמצעים כשרים מבחינתם. דוגמה קטנה שפורסמה ממש מלפני מספר ימים : בשנת 2013 פורסם מאמר של איימן עודה (שנולד למשפחה סונית) בתגובה לכמאל ח'טיב מהפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית הישראלית, לאחר שגינה את נסראללה וחיזבאללה (השיעיים) על ההתערבות שלהם במלחמת האזרחים וההתייצבות לצד אסד והאינטרס האיראני במלחמה שלהם מול הסונים במדינה, במקום להתייצב במלוא הכוח במאבק מול הממסד הישראלי כפי שחיזבאללה מתיימרים להציג. איימן עודה הגיב : "האם חסן נסראללה, מנהיג ההתנגדות נגד הכיבוש הישראלי, המנצח בשנת 2000 שהציג מודל חסר תקדים של הקרבה, כנות ומקצוענות, ובשנת 2006 הציג מודל התנגדות ייחודי בעידן הכפירה של מובארק, עבדאללה השני, מוחמד השישי ומדינות המפרץ...האיש שהציג מאות קדושים מעונים כולל את בנו...האם הוא בסך הכל מצהיר על התנגדות - כפי שאתה כותב - ואתה רואה אותו רק כנתח עדתי מורעל איראני?". ואם כבר עסקנו בתנועה האסלאמית ובפרט בפלג הצפוני שלה, בוא נתייחס גם לראאד סלאח - מי שהיה ראש עיריית אום אל פאחם תריסר שנים ולאחר מכן פנה לפעילות דתית בעקבותיה נשפט ונאסר פעמים רבות בגין תמיכה בטרור, תקיפת שוטרים והסתה לאלימות. במשפטו האחרון (10.02) נגזר עליו עונש של 28 חודשי מאסר בפועל. היבא יזבק שיום אחד לפני כן קיבלה אישור מבג"ץ למועמדותה לכנסת, הגיעה לבית המשפט כאות הזדהות עם הרדיפה הפוליטית שלו.

לצערי מכיר יהודים שהצביעו למשותפת זה היה פשוט גועל נפש, אני יכול להבין ערבים שמצביעים למשותפת מכורח השיוך האתני ולא כי הם באמת יודעים עד כמה המשותפת תורמת או לא למגזר שלהם אבל יהודים שמצביעים למשותפת זה כבר הזיה מטורפת. 

לא מכליל את כל הערבים יש פה הרבה מאוד ערבים שמצביעים גם למפלגות יהודיות גם לליכוד ולליברמן ושאם תציע להם לחיות במדינת ארץ לעולם לא (יש שקוראים לה פלשתינית) הם יקללו אותך ויכריזו שבחיים לא יסכימו לעזוב את ישראל תמורת מדינה כזאת. אבל יש הרבה שהמאבק שלהם לאיזו הגדרה עצמית שהם המציאו לפני כמה עשרות שנים על חשבון מדינת ישראל לא נעלם. וזאת בעיה מהותית. מעבר לבעיה המהותית הזאת, בג"צ מכשיר ח"כים ערבים שפועלים ומעודדים נגד המדינה שזה מצב אבסורדי שאני לא מכיר אישית באף דמוקרטיה אחרת בעולם. 

מזמן היה צריך להעלות את אחוז החסימה לאזור ה-40% כדי שיקבעו פה 2 מפלגות גדולות מבלי כל היצוג הסקטוריאלי הזה ובטח בלי ח"כים ערבים שכל התרומה שלהם למגזר במדינה מסתכמת בזה שהם ערבים שיושבים בכנסת וזהו (וגם התרומה הזאת מוטלת בספק). 

וכן ששון, טרנספר זה הפיתרון ההומני היחיד למי שלא מבין עדיין של מי המדינה הזאת. לא טוב לו פה? שלום שלום ואל תבוא לי בחלום. וזה תקף לערביי יש"ע ולכל אחד אחר (לא אכפת לי ערבי או יהודי) שחותר תחת קיום מדינת ישראל על אדמת ישראל. 

12 hours ago, לופו5 said:

ששון בוא ננסה לעשות סדר בדברים ולהבדיל בין דעות ותחושות לבין עובדות. המצב הקיים היום בחברה הערבית הוא רע מאד והוא תוצר ישיר של הנהגה שמסרבת באופן שיטתי ליישר קו עם עובדות מוגמרות בשטח בנוגע לקיומה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. ההנהגה הערבית וגם חלקים נרחבים מההנהגה האזרחית לא מניחים לשאיפות הלאומיות שלהם ומביעים באופן גלוי את הכמיהה למדינה פלסטינית ורבים מהאמצעים כשרים מבחינתם. דוגמה קטנה שפורסמה ממש מלפני מספר ימים : בשנת 2013 פורסם מאמר של איימן עודה (שנולד למשפחה סונית) בתגובה לכמאל ח'טיב מהפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית הישראלית, לאחר שגינה את נסראללה וחיזבאללה (השיעיים) על ההתערבות שלהם במלחמת האזרחים וההתייצבות לצד אסד והאינטרס האיראני במלחמה שלהם מול הסונים במדינה, במקום להתייצב במלוא הכוח במאבק מול הממסד הישראלי כפי שחיזבאללה מתיימרים להציג. איימן עודה הגיב : "האם חסן נסראללה, מנהיג ההתנגדות נגד הכיבוש הישראלי, המנצח בשנת 2000 שהציג מודל חסר תקדים של הקרבה, כנות ומקצוענות, ובשנת 2006 הציג מודל התנגדות ייחודי בעידן הכפירה של מובארק, עבדאללה השני, מוחמד השישי ומדינות המפרץ...האיש שהציג מאות קדושים מעונים כולל את בנו...האם הוא בסך הכל מצהיר על התנגדות - כפי שאתה כותב - ואתה רואה אותו רק כנתח עדתי מורעל איראני?". ואם כבר עסקנו בתנועה האסלאמית ובפרט בפלג הצפוני שלה, בוא נתייחס גם לראאד סלאח - מי שהיה ראש עיריית אום אל פאחם תריסר שנים ולאחר מכן פנה לפעילות דתית בעקבותיה נשפט ונאסר פעמים רבות בגין תמיכה בטרור, תקיפת שוטרים והסתה לאלימות. במשפטו האחרון (10.02) נגזר עליו עונש של 28 חודשי מאסר בפועל. היבא יזבק שיום אחד לפני כן קיבלה אישור מבג"ץ למועמדותה לכנסת, הגיעה לבית המשפט כאות הזדהות עם הרדיפה הפוליטית שלו.

קודם כל שאפו על הידע, באמת אין לי קצה בקיאות כמו שלך בנושא.

ההנהגה הערבית מושחתת, גם שלנו לא טלית שכולה תכלת, וגם אם האשמה במנהיגים שלהם- זו עדיין לא הבעיה המרכזית עם חיי הערבים בישראל (לעניות דעתי).

כואב לי עלינו שאלו מנהיגינו, וכואב גם עליהם שאלו מנהיגיהם.

אותי מעניינים האנשים, כפי שציינתי בהתחלה, הרופא, המיילדת, המורה לערבית.

לא בגלל שאיימן עודה מושחת אז צריך להתנכל אליהם.

לגבי היחס של המנהיגים למדינה- אולי להחמיר איתם, להעביר אותם מבחני נאמנות ולהקשיח נגדם את חופש הביטוי-

אבל פה אנחנו חוזרים לשורה התחתונה והיא שבסיכומו של עניין הציבור שלהם הצביע להם שיייצגו אותם, ואלו מיליון וחצי בני אדם שווי זכויות ורובם חפים מפשע וראויים לחיות בכבוד.

זו העקרת בית שבחרה את הפתק, כמו האישה החרדיה שהצביעה יהדות התורה.

זה מה יש וצריך להתקדם עם זה ולא נגד זה.

אגב, מומלץ בכל תחום אך במיוחס בהקשר הזה- לא תמיד לבחון כל סוגיה שקשורה לערבים דרך העדשה הלאומית של הסכסוך.

אפשר להרכיב גם עדשות צבעוניות יותר לבחינת הדברים (וזה לא סותר את העמדה בקשר לסכסוך).

לא כל דבר שקשור למילה וחצי בערבית חייב להיות קשור גם לאיראן, טרור, לאום, פלסטין ואיסלאם.

נ.ב זה בערך כמו שאת "הטיול הגדול" במרכז אמריקה התחלתי באזור של ילידים ותמיד כששמעו על ישראל אמרו "דיוס סאנטו, ישו הקדוש", בפעם ה- 20 זה התחיל לשעמם.

במרכז הארץ כבר פגשתי מעורבים אז כששמעו על ישראל אמרו לי "מוצ'ה בומבה, מוצ'ו טרור", בפעם ה- 20 זה התחיל לשעמם.

וכשהגעתי לחופים לאזור של הצעירים, כששמעו על ישראל אמרו "אסטה לוקה לה מוסיקה אלקטרוניקה", בפעם ה- 20 זה התחיל לשעמם כמו הסיפור הזה.

בקיצור לא תמיד להסתכל מהעדשה המשובלנת שיש לנו, בתוך הסיפור יש עולמות שלמים שמביאים זווית הרבה יותר מעניינת.

שבת שלום.

10 hours ago, פראנק_רייקארד said:

צר לי אבל להיות יהודי ולהצביע למשותפת זה הזוי ולדעתי מצביע על  בעיית אישיות ושנאה עצמית קשה .

לא מסכים.

למשל באוקראינה האנטישמית נבחר ראש ממשלה יהודי.

אני חושב שכל מי שמאוכזב בארץ מהפוליטיקאים, עלול למצא את עצמו מצביע או למפלגה זניחה שלא תעבור את אחוז החסימה, או למשותפת, או לא להצביע כלל.

אני באופן אישי מאוד מאוכזב מהמדיניות של כל המפלגות לגבי נושא הדיור ולכן לא הצבעתי, אבל שקלתי להצביע משותפת. כי אולי זו הדרך היחידה להעביר את המסר שמשהו פה לא תקין באופן דמוקרטי.

5 hours ago, Krishi said:

וכן ששון, טרנספר זה הפיתרון ההומני היחיד למי שלא מבין עדיין של מי המדינה הזאת. לא טוב לו פה? שלום שלום ואל תבוא לי בחלום. וזה תקף לערביי יש"ע ולכל אחד אחר (לא אכפת לי ערבי או יהודי) שחותר תחת קיום מדינת ישראל על אדמת ישראל. 

וואלאק מצטער, לא יכול לקבל את הטרנספר כרעיון לגיטימי.

נניח רגע לרמת היישום עצמו שהוא בעייתי.

גם ברמה התאורטית, מבחינתי זה פער תפיסתי שלא ניתן לגשר.

לא רואה איך אפשר במאה ה- 21 לדון בהקשר של עקירת אנשים לארץ זרה.

יש פה חיים של מיליון וחצי אנשים.

יש פה פאקינג עם.

2 דקות לפני, ששון הצהוב said:

וואלאק מצטער, לא יכול לקבל את הטרנספר כרעיון לגיטימי.

נניח רגע לרמת היישום עצמו שהוא בעייתי.

גם ברמה התאורטית, מבחינתי זה פער תפיסתי שלא ניתן לגשר.

לא רואה איך אפשר במאה ה- 21 לדון בהקשר של עקירת אנשים לארץ זרה.

יש פה חיים של מיליון וחצי אנשים.

יש פה פאקינג עם.

איזה עם יש פה איזה די עם השקר הזה אין פה שום עם. יש פה בעיקר בני מהגרים שהגיעו מארצות ערב השונות לכבוש את המדינה מאיתנו, רצחו בנו, שדדו אותנו, עשו בנו שמות (כל זה עוד לפני קום המדינה, כן?), הקימו גוף דמיוני שקראו לו "פלשתין" כאילו לצורך הגדרה עצמית כשבתאכלס המטרה האמיתית שלו זה לנשל אותנו מאדמתנו. 

אתה לא רואה איך אפשר במאה ה-21 לדון בהקשר של עקירת אנשים? מה לגבי גירוש קטיף? את זה עשו בכיף ובשמחה מה שנקרא. מה לא עשו כדי להכשיר את המהלך הנוראי הזה. שם זה לא חיים של אנשים? 

נתחיל מאלה שיעזבו מרצון תמורת סל הגירה מכובד, ויש מאוד הרבה כאלה. ננקה את יש"ע מנשק וטרור. בכל מחיר ובכל דרך הומנית יותר או פחות תוך כדי סיכון הכי מינימלי לחיילים שלנו גם במחיר של פגיעה באזרחי האויב. אם יש מחבל או התפרעות הכי קטנה, עד רמה של אבן אחת שנזרקת, כל הכפר/שכונה שבו זה קרה או שממנו המחבל יצא יגורש. עונשים בלתי פרופורציונליים בעליל. ומי שבסוף ירצה להישאר תוך כדי שהוא מכיר בישראל כריבון היחיד בשטח מוזמן להישאר. לגבי הזכות לבחור ולשרת במדינה זה בשלב מאוחר יותר. 

לעולם לא יהיה פה שקט או שלום עד שלא תעיף את רובם מפה (אני מדבר בעיקר על ערביי יש"ע), תשליט ריבונות  מלאה על כל השטחים, תנקה אותם מנשק ומחבלים ותעניש בצורה בלתי פרופורציונלית על כל פעולת איבה הכי קטנה. 

3 hours ago, ששון הצהוב said:

לגבי היחס של המנהיגים למדינה- אולי להחמיר איתם, להעביר אותם מבחני נאמנות ולהקשיח נגדם את חופש הביטוי-

אבל פה אנחנו חוזרים לשורה התחתונה והיא שבסיכומו של עניין הציבור שלהם הצביע להם שיייצגו אותם, ואלו מיליון וחצי בני אדם שווי זכויות ורובם חפים מפשע וראויים לחיות בכבוד.

זו העקרת בית שבחרה את הפתק, כמו האישה החרדיה שהצביעה יהדות התורה.

אנחנו לא מדינה פשיסטית/קומוניסטית שמעבירה אנשים תחת פס יצור אחיד ויחיד של דעות והשקפות עולם. הגבלת חופש ביטוי מבטל את אחד המאפיינים הכי בסיסיים של מדינה דמוקרטית, אנחנו לא שם וגם מעטים מאמינים שזה הכרחי בנוגע לקבוצות מסוימות בחברה. כל אדם כאן יכול להגיד מה שעולה על רוחו, אבל באותה נשימה הוא צריך לקחת בחשבון שלאמירות מסוימות עלולות להיות השלכות על התדמית הציבורית ולעתים רחוקות גם ברמה הפלילית. 

אתה יכול להיות בטוח שחלק נכבד מערביי ישראל חיים בכבוד רב, הן במונחים מקומיים ובוודאי שבהסתכלות על החלופות האזוריות והעולמיות. מעבר לזה מדינת ישראל בשם העדפה מתקנת הגדילה לעשות ונותנת לערבים עדיפות במובני חיים רבים כמו פטור ממכרזים, תנאים מקלים מאד בכניסה לאוניברסיטאות ומתן מלגות, העדפה במשרות ממשלתיות ועוד. יש עוד מיעוטים במדינה שמקבלים את ההטבות האלו - חרדים, אתיופים, דרוזים, צ'רקסים, עולים חדשים, בעלי מוגבלויות וכו', אבל מערכת היחסים מולם היא הדדית ברמה האזרחית וגם אצל נבחרי הציבור שלו משום שהם לא יורקים לממסד בפרצוף. קח לדוגמה את חברי כנסת ערבים שנותנים יד לבנייה הלא חוקית בישובים ערביים יחד עם המועצות המקומיות. חלקם גם מתגוררים בבתים לא חוקיים, ומן הסתם שהם נותנים יד ופועלים בשיתוף עם הרש"פ בהשתלטות השיטתית על שטחי C.

אין שום קשר בין דפוסי פעולה של נבחרי ציבור חרדיים לאלו של הערבים. אותה אישה חרדית ככל הנראה לא הייתה מצביעה לרשימה של נטורי קרתא (בהנחה והייתה כזו), שבדומה למפלגות הערביות חותרים ומתנגדים לציונות ולמדינת ישראל ונפגשים עם גורמים בכירים בעולם הערבי-מוסלמי, אמנם הם עושים את זה ממניעים שונים אבל הרעיון הכללי ודפוסי הפעולה דומים. לא ידוע לי על חבר כנסת חרדי שמחרים את השבעת הכנסת ואת הצהרת האמונים "אני מתחייב לשמור אמונים למדינת ישראל ולמלא באמונה את שליחותי בכנסת" כפי שעושים חברי הכנסת מהמפלגות הערביות בצורה קולקטיבית או אישית, או יוצאים מאולם המליאה רגע לפני נגינת ההמנון.

8 דקות לפני, אדביסי said:

נאום מצוין של גנץ. ביבי (ואיילת שקד, וואו) בעיקר משדרים פניקה.

שבוע קריטי למדינת ישראל. נקווה לשינוי.

נאום מצוין ?

לשקר עם טלפרונטר -  "איומים ברצח" ? מי איים עליו?   סתם הפחדות ולצייר את נתניהו והימין כרודנים שלא מוכנים לקבל הפסד * .

( *הפסד ?!  בקרב הציבור היהודי הפער הוא 47-58 לימין !!  2,300,000 רוצים לראות את בנימין נתניהו המופלא שהפך את ישראל למעצמה - ממשיך לכהן כרה"מ)!! 

לא לטעות ולהטעות, השמאל בקרב הציבור היהודי עומד רק על 47 מנדטים!  

1 דקה לפני, BODIROGA10 said:

נאום מצוין ?

לשקר עם טלפרונטר -  "איומים ברצח" ? מי איים עליו?   סתם הפחדות ולצייר את נתניהו והימין כרודנים שלא מוכנים לקבל הפסד * .

( *הפסד ?!  בקרב הציבור היהודי הפער הוא 47-58 לימין !!  2,300,000 רוצים לראות את בנימין נתניהו המופלא שהפך את ישראל למעצמה - ממשיך לכהן כרה"מ)!! 

אחי שחרר מטלפרומפטר. בוא ננהל דיון רציני.

אם אתה מתכחש שיש הסתה נוראית בימים האחרונים אז אתה קצת לא מחובר. נחשפתי לכמה קבוצות ווצאפ של ליכודניקים וזה נורא מה שהולך שם. אגב, רק לפני יומיים-שלוש הותקף פעיל של התנועה לאיכות השלטון. אם אתה לא רואה את האלימות מהדברים של נתניהו אז זה חמור.

מה זה משנה ציבור יהודי או לא? 20% קולות הלכו למשותפת. אם הם לא חלק מהעם, אז אין סיבה לתת להם זכות הצבעה.

כרגע זאת מערכת בחירות שלישית שאין לנתניהו רוב, ויתרה מכך, יש נגדו רוב שלא מעוניין לראות אותו ממשיך. אי אפשר להתעלם מזה.

אורי משגב עיתונאי שמאל קיצוני שונא נתניהו :״זה יגמר ברצח״

ותראו מי עושה לו לייק , וכתב גם הוא כמה ימים לפני
״זה יגמר ברצח״ אייבי בנימין שונא נתניהו שגורם להסתה בכל הרשתות .

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏2‏ אנשים‏, ‏‏טקסט‏‏‏

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏5‏ אנשים‏, ‏טקסט אפשרי שאומר '‏היה לנו קמפיין כל כך תרבותי עד שהגיע נתניהו נתנהו במושחת ROPE won अष्णल העבריין הבכיר בעולם יהונתן גפן על ביבי נתניהו: "האח הלא נכון נהרג‏'‏‏

על זה לא מדברים..

"התנועה לאיכות השלטון"   חחחחחחחחח 

יושב שם הקומיניסט אלעד שרגא, איש הקרן החדשה הממומנת ע"י סורוס האנטישמי, איזה איכות ואיזה שילטון ??

אם היו לי תקציבים כמו של סורוס - הייתי מקים ים עמותות/קרנות לשמירה על ארץ ישראל ולא משנה מי רה"מ.

צריך להבין, ממשלת שמאל בלי המשותפת זה דבר גרוע. 

ממשלת שמאל שחייבת להשען על הרשימה הערבית היא הדבר הגרוע ביותר.

ייתנו להם ים של הטבות, בניה לא חוקית, תראה מה הולך בקניונים, ברחובות, במוסדות הלימודים הגבוהים, בסבסודים הבלתי-נגמרים,

זה יהיה נזק בלתי הפיך.

16 דקות לפני, BODIROGA10 said:

נאום מצוין ?

ממתי סופרים קולות רק של מגזר אחד?

אולי נפסיק לספור גם קולות של נשים?

אולי נפסיק לספור גם קולות של הומואים?

מה אומר?

12 דקות לפני, BODIROGA10 said:

"התנועה לאיכות השלטון"   חחחחחחחחח 

יושב שם הקומיניסט אלעד שרגא, איש הקרן החדשה הממומנת ע"י סורוס האנטישמי, איזה איכות ואיזה שילטון ??

אם היו לי תקציבים כמו של סורוס - הייתי מקים ים עמותות/קרנות לשמירה על ארץ ישראל ולא משנה מי רה"מ.

צריך להבין, ממשלת שמאל בלי המשותפת זה דבר גרוע. 

ממשלת שמאל שחייבת להשען על הרשימה הערבית היא הדבר הגרוע ביותר.

ייתנו להם ים של הטבות, בניה לא חוקית, תראה מה הולך בקניונים, ברחובות, במוסדות הלימודים הגבוהים, בסבסודים הבלתי-נגמרים,

זה יהיה נזק בלתי הפיך.

מה הקשר בין הא ודא? מה עכשיו הקשר לאלעד שרגא וקרן חדשה?

ההסתה של נתניהו חצתה גבולות והיה כבר אירוע אלימות ראשון. תהיה בטוח שלא אחרון. הרצח הפוליטי הבא מעבר לפינה כל עוד ימשיכו בשלהם.

אם זה לא מטריד אותך אז זה חמור לא פחות.

17 דקות לפני, BODIROGA10 said:

אורי משגב עיתונאי שמאל קיצוני שונא נתניהו :״זה יגמר ברצח״

ותראו מי עושה לו לייק , וכתב גם הוא כמה ימים לפני
״זה יגמר ברצח״ אייבי בנימין שונא נתניהו שגורם להסתה בכל הרשתות .

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏2‏ אנשים‏, ‏‏טקסט‏‏‏

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏5‏ אנשים‏, ‏טקסט אפשרי שאומר '‏היה לנו קמפיין כל כך תרבותי עד שהגיע נתניהו נתנהו במושחת ROPE won अष्णल העבריין הבכיר בעולם יהונתן גפן על ביבי נתניהו: "האח הלא נכון נהרג‏'‏‏

על זה לא מדברים..

קיצונים יש בכל המגזרים. לא רלוונטי.

נתניהו הוא היחיד שנותן יד להסתה ואף תומך בה.

עד שחלילה קורה משהו ואז כמובן "הוא לא שמע" או "לא ראה".

לא הבנת את הפואנטה..

בהנחה שאלו התוצאות הסופיות, 

השמאל צריך להבין שמתי שהוא יתחיל לנסות להרכיב ממשלה, זה לא יהיה אחראי להניס את הרשימה הערבית לקואליציה

- כי זו תהיה בכייה לדורות וגם נושאים שלא יהיו ניתנים לשינוי בהמשך.. [בלי גזענות - פשוט כי באמת זה האופי הערבי, נתת להם משהו - לא תוכל להחזיר, בלתי הפיך].

שיישארו באופוזיציה. 

אתה רוצה ערבים בקבינט? סודות מדינה, כניסה למוסדות מפתח במדינה?

אה, וזה לא ייגמר כאן, זה רק ייפתח להם את התאבון והחרמנות להשיג עוד מנדטים בבחירות הבאות.  ולך תדע לאן זה יוביל. 

Just now, BODIROGA10 said:

לא הבנת את הפואנטה..

בהנחה שאלו התוצאות הסופיות, 

השמאל צריך להבין שמתי שהוא יתחיל לנסות להרכיב ממשלה, זה לא יהיה אחראי להניס את הרשימה הערבית לקואליציה

- כי זו תהיה בכייה לדורות וגם נושאים שלא יהיו ניתנים לשינוי בהמשך.. [בלי גזענות - פשוט כי באמת זה האופי הערבי, נתת להם משהו - לא תוכל להחזיר, בלתי הפיך].

שיישארו באופוזיציה. 

אתה רוצה ערבים בקבינט? סודות מדינה, כניסה למוסדות מפתח במדינה?

אה, וזה לא ייגמר כאן, זה רק ייפתח להם את התאבון והחרמנות להשיג עוד מנדטים בבחירות הבאות.  ולך תדע לאן זה יוביל. 

אופי ערבי? נניח. מה לגבי האופי של ש"ס ויהדות התורה? או סמוטריץ' ורפי פרץ.

עזוב, את הדיבורים על אפוקליפסה אפשר להרכיב על שני הצדדים. מזכיר לך שרק לפני שנה היה פה חשש שאנחנו בדרך לכפייה דתית ובלה בלה.

אם אתה חושב שהערבים יהיו בקבינט אז אתה לא מחובר למציאות.

ייפתח להם את התאבון להשיג עוד מנדטים? בכבוד. כל עוד יש להם זכות הצבעה שיעשו מה שבא להם. ההפך הוא הנכון, הלוואי והערבים יגלו יותר מעורבות פוליטית וחברתית, אולי אז זה ידחוק קריקטורות כמו זועבי ויביא חבר'ה יותר איכותיים.

Just now, אדביסי said:

מה הקשר בין הא ודא? מה עכשיו הקשר לאלעד שרגא וקרן חדשה?

ההסתה של נתניהו חצתה גבולות והיה כבר אירוע אלימות ראשון. תהיה בטוח שלא אחרון. הרצח הפוליטי הבא מעבר לפינה כל עוד ימשיכו בשלהם.

אם זה לא מטריד אותך אז זה חמור לא פחות.

תוכיח לי שנתניהו קרא לפגוע במישהו. 

השמאל משתמש בכח הרע שהוא בעצמו מסית כל הזמן ומקבל הסתרה מהתקשורת - וטוען בזמן אמת שזה מה שעושים לו ו-"אוי , זה חמור מאד" כשהוא רק מדמיין שעושים הם את זה.