Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

בנימה רצינית בנוגע לסוגיית המטוסים ובהנחה והעסקה הזו באמת עתידה לצאת לפועל - ארה"ב מוכנה לחרוג מחוקי היתרון האיכותי (QME) ומשיתוף הפעולה שלה עם ישראל בנושא כששתי המדינות מזהות קרקע בטוחה שמתיישבת עם האינטרסים האישיים ועם האינטרסים האזוריים. לפני שנתיים בערך נחתמה עסקת נשק אדירת ממדים בין ארה"ב לערב הסעודית בהיקף של 450 מיליארד דולר. זה סכום ששווה לתקציב הרכש של צה"ל ל60 שנה או תקציב משרד הביטחון כולו ל25 שנה. במידה והסירוב האמריקאי למכירת F35 לאיחוד האמירויות היה נמשך, הסינים היו נכנסים לתמונה עם מטוסי החמקן שלהם ומוכרים אותם וזה יכול להיות גורלה של כל עסקת נשק שהיא. מעבר להיבט הכלכלי, חבל עבור האמריקאים (ועבורנו) להפסיד בריתות אזוריות חשובות מאין כמוהן בגלל מירוץ חימוש מסוים שיצא לפועל כך או כך. בסיס הטילים הבליסטיים הסעודי מתוצרת סין או תכנית הגרעין של איחוד האמירויות הם נושא הרבה יותר מעניין וחשוב להתעסק בו מאשר מטוסי חמקן בתוצרת אמריקאית, שככל הנראה יימצאו בדרגת חימוש וטכנולוגיה הרבה יותר נמוכה מהגרסה הישראלית.

• 1 month later...
סגן ראש המל"ל לשעבר, הגוף בין הכי חשובים בישראל אם לא החשוב ביותר, ששותף לדיונים ולהחלטות בנושאים הכי קריטיים במדינה, מתריע על "חשש לדמוקרטיה".
תראו את רמת הטיעונים של אדם שעמד בראש אחד הגופים החשובים במדינה. זה פשוט מביך ומגעיל. לא רק שהוא לא מצליח להסביר את עצמו יותר טוב מילד בן 5, גם רואים איך הכל נאמר נטו מפוזיציה ולא מאיזה ניתוח באמת מעמיק. איך לעזאזל אנשים כאלה מגיעים לעמדות כח כאלה? איך לעזאזל המדינה הזאת הצליחה לשרוד עד עכשיו עם אנשים כאלה בראשה?

זה הפוליטיקה, נדירים הרגעים שבהם הדיון מתעלה מעל השטחיות הזו, תמיד מצחיק אותי הפער בין מה שאנחנו שומעים מכל מיני בעלי תפקידים וחברי כנסת לבין ניתוחי העומק, הדיונים והניסיות להבין דברים שאנשים נכנסים אליהם.

לפני2 שעות , Krishi said:
סגן ראש המל"ל לשעבר, הגוף בין הכי חשובים בישראל אם לא החשוב ביותר, ששותף לדיונים ולהחלטות בנושאים הכי קריטיים במדינה, מתריע על "חשש לדמוקרטיה".
תראו את רמת הטיעונים של אדם שעמד בראש אחד הגופים החשובים במדינה. זה פשוט מביך ומגעיל. לא רק שהוא לא מצליח להסביר את עצמו יותר טוב מילד בן 5, גם רואים איך הכל נאמר נטו מפוזיציה ולא מאיזה ניתוח באמת מעמיק. איך לעזאזל אנשים כאלה מגיעים לעמדות כח כאלה? איך לעזאזל המדינה הזאת הצליחה לשרוד עד עכשיו עם אנשים כאלה בראשה?

הם מאמתים אותו עם זה שכבר בעבר לפני הגבלת ההפגנות

כתב שנתניהו סכנה ל

דמוגרפיה/ דמוקרטיה

הדתה

מעמדינו הבין לאומי וכו

והוא מתפתל

אני זוכר את אהוד ברק נושף באולפנים על צ'ונאמי מדיני

בעוד שביבי עמד בגבורה מול אובמה שהפיל את המזרח התיכון למערבולת של דם ורצח עם , העדיף את אירן על פני ישראל והחזיר את פוטין ורוסיה למעמד על.

כמובן שהכי קל ללכת עם התקשורת או להיכנע לאובמה אבל אם לא זה שהוא הלך לקונגרס אל מול ממשל אמריקני עויין, שזה מה שבסופו של דבר הביא לשלום עם העולם הערבי הסוני ישנה את המזרח התיכון לתמיד, ומה שמחליש באמת את החמאס יותר מכל צוק איתן שיצאנו ממנו עם עשרות חיילים הרוגים אבל השמאל הגונב דעת בוכה על הבלונים וצוחק על ה'שלום' מבחינתם שלום זה משהו שמביא אוטובוסים מתפוצצים ולתת נשק לרב מרצחים שבסופו הפעיל זה על חיילים ואזרחים.

מחנה 'העאלק שלום' פתאום נגד השלום הזה

וכשיש צונאמי מדיני חיובי אין אפילו מילה טובה להגיד

מה שמראה שכל הדגלים שלהם שלום, שחיתות וגזענות זה חרטא זה רק כלי לנגח יריב פוליטי

כי יש אצלהם הסתה גזענות שחיתות וגם שלום לא מעניין.

אם שחיתות מעניינת אתכם תטפלו במנדלבליט שיש עליו קוצנזוס

שהוא מושחת

בפרקליטה לעבירות כלכליות ליאת בן ארי שעשתה עבירות כלכליות ולכאורה שיקרה בבית משפט

בגנץ ואלשיך עם המכרז התפור במימד החמישי שלקחו לנו 50 מיליון בלי מוצר.

על בגין שהגנבי דעת האלה מספרים כמה הם מתגעגעים לליכוד שלו, כשהם סגרו על בלפור מעל 100 ימים עם הפגנת שנאה לא פחותה

'בגין רוצח' עד שהוא אמר איני יכול עוד.

אז אם יש פה ימין שפוי שמאמין שאם הוא יצביע לבנט הכל יהיה טוב ותרגע השנאה,

פחח שיהיה בהצלחה.

אדוני הארץ, מעלי האתיופים, מתנגדי השחיתות, מלכי האנדאלים וראשוני האדם והראשונים לשמם החליטו שלא יהיה שלטון ימני, מה לא הבנתם?

FB_IMG_1602079491406.jpg

רגע, יש לכם ספק שאנשי שמאל לא רוצים שלטון ימין? כאילו, זה לא היה ברור?
ולמה בדיוק זה מוצג כדבר לא לגיטימי?

ביבי בעיני צריך ללכת מ-3 סיבות:
1) הוא כושל בתפקידו וההתנהגות שלו פוגעת במדינה.

2) הוא מושחת (לכאורה וכו׳) ובעיני אדם עם תיקים פליליים לא לגיטימי שיכהן כראש ממשלה.

3) הוא מאמין בערכים שונים ממני, ורוצה להוביל את המדינה למקום שאני חושב שהוא שגוי.

אם ביבי יוחלף באדם אחר מהימין (בין אם זה בנט, סער או ישראל ישראלי), זה יפתור את סעיפים 1 ו-2, אבל סעיף 3 עדיין יעמוד ולכן אני אתנגד גם לאדם הזה.

זה ברור ומובן. אם יחליף אותו מנהיג ימני אחר, הוא יהיה לגיטימי לכהן כראש ממשלה, אבל לא האדם הנכון בעיני, ולכן אצא נגדו.

זה לא סותר את חשיבות המחאה נגד ביבי. אם אני חושב ששמאל זה הדרך הטובה ביותר (ואני מפשט את זה, כי שמאל וימין אלו לא דרכים ספציפיות, אבל אתם מבינים מה הכוונה), אז אם כל עוד יש ראש ממשלה ימני אני אמשיך להגיד לישראל מגיע מישהו טוב יותר. אבל זה לא סותר, וזה קיים במקביל לטענה שביבי לא לגיטימי כבר להמשיך לכהן כראש ממשלה.

וזה אגב היה נכון גם במקרה הפוך - אנשים מושחתים בשמאל חייבים לעוף. זה לא סותר את זה שמותר לאנשי ימין להתנגד גם לשלטון שמאל רגיל ולא מושחת בלי שזה ייחשב צביעות.

4 דקות לפני, hairy2hell said:

רגע, יש לכם ספק שאנשי שמאל לא רוצים שלטון ימין? כאילו, זה לא היה ברור?
ולמה בדיוק זה מוצג כדבר לא לגיטימי?

ביבי בעיני צריך ללכת מ-3 סיבות:
1) הוא כושל בתפקידו וההתנהגות שלו פוגעת במדינה.

2) הוא מושחת (לכאורה וכו׳) ובעיני אדם עם תיקים פליליים לא לגיטימי שיכהן כראש ממשלה.

3) הוא מאמין בערכים שונים ממני, ורוצה להוביל את המדינה למקום שאני חושב שהוא שגוי.

אם ביבי יוחלף באדם אחר מהימין (בין אם זה בנט, סער או ישראל ישראלי), זה יפתור את סעיפים 1 ו-2, אבל סעיף 3 עדיין יעמוד ולכן אני אתנגד גם לאדם הזה.

זה ברור ומובן. אם יחליף אותו מנהיג ימני אחר, הוא יהיה לגיטימי לכהן כראש ממשלה, אבל לא האדם הנכון בעיני, ולכן אצא נגדו.

זה לא סותר את חשיבות המחאה נגד ביבי. אם אני חושב ששמאל זה הדרך הטובה ביותר (ואני מפשט את זה, כי שמאל וימין אלו לא דרכים ספציפיות, אבל אתם מבינים מה הכוונה), אז אם כל עוד יש ראש ממשלה ימני אני אמשיך להגיד לישראל מגיע מישהו טוב יותר. אבל זה לא סותר, וזה קיים במקביל לטענה שביבי לא לגיטימי כבר להמשיך לכהן כראש ממשלה.

וזה אגב היה נכון גם במקרה הפוך - אנשים מושחתים בשמאל חייבים לעוף. זה לא סותר את זה שמותר לאנשי ימין להתנגד גם לשלטון שמאל רגיל ולא מושחת בלי שזה ייחשב צביעות.

דעתך היא לגיטימית לגמרי, אבל היא לא השיח הרווח בציבור

המפגינים דורשים שביבי ילך הביתה כי הוא מושחת לטענתם. לא שום דבר מעבר. לא על דעותיו או מעשיו. אלא רק כי יש נגדו 3 כתבי אישום.

אני לא שומע הפגנות נגד שחיתויות בשמאל (כמו במשרד החקלאות של אלון שוסטר לדוגמה)

אם דורשים שביבי ילך הביתה כי הוא מושחת, כל מחליף שהוא לא מושחת צריך להוות אלטרנטיבה, כי זו הבעיה לטענתם.

השאלה אם רוצים שביבי ילך הביתה כי הוא מושחת, או שרוצים שביבי ילך הביתה בכל מקרה, והשחיתות היא הסיבה כרגע.

אם שיהיה שיח יותר אינטליגנטי (שביבי ילך הביתה כי הוא ראש ממשלה גרוע? אחלה. בוא נדבר על מעשים ודעות ותגיד מי רלוונטי לדעתך) אז ברור שאתה צודק, אבל זה לא המצב.

התקשורת לא מייצרת מצג של דעותיו של ביבי מסוכנות ומנוגדות לאלו של המפגינים, אלה כל אחד שהוא לא מושחת הוא הפתרון

Just now, benbb said:

דעתך היא לגיטימית לגמרי, אבל היא לא השיח הרווח בציבור

המפגינים דורשים שביבי ילך הביתה כי הוא מושחת לטענתם. לא שום דבר מעבר. לא על דעותיו או מעשיו. אלא רק כי יש נגדו 3 כתבי אישום.

אני לא שומע הפגנות נגד שחיתויות בשמאל (כמו במשרד החקלאות של אלון שוסטר לדוגמה)

אם דורשים שביבי ילך הביתה כי הוא מושחת, כל מחליף שהוא לא מושחת צריך להוות אלטרנטיבה, כי זו הבעיה לטענתם.

השאלה אם רוצים שביבי ילך הביתה כי הוא מושחת, או שרוצים שביבי ילך הביתה בכל מקרה, והשחיתות היא הסיבה כרגע.

אם שיהיה שיח יותר אינטליגנטי (שביבי ילך הביתה כי הוא ראש ממשלה גרוע? אחלה. בוא נדבר על מעשים ודעות ותגיד מי רלוונטי לדעתך) אז ברור שאתה צודק, אבל זה לא המצב.

התקשורת לא מייצרת מצג של דעותיו של ביבי מסוכנות ומנוגדות לאלו של המפגינים, אלה כל אחד שהוא לא מושחת הוא הפתרון

לא שאני יודע מה סיפור השחיתות שם (לא מתמם, בכנות לא מכיר, אשמח לאיזה לינק לקרוא על זה. הדברים היחידים שאני יודע עליו זה שהוא שר החקלאות מטעם כ״ל ושהוא אוהד הפועל), אבל גם אם זה כן הסיפור, אתה לא יכול להשוות בין שר זוטר בממשלה לראש הממשלה הפחות או יותר ניצחי של ישראל.

זה כמו שאני לא מצליח להבין את הטענות של התקשורת מבקרת את הממשלה יותר ממה שהיא מבקרת את האופוזיציה (וזו טענה ששמעתי גם בשיחה אישית עם ח״כ בכחול לבן, שבטוח שמאז שהם מצטרפו לממשלה התקשורת רודפת אותם) - זה התפקיד שלה, לבקר את השלטון. ואכן הכנסת כולה היא השלטון, אבל מן הסתם הממשלה היא יותר מהכנסת, ומן הסתם ראש הממשלה יותר מכל השאר. אם התקשורת לא תחפש אותם ותחקור כל פשלה קטנה, היא לא עושה את תפקידה.

וזה נכון גם הפוך - אם (ובתקווה) יהיה כבר מתישהו ראש ממשלה שמאלני, אני מקווה שהתקשורת תקדיש 80% מהזמן לחקור ולבקר אותו, את ממשלתו ואת מהליכיו, ורק 20% בכל השאר הפוליטיקאים מהאופוזיציה.

והמציאות היא יותר מורכב מבינאריות כזו - מי שמושחת הוא לא לגיטימי. לא נגד כל אחד כזה אני אקדיש את הזמן לצאת להפגין, אבל לכל אחד כזה אני אתנגד ואגיד שהוא חייב לעוף.

אבל זה לא אומר שכל אדם שהוא לא מושחת יהיה בסדר.

אבל כן, אני חייב להדות שהדגש בהפגנות הוא לא נכון בעיני.

כאמור, ביבי חייב לעוף בעיני גם על השחיתות, וצריך לדבר גם על האיסור הפגנות, אבל לא רק. צריך לדבר על זה שהוא הורס את הכלכלה, הורס את מערכת הבריאות, וזה אמנם לא שהוא המציא את המגיפה הזו, אבל הוא נכשל בלנהל אותה והביא אותנו למצב הזה. זה גם אחת מהסיבות שלא הייתי בהפגנות בבלפור בכלל - מעבר לזה שאני רוצה להמנע מהתקהלות, גם יותר נוח לי עם הגנות קהילתיות בנושא, שיש יותר מקום להכניס את הנושא הזה, יותר מקום לבעלי עסקים קטנים לבלוט וכו׳.

7 דקות לפני, hairy2hell said:

והמציאות היא יותר מורכב מבינאריות כזו - מי שמושחת הוא לא לגיטימי. לא נגד כל אחד כזה אני אקדיש את הזמן לצאת להפגין, אבל לכל אחד כזה אני אתנגד ואגיד שהוא חייב לעוף.

אבל זה לא אומר שכל אדם שהוא לא מושחת יהיה בסדר.

יופי ועכשיו תלחם בשחיתות של מנדלבליט, בפשעים של שי ניצן ששלח מפגינות בנות 13 לכמה שבועות מעצר ולכאורה על פי מספר תחקירים הפך את הפרקליטות למאפיה, השחיתות שיש אצל ראשי הפרקליטות שמחזיקים רבים מנבחרי הציבור, ניצבים ושאר פקידים בכירים כבובות שלא יעשו פעולות שלא מתאימות לראשי הפרקליטות

פשוט להחזיק תיקים פתוחים ללא הכרעה מעל הראשים של ליברמן ליצמן דרעי וגנץ והופ הם הפכו למשרתים שלך, תבדוק למה הפרקליטות ושי ניצן השאירו תיק פתוח לניסנקורן למרות שבמשך שנתיים אם אני לא טועה היתה המלצה של המשטרה לסגור לו את התיק.

עכשיו הוא חומה בצורה של מערכת המשפט ובא לשרת אותה ולא חלילה את הציבור.

ואולי תתחיל מחיות שדנה בתיקים שבהם בעלה ייצג חברות ביטוח בתיקים ששווים מילוינים דרך אגב בכל התיקים במקרה היא גם נתנה פסק שמשרת את חברות הביטוח שהוא מייצג.

כדבריך אתה לכל הפחות תגיד שהם צריכים לעוף.

השיח הרווח הוא שאם ביבי היה יורד מהנהגת הליכוד ובמקומו היה מגיע מישהו אחר זה היה מתקבל על הדעת שלמשל כחול לבן יעשו איתם ממשלת אחדות. 

שברור שזה שקר כי לא משנה מי יעמוד בראש הליכוד אנשים מהמחנה השני יצאו נגדו יעלילו עליו וימצאו סיבות אחרות למה לא. 

גם הטענות לשחיתות לא מעניינות כל כך כל עוד המלחמה של אותם מוחים באה מפוזיציה. הם כאילו נגד שחיתות אבל מוכנים לחיות עם שחיתות אחרת כל עוד היא משרתת את האג'נדה שלהם. או לחילופין אם השחיתות באה מהצד שלהם. אם הם היו נלחמים ומוחים בשחיתות של כל שאר גורמי השילטון כולל היועמ"ש והפרקליטות ובג"צ הייתי מצטרף אליהם להפגנות גם (בעולם ללא קורונה). 

אני לא נגד שבנט יהיה ראש ממשלה, אני בכלל חלמתי בחלומות הרטובים שלי שפייגלין מתישהו יגיע לעמדת הכח הזאת. 

אבל מועמד הימין הריאלי היחיד שיש הוא ביבי (וברור לי שביבי לא לגמרי ימין). אז בינתיים הוא עדיף על פני כל האלטרנטיבות. מה שכן, בבחירות הבאות אני אישית אעדיף לחזק סממנים יותר ימניים שיצטרפו אליו לממשלה מאשר להצביע לו ישירות.

ראשית, אני לא חושב ש-Whataboutism זה כלי לגיטימי, אבל אם נדבר על זה רגע -

אנשים רבים בשמאל טענו שמנדלבליט מושחת עוד ממזמן, הרבה לפני רוב הימין. לצורך העניין, אין לי ספק שאחת הסיבות שהוא סגר את תיק הצוללות זה כי הוא היה מזכיר הממשלה באותה תקופה שהעסקה נחתמה, ולכן הוא בהכרח חתם גם הוא על העסקה וידע את פרטיה. (אני לא טוען שהוא היה מעורב בקבלת ההחלטות או בכספים, אבל הוא לכל הפחות ידע ואישר)

אז כן, בעיני אם יש מספיק ראיות בשביל חשד מבוסס (וזה סייג חשוב), הוא לא ראוי לכהן בתפקיד וצריך לעוף.

אבל במקביל, אני מסרב לשתף פעולה עם המסע הזה שמשתמש בשחיתות שלו כדי לנקות את נתניהו.

הוא צריך לעוף, אבל זה לא סותר את ההתנגדות לטענות שאם הוא מושחת, ביבי נקי ומנדלבליט סתם מנסה ללכלך עליו. ובגלל שהמציאות מורכבת, אני חושב שביבי (או שליחיו) לא צריכים להיות רשאים להחליפו, כי המהלך יהיה עטוף בניגוד אינטרסים. אחת מהסיבות שביבי לא לגיטימי בעיני להיות ראש ממשלה - הוא לא מספיק נקי כפיים כדי לבצע מהלכים נדרשים כאלו בלי ניגוד אינטרסים מובהק.

9 דקות לפני, Krishi said:

השיח הרווח הוא שאם ביבי היה יורד מהנהגת הליכוד ובמקומו היה מגיע מישהו אחר זה היה מתקבל על הדעת שלמשל כחול לבן יעשו איתם ממשלת אחדות. 

שברור שזה שקר כי לא משנה מי יעמוד בראש הליכוד אנשים מהמחנה השני יצאו נגדו יעלילו עליו וימצאו סיבות אחרות למה לא. 

מה הקשר בין השניים?

כן, אם היה מגיע מישהו אחר מהליכוד (נניח סער, כי הוא היחיד שהתמודד, אבל זה יכול להיות גם מישהו אחר) אני אשמח, ואהיה בעד שתוקם ממשלת אחדות איתו. אבל זה לא סותר שעדיין אתנגד לאדם הזה.

אני אגיד את זה חד וחלק, שלא יגידו שיש לי כוונות נסתרות - סער עדיף על ביבי, אבל במקביל, הדעות של סער מסוכנות בעיני. הוא לגיטימי כראש ממשלה, אבל הוא ממש ממש לא האדם הנכון לכך. אם זה הבחירה בינו לבין ביבי, אז הוא חד וחלק, כי לפחות (על פניו) הוא נקי כפיים, אבל אם אתה שואל אותי אם מהותית אני בעדו - ממש ממש לא.

זה כמו אגב שהמחשבה על בנט כראש ממשלה בכנות מפחידה אותי. ממש.

אבל לכל הפחות, הוא לגיטימי לכהן בתפקיד הזה בזמן שביבי לא.

אם הוא יחליף את ביבי, אני אשמח ואהיה עצוב בו זמנית.

3 דקות לפני, hairy2hell said:

ראשית, אני לא חושב ש-Whataboutism זה כלי לגיטימי, אבל אם נדבר על זה רגע -

אנשים רבים בשמאל טענו שמנדלבליט מושחת עוד ממזמן, הרבה לפני רוב הימין. לצורך העניין, אין לי ספק שאחת הסיבות שהוא סגר את תיק הצוללות זה כי הוא היה מזכיר הממשלה באותה תקופה שהעסקה נחתמה, ולכן הוא בהכרח חתם גם הוא על העסקה וידע את פרטיה. (אני לא טוען שהוא היה מעורב בקבלת ההחלטות או בכספים, אבל הוא לכל הפחות ידע ואישר)

אז כן, בעיני אם יש מספיק ראיות בשביל חשד מבוסס (וזה סייג חשוב), הוא לא ראוי לכהן בתפקיד וצריך לעוף.

אבל במקביל, אני מסרב לשתף פעולה עם המסע הזה שמשתמש בשחיתות שלו כדי לנקות את נתניהו.

הוא צריך לעוף, אבל זה לא סותר את ההתנגדות לטענות שאם הוא מושחת, ביבי נקי ומנדלבליט סתם מנסה ללכלך עליו. ובגלל שהמציאות מורכבת, אני חושב שביבי (או שליחיו) לא צריכים להיות רשאים להחליפו, כי המהלך יהיה עטוף בניגוד אינטרסים. אחת מהסיבות שביבי לא לגיטימי בעיני להיות ראש ממשלה - הוא לא מספיק נקי כפיים כדי לבצע מהלכים נדרשים כאלו בלי ניגוד אינטרסים מובהק.

זה לא וואטאבאטיזם, זה פשוט מרסק את הטיעון שאתם מפגינים נגד השחיתות והעלאק פילוג, כל מה שמעניין אותכם זה להוריד את הימין מהשלטון.

אז זה מה שאני אומר. גם על סער ובנט יתחילו להמציא ולחפש דברים, וגם עליהם יעלילו עליו. ופתאום גם הם סכנה לדמוקרטיה ופאשיסטים ומה לא מבחינת אידיולוגיה, או מושחתים בצורה כלשהי מבחינת נקיות כפיים. 

זה ממש לא משנה בתאכלס למחנה השני מי יעמוד בראש המחנה הלאומי. כל התלונות על ביבי זה סתם עוד תירוצים שחוקים שחוזרים על עצמם. קשה להתייחס לזה ברצינות. כמו הילד שצועק זאב (גם אם בסוף באמת מגיע הזאב). 

וקשה עוד יותר להתייחס לזה ברצינות כשהתלונות על שחיתות הן לכיוון אחד בלבד. 

תראה, מצד אחד אני מסכים שיש פה ניגוד עניינים כשראש ממשלה צריך למנות את האדם שהמשרד שלו מגיש נגדו כתב אישום, מצד שני אתה לא יכול לתת את הכח הזה לגרום לראש ממשלה לרדת מהשילטון לפקיד כלשהו. כי זה פתח מסוכן מאוד. וגם כשאולמרט היה עסוק בחקירות לא חשבתי שדווקא בגלל זה הוא צריך להתפטר (כן כן למרות מה שביבי אמר). 

אם אתה שואל אותי אישית אני חושב שהאישומים של ביבי זה פשוט בדיחה, ומקווה שהוא ימצא זכאי בבית משפט. נגד ביבי ומשפחתו אם אני זוכר נכון נפתחו משהו כמו 19 תיקים לאורך השנים (מלבד אלה שעכשיו במשפט) - כולם נסגרו. 19 תיקים!!! זה פשוט מטורף לכל הדעות. יש פה דפוס פעולה מאוד ברור של רדיפה. אז כן, אני יותר מאמין בקטע הזה לביבי מאשר למנדלבליט ולפרקליטות (שהם ידועים ברדיפות והחיסולים הפוליטיים שלהם). 

@hairy2hell@Krishi

מנדלבליט בניגוד אינטרסים מטורף

וצריך לראות כל מינוי שהוא סיכל לפרקליט המדינה בראיה של הרצון שלו להיות קרוב לחומר ובכך  שרק פרקליט המדינה יכול לקבוע אם תפתח חקירה בעניינו הוא סיכל כל מינוי ואז מינה את עצמו.

עכשיו הוא רוצה למנות את למברגר לפרקליט ולמברגר היה מעורב גם בחלק מפרשת הרפז.

פרקליט מדינה במובנים מסוימים כוחו רב מראש ממשלה, למרות שתפקידו כלל אינו מוגדר בחוק.

בכל מצב צריך לטפל בו כאילו אין ביבי זה לא קשור, דבר נוסף כדי להתמודד עם הניגוד עניינים שלו להפריד לתפקיד התובע הכללי ויועמש.

מצחיק שהוא קובע שנתניהו בניגוד עניינים אבל הוא בניגוד עניינים בגלל החשדות עליו ובגלל שהוא שם את כל המוניטין שלו על תיקי נתניהו.

אבל @hairy2hell אתה מתייחס רק למנדלבליט בעוד שכל הזמן נחשפים סיפורי שחיתויות בפרקליטות גם על שי ניצן בן ארי וכו שופטים בעליון וניצבים, זאת מערכת רקובה שמרגישה מעל החוק וגם קובעת את החוק הם היחידים שיש להם את הסמכות לחקור את עצמם וכשהם רק מגוננים על כל מי שסרח אצלם, ולא נותנים לחקור ובנוסף מחזיקים תיקים פתוחים מעל ראשים של נבחרי ציבור ופקידים כדי שיעשו כרצונם לא פלא שחצי מהציבור מאמין שתפרו את ביבי.

עוד לפני שנכנסים לפרטים של התיקים שלו

1 hour ago, Krishi said:

השמאל זנח את כל מה שאי פעם האמין בו, הוא יישב עם כולם.

אנשים שלא מבינים שביבי הוא הבעיה פשוט לא מבינים חצי מהחברה הישראלית. השורשים של הסכסוך בין ביבי לבין השמאל נטועים בשנות התשעים. זה לא ישתפר. אף אחד לא ילמד לכבד אותו.

לשמאל אין בעיה עם שום מפלגה באופן היסטורי. ביבי הוא הסדין האדום היחידי.

1 hour ago, Krishi said:

זה ממש לא משנה בתאכלס למחנה השני

אתה שוויי בכל מיני חלוקות והגדרות שכבר שנים לא רלוונטיות.

אין מחנות כי אין באמת כבר חלוקה של ימין/שמאל.

זה פשוט כלי של ביבי להישאר ברשות הממשלה. 

בסוף המפלגה הימנית האמיתית היחידה נשארה מחוץ לממשלה.

ההבדלים בין כחול לבן והליכוד מבחינת תפיסת העולם הם קטנים מאוד.

המפלגות היו מקימות ממשלה בכמה ימים אם ביבי לא היה בראש הליכוד.

1 hour ago, Krishi said:

אז זה מה שאני אומר. גם על סער ובנט יתחילו להמציא ולחפש דברים, וגם עליהם יעלילו עליו. ופתאום גם הם סכנה לדמוקרטיה ופאשיסטים ומה לא מבחינת אידיולוגיה, או מושחתים בצורה כלשהי מבחינת נקיות כפיים. 

זה ממש לא משנה בתאכלס למחנה השני מי יעמוד בראש המחנה הלאומי. כל התלונות על ביבי זה סתם עוד תירוצים שחוקים שחוזרים על עצמם. קשה להתייחס לזה ברצינות. כמו הילד שצועק זאב (גם אם בסוף באמת מגיע הזאב). 

וקשה עוד יותר להתייחס לזה ברצינות כשהתלונות על שחיתות הן לכיוון אחד בלבד. 

תראה, מצד אחד אני מסכים שיש פה ניגוד עניינים כשראש ממשלה צריך למנות את האדם שהמשרד שלו מגיש נגדו כתב אישום, מצד שני אתה לא יכול לתת את הכח הזה לגרום לראש ממשלה לרדת מהשילטון לפקיד כלשהו. כי זה פתח מסוכן מאוד. וגם כשאולמרט היה עסוק בחקירות לא חשבתי שדווקא בגלל זה הוא צריך להתפטר (כן כן למרות מה שביבי אמר). 

אם אתה שואל אותי אישית אני חושב שהאישומים של ביבי זה פשוט בדיחה, ומקווה שהוא ימצא זכאי בבית משפט. נגד ביבי ומשפחתו אם אני זוכר נכון נפתחו משהו כמו 19 תיקים לאורך השנים (מלבד אלה שעכשיו במשפט) - כולם נסגרו. 19 תיקים!!! זה פשוט מטורף לכל הדעות. יש פה דפוס פעולה מאוד ברור של רדיפה. אז כן, אני יותר מאמין בקטע הזה לביבי מאשר למנדלבליט ולפרקליטות (שהם ידועים ברדיפות והחיסולים הפוליטיים שלהם). 

למחנה השני לא אכפת מי עומד בראש המחנה הלאומי כי הוא לא מתעסק בהגדרה הזאת בכלל, לישראל של המרכז-שמאל אכפת להיפטר מביבי. זה הכל.

נראה לי שלדעתך השמאל רואה את נתניהו כראש ממשלה ימני. השמאל רואה אותו כדמות מזיקה לישראל שמקומה בדפי ההיסטוריה.

13 דקות לפני, Shlomix said:

אני רק אגיד שביבי מבחינתי בכלל לא ימני.

אחד הפוליטיקאים הלחיצים והמתקפלים ביותר שהיו פה.

זה כי בתקשורת מכניסים לכולם לראש שימין זה לאהוב מלחמות ונגד שלום, נתניהו מעולם לא דגל במלחמות, ועל שלום כלכלי, ושלום תמורת שלום ושינוי שיתחיל ממדינות ערב מסביב הוא כתב כבר לפני 30 שנה בספר מקום תחת השמש, היום רואים שהוא צדק וזה הולך לו.

לחיץ ומתקפל? תספר את זה לאובמה וג'ון קרי.

8 דקות לפני, Omer said:

לשמאל אין בעיה עם שום מפלגה באופן היסטורי. ביבי הוא הסדין האדום היחידי.

החלק הראשון לא נכון, החלק השני נכון בחלקו, הוא אולי לא הסדין האדום היחיד - אבל הוא בהחלט הכי גדול כי לא משנה מה הם עושים הם לא מצליחים להוריד אותו. זה בטח מחרפן להם ת'צורה. תראה לאיזה רמות של שנאה הסתה פלגנות שקרים ושחיתות הם הגיעו והכל למען מטרה אחת.

7 דקות לפני, שי123 said:

המפלגות היו מקימות ממשלה בכמה ימים אם ביבי לא היה בראש הליכוד.

גם בלי לפיד ובוגי - כמו שבאמת קרה. 

לפני9 שעות , הדאבל ה8 said:

הם מאמתים אותו עם זה שכבר בעבר לפני הגבלת ההפגנות

כתב שנתניהו סכנה ל

דמוגרפיה/ דמוקרטיה

הדתה

מעמדינו הבין לאומי וכו

והוא מתפתל

"הדתה" לא מפחידה אותי. מעמדנו הבינלאומי קצת מביך, אנחנו ידועים כחברים של מדינות חשוכות.

לגבי דמוקרטיה, אני תמיד אמרתי שההשוואה לארדואן מוגזמת. אבל גם ארדואן התחיל ככה. זה מה שקורה כשאדם יותר מדי זמן בשלטון.