Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

לא קראתי את ההודעה שלך נכון בנוגע לביטול רפורמת השוק הסיטונאי/ביטול ההפרדה המבנית, משום מה קראתי שכתבת שזה בוטל. מצטער.

לענייננו - כשאמרתי שזו לא הנקודה התכוונתי למצב הפיננסי של בזק באותה העת או היום שלא מעסיק אותי יותר מדי, אבל האינטרס הכלכלי והעסקי שלהם ברור לי, אם אני מסכים איתו או עם הדרך זה לא העניין. הרבה חברות עסקיות וגם אנשים פרטיים הולכים על התפר, מה שנקרא כשר אבל מסריח. אני לא מצדד או חושב שזה עניין חיובי, זה פשוט חלק מחיינו. חלילה לא מקבל טיעונים של אלוביץ' או מצדד בגישתו, יורוקום הייתה שקועה עד צוואר בחובות לבנקים והיה זקוק למספר מהלכים כלכליים שיסייעו לו בפרעון החובות והוא ביצע את זה באמצעות מכירת אתר יד 2 ודרך המיזוג של בזק ויס שלדעת רבים נמכרה בסכום גבוה בהרבה יותר מהערכות שווי שניתנו לה, ולפי דיווחים פעל בחברה איזה דירקטוריון צללים שעל פניו היה ניטרלי אבל בפועל היה עושה דברו. 

אני בעד ביטול הפרדה מבנית שמותנת ביישום מיידי של רפורמת השוק הסיטונאי ובשדרוג התשתיות הקיימות, זה הרע במיעוטו בעיניי אחרי כשלי שוק שנמשכו עשרות שנים. ציינתי את המתווה החדש שהציע בזמנו פילבר כאנקדוטה להתגלגלות האירוע, אני לא מאמין אישית בעמדה הזו או חושב שהיא יכולה להועיל לשוק באיזו צורה, השליטה של בזק בתשתית חיונית לתקשורת אינטרנטית לחלוטין מצריכה התערבות. לכן טענתי שעמדתו של פילבר בין אם היא מקצועית או מתוך הוראה של נתניהו, זה דבר שמחייב טיפול. אך יש פה עניין של החלטות מקצועיות/כלכליות/אישיות שהן לדעתי מצויות בתחומי חוק התחרות הכלכלית והסדר ניגוד העניינים לאור החברות האישית בין נתניהו לאלוביץ. אין לי שום בעיה שהם אישית עם כל מי שהיו אחראיים או מעורבים בפארסה הזו יתנו על כך את הדין - רגולטורים, יועצים משפטיים, ועדות כנסת וגורמים במשרד המשפטים, הרשות השנייה ורשות התחרות.

אני לא מחפש היגיון מאחורי ההחלטות המקצועיות של נתניהו בהקשר הזה, וכאיש ימין ומצביע ליכוד גם אגיד לך שלא מחפש היגיון מאחוריהן באופן כללי, אבל זה נושא אחר לדיון. על כל פנים, לא הגיוני בעיניי שהאיש היה מוכן להפוך משרד ממשלתי שלם בידיעה שזה מעמיד את חייו בסכנת מאסר ממושך רק בשביל פירורי תוכן חצי-שיווקי באתר אינטרנט פופולרי ככל שיהיה, דבר שלשיטתו היה מסייע לו בבחירות 2015. אין עוררין שכל נבחר ציבור רוצה משוב וסיקור חיובי, וידוע שדין ודברים עם עורכים הם עניין שבשגרה כחלק ממערכת היחסים שמבוססת על אינטרסים משותפים. לכן קשה לי לחשוב על דרך שבה מצליחים למתוח קו שבין כל הפרשה העגומה הזו לבין אישום בשוחד בסוגיית וואלה, שהיא ליבת הדברים בסופו של דבר הרי שבלעדי העניין הזה לא מתקיימת מערכת יחסים של "תן וקח" ואפשר למסגר את הפעולות של נתניהו ככשלים מקצועיים וניגוד עניינים בסוגיית משרד התקשורת. אני מרגיש וחושב אגב שזה יהיה קו הפעולה במהלך המשפט.

אין חלילה כוונה להתנשא, מצטער אם זה נשמע ככה. הנתונים מכאן, הורדתי את קובץ האקסל, לקחתי ממנו את העלות החודשית הממוצעת, חישבתי אותה בפרק זמן של שנה וביצעתי השוואה באקסל לתמ"ג לנפש לפי כוח הקנייה מתוך הערכות קרן המטבע ל2020 שיש בויקיפדיה ועיצבתי את הגרף. לגבי הסיבים האופטיים, רציתי לבדוק את המקור לנתונים של הOECD כי לא מצאתי משהו כזה בעברית, וכשהורדתי את קובץ האקסל הם כותבים שזו הערכה פנימית שלהם ולא נתוני אמת. לכן כתבתי שלצערי אי אפשר לאשש או להפריך את העניין, ובכל מקרה מדובר באנשים המחוברים לסיבים מתוך כל המחוברים לאינטרנט, כך שגם אם המספר בפועל יתברר כנמוך זה לא בהכרח אומר שהתשתית אינה קיימת.

מעריך מאוד את התשובה העניינית. הלוואי וכל הויכוחים והדיונים בישראל היו מתנהלים ככה. בגדול נראה לי שאנחנו מסכימים על העובדות (אלא אם פספסתי משהו). אני רוצה לשאול על עניין ההגיון:

1 hour ago, לופו5 said:

אני לא מחפש היגיון מאחורי ההחלטות המקצועיות של נתניהו בהקשר הזה, וכאיש ימין ומצביע ליכוד גם אגיד לך שלא מחפש היגיון מאחוריהן באופן כללי, אבל זה נושא אחר לדיון.

אני דווקא לא חושב שזה נושא אחר, וגם אם כן אני מאוד רוצה להבין את העמדה שלך פה. אתה איש ימין, מצביע ליכוד (כלומר נתניהו), וכותב שאתה לא מחפש הגיון מאחורי ההחלטות שלו? אותי זה מטריד. אני אף פעם לא אצביע למישהו שלא יכול להסביר לי בהגיון מדוע הוא עושה מה שהוא עושה, לא כל שכן מישהו שהוא ראש ממשלה ומקבל החלטות של מאות מיליארדים (וחיי אדם). עכשיו אנחנו מדברים על מקרה שבו הוא העביר החלטות רגולטוריות עם השלכות של מיליארדים, בניגוד לעמדת כל הדרגים המקצועיים. אז איך אתה לא דורש ממנו, כאזרח ותומך, שיסביר לך למה הוא עשה את זה? 

1 hour ago, לופו5 said:

לא הגיוני בעיניי שהאיש היה מוכן להפוך משרד ממשלתי שלם בידיעה שזה מעמיד את חייו בסכנת מאסר ממושך רק בשביל פירורי תוכן חצי-שיווקי באתר אינטרנט פופולרי ככל שיהיה, דבר שלשיטתו היה מסייע לו בבחירות 2015.

זה ממש לא היה ״פירורי תוכן חצי-שיווקי״. כתבים בוואלה מעידים בשמם על זה שעורכים לחצו עליהם לא לפרסם דברים נגד נתניהו, ויש תכתובות אמייל והקלטות של האלוביצ׳ים שמפלילות את נתניהו בנושא הזה. תסתכל בכתב האישום על עמ׳ 16, סעיף 77: ״הגדול מחפש אותי, כנראה רוצה כתבה הפוכה״--אלוביץ׳ כותב את זה לישועה. ואז בסעיף 87, איריס אלוביץ׳ אומרת לישועה ״ברגע שעשית בהירות והפסקנו ללכת בתחום האפור, אז מי שטוב לו טוב לו מי שלא טוב לו שילך״ (מתייחסת לעיתונאים שמתלוננים על זה שמתערבים להם בעבודה ומצנזרים כתבות). זה קו שלם של בעלים שאומרים שהם יעיפו את מי שלא יישר שורה. 

לא נשמע הגיוני? לי כן. אם יש משהו ברור אצל נתניהו זה השכנוע שהתקשורת שמאלנית ומוטה נגדו והניסיון בכל הדרכים האפשריות לשנות אותה כדי שתהייה ימנית יותר. בין אם אתה מסכים איתו ובין אם לא, זה לחלוטין חלק מדפוס הפעולה שלו בעשור האחרון. אני לא חושב שהוא ראה בזה סיכון כל כך גדול. אולי בצדק. כמעט כל המצביעים שלו עדיין איתו. 

1 hour ago, לופו5 said:

אין עוררין שכל נבחר ציבור רוצה משוב וסיקור חיובי, וידוע שדין ודברים עם עורכים הם עניין שבשגרה כחלק ממערכת היחסים שמבוססת על אינטרסים משותפים.

דין ודברים בין פוליטקאים ועיתונאים או עורכים זה אכן עניין שבשגרה. הבטחה ל*בעלים* (לא עורך/עיתונאי) של אתר שתלך נגד המלצות הדרג המקצועי כדי לשים בכיס שלו מיליארדים, בעוד הוא לוחץ על העורך / עיתונאים שמתנגדים בקול שיצנזרו כתבות נגדך זה תן וקח. 

מני מזוז: ״המציאות בה נאשם בפלילים בעבירות חמורות מתחום טוהר המידות מקים ממשלה ועומד בראשה... משקפת משבר חברתי וכשל מוסרי של החברה בישראל".

המציאות בה אדם ששדד את המערכת במאה אלף, נתפס ושם פס ממשיך לכהן כשופט עליון היא ענן שחור מעל בית המשפט.
מני מזוז מושחת!

דרך אגב

‏כיועץ המשפטי מני מזוז סגר את התיק לראש הממשלה שרון אשר קיבל מליוני דולרים ואי ביוון לעסקים של חבר, בתמורה לאדמות של ישראל לכנסייה היוונית (במקרה אחרי ההתנתקות). ובנוסף קבע שאין סיבה לפתוח חקירה על מתנות בשווי מליון שח של עטים עשויים זהב ויהלומים לראש הממשלה אולמרט.

בכלל איך שופטים שהם חבריהם הטובים של עדאללה, הקרן החדשה, שוברים שתיקה ובצלם ולרוב יפסקו לטובתם בתביעות נגד צהל וחיי אדם של יהודים, שיספרו לנו עוד על 'כשל מוסרי'.

@רויקלה, להגיד 'הצבעתי לביבי' זה אולי נכון ברמה ההצהרתית, אבל אין לזה אחיזה טכנית ומעשית במציאות כי ההצבעה היא למפלגה/רשימה. יש לשיטתי מספר חבר כנסת ברשימה שאני יודע שמעוניינים ופועלים לקדם ערכים שאני מזדהה איתם ואני חושב שהם פרלמנטרים מצוינים ובעלי משנה אידאולוגית סדורה - השכל, קרעי, אוחנה, לוין, אדלשטיין, ואני נותן למפלגה את קולי לאור הגישה הזו. באופן כללי הייתי שמח אם הייתה קיימת בארץ אפשרות לפריימריז פתוחים חוצים מפלגתית - שקד, מתן כהנא, סמוטריץ', יזהר שי ואלי אבידר הם בעיניי פרלמנטרים מצוינים אבל אני לא יכול לשבח אותם על כך.

מבחינת נתניהו ישנן מספר סוגיות שחשובות לי וגם מפלגות הימין השונות הצהירו עליו אבל המציאות בפועל נשארה כשהייתה. חוב הפנסיה התקציבית, הסתדרות העובדים, מס חברות גבוה, חסמי יבוא, רגולציה עודפת, מגזר ציבורי רחב, פריון עבודה נמוך ושקיפות של חברות ממשלתיות ותאגידים. נכון שאחוזי הצמיחה טובים, התמ"ג לנפש גדל ויחס החוב-תוצר נמצא במגמת ירידה, אבל הייתה הזדמנות פז ליצור תנאי צמיחה טובים יותר והמשנה הכלכלית של 2003 מומשה במידה חלקית. מעבר לכך יש את הסוגיה המדאיגה מאד של משפטיזציה שאיילת שקד מרבה להתייחס אליה בצורה עניינית ונבונה.

קראתי לא פעם את ההתכתבויות השונות בצמד שאול אלוביץ'-ישועה ואיריס אלוביץ'-שרה, כולל המתווכים השונים למיניהם, לחלוטין יש מספר התכתבויות מדאיגות אבל רובן עוסקות בעניינים של כותרת/תמונה/מיקום בדף וכו', ולא רואה תסריט שבו נתניהו פועל באופן שמכניס לבזק 1.8 מיליארד ש"ח בשביל העניין הזה. לכן אני חוזר ואומר על מה שכבר כתבתי, שלדעתי יש דרך ארוכה מאד מההחלטות בסוגיית בזק, ועד ההסבר הנסיבתי שבגלל שהיו בקשות לעריכה מצד סביבת נתניהו שהן כאמור עניין שבשגרה בכל מערכת עיתונאית, אז מדובר בהכרח במערכת יחסים של תן וקח הדדית ובפעולת שוחד.

2 hours ago, לופו5 said:

קראתי לא פעם את ההתכתבויות השונות בצמד שאול אלוביץ'-ישועה ואיריס אלוביץ'-שרה, כולל המתווכים השונים למיניהם, לחלוטין יש מספר התכתבויות מדאיגות אבל רובן עוסקות בעניינים של כותרת/תמונה/מיקום בדף וכו', ולא רואה תסריט שבו נתניהו פועל באופן שמכניס לבזק 1.8 מיליארד ש"ח בשביל העניין הזה. לכן אני חוזר ואומר על מה שכבר כתבתי, שלדעתי יש דרך ארוכה מאד מההחלטות בסוגיית בזק, ועד ההסבר הנסיבתי שבגלל שהיו בקשות לעריכה מצד סביבת נתניהו שהן כאמור עניין שבשגרה בכל מערכת עיתונאית, אז מדובר בהכרח במערכת יחסים של תן וקח הדדית ובפעולת שוחד.

לופו, שוב, אני מאד מעריך את העמדות שלך (גם בלי להסכים איתן), אבל אתה מותיר את הרושם שאתה עוצם את העיניים. מה זה ״רובן עוסקות בעניינים של כותרת/תמונה/מיקום בדף״? ומה עם מיעוטן? ציטטתי מכתב האישום את זה שהאלוביצ׳ית הבהירה לעורך שעיתונאים שלא יישרו קו עם נתניהו יעופו. זה עניין של כותרת, תמונה ומיקום? 

6 hours ago, הדאבל ה8 said:

מני מזוז: ״המציאות בה נאשם בפלילים בעבירות חמורות מתחום טוהר המידות מקים ממשלה ועומד בראשה... משקפת משבר חברתי וכשל מוסרי של החברה בישראל".

המציאות בה אדם ששדד את המערכת במאה אלף, נתפס ושם פס ממשיך לכהן כשופט עליון היא ענן שחור מעל בית המשפט.
מני מזוז מושחת!

למי שלא מכיר את המקרה: המדינה הפרישה למני מזוז סכומים גבוהים לקרן השתלמות בטעות, ואחרי שנים דרשה תשלום בחזרה. הוא טען שהיא לא יכולה לדרוש אותם רטרואקטיבית שנים אחרי שניתנו. 

1. הוא לא שדד את הכסף.

2. הוא לא טען שהמערכת המשפטים רודפת אותו ושכולם נגדו, לא האשים את החשבת הכללית שהיא מושחתת.

אני לא מסכים עם מה שהוא עשה, אבל אני לא מבין איך זה מצדיק את מה שנתניהו  עשה. 

6 hours ago, הדאבל ה8 said:

דרך אגב

‏כיועץ המשפטי מני מזוז סגר את התיק לראש הממשלה שרון אשר קיבל מליוני דולרים ואי ביוון לעסקים של חבר, בתמורה לאדמות של ישראל לכנסייה היוונית (במקרה אחרי ההתנתקות). ובנוסף קבע שאין סיבה לפתוח חקירה על מתנות בשווי מליון שח של עטים עשויים זהב ויהלומים לראש הממשלה אולמרט.

כיועץ המשפטי מזוז גם החליט להגיש כתב אישום נגד אולמרט בשלוש פרשות אחרות, וזה נגמר בכלא. 

5 hours ago, רויקלה said:

למי שלא מכיר את המקרה: המדינה הפרישה למני מזוז סכומים גבוהים לקרן השתלמות בטעות, ואחרי שנים דרשה תשלום בחזרה. הוא טען שהיא לא יכולה לדרוש אותם רטרואקטיבית שנים אחרי שניתנו. 

1. הוא לא שדד את הכסף.

2. הוא לא טען שהמערכת המשפטים רודפת אותו ושכולם נגדו, לא האשים את החשבת הכללית שהיא מושחתת.

"הוא טען שהיא לא יכולה לדרוש אותם רטרואקטיבית שנים אחרי שניתנו"

הוא הובא על זה בדין? או שבגלל שהוא שופט הוא פשוט אמר אני לא מחזיר כי..

בכל מצב הוא מדבר על כשל מוסרי וערכים לא על צדק מן הדין, איך לקחת 100,000₪ זה נראה לך מוסרי לא להחזיר, וזה לא אזרח מן השורה שאין לו, זאת משכורת חודשית אחת בבית המשפט העליון.

אני לא מסכים עם מה שהוא עשה, אבל אני לא מבין איך זה מצדיק את מה שנתניהו  עשה

אני חושב שביביסט זה מי שמכניס בכל עיניין את ביבי, אני לא מבין באיזה הקשר כתבת את זה.

וסגירת התיקים שהוא עשה לשרון בגלל ההתנתקות, אגב מזוז אמר אז שבפרקליטות הציבו תופרים תיקים.

11 hours ago, הדאבל ה8 said:

"הוא טען שהיא לא יכולה לדרוש אותם רטרואקטיבית שנים אחרי שניתנו"

הוא הובא על זה בדין? או שבגלל שהוא שופט הוא פשוט אמר אני לא מחזיר כי..

הוא לא הועמד לדין, כי זאת לא עבירה.  הוא לא ״לקח״. 

"

בכל מצב הוא מדבר על כשל מוסרי וערכים לא על צדק מן הדין, איך לקחת 100,000₪ זה נראה לך מוסרי לא להחזיר, וזה לא אזרח מן השורה שאין לו, זאת משכורת חודשית אחת בבית המשפט העליון.

זה באמת לא נראה לי מוסרי - כבר כתבתי את זה. אגב, השכר החודשי של מני מזוז הוא כ-75,000 שקל ברוטו ולא מה שכתבת (לא שזה משנה). 

אבל אני עדיין לא מבין איך זה גורם לשוחד של ביבי להראות טוב יותר.

וסגירת התיקים שהוא עשה לשרון בגלל ההתנתקות, אגב מזוז אמר אז שבפרקליטות הציבו תופרים תיקים.

גם לביבי סגרו די הרבה תיקים והעמידו לדין באחרים. אין הבדל מהותי בינו לבין אולמרט. 

אם מדובר בסכומים באמת גדולים, כאלו שאין מצב לזה שהוא לא שם לב שנעשתה טעות (וואלה, אין לי מושג איך מחשבים בדיוק את כל הסעיפים בתלוש שכר שלי, ואם יעשו טעות סבירה אני לא אשים לב בחיים), אז זה אכן מעשה מסריח.

כנראה לא מעשה לא חוקי, כך שאין מה להעמיד אותו לדין, אבל כאמור, חוק ומוסר אלו דברים שונים. (בול כמו שחוקית אין מניעה הרי שביבי יהיה ראש ממשלה כרגע, אבל מוסרית זה דפוק בעיני)

עריכה:  חיפשתי עכשיו (כי לא ממש הכרתי את הסיפור), ונראה שזה לא סכום שהוא קיבל במכה, אבל לאורך למעלה מ-6 שנים. כלומר קצת כל חודש, ויש מצב שלא שם לב לכך שמדובר בטעות. וואלה, לא יודע מה דעתי על זה.

שאלה מעניינת העניין עם מזוז.

רקע קצר - בכל שנה במקביל לפרסום דו"ח הממונה על השכר, מפורסם דו"ח חשוב מאד אבל פחות נפוץ - חריגות שכר בגופים הנתמכים והמתוקצבים. נמצאות בו חברות ממשלתיות, רשויות מקומיות, מועצות דת, תאגידים סטטוטוריים ועוד. הרבה פעמים הפרסומים על השכר המופרך בחברת החשמל/נמלי ישראל/רשות שדות התעופה וכיו"ב נגזר משם. הדו"ח הנ"ל מופק מטעם יחידת האכיפה והיחידה לחקירות שכר במשרד האוצר, שפועלת מכוח מספר סעיפים בחוק יסודות התקציב, ותפקידה הוא "איתור וביטול חריגות שכר, השבת כספים ששולמו שלא כדין והבאת מאשרי תשלום חריגות השכר להליך משמעתי."

באוגוסט 2009 בתיקון מספר 36 לחוק יסודות התקציב, נקבע בסעיף 33.א (א) כך "גופים ימסרו לממונה (על השכר במשרד האוצר) אחת לשנה, במועד ובאופן שייקבעו בתקנות, דין וחשבון ובו פירוט מלא על תנאי העסקתו של כל בעל תפקיד שהם מעסיקים." בביאור למושג תנאי העסקה נקבע : "שכר לרבות תנאי פרישה, גמלאות או הטבות כספיות אחרות הקשורות לעבודה, היקף המשרה, ולרבות התחייבות למתן כל אחד מאלה."

הסיפור המדובר עם מזוז מתייחס לתקופה שבין 2004 לינואר 2010, כלומר חצי שנה מאז שנכנס התיקון הנ"ל לחוק, לפני כן לא הייתה חובה על משרדי הממשלה למסור לממונה על השכר את הנתונים האלו אלא רק על אותם מאות גופים מתוקצבים ונתמכים, אבל כנראה שעל סמך העניין הזה ביצעו בדיקות והתאמות שכר בדיעבד ובסופן עלתה אותה חריגה בתקופה הנ"ל בתלושי השכר של מזוז ולכן התבקש בנימוס להשיב את הכספים. 

מעבר לשאלה המוסרית והערכית שהיא כמובן עניין של פרשנות אישית, כאמור יש יסוד חוקי שמאפשר השבת כספים ששולמו לעובדי מדינה וזה גם מתבצע בפועל ובהיקפים די נרחבים (ממליץ בחום לעיין בדו"ח), אבל היסוד הזה הוא פחות רלוונטי לעובדי מדינה כדוגמת מזוז. זה לא בגלל הדרג הבכיר שבו הוא נמצא אלא בגלל שהוא עובד במשרד ממשלתי ולא בגוף נתמך/מתוקצב. היחידה הנ"ל הרי לא פועלת בתחומי משרד ממשלה, משום שמערכות הכספים בהן כמדומני אחידות ומצויות תחת בקרה תמידית והטעויות בעניין הזה נדירות, בשונה מאותם מאות גופים שכנראה משתמשים במערכות כספים אחרות.

On 28.5.2020 at 19:57, רויקלה said:

הוא לא הועמד לדין, כי זאת לא עבירה.  הוא לא ״לקח״. 

זה באמת לא נראה לי מוסרי - כבר כתבתי את זה. אגב, השכר החודשי של מני מזוז הוא כ-75,000 שקל ברוטו ולא מה שכתבת (לא שזה משנה). 

אבל אני עדיין לא מבין איך זה גורם לשוחד של ביבי להראות טוב יותר.

גם לביבי סגרו די הרבה תיקים והעמידו לדין באחרים. אין הבדל מהותי בינו לבין אולמרט. 

בא לא נתמם כולם יודעים למה סגרו לשרון את החקירה.

אבל אני עדיין לא מבין איך זה גורם לשוחד של ביבי להראות טוב יותר

חבר, אתה אומר בשמי דברים שלא אמרתי.

תראו איזה שמיניות באוויר עושים השופטים כדי להסביר איך זה שהם הורו להרוס את מגרון, את עמונה ואת נתיב האבות אבל הם לא מוכנים להורות למדינה להרוס ולו בית בדואי אחד שנבנה על קרקע פרטית של יהודים

https://m.maariv.co.il/journalists/Article-768132

מזוז האפס שאחראי להרס בתים של יהודים ומצד שני מונע פינוי פולשים בדואים לאדמות פרטיות.

וזו השחיתות הכי גדולה.

הלוואי וייחרב ביתו

On 30.5.2020 at 16:26, הדאבל ה8 said:

תראו איזה שמיניות באוויר עושים השופטים כדי להסביר איך זה שהם הורו להרוס את מגרון, את עמונה ואת נתיב האבות אבל הם לא מוכנים להורות למדינה להרוס ולו בית בדואי אחד שנבנה על קרקע פרטית של יהודים

https://m.maariv.co.il/journalists/Article-768132

מזוז האפס שאחראי להרס בתים של יהודים ומצד שני מונע פינוי פולשים בדואים לאדמות פרטיות.

וזו השחיתות הכי גדולה.

הלוואי וייחרב ביתו

בכפרים בדואים לא מוכרים היו המון הריסות בתים. נכחתי בלא מעט כאלה. בחלק מהמקומות גרו חיילים ששרתו בצבא. 

מערכת המשפט דופקת יהודים, ימנים וחיילי צהל באופן קבוע, ואין שיוויון כלפי החוק, ובעיקר הם מרגישים מעל החוק.

ואולי עלית פה על משהו הם תופרים את ביבי כי הוא ימני והוא יותר מידי זמן בשלטון.

תגיד אתה אם אתה מתעלם מכל השחיתויות של המערכת הרקובה הזו בגלל שזה שהם יושבים בדיוק על ההשקפה הפוליטית שלך.

כמעט בכל נושא אני מניח שאני יכול לשאול אותך, תגיד בנוגע לx מה צריך להיות, ומה צריך להיות הדין וכנראה שאתה תקלע למה שהשופטים יחליטו למחרת, אתה בדיוק הtype שלהם.

On 4.6.2020 at 09:16, הדאבל ה8 said:

מערכת המשפט דופקת יהודים, ימנים וחיילי צהל באופן קבוע, ואין שיוויון כלפי החוק, ובעיקר הם מרגישים מעל החוק.

מביאים לך עובדות ואתה ממשיך להתכחש למציאות. אז אני לא אבזבז את הזמן. 

On 4.6.2020 at 09:16, הדאבל ה8 said:

תגיד אתה אם אתה מתעלם מכל השחיתויות של המערכת הרקובה הזו בגלל שזה שהם יושבים בדיוק על ההשקפה הפוליטית שלך.

אתה לא יודע מה ההשקפה הפוליטית שלי. 

On 2.6.2020 at 22:53, רויקלה said:

רגע, אז למה אתם כל הזמן מדברים על מזוז? לא בגלל שביבי מועמד לדין?

On 5.6.2020 at 21:08, רויקלה said:

אתה לא יודע מה ההשקפה הפוליטית שלי. 

אתה יודע למה 'אנחנו' כל הזמן מדברים על מזוז

ואני לא יודע מה ההשקפות הפוליטיות שלך.

חח אתה מצחיק

On 5.6.2020 at 21:08, רויקלה said:

מביאים לך עובדות ואתה ממשיך להתכחש למציאות. אז אני לא אבזבז את הזמן. 

וזה עוד יותר מצחיק.

אתה מביא איזה סיפור בלי שום הקשר אומר לי שהבאת עובדות ובזה טוען שמזוז לא יוצא נוכל ושמערכת המשפט לא שמאל קיצוני

מה זה "בכפרים בדואים לא מוכרים היו המון הריסות בתים. נכחתי בלא מעט כאלה. "

אתה אומר הרסו בתים של בדואים.

זה עבר ערכאה משפטית ואם כן האם בגץ? אם לא זה לא מתקרב ללענות לטענה שלי,

ואת זה אתה מגדיר עובדות.

וגם לו טענת שזה עבר בגץ איך זה עונה על הכתבה של ליבסקינד? את זה שטיעון של שופט במשפט נגד יהודים הוא לא מחשיב אותו במשפט נגד בדואים.

ואתה יכול להכחיש עד מחר 

בגץ פוסל פעם אחר פעם את החוק למניעת הסתננות ואפילו את חוק הפיקדון ששומר להם 20% עד שיצאו מהארץ בגץ פסל

בגץ לא הגן על זכויות האדם בהתנתקות

בגץ כובל פעם אחר פעם את צהל ובכך אחראי למותם של חיילים(למשל הריסת בתים שמהם ירו פעם רבות על חיילי צהל).

אהרון ברק אמר "נתתי לצה"ל לנצח יותר מידי" וזה לבד מסביר הכל

וקח לך עוד קצת כדי לעבוד על שריר ההכחשה והניתוק מהמציאות

כתבות מהשבוע האחרון, מה זה אם לא הפרת אמונים שופטים שיושבים בדיונים של מקורבים/מכרים שלהם שהמשמעות שלהם היא מיליוני שקלים, להם מותר.

ומי שאחראי להחליט האם מזוז עשה עבירה זה חבר שלו שישב איתו ב300 פסקי דין, וכשהוא נותן לו הערה זה גם קישקוש כי אין לזה שום משמעות.

פעם דוד רוזן, נציב תלונות הציבור על הפרקליטות, עוד גוף שמרבה לספר לנו כמה אוזנו כרויה לביקורת. "ב־100% מהתלונות שאני מעביר לפרקליטות או לתביעה המשטרתית, אומרים לי 'אתה לא יכול לטפל"

והכתבה הזאת של קלמן משישי האחרון בכלל הזיה.

https://www.maariv.co.il/journalists/Article-769550

ביבי נוכל

ביבי לא יהיה פה לנצח

השופטים והפרליקטים פה מושחתים מהיסוד ומשחקים בכל המערכת כמו בבובות על חוט ואם לא יעצרו אותם היום, זה ישאר ככה מי יודע עד מתי.

זה כל הסיפור.

לצערם ביבי כל כך חזק בציבור שלו שהוא יכול להילחם בהם ולא להתקפל כמו הקודמים לו שניסו להילחם בהם.

אני לא בטוח שינצח, אבל הוא כבר חשף אותם במערומיהם בשנה האחרונה וזה מספיק טוב.

אפשר לעצום עיניים

אפשר להיות נגד ביבי(באמת שיש על מה)

זה לא משנה את זה

שלביבי יש תאריך תפוגה, הם רק מחליפים את עצמם באותה שיטה ששומרת אותם שם למעלה מעל כולם, יחד עם האליטה שלהם.

נקודתית רוב העילות פסילה בסירטון פה הם לא באמת מהותיות אבל אם כבר פרקליטות מי שיצא לו להיתקל בתופעת הפרקליט המלווה יכול להבין בעצמו כמה הגוף הזה מסריח

• 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

בלי קשר לעובדה שהממשלה הזאת מתפוררת.

רציתי באמת לדעת מה הם העסקים של אשתו של ישראל כ"ץ. מישהו יודע על מה מיקי זהר דיבר שסתמו לו את הפה?

• 3 weeks later...