Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

6 hours ago, hairy2hell said:

כן, ראיתי וידאו.

גנץ אכן. עשה קידה קצת יותר עמוקה מפומפאו, אבל גם פומפאו קד קידה.

ובכל מקרה - למי אכפת? זה הדבר הכי לא מעניין שיש.

אין מביך יותר מההתעסקות בזוטות כשזה נוגע לפוליטיקאים. מי השפיל את עצמו, מי גמגם, מה נאמר בשיחות בדלתיים סגורות, מי כתב מה בווטסאפ, עוגת ביסקוויטים, קד קידה ועוד. אפס התעסקות במהות. אילנה דיין שידרה אתמול ראיון עם נבחר ציבור שעתיד בעוד שנה וחצי להיות בעמדה הכי רגישה ומשמעותית בישראל, וראיון שלם נסוב סביב מה נאמר במרתף של יאיר לפיד, לאיזה גובה דציבלים הגיעו בשיחות סגורות, האם שכב עם ח"כית ברשימה שלו והאם לפרסים יש סרטון שלו מאונן. לא מגיע לציבור לשמוע את דעתו ראש ממשלה עתידי בנושאים מהותיים שעד כה ידועה למעט מאד אנשים?

זה יהיה מאוד לא נעים אם יפרסמו סרטון של ראש ממשלת ישראל מאונן

הרבה יותר מהפאדיחה שאורן חזן עשה לנו עם הח"כ הירדני

אשכרה ביבי טוען שהמשטרה, הפרקליטות, היועץ המשפטי, התקשורת, ראשי בזק ועדי המדינה ובתי המשפט כולם חברו יחד נגדו בקנוניה אחת גדולה.

איזה זלזול מעליב.

On 19.5.2020 at 23:31, turgi said:

מה רואים פה?

תשתחווה, תשתחווה, תשתחווה יא בן זונה

36 דקות לפני, Shlomix said:

אשכרה ביבי טוען שהמשטרה, הפרקליטות, היועץ המשפטי, התקשורת, ראשי בזק ועדי המדינה ובתי המשפט כולם חברו יחד נגדו בקנוניה אחת גדולה.

איזה זלזול מעליב.

יש לי חדשות בשבילך, חצי מדינה מאמינה בזה.

נתניהו לא מעניין הוא כנראה יישב בכלא אז זה כבר לא משנה.

שום דבר אחר מהמשפט הזה, כנראה לא היה גורם לאנשים להבין את גודל הבעיה.

העונש האמיתי יהיה לאנשים מסויימים שחושבים שהם מעל החוק במשטרה ובפרקליטות, כשהמשפט הזה שיארך 3 שנים יגלה את כל הבעיות שיש בגופים האלו ובמיוחד בפרקליטות שהוא גוף שלא נחקר וגם החקירות היחידות בו מוסמסו, היכן שמעלימים תיקים גם תופרים תיקים, לגופים האלה עצמם זו דווקא תהיה ברכה ולא עונש שהם יתנקו מהפוליטיקה שאוחזת בהם, ויהיה שיוויון בפני החוק לכולם וגם שופטים/ פקידים שסרחו יחקרו.

אז עוד 4 שנים אולי נראה נתניהו בכלא אבל החשיפה של הציבור לכל מערכת אכיפת החוק תביא לשינוי בסוף גם אם זה יקח 10 שנים זה יקרה בסוף.

1 hour ago, Omer said:

יש לי חדשות בשבילך, חצי מדינה מאמינה בזה.

לא מסכים

הבייס של ביבי חושב "שכפרה עליו גם מיליון סיגרים מגיע לו, שיחנקו התקשורת והשמלאנים"

הם לא בהכרח מאמנים בסיפורי הדיפ סטייס האלו. 

26 דקות לפני, קאוביין said:

לא מסכים

הבייס של ביבי חושב "שכפרה עליו גם מיליון סיגרים מגיע לו, שיחנקו התקשורת והשמלאנים"

הם לא בהכרח מאמנים בסיפורי הדיפ סטייס האלו. 

לא יודע בנוגע לאמונה שלך אבל הציבור מאמין במה שהוא מבין ורואה בעיניים, אני מקווה שגם בנוגע לאמונות שלך בשי ניצן ומנדלבליט אתה חקרת שאלת שאלות ואז החלטת להאמין.

אני לא מבין כל-כך כל הקו שביבי הולך אליו, הוא מנסה לגייס את הציבור למענו ולנסות לקעקע שמדובר שמשפט פוליטי.

יותר גרוע זה איך כל הימין מתייצב מאחורי בן אדם שמואשם בעבירות חמורות, ואף אחד לא מעז להגיד שיש פה בעיה ערכית (לפני הפוליטיקה).

יותר מזה, הטענות שהציבור בחר בביבי וזה מה שקובע הוא הזוי בפני עצמו.

קודם כל ברור שלמרבית האנשים אין את הידע הנדרש בשביל לבחון את עבודת המשטרה, הפרקליטות, והיועמ״ש. בנוסף, מרבית הציבור לא קרא את כתב האישום ובטח לא את חומרי הראיות.

נגיד וקבענו שהציבור באמת מאמין לביבי, ממתי הציבור הוא זה שקובע האם אדם (בכיר ככל שיהיה) עבר עבירה פלילית או לא, מה הציבור מבין בחוק העונשין? בבחינת יסודות העבירה?

הציבור גם האמין לרומן זדורוב ופעם אחרי פעם קבעו בתי המשפט שהוא אשם.

אחרי נאום כמו של היום, מה האדם הפשוט צריך לחשוב על מערכות אכיפת החוק כלפיו? מה יגיד אדם שמגישים נגדו כתב אישום על אונס, רצח, ואפילו קנס תעבורה, שנתפלים אליו? שתפרו לו תיק?

פשוט בושה, ביבי מנסה לחרב את כל מערכות שלטון החוק על מנת להציל לעצמו את התחת

28 דקות לפני, Mentel said:

אני לא מבין כל-כך כל הקו שביבי הולך אליו, הוא מנסה לגייס את הציבור למענו ולנסות לקעקע שמדובר שמשפט פוליטי.

יותר גרוע זה איך כל הימין מתייצב מאחורי בן אדם שמואשם בעבירות חמורות, ואף אחד לא מעז להגיד שיש פה בעיה ערכית (לפני הפוליטיקה).

קודם כל ברור שלמרבית האנשים אין את הידע הנדרש בשביל לבחון את עבודת המשטרה, הפרקליטות, והיועמ״ש. בנוסף, מרבית הציבור לא קרא את כתב האישום ובטח לא את חומרי הראיות.

נגיד וקבענו שהציבור באמת מאמין לביבי, ממתי הציבור הוא זה שקובע האם אדם (בכיר ככל שיהיה) עבר עבירה פלילית או לא, מה הציבור מבין בחוק העונשין? בבחינת יסודות העבירה?

אחרי נאום כמו של היום, מה האדם הפשוט צריך לחשוב על מערכות אכיפת החוק כלפיו? מה יגיד אדם שמגישים נגדו כתב אישום על אונס, רצח, ואפילו קנס תעבורה, שנתפלים אליו? שתפרו לו תיק?

אתה הולך לקו הלא נכון.
ביבי לא צריך לגייס (יותר) אף אחד כי את התוצאות כבר ראינו בבחירות. הוא לא אמר שום דבר שונה ממה שהוא אמר במהלך כל השנים האלה. הוא פשוט חוזר על אותם דברים. 
זה גרוע שאנשים מתייצבים מאחורי מי שהם מאמינים שהוא חף מפשע שתפרו לו תיקים? באיזה דיקטטורה אתה חושב שאתה חי בדיוק? חח

אנשים לא חייבים ידע משפטי כדי להחליט אם לדעתם מנהיג כלשהו עדיף על מנהיג אחר. כמו שקאוביין רשם,  לחלקם מבחינתם שיקח גם עוד אלף סיגרים וסיקור אוהד, לדעתם הוא טוב למדינה וזה מה שחשוב. בנוסף, יש סיבה למה אנשים נוטים להאמין לו ולא לפרקליטות, אולי הם רגילים לראות סיכולים ממוקדים של אישים מסויימים והם הפסיקו להאמין להם כבר. בכל מקרה כל הנאום הזה הוא בסך הכל נאום לחץ שמופנה גם בעיקר לקהל הבוחרים שלו. אז מה אכפת לך בתאכלס... מחר הוא יגיד שזה שיש לו שיער אפור והוא בעשור ה8 לחייו אומר שהוא יחיה לנצח. גם את זה תנתח לעומק? 

כמו שאמרתי, הנאום הזה לא חדש, הוא חזר על אותם הדברים מספיק פעמים במלא הזדמנויות שונות אחרות.

מה האדם הפשוט צריך לחשוב על מערכות אכיפת החוק כלפיו? אם הוא לא עשה את הדברים הוא יחשוב מה שביבי חושב. 
לא ביבי הוא זה שמחרב את מערכות שלטון החוק על מנת להציל לעצמו את התחת. הפרקליטות והחוקרים והיועמ"ש הם אלו שעושים את זה. אבל אתה בוחר להאמין להם, אני ומליוני אנשים אחרים בוחרים להאמין לצד השני. למה אתה חושב שאתה בהכרח צודק? 

פעם אצליח להבין איך פורום אוהדי כדורגל, שבעבר הלא רחוק ייצג ארגון אוהדים שילדים רבים שהיו חברים בו קיבלו מכות רצח משוטרים כי לא באו להם טוב בעין או היו ברדיוס של 2 מטר מאבוקה, הצליח להצמיח כ"כ הרבה סאחים שמדבררים אוטומטית ובהתנדבות כל מסר של "רשויות החוק" בניהן המשטרה הזונה ומערכת המשפט ששמה עליהם זין

מדהים אותי שמנדלבליט וכל החונטה כבר הורידו את המסיכות ועדיין אנשים ממשיכים להאמין להם ולהתעלם מהמהלך שעושים לנו בפנים 

מסרבים להבין שמדובר פה במהלך פוליטי ומתעלמים מהעובדות, זה עצוב איך שערוצי המיינסטרים הצליחו לשטוף למדינה תמוח

1 hour ago, Semper Fidelis said:

פעם אצליח להבין איך פורום אוהדי כדורגל, שבעבר הלא רחוק ייצג ארגון אוהדים שילדים רבים שהיו חברים בו קיבלו מכות רצח משוטרים כי לא באו להם טוב בעין או היו ברדיוס של 2 מטר מאבוקה, הצליח להצמיח כ"כ הרבה סאחים שמדבררים אוטומטית ובהתנדבות כל מסר של "רשויות החוק" בניהן המשטרה הזונה ומערכת המשפט ששמה עליהם זין

בתור אחד שיצא לו להתקל בשוטרים חארות שמתנהגים כמו עבריינים ועושים מה שבזין שלהם(וגם מערכת משפט בירוקרטית יבשה ודי שמה זין), לא בכדורגל במקרה שלי, יכול לומר שרמת האמון שלי במשטרה (ובמערכת המשפט לצורך העניין) ירדה. היא גם ככה זכתה לאמון נמוך ממני לפני. אבל לקחת לה את כל הלגיטימציה זה לחתור תחת הדמוקרטיה, כי בלעדיה אי אפשר להמשיך להיות דמוקרטיים. אם כבר צריך שתהיה דמוקרטיה או לא זה דיון אחר, אבל לכאורה זה לא הכיוון של ביבי כרגע.

בכל אופן, אני לא מאמין שאחרי 10 שנים בשלטון רק עכשיו הוא מתעורר על זה. 10 שנים לא ראית מה קורה במשטרה ובמערכת המשפט? רק כשזה נהיה פרסונלי אתה מתחיל להגיב?

אני לא יודע אם אני ימין או שמאל, או אפילו מבין עד הסוף מה הכוונה בזה, אבל אני יודע שאני מזמן לא מאמין לו. גם לא לרוב הפוליטיקאים האמת. זה כבר מזמן רק משחק בשבילם, מי יחזיק ביותר כוח.

2 hours ago, Mentel said:

-----------------------

באיזה עומק הראש שלך בחול ?

גם אם לאנשים אין אמון גדול מדי בבתי המשפט ובמשטרה, שראש ממשלה אומר שתופרים תיקים זה..

ספק אם באמת מבינים את חומרת הדברים הללו.

זה בערך כמו להגיד לעם תעשו מה שבזין שלכם, הראשויות פה מושחתות מהיסוד, אישור לאנרכיה.

ועם כל הח"כים מאחוריו..

תמונה פשוט הזויה במשטר תקין. המסכות משדרגות את זה למשהו היסטרי בכמה רמות.

8 hours ago, הדאבל ה8 said:

לא יודע בנוגע לאמונה שלך אבל הציבור מאמין במה שהוא מבין ורואה בעיניים, אני מקווה שגם בנוגע לאמונות שלך בשי ניצן ומנדלבליט אתה חקרת שאלת שאלות ואז החלטת להאמין.

אני דווקא כן חושב שהפרקליטות היא גוף לא מאוזן עם זרוע צבאית בדמות מחלקת חקירות במשטרע. אבל בין חוסר הטוהר שלהם לבין קנונייה רחבה חוצת מגדרים להפלת ביבי יש מרחק עצום.

8 hours ago, Mentel said:

מרבית הציבור לא קרא את כתב האישום ובטח לא את חומרי הראיות.

זאת נקודה מעניינת שאתה מעלה וכדאי להתעכב עליה. אעדיף להתרכז בתיק 4000 כי הוא בסופו של דבר לב התיק, ובו תנסה הפרקליטות להביא להרשעה באופן שעלול להזיק לנתניהו מאד.

התשתית העובדתית בתיק די מסועפת, אבל אני לא חושב שזה סימן חיובי מבחינת התביעה. די קשה להבין מהו לב לבה של הטענות, ויש עניינים רבים שיכולים להתפרש כקשרים נסיבתיים המבוססים על היסק.

עיקר הרקע בתיק הזה נוגע לימים בתקופת רפורמת השוק הסיטונאי, הצעתו של גלעד ארדן שהיה שר התקשורת בזמנו, שעיקרה היה להוביל מהלך שבו חברות תקשורת נוספות יוכלו להשכיר את התשתית הקיימת של בזק/הוט ועל פניו להכניס תחרות לשוק, ובמקביל הוצע ביטול ההפרדה המבנית, שבגדול היה אמור לאפשר לבזק למכור חבילות טריפל כמקשה אחת (כמו שעושות סלקום ופרטנר) ולנצל את הנתח הגדול שלה בשוק. משם האירוע התגלגל למספר אירועים וביניהם מיזוג בזק ויס ומדיניות וואלה במהלך התקופה של בחירות 2015. חלק ממה שידוע לנו כעניין עובדתי היא :

1. נתניהו חתם מכורח תקנות החוק על מספר מסמכים לאישור מהלכים עסקיים שביצעה בזק, שהגיעו אחרי עיון ובקרה ממושכת של פקידות בכירה.
2. נתניהו מינה את שלמה פילבר למנכ"ל משרד ממשלתי הידועה כמשרת אמון.

3. פילבר הוביל קו מחשבה ופעולה המנוגד לעמדת המשרד לפיה יש לבטל באופן יחסי את ההפרדה המבנית, בתמורה להשקעת בזק בתשתיות ופריסת סיבים אופטיים ב75% מהבתים בארץ.

מכאן אנחנו מתגלגלים לעניין הנסיבות, שינסו להוכיח כי העובדות הלקוניות הנ"ל, למרות שעברו ידיים רבות ואושרו על ידי גורמים מחוץ למשרד התקשורת כמו משרד המשפטיים, רשות התחרות, משרד המשפטים והרשות השנייה, הן למעשה התארגנות שיטתית וממוסדת שביצע נתניהו שלמענן היה מוכן להסתכן באישומים פליליים קשים. קטונתי כמובן מלהכריע אם זה המצב, אך קשה לי להאמין שלמרות שנתניהו ברמה האישית (וגם חלק מתומכיו) מרגיש רדוף סובייקטיבית בתקשורת הממסדית הוא היה מוכן לפעול באופן המיוחס לו רק כדי שיהנה מפירורי חדשות ותכנים חיוביים באתר חדשותי בבעלות קבוצת בזק, שלשיטתו יגדילו את סיכוייו לנצח בבחירות.

פילבר אגב כמדומני כבר אז וגם אחרי החתימה שלו על הסכם עד המדינה ממשיך לטעון שעמדתו במשרד הייתה מקצועית. אודה ואומר שמעניין איך העבירות שמיוחסות לו בנושא התקשי"ר הגיעו למצב שהוא מצוי בסכנת מאסר וחותם על הסכם עד מדינה. למיטב הבנתי הוא גם לא סיפק את העדויות הרצויות מבחינת המשטרה, מה גם שעדות יחידה של עד מדינה אינה מספיקה כדי להתבשל לכדי הרשעה וצריך תוספת ראייתית, שאני לא יודע אם קיימת כרגע או בכלל. 

@לופו5 ואתמול עוד עורכי הדין של נתניהו חשפו בביהמ״ש שפילבר זומן להשלמת חקירה לפני כחודש (!), הרי שמגישים כתב אישום כל החקירות כבר אמורות להיות סגורות. ברור שהתביעה תתקשה להוכיח אשמת שוחד בתיק 4000.

אביעד גליקמן, שזה בעצם נציג הפרקליטות בתקשורת, מפרסם שיש רישומים פנימיים של פילבר שבהם ביבי הורה באצבעו (זה בדיחה) על הטבות לאלוביץ׳. אם התיק היה כל-כך מוצק הם בחיים לא היו צריכים את זה.

8 hours ago, קאוביין said:

אני דווקא כן חושב שהפרקליטות היא גוף לא מאוזן עם זרוע צבאית בדמות מחלקת חקירות במשטרע. אבל בין חוסר הטוהר שלהם לבין קנונייה רחבה חוצת מגדרים להפלת ביבי יש מרחק עצום.

מספיק ששי ניצן רוצה בכך ויש לו איך לתפוס את מנדלבליט בביצים.

פרשת מנדלבליט עצמה היא דוגמא אולי יוצאת דופן בהיקף האנשים המעורבים בה אבל משהו שהתגלה במקרה (בעיקר הפליטת פה של אשכנזי לחוקר שהמפכל דודי כהן וראש להב סגלוביץ היו אצלו ולכאורה תדרכו אותו מה לענות) כך שיכול להיות עוד פרשות כאלו, בכל מצב כמות המעורבים דודי כהן סגלוביץ אשכנזי מנדלבליט ואחד מהלמברגר אח של המועמד לפרקליט המדינה.

זה אפילו לא מוכחש על ידי המעורבים הם מסתתרים מאחורי צאפ על הקלטות בתקווה שזה שהתקשורת לא תדבר על זה, זה יעבור אבל זה רץ ברשתות מלא זמן ועוד אצל כמה עיתונאים.

זה פשוט, אם לא היו מעמידים פוליטיקאים למשפט השחיתות היתה קיימת אצלם * 100, אז כשלא מעמידים פרקליטים ושופטים לדין אז זה לא שאלה.