Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

לא את הראיון הזה שמעתי.

בגדול אמרה שכולם ידעו מי זה מנדלבליט לפני המינוי שלו.

יכול להיות שכן, אני זוכר שהיו המון דיבורים על מנדלבליט לפני שמונה, פשוט לא זוכר מה נאמר.

העניין הוא שאף אחד לא סוגד למערכת המשפט, ליועמ״ש או לפרקליטות, ויש לי המון ביקורות עליהם.

כמעט ואין גוף במדינה שלא יזיק לו רפורמה, ואני תמיד בעד ביקורות, גם נוקשות, כדי להציף בעיות ואז לשפר אותם.

אבל העניין זה מה הסיבה שהטענה מועלית ומה דורשים שיעשה.

לגיטימי להגיד שיש גורמים בפרקליטות שמועלים בתפקידם ומשתמשים בזה לסגירת חשבונות, אבל אז צריך להשתמש בטענה הזו כדי לקבוע הליכים יותר ברורים לפעולות שלהם ופיקוח על הליכים אלו, ולא להשתמש בה כדי להגיד שאי אפשר להתייחס לפרקליטות וכל התיקים שהם מגישים הם תפורים.

לגיטימי להגיד שהיועמ״ש הוא אדם שלא היה ראוי להתמנות לתפקיד, אבל אז צריך להשתמש בזה כדי לדון על הסטנדרטים הנדרשים מאדם בתפקיד זה ואיך מבטיחים שלא יהיה מישהו בתפקיד שינצל את כוחו לכאן או לכאן, ולא כדי להפוך את התפקיד למיותר בעיני הציבור.

לגיטימי להגיד שבג״ץ מקבלים החלטות שהם לא אמורים לקבל, אבל אז צריך לדון באיזה איזון אחר יהיה לרשות המחוקקת והמבצעת, ולא כדי לעודד את הציבור לעלות עם d9 עליהם.

6 hours ago, hairy2hell said:

יכול להיות שכן, אני זוכר שהיו המון דיבורים על מנדלבליט לפני שמונה, פשוט לא זוכר מה נאמר.

העניין הוא שאף אחד לא סוגד למערכת המשפט, ליועמ״ש או לפרקליטות, ויש לי המון ביקורות עליהם.

כמעט ואין גוף במדינה שלא יזיק לו רפורמה, ואני תמיד בעד ביקורות, גם נוקשות, כדי להציף בעיות ואז לשפר אותם.

לגיטימי להגיד שיש גורמים בפרקליטות שמועלים בתפקידם ומשתמשים בזה לסגירת חשבונות, אבל אז צריך להשתמש בטענה הזו כדי לקבוע הליכים יותר ברורים לפעולות שלהם ופיקוח על הליכים אלו, ולא להשתמש בה כדי להגיד שאי אפשר להתייחס לפרקליטות וכל התיקים שהם מגישים הם תפורים.

לגיטימי להגיד שהיועמ״ש הוא אדם שלא היה ראוי להתמנות לתפקיד, אבל אז צריך להשתמש בזה כדי לדון על הסטנדרטים הנדרשים מאדם בתפקיד זה ואיך מבטיחים שלא יהיה מישהו בתפקיד שינצל את כוחו לכאן או לכאן, ולא כדי להפוך את התפקיד למיותר בעיני הציבור.

לגיטימי להגיד שבג״ץ מקבלים החלטות שהם לא אמורים לקבל, אבל אז צריך לדון באיזה איזון אחר יהיה לרשות המחוקקת והמבצעת, ולא כדי לעודד את הציבור לעלות עם d9 עליהם.

איך אתה אוהב לבלבל את השכל בחיי.

אין קשר בין עוולות שנעשות ע"י גורמים בפרקליטות והיועמ"ש ובג"צ לבין חשיבה על פתרונות איך למנוע אותן. אין פה "לגיטימי.... אבל אז...". שום תנאי מותנה. כלום. לא מבין מאיפה אתה מביא את השטויות האלה. זה נטו "לגיטימי..." אין אחר כך את ה"אבל אז.." שלך הזה. מדובר בשתי נושאים שונים. הבעיה שיש עדיין גורמים שחושבים שזה לא לגיטימי לבקר אותם ואנשים מסביב שתומכים בטענה המפגרת הזאת או אנשים שמעלימים עין כי זה משרת אג'נדה כלשהי שלהם. אז בוא נתחיל מזה שיכירו בבעייתיות של הגורמים האלה ושצריך לחשוף ולטפל בזה.

מפה לשם, עוד קצת סיפורי כבוד הנשיאה חיות. התירוצים שלה כל כך עלובים שזה באמת עלבון לאינטליגנציה היא פשוט צוחקת על כולנו ואפילו לא מסתירה את השחיתות שלה

https://www.maariv.co.il/amp/journalists/Article-764209?fbclid=IwAR31db8mi0CtZ7drchdXwAloarVKe-SQwrbGj4AU4UFGBWdNLxgZUyvEbm8

5 hours ago, Krishi said:

איך אתה אוהב לבלבל את השכל בחיי.

אין קשר בין עוולות שנעשות ע"י גורמים בפרקליטות והיועמ"ש ובג"צ לבין חשיבה על פתרונות איך למנוע אותן. אין פה "לגיטימי.... אבל אז...". שום תנאי מותנה. כלום. לא מבין מאיפה אתה מביא את השטויות האלה. זה נטו "לגיטימי..." אין אחר כך את ה"אבל אז.." שלך הזה. מדובר בשתי נושאים שונים. הבעיה שיש עדיין גורמים שחושבים שזה לא לגיטימי לבקר אותם ואנשים מסביב שתומכים בטענה המפגרת הזאת או אנשים שמעלימים עין כי זה משרת אג'נדה כלשהי שלהם. אז בוא נתחיל מזה שיכירו בבעייתיות של הגורמים האלה ושצריך לחשוף ולטפל בזה.

מפה לשם, עוד קצת סיפורי כבוד הנשיאה חיות. התירוצים שלה כל כך עלובים שזה באמת עלבון לאינטליגנציה היא פשוט צוחקת על כולנו ואפילו לא מסתירה את השחיתות שלה

https://www.maariv.co.il/amp/journalists/Article-764209?fbclid=IwAR31db8mi0CtZ7drchdXwAloarVKe-SQwrbGj4AU4UFGBWdNLxgZUyvEbm8

מי אי פעם טען שזה לא לגיטימי לבקר אותם? 

4 hours ago, Krishi said:

אתה, שהתנית את זה ב"אבל אז... ולא..."

הפוך, הדגשתי כמה חשוב בעיני תמיד להעלות ביקורות. תמיד. 

הטענות שלי זה על זה שמשתמשים בביקורות הללו כדי לעשות דה-לגיטימציה, במקום כדי לשפר. 

17 hours ago, hairy2hell said:

הטענות שלי זה על זה שמשתמשים בביקורות הללו כדי לעשות דה-לגיטימציה, במקום כדי לשפר. 

מצחיק שאתה מדבר על 'לשפר', מי בדיוק מוסמך לשפר, כשהחשוד המרכזי בפרשה הוא אחד האנשים החזקים ביותר בישראל  לרוב מעל ראש ממשלה, ממשלה נבחרת 

כשרוב סמכיותיו כלל לא הוסמעו בחוק, הוא גם אחד מהאנשים שממונים על חקירת הפרשה והוא ממנה את עצמו לממ פרקליט מדינה שבלי קשר לזה שפרקליט מדינה ממונה לחקור בעניינו זה מופרך בפני עצמו שהוא ימנה את עצמו לתפקיד, הוא גם לא יכול למנות מישהו אחר.

בכתבה ש krishi שיתף מוכח את אסתר חיות לא שמה על החוק ודנה בתיקים של מיליוני שקלים של בעלה העורך דין, ושהיא מכניסה להתמחות בת של עו"ד שהיא חתומה עליו שהיא מנועה מלעסוק בענייניו.

מני מזוז חייב למדינה 100שח וזה לא מזיז לו

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000967965

בקיצור הם מרגישים מעל החוק ואין מי שמוסמך לחקור/ לבדוק או להחליט בעיניינם, או חלילה ממשלה נבחרת שרוצה ליישם מדיניות שלא באה להם טוב בהשקפה הפוליטית.

אני שמח לראות שאתה בעד שאתה בעד פסקת התגברות מסויימת, ביטול זכות הוטו שיש לשופטים בועדה למינוי שופטים, הגדרת תפקיד היועמש בחוק ופיצול תפקיד היועמש, ליועץ ותובע כללי.

22 hours ago, hairy2hell said:

---------------------------------------

איזה בלנדר

3 hours ago, הדאבל ה8 said:

מצחיק שאתה מדבר על 'לשפר', מי בדיוק מוסמך לשפר, כשהחשוד המרכזי בפרשה הוא אחד האנשים החזקים ביותר בישראל  לרוב מעל ראש ממשלה, ממשלה נבחרת 

כשרוב סמכיותיו כלל לא הוסמעו בחוק, הוא גם אחד מהאנשים שממונים על חקירת הפרשה והוא ממנה את עצמו לממ פרקליט מדינה שבלי קשר לזה שפרקליט מדינה ממונה לחקור בעניינו זה מופרך בפני עצמו שהוא ימנה את עצמו לתפקיד, הוא גם לא יכול למנות מישהו אחר.

בכתבה ש krishi שיתף מוכח את אסתר חיות לא שמה על החוק ודנה בתיקים של מיליוני שקלים של בעלה העורך דין, ושהיא מכניסה להתמחות בת של עו"ד שהיא חתומה עליו שהיא מנועה מלעסוק בענייניו.

מני מזוז חייב למדינה 100שח וזה לא מזיז לו

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000967965

בקיצור הם מרגישים מעל החוק ואין מי שמוסמך לחקור/ לבדוק או להחליט בעיניינם, או חלילה ממשלה נבחרת שרוצה ליישם מדיניות שלא באה להם טוב בהשקפה הפוליטית.

אני לשמח לראות שאתה בעד שאתה בעד פסקת התגברות מסויימת, ביטול זכות הוטו שיש לשופטים בועדה למינוי שופטים, הגדרת תפקיד היועמש בחוק ופיצול תפקיד היועמש, ליועץ ותובע כללי.

כמעט כמו שביבי היה מנוע לעסוק בעיניינו של אלוביץ כשר תקשורת/ראש ממשלה נכון?

8 hours ago, hairy2hell said:

בוא אני אגיד לך מה קורה כשרוצים לשפר, כשרוצים לשפר בא שופט בג"צ עם ניגוד עניינים ופוסק ההיפך ממה שנציג העם (קרי השר) מחליט. 

כשרוצים לשפר בא פקיד (רם דרג ככל שיהיה) וקובע בשבילך מה מותר ומה אסור למרות שתפקידו רק לייעץ ולייצג משפטית.

כשרוצים לשפר אז מפעילים נגדך מכבש של לחצים החל מתקשורת ועד הפגנות ו"קץ הדמוקרטיה" ובסוף איומים בפתיחת תיקים. 

ועוד כהנה וכהנה.

אתה אמרת, מה הסיבה שהטענה מועלית. אז לא, לא חשוב מה הסיבה אם יש ממש בטענה. אתה אמרת "ומה דורשים שיעשה" אז קודם בוא נחשוף את העוולות וננקה את הנגע. זה לא חייב לבוא ביחד. וכן, כל עוד אותם גורמים נגועים בחרא רצוי מאוד לעשות להם דה-לגיטימציה - כי זה מה שהם בזמן הזה - לא לגיטימיים. לא רצויים ולא מקובלים. ואסור לראות בהם ככאלה. 

9 hours ago, Mentel said:

כמעט כמו שביבי היה מנוע לעסוק בעיניינו של אלוביץ כשר תקשורת/ראש ממשלה נכון?

המשפט של ביבי מתחיל ב25.05

מתי המשפט של חיות ומנדלבליט?

ביבי הוא המגן הכי גדול של בתי המשפט, והוא עצמו מינה את אותו מנדלבליט.

מצחיק שבוחרי הליכוד שמים את בגץ על נס, וממשיכים לבחור באותו אחד שלא נגע ולא יגע בהם גם עוד 200 שנה.

אותו אחד ששם את ניסנרורן על המשפטים ונותן לעבודה תפקידים בכלכלה.

מצוין שבנט הלך לאופוזיציה.

אם יש לו שכל הוא לוקח איתו את פייגלין ומקים מפלגת ימין ליברלית. 

דו ספרתי בבחירות הבאות.

בנט תמיד אהב מהלכים של רעש וצלצולים.

הרעש שהוא עשה בצוק איתן, ההעזיבה של הבית היהודי, הרעש בתקופת הקורונה ועכשיו עם ההליכה לקואליציה.

בינתיים זה לא ממש הולך לו...

5 hours ago, cassano said:

ביבי הוא המגן הכי גדול של בתי המשפט, והוא עצמו מינה את אותו מנדלבליט.

מצחיק שבוחרי הליכוד שמים את בגץ על נס, וממשיכים לבחור באותו אחד שלא נגע ולא יגע בהם גם עוד 200 שנה.

אותו אחד ששם את ניסנרורן על המשפטים ונותן לעבודה תפקידים בכלכלה.

מצוין שבנט הלך לאופוזיציה.

אם יש לו שכל הוא לוקח איתו את פייגלין ומקים מפלגת ימין ליברלית. 

דו ספרתי בבחירות הבאות.

כן בטח, בנט ופייגלין דו ספרתי.

האחד בקושי נכנס לכנסת מתוך שלוש מערכות בחירות והשני עשה הייפ של 9 מנדטים ולא עבר אחוז חסימה.

תוכנית המקור לא מחדשת שום דבר, אבל פשוט מרגיזה וגורמת לתלוש שערות בעצבים.

כנסת ישראל ידעה המוני ח"כים ביזיונים, מיקי זוהר בטופ 5 קל.

16 hours ago, itan17 said:

כן בטח, בנט ופייגלין דו ספרתי.

האחד בקושי נכנס לכנסת מתוך שלוש מערכות בחירות והשני עשה הייפ של 9 מנדטים ולא עבר אחוז חסימה.

ימים יגידו.

בדור הצעיר שמאפיין ההצבעה השבטית פחות מאפיין אותו כמו את הדור המבוגר יותר, השניים האלה חזקים וימשיכו להתחזק אם יפעלו עבור הדברים הנכונים.

במועד א שניהם יחד היו שווים 7 מנדטים פחות או יותר, אם בנט יתחיל להראות שהוא מפסיק להיות השטיח של ביבי הוא גם יתחזק.

אישית לא שמתי בנט רק בגלל הלקקנות הדוחה לאיש שהיה צפוי שברגע שתהיה לו הזדמנות יזרוק אותו לעזאזל.

5 hours ago, cassano said:

ימים יגידו.

בדור הצעיר שמאפיין ההצבעה השבטית פחות מאפיין אותו כמו את הדור המבוגר יותר, השניים האלה חזקים וימשיכו להתחזק אם יפעלו עבור הדברים הנכונים.

במועד א שניהם יחד היו שווים 7 מנדטים פחות או יותר, אם בנט יתחיל להראות שהוא מפסיק להיות השטיח של ביבי הוא גם יתחזק.

אישית לא שמתי בנט רק בגלל הלקקנות הדוחה לאיש שהיה צפוי שברגע שתהיה לו הזדמנות יזרוק אותו לעזאזל.

הצבעה שבטית ככל הנראה תמיד תהיה נוכחת, כי הזרמים המפלגתיים בראש ובראשונה מעמידים על סדר היום שאלה עיקרית והיא האם היהדות או הישראליות הן שעומדות בראש.

כמובן שבתוך זה יש סוגיות שונות שמעסיקות את הציבור וגם משפיעות על הבחירה, אבל כאמור הן לא העומדות בראש. זה גם ההסבר למה מפלגות כמעט ולא מפרסמות מצע בחירות בשנים האחרונות.

אני מאמין שנראה כוח עולה של מפלגה ליברלית-קלאסית כמו זהות (שהקדימה קצת את זמנה), אבל להערכתי מדובר פה על תהליך של 10-15 שנים שאני לא בטוח שפייגלין אישית יהיה חלק ממנו.

בנט ושקד, יחד עם כוחות ליברליים צעירים מהליכוד כמו אוחנה, קרעי והשכל לחלוטין יכולים לעשות משהו כזה. השאלה המעניינת היא האם זה יתבצע מתוך הליכוד או במפלגה חדשה.

26 דקות לפני, לופו5 said:

הצבעה שבטית ככל הנראה תמיד תהיה נוכחת, כי הזרמים המפלגתיים בראש ובראשונה מעמידים על סדר היום שאלה עיקרית והיא האם היהדות או הישראליות הן שעומדות בראש.

כמובן שבתוך זה יש סוגיות שונות שמעסיקות את הציבור וגם משפיעות על הבחירה, אבל כאמור הן לא העומדות בראש. זה גם ההסבר למה מפלגות כמעט ולא מפרסמות מצע בחירות בשנים האחרונות.

אני מאמין שנראה כוח עולה של מפלגה ליברלית-קלאסית כמו זהות (שהקדימה קצת את זמנה), אבל להערכתי מדובר פה על תהליך של 10-15 שנים שאני לא בטוח שפייגלין אישית יהיה חלק ממנו.

בנט ושקד, יחד עם כוחות ליברליים צעירים מהליכוד כמו אוחנה, קרעי והשכל לחלוטין יכולים לעשות משהו כזה. השאלה המעניינת היא האם זה יתבצע מתוך הליכוד או במפלגה חדשה.

השאלה באיזה עוצמה.

מכיר אישית אנשים בני 40+, שירטנו על הליכוד 4 שנים, יבטיחו שהפעם זה שונה - וישימו מחל.

תעלה בגיל ל60+ ותמצא שונות הצבעה בספקטרום של עשרות שנים נמוכה עד לא קיימת (שוב, מהסביבה המשפחתית שלי ושל חבריי. לא מייצג באופן כללי כמובן)

אותו דבר לגבי קבוצת הרק לא ביבי שיצביעו למלגה הנגדית על אוטומט, גם אם תשים אדם שהם לא מאמינים בו בראש.

בקבוצת גיל שלי לעומת זאת, 22-24 יש לא מעט אנשים שב3 מועדי הבחירות הללו לא שמו 3 פתקים זהים. אם אתה לוקח עוד אחורה, מתוך 4-5 פתקים ששמו בחייהם, אצל הרוב יש 2 שונים, יש כאלה גם עם 3.

יש שיקראו לזה חוסר דעה, סטייקים או לא יודע מה.

לטעמי זה מבורך. הניתוק בין העם לממשלה, והרגשה לפעמים שהפוליטיקאים חושבים שהעם עובד אצלם ולא לההפך, מגיעה בראש ובראשונה מאיזה עננת ביטחון שלא משנה מה הם יעשו, הציבור שלהם לא מסוגל לבוא אליהם בביקורת. וזה חמור.

מקווה שזה יהיה מחוץ לליכוד, אם כי יכול מאוד להיות שאתה צודק ומהלך כזה יהיה עוד מוקדם.