Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

2 דקות לפני, Krishi said:

זה לא מסתדר לך כי זה לא נכון. 

מה לא נכון במה שהוא אמר?

הרי זה ברור שכבר היו סיכומים ורגע לפני חתימה הליכוד ניסה לשנות את התנאים.

לדעתי הניסיון לגבות מחיר משמעותי יותר מהצד של הליכוד מגיעה משתי סיבות:

1. נתניהו רואה את הסקרים ומבין שהציבור די מרוצה מניהול משבר הקורונה, ומבין שבבחירות נוספות יש לו סיכוי להגיע ל61 ולאפשר לו 4 שנים מלאות ואחרונות (ואולי אפילו מצב משפטי טוב בהרבה)

2. לחצים מטורפים שמופעלים עליו מצד המחנה שלו, כמעט בפעם הראשונה שמישהו במחנה יוצא בצורה משמעותית נגד התהליכים הפוליטיים של ביבי.

1 דקה לפני, Mentel said:

מה לא נכון במה שהוא אמר?

הרי זה ברור שכבר היו סיכומים ורגע לפני חתימה הליכוד ניסה לשנות את התנאים.

לדעתי הניסיון לגבות מחיר משמעותי יותר מהצד של הליכוד מגיעה משתי סיבות:

1. נתניהו רואה את הסקרים ומבין שהציבור די מרוצה מניהול משבר הקורונה, ומבין שבבחירות נוספות יש לו סיכוי להגיע ל61 ולאפשר לו 4 שנים מלאות ואחרונות (ואולי אפילו מצב משפטי טוב בהרבה)

2. לחצים מטורפים שמופעלים עליו מצד המחנה שלו, כמעט בפעם הראשונה שמישהו במחנה יוצא בצורה משמעותית נגד התהליכים הפוליטיים של ביבי.

ברור למי בדיוק? חחח 

אני חושב שכמו שאורלי לוי אבקסיס תיארה יפה מאוד שגנץ בא עם דרישות באיומים כאילו הוא מינימום דון קורליאונה ובאיזשהו שלב לליכוד נמאס מהסחיטה הזאת. אפשר היה לראות את זה יפה גם במה שכן פורסם לגבי מה גנץ היה אמור לקבל שזה מעל ומעבר ממה שמגיע לו. 

אז סלח לי, אני לא רוצה בחירות רביעיות אבל לא אבכה אם זה מה שיקרה בסוף. ולא שזה יהיה רע לביבי, כן? אבל מי שיהיה אשם בזה זה גנץ. 

21 דקות לפני, העמית הצהוב said:

אני שואל כי זה לא מסתדר לי איך בן אדם קורא ל"אחדות" בגלל מצב החירום, גנץ מפרק את כחול לבן בשביל לעשות את זה, מגיעים לסיכומים על הכל ופתאום ברגע האחרון הליכוד חוזר בו מכל ההסכמים.

פתאום אנחנו לא במצב חירום? המדינה לא חשובה יותר מהכל ברגעים כאלו?

כל עוד לא פוזרה הכנסת והוכרזו בחירות מס 4, הכל זה מומ ובמומ הכל לגיטימי (כמו שלגיטימי שמפלגה של 17 מקבלת תיקים כמו גוש של 58), הלאה

1 דקה לפני, העמית הצהוב said:

אם לליכוד נמאס מה"סחטנות" איך הם הגיעו לסיכום?

אף אחד לא הכריז שהגיעו לסיכום סופי. ואף אחד גם לא פיצץ את המומ. 

3 דקות לפני, Krishi said:

אף אחד לא הכריז שהגיעו לסיכום סופי. ואף אחד גם לא פיצץ את המומ. 

אוקיי, אז לפי מה הנחת שהכל אשמת גנץ?

כי לפי כל פרסום שהיה הבעיה של הליכוד הייתה בוועדה לבחירת שופטים, כאילו שעד היום הליכוד לא עמד בשילטון...

15 דקות לפני, Semper Fidelis said:

כל עוד לא פוזרה הכנסת והוכרזו בחירות מס 4, הכל זה מומ ובמומ הכל לגיטימי (כמו שלגיטימי שמפלגה של 17 מקבלת תיקים כמו גוש של 58), הלאה

כן, רק שנשבר לכולנו הזין :)

7 דקות לפני, העמית הצהוב said:

אוקיי, אז לפי מה הנחת שהכל אשמת גנץ?

כי לפי כל פרסום שהיה הבעיה של הליכוד הייתה בוועדה לבחירת שופטים, כאילו שעד היום הליכוד לא עמד בשילטון...

כמו ששלומיקס הניח שזה הכל אשמת ביבי הצורר האיום, אני הנחתי ההיפך. לדעתי ההנחה שלי יותר הגיונית. זר לו היה מגיע למדינה ורואה מה גנץ דורש ובעיקר מקבל על ה15 מנדטים המסכנים שלו רוב הסיכויים שהיה מסכים איתי. 

Just now, Krishi said:
10 דקות לפני, העמית הצהוב said:

כמו ששלומיקס הניח שזה הכל אשמת ביבי הצורר האיום, אני הנחתי ההיפך. לדעתי ההנחה שלי יותר הגיונית. זר לו היה מגיע למדינה ורואה מה גנץ דורש ובעיקר מקבל על ה15 מנדטים המסכנים שלו רוב הסיכויים שהיה מסכים איתי. 

בדומה לזה שאנחנו לא נסכים על נושא ועדת בחירת השופטים, במיוחד אחרי הגשת כתבי האישום.

מה גם שכל פירסום שעלה עד כה די מחזק את הטענה שלנו לגבי הזהות של מפוצץ המו"מ. אולי עוד נקום בבוקר מופתעים עם ממשלה...

1 hour ago, העמית הצהוב said:

בדומה לזה שאנחנו לא נסכים על נושא ועדת בחירת השופטים, במיוחד אחרי הגשת כתבי האישום.

מה גם שכל פירסום שעלה עד כה די מחזק את הטענה שלנו לגבי הזהות של מפוצץ המו"מ. אולי עוד נקום בבוקר מופתעים עם ממשלה...

אתה תהיה מופתע

באופן כללי, כעם היינו צריכים לשרוף את הכנסת מזמן.

יושבת שם חבורה שמזמן לא מרגישה את העם. חבורת פוליטיקאים מצחינים שמרגישים מורמים מעם, חלקם עבריינים מורשעים בעבר ועבריינים מורשעים לעתיד שאבדה להם טיפת הבושה האחרונה להשתין על הציבור בקשת.

במדינה נורמלית הנשיא המהולל היה מתפטר במקום להוציא הודעת התנצלות לקונית על כך שאילץ את כל העם להשאיר את ההורים שלהם לבד, אבל להוד רוממותו מותר לעבור על החוקים.

כנ"ל ליצמן שזה הזוי שלא פוטר, ביבי שעשה עם בנו אבנר ונראה לי גם ליברמן.

ועוד בעת כלכלית קשה זו, מקימים ממשלה הכי מנופחת, שמנה ובזבזנית שאפשר לדמיין. והכל בשם אגו ותפירת ג'ובים.

כסף ציבורי זה הכי על הזין בעולם. 

פשוט איכס.

וכולם צריכים לדעת כבר טוב מאוד שביבי עושה מה שטוב לביבי.

זה שיש לו עדת מעריצים שעד כל צעד ושעל יגידו אמן זו בדיוק הסיבה שאותם פוליטיקאים משתינים עלינו. איבדנו כעם את היכולת לבקר אותם. תבקר ומיד תיחשב לחלק ממחנה השמאל הבוגד.

וזה נכון גם למחנה השני שיוצא באנטי על אוטומט בצורה שלפעמים משגעת את הדעת.

רבים פה כל היום על שני 'מחנות' כאילו מסתתרת באמת איזו תהום אידיאולוגית. חחחחח.

כולם אותו שיט בדיוק.

16 hours ago, DoW said:

באמת הרגשתי לא נעים שכתבתי את זה, אבל לא יכול להיות שבכל נושא אפשרי תהיה לך דעה הפוכה.

נכון, אני לא מסתתר מאחורי האמת.

אכן יש לי דרך מגמתית לחשוב שונה.

זה לא כדי לייצר אופוזיציה או כדי לייצר אנטי.

אלא פשוט "אחרת".

אני אוהב את הפורום אבל מאז ומעולם היתה פה נטייה להיות עדר.

אולי זה קטע של מכבי, אולי אוהדי כדורגל מטבעם הם עדר, ואולי זה כי בסוף הקהל פה הוא יחסית הומוגני (המשתמש הממוצע פה הוא גבר בן 25 מהמרכז).

תמיד זכור לי שכשמישהו ניסה להשמיע קול חדש (לא מדבר על אוהדי יריבות, טרולים ובעלי אג'נדה)- מיד ניסו לקפד ראשו.

אני נותן לעצמי דרור להתבטא, נטול שום אינטרס והאמת שמביך אותי בכלל להתעסק במישהו פרטי, בטח לא לנהל דיון על עצמי.

השמעתי איזו טענה או רעיון שמעקצצים למישהו? זה לא במטרה לאיים על מי שחושב אחרת, זה אפילו לא מייצג דעה הפוכה, זו כולה הדעה שלי, ולכן אין מה לשאוף את לריאות שלכם, אפשר גם רחמנא ליצמן באלגנטיות להתנער מזה ולא להגיב.

נ.ב

על כל הודעה אחת בה אני לא מסכים עם הכלל, יש 9 נוספות איתן כן אני מסכים.

בנושאים האלו אני קורא סביל, נהנה בשקיקה, וכל המוסיף גורע.

מה לעשות שלפעמים יש גם נושאים בעלי מטען...

25 דקות לפני, cassano said:

באופן כללי, כעם היינו צריכים לשרוף את הכנסת מזמן.

יושבת שם חבורה שמזמן לא מרגישה את העם. חבורת פוליטיקאים מצחינים שמרגישים מורמים מעם, חלקם עבריינים מורשעים בעבר ועבריינים מורשעים לעתיד שאבדה להם טיפת הבושה האחרונה להשתין על הציבור בקשת.

במדינה נורמלית הנשיא המהולל היה מתפטר במקום להוציא הודעת התנצלות לקונית על כך שאילץ את כל העם להשאיר את ההורים שלהם לבד, אבל להוד רוממותו מותר לעבור על החוקים.

כנ"ל ליצמן שזה הזוי שלא פוטר, ביבי שעשה עם בנו אבנר ונראה לי גם ליברמן.

ועוד בעת כלכלית קשה זו, מקימים ממשלה הכי מנופחת, שמנה ובזבזנית שאפשר לדמיין. והכל בשם אגו ותפירת ג'ובים.

כסף ציבורי זה הכי על הזין בעולם. 

פשוט איכס.

וכולם צריכים לדעת כבר טוב מאוד שביבי עושה מה שטוב לביבי.

זה שיש לו עדת מעריצים שעד כל צעד ושעל יגידו אמן זו בדיוק הסיבה שאותם פוליטיקאים משתינים עלינו. איבדנו כעם את היכולת לבקר אותם. תבקר ומיד תיחשב לחלק ממחנה השמאל הבוגד.

וזה נכון גם למחנה השני שיוצא באנטי על אוטומט בצורה שלפעמים משגעת את הדעת.

רבים פה כל היום על שני 'מחנות' כאילו מסתתרת באמת איזו תהום אידיאולוגית. חחחחח.

כולם אותו שיט בדיוק.

לא מסכים עם הכל, אבל עם הטענה הכללית כן.

להנהגה נסדק האמון של העם.

אני ממש לא חסיד של "הפיכות" או זעם יום הדין-

אבל התהום בין הציבור למנהיגים היא כזו עמוקה, שכבר אין שום גשר שאפשר לבנות.

(No pun intended..'גשר' וזה).

האזרחים פה חיים טוב מדי בשביל לצאת מהבית להפגין באמת, ובעיקר לא מספיק מודעים לריקבון במדינת ישראל.

וואלה אחרי יותר משנתיים בצבא אני מתחיל להתחרט שהתגייסתי

אני דווקא רואה מחנה שניצח 48-37 במגזר היהודי

ולפי הסקרים לוקח 64-56 ובמגזר היהודי 64-41

זה פער עצום אם זו טבלת אליפות היינו אומרים שאתם יכולים ללכת לים כבר בנובמבר

ואם אנחנו לוקחים בחשבון את התקשורת המגויסת שלעתים עוברת את קו הלגיטימיות במלחמה בנתניהו והימין (עוד לפני ימי התיקים')

וזה עוד כשהגוש שמנגד מכיל בתוכו הרבה פוליטיקאים שבחרו באישי על פני טובת המדינה ולכן לקחו את הדמוקרטיה ואת הרשות השופטת בת ערובה לטובת הצרכים הפוליטיים שלהם ומשתמשים בה על מנת לערער את אמון הציבור בממשלה המכהנת, שיש בה אומנם אנשים שאותם לכאורה מסמנים אבל זה בעצם דה לגיטימציה לרעיונות/ דעות של רוב הציבור שבחר בהם (אני אצרף למטה כמה סימוכין מה לפיד ליברמן הנדל חושבים על מה זו דמוקרטיה ואז תראו מי צועק דמוקרטיה רק כי זה מתאים לו פוליטית) 

+ טרור שמופעל נגד אנשי המרכז במחנה השמאל מרכז שלא יחשבו אפילו לחבור לממשלה.

אתה מבין את הסיבה שהמדינה תקועה כבר שנה וחצי ואת זה שבלי כל הסיבות הנל הפער פשוט היה עצום.

מצטער להרוס לכם הציבור דווקא מאמין לשלטון וזה רק גובר ומה שאנחנו שומעים האולפנים זה 3% מהציבור שמתלבט בין מרץ למשותפת.

והאבולוציה של ליברמן

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2528181470728949&id=1835005383379898

דעתם של הנדל והאוזר על פסקת ההתגברות ובית המשפט ידועה לא צריך להתאמץ כדי למצוא בגוגל.

ועדיין אני חושב שרוב הפוליטיקאים מימין ומשמאל דואגים לטובתם האישית.

17 hours ago, Semper Fidelis said:

אבל לא צריך גוש של 58.

זה בחירה של ביבי. גנץ הרס לעצמו את המשך הקריירה הפוליטית, פירק את המפלגה שלו בשביל להגיע לאחדות.

ביבי לא מוכן לוותר על מפלגות אחרות בגוש שלו.

On 14.4.2020 at 15:40, hairy2hell said:

אבל לא צריך גוש של 58.

זה בחירה של ביבי. גנץ הרס לעצמו את המשך הקריירה הפוליטית, פירק את המפלגה שלו בשביל להגיע לאחדות.

ביבי לא מוכן לוותר על מפלגות אחרות בגוש שלו.

1. כי הדרך של נתניהו היתה בשיאה, כל ההישגים הכבירים הושגו בדרכו שלו. (היחסים מול כל העולם, הגרעין, גז, כלכלה ועוד, לא מתייחס לחודש וחצי האחרונים שזה מזעור נזקי הקורונה).

2. ה'דרך' של גוש גנץ  - בתור התחלה ניסו ללכת עם הערבים תומכי הטרור, זה רק מראה שהוא והגוש שלו היה מסוכן מאד לזהותה ועתידה של מדינת ישראל בדמוקרטית ויהודית, בעיקר זהותה היהודית.

3. הניסיון! מדינת ישראל לא משחק ילדים עם כל האתגרים מסביב, לא היה נכן להפקיר את המדינה בידי אדם שאפילו יום אחד לא היה אפילו ח"כ.  3-4 שנים , תשתפשף, תתאים - תתמודד. לא תתאים - אז לא. 

7 hours ago, BODIROGA10 said:

1. כי הדרך של נתניהו היתה בשיאה, כל ההישגים הכבירים הושגו בדרכו שלו. (היחסים מול כל העולם, הגרעין, גז, כלכלה ועוד, לא מתייחס לחודש וחצי האחרונים שזה מזעור נזקי הקורונה).

2. ה'דרך' של גוש גנץ  - בתור התחלה ניסו ללכת עם הערבים תומכי הטרור, זה רק מראה שהוא והגוש שלו היה מסוכן מאד לזהותה ועתידה של מדינת ישראל בדמוקרטית ויהודית, בעיקר זהותה היהודית.

3. הניסיון! מדינת ישראל לא משחק ילדים עם כל האתגרים מסביב, לא היה נכן להפקיר את המדינה בידי אדם שאפילו יום אחד לא היה אפילו ח"כ.  3-4 שנים , תשתפשף, תתאים - תתמודד. לא תתאים - אז לא. 

ומעבר למסרים המוכנים של ביבי, איך זה קשור לטענה שהעלתי?

הפסילה של פסקת התגברות בטענה שזה מוות לדמוקרטיה היא הזויה.

אין בעיה לנהל דיון על כמה אצבעות צריך בשביל להתגבר, 65? 70? 80? 90?

המחמירים אולי ידרשו גם חובה של 10 אצבעות מהאופוזיציה.

אבל לפי איזה היגיון החלטה של 3 עד 9 שופטים שלא נבחרו ע"י הציבור היא קודש הקודשים, אבל החלטה של 65/70/80 חברי כנסת שנבחרו ע"י הציבור היא מוות לדמוקרטיה?

על זה כרגע אין ממשלה. הליכוד דורשים לשנות חוק יסוד כדי שנתניהו יוכל להיות ממ רוהמ תחת כתב אישום (לפי החוק היבש מותר, לפי התקדים המשפטי אסור, כמובן בחסות האקטיביזם השיפוטי. שינוי החוק נועד להחזיר את המצב לקדמותו ולקבוע שבית המשפט לא יוכל לאלץ שר תחת כתב אישום להתפטר אלא אם יהיה חוק מפורש שמגדיר זאת). גנץ והיועצים לא מוכנים כי זה סוג של להתגבר על בגצ, ולהתגבר על בגצ זאת פסקת התגברות, ופסקת התגברות זה מוות לדמוקרטיה (כמובן לפי שיטת כחול לבן).

"לא באתי לממשלת חירום לאומית כדי להתעסק עם בגצ". 

כלומר גנץ מצפה שנתניהו ישאיר פתח לבגצ לפסול אותו מלקבל את החלק שלו במסגרת ההסכם, לאחר שכבר יהיה מאוחר מדי(הפסיקה תהיה בעוד שנה וחצי שנתניהו יסיים את תפקידו כרוהמ ויכנס לתפקיד ממ).

נתניהו לא יחתום על זה בחיים. ולדעתי בצדק.

כמו שגנץ מבטיח את החלק שלו בהסכם באמצעות שינוי חוקי יסוד (למשל השבעת שני ראשי ממשלה במקביל, כשלראשון יש תאריך תפוגה לכהונה), כך גם נתניהו רוצה לבטח את עצמו.

ולא, אין קשר בין תיקון החוק הספציפי לבין המשפט שלו.

משעשע איך חוק שיימנע מביבי להרכיב ממשלה הוא אנטי דמוקרטי ואין חוק כזה אפילו באירן כדברי ביבי, אבל כשמדובר בחוק שיאפשר לביבי לכהן כממלא מקום ראש ממשלה אין שום בעיה בחוק אישי.

הזוי לגמרי, אבל נראה שאנחנו בדרך לסבב בחירות מספר 4.

1 hour ago, Sixto Rodriguez said:

הפסילה של פסקת התגברות בטענה שזה מוות לדמוקרטיה היא הזויה.

אין בעיה לנהל דיון על כמה אצבעות צריך בשביל להתגבר, 65? 70? 80? 90?

המחמירים אולי ידרשו גם חובה של 10 אצבעות מהאופוזיציה.

אבל לפי איזה היגיון החלטה של 3 עד 9 שופטים שלא נבחרו ע"י הציבור היא קודש הקודשים, אבל החלטה של 65/70/80 חברי כנסת שנבחרו ע"י הציבור היא מוות לדמוקרטיה?

על זה כרגע אין ממשלה. הליכוד דורשים לשנות חוק יסוד כדי שנתניהו יוכל להיות ממ רוהמ תחת כתב אישום (לפי החוק היבש מותר, לפי התקדים המשפטי אסור, כמובן בחסות האקטיביזם השיפוטי. שינוי החוק נועד להחזיר את המצב לקדמותו ולקבוע שבית המשפט לא יוכל לאלץ שר תחת כתב אישום להתפטר אלא אם יהיה חוק מפורש שמגדיר זאת). גנץ והיועצים לא מוכנים כי זה סוג של להתגבר על בגצ, ולהתגבר על בגצ זאת פסקת התגברות, ופסקת התגברות זה מוות לדמוקרטיה (כמובן לפי שיטת כחול לבן).

"לא באתי לממשלת חירום לאומית כדי להתעסק עם בגצ". 

כלומר גנץ מצפה שנתניהו ישאיר פתח לבגצ לפסול אותו מלקבל את החלק שלו במסגרת ההסכם, לאחר שכבר יהיה מאוחר מדי(הפסיקה תהיה בעוד שנה וחצי שנתניהו יסיים את תפקידו כרוהמ ויכנס לתפקיד ממ).

נתניהו לא יחתום על זה בחיים. ולדעתי בצדק.

כמו שגנץ מבטיח את החלק שלו בהסכם באמצעות שינוי חוקי יסוד (למשל השבעת שני ראשי ממשלה במקביל, כשלראשון יש תאריך תפוגה לכהונה), כך גם נתניהו רוצה לבטח את עצמו.

ולא, אין קשר בין תיקון החוק הספציפי לבין המשפט שלו.

להבנתי, כחל"ב הסכימו לזה שאם ביבי נפסל על ידי בגץ מלהיות רוהמ - הכנסת מיד מתפזרת. מה שכרגע תוקע זה סירוב שלהם לפזר את הכנסת אם בגץ יפסול את ביבי מלהיות ממלא מקום רוהמ כי אז יוצא שביבי כיהן את החלק שלו וגנץ לא כיהן כרוהמ

הפתרון שבליכוד הציעו זה שינוי חוק היסוד כך שישוו את ממלא מקום רוהמ לרוהמ בהיבט שיכל לכהן עד פסק דין חלוט. כרגע כחל"ב מעדיפים לא לתקן חוק יסוד ולא הציעו פתרון או בטוחה מספקת אחרת..

3 hours ago, שי123 said:

משעשע איך חוק שיימנע מביבי להרכיב ממשלה הוא אנטי דמוקרטי ואין חוק כזה אפילו באירן כדברי ביבי, אבל כשמדובר בחוק שיאפשר לביבי לכהן כממלא מקום ראש ממשלה אין שום בעיה בחוק אישי.

הזוי לגמרי, אבל נראה שאנחנו בדרך לסבב בחירות מספר 4.

כן... רק שהחוק כבר קיים. שר לא צריך עפ החוק היבש להתפטר גם היום.

זה שבית המשפט מצפצף על החוק ומפרש אותו איך שנוח לו זאת בעיה אחרת.

התיקון נועד לגרום לבית המשפט לשמור על החוק! (איזה אבסורד)

ואיך אתה משווה בין חוק שפוגע באחד העקרונות הדמוקרטיים החשובים ביותר- הזכות להיבחר, לבין חוק שמקדש את אחד העקרונות הדמוקרטיים החשובים ביותר- אתה חף מפשע עד שהוכח אחרת.

כאילו ראש ממשלה הוא יכול להיות אבל ממלא מקום לא.

זה לא היגיון, זאת שנאה עיוורת.