Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

1 hour ago, Omer said:

גנץ רצה להחליף את נתניהו. בסוף הוא מצא את עצמו לבד בגוב האריות עם אנשים שהתייחסו אליו כאל האויב מס' 1. הוא לבד בלי אף אחד שמבין איך הקטע של פוליטיקה עובד, כי ביבי הצליח לשכנע אותו שעדיף לו לנטוש את מי שהמליך אותו ושניסה ללמד אותו משהו. חשוב, היה עדיף כבר להתפטר. הבלוק הולך לאכול אותו חי, וממשלות אחדות הן בדיוק ממשלות שלא מחזיקות ושנופלות מהר.

ואיזו סכינאות? העבודה כבר מתה, עובדה שכולם התייצבו מאחוריו בניגוד למה שקורה בעבודה, ועובדה שלפיד עוד ויתר על הרוטציה בשבילו.

בשביל ביבי זאת הממשלה הכי אידיאלית שיש. המטרה היחידה שלו, מאז ומתמיד, היא לשרוד. הדרך הכי טובה לשרוד היא לפרק את היריבים שלו מבפנים ולהוציא למחנה השני את הרוח מהמפרשים. הוא כבר עכשיו השיג המון בזה שפירק את כחול לבן, המצב שלו הרבה יותר טוב לקראת הבחירות הבאות. הממשלה הזאת יכולה ליפול היום וכבר הוא במצב נהדר, כי המרכז-שמאל צריך להתאגד מחדש, תושבי גוש דן לא ייצאו להצביע כי מה הטעם, ביבי הרגע ריסק בן אדם שכבר 3 מערכות בחירות מביא יותר מ-30 מנדטים ושהמחנה שלו היווה גוש חוסם. זהו, הגוש החוסם מת, אם יש מחר בחירות ביבי מקבל 61 מנדטים וחוזר לעשות כרצונו לעוד עשור.

גנץ רצה להיות ראש ממשלה. מעולם לא הפריע לו לשבת עם הימין והחרדים, ולא משנה איך תהפוך את זה - הוא הלך על הסיכוי היחיד שלו להיות ראש ממשלה ליותר מחודש. לא ממשלה אידיאלית, הימור, יכול להתרסק - הכל נכון. ועם זאת, האופציה השניה הייתה התרסקות ודאית ובעיטה בתחת מאותו גוש שמאל, שכבר עם פרסום תוצאות המדגמים אשר הראו תחילה כי לגוש הימין יש 60 מנדטים, הלכו וגברו הקולות להחליף אותו. השמאל עבר מהעבודה לכחול לבן, ויחד איתו גם הסכינאות. 

הויתור על הרוטציה היה הרבה לפני, לא מבין מה הקשר.

כל פוליטיקאי רוצה לשמור על הכיסא שלו, על אחת כמה וכמה ראש ממשלה. אם אתה חושב שזאת המטרה היחידה של ביבי - שיבושם לך, אני הרי לא אשנה את דעתך. כך או כך, זו ממש לא ממשלה אידיאלית בשבילו ובכל מקרה את הבחירות הבאות הוא היה לוקח בקלות. דווקא עכשיו, כשיש ממשלה בלי חוק חסינות ופסקת ההתגברות, זו יכולה להיות שירת הברבור של נתניהו, ואם אכן כך יהיה - גנץ יהיה חתום על זה.

14 hours ago, snufkin said:

אני חושב שהם נרשמו כשלוש סיעות נפרדות שרצות יחד (כמו שעשו העבודה-גשר-מרץ)

אין דבר כזה. יש הבדל בין מפלגה לסיעה.

אצל רשם המפלגות יש הרבה מפלגות שונות (העבודה, מרצ, גשר, תל״ם, יש עתיד וחוסן לישראל),

אבל מבחינת החוק, כל מי שרץ באותה רשימה, תחת אותו פתק, הוא בכנסת באותה סיעה, ואם מישהו פורש מהסיעה לא כשליש, אז הסיעה יכולה להכריז עליו (אם היא רוצה) כפורש לא חוקי, ואז יש את כל הסנקציות.

מסתבר שבהסכמים בין המפלגות הכניסו סעיפים שכל מפלגה יכולה לפרוש מהסיעה לסיעה נפרדת בכל שלב בין אם יש לה שליש או לא, והשאר לא יכריזו על זה כפרישה לא חוקית (ועל כן ההתפצלות של אורלי לוי, על אף שהיא לא שליש).

כך שההדל והאוזר לא יכולים לפרוש מתל״ם, כי תל״ם זו מפלגה, ולא סיעה.

מה שכן, יכול להיות (ואפילו רוב הסיכויים) שחוקית מותר להם לא להתפצל מחוסן לישראל יחד עם שאר המפלגות, ואז הם יישארו שם. השאלה היא האם גנץ מעוניין בכך בכלל. (יש לו במפלגה אנשים שלא מרוצים מהמהלך שלו, אבל הולכים איתו כי הם יהפכו ככה להיות שרים. כניסה של הנדל והאוזר יכולה להוביל לפרישה של השאר יחד עם שאר כחול לבן).

בכל מקרה, אם זה יקרה, זה יכול לקרות רק עכשיו, לפני שהפיצול מתבצע רשמית, ולא אחרי.

2 hours ago, snufkin said:

ההגדרה שלך ל"סמרטוט" היא בדיוק הטעות של השמאל לדעתי. כל הימין מתייצב מאחורי המנהיג שלו. גם כשהוא מקבל החלטות קשות ופשרות קשות (להוציא את ההתנתקות שהיתה חריגה מאוד מאוד).

סמרטוט לדעתי זה אחד שלא יודע לקבל החלטות קשות ולהתמודד עם ביקורת מבית ועדין להישאר חזק. מה החוזק שהראו לפיד ויעלון? הם לקחו החלטה הכי קלה מבחינתם. אין פשרות. מבחינתם שהכל יתפוצץ רק לא ביבי. הבייס שלהם בשמאל והתקשורת מחבקת אותם. אין טיפת אומץ בהחלטות שלהם. הכי קל להגיד "הכל או כלום" ואז בסוף להתפאר שאתה איש עקרונות ונשארת עם כלום ביד.. לכן השמאל נשאר שוב ושוב עם כלום ביד

ממשלת רוטציה פריטטית זה המקסימום של המקסימום שהם יכלו להשיג.  בחירות 4 היו קטסטרופה וסביר שהם היו מאבדים שם מנדטיםאם בכלל היה ניתן לבצע אותם בחצי שנה הקרובה. ממשלה בלי גוש הימין פשוט אין להם. אז מה האופציה? להמשיך לעמוד מהצד כמו פחדנים ולהגיד: ביבי גורר. ביבי מושחת. אין פשרות. יופי. מה זה הביא לשמאל? נאדה. קבלת מנדט? חרטא בפיתה אם אי אפשר להקים איתו ממשלה.

תאר לך והם אשכרה היו מקבלים את ההכרעה (הקשה אך הבלתי נמנעת) של המנהיג שלהם ונכנסים לממשלה ככחול לבן גדולה יחד עם ליברמן ומםלגת העבודה. כוח המיכוח שלהם היה גדול בהרבה. הרוטציה בוודאי היתה מתקיימת. היו להם יותר עמדות כוח והשפעה והיתה להם שנה וחצי להראות עשיה. עכשיו הם ימשיכו לברבר ביקורת מהצד ונשארו בלי כלום והפקירו את המנהיג שלהם כי פחדו להתעמת עם חלק מהציבור שלהם.

הם הסמרטוטים והם הפחדנים. זו לא מנהיגות. בדיוק כמו הפלסטינים. אולי זו הסיבה שהשמאל כל כך מזדהה איתם ;)

לגבי הרוטציה - אין לי ספק שהיא תתבצע אלא אם יתרחש אירוע חיצוני אדיר. ולגנץ יהיו את החרדים שיתמכו בו בכל מצב. אם הגוש שלו היה נאמן לו ונכנס איתו (המשותפת לא באמת בגוש שלו.. סתם תומכי מחבלים שרצו ליצור כאוס) אז הם+החרדין היו מבטיחים לו כהונה של שנה וחצי בוודאות. עכשיו אורך הכהונה שלו מוטל בספק

בגין היה דיקטטור בפועל, עדת המעריצים שלו מחירות סיכלה קריאות תיגר עליו אבל בגלל הסכסוכים איתו וכי לא היה ניתן להחליף אותו אנשים עזבו את הליכוד לאורך השנים, ואת גח"ל לפני זה.

כששמיר כיהן כראש ממשלה קראו עליו תיגר מתוך הליכוד ולא עשו לו חיים קלים.

ביבי הסתכסך עם חברי ליכוד וגרם להם לעזוב את הסיעה במהלך הכהונה שלו, וזה לפני שנבחר לראשות הממשלה. הכהונה עצמה הבריחה מהליכוד משהו כמו שליש מהסיעה, וגם הרבה מהמפלגות שישבו איתו.

לשרון ביבי עשה חיים קשים.

וכשביבי נבחר שוב הוא פעמיים הקדים את מועד הפריימריז כדי שסילבן לא יהיה מוכן, סילבן בתגובה פרש, עד שנהיה לא רלוונטי, ובסוף כבר בוטלו הפריימריס. והיום אנחנו במצב שכשסער ביקש פריימריס קראו לו בוגד. זה ממש לא תמיד היה ככה. שלא לדבר על זה שבשאר המפלגות רבים, מתפצלים ומתאחדים כל שני וחמישי.

למה הם יתרסקו ולא הליכוד? כל מערכת בחירות אני שומע מהימין שאם יהיו עוד בחירות הם יתרסקו. בפועל מי שמתרסק זה מי שמשתף פעולה עם ביבי. גם לימין לא בדיוק היתה ממשלה בלעדיהם בשנה האחרונה. הם כבר הסבירו שלא מוכנים לשבת תחת ראש ממשלה עם כתב אישום כשהם גם יודעים שאי אפשר לסמוך עליו, ועוד עם כל גוש הימין כנספח. והם הסכימו לחכות עד שהמשבר ייגמר כדי לנהל מו"מ.

מנהיגות זה להיכנס במלכודת שאחרים נפלו בה לפניך?

גם אם ביבי יקים איתם ממשלה ויפנה את מקומו - מה ייתן להם להיות בממשלה עם מפלגות שביבי כפה עליהם? אין גם היגיון בממשלה שנקבע מראש שאי אפשר להוציא ממנה סיעות למשך שלוש שנים. ועוד כשלשתי המפלגות הגדולות זכות וטו? יופי, אז תקבל תואר "ראש ממשלה", אבל זאת שיטה שלא מאפשרת עבודה. ממשלה כזאת לא יכולה להחזיק. אין לכחול לבן מה לחכות שנה וחצי בשביל משהו שהם לא מאמינים שיעבוד. אם הגוש שלו היה נכנס איתו אז היו 120 ח"כים בממשלה. זה לא רציני.

2 hours ago, עמית7 said:

גנץ רצה להיות ראש ממשלה. מעולם לא הפריע לו לשבת עם הימין והחרדים, ולא משנה איך תהפוך את זה - הוא הלך על הסיכוי היחיד שלו להיות ראש ממשלה ליותר מחודש. לא ממשלה אידיאלית, הימור, יכול להתרסק - הכל נכון. ועם זאת, האופציה השניה הייתה התרסקות ודאית ובעיטה בתחת מאותו גוש שמאל, שכבר עם פרסום תוצאות המדגמים אשר הראו תחילה כי לגוש הימין יש 60 מנדטים, הלכו וגברו הקולות להחליף אותו. השמאל עבר מהעבודה לכחול לבן, ויחד איתו גם הסכינאות. 

הויתור על הרוטציה היה הרבה לפני, לא מבין מה הקשר.

כל פוליטיקאי רוצה לשמור על הכיסא שלו, על אחת כמה וכמה ראש ממשלה. אם אתה חושב שזאת המטרה היחידה של ביבי - שיבושם לך, אני הרי לא אשנה את דעתך. כך או כך, זו ממש לא ממשלה אידיאלית בשבילו ובכל מקרה את הבחירות הבאות הוא היה לוקח בקלות. דווקא עכשיו, כשיש ממשלה בלי חוק חסינות ופסקת ההתגברות, זו יכולה להיות שירת הברבור של נתניהו, ואם אכן כך יהיה - גנץ יהיה חתום על זה.

אם הוא רוצה להיות ראש ממשלה לשם היותו ראש ממשלה, ולא כדי לקדם משהו או לשנות משהו, אז יש פה בעיה. ואין לו שום סיכוי להחזיק שנייה עם קואליציה שלא הוא בחר.

איזו סכינאות? מי דיבר על להחליף אותו? איזה חברי כנסת מהשמאל יש בכחול לבן? מה גם שבניגוד לעבודה כאן אזרחים לא יכולים להשפיע. הויתור על הרוטציה סותר את הטענה על עריפת ראשים ועל כך שלא יתמכו בגנץ.

ובימים כתיקונם אין לממשלה אג'נדה אמיתית, והמפלגות שימינה לביבי דווקא מתלוננות על זה כל הזמן.

אגב, אתה מבין שאם לא היו נכנסים לממשלה אז היו יכולים להעלות הצעות חוק בנוגע לעניין המשפט וכתב האישום, ולפי ההסכם יש לביבי זכות להטיל וטו, כן?

On 4.3.2020 at 16:19, pirlo_21 said:

את האמת שאם גנץ לא מתכוון לפרוש מהחיים הפוליטיים כרגע, ובהינתן הקלפים המחורבנים שכרגע מחולקים לשני הצדדים, אי אפשר לשלול חבירה שלו עם חוסן. עדיין לא גיבשתי עמדה ברורה לגבי זה.

קצת יותר בהרחבה - גנץ די גמור בכחול לבן לעניות דעתי, אם יש לו אספירציות פוליטיות ועדיין חושק בכס רה"מ הפרדות מכחול לבן תשרת אותו, הוא יוכל לקבל את עמדת המושיע הלאומי, זה ששחרר את העם מהפלונטר. זה גם למה לדעתי הוא לא פסל אתמול ישיבה תחת ביבי, שלא כמו לפיד.

אם יוצאים מהפריזמה של הרק לא ביבי מבינים שזוהי עסקה מדהימה עבור גנץ ודי היחידה עבורו אם חפץ חיים פוליטיים הוא. עדיף לו ציפור אחת ביד כשהיא פתוחה והוא נתון לגחמות הציפור שלא תברח לו מאשר 2 ציפורים על העץ, רק מה שהעץ לא נמצא אפילו באותה הפלנטה.

3 hours ago, Omer said:

בגין היה דיקטטור בפועל, עדת המעריצים שלו מחירות סיכלה קריאות תיגר עליו אבל בגלל הסכסוכים איתו וכי לא היה ניתן להחליף אותו אנשים עזבו את הליכוד לאורך השנים, ואת גח"ל לפני זה.

כששמיר כיהן כראש ממשלה קראו עליו תיגר מתוך הליכוד ולא עשו לו חיים קלים.

ביבי הסתכסך עם חברי ליכוד וגרם להם לעזוב את הסיעה במהלך הכהונה שלו, וזה לפני שנבחר לראשות הממשלה. הכהונה עצמה הבריחה מהליכוד משהו כמו שליש מהסיעה, וגם הרבה מהמפלגות שישבו איתו.

לשרון ביבי עשה חיים קשים.

וכשביבי נבחר שוב הוא פעמיים הקדים את מועד הפריימריז כדי שסילבן לא יהיה מוכן, סילבן בתגובה פרש, עד שנהיה לא רלוונטי, ובסוף כבר בוטלו הפריימריס. והיום אנחנו במצב שכשסער ביקש פריימריס קראו לו בוגד. זה ממש לא תמיד היה ככה. שלא לדבר על זה שבשאר המפלגות רבים, מתפצלים ומתאחדים כל שני וחמישי.

למה הם יתרסקו ולא הליכוד? כל מערכת בחירות אני שומע מהימין שאם יהיו עוד בחירות הם יתרסקו. בפועל מי שמתרסק זה מי שמשתף פעולה עם ביבי. גם לימין לא בדיוק היתה ממשלה בלעדיהם בשנה האחרונה. הם כבר הסבירו שלא מוכנים לשבת תחת ראש ממשלה עם כתב אישום כשהם גם יודעים שאי אפשר לסמוך עליו, ועוד עם כל גוש הימין כנספח. והם הסכימו לחכות עד שהמשבר ייגמר כדי לנהל מו"מ.

מנהיגות זה להיכנס במלכודת שאחרים נפלו בה לפניך?

גם אם ביבי יקים איתם ממשלה ויפנה את מקומו - מה ייתן להם להיות בממשלה עם מפלגות שביבי כפה עליהם? אין גם היגיון בממשלה שנקבע מראש שאי אפשר להוציא ממנה סיעות למשך שלוש שנים. ועוד כשלשתי המפלגות הגדולות זכות וטו? יופי, אז תקבל תואר "ראש ממשלה", אבל זאת שיטה שלא מאפשרת עבודה. ממשלה כזאת לא יכולה להחזיק. אין לכחול לבן מה לחכות שנה וחצי בשביל משהו שהם לא מאמינים שיעבוד. אם הגוש שלו היה נכנס איתו אז היו 120 ח"כים בממשלה. זה לא רציני.

אתה באמת שואל למה כחול לבן היו קורסים בבחירות הבאות? אם בכל מערכות הבחירות הקודמות אנשים בכחול לבן אמרו שהם לא יחברו למפלגות הערביות כי מדובר בתומכי טרור, אחרי התוצאות של הבחירות הנוכחיות הם לא פסלו את זה, מבחינת מצביעי ימין שהצביעו כחול לבן זו בגידה ואותם אנשים יעדיפו ממשלת אחדות/חירום ולא ממשלת מיעוט עם תומכי טרור, אותם אנשים לא היו ממשיכים להצביע כחול לבן, ומדובר ב-20-25 אחוז מכלל המצביעים של כחול לבן, אתה יכול לחיות באשליה שלא הייתם קורסים בבחירות הרביעיות, אבל הייתם קורסים, גם גנץ עצמו הבין את מה שיעלון ולפיד המטומטמים לא הבינו, אבל המטרה שלהם הייתה ונשארה אחת להפיל את ביבי, אם המדינה תקרוס בדרך זה לא ממש מעניין אותם.

ממשלה עם המשותפת לא אפשרית

בחירות רביעיות זה אסון

האופציה היחידה וההגיונית זה להיכנס לממשלת אחדות, לקבל תיקים ולהשפיע ולנטרל את הגחמות של ביבי והחרדים מבפנים. כשיש לו הבטחה להיכנס לראשות הממשלה בעוד שנה וחצי.

מי שלא מבין שזאת האופציה הכי טובה שעמדה לנגד עיניו של גנץ לא מצליח להבין את העולם הפוליטי. לטובתנו, הציבור, טובתו של גנץ התיישרה בדיוק עם טובת העם. המדינה חייבת ממשלה גם בלי הקורונה, אז עם המגיפה הזאת בכלל.

כל הכבוד לגנץ וגם לאשכנזי שאמנם פחות מדברים עליו אבל הוא משך חזק לכיוון האחדות.

1 hour ago, Omer said:

אם הוא רוצה להיות ראש ממשלה לשם היותו ראש ממשלה, ולא כדי לקדם משהו או לשנות משהו, אז יש פה בעיה. ואין לו שום סיכוי להחזיק שנייה עם קואליציה שלא הוא בחר.

איזו סכינאות? מי דיבר על להחליף אותו? איזה חברי כנסת מהשמאל יש בכחול לבן? מה גם שבניגוד לעבודה כאן אזרחים לא יכולים להשפיע. הויתור על הרוטציה סותר את הטענה על עריפת ראשים ועל כך שלא יתמכו בגנץ.

ובימים כתיקונם אין לממשלה אג'נדה אמיתית, והמפלגות שימינה לביבי דווקא מתלוננות על זה כל הזמן.

אגב, אתה מבין שאם לא היו נכנסים לממשלה אז היו יכולים להעלות הצעות חוק בנוגע לעניין המשפט וכתב האישום, ולפי ההסכם יש לביבי זכות להטיל וטו, כן?

אכן יש פה בעיה, כי גם לאחר 3 מערכות בחירות גנץ עדיין לא אמר שום דבר פרט ל"רק לא ביבי", ובכל זאת הוא הצליח לסחוף אחריו גוש שלם ולמעלה ממיליון איש שהצביעו לו. מה הוא רוצה לקדם או לשנות עוד לא ברור, אבל הוא לא הגיע כדי להחליף את ביבי ולהתפנות מיד אחריו בגלל שזה מה שנוח לשמאלנים.

אתה מוזמן לחזור לערב הבחירות, לקריאות להדיח אותו, להדלפות ולמקורבים. הויתור על הרוטציה היה לפני כן, כשעוד היה על מה לשחק (והגיע רק כדי לקושש עוד כמה קולות) ולכן לא רלוונטי. 

להשתיק את קולם של כחצי מאזרחי המדינה בעזרת חוק פרסונלי זה לא רק קפיצת מדרגה בניצול הדמוקרטיה למען מהלכים דיקטטורים ופתח למשטר כזה בעתיד, אלא גם יכול להיות פתח למלחמת אזרחים. כמובן שלחלק גדול מאותם "מגני הדמוקרטיה" הנאורים זה לא מפריע, אבל מתברר שלחלק זה כן מפריע. מעבר לזה, גם עם חוק פרסונלי זה או אחר, ההתרסקות של גנץ הייתה בלתי נמנעת. 

אני מבין שאותך מעניין הרבה יותר הרק לא ביבי מאשר עתידו של גנץ וזה בסדר, אבל כשאתה מנסה להסתכל על עתידו של גנץ - תעשה את זה מנקודת המבט שלו ולא של מצביע העבודה. בשבילך, המטרה של גנץ זה להעיף את ביבי ואז הכושי עשה את שלו, מבחינתו יש גם את היום שאחרי ביבי, ולאחר 3 מערכות בחירות ניתן לומר שבשום קונסטלציה אחרת לא הייתה לגנץ היתכנות להקמת ממשלה שיכולה להחזיק מעמד, היום או בעתיד.

דפנה ליאל:
לגבי האוזר והנדל: 
כעקרון הם יכולים להתפצל ולחבור לקואליציה מאחר והם יותר משליש מתלם (סהכ 5 חברים).
אלא שלפיד ויעלון חברו יחד כך שביחד (13 פלוס 5) האוזר והנדל אינם שליש מהמפלגה. 
בכל מקרה העניין ידון בועדה המסדרת.
 על מנת לפתור את התסבוכת ניסנקורן ינסה לדון בבקשה של האוזר והנדל להתפלג עוד לפני שיאשר את בקשת המיזוג של לפיד ויעלון אף שזו הוגשה קודם.

2 דקות לפני, Darwin said:

דפנה ליאל:
לגבי האוזר והנדל: 
כעקרון הם יכולים להתפצל ולחבור לקואליציה מאחר והם יותר משליש מתלם (סהכ 5 חברים).
אלא שלפיד ויעלון חברו יחד כך שביחד (13 פלוס 5) האוזר והנדל אינם שליש מהמפלגה. 
בכל מקרה העניין ידון בועדה המסדרת.
 על מנת לפתור את התסבוכת ניסנקורן ינסה לדון בבקשה של האוזר והנדל להתפלג עוד לפני שיאשר את בקשת המיזוג של לפיד ויעלון אף שזו הוגשה קודם.

המהלך הזה מנע מעודה להיות ראש האופוזיציה למיטב הבנתי.

37 דקות לפני, עמית7 said:

אכן יש פה בעיה, כי גם לאחר 3 מערכות בחירות גנץ עדיין לא אמר שום דבר פרט ל"רק לא ביבי", ובכל זאת הוא הצליח לסחוף אחריו גוש שלם ולמעלה ממיליון איש שהצביעו לו. מה הוא רוצה לקדם או לשנות עוד לא ברור, אבל הוא לא הגיע כדי להחליף את ביבי ולהתפנות מיד אחריו בגלל שזה מה שנוח לשמאלנים.

אתה מוזמן לחזור לערב הבחירות, לקריאות להדיח אותו, להדלפות ולמקורבים. הויתור על הרוטציה היה לפני כן, כשעוד היה על מה לשחק (והגיע רק כדי לקושש עוד כמה קולות) ולכן לא רלוונטי. 

להשתיק את קולם של כחצי מאזרחי המדינה בעזרת חוק פרסונלי זה לא רק קפיצת מדרגה בניצול הדמוקרטיה למען מהלכים דיקטטורים ופתח למשטר כזה בעתיד, אלא גם יכול להיות פתח למלחמת אזרחים. כמובן שלחלק גדול מאותם "מגני הדמוקרטיה" הנאורים זה לא מפריע, אבל מתברר שלחלק זה כן מפריע. מעבר לזה, גם עם חוק פרסונלי זה או אחר, ההתרסקות של גנץ הייתה בלתי נמנעת. 

אני מבין שאותך מעניין הרבה יותר הרק לא ביבי מאשר עתידו של גנץ וזה בסדר, אבל כשאתה מנסה להסתכל על עתידו של גנץ - תעשה את זה מנקודת המבט שלו ולא של מצביע העבודה. בשבילך, המטרה של גנץ זה להעיף את ביבי ואז הכושי עשה את שלו, מבחינתו יש גם את היום שאחרי ביבי, ולאחר 3 מערכות בחירות ניתן לומר שבשום קונסטלציה אחרת לא הייתה לגנץ היתכנות להקמת ממשלה שיכולה להחזיק מעמד, היום או בעתיד.

נראה לי שהלכת לאיבוד. אני אומר שלאנשים כמו הנדל אני מבין איך הם יכולים להרוויח מזה. אני שואל לאיזה אלקטורט גנץ מכוון, כי ניסיון העבר מלמד שהוא גמר. ואני ממש לא אומר שהוא צריך ללכת אחרי שביבי יילך, אם יילך. אני אומר שמה שהוא עושה גמר לאחרים את הקריירה, ושזה אף פעם לא הצליח כמו שהם קיוו.

לא זכור לי שום דבר כמו שאתה מתאר מערב הבחירות. הרצתי עכשיו חיפוש בגוגל. לא מוצא כלום. מוזמן לשים כאן דברים רלוונטיים.

ושוב, את ה"עכשיו ברור לכולם שבבחירות הבאות הימין ינצח בקלות" אני שמעתי כבר הרבה פעמים בשנה האחרונה. למרות ששוב, גם אם כן, לטווח הארוך האופורטוניזם הזה פשוט מחסל את האמון בו, כמו שמראים מקרי העבר. וגם לטווח הקצר זה לא נותן כלום, כמו שמראים מקרי העבר.

27 דקות לפני, Omer said:

אני שואל לאיזה אלקטורט גנץ מכוון, כי ניסיון העבר מלמד שהוא גמר. ואני ממש לא אומר שהוא צריך ללכת אחרי שביבי יילך, אם יילך. אני אומר שמה שהוא עושה גמר לאחרים את הקריירה, ושזה אף פעם לא הצליח כמו שהם קיוו.

הוא מכוון לימין-מרכז / ימני מתון/ ימין חילוני. זה באמת לא ברור?

גם כאלה שלא הלכו עם ביבי, כמו גבאי, גמרו פוליטית. לא רק מי שהלך עם ביבי. חשוב להגיד את זה.

ועוד דבר, איך גנץ גמר פוליטית אם הוא כרגע הפוליטיקאי מספר 2 הכי חזק בישראל וצפוי בעוד כחצי קדנציה להיות האדם הכי חזק במדינה? הוא הכי לא גמור פוליטית שיש. למעשה הוא עם הפוטנציאל הטוב ביותר לכהן כראש ממשלה מבין כל השחקנים במגרש הפוליטי כיום. 

זה ממש לא דומה למקרי כחלון ושות' כמו ציפי לבני. אגב לבני, האמת שאם היא ב2009 הייתה נכנסת להסכם אחדות עם נתניהו, יש מצב שהקריירה הפוליטית שלה הייתה ממשיכה ושל נתניהו אולי לא מגיעה לממדים האלו. זה לא עיקר השאלה ששאלת אבל סתם הוספתי הערה.

49 דקות לפני, Omer said:

נראה לי שהלכת לאיבוד. אני אומר שלאנשים כמו הנדל אני מבין איך הם יכולים להרוויח מזה. אני שואל לאיזה אלקטורט גנץ מכוון, כי ניסיון העבר מלמד שהוא גמר. ואני ממש לא אומר שהוא צריך ללכת אחרי שביבי יילך, אם יילך. אני אומר שמה שהוא עושה גמר לאחרים את הקריירה, ושזה אף פעם לא הצליח כמו שהם קיוו.

לא זכור לי שום דבר כמו שאתה מתאר מערב הבחירות. הרצתי עכשיו חיפוש בגוגל. לא מוצא כלום. מוזמן לשים כאן דברים רלוונטיים.

ושוב, את ה"עכשיו ברור לכולם שבבחירות הבאות הימין ינצח בקלות" אני שמעתי כבר הרבה פעמים בשנה האחרונה. למרות ששוב, גם אם כן, לטווח הארוך האופורטוניזם הזה פשוט מחסל את האמון בו, כמו שמראים מקרי העבר. וגם לטווח הקצר זה לא נותן כלום, כמו שמראים מקרי העבר.

חוסן לישראל היא, עושה רושם, מפלגת מרכז וככזו היא שואפת לשאוב את קולות המרכז בנוסף לקולות מימין ומשמאל.

המהלך של גנץ, במידה וההסכם ייושם, נותן תיק בערך לכל ח"כ ברשימה ויביא את גנץ לבחירות הבאות כראש ממשלה מכהן - יתרון לא קטן כפי שניתן לראות - כשבתרחיש סביר ביבי כבר לא יהיה שם להתחרות איתו.

הממשלה האחרונה שהוקמה ע"י מפלגה שאינה מפלגת ימין הייתה ב-2006, אז קדימה ניצלה משבר גדול בימין ודרסה את הליכוד וביבי עם קולות מהימין, אפילו שהרשימה כללה חברי כנסת בולטים מהשמאל כמו פרס, רמון ודליה איציק. 

בהיעדר ביבי, גנץ יגיע כפייבוריט ברור. ואם ביבי עדיין יהיה רלוונטי, גנץ יבוא לבחירות מעמדת כוח מעצם היותו ראש הממשלה ויוכל לגייס שוב את המרכז-שמאל במידה והבייס שלו יהיה מספיק גדול, כי פשוט לא תהיה להם ברירה. הוא גם יכול להתרסק, אבל זה בהחלט סיכון ששווה לקחת כי לתקרת הזכוכית הנוכחית שלו הוא הגיע, וזה עדיין לא מספיק לו בשביל להקים ממשלה בלי ביבי.

הדיבורים על החלפת גנץ היו בעיקר בשידורים שלאחר המדגם אם אני זוכר נכון, אולי אחפש מאוחר יותר.

55 דקות לפני, תמיר8 said:

הוא מכוון לימין-מרכז / ימני מתון/ ימין חילוני. זה באמת לא ברור?

גם כאלה שלא הלכו עם ביבי, כמו גבאי, גמרו פוליטית. לא רק מי שהלך עם ביבי. חשוב להגיד את זה.

ועוד דבר, איך גנץ גמר פוליטית אם הוא כרגע הפוליטיקאי מספר 2 הכי חזק בישראל וצפוי בעוד כחצי קדנציה להיות האדם הכי חזק במדינה? הוא הכי לא גמור פוליטית שיש. למעשה הוא עם הפוטנציאל הטוב ביותר לכהן כראש ממשלה מבין כל השחקנים במגרש הפוליטי כיום. 

זה ממש לא דומה למקרי כחלון ושות' כמו ציפי לבני. אגב לבני, האמת שאם היא ב2009 הייתה נכנסת להסכם אחדות עם נתניהו, יש מצב שהקריירה הפוליטית שלה הייתה ממשיכה ושל נתניהו אולי לא מגיעה לממדים האלו. זה לא עיקר השאלה ששאלת אבל סתם הוספתי הערה.

אחרי הבחירות נזהרו לא ללחוץ על גבאי להתפטר אלא חיכו לבד לבחירות, וסמכו שיעשה את זה בהקדם. הוא גם אמר את זה. עדיין, אחרי שנחשף המו"מ שלו עם ביבי דרשו שיתפטר לאלתר, ועד אז לא חשבו על להעיף אותו, אבל מהתגובה של כולם הוא הבין שהוא צריך ללכת הביתה.

כשפרץ הוחלף בפעם הראשונה, הוא עדיין היה אחד הבכירים. כנ"ל יחימוביץ'. אבל הרצוג הבין שהוא גמר והתפטר לפני הבחירות הבאות לכנסת ועבר לסוכנות היהודית, וברק התפלג מהסיעה לפני הבדלה שלו, שידע שהיא גם הסוף שלו במפלגה.

כרגע אפילו חברי כנסת של חוסן מודים שהם "מקווים" שבעוד חצי קדנציה הוא יהיה ראש ממשלה. והוא כנראה גמר כי המחנה שלו מחק אותו וכי זה מה  שקרה עד עכשיו למי שהלך עם ביבי.

לגבי לבני - הם דיברו באופן כללי על רוטציה, לא התלהבה כי הבינה שבכנסת שבה יש רוב למפלגות ימין אין לה איך להשפיע, מה גם שביבי רצה שלוש שנים ראשונות, ולך תסמוך עליו.

On 27.3.2020 at 03:18, NewGeneration said:

זה מצחיק שזה בא ממישהו שיש לו שם של קוקסינל שלא סגור אם זה בן או בת

ואומנם הסייען המושחת ניצח בקרב אבל במלחמה הוא הולך להפסיד, יקח קצת זמן אבל בסוף ככל שהדיונים שלו בביה"מ יתקדמו ככה הוא יאבד שותפים one by one עד שלא תהיה לו ברירה לפנות את הכיסא ולסגור עסקת טיעון כמו אחרוני העבריינים

ערבוש מוצץ

אתה מוזמן לבדוק את הנושא בכל זמן שרק תרצה 

הכי קל מאחורי המקלדת 

יאללה בוא נראה מי הקוקסינל 

מחכה..

1 hour ago, Omer said:

והוא כנראה גמר כי המחנה שלו מחק אותו

גנץ לא קשור למחנה השמאל.

הוא מחנה בפני עצמו שהשמאל אימץ כי הוא היחידי שהיווה אלטרנטיבה לנתניהו.

בבחירות הבאות, במידה וביבי כבר לא חלק מהמשחק ובליכוד יש אדמה חרוכה וחלל מנהיגותי, והעבודה יעמידו עוד איזה ליצן כמו תמיד, אני לא רואה סיבה למה גנץ לא ירוץ עם הימין 

5 hours ago, Omer said:

מחירות הייתה עזיבה אחת משמעותית: של שמואל תמיר ועוד שניים ב-1967 . 

בגין אגב מעולם לא היה בפוליטיקה במפלגת הליכוד, שהוקמה רק ב-1988.

1 hour ago, החתול הצהוב said:

מחירות הייתה עזיבה אחת משמעותית: של שמואל תמיר ועוד שניים ב-1967 . 

בגין אגב מעולם לא היה בפוליטיקה במפלגת הליכוד, שהוקמה רק ב-1988.

כן, מגח"ל, אבל אל תשכח שתי עזיבות של ויצמן, ואת גאולה כהן (התחייה) :)

ובגין היה בסיעת הליכוד שהוקמה ב-1973 :)

1 hour ago, nirc2 said:

גנץ לא קשור למחנה השמאל.

בבחירות הבאות, במידה וביבי כבר לא חלק מהמשחק ובליכוד יש אדמה חרוכה וחלל מנהיגותי, והעבודה יעמידו עוד איזה ליצן כמו תמיד, אני לא רואה סיבה למה גנץ לא ירוץ עם הימין 

ברור שהוא לא שמאל, אבל הוא כבר מיצב את עצמו במחנה המרכז-שמאל. אנשים נוטים להיות חשדניים באנשים שמגיעים "מהצד השני". הליכוד אם ביבי הולך עכשיו הביתה יהיה במצב הרבה יותר טוב משהיה ב-2006, שאז הרבה חברי כנסת בכירים ופופולריים עברו יחד למפלגה אחרת, כשהליכוד הונהג בידי מי שעדיין זכרו לו את את הפיאסקו של הקדנציה הראשונה (קצת כמו שהעבודה צנחה כשברק החליף את פרץ).

השמאל אגב אימץ אותו כי במקום לאחד את כל הגוש ולתהות מה נחשב סדין אדום, הרבה יותר אפקטיבי לקחת את המפלגה הגנרית שכבר קיימת, יש עתיד, ולהדביק אותה יחד עם עוד מפלגה שהיא אותו דבר. כי הגוש הזה תמיד היה מחולק למיליון מפלגות שנלחמו אחת בשנייה, ולביבי גם היה הרבה יותר קל "לקטוף" אחת או שתיים מהן אחרי הבחירות. זה הרבה יותר חכם להתלכד מראש, גם מבחינת קמפיין.

3 hours ago, nirc2 said:

גנץ לא קשור למחנה השמאל.

למה שירוץ עם הימין? כמו שכתבת, הוא מחנה בפני עצמו, מרכז. יכול לאסוף קולות גם מהימין וגם מהשמאל.

אבל האמת היא שיש עוד כל כך הרבה זמן עד אז, אין טעם לנסות לנתח מה יהיה.

8 דקות לפני, DoW said:

למה שירוץ עם הימין? כמו שכתבת, הוא מחנה בפני עצמו, מרכז. יכול לאסוף קולות גם מהימין וגם מהשמאל.

אבל האמת היא שיש עוד כל כך הרבה זמן עד אז, אין טעם לנסות לנתח מה יהיה.

למה?

כי כמו שעומר אמר, הוא שרוף שם 

2 hours ago, Omer said:

כן, מגח"ל, אבל אל תשכח שתי עזיבות של ויצמן, ואת גאולה כהן (התחייה) :)

ובגין היה בסיעת הליכוד שהוקמה ב-1973 :)

עזר עזב בגלל חילוקי דיעות עם בגין ולמען האמת עזר עצמו הלך יותר ויותר שמאלה בשנים ההן בדיעות שלו.

גאולה כהן עזבה בגלל קמפ דייויד והקימה את התחיה עם יובל נאמן.

1 hour ago, nirc2 said:

למה?

כי כמו שעומר אמר, הוא שרוף שם

איפה הוא שרוף? רוב המדינה זה מרכז אחד גדול, עוד חלק חרדים, חלק ערבים, קצת ימין ומיעוט שמאל

עוד שנה וחצי נניח הוא יהיה ראש ממשלה אם יעמדו בהבטחות? ואז עוד שנה וחצי נוספות? יכול להיות שבקדנציה מוצלחת הוא יוכל להיבחר פעם נוספת.

בכל מקרה זה הכי טוב שהוא יכל להשיג עבור עצמו. הרי ממשלת שמאל ערבים אי אפשר להקים באמת, זה היה רוב פיקטיבי, וזה היה ברור לכל אחד שלא חי באשליות. בחירות רביעיות? גם ככה כל הסקרים מראים מפלה מוחצת עבור כחול לבן כבר עכשיו, אז שגם יאשימו אותו בבחירות פעם נוספת ועוד בזמן משבר?

עם מה שהוא עשה הוא הפך לשר בכיר עם אופציה ממשית לכהונה חלקית כראש ממשלה בעוד שנה וחצי, ולך תדע מה יהיה בעתיד.

(לדעתי זה גם הדבר הכי טוב עבור המדינה ולא רק עבור עצמו, אבל זה כבר כל אחד ודעתו)