Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

11 דקות לפני, snufkin said:

א. הצד השני זה יולי אדלשטיין שנתן תשובה מפורטת. ובג"ץ השתין מהמקפצה ואפילו לא ניסה חהראו  כאילו התאמץ לקרוא אותה למרות שהאץוא זה שביקש אותה.

ב.ענייניה ומטרותיה של הכנסת הם עניינה של הכנסת ושל יו"ר הכנסת. בטח לא של הרשות השופטת. הרשות השופטת לא תקבע מה עניינה של הכנסת. יש תקנון עם דד ליין ברור ומה שבג"ץ עשה כאן זה לא פירוש תקנון אלא זה התערבות גסה בהליך פנים פרלמנטרי של רשו  אחרת שהוא אינו מעליה. הוא נטל סמכות לא לו מסיבות פוליטיות. ואתה מפוזיציה ברורה אז נוח לך להצדיק את ההחלטה ההזויה הזאת. אני בטוח שאם היו מתערבים נגד המחנה הפוליטי שלך היית מתרעם.

ואני במקום אדלשטיין מעביר מכתב לשופטי בג"ץ שאין להם סמכות לתת הוראות ליו"ר הכנסת בעניינים פנים פרלמנטרים נקודה. בלי הסברים, כי שוםטי בג"ץ גם ככה לא יטרחו להקשיב או לקרוא איתם

מצחיק שאתה מדבר על פוזיציה פוליטית ועושה בדיוק את אותו הדבר.

אדלשטיין תירץ את הסירוב שלו שבכך שהחלפה שלו תפגע בסיכוי להקמת ממשלה, כלומר הוא מייצג את הממשלה ולא את הכנסת. זאת פגיעה קשה בהפרדת הרשויות.

1 hour ago, שי123 said:

אדלשטיין תירץ את הסירוב שלו שבכך שהחלפה שלו תפגע בסיכוי להקמת ממשלה, כלומר הוא מייצג את הממשלה ולא את הכנסת. זאת פגיעה קשה בהפרדת הרשויות.

ישנם 3 רשויות, מאיפה הפרדת את הרשות המחוקקת.

לידיעה על פי שיטת הדמוקרטיה דווקא הרשות המחוקקת היא העליונה כי היא היחידה שנבחרת על ידי העם, אתה יודע סמכות עם אחריות לכן אתה עומד לבחירה חוזרת והפידבק שתקבל יקבע האם אתה ממשיך או לא.

אז לא פלא שהשמאל השתלט על הרשות השופטת אתם רגילים לסמכות בלי אחריות ככה עשיתם עם אוסלו 1500 הרוגים, אחריות? אין דבר כזה.

לפי לשון החוק מינוי חדש של יור יכול להיות 'לא יאוחר מיום כינון הממשלה החדשה' מכיוון שהממשלה הקיימת לא יכולה לתפקד ללא שליטה בסדר היום של הכנסת, הממשלה יכולה לקדם מהלכים שהיור יתקע אותם.

לרוב יור הכנסת האחרונים מונו בין חודש לחודשיים מיום השבעת הכנסת.

אז בא בגץ ומוחק את החוק, ופוגע בעצמו בריבונות הכנסת.

דרך אגב בני גנץ מתעקש לשים ווטו על הצעות בתחום המשפט במגעים לממשלת אחדות, מה הוא מקבל בתמורה אולי סיקור שיפוט אוהד?

6 hours ago, Darwin said:

הרשימה המשותפת תנהל ועדה שעוסקת בנפגעי טרור

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות אמונה על סוגיות נפגעים ושיקום נכי צה"ל, ובכנסת ה-23 היו"ר שלה יבוא ממפלגה שחלק מחבריה הביעו תמיכה במבצעי פיגועים. עמותת אלמגור: "מבחינת נפגעי טרור זהו יום שחור"

בואו ניקח את הנושא הכי קדוש ועדין במדינת ישראל- משפחות שכולות, ונתקע לעם מסמרים בעיניים ונשפוך עליהן חומצה זרחנית.

הם מנסים בכוח להצית מלחמת אזרחים, אני ממש מקווה שאזרחים לא יגררו לזה, לפיד רוצה בחירות רביעיות- אז הוא יקבל בחירות רביעיות, כי לצערנו הכוח בידיו. 

המזל זה שהם יפסידו שם בענק ויעלמו לנו מהחיים. וגם הועדה המוזרה הזו שקמה תתפוגג.

10 hours ago, snufkin said:

אתה מצחיק. גם טם תעבירו את האיסור הזה (וכאן בגץ ברור שלא יתערב כי החונטה רוצה אחיה את השלטון חזרה). אס מה? אז זה תקף מהכנסת הבאה. יהיו בחירות 4, הימין ישיג 61 ומעלה והחוק המטופש יבוטל. מה עשית בזה? חוץ מלאונן על השנאה של יאיר לפיד האדיוט?

אם גוש החסינות אחרי החוק יצליח להגיע ל61 היידה, אני יקבל כמו גבר שהעם רוצה מושחת על כיסא רה"מ ואין מה לעשות אנחנו נצטרך להיתקע איתו לעוד כמה שנים עד להחלטה של ביה"מ בעניין 3 כתבי האישום החמורים נגדו

8 hours ago, הדאבל ה8 said:

ברור בא ניקח לעם את היכולת להחליט, העם מטומטם.

אתם משתתפים פעולה עם תומכי טרור, אבל זה לא מפריע לכם.

בנתיים בא תראה מה הנרקומן והדחליל שלו חושבים על מה זה אומר להנהיג את המדינה.

העולם מלא בשניצלים ואינו יכול להתקיים בלי השניצלים שעשו הכל כמו שעשו קודם.. 

כן הוא בטוח שהוא יעשה הכל כמו שעו קודם אין שיטה אין אני מאמין של מה צריך לעשות..

וכמובן בני גנץ 

כבר פרטתי את מיטב שיתופי הפעולה של הסייען נתניהו עם האויב, גש כמה עמודים אחורה, מעדיף תומכי טרור מסורסים שתומכים מבחוץ מאשר סייען טרור שמנהל לי את המדינה

3 hours ago, שי123 said:

הממשלה היחידה שיכולה לקום היא ממשלת אחדות, מבחינת הליכוד אין סיכוי שהם לא הראשונים וזה גם די הגיוני מאחר והם ניצחו בבחירות בפער לא קטן אם אתה סופר מפלגות, ופער עצום אם אתה מניח(ובצדק לאור ההצהרות של המפלגות בגוש) שכל ה58 בחרו בביבי כראש ממשלה ישירות או בעקיפין.

אם הם ראשונים- ביבי הצהיר שלראש הממשלה חייב להיות יו''ר כנסת ושר אוצר מטעמו, ומההבנה הבסיסית שלי בפוליטיקה אני גם מבין למה. בתמורה נתן לכחל'ב תיק בטחון וחוץ שהם תיקים נחשקים מאוד, וכמובן לאחר הרוטציה יתמנה יו''ר ושר אוצר מכחל''פ. עכשיו ברור לי שעובר לך בראש " אז ביבי אמר, הוא משקר ,תחלק את המילים שלו ב8 ואולי תמצא שבריר אמת" ויש מצב גדול שאתה צודק. 

אבל מה האלטרנטיבה? אני באמת שואל. אם גנץ לא מתכוון להקים ממשלה עם המשותפת מצד אחד, הוא לא יכול מצד שני לפסול את המתמודד המובהק של המחנה הנגדי בגלל שהוא לא אוהב\ מאמין לפרסונה. גם אני לא מאמין לביבי, ולא מאמין לאף פוליטיקאי - כולם שקרנים בעיניי. אבל בין השקרים יש גם מציאות והיא אומרת שזה המצב! 

יש פה נסיון שקוף כל כך לפוצץ את הכל רק כדי להעיף את ביבי. לגרור אותנו לבחירות 4 רק בשביל להעביר חוקים שימנעו מביבי להתמודד. אני מת שמישהו מאנשי השמאל פה יודה בזה פעם אחת רק כדי שאדע שיש עם מי לדבר. 

מישהו מצפה שביבי ילך לאחדות עם גנץ ויסכים לה לאחר שכבכיר בכחל'ב מצהיר בריש גלי "אנחנו קודם נשתלט על הכנסת ואז נדבר" שזה הודאה בזה שהם כרגע מתרכזים בלהדיח את ביבי בכל דרך אפשרית ואז נתראה בבחירות 4 בלי ביבי?

5 דקות לפני, NewGeneration said:

כבר פרטתי את מיטב שיתופי הפעולה של הסייען נתניהו עם האויב, גש כמה עמודים אחורה, מעדיף תומכי טרור מסורסים שתומכים מבחוץ מאשר סייען טרור שמנהל לי את המדינה

ביבי סייען טרור.

כנראה ככה אתה מרגיע את המצפון שלך, כשאתה נותן כח למישהי שקוראת גיבור לזה שהרג לילדה בת 4 את אבא שלה מול העיניים ואז רוצץ את הגולגולת שלה בכת של רובה, להחזיק את המדינה בביצים.

16 דקות לפני, הדאבל ה8 said:

ביבי סייען טרור.

כנראה ככה אתה מרגיע את המצפון שלך, כשאתה נותן כח למישהי שקוראת גיבור לזה שהרג לילדה בת 4 את אבא שלה מול העיניים ואז רוצץ את הגולגולת שלה בכת של רובה, להחזיק את המדינה בביצים.

עזוב תתעלם ממנו הבן אדם לא איתנו כבר מזמן.

זה ממש מציק שאני עדיין רואה הודעות של אנשים חסומים כאשר מישהו אחר מצטט את ההודעה שלהם

26 דקות לפני, DoW said:

זה ממש מציק שאני עדיין רואה הודעות של אנשים חסומים כאשר מישהו אחר מצטט את ההודעה שלהם

יש אפשרות לבטל את זה גם

2 hours ago, Echoes said:

הממשלה היחידה שיכולה לקום היא ממשלת אחדות, מבחינת הליכוד אין סיכוי שהם לא הראשונים וזה גם די הגיוני מאחר והם ניצחו בבחירות בפער לא קטן אם אתה סופר מפלגות, ופער עצום אם אתה מניח(ובצדק לאור ההצהרות של המפלגות בגוש) שכל ה58 בחרו בביבי כראש ממשלה ישירות או בעקיפין.

אם הם ראשונים- ביבי הצהיר שלראש הממשלה חייב להיות יו''ר כנסת ושר אוצר מטעמו, ומההבנה הבסיסית שלי בפוליטיקה אני גם מבין למה. בתמורה נתן לכחל'ב תיק בטחון וחוץ שהם תיקים נחשקים מאוד, וכמובן לאחר הרוטציה יתמנה יו''ר ושר אוצר מכחל''פ. עכשיו ברור לי שעובר לך בראש " אז ביבי אמר, הוא משקר ,תחלק את המילים שלו ב8 ואולי תמצא שבריר אמת" ויש מצב גדול שאתה צודק. 

אבל מה האלטרנטיבה? אני באמת שואל. אם גנץ לא מתכוון להקים ממשלה עם המשותפת מצד אחד, הוא לא יכול מצד שני לפסול את המתמודד המובהק של המחנה הנגדי בגלל שהוא לא אוהב\ מאמין לפרסונה. גם אני לא מאמין לביבי, ולא מאמין לאף פוליטיקאי - כולם שקרנים בעיניי. אבל בין השקרים יש גם מציאות והיא אומרת שזה המצב! 

יש פה נסיון שקוף כל כך לפוצץ את הכל רק כדי להעיף את ביבי. לגרור אותנו לבחירות 4 רק בשביל להעביר חוקים שימנעו מביבי להתמודד. אני מת שמישהו מאנשי השמאל פה יודה בזה פעם אחת רק כדי שאדע שיש עם מי לדבר. 

מישהו מצפה שביבי ילך לאחדות עם גנץ ויסכים לה לאחר שכבכיר בכחל'ב מצהיר בריש גלי "אנחנו קודם נשתלט על הכנסת ואז נדבר" שזה הודאה בזה שהם כרגע מתרכזים בלהדיח את ביבי בכל דרך אפשרית ואז נתראה בבחירות 4 בלי ביבי?

בחייך, בפוליטיקה כוח מיקוח זה משאב חיוני, ואיום לחוקק חוק שימנע מביבי להתמודד הוא חתיכת כוח מיקוח.

אני מניח שכחול לבן מתכננים להשתמש בכוח המיקוח הזה כדי להיות ראשונים ברוטציה.

צעד פוליטי חכם מאוד מצידם.

On 24.3.2020 at 21:43, שי123 said:

בחייך, בפוליטיקה כוח מיקוח זה משאב חיוני, ואיום לחוקק חוק שימנע מביבי להתמודד הוא חתיכת כוח מיקוח.

כל הצעדים של כחול לבן הם צעדים של ייאוש.

אין להם שום דרך טובה לצאת מזה מבלי שביבי יהיה ראש ממשלה.

או שהם יכנסו איתו לממשלת אחדות תחתיו, או רוטציה כשהוא ראשון, או שילכו לבחירות והפעם גוש הימין ינצח בלי בעיה ואז גם אם הספיקו להעביר חוק פרסונלי כדי למנוע מביבי להקים ממשלה, אפשר יהיה לבטל את החוק בכנסת אחרי הבחירות (אחרי שגוש הימין יחליף גם את יו"ר הכנסת, כמו שכחול לבן רוצים לעשות עכשיו).

אם גנץ חכם, עוזב את כחול לבן, לוקח את ה-15 מנדטים שלו והולך תחת ביבי. משתפשף קצת בתור פוליטקאי, ולוקח את המקום שלו אחרי שביבי יפרוש בין אם בגלל המשפט ובין אם בגלל הגיל. טעות גדולה תהיה מצידו להיתקע עם בוגי ולפיד, 2 הפישרים האלה דופקים אותו בכל דרך אפשרית.

35 דקות לפני, שי123 said:

אני באמת רוצה להבין איך זה כוח מיקוח? הרי גם הם בעצמם אומרים (וזה גם תנאי סף משפטי) שהחוק יחול מהכנסת הבאה בלבד. כלומר לא רטרו מהכנסת הנוכחית. אם כך, למה שביבי יחשוש מהחוק הזה ויסכים להיות שני? הוא הולך לבחירות סיבוב 4 - אם יש לו 61 (וסיכוי טוב מאוש שיהיו אחרי שכחול לבן שיקרו והתבזו עם תומכי מחבלים) אז הם פשוט מבטלים את החוק. 

28 דקות לפני, Krishi said:

כל הצעדים של כחול לבן הם צעדים של ייאוש.

אין להם שום דרך טובה לצאת מזה מבלי שביבי יהיה ראש ממשלה.

או שהם יכנסו איתו לממשלת אחדות תחתיו, או רוטציה כשהוא ראשון, או שילכו לבחירות והפעם גוש הימין ינצח בלי בעיה ואז גם אם הספיקו להעביר חוק פרסונלי כדי למנוע מביבי להקים ממשלה, אפשר יהיה לבטל את החוק בכנסת אחרי הבחירות (אחרי שגוש הימין יחליף גם את יו"ר הכנסת, כמו שכחול לבן רוצים לעשות עכשיו).

אם גנץ חכם, עוזב את כחול לבן, לוקח את ה-15 מנדטים שלו והולך תחת ביבי. משתפשף קצת בתור פוליטקאי, ולוקח את המקום שלו אחרי שביבי יפרוש בין אם בגלל המשפט ובין אם בגלל הגיל. טעות גדולה תהיה מצידו להיתקע עם בוגי ולפיד, 2 הפישרים האלה דופקים אותו בכל דרך אפשרית.

לא מסכים איתך לגבי גנץ. בגדול כל האפשרויות שלו בחבילה גרועות. הוא היום מלך השמאל. אם יפצל את כחול לבן וילך לממשלה תחת ביבי, יזכרו לו את זה. ואלא אם יהיו לו שנה וחצי פנטסטיות בתור ראש ממשלה, הוא יהיה בבעיה בבחירות הבאות.

אם הוא לא נכנס וגורר לסיבוב 4 - סביר שכחול לבן יאבדו לא מעט מנדטים ולימין יהיו 61. אופציה גרועה עבורו. בטח שהבחירות יהיו עוד לפחות 4 חודשים עד חצי שנה בגלל כל בלאגן הקורונה.

האוםציה הכי פחות גרועה שלו לדעתי זה ממשלת חירום לחצי שנה. והקורונה זה הסולם כמובן. סולם מוצדק לא סתם תירוץ. נכנס לחצי שנה עם כל כחול לבן. ממשלת חירום שוויוניות. אחרי חצי שנה תהיה לו אופציית הארכה של הממשלה לממשלת אחדות אם הוא ירצה או פירוק. 

1 hour ago, snufkin said:

אני באמת רוצה להבין איך זה כוח מיקוח? הרי גם הם בעצמם אומרים (וזה גם תנאי סף משפטי) שהחוק יחול מהכנסת הבאה בלבד. כלומר לא רטרו מהכנסת הנוכחית. אם כך, למה שביבי יחשוש מהחוק הזה ויסכים להיות שני? הוא הולך לבחירות סיבוב 4 - אם יש לו 61 (וסיכוי טוב מאוש שיהיו אחרי שכחול לבן שיקרו והתבזו עם תומכי מחבלים) אז הם פשוט מבטלים את החוק. 

גנץ רץ כמועמד לרשות הממשלה מול מי?

ביבי לא יכול לרוץ ובינתיים המשפט שלו מתנהל.

הסיכוי של גוש הימין חרדים לנצח הוא ממש לא גבוה אחרי שביבי החריב כל חלקה טובה בליכוד ולא השאיר אחריו יורש.

נראה לך שאנשים יצביעו לליכוד כדי שישנו את החוק וילכו שוב לבחירות? זה תרחיש הזוי.

12 דקות לפני, שי123 said:

גנץ רץ כמועמד לרשות הממשלה מול מי?

ביבי לא יכול לרוץ ובינתיים המשפט שלו מתנהל.

הסיכוי של גוש הימין חרדים לנצח הוא ממש לא גבוה אחרי שביבי החריב כל חלקה טובה בליכוד ולא השאיר אחריו יורש.

נראה לך שאנשים יצביעו לליכוד כדי שישנו את החוק וילכו שוב לבחירות? זה תרחיש הזוי.

הבחירו. הן לרשימות לכנסת. ביבי נשאר יו"ר הליכוד ואחרי הבחירות הכנסת מבטלת את החוק הזה. למיטב הבנתי מדובר על זה שאדם עם כתב אישום לא יוכל לקבל מנדט, לא מדובר על זה שלא יכול לרוץ (כי אין בחירה ישירה). אנשים לא יצביעו לליכוד כדי שיהיו שוב בחירות, אלא כדי שחימין יהיו 61 ויבטלו את האיסור בחוק כל מתן המנדט לאדם עם כתב אישום.

והסיכוי של ביבי להשיג 61 גדול. הסקרים כבר מראים את זה וזה כנראה ילך ויתחזק.  כחול לבן חתכו שמאלה חזק וכידוע לך איםץן כל כך הרבה שמאלנים בארץ. בטח לא כאלו שסץיסבלו ממשלה  עם המשותפת

5 hours ago, Echoes said:

העם פה לא פראייר בכלל

אם יהיה מצב שהם ימציאו חוקים כדאי שביבי לא יהיה בראש הליכוד 

העם יהפוך את המדינה 

סטייל הפגנת האתיופים רק בכל המדינה

1 hour ago, snufkin said:

הבחירו. הן לרשימות לכנסת. ביבי נשאר יו"ר הליכוד ואחרי הבחירות הכנסת מבטלת את החוק הזה. למיטב הבנתי מדובר על זה שאדם עם כתב אישום לא יוכל לקבל מנדט, לא מדובר על זה שלא יכול לרוץ (כי אין בחירה ישירה). אנשים לא יצביעו לליכוד כדי שיהיו שוב בחירות, אלא כדי שחימין יהיו 61 ויבטלו את האיסור בחוק כל מתן המנדט לאדם עם כתב אישום.

והסיכוי של ביבי להשיג 61 גדול. הסקרים כבר מראים את זה וזה כנראה ילך ויתחזק.  כחול לבן חתכו שמאלה חזק וכידוע לך איםץן כל כך הרבה שמאלנים בארץ. בטח לא כאלו שסץיסבלו ממשלה  עם המשותפת

אין דבר כזה שינוי רטרואקטיבי.

אם החוק יאסור על נאשם להרכיב ממשלה, אז השינוי של החוק יחול רק מהבחירות שלאחר מכן.

ביבי לא יוכל לרוץ בראשות הליכוד במצב כזה.

בכל מקרה אמרתי שזה קלף מיקוח, כי אני לא מאמין שכחול לבן באמת מתכוונים לשנות את החוק.

3 hours ago, שי123 said:

למה כל כך קשה להודות באמת? הנה אני מצביע לביבי ומודה שהוא שקרן מדופלם, שמאל בטחוני במעשיו למרות הדיבור הימני ערבים זה איכסה פיכסה ולמרות שחפותו מגיעה לו עד שישפט אני גם בטוח שהוא מושחת! רק מה? כמו כל פוליטיקאי חזק. ובטח שלא כמו ליברמן שזה סקאלה אחרת של שחיתות.

רק מה עוד אני רואה? שיש פה קשר ישיר בין מפלגת כחלב(עד בוזי זה היה העבודה), לבין התקשורת שמפמפמת בכל מדיה אפשרית אנטי חולני לביבי ולמשפחתו שנאנסת שנים על ידיה(פלא שיאיר יצא כזה ילד קקה, אני במקומו כבר הייתי בכלא אם היו מדברים ככה על אמא שלי), אני רואה עיתונאים בטוויטר לא מסקרים, לא מביעים דעה אלא פשוט מפיצים רעל מפוזיציה מטורפת כלפי ביבי וכל מה שעלול לתמוך בו, ומצד שני אתרוג מטורף לכל מי שנגדו(למעט ליאור שליין הגבר רצח), ולאחרונה אני רואה שבחיבור הזה יש גם את מערכת המשפט שפשוט כבר ויתרה על לנסות שלא נראה את זה וממש מקדמת את הדחת ראש הממשלה בדרכים עקיפות ולפעמים ישירות. 

וזה יותר מפחיד אותי מקורונה, גרעין איראני, ממשלת מוטציה עם הרשימה המשותפת או כל טמטום אחר שמפיצים בתקשורת.

כי זה אומר שיש פה אליטה שיכולה להדיח כל ראש ממשלה נבחר ברגע שלא יישרו איתה קו. כי על כל אחד שם בביצה המסריחה של הפוליטיקה אפשר למצוא לכלוך ופלילים.

אז אל תגיד לי חוק ככלי מיקוח ושחרר אותי מפוזיציות של כן ביבי לא ביבי שמאל ימין כי יש פה הרבה מעבר לזה.

10 דקות לפני, ravid said:

אתם מדברים כאן על בחירות 4 כאילו שאין עכשיו התפרצות מגפה שבגללה כולם סגורים בבתים. 

מדברים פה על כמה זה מטומטם לקיים בחירות 4 כשיש מגפה שבגללה כולם בבתים..

6 hours ago, שי123 said:

אם החוק יאסור על נאשם להרכיב ממשלה, אז השינוי של החוק יחול רק מהבחירות שלאחר מכן.

בכל מקרה אמרתי שזה קלף מיקוח, כי אני לא מאמין שכחול לבן באמת מתכוונים לשנות את החוק.

יעבירו את החוק, ביבי עדיין יו"ר הליכוד ויוכל לרוץ ולאחר שיקבל 61+ יבטלו את החוק, כמו שסנופקין כתב.

יעבירו את החוק ובנוסף יעבירו חוק לבחירה ישירה (אם בכלל יש היתכנות לדבר כזה וחקיקה כזאת פרסונלית לא תפסל), הם גזרו כאוס שטרם נראה כאן על המדינה. זה דבר שרוב העם לא יוכל לשאת וממש לא יעבור בשתיקה.

9 hours ago, שי123 said:

אין בחירות לראשות ממשלה בישראל.

יאיר לפיד ובני גנץ מנסים להחריב את מדינת ישראל ולמחוק את היהדות בה הם פשוט סכנה

בגצ זו דיקטטורה