Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

7 דקות לפני, שי123 said:

איזה מילים בומבסטיות - בג״ץ שם את עצמו מעל הרשות המחוקקת,

יו״ר כנסת זמני שלא נבחר כבר 3 מערכות בחירות מונע מרוב של 61 ח״כים להעלות הצעה לדיון בכנסת - דבר שמעולם לא קרה בכנסת.

טוב שלא הגזמת.

הוא לא הגזים.

לכנסת יש תקנון משלה, אין לבג"צ זכות להתערב בפעילותה של הכנסת. 

זאת רמיסה גסה של הפרדת הרשויות.

אדלשטיין הוא לא יו"ר זמני מה זה השטויות האלה? הוא יו"ר הכנסת שנבחר ולפי החוק ממשיך כל עוד לא נבחר מישהו אחר. אין כזה דבר "יו"ר כנסת זמני". 

לא שהיה לי ספק שבג"צ שוב יעשה מה בזין שלו ויתערב איפה שאסור לו להתערב. מקווה שזאת פסיקת בג"צ שלא יקשיבו לה. נמאס מהטרור המשפטי הזה שהמדינה הזאת חווה כבר כמה עשורים. 

מהפייסבוק של ח"כ שלמה קרעי מהליכוד:

שוט לא יאומן! האם יש אנשים עם זכויות יתר בבג"צ? האם יש כאלו שהם גבוה מעל הצדק?

הליכוד הגישה עתירה לבג"צ ביום חמישי האחרון בבקשה להורות לוועדת הבחירות המרכזית להעביר אלינו מידע ופרוטוקולים מלאים של הקלפיות. המידע נחוץ לנו בדחיפות לצורך בדיקת חשדות לזיופים, כדי שנספיק לערער על תוצאות הבחירות לפני המועד האחרון הקבוע בחוק להגשת ערעור - יום שלישי הקרוב 24.3.

בג"צ קבע כי ועדת הבחירות צריכה להשיב לעתירה שלנו עד, שימו לב! עד ה- 25.3, כלומר יום אחרי היום האחרון שבו ניתן להגיש ערעורים.

גרירת הרגליים הזו, פעם אחת על ידי יו"ר ועדת הבחירות - שופט הבג"צ ניל הנדל, ועכשיו על ידי חבריו בבג"צ לא סבירה. מדוע אתם לא נותנים לנו לבדוק את הטענות הרבות לזיופים? ממה אתם מפחדים??

פשוט מזלזלים בכם אזרחי ישראל. לוקחים את העתירה שלנו, שנועדה לצורך שמירה על טוהר הבחירות ומימוש רצון הבוחר, וזורקים אותה לפח.

מאידך גיסא, בנוגע לעתירה של השמאל נגד יו"ר הכנסת, שהוגשה באותו יום, בג"צ קבע באופן מיידי שהיא דחופה ביותר, נתן זמן להשיב עד היום ב- 10:00 וקבע דיון!! כבר היום בשעה 16:00. בבהילות שכזו שלא יספיק בצקם של חמוצינו להחמיץ, למרות שאין דד ליין קבוע בחוק ולמרות שהחוק בכלל לצד יו"ר הכנסת עד להשבעת ממשלה. אבל בעתירה הדחופה ביותר שלנו על משהו קריטי כל כך כמו טוהר הבחירות ועם דד ליין ברור בחוק, השופטים החליטו לקבל תשובה מוועדת הבחירות רק אחרי! המועד האחרון, ועדיין לא נקבע בכלל דיון. שערורייה!

יתירה מכך, השופט הנדל בכובעו כיו"ר ועדת הבחירות חוסם אותנו מהגישה למידע ומערעור על תוצאות הבחירות ובכובעו השני כשופט בג"צ דואג לכחול לבן ואומר היום בדיון ש"זה בעייתי מאוד לחסום 61 ח"כים". מבלי להיכנס לגניבת דעת הבוחר וההסתייעות בתומכי הטרור להחלפת השלטון, האם לא מספיק חשוב בעיני כבוד השופט לבדוק האם המנדט ה-61 הזה כשר בכלל?

החלטה זו, שוללת מאיתנו כל אפשרות לבדוק את המינימום שבמינימום לגבי טוהר הבחירות והטענות המשמעותיות שלנו לגבי זיופים וטעויות בבחירות כפי שפירטתי בפוסטים קודמים.

מחר, נגיש בקשה לבית המשפט המחוזי, שם מגישים את הערעורים על תוצאות הבחירות, לדחות את המועד האחרון להגשת ערעורים הקבוע ל- 24.3, עקב החלטת בג"צ לקבל תשובה מוועדת הבחירות רק יום לאחר מכן!

אין דבר חשוב יותר בדמוקרטיה מטוהר הבחירות.

זה הזוי, עצוב ושערורייתי שבג"צ בחר לדון בעתירת השמאל נגד יו"ר הכנסת באופן מיידי ואת העתירה שלנו דחה לאחר המועד הקבוע בחוק. אין מילים.

אולי הגיע הזמן, במקביל לרפורמה הכללית הדרושה בהתנהלות החשאית ובחוסר השקיפות, למנות לראשות ועדת הבחירות המרכזית מנהל מקצועי ולא את זקן שופטי הבג"צ. כך השקיפות והפרגמטיות יהיו נר לרגליו וכך גם מעשיו והחלטותיו יהיו שפיטים ולא חסינים מפני בג"צ.

אם ימנעו מאיתנו את הזכות והחובה לבדוק ולפקח על טוהר הבחירות, הרי שאמון הציבור בתוצאות הבחירות ובתוכם שניים וחצי מיליון בוחרי הימין, יפגע באופן בלתי הפיך. אנחנו נמשיך להיאבק למענכם כדי שלא תקום כאן ממשלת מיעוט הנתמכת על ידי תומכי טרור ושבעז"ה ראש הממשלה נתניהו ימשיך להוביל אותנו בצוק העיתים ביד בוטחת ויציבה.

אחלה סוגרים את המושחת הסייען מכל הכיוונים, אני כבר מכין את הפופקורן להצבעה של איסור הטלת הרכבת הממשלה על נאשם בפלילים, הביביסטים הולכים למלא לנו את הכנרת, זה יהיה מופע וירטואזי שיקח את אוהדי בית"ר בוכים צעד אחד קדימה

1 hour ago, Krishi said:

הוא לא הגזים.

לכנסת יש תקנון משלה, אין לבג"צ זכות להתערב בפעילותה של הכנסת. 

זאת רמיסה גסה של הפרדת הרשויות.

אדלשטיין הוא לא יו"ר זמני מה זה השטויות האלה? הוא יו"ר הכנסת שנבחר ולפי החוק ממשיך כל עוד לא נבחר מישהו אחר. אין כזה דבר "יו"ר כנסת זמני". 

לא שהיה לי ספק שבג"צ שוב יעשה מה בזין שלו ויתערב איפה שאסור לו להתערב. מקווה שזאת פסיקת בג"צ שלא יקשיבו לה. נמאס מהטרור המשפטי הזה שהמדינה הזאת חווה כבר כמה עשורים. 

על פי חוק יסוד השפיטה - סעיף 15(ד)(2): לבג״ץ יש סמכות לתת צווים (עשה ואל תעשה) ולפסוק בכל העתירות נגד רשויות מנהליות, רשויות המדינה, גופים ואנשים הממלאים תפקידים ציבוריים.

אין ספק שהכנסת, ויו״ר הכנסת בהחלט נכללים בהגדרות המצויינות למעלה, ולכן על פי חוק יש לבג״ץ סמכות לפסוק בעניין.

אפשר לא להסכים עם הפסיקה וההחלטה של בג״ץ, אבל אי אפשר להגיד שזה לא בסמכותו.

שלכנסת הייתה בעיה עם כוחו של בית המשפט, הם ידעו להעביר חקיקה שתגביל אותו לעומת כוחו של המחוקק (פסקת ההגבלה בחוק יסוד חופש העיסוק) - בכל 13 שנות כהונת ביבי כראש ממשלה הוא לא עשה זאת בנושאים אחרים.

4 דקות לפני, Mentel said:

על פי חוק יסוד השפיטה - סעיף 15(ד)(2): לבג״ץ יש סמכות לתת צווים (עשה ואל תעשה) ולפסוק בכל העתירות נגד רשויות מנהליות, רשויות המדינה, גופים ואנשים הממלאים תפקידים ציבוריים.

אין ספק שהכנסת, ויו״ר הכנסת בהחלט נכללים בהגדרות המצויינות למעלה, ולכן על פי חוק יש לבג״ץ סמכות לפסוק בעניין.

אפשר לא להסכים עם הפסיקה וההחלטה של בג״ץ, אבל אי אפשר להגיד שזה לא בסמכותו.

שלכנסת הייתה בעיה עם כוחו של בית המשפט, הם ידעו להעביר חקיקה שתגביל אותו לעומת כוחו של המחוקק (פסקת ההגבלה בחוק יסוד חופש העיסוק) - בכל 13 שנות כהונת ביבי כראש ממשלה הוא לא עשה זאת בנושאים אחרים.

לכנסת יש תקנון, בית המשפט לא יכול לפעול כנגד התקנון של הכנסת. אז כן, זה לא בסמכותו. 

שורה תחתונה המצב חרבנה.

במקום ללכת לאחדות מה שרוב העם רוצה יוצאים למלחמה שבספק אם תסתיים בסבב הבחירות הנוכחי כשהדבר היחיד שאולי ימנע מאנשים לצאת לרחוב זה הקורונה אבל גם בזה אני לא בטוח.

28 דקות לפני, Krishi said:

לכנסת יש תקנון, בית המשפט לא יכול לפעול כנגד התקנון של הכנסת. אז כן, זה לא בסמכותו. 

הפוך, בית המשפט קבע שאדלשטיין פעל בניגוד לתפקידו, כמו שמצויין בתקנון הכנסת, והוא מחויב לפי תקנון זה לזמן את הישיבה. 

1 hour ago, ת"א שלנו said:

מתי בפעם האחרונה בג"ץ פסק לטובת הימין? פשוט שערורייה מה שקורה פה. כחול לבן הולכים להתרסק בבחירות הרביעיות.

כשהייתה עתירה למנוע מביבי לקבל את המנדט? 

2 דקות לפני, hairy2hell said:

הפוך, בית המשפט קבע שאדלשטיין פעל בניגוד לתפקידו, כמו שמצויין בתקנון הכנסת, והוא מחויב לפי תקנון זה לזמן את הישיבה. 

בית המשפט מפרש את התקנון כאוות נפשו ולא כמו שאמור להיות. תקנון הכנסת לא מחייב אותו להעלות להצבעה בחירת יו"ר כנסת עד לכינון הממשלה. 

8 hours ago, שי123 said:

איזה מילים בומבסטיות - בג״ץ שם את עצמו מעל הרשות המחוקקת,

יו״ר כנסת זמני שלא נבחר כבר 3 מערכות בחירות מונע מרוב של 61 ח״כים להעלות הצעה לדיון בכנסת - דבר שמעולם לא קרה בכנסת.

טוב שלא הגזמת.

אץה מבלבל בין מה אתה חושב שראוי שיקרה לבין מה תקנון הכנסת. תרנון הכנסת מאפשר לבחור יור כנסת לכל המאוחר עד כינון ממשלה. בג"ץ מתערב כאן ללא שום בסיס חוקי ובעצם אומס את עקרון הפרדת הרשויות. חייב רפורמה דחוף כי אנחנו בדיקטטורה משפטית

6 hours ago, NewGeneration said:

אחלה סוגרים את המושחת הסייען מכל הכיוונים, אני כבר מכין את הפופקורן להצבעה של איסור הטלת הרכבת הממשלה על נאשם בפלילים, הביביסטים הולכים למלא לנו את הכנרת, זה יהיה מופע וירטואזי שיקח את אוהדי בית"ר בוכים צעד אחד קדימה

אתה מצחיק. גם טם תעבירו את האיסור הזה (וכאן בגץ ברור שלא יתערב כי החונטה רוצה אחיה את השלטון חזרה). אס מה? אז זה תקף מהכנסת הבאה. יהיו בחירות 4, הימין ישיג 61 ומעלה והחוק המטופש יבוטל. מה עשית בזה? חוץ מלאונן על השנאה של יאיר לפיד האדיוט?

5 hours ago, hairy2hell said:

כשהייתה עתירה למנוע מביבי לקבל את המנדט? 

שקר. הוא לא פסק לטובת הימיו, הוא אמר "זה מורדם מידי לדון בזה". במילים אחרות: " ץאני אזמבר את הימין אחר כך. אני חונטה ואני אקח את השילטון בכוח"

6 hours ago, hairy2hell said:

זה פשוט לא נכון. שמע אתה הזוי. התקנון כותב שחור על גבי לבן שהיור יבחר לכל המאוחר עד יום כינון הממשלה. זאת אומרת, אפשרי עד אותו יום רגע לפני השבעת הממשלה. בג"ץ לא פירש את התקנון ולא חיכה אפילו לשמוע את הצד השני. הוא בא עם תשוסה פוליטית מהבית ושופטי בג"ץ מנהלים כאן דיקטטורה.

אבל שוב, מי שאשם זה ביבי. אם הוא 10 שנים בשלטון ומתוכם כמה שנים טובות בממשלת ימין טהור ולא הצליח להעביר רפורמה משמעותית בנוגע להסדרת הפרדת הרשויות ושהגן בגופו על בג"ץ - שיאכל את הדייסה שהוא בישל. 

8 hours ago, NewGeneration said:

ברור בא ניקח לעם את היכולת להחליט, העם מטומטם.

אתם משתתפים פעולה עם תומכי טרור, אבל זה לא מפריע לכם.

בנתיים בא תראה מה הנרקומן והדחליל שלו חושבים על מה זה אומר להנהיג את המדינה.

העולם מלא בשניצלים ואינו יכול להתקיים בלי השניצלים שעשו הכל כמו שעשו קודם.. 

כן הוא בטוח שהוא יעשה הכל כמו שעו קודם אין שיטה אין אני מאמין של מה צריך לעשות..

וכמובן בני גנץ 

9 hours ago, NewGeneration said:

השמאל מתלונן ומתבכיין בלי הפסקה, ואתה מעז לבקר אנשי ימין?

אל תדאג לנו, כי בבחירות הרביעיות אתם תתרסקו, אז השמחה שלכם תהיה קצרה.

טוב זה שיא השיאים. כל פעם שאתה חושב שהשיא של בזיון כחול לבן הגיע, מגיע שיא גדול יותר של בושה לציונות ולאנושות הבסיסית.

בראש ועדה שעוסקת בזכויות נםגעי טרור ובתיקוני חקיקה בעניין משפחות מחבלים יעמדו המחבלים ותומכי המחבלים מהרשימה המשותפת. טיבי שהיה היועץ של עראפת שלו דם על הידיים.

והכל מקידוש השנאה לביבי. אין גבולות. אם עד עכשיו עוד רציתי אחדות, עכשיו אני מקווה מאוד שהימין יכריז שאין אחדות ושמה שנעשה זה קו אדום והציבור יבוא חשבון עם גוש השמאל בבחירות 4 

21 דקות לפני, snufkin said:

טוב זה שיא השיאים. כל פעם שאתה חושב שהשיא של בזיון כחול לבן הגיע, מגיע שיא גדול יותר של בושה לציונות ולאנושות הבסיסית.

בראש ועדה שעוסקת בזכויות נםגעי טרור ובתיקוני חקיקה בעניין משפחות מחבלים יעמדו המחבלים ותומכי המחבלים מהרשימה המשותפת. טיבי שהיה היועץ של עראפת שלו דם על הידיים.

והכל מקידוש השנאה לביבי. אין גבולות. אם עד עכשיו עוד רציתי אחדות, עכשיו אני מקווה מאוד שהימין יכריז שאין אחדות ושמה שנעשה זה קו אדום והציבור יבוא חשבון עם גוש השמאל בבחירות 4 

אני כבר מתחיל ברצינות להאמין שמדובר פה בימות המשיח .

כאילו נראה שכל פעם הולך ונעשה יותר ויותר גרוע. לא רק פה . העולם פשוט מתמוטט .

אני לא אתפלא אם זה נכון מה שאמרו לי לפני שנה שבנימין נתניהו יהיה ראש הממשלה האחרון במדינת ישראל .

הרשימה המשותפת תנהל ועדה שעוסקת בנפגעי טרור

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות אמונה על סוגיות נפגעים ושיקום נכי צה"ל, ובכנסת ה-23 היו"ר שלה יבוא ממפלגה שחלק מחבריה הביעו תמיכה במבצעי פיגועים. עמותת אלמגור: "מבחינת נפגעי טרור זהו יום שחור"

תארו לכם וזה היה הפוך , עם כל ההבדלות ויש אלפי הבדלות. וביבי היה ממנה את בן גביר לראש ועדת המלחמה בגזענות ושילוב הציבור הערבי בישראל. איך התקשורת היתה חוגגת.

וכאן? פאקינג היועץ של המחבל הכי גדול בעידן המודרני הולך לעמוד בועדה שעוסקת בנפגעי טרור ובתקנות לגבי מחבלים. והתקשורת שותקת. דוממת. שום כותרת. כלום. נאדה. חושבים שאנחנו טיפשים. צוחקים על הדם שלנו ושל יקירנו. מוזילים ומפקירים את הדם של היהודים. נותנים לגיטימציה לטרור ולטרוריסטים. מרסקים את הציונות.

אבל מהההה "רק לא ביבי". חבורה של שטופי שנאה

5 hours ago, snufkin said:

זה פשוט לא נכון. שמע אתה הזוי. התקנון כותב שחור על גבי לבן שהיור יבחר לכל המאוחר עד יום כינון הממשלה. זאת אומרת, אפשרי עד אותו יום רגע לפני השבעת הממשלה. בג"ץ לא פירש את התקנון ולא חיכה אפילו לשמוע את הצד השני. הוא בא עם תשוסה פוליטית מהבית ושופטי בג"ץ מנהלים כאן דיקטטורה.

נכון, ולכן בג״ץ לא סתם חייב עד כה לעשות את זה לפני כן ללא סיבה.

אבל גם כתוב שם שיו״ר הכנסת ינהל על ענייני הכנסת, ידאג לענייניה ולמטרות שלה.

אם רוב חברי הכנסת דורשים לקיים הצבעה על משהו, לא להסכים לכך זה לא לדאוג לענייני הכנסת. הייתי אולי מוכן לקבל טענה של ״מבוגר אחראי״ שפועל נגד הכנסת כדי לדאוג לכנסת, אבל זו לא הטענה של אדלשטיין. הוא טוען שזה יפגע ביכולת להקים ממשלה, אבל הקמת ממשלה זה לא המטרה שלו. הוא אמור לדאוג לענייני הכנסת, לא לענייני הממשלה.

לא קבעו כאן שחובה לבחור יו״ר לפני המועד האחרון כמו שכתוב בחוק (כך שזה לא סותר את מה שאמרת), אלא שאם רוב חברי הכנסת מבקשים לקיים כזאת בהקדם האפשרי, אז יש לקיים הצבעה כזו בהקדם האפשרי, משום שהתפקיד היו״ר הוא לדאוג לאינטרסים של הכנסת, ולכן אם הכנסת דורשת משהו זה לא בסמכותו לדחות את זה.

ולא חיכו לשמוע את הצד השני? היו שם היועץ המשפטי לכנסת והיועץ המשפטי לממשלה שחוו דעה. ההגדרת תפקיד שלהם זה לייצג את הכנסת ואת הממשלה. הם העורכי דין.

לא ייאמן מה אנשים עוד יעשו בשביל שביבי יודח.

יבני זונות בוגדים זה כבר ממש מרגיז. טמטום טהור.

הקטע שלגנץ אין ממש דעה פוליטית. אם צריך ללכת לימין הקיצוני כדי להיבחר לממשלה מחר הוא רץ לשם. 

31 דקות לפני, hairy2hell said:

נכון, ולכן בג״ץ לא סתם חייב עד כה לעשות את זה לפני כן ללא סיבה.

אבל גם כתוב שם שיו״ר הכנסת ינהל על ענייני הכנסת, ידאג לענייניה ולמטרות שלה.

אם רוב חברי הכנסת דורשים לקיים הצבעה על משהו, לא להסכים לכך זה לא לדאוג לענייני הכנסת. הייתי אולי מוכן לקבל טענה של ״מבוגר אחראי״ שפועל נגד הכנסת כדי לדאוג לכנסת, אבל זו לא הטענה של אדלשטיין. הוא טוען שזה יפגע ביכולת להקים ממשלה, אבל הקמת ממשלה זה לא המטרה שלו. הוא אמור לדאוג לענייני הכנסת, לא לענייני הממשלה.

לא קבעו כאן שחובה לבחור יו״ר לפני המועד האחרון כמו שכתוב בחוק (כך שזה לא סותר את מה שאמרת), אלא שאם רוב חברי הכנסת מבקשים לקיים כזאת בהקדם האפשרי, אז יש לקיים הצבעה כזו בהקדם האפשרי, משום שהתפקיד היו״ר הוא לדאוג לאינטרסים של הכנסת, ולכן אם הכנסת דורשת משהו זה לא בסמכותו לדחות את זה.

ולא חיכו לשמוע את הצד השני? היו שם היועץ המשפטי לכנסת והיועץ המשפטי לממשלה שחוו דעה. ההגדרת תפקיד שלהם זה לייצג את הכנסת ואת הממשלה. הם העורכי דין.

א. הצד השני זה יולי אדלשטיין שנתן תשובה מפורטת. ובג"ץ השתין מהמקפצה ואפילו לא ניסה חהראו  כאילו התאמץ לקרוא אותה למרות שהאץוא זה שביקש אותה.

ב.ענייניה ומטרותיה של הכנסת הם עניינה של הכנסת ושל יו"ר הכנסת. בטח לא של הרשות השופטת. הרשות השופטת לא תקבע מה עניינה של הכנסת. יש תקנון עם דד ליין ברור ומה שבג"ץ עשה כאן זה לא פירוש תקנון אלא זה התערבות גסה בהליך פנים פרלמנטרי של רשו  אחרת שהוא אינו מעליה. הוא נטל סמכות לא לו מסיבות פוליטיות. ואתה מפוזיציה ברורה אז נוח לך להצדיק את ההחלטה ההזויה הזאת. אני בטוח שאם היו מתערבים נגד המחנה הפוליטי שלך היית מתרעם.

ואני במקום אדלשטיין מעביר מכתב לשופטי בג"ץ שאין להם סמכות לתת הוראות ליו"ר הכנסת בעניינים פנים פרלמנטרים נקודה. בלי הסברים, כי שוםטי בג"ץ גם ככה לא יטרחו להקשיב או לקרוא איתם