Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

1 hour ago, סלבה said:

היה אומר את זה והיה מאבד מלא מנדטים. על מה אתה מדבר?

לנהל מדינה צריך אדם בעל כישורים לכך. להיות ישר או אמין (להגדרתך. אין פוליטיקאים אמינים) זה לא ממש רלוונטי, צריך יכולת לעמוד במשימה הקשה הזו. גנץ מעולם לא היה אפילו שר, בקושי ח"כ, ונתניהו ראש הממשלה הכי מנוסה בתולדות המדינה.

הוא היה רמטכל.. איך אפשר להגיד שאין לו ניסיון? עם נתניהו אנחנו לא מתקדמים לשום מקום צועדים במקום בכל הפרמטרים החשובים לנו כחברה ומציירים לעצמו כאילו אנחנו במקום חיובי ומשייכים את הטוב שיש במדינה אליו כאל האחראי הבלעדי והרע לא קשור אליו 

זה שיש לנתניהו ניסיון זה נכון אבל הניסיון הזה כבר עבר לעריצות כמעט מלך הוא משתמש בכוח שלו לרעה, שם את עצמו מעל החוק ומחזיק את כולנו בביצים

כנראה אחרי שנה של בחירות והסבר פשוט התעייפתי מלהסביר כל אחד מהנושאים מעלה אולי אני אעשה את זה מאוחר יותר, אם יש פה מישהו אחר שבאלו לפתוח ולהרחיב על זה אשמח 

הנקודה שלי היא שהוא לא רק לא אמין כפוליטיקאי בגבול המתקבל הוא שקרן שלא משקר רק לצורכי המדינה נגד מדינות אחרות, הוא משקר לנו האזרחים בעבור תועלת אישית, שם את עצמו מעל החוק

אני לא מוכן לקבל את זה ולחיות בתחושה של רק הוא יכול, היינו פה לפניו ונישאר אחריו, הוא לא האופציה היחידה יש מספיק אנשים אחרים

ורמטכל בהחלט יכול לעשות את העבודה גם אם הוא קמפיינר גרוע - מביך 

5 דקות לפני, אם אין אני לי נמני said:

הוא היה רמטכל.. איך אפשר להגיד שאין לו ניסיון?

מבלי להכנס לויכוח הנקודתי, להיות רמטכ"ל ממש לא אומר שאם התפקיד הבא שלך יהיה רוה"מ תהיה טוב בו.

בשביל להיות רוה"מ טוב לא צריך רק ניסיון בניהול מערכת צבאית. המערכת הפוליטית היא עולם אחר לחלוטין. 

43 דקות לפני, אם אין אני לי נמני said:

הוא היה רמטכל.. איך אפשר להגיד שאין לו ניסיון? עם נתניהו אנחנו לא מתקדמים לשום מקום צועדים במקום בכל הפרמטרים החשובים לנו כחברה ומציירים לעצמו כאילו אנחנו במקום חיובי ומשייכים את הטוב שיש במדינה אליו כאל האחראי הבלעדי והרע לא קשור אליו 

זה שיש לנתניהו ניסיון זה נכון אבל הניסיון הזה כבר עבר לעריצות כמעט מלך הוא משתמש בכוח שלו לרעה, שם את עצמו מעל החוק ומחזיק את כולנו בביצים

כנראה אחרי שנה של בחירות והסבר פשוט התעייפתי מלהסביר כל אחד מהנושאים מעלה אולי אני אעשה את זה מאוחר יותר, אם יש פה מישהו אחר שבאלו לפתוח ולהרחיב על זה אשמח 

הנקודה שלי היא שהוא לא רק לא אמין כפוליטיקאי בגבול המתקבל הוא שקרן שלא משקר רק לצורכי המדינה נגד מדינות אחרות, הוא משקר לנו האזרחים בעבור תועלת אישית, שם את עצמו מעל החוק

אני לא מוכן לקבל את זה ולחיות בתחושה של רק הוא יכול, היינו פה לפניו ונישאר אחריו, הוא לא האופציה היחידה יש מספיק אנשים אחרים

ורמטכל בהחלט יכול לעשות את העבודה גם אם הוא קמפיינר גרוע - מביך 

מה שמצחיק זה שביבי לא הנושא פה. כל אחד שתשים מול "המחנה הנכון והנאור" יהיה דיקטטור פאשיסט מושחת שיהרוס את הדמוקרטיה והמדינה. לכן כל הקריאות זאב האלה אסור לקחת ברצינות. כולל הסתה שקרים ועיוותים כדי להוציא את הצד ה"לא נכון" כעריץ ודיקטטור. זה לא חדש, זה קורה מקום המדינה אז סלח לי אם כל ההפחדות האלה לא עושות עלי רושם. 

בתקופת שלטונו של ביבי המדינה התקדמה כמעט בכל פרמטר אפשרי. זה לזכותו. כמו שהדברים הרעים ככה גם הטובים. אתה לא יכול להגיד מה שרע זה בגללו ומה שטוב זה למרות ביבי ולא בזכותו. זה לא עובד ככה. 

הבעיה עם קריאות הזאב זאב היא שגם אם לא עלינו תהיה סכנה אמיתית פעם אחת, הרבה אנשים לא יאמינו.

את צעקות הליכוד הורס את הדמוקרטיה וכו' פרסמו וצעקו המון גם בתקופת בגין שהיום השמאל מתרפק עליו.

qL3CSQ3.png

ChgLsBo.png

6 hours ago, אם אין אני לי נמני said:

אני אתחיל מהסוף יש לשקר גנץ ויש לשקר ביבי, כשגנץ משקר הוא פשוט לא יודע לשקר ואיפשהו תמיד מרגיש לי שהוא רוצה שיבינו שהוא משקר - או שהוא אדיוט גמור 

הכל אצלו שקוף הוא לא יודע לנהל מערכת בחירות נורמלית, כמו הראיון עם עמית סגל והשאלה עם הערבים- היה ברור לכל שהוא ישב בתמיכת הערבים והוא נתן תשובה שפשוט נועדה למנוע זליגת קולות 

לא חד משמעית אבל בעיני רחוק משקר כי "הוא לא אמר לא" איפשהו משחק פוליטי שאני יכול לחיות איתו 

כשביבי משקר הוא לא משאיר לך אופציות הוא לא משאיר קצוות פתוחים או אולי- הוא אומר משהו אחד שם שם אכבר נקודה ואז נותן לך בעיטה למוח עם השפיץ של הצד השני, לא פחות

אני פשוט לא יכול להאמין למילה אחת שיוצאת לו מהפה 

באשר לבלי ביבי הוא לא יכול להקים ממשלה גם זה לא נכון, הבלוק הימני הזה הוא לא חוק חלוט ולא תורה מסיני, אם לגנץ היה ביצים הוא היה אומר בראיון מלא עוד לפני הבחירות, אני רוצה ללכת עם החרדים אני רוצה ללכת עם הימין המתון ואם לא תהייה ברירה אני אלך לממשלה בתמיכה מבחוץ של המשותפת בעל כורחי והיית רואה איך הבלו הזה היה מתפורר כי בסוף כל סיעה רוצה לשמור על האינטרסים שלה.

אבל לגנץ אין מושג וחצי מושג בניהול קמפיין, הוא מקשיב ליועצים כנראה הכי גרועים בהיסטוריה והוא מנותק מאיך זה צריך לעבוד ואיך להשפיע על דעת קהל. 

עכשיו לעניינו מי צריך לנהל מדינה, אדם שיודע לנהל קמפיין בחירות אבל הוא לא ישר או אדם שלא יודע לנהל קמפיין בחירות (הכי גרוע שקיים) אבל לפחות ישר ואמין ? כנראה שהשני בעיניי לפחות

לא מסכים עם שום דבר שכתבת, הדעות חלוקות וכנראה שאין טעם לנסות לשכנע

43 דקות לפני, DoW said:

לא מסכים עם שום דבר שכתבת, הדעות חלוקות וכנראה שאין טעם לנסות לשכנע

כן מסכים, גם בעיקר אחרי שנה של אונס בחירותי אני כבר לא מסוגל להסביר את הדעה שלי לנמק ולפרט פשוט התעייפתי 

2 hours ago, החתול הצהוב said:

הבעיה עם קריאות הזאב זאב היא שגם אם לא עלינו תהיה סכנה אמיתית פעם אחת, הרבה אנשים לא יאמינו.

את צעקות הליכוד הורס את הדמוקרטיה וכו' פרסמו וצעקו המון גם בתקופת בגין שהיום השמאל מתרפק עליו.

qL3CSQ3.png

ChgLsBo.png

ראיתי עוד כמה כאלה. 

זה אמיתי או עוד משהו שסתם רץ באינטרנט?

2 hours ago, החתול הצהוב said:

qL3CSQ3.png

ChgLsBo.png

תשמע, זה זהב.

3 hours ago, החתול הצהוב said:

qL3CSQ3.png

ChgLsBo.png

מדהים

חחחחחחח

9 דקות לפני, פנחס שוף said:

הייתי עסוק בזמן האחרון בענייני קורונה. מה יתן לכחול לבן בזה שהם מחליפים את אדלשטיין?

זוכר את סצנת הפתיחה בסרט 300, ששליח מטעם הקיסר מגיע לשאת ולתת עם לאונידס על כניעתו לאימפריה, ולאונידס בתגובה בועט אותו ואת אנשיו לבור ללא תחתית כדי להעביר מסר?

13 דקות לפני, פנחס שוף said:

הייתי עסוק בזמן האחרון בענייני קורונה. מה יתן לכחול לבן בזה שהם מחליפים את אדלשטיין?

להעביר חקיקה פרסונלית נגד ביבי.

6 hours ago, החתול הצהוב said:

יש לך עוד כרזות כאלה על הרס הדמוקרטיה?

יש לכם ספק שעוד כמה שנים האמירות יהיו: עם כל המשפטים שלו את ביבי הערכנו, אבל ××× הוא סתם גזען/ רשע/ סכנה לדמוקרטיה?

אותם אנשים שאומרים איפה בגין והממלכתיות שלו לעומת ביבי, אז הם הפגינו מול הבית שלו בגין רוצח.

פסיקה חד משמעית של בג"ץ - העלאת סוגיית בחירה יו"ר להצבעה במליאה ביום רביעי הקרוב. למרות תשובה ארוכה ומנומקת היטב של אדלשטיין, פסק הדין פורסם תוך דקות ספורות, אולי עדות לכך שהוא היה מוכן מראש ותשובתו של אדלשטיין לא באמת עניינה את הרכב השופטים. סעיף מעניין ולטעמי קצת מנותק מתוך הנימוקים של יצחק עמית : "לעיתים שיקולים פוליטיים-קואליציוניים בבחירה, מינוי או הדחה של חבר כנסת זה או אחר הם שיקולים לגיטימיים פנים-פרלמנטריים, שאין דרכו של בית משפט זה להתערב בהם. לא כן השיקול הפוליטי שהנחה את יו"ר הכנסת במקרה דנן – המתנה בתקווה לכינונה של ממשלת אחדות. שיקול זה אינו ממין העניין (וכשלעצמי התקשיתי להבין את הקשר הסיבתי בין בחירת יו"ר כנסת לבין סיכול האפשרות לכינונה של ממשלת אחדות בשל כך)."

התערבות בוטה של בג"ץ ושבירת כל קו אדום של הפרדת הרשויות. בג"ץ מצפצף על החוק ונותן כאן צו עשה שאין לו שום בסיס חוקי לרשות המחוקקת. הוא בעצם שם עצמו מעל הרשו. המחוקקת. 

מה שהכי מקומם זה שהם משתינים מהמקפצה. דקות אחרי תשובה מנומקת של אדלשטיין הם מוציאים פסק דין שהוכן מראש. התשובה שחו לא ענינה אותם. בכצם הרשות המחוקקת לא מעניינת אותם. 

אבל וואלה מי שבישל את הדייסה הזאת, זה נתניהו שהיו לו אלף הזדמנויות לעשות רפורמה בסוגיית הפרדת הרשויות. להעביר את חוק יסוד החקיקה. להסדיר את כל הנושא של בחירת שופטים דרך הפרלמנט, כפי שמקובל ברוב המדינות. אבל הוא פחד והגן עליהם כל פעם מחדש. עכשיו זה חוזר אליו כבומרנג

מצחיק שמדברים על מות הדמוקרטיה מצד הליכוד, בזמן שמחסלים כל עיקרון דמוקרטי בשביל להפיל את ביבי

1 hour ago, snufkin said:

התערבות בוטה של בג"ץ ושבירת כל קו אדום של הפרדת הרשויות. בג"ץ מצפצף על החוק ונותן כאן צו עשה שאין לו שום בסיס חוקי לרשות המחוקקת. הוא בעצם שם עצמו מעל הרשו. המחוקקת. 

מה שהכי מקומם זה שהם משתינים מהמקפצה. דקות אחרי תשובה מנומקת של אדלשטיין הם מוציאים פסק דין שהוכן מראש. התשובה שחו לא ענינה אותם. בכצם הרשות המחוקקת לא מעניינת אותם. 

אבל וואלה מי שבישל את הדייסה הזאת, זה נתניהו שהיו לו אלף הזדמנויות לעשות רפורמה בסוגיית הפרדת הרשויות. להעביר את חוק יסוד החקיקה. להסדיר את כל הנושא של בחירת שופטים דרך הפרלמנט, כפי שמקובל ברוב המדינות. אבל הוא פחד והגן עליהם כל פעם מחדש. עכשיו זה חוזר אליו כבומרנג

איזה מילים בומבסטיות - בג״ץ שם את עצמו מעל הרשות המחוקקת,

יו״ר כנסת זמני שלא נבחר כבר 3 מערכות בחירות מונע מרוב של 61 ח״כים להעלות הצעה לדיון בכנסת - דבר שמעולם לא קרה בכנסת.

טוב שלא הגזמת.