Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

לא מעריץ גדול של ביבי, אבל אין ספק שהוא מוכיח בפעם המי יודע כמה שהוא המנהיג האחרון בדור, כל עוד הוא יכול אין לו תחליף, אין שום מנהיג בפוטנציה שדומה לו.

בינתיים כחול לבן קיבלו 61 ממליצים, יאללה תקימו, מה אתם מחכים?

9 hours ago, ת"א שלנו said:

זה לא משנה מה יקרה, התודעה שלכם לחלוטין שטופה. התקשורת משפיעה עלינו כל כך חזק שרובנו לא שמים לב בכלל שאנחנו מאולפים. 

החסידות של 'רק לא ביבי', זו חסידות עם רבנים נסתרים שיושבים במחשכי התקשורת ומנווטים את דעת הקהל. זו שטיפת מוח חברים.

תראו דוגמא: https://yediot.webflow.io/daniellas-home-page/2003

איך מפרסמים דבר כזה? הסאב טקסט הוא שביבי הוא הקורונה של אזרחי מדינת ישראל. וזה נמצא בעיתון של "המדינה". איך אפשר לדבר על ראש ממשלה בצורה הזאת? אני לא בטוח כמה אנשים שמו לב לביזיון הזה.

בואו,

יש לנו כאן מנהיג. שלא הצבעתי לו. אבל אין שום אלטרנטיבה שיכולה להתחרות בו נכון לעכשיו. בטח ובטח לא במשבר עולמי כמו המשבר שבו אנחנו נמצאים. צריך להגיד את האמת - לא יכולים עליו ולא יכולים נגדו אז מעלילים עלילות של אנטי דמוקרטיה וגנבת הדמוקרטיה בזמן שהציבור של 'אנטי ביבי' הופך להיות צי-בור. צי של בורים שלא מבינים בכלל שעושים עליהם פה סיבוב כדי להישאר רלוונטים. תבינו, אף אחד לא גונב לכם שום דמוקרטיה, אבל גורמים לכם לחשוב בצורה מניפולטיבית ודמגוגית שכן. בבקשה מכם תפתחו כלפי האמירות האלה חשיבה ביקורתית ואל תתנו מקום לאמירות החלולות האלה.

בנוגע לראיון - דיבר מאוד לעניין בראיון בערוץ 12. אבל גם במעשים הוא מצוין. האם אתם מצליחים לתפוש כמה ישראל חזקה כלכלית? מישהו מחמיא לו על זה? האם החמיאו לביבי על קידום הכרת הריבונות ברמת הגולן? על העברת השגרירות לירושלים? כלום. נאדה. כל ראש ממשלה אחר היה חושש לעשות צעדים שכאלה עם התמיכה של טראמפ או בלעדיה.

גנץ בחור טוב, אבל לא יכול להיות עכשיו ראש ממשלה. אני אישית חושש אם מהלך כזה יקרה.

ואתם יודעים מה, נראה לי שגנץ יודע שזה לא זמן נכון להיכנס לראשות הממשלה, אין לו את הניסיון, אין לו את הכלים ובטח לא את היכולת להיות ראש ממשלה כרגע. בטח ובטח במשבר כזה מטורף שצריך לדעת לנהל אותו ולא להיות מנוהל על ידיו. גנץ יודע. גנץ מבין את זה. בגלל זה הוא בסדר עם המתווה של ביבי. בוגי לקח את זה למקום אישי. גבי אשכנזי שותק שתיקה רועמת ולפיד, רק בריאות אאחל לו. באמת. לא איתנו ממזמן.  

1. אתה מבין שכל גוש יקרא לשני שטוף מוח בגלל שאלו לא מאמינים לאלו נכון? שמעתי את זה על שני הצדדים. אני לא אוהב את מה שכתוב בכתבה הזו שפרסמת כי זה בעיני לא לעניין בכלל אבל בואו לא נשכח שדברים כאלו באו משני הקצוות של תומכי המפלגות (שהפכו את גנץ למשל לאיזה עבריין מין שחשף את הבולבול בפני מישהי בתור תלמיד תיכון ושולח סירטונים שלו מאונן לנשים ברחבי הגלובוס).

2. להגיד שנכון להיום אין אלטרנטיבה זה רק מראה על כמה המערכת כאן חלשה. מה יקרה ביום שאחריו? נהפוך כאן למדינת עולם שלישי? למה הוא דאג לרמוס כל בן אדם עם מעט פוטנציאל במפלגה שלו עצמו? הגבלת כהונה של ראש ממשלה בעיני היא כ"כ קריטית כדי למנוע מצב של "חוסר אלטנטיבה" כי זה יהיה באינטרס של ראש הממשלה להכשיר כבר את המנהיגים הבאים.

3. ההכרה בריבונות על רמת הגולן והעברת השגרירות - באמת יפה מאוד ואני ממש שמח על כך, בשיא הרצינות. אך בואו לא  נשכח שזה 95% בזכות הנשיא וסגנו (שאוהב את ישראל יותר מהרבה ישראלים). בתקופת אובמה תחת שהשיא שלה היה עם ההצבעה ההיא באו"ם שהוא לא הטיל עליה וטו.

4. לגבי העוצמה הכלכלית - אני לא מספיק מבין בזה כדי לתת את דעתי אבל לפי מה שאני קורא ושומע מגיע לו באמת הקרדיט. מצד שני, אפשר לתת את הדעת על הרבה מאוד דברים ש"הופקרו" to say the least במהלך שלטונו. זה שבכל יום השואה נזכרים במצב האיום של רבים מהניצולים, מערכת הבריאות ששנים מתריעים על חוסרים וליקויים בה (ואתמול ביבי אמר שמביאים עוד מכונות הנשמה, למה זה קורה רק במצבי חירום???), מצב התחבורה בארץ, העובדה שלמשטרה אין מפכ"ל כבר שנה בערך, ועוד ועוד ועוד... אי אפשר לקחת ממנו את מה שיש לו ויש לו הרבה, אבל הוא לא אל כל יכול. אלא זיקית שמשנה צבע בהתאם לאינטרס הפוליטי שלה (ואני חושב שהוא כן מנהל טוב את המערכה הנוכחית, אבל החרא עוד יצוף. הלוואי שיצליחו להימנע מזה).

5. אני יכול להבין את הטיעון שלגנץ אין מספיק ניסיון. אז אחזיר בשאלה, אם לא הוא או ביבי, מי כן? מחר קורה משהו לביבי חס וחלילה, מי יהיה אלטרנטיבה ראויה? (אגב, זה בעיניך, בעיני מצביעי כחולבן / הגוש זה לא כך)

הלוואי ואחדות הייתה ריאלית, אני ממש איבדתי בה תקווה נוכח כל הבלאגנים וההתבטאויות של שתי המפלגות.

14 דקות לפני, העמית הצהוב said:

זה קשור לליצמן? זה קשור לשמירת שבת? אתה מראה לי בשתי כתבות שאין שום קשר בין הצמצום לשקר האנטישמי של ליברמן שמדובר בענייני דת.

34 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

אנטישמי מטונף ושקרן.

FB_IMG_1584861877901.jpg

אולי הם שינו נהלים בשבת הזאת (ואולי גם עכשיו עובדים במתכונת מצומצמת בשבת), אבל אני יודע בודאות שאמרו לי בטלפון שבוע שעבר שהם לא עובדים בשבת, כאשר חיכיתי לתשובה לגבי הבדיקה שעשו לי.

1 hour ago, אם אין אני לי נמני said:

אני לא מצליח להבין איך מאמינים למילה שיוצאת לביבי מהפה, באמת שהוא פשוט שקרן מדהים 

מצד שני גם כחול לבן פשוט מתעקשים לעשות את כל הטעויות האפשריות ולא משנה כמה קלפים טובים הם יקבלו הם לא ישחקו איתם נכון 

אין לי מושג איך יוצאים מהפלונטר הפוליטי הזה לא רואה דרך כרגע, אולי חוק שיוציא את ביבי מהתמונה יוביל אותנו לאחדות נורמלית עם אמון בסיסי לפחות בין הצדדים

אם הוא שקרן מדהים אז ברור שיאמינו לו, לא? לשקרן גרוע לא היו מאמינים.

אבל מה הבעיה? שאתה חושב שרק ביבי שקרן, בזמן שכל ראשי כחול לבן שיקרו במצח נחושה לבוחרים שלהם יום לפני הבחירות על נושא כל כך קריטי (יחד עם עוד המון שקרים אחרים כמובן)

תבין שכולם שקרנים, כולם תחמנים, וצריך למצוא את זה שהכי מתאים לנהל את המדינה. לדעתך צריך להוציא את ביבי מהתמונה. לדעתי גנץ צריך להכיר בעובדה שאין לו שום דרך להקים ממשלה בלי ביבי, ולהיכנס לממשלת אחדות תחתיו. זה הרבה יותר מכל מה שיכל לפנטז עליו בתור אדם ללא שום ניסיון במערכת הפוליטית, והרבה יותר ממה שמגיע לו (ולגוש שלו)

1 hour ago, העמית הצהוב said:

2. להגיד שנכון להיום אין אלטרנטיבה זה רק מראה על כמה המערכת כאן חלשה. מה יקרה ביום שאחריו? נהפוך כאן למדינת עולם שלישי? למה הוא דאג לרמוס כל בן אדם עם מעט פוטנציאל במפלגה שלו עצמו? למה ביטלו את הגבלת הכהונה של ראש ממשלה? בעיני היא כ"כ קריטית כדי למנוע מצב של "חוסר אלטנטיבה" כי זה יהיה באינטרס של ראש הממשלה להכשיר כבר את המנהיגים הבאים.

4. לגבי העוצמה הכלכלית - אני לא מספיק מבין בזה כדי לתת את דעתי אבל לפי מה שאני קורא ושומע מגיע לו באמת הקרדיט. מצד שני, אפשר לתת את הדעת על הרבה מאוד דברים ש"הופקרו" to say the least במהלך שלטונו. זה שבכל יום השואה נזכרים במצב האיום של רבים מהניצולים, מערכת הבריאות ששנים מתריעים על חוסרים וליקויים בה (ואתמול ביבי אמר שמביאים עוד מכונות הנשמה, למה זה קורה רק במצבי חירום???), מצב התחבורה בארץ, העובדה שלמשטרה אין מפכ"ל כבר שנה בערך, ועוד ועוד ועוד... אי אפשר לקחת ממנו את מה שיש לו ויש לו הרבה, אבל הוא לא אל כל יכול. אלא זיקית שמשנה צבע בהתאם לאינטרס הפוליטי שלה (ואני חושב שהוא כן מנהל טוב את המערכה הנוכחית, אבל החרא עוד יצוף. הלוואי שיצליחו להימנע מזה).

2. מה זה אומר ביטלו את הגבלת הכהונה? איך אפשר לבטל משהו שלא היה קיים? השמאל הפך את ביבי לעריץ וטפטף לאנשים למוח שהוא ארדואן הבא בזמן שהמציאות אחרת לגמרי. כן, יש פה דמוקרטיה.

מה יהיה אחריו? לא יודע, כנראה ייבחר מישהו אחר מהימין (כי זה מה שרוב העם רוצה). יש כמה מועמדים, ונראה מי ינסה לתפוס את המקום. יש עוד זמן עד אז.

4. מערכת הבריאות בישראל במצב מצויין. מצחיק שבקמפיין של כחול לבן אמרו שיוסיפו עוד כסף למשרד הבריאות, כאילו שזה לא מה שקורה בכל שנה בעשור האחרון. התוספת שכחול לבן מדברים עליה מתבטלת מול העלייה בכמות האוכלוסייה, וכמעט זהה (מלמטה) לעלייה שהממשלה הנוכחית מבצעת. לגבי המשבר הנוכחי ומחסור בציוד? הלו, ניוז פלאש, בכל העולם יש מחסור בציוד. אי אפשר להתכונן בשגרה לאירוע קיצוני כל כך, משהו שלא נראה בעולם ב 100 השנים האחרונות. בטח שבחלק מהחוסרים מדובר בציוד מתכלה.

51 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

זה קשור לליצמן? זה קשור לשמירת שבת? אתה מראה לי בשתי כתבות שאין שום קשר בין הצמצום לשקר האנטישמי של ליברמן שמדובר בענייני דת.

אני רק כתבתי שהיא עובדת אבל במתכונת מצומצמת, מה הבעיה? איפה כתבתי כאן ליצמן? השאלה המתבקשת היא למה לעזאזל היא עובדת במתכונת מצומצמת?

29 דקות לפני, DoW said:

2. מה זה אומר ביטלו את הגבלת הכהונה? איך אפשר לבטל משהו שלא היה קיים? השמאל הפך את ביבי לעריץ וטפטף לאנשים למוח שהוא ארדואן הבא בזמן שהמציאות אחרת לגמרי. כן, יש פה דמוקרטיה.

מה יהיה אחריו? לא יודע, כנראה ייבחר מישהו אחר מהימין (כי זה מה שרוב העם רוצה). יש כמה מועמדים, ונראה מי ינסה לתפוס את המקום. יש עוד זמן עד אז.

4. מערכת הבריאות בישראל במצב מצויין. מצחיק שבקמפיין של כחול לבן אמרו שיוסיפו עוד כסף למשרד הבריאות, כאילו שזה לא מה שקורה בכל שנה בעשור האחרון. התוספת שכחול לבן מדברים עליה מתבטלת מול העלייה בכמות האוכלוסייה, וכמעט זהה (מלמטה) לעלייה שהממשלה הנוכחית מבצעת. לגבי המשבר הנוכחי ומחסור בציוד? הלו, ניוז פלאש, בכל העולם יש מחסור בציוד. אי אפשר להתכונן בשגרה לאירוע קיצוני כל כך, משהו שלא נראה בעולם ב 100 השנים האחרונות. בטח שבחלק מהחוסרים מדובר בציוד מתכלה.

2. צודק לגבי הביטול, טעות שלי. אתקן את ההודעה שכתבתי. אני לא השתמשתי במילה דיקטטורה או עריצות כי אני לא חושב שאנחנו שם, אבל כן יש בעיה בעיני שנראה כאילו מדינה שלמה תלויה על כתפיו של נתניהו ולא היה כאן כלום לפניו (ע"ע הציטוט של יאיר נתניהו בארה"ב על התפוזים). אגב, לא שאני שמח יותר מדי מהסיטואציה כן? אבל 61>59. ושוב, אני לא רוצה ממשלה בתמיכת המשותפת אלא רוצה אחדות, פשוט אני יכול להבין את ראשי כחולבן למה הם לא מאמינים לאף מילה של ביבי. מה הבעיה של ביבי להסכים להיות שני בעצם? הוא לא סומך עליהם?

אתה אומר שיש עוד זמן לזה שביבי יוחלף? ואם מחר בבוקר יקרה לו משהו? זהו? אנחנו בדרך לאבדון?

4. אפשר להתכונן בשגרה לאירוע קיצוני, כמו פנדמיה, רעידות אדמה וכ'ו וכ'ו. נכון שמדובר באירוע קיצון מבחינת סדר הגודל שלו ונכון שיש התאמות שצריך לבצע תוך כדי תנועה והכל, אבל עצם זה שראש ממשלה אומר שהוא משתמש בקשריו האישיים מביע בעיני את חוסר ההיערכות של המערכת בשלב מאוד מוקדם יחסית לאירוע (פנדמיה במקרה הזה) . מספיק להקשיב לרופאים במרוצת השנים לגבי מצב מערכת הבריאות. אם היינו נערכים כמו שצריך לא היינו מבקשים מהודו סיוע כ"כ מוקדם, לא היו יוצאים פתאום לרכש של מכונות הנשמה (ששנים מדברים על חוסר שלהן) וכ'ו וכ'ו... גם באסון הכרמל אמרו שלא אפשר היה להתכונן לזה למרות כל הדו"חות של מבקר המדינה על המצב הרעוע של מערך הכבאות?

42 דקות לפני, העמית הצהוב said:

אני רק כתבתי שהיא עובדת אבל במתכונת מצומצמת, מה הבעיה? איפה כתבתי כאן ליצמן? השאלה המתבקשת היא למה לעזאזל היא עובדת במתכונת מצומצמת?

2. צודק לגבי הביטול, טעות שלי. אתקן את ההודעה שכתבתי. אני לא השתמשתי במילה דיקטטורה או עריצות כי אני לא חושב שאנחנו שם, אבל כן יש בעיה בעיני שנראה כאילו מדינה שלמה תלויה על כתפיו של נתניהו ולא היה כאן כלום לפניו (ע"ע הציטוט של יאיר נתניהו בארה"ב על התפוזים). אגב, לא שאני שמח יותר מדי מהסיטואציה כן? אבל 61>59. ושוב, אני לא רוצה ממשלה בתמיכת המשותפת אלא רוצה אחדות, פשוט אני יכול להבין את ראשי כחולבן למה הם לא מאמינים לאף מילה של ביבי. מה הבעיה של ביבי להסכים להיות שני בעצם? הוא לא סומך עליהם?

אתה אומר שיש עוד זמן לזה שביבי יוחלף? ואם מחר בבוקר יקרה לו משהו? זהו? אנחנו בדרך לאבדון?

4. אפשר להתכונן בשגרה לאירוע קיצוני, כמו פנדמיה, רעידות אדמה וכ'ו וכ'ו. נכון שמדובר באירוע קיצון מבחינת סדר הגודל שלו ונכון שיש התאמות שצריך לבצע תוך כדי תנועה והכל, אבל עצם זה שראש ממשלה אומר שהוא משתמש בקשריו האישיים מביע בעיני את חוסר ההיערכות של המערכת בשלב מאוד מוקדם יחסית לאירוע (פנדמיה במקרה הזה) . מספיק להקשיב לרופאים במרוצת השנים לגבי מצב מערכת הבריאות. אם היינו נערכים כמו שצריך לא היינו מבקשים מהודו סיוע כ"כ מוקדם, לא היו יוצאים פתאום לרכש של מכונות הנשמה (ששנים מדברים על חוסר שלהן) וכ'ו וכ'ו... גם באסון הכרמל אמרו שלא אפשר היה להתכונן לזה למרות כל הדו"חות של מבקר המדינה על המצב הרעוע של מערך הכבאות?

הבאתי את הציוץ של ליברמן על כך שליצמן מומע מהמעבדות לעבוד בשבת, לא הבנתי את התגובה שלך.

27 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

הבאתי את הציוץ של ליברמן על כך שליצמן מומע מהמעבדות לעבוד בשבת, לא הבנתי את התגובה שלך.

כתבתי שפרסמו שהמעבדות עובדות במתכונת מצוממת בשבתות ושהשאלה המתבקשת היא למה זה קורה? למה הן לא עובדות במתכונת מלאה?

זו שאלה שצריך לשאול את משרד הבריאות

כשכמות המיטות היא 0.22 פר קפיטה, זה באמת משנה אם היא תהיה 0.6 (כמו גרמניה) כשמדובר על מגפה שיכולה להביא לאשפוז של עשרות ואולי מאות אלפי אנשים?

אני מסכים שישנם ליקויים במערכת הבריאות במדינה (אגב אני תולה את האחריות לא פחות מהמערכת, בציבור שמוכיח פעם אחר פעם כמה זה מעניין לו את הביצה וכמה כשהוא הולך להצביע הוא לא שם את זה בראש מעיניו. כחול לבן בקמפיין שלהם העלו את הנושא וירדו ממנו אחרי יום כשהבינו שזה לא מעניין אף אחד), אבל רבאק, אין מערכת בריאות בשום מקום בעולם שיכולה להיערך לאשפוז של עשרות אחוזים מהאוכלוסיה, עם 2.2 מיטות ל1000 נפש או עם שש. 

מה נהיה מפייגלין? עצוב. לחשוב שהדבר הזה גרף 110 אלף קולות (אם אני לא טועה).

אשכרה מכר את גופו בשביל לכסות את החובות שהוא השאיר אחריו, ממש נערת ליווי של הפוליטיקה. הוא ההוכחה לכך שזה קל מאוד מאוד מאוד לדבר, אבל קצת יותר קשה לעשות.

43 דקות לפני, Semper Fidelis said:

כשכמות המיטות היא 0.22 פר קפיטה, זה באמת משנה אם היא תהיה 0.6 (כמו גרמניה) כשמדובר על מגפה שיכולה להביא לאשפוז של עשרות ואולי מאות אלפי אנשים?

אני מסכים שישנם ליקויים במערכת הבריאות במדינה (אגב אני תולה את האחריות לא פחות מהמערכת, בציבור שמוכיח פעם אחר פעם כמה זה מעניין לו את הביצה וכמה כשהוא הולך להצביע הוא לא שם את זה בראש מעיניו. כחול לבן בקמפיין שלהם העלו את הנושא וירדו ממנו אחרי יום כשהבינו שזה לא מעניין אף אחד), אבל רבאק, אין מערכת בריאות בשום מקום בעולם שיכולה להיערך לאשפוז של עשרות אחוזים מהאוכלוסיה, עם 2.2 מיטות ל1000 נפש או עם שש. 

בוודאי שאין מערכת שיכולה לאשפז כל בן אדם עם קורונה, אבל אנחנו עלולים להגיע למצב שאת החולים הקשים באמת לא נוכל לאשפז בשום מקום (כמו באיטליה, ואנחנו יודעים מה מתרחש שם) יותר מהר מבגרמניה (אם ניקח אותם כדוגמה). מבין את הכוונה שלי?

הרי כל המטרה של ההנחיות היא לדחות את הקץ כמה שאפשר ממצב כזה (בתקווה שימצאו חיסון / הוירוס יעלם כמו הסארס), כשדיברו אפילו על כך ש-80% מאוכלוסיית ישראל תחלה וברור לנו שהרוב המוחלט ישאר בבית ויחלים מהקורונה כמו שפעת.

23 דקות לפני, העמית הצהוב said:

בוודאי שאין מערכת שיכולה לאשפז כל בן אדם עם קורונה, אבל אנחנו עלולים להגיע למצב שאת החולים הקשים באמת לא נוכל לאשפז בשום מקום (כמו באיטליה, ואנחנו יודעים מה מתרחש שם) יותר מהר מבגרמניה (אם ניקח אותם כדוגמה). מבין את הכוונה שלי?

הרי כל המטרה של ההנחיות היא לדחות את הקץ כמה שאפשר ממצב כזה (בתקווה שימצאו חיסון / הוירוס יעלם כמו הסארס), כשדיברו אפילו על כך ש-80% מאוכלוסיית ישראל תחלה וברור לנו שהרוב המוחלט ישאר בבית ויחלים מהקורונה כמו שפעת.

אני לא מבין את הכוונה שלך, מערכת בריאות של מדינה נורמלית לא יכולה לתת מענה למגפה הזאת. לכן נוקטים בצעדים של בידוד ובדיקות מרובות ככל האפשר. לא משנה כמה מערכת הבריאות תהיה טובה, כשמגפה עם פוטנציאל הדבקה של חמישים אחוז אוכלוסיה (לצערנו כנראה יותר, אבל נניח) נוחתת עליה, היא תהיה בסכנת קריסה באופן מיידי

9 דקות לפני, Semper Fidelis said:

אני לא מבין את הכוונה שלך, מערכת בריאות של מדינה נורמלית לא יכולה לתת מענה למגפה הזאת. לכן נוקטים בצעדים של בידוד ובדיקות מרובות ככל האפשר. לא משנה כמה מערכת הבריאות תהיה טובה, כשמגפה עם פוטנציאל הדבקה של חמישים אחוז אוכלוסיה (לצערנו כנראה יותר, אבל נניח) נוחתת עליה, היא תהיה בסכנת קריסה באופן מיידי

אה אוקיי, אנסה להסביר קצת יותר בהרחבה.

קודם כל אני מסכים עם כל מה שאמרת על זה שאף מערכת בריאות לא באמת תוכל לעמוד במגיפה כזו בסדר גודל כמו שתואר. זה ברור.

העניין הוא כזה, באיטליה הגיעו למצב שאין מכונות הנשמה או מיטות פנויות לחולים רבים שנמצאים במצב קשה. הכוונה שלי היא שאנחנו עלולים למצוא את עצמנו במצב כזה הרבה יותר מהר מכל מדינה שיש לה יותר מיטות ומכונות הנשמה מאיתנו. אם נשתמש שוב בדוגמה של איטליה, הם הגיעו מהר מאוד למצב שרופא צריך להחליט מי יחייה ומי ימות - אם היו יותר ממיטות ויותר מכונות הנשמה, הרבה חיים יכלו להינצל.

כמובן שמדובר על אישפוז של החולים הקשים וקבוצות הסיכון העיקריות כן?

המטרה של הבידוד היא כדי לשטח את ההדבקה כמה שניתן (וזה כבר הוכח שזה עוזר, זה מצוין שעושים את זה כאן בכל הכוח למרות שאנשים די שמו על זה זין בשבת האחרונה, מקווה שינקטו צעדים חריפים בהקדם נגד אותם אנשים) כדי שלא להגיע למצב כזה בבום - מתוך הבנה שזה בלתי נמנע באמת. לפחות ככה מנכ"ל משרד הבריאות וראש הממשלה הסבירו.

מבין את הכוונה? אי אפשר לאשפז 100% מהחולים, אבל כפי שזה נראה גם לא יוכלו לאשפז את כל הקשים (אם נגיע למצב חמור כמו שחושבים שיקרה)

11 דקות לפני, העמית הצהוב said:

אה אוקיי, אנסה להסביר קצת יותר בהרחבה.

קודם כל אני מסכים עם כל מה שאמרת על זה שאף מערכת בריאות לא באמת תוכל לעמוד במגיפה כזו בסדר גודל כמו שתואר. זה ברור.

העניין הוא כזה, באיטליה הגיעו למצב שאין מכונות הנשמה או מיטות פנויות לחולים רבים שנמצאים במצב קשה. הכוונה שלי היא שאנחנו עלולים למצוא את עצמנו במצב כזה הרבה יותר מהר מכל מדינה שיש לה יותר מיטות ומכונות הנשמה מאיתנו. אם נשתמש שוב בדוגמה של איטליה, הם הגיעו מהר מאוד למצב שרופא צריך להחליט מי יחייה ומי ימות - אם היו יותר ממיטות ויותר מכונות הנשמה, הרבה חיים יכלו להינצל.

כמובן שמדובר על אישפוז של החולים הקשים וקבוצות הסיכון העיקריות כן?

המטרה של הבידוד היא כדי לשטח את ההדבקה כמה שניתן (וזה כבר הוכח שזה עוזר, זה מצוין שעושים את זה כאן בכל הכוח למרות שאנשים די שמו על זה זין בשבת האחרונה, מקווה שינקטו צעדים חריפים בהקדם נגד אותם אנשים) כדי שלא להגיע למצב כזה בבום - מתוך הבנה שזה בלתי נמנע באמת. לפחות ככה מנכ"ל משרד הבריאות וראש הממשלה הסבירו.

מבין את הכוונה? אי אפשר לאשפז 100% מהחולים, אבל כפי שזה נראה גם לא יוכלו לאשפז את כל הקשים (אם נגיע למצב חמור כמו שחושבים שיקרה)

אחי, הבנתי את זה גם בפעם הראשונה. הכוונה שלי הייתה שאת המגיפה הזאת מנצחים נטו ע״י הצעדים המניעתיים ואם נזרום על הדוגמא של איטליה, גם אם מערכת הבריאות שלה הייתה הטובה בעולם, כמות הניצולים מכך הייתה זניחה ובטלה בשישים. הם הפסידו את המערכה כשלא סגרו את השמיים או לא הקפידו על בידוד (לא בקיא בבעיה שם למען האמת), כלומר בצעדים המניעתיים, ולא בגלל כמות המיטות לאשפוז או מכונות ההנשמה. אי אפשר לקשור את זה במערכת הבריאות כי כל שיפור שתעשה בה (אם אתה נביא) לא תייצר שינוי מהותי בשטח, אך ורק בידוד מהיר של האוכלוסיה ובדיקה גדולה ומהירה ככל האפשר של חולים. כל השאר פופוליזם לדעתי

עם זאת, ואני אומר את זה דווקא במצב הפסיכי שהמגפה הזאת הביאה אותנו אליו, אני מסכים שיש לשפר מהותית את שירותי הרפואה בישראל (ולא שיחסית לעולם היא רעה, אבל לא מאמין בלהשוות את עצמי לאחרים אם הם חלשים ממני) ויפה שעת אחת קודם. זו גם לא מילה גסה לדרוש מהציבור, לא פחות מהפוליטיקאים, להציף את זה בימים כתיקונם ולא להתעסק רק בכן ביבי לא ביבי

13 דקות לפני, Semper Fidelis said:

אחי, הבנתי את זה גם בפעם הראשונה. הכוונה שלי הייתה שאת המגיפה הזאת מנצחים נטו ע״י הצעדים המניעתיים ואם נזרום על הדוגמא של איטליה, גם אם מערכת הבריאות שלה הייתה הטובה בעולם, כמות הניצולים מכך הייתה זניחה ובטלה בשישים. הם הפסידו את המערכה כשלא סגרו את השמיים או לא הקפידו על בידוד (לא בקיא בבעיה שם למען האמת), כלומר בצעדים המניעתיים, ולא בגלל כמות המיטות לאשפוז או מכונות ההנשמה. אי אפשר לקשור את זה במערכת הבריאות כי כל שיפור שתעשה בה (אם אתה נביא) לא תייצר שינוי מהותי בשטח, אך ורק בידוד מהיר של האוכלוסיה ובדיקה גדולה ומהירה ככל האפשר של חולים. כל השאר פופוליזם לדעתי

עם זאת, ואני אומר את זה דווקא במצב הפסיכי שהמגפה הזאת הביאה אותנו אליו, אני מסכים שיש לשפר מהותית את שירותי הרפואה בישראל (ולא שיחסית לעולם היא רעה, אבל לא מאמין בלהשוות את עצמי לאחרים אם הם חלשים ממני) ויפה שעת אחת קודם. זו גם לא מילה גסה לדרוש מהציבור, לא פחות מהפוליטיקאים, להציף את זה בימים כתיקונם ולא להתעסק רק בכן ביבי לא ביבי

אה ברור! זה הולך לחלוטין ביחד. חובה לבצע פעולות בידוד וכאלה כמו שעושים...

אתה חייב את שני הדברים כדי להתמודד איתה עם מינימום נפגעים. ושוב, אני חושב שהממשלה נוקטת בצעדים נכונים מאוד נוכח השתלשלות האירועים וההתפחויות השונות, פשוט שהתשתית עשויה להתגלות כעקב אכילס שלנו.

8 hours ago, העמית הצהוב said:

1. אתה מבין שכל גוש יקרא לשני שטוף מוח בגלל שאלו לא מאמינים לאלו נכון? שמעתי את זה על שני הצדדים. אני לא אוהב את מה שכתוב בכתבה הזו שפרסמת כי זה בעיני לא לעניין בכלל אבל בואו לא נשכח שדברים כאלו באו משני הקצוות של תומכי המפלגות (שהפכו את גנץ למשל לאיזה עבריין מין שחשף את הבולבול בפני מישהי בתור תלמיד תיכון ושולח סירטונים שלו מאונן לנשים ברחבי הגלובוס).

גם בימין יש שטיפת מוח - בוודאי. גם אצל תומכי ביבי יש עיוורים. אני ממש לא מסכים עם האמירות שיעשה מה שבא לו, ישתה שמפניות, יעשן סיגרים וכו' העיקר שימשיך להיות ראש ממשלה חזק. אלו אמירות שנאמרות על ידי מעט מתומכי ראש הממשלה והם הזויות לא פחות מהחסידות של 'רק לא ביבי'. ויחד עם זאת. וזה חתיכת 'יחד עם זאת'! לאנשים אלו, אין השפעה תקשורתית, משפטית, משטרתית ופוליטית כמו תומכי 'רק לא ביבי' ולכן אנשים בורים מהצד של הימין ששחיתות לא מעניינת אותם ופחד מניע אותם, לא מרגשים אותי מידי משום שהכוח שלהם להשפעה לאומית והחזקה במוסדות השלטון הוא מוגבל עד לא קיים. בנוגע לבני גנץ - תשמע, אין לי מושג מה הסיפורים עליו. יכול להיות שמה שמספרים אלו דברים נכונים וייתכן שזה פייק. אין לי מושג וגם לא מעניין. העם אמר את דברו והוא קיבל 33 מנדטים. צריך לקבל זאת בהבנה ולהבין שזה מה שחלק קטן מהעם רוצה וזה כללי המשחק. אני אישית חושב שהוא לא יכול להיות ראש הממשלה בעת הזאת וזה לא נורמלי שהוא יהיה ראש ממשלה בלי ניסיון עבר אבל ה'רק לא ביבי' שם בצד את כל האוביקטיביות וגורם לאנשים להיות דורסניים במחשבה ובתפישות שלהם העיקר להדיח את ביבי מהשלטון. כל האנרגיה שלהם היא שלילית והיא מתועלת להרס ולא לצמיחה. וזה, תודות, לתקשורת היקרה שלנו. למערכת המשפט המוטה לצד אחד ברור ולפקידים ששולטים במדינה. זאת דמוקרטיה? זו דיקטטורה פקידותית! 

2. להגיד שנכון להיום אין אלטרנטיבה זה רק מראה על כמה המערכת כאן חלשה. מה יקרה ביום שאחריו? נהפוך כאן למדינת עולם שלישי? למה הוא דאג לרמוס כל בן אדם עם מעט פוטנציאל במפלגה שלו עצמו? הגבלת כהונה של ראש ממשלה בעיני היא כ"כ קריטית כדי למנוע מצב של "חוסר אלטנטיבה" כי זה יהיה באינטרס של ראש הממשלה להכשיר כבר את המנהיגים הבאים.

סליחה, מה זה האמירה המצחיקה הזו שביבי דאג לרמוס כל בן אדם עם מעט פוטנציאל? אתה מבין שכל אדם חזק יכול לאיים על ביבי בתור ראש הליכוד וראש הממשלה. מה אתה מצפה שהוא יצמיח אותו? כמו ש...מי עשה בדיוק? יאיר לפיד הצמיח מנהיג מהמפלגה שלו? ובוגי דואג להצמיח מישהו מתלם? מישהו ממפלגת העבודה דואג להצמיח מנהיגים או שתוך כדי הסיכול הממוקד שעושים שם למובילי המפלגה אחרי כל בחירות ממליכים מלך חדש בעבודה. זה הך טבעי שביבי ינסה לעגן את עצמו ולחסום חותרים תחתיו. וכל אדם דומיננטי יתקשה להיות תחת ביבי וכנראה שהוא יקים לעצמו מפלגה - כפי שכחלון עשה, כמו שבוגי עשה, כמו שפיגלין עשה וכך הלאה. לגיטימי. מי שחזק ימשיך קדימה וימצא קונסטלציה חדשה להיכנס בה. כפי שביבי עשה. ומי שלא - כנראה שלא יכול להיות בפוליטיקה. סליחה זה המצב. 

3. ההכרה בריבונות על רמת הגולן והעברת השגרירות - באמת יפה מאוד ואני ממש שמח על כך, בשיא הרצינות. אך בואו לא  נשכח שזה 95% בזכות הנשיא וסגנו (שאוהב את ישראל יותר מהרבה ישראלים). בתקופת אובמה תחת שהשיא שלה היה עם ההצבעה ההיא באו"ם שהוא לא הטיל עליה וטו.

אבל שוב, זה לא מדויק. זה שטראמפ רוצה לעשות מהלכים כאלה כי זה משרת את הבייס האנגווליסטי שלו - זה נכון. אבל צריך גם אדם חזק שיוכל להכיל את הנושא הזה וראש ממשלה, סליחה, עם ביצים של בת יענה שיעמוד איתן במקרה ותפרוץ אינתיפאדה 4 כמו שהשמאל הפחיד אותנו כל הזמן. זוכרים את האמירות של כל אנשי השמאל שישראל נמצאת בבידוד. מה עם זה באמת? אולי הם התכוונו לקורונה :)

מעבר לזה, ביבי עמד איתן מול אובמה ולא התקפל. תגידו מה שתגידו - פשוט זה ממש ממש ממש לא.

נכון. אין מושלם. גם אצלי בעבודה אין מושלם. אני מתעדף את הדברים הכי חשובים עבורי ועבור הארגון ועושה ניהול סיכונים. גם אתה מתנהג כך. גם ביבי. אי אפשר שכל המדינה תתפקד כמו שצריך. ותמיד אפשר למצוא דברים ולהצביע עליהם ולומר - הנה, תראה, זה לא מתפקד וכו' וכו'. בסדר. נכון. אבל זו התייחסות שטחית ולא עמוקה למצב. כמו מדד העוני שאומרים לנו שכל ילד 3 בישראל הוא מתחת לקו העוני. רק שוכחים לומר שזה מדדים יחסיים וזה לא עוני כפי שיושב לנו בראש עם רעב וכו' אלא יחס של השתכרות במשק. קל ליפול לסילופי אמת. 

ואם מערכת הבריאות בקריסה כפי שאמרו לנו שנים - אנחנו רואים שהיא לא בקריסה. היא גם ממש לא מושלמת. כחול לבן ניגנו על זה כל הזמן שהם ישנו וישפרו את מצב הבריאות וכו'. ובשיח בממשלת האחדות הם בכלל לא רצו את תיק הבריאות. על מי הם עובדים?!? אף אחד לא רוצה את תיק הבריאות, מלבד, אולי, אורלי לוי אבקסיס. כולם יודעים לדבר טוב מאוד אבל זה תיק לא סקסי, לא נוח ולא אטרקטיבי. לדבר הם יודעים היטב אבל לעשות? פחות. בכל אופן, המצב הנוכחי הוא אירוע שיא וזה לא דומה לשגרה. המצב סביר, לא גרוע ולא מצוין. תמיד יש מה לשפר. אבל את זה אפשר גם להגיד על מצב החינוך, הביטחון, התעבורה, התשתיות וכו'. יש מה לשפר בהכל. 

5. אני יכול להבין את הטיעון שלגנץ אין מספיק ניסיון. אז אחזיר בשאלה, אם לא הוא או ביבי, מי כן? מחר קורה משהו לביבי חס וחלילה, מי יהיה אלטרנטיבה ראויה? (אגב, זה בעיניך, בעיני מצביעי כחולבן / הגוש זה לא כך)

זה פשוט - כל אחד יכול להחליף את ביבי. השאלה מה יהיו הביצועים שלו. הביצועים מושפעים מסה"כ היכולות, הכלים, הניסיון והעומס הקוגנטיבי וזה משהו שלא מדברים עליו מספיק ואני אסביר. שאתה נכנס למקום חדש שאין לך שום רקע בו לוקח לך זמן לסגל תפישה לגבי הדברים. יש מודל שנקרא הטקסטונומיה של בלום שהוא מדבר על רמות הבנה. הרמה הראשונה היא ידע, לאחר מכן הבנה ולאחר מכן יישום וכך הלאה. ברמות הגבוהות ביותר אתה יכול לחבר בין נושאים שונים ולהצליב מידע. אבל זה משהו שאי אפשר לעשות בזמן שאתה מתלמד ומכיר את התפקיד בפעם הראשונה. אז לשים את בני גנץ או את יאיר לפיד בכיסא ראש הממשלה זה בכייה לדורות. המדינה תפסיד. יהיה לנו פה חבלי לידה ארוכים של למידה והשתפשפות שתבוא על חשבון הציבור. לא מתאים לי. ואני לא פאנט ביבי, אבל מבין שהוא הכי נכון ומתאים לנו נכון לעכשיו.

הלוואי ואחדות הייתה ריאלית, אני ממש איבדתי בה תקווה נוכח כל הבלאגנים וההתבטאויות של שתי המפלגות.

תהיה. אני לא רואה אופציה אחרת. אם גנץ היה יכול להקים ממשלה הוא היה מקים מזמן. למה הוא לא מקים? קדימה.

הגבתי לך בתוך ההודעה.

1 hour ago, ת"א שלנו said:

הגבתי לך בתוך ההודעה.

אחי שברת לי את העיניים :lol:

1. תיראה, כמו שלא כל תומכי הליכוד הם פנאטים של ביבי חסרי תקנה, כך גם לא כל תומכי כחול לבן שפנאטים של "רק לא ביבי". יש לי כמה דברים להגיד בהמשך הדברים שכתבת, אבל הם משתלבים לי היטב עם הסעיפים הבאים אז אנסה לשלב אותם שם. מה אמרת כהגוש של גנץ היה גדול מהגוש של ביבי בבחירות הקודמות? שהעם בחר בו?

אני מסכים שיש בעיה עם מערכת המשפט, וכך רוב המערכת הפוליטית. אבל לדעתי נוטים להגזים עם הנטייה שלהם. למה ביבי לא פינה את חאן אל חמאר שבג"ץ אישר לפנות למשל?

ולשאלה החשובה ביותר - אם מערכת המשפט כ"כ מקולקלת, למה ביבי לא דאג לתקן אותה ב-13 שנים שלו בשלטון?

2. מישהו כאן שהוא תומך ליכוד (לדעתי בנושא הזה או בנושא הקורונה) אמר את זה בעצמו אפילו. הבעיה בעיני שאם אין הגבלה של קדנציות לראשות ממשלה, עשוי להיווצר חוסר יציבות נוראי - זה שלא מפריע ליושב בראשות ממשלה ללכת לבחירות (כנראה שביבי לא הראשון שעשה זאת כן?), או העובדה הפשוטה שאם מחר קורה משהו לביבי והוא לא יוכל לרוץ לראשות ממשלה, אין אף אדם שהיה "בן טיפוחיו" או מישהו שלכל הפחות "יועד" לרשת את התפקיד ע"י אנשי המפלגה. זו דעתי כמובן והיא רלוונטית לכל מפלגה. יש ציטוט מוכר (אני חושב של בגין או בן גוריון אבל אל תתפוס אותי במילה, אולי לא שלהם) לגבי הצורך בהגבלת כוח של מנהיג ולמה היא הכרחית שלא הצלחתי למצוא, מקווה שתבין למה אני מתכוון אבל. לי לא נראה שיש אופק אלא אם יבוצעו שינויים קיצוניים בהקדם.

3. מה ביבי עשה מול אובמה? תוכל לפרט? שואל בכנות.

אתה תקרא לו מוטה ושונא ביבי , אבל בן כספית כתב בספר שלו הרבה על היחסים בין אובמה לביבי. מציטוטים וראיונות שהוא מביא שם אפשר להבין שהיחסים בניהם היו מזעזעים ושהם פשוט לא סמכו אחד על השני בשום צורה - אבל ארה"ב מרגישה מחויבת לישראל עם ביבי או בלעדיו מסיבות די ברורות.

אגב, מחזיר לסעיף אחד. כל אנשי השמאל? אתה לא חושב שאתה קצת מכליל? אתה לוקח זרם מאוד מסוים של אנשים ומכליל בה את כולם?

4. אני יכול להבין למה במצב של אחדות אף מפלגה לא תרצה את תיק הבריאות, פשוט כי יש דברים הרבה יותר אטרקטיביים. תיראה את ההתאבדות של שתי המפלגות על תיק המשפטים למשל... בנושא הקורונה חבר פורום כתב על מערכת הבריאות (עובד במערכת), קרא את התגובה שלו. אם כבר נתת את דוגמת העוני, ברור שביחס למדינות כמו פרו או לאוס אנחנו במצב טוב, אבל תסתכל על המדינות המפותחות ועל הסטנדרט שנקבע שם. זו הכל שאלה של מול מי אתה משווה את עצמך.

5. כפי שציינתי, אני מבין את הטיעון של חוסר הניסיון. אבל לא ענית על השאלה... מי?

אם ביבי היה יכול להקים ממשלה הוא היה מקים מזמן גם לא?

אני נגד הרשימה המשותפת ובעד אחדות, אבל תסתכל על זה איך שתרצה - לא נראה שאנחנו בכיוון כרגע.

אגב ביבי מול אובמה - למרות שהם היו בסיכסוך, אובמה העביר כמות כספים פסיכית לישראל (רק בקדנציה הראשונה שלו העביר יותר מבוש וקלינטון יחד, גם בהתאמה לאינפלציה), ואפילו עכשיו רוב הכספים שמועברים לישראל זה עקב החלטה שאובמה העביר רגע לפני סיום תפקידו, שתבטיח שלא משנה מי ייכנס לתפקיד אחריו, ארה״ב תתמוך לפחות במשך עשור בישראל.

היה סיכסוך מאוד גדול בינהם, אבל אי אפשר להגיד שאובמה לא תמך בנו.

22 hours ago, DoW said:

אם הוא שקרן מדהים אז ברור שיאמינו לו, לא? לשקרן גרוע לא היו מאמינים.

אבל מה הבעיה? שאתה חושב שרק ביבי שקרן, בזמן שכל ראשי כחול לבן שיקרו במצח נחושה לבוחרים שלהם יום לפני הבחירות על נושא כל כך קריטי (יחד עם עוד המון שקרים אחרים כמובן)

תבין שכולם שקרנים, כולם תחמנים, וצריך למצוא את זה שהכי מתאים לנהל את המדינה. לדעתך צריך להוציא את ביבי מהתמונה. לדעתי גנץ צריך להכיר בעובדה שאין לו שום דרך להקים ממשלה בלי ביבי, ולהיכנס לממשלת אחדות תחתיו. זה הרבה יותר מכל מה שיכל לפנטז עליו בתור אדם ללא שום ניסיון במערכת הפוליטית, והרבה יותר ממה שמגיע לו (ולגוש שלו)

אני אתחיל מהסוף יש לשקר גנץ ויש לשקר ביבי, כשגנץ משקר הוא פשוט לא יודע לשקר ואיפשהו תמיד מרגיש לי שהוא רוצה שיבינו שהוא משקר - או שהוא אדיוט גמור 

הכל אצלו שקוף הוא לא יודע לנהל מערכת בחירות נורמלית, כמו הראיון עם עמית סגל והשאלה עם הערבים- היה ברור לכל שהוא ישב בתמיכת הערבים והוא נתן תשובה שפשוט נועדה למנוע זליגת קולות 

לא חד משמעית אבל בעיני רחוק משקר כי "הוא לא אמר לא" איפשהו משחק פוליטי שאני יכול לחיות איתו 

כשביבי משקר הוא לא משאיר לך אופציות הוא לא משאיר קצוות פתוחים או אולי- הוא אומר משהו אחד שם שם אכבר נקודה ואז נותן לך בעיטה למוח עם השפיץ של הצד השני, לא פחות

אני פשוט לא יכול להאמין למילה אחת שיוצאת לו מהפה 

באשר לבלי ביבי הוא לא יכול להקים ממשלה גם זה לא נכון, הבלוק הימני הזה הוא לא חוק חלוט ולא תורה מסיני, אם לגנץ היה ביצים הוא היה אומר בראיון מלא עוד לפני הבחירות, אני רוצה ללכת עם החרדים אני רוצה ללכת עם הימין המתון ואם לא תהייה ברירה אני אלך לממשלה בתמיכה מבחוץ של המשותפת בעל כורחי והיית רואה איך הבלו הזה היה מתפורר כי בסוף כל סיעה רוצה לשמור על האינטרסים שלה.

אבל לגנץ אין מושג וחצי מושג בניהול קמפיין, הוא מקשיב ליועצים כנראה הכי גרועים בהיסטוריה והוא מנותק מאיך זה צריך לעבוד ואיך להשפיע על דעת קהל. 

עכשיו לעניינו מי צריך לנהל מדינה, אדם שיודע לנהל קמפיין בחירות אבל הוא לא ישר או אדם שלא יודע לנהל קמפיין בחירות (הכי גרוע שקיים) אבל לפחות ישר ואמין ? כנראה שהשני בעיניי לפחות 

6 דקות לפני, אם אין אני לי נמני said:

אני אתחיל מהסוף יש לשקר גנץ ויש לשקר ביבי, כשגנץ משקר הוא פשוט לא יודע לשקר ואיפשהו תמיד מרגיש לי שהוא רוצה שיבינו שהוא משקר - או שהוא אדיוט גמור 

הכל אצלו שקוף הוא לא יודע לנהל מערכת בחירות נורמלית, כמו הראיון עם עמית סגל והשאלה עם הערבים- היה ברור לכל שהוא ישב בתמיכת הערבים והוא נתן תשובה שפשוט נועדה למנוע זליגת קולות 

לא חד משמעית אבל בעיני רחוק משקר כי "הוא לא אמר לא" איפשהו משחק פוליטי שאני יכול לחיות איתו 

כשביבי משקר הוא לא משאיר לך אופציות הוא לא משאיר קצוות פתוחים או אולי- הוא אומר משהו אחד שם שם אכבר נקודה ואז נותן לך בעיטה למוח עם השפיץ של הצד השני, לא פחות

אני פשוט לא יכול להאמין למילה אחת שיוצאת לו מהפה

חחחחחחחחחחחחח מה?

2 hours ago, אם אין אני לי נמני said:

באשר לבלי ביבי הוא לא יכול להקים ממשלה גם זה לא נכון, הבלוק הימני הזה הוא לא חוק חלוט ולא תורה מסיני, אם לגנץ היה ביצים הוא היה אומר בראיון מלא עוד לפני הבחירות, אני רוצה ללכת עם החרדים אני רוצה ללכת עם הימין המתון ואם לא תהייה ברירה אני אלך לממשלה בתמיכה מבחוץ של המשותפת בעל כורחי והיית רואה איך הבלו הזה היה מתפורר כי בסוף כל סיעה רוצה לשמור על האינטרסים שלה.

אבל לגנץ אין מושג וחצי מושג בניהול קמפיין, הוא מקשיב ליועצים כנראה הכי גרועים בהיסטוריה והוא מנותק מאיך זה צריך לעבוד ואיך להשפיע על דעת קהל. 

עכשיו לעניינו מי צריך לנהל מדינה, אדם שיודע לנהל קמפיין בחירות אבל הוא לא ישר או אדם שלא יודע לנהל קמפיין בחירות (הכי גרוע שקיים) אבל לפחות ישר ואמין ? כנראה שהשני בעיניי לפחות 

היה אומר את זה והיה מאבד מלא מנדטים. על מה אתה מדבר?

לנהל מדינה צריך אדם בעל כישורים לכך. להיות ישר או אמין (להגדרתך. אין פוליטיקאים אמינים) זה לא ממש רלוונטי, צריך יכולת לעמוד במשימה הקשה הזו. גנץ מעולם לא היה אפילו שר, בקושי ח"כ, ונתניהו ראש הממשלה הכי מנוסה בתולדות המדינה.