Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

38 דקות לפני, העמית הצהוב said:

לא הכנסת מצביעה למינוי יו"ר כנסת?

עריכה - מתוך ויקיפדיה כי כבר התחלתי לפקפק בעצמי ממש:

יושב-ראש הכנסת נבחר על ידי מליאת הכנסת בהצבעה גלויה, בפרק הזמן שבין השבעת חברי הכנסת לבין הקמת הממשלה. [2]

תצפה בסרטון כאן

20 דקות לפני, DoW said:

תצפה בסרטון כאן

כתבתי תגובה ובטעות היא נמחקה לי, אז אנסה שוב בקצרה

זה די הגיוני שיו"ר כנסת שהיה ימשיך עד לבחירת יו"ר חדש. אני לא רואה בזה שום דבר פסול. מה שפחות סביר בעיני זה שהוא לא כינס את המליאה ושזה כן קורה רק אחרי שהוא מבין שיש רצון לפנות לבג"ץ + שהיועץ המשפטי של הכנסת משגר אליו מכתב בנושא. (הוא אמר אצל רינה מצליח שזה יקרה ביום שני, בוא נראה - מקווה שיעמוד במילה שלו)

48 דקות לפני, העמית הצהוב said:

כתבתי תגובה ובטעות היא נמחקה לי, אז אנסה שוב בקצרה

זה די הגיוני שיו"ר כנסת שהיה ימשיך עד לבחירת יו"ר חדש. אני לא רואה בזה שום דבר פסול. מה שפחות סביר בעיני זה שהוא לא כינס את המליאה ושזה כן קורה רק אחרי שהוא מבין שיש רצון לפנות לבג"ץ + שהיועץ המשפטי של הכנסת משגר אליו מכתב בנושא. (הוא אמר אצל רינה מצליח שזה יקרה ביום שני, בוא נראה - מקווה שיעמוד במילה שלו)

הוא לפני זה הבטיח שביום חמישי זה יקרה, וזה לא קרה.

כלומר המילה שלו לא שווה הרבה.

2 hours ago, DoW said:

ומי בוחר יו"ר כנסת חדש? הממשלה. אם רוצים להחליף אותו, קודם כל שיקימו ממשלה. אני גם לא מבין מה כל כך דחוף, אם במילא אין להם ממשלה, זה רק מראה שהכל בלוף.

זה עובדתית לא נכון.

הכי מאוחר שיו״ר הכנסת יכול להבחר לפי החוק, זה באותו יום של הצבעת האמון, אך לפני ההצבעה עצמה. כלומר, לפני שיש ממשלה בכלל, כך שהם לא יכולים להיות אלו שבוחרים את יו״ר הכנסת.

וגם מהות הכנסת היא לא רק הקמת ממשלה. יש לזה חשיבות גם בהקשר של פעולות פרלמנטריות. אם יש לו אפשרות להעביר חוקים שהוא רואה לנכון, יש לו חובה לעשות את זה. זה למה אני שונא את הביטוי ״יו״ר כנסת לעומתי״. יו״ר הכנסת אמור להיות לרשות הכנסת, לא לרשות הממשלה. לרוב זה חופף, ואחלה, אבל אם לא, זה אמור קודם כל להיות לרשות הכנסת. אם כבר, כרגע אדלשטיין הוא יו״ר כנסת לעומתי לכנסת עצמה - יש רצון ויכולת להעביר חוקים, להביא לפעילות פרלמנטרית פעילה, לכנס וועדות וכו׳, והוא מונע את זה לטובת אינטרסים של המפלגה שלו.

3 דקות לפני, hairy2hell said:

הוא לפני זה הבטיח שביום חמישי זה יקרה, וזה לא קרה.

כלומר המילה שלו לא שווה הרבה.

על חמישי לא שמעתי, מקווה שיקרה בשני

On 20.3.2020 at 11:58, nirc2 said:

1. שום דיקטטורה ושום נעליים.
ביבי לא יחיה לנצח, אל תדאג. הליכוד היא מפלגה דמוקרטית שנערכים בה בחירות חופשיות, מה שאי אפשר להגיד על כחול לבן, אגב.

2. ממליצים זה אחלה, אבל הוא צריך גם קואליציה. וכדי שתהיה קואליציה צריך גם הסכם קואליציוני שמגדיר את מדיניות הממשלה, יעדיה, מטרות העל, מדיניות פנים וחוץ. אתה רואה בעתיד הקרוב שמגיעים להסכם מדיניות כזה שסבבה גם עיימן אודה ואחד טיבי וגם עם אביגדור ליברמן ואורלי לוי? להגיד לנשיא "רקלאביבי" זה קל וסבבה, להגיע להסכמה עם המפלגות הערביות על המשך מדיניות ישראל באיו"ש - קצת פחות.

3. לפי החוק, ברגע שיש ממשלה חדשה יש גם הצבעה על יו"ר הכנסת ואיוש הועדות הפרלמנטריות. קודם כל צריך להשביע ממשלה. אם לכחול לבן יש ממשלה, מחר בבוקר יש יו"ר חדש ו-ועדות כנסת. בלי ביבי, בלי שמיבי, בלי יולי, בלי שמולי. אה, אז איפה הממשלה הזו שלכם? בחירת יו"ר כנסת חדש כיום ואיוש הועדות על ידי רוב לעומתני לממשלה כיום ישתק את המדינה והמצב לא ישתפר אף פעם, כי כחול לבן לא יכולה להקים ממשלה (ע"ע סעיף 2).
ממשלת הליכוד לא תוכל להעביר שום החלטה, גם כזו מצילת חיים, רק בגלל השנאה לביבי, ובמקרה החירום שעומד כאן לפנינו, טובת האזרחים והמדינה קצת יותר חשובה מהרק לא ביבי החולני שלהם. באירופה מתייחסים לזה כעל המשבר הגדול ביותר מאז מלחמת העולם השנייה, הבורסות בארה"ב קורסות, העולם בוער, ורק פה משחקים בקקי פוליטי קטן.

אחלה יולי אדלשטיין.

מעולה, תודה.

בוגי מביך.

דנה וייס קרעה אותו לחתיכות וזה לא היה קשה כי כל מה שהוא עשה זה לקטוע להתלהם כאילו הוא ביציע העיתונות וללרלר קשקושים של דיקטטורה שרק הוא ועוד 10 אלף איש במדינה מאמינים לזה.

תאהבו את זה או לא, בזמן שביבי מדבר בנועם ורוגע על המשבר העולמי שתוקף אותנו ונותן במה לבעיות של הציבור בישראל והאנושות כולה, בוגי משתולל באולפן על סופה של הדמוקרטיה ועל הבעיות האישיות שלו עם ביבי.

אני מתבייש שהצבעתי לאנשים האלו בבחירות 2. מזל שהתפכחתי בזמן.

אני מתנגד גדול לביבי, וחושב גם שבין כל העיסוק במשבר הקורונה ביבי דואג לגב של עצמו.

יחד עם זאת, בצורה מוזרה מאוד, האמנתי לו היום בראיון לחדשות 12. האמנתי לו שהוא עושה את הכל כרגע לטובת אחדות ולטובת מה שמדינת ישראל צריכה. 

יותר מזה, אני חושב שההצעה של הליכוד לכחול לבן היא סופר נדיבה. רוטציה של שנה וחצי לכל מפלגה במצב הנוכחי שנתניהו יודע שגם לו וגם לגנץ אין את היכולת להקים ממשלה, ושהרבה מהשיח הציבורי הוא כנגד ממשלה עם הרשימה המשותפת והסקרים שמראים גדילה משמעותית של הליכוד - זאת הצעה מאוד מאוד טובה לכחול לבן, וכנראה האופציה היחידה של גנץ להיות ראש ממשלה.

חושב שדווקא בתוך הליכוד צריכה להיות התנגדות גדולה להצעה הזו, כבר למעלה מ10 שנים שביבי לא נותן לאף אחד בתוך הליכוד לצמוח לידו, ועכשיו הוא ישים צמוד אליו את בני גנץ למשל שנה וחצי, וייתן לו את האופציה להתקדם, להתפתח ולצבור ניסיון בתור פוליטיקאי.

בטח שנראה שביבי מבין שאלו השנה וחצי האחרונות שלו כראש ממשלה.

ואז בוגי עולה לראיון כאילו הוא קופמן ביום רע, כולו מלא רעל אישי כלפי ביבי(בצדק או לא זה על הזין שלי) 

ואתה פשוט מבין מי מונע מאיתנו ממשלה כרגע.

צריך להיות ממש עיוור כדי לא לראות את זה.

אשכרה אנחנו הולכים לעריצות, כשתעבור פסגת ההגבלה כולם יבכו פה, הזיה שעוד נותנים לזה יד, קורונה לא קורונה אשכרה נותנים לזה פה יד.

וסורי לא מאמינה לביבי באף מילה, דמגוג 

ראיתי את הראיון של ביבי בערוץ 12, נתן שם כמה תשובות יפות אבל זרק שם כמה דברים ממש מוזרים לאוויר.

איך לעזאזל אתה יכול לעגן בחקיקה רוטציה על ראשות ממשלה? אתה הולך לבטל במצב כזה אופציה לפיזור הכנסת? מה קורה פה?

וכמה שלא עפתי על הראיון של בוגי (בלשון המעטה), אני מבין במאה אחוז למה הם לא סומכים על ביבי...

גילוי נאות - אם באמת היה אפשרי לעגן את הרוטציה הזו בחוק הייתי לגמרי בעד, אבל בעיני אין על מי לסמוך שלא יתקע סכין בגב

ואף מילה על הגמגומים של ביבי והטעויות שלו.

("אנווט את הטיטאניק").

מה היה הולך פה על פליטת פה מקבילה של גנץ...

בשורה התחתונה מדובר באדם שרק לפני כמה שבועות אמר בפירוש שהוא לא דיבר עם הרב המקליט ושיקר בפרצוף.

אין לנו שום סיבה להאמין שהפעם הוא אומר אמת. אין שום התחייבות אמיתית.

כל רצונו הוא לחמוק מהכלא, והוא ימרח זמן כמה שאפשר עד שימצא פתרון מלא.

להחליף.

17 דקות לפני, Mentel said:

יחד עם זאת, בצורה מוזרה מאוד, האמנתי לו היום בראיון לחדשות 12

הצליח לו. הוא שחקן, הוא אשכרה למד את זה, זאת בדיוק הייתה המטרה של הראיון.

15 דקות לפני, סי הצהובה said:

אשכרה אננו הולכים לעריצות, כשתעבור פסגת ההגבלה כולם יבכו פה, הזיה שעוד נותנים לזה יד, קורונה לא קורונה אשכרה נותנים לזה פה יד.

וסורי לא מאמינה לביבי באף מילה, דמגוג 

איזה עריצות? בואי תתארי לי את תרחיש האימים של הדיקטטורה

18 דקות לפני, Shlomix said:

("אנווט את הטיטאניק").

מנווט את הטיטאניק כדי "לא לפגוע בקרחון".

ביבי אשף בדיבורים, גם הגמגומים שלו נעימים לאוזן.

יאיר לפיד, עופר שלח,בוגי יעלון - איבדו את זה לגמרי. כל כנסת בוחרת יו"ר כנסת לאחר הקמת ממשלה, וזה גם קבוע בתקנון. הסיבה היא בגלל שממשלה תתקשה מאוד לתפקד עם יו"ר כנסת לעומתי. אס ניסו להגיע עם כחול לבן להסכמות אבל מסתבר שהם חושבים שבגלל שיש בכנסת 61 "אנטי ביבי" יש להם ממשלה. וזועקים על "אובדן הדמוקרטיה" כמו מפגרים. הציעו להם אחדות עם רוטציה (למרות שממש לא מגיע רוטציה למפלגה קטננ יותר ולגוש קטן יותר עם כל הכבוד ל"אנטי ביבי" הם לא גוש של שום דבר חוץ מזה), כשיו"ר הכנסת שיכהן יהיה האיש של ראש הממשלה המכהן. קרי, שנה וחצי אדלשטיין ואחרי זה כשגנץ רוהמ יחליף אותו יור כנסת ממפלגתו. כרגע הם מסרבים.

מה יצא מזה? יום שני הכנסת תתכנס. הם יבחרו יו"ר מתישהו בשבוע הקרוב. גנץ כמובן לא ירכיב ממשלה כי אין לו ממשלה  המנדט יעבור לביבי שגם לא יוכל להרכיב ממשלה ולעבוד עם יו"ר לעומתי ונלך לבחירות סיבוב 4  מקווה שהעם יזכור שכחול תבן שיקרו והלכו עם מחבלים (כבר רואים את זה מתחיל בסקרים) ובעיקר יזכור מי גרר לסיבוב 4 באמצע משבר הקורונה.

נתניהו מנהיג אחראי, שישראל תמיד בראש מעייניו.

גנץ, אפילו לא יום אחד ח״כ, כבר רוצה להיות רה״מ..(!?)

ועוד עם יועצי אחיטופל בדמות בוגי, לפיד, ניסנקורן, בן-ברק, ברק, ליברמן ועוד הזויים, ובתמיכת מרץ והמשותפת שיודעים שנתניהו עושה דברים טובים לישראל ויודעים שהוא המכשול לחזונם,

יתמכו בהרס ובחורבן - ויהפכו את ישראל למדינת כל אזרחיה. 

אם גנץ חכם, הוא יכול לפרק את כל״ב

ולהצטרף לקואליציה כמו גדול, ביבי יתן לו חפיפה

והוא יתבשל קצת הצנון הזה.

אבל זה לא יקרה, כי אנשי הקרן החדשה בחרו בגנץ 

והוא החייל שלהם. 

1 hour ago, Shlomix said:

("אנווט את הטיטאניק").

בשורה התחתונה מדובר באדם שרק לפני כמה שבועות אמר בפירוש שהוא לא דיבר עם הרב המקליט ושיקר בפרצוף.

אין לנו שום סיבה להאמין שהפעם הוא אומר אמת. אין שום התחייבות אמיתית.

כל רצונו הוא לחמוק מהכלא, והוא ימרח זמן כמה שאפשר עד שימצא פתרון מלא.

להחליף.

סבבה לחשוב הפוך ולהיות עם דעות

שמאל קיצוניות ,ובעיקר רק לא ביבי..

אבל להגיד על ביבי מגמגם

חחח נו באמת

זה לא משנה מה יקרה, התודעה שלכם לחלוטין שטופה. התקשורת משפיעה עלינו כל כך חזק שרובנו לא שמים לב בכלל שאנחנו מאולפים. 

החסידות של 'רק לא ביבי', זו חסידות עם רבנים נסתרים שיושבים במחשכי התקשורת ומנווטים את דעת הקהל. זו שטיפת מוח חברים.

תראו דוגמא: https://yediot.webflow.io/daniellas-home-page/2003

איך מפרסמים דבר כזה? הסאב טקסט הוא שביבי הוא הקורונה של אזרחי מדינת ישראל. וזה נמצא בעיתון של "המדינה". איך אפשר לדבר על ראש ממשלה בצורה הזאת? אני לא בטוח כמה אנשים שמו לב לביזיון הזה.

בואו,

יש לנו כאן מנהיג. שלא הצבעתי לו. אבל אין שום אלטרנטיבה שיכולה להתחרות בו נכון לעכשיו. בטח ובטח לא במשבר עולמי כמו המשבר שבו אנחנו נמצאים. צריך להגיד את האמת - לא יכולים עליו ולא יכולים נגדו אז מעלילים עלילות של אנטי דמוקרטיה וגנבת הדמוקרטיה בזמן שהציבור של 'אנטי ביבי' הופך להיות צי-בור. צי של בורים שלא מבינים בכלל שעושים עליהם פה סיבוב כדי להישאר רלוונטים. תבינו, אף אחד לא גונב לכם שום דמוקרטיה, אבל גורמים לכם לחשוב בצורה מניפולטיבית ודמגוגית שכן. בבקשה מכם תפתחו כלפי האמירות האלה חשיבה ביקורתית ואל תתנו מקום לאמירות החלולות האלה.

בנוגע לראיון - דיבר מאוד לעניין בראיון בערוץ 12. אבל גם במעשים הוא מצוין. האם אתם מצליחים לתפוש כמה ישראל חזקה כלכלית? מישהו מחמיא לו על זה? האם החמיאו לביבי על קידום הכרת הריבונות ברמת הגולן? על העברת השגרירות לירושלים? כלום. נאדה. כל ראש ממשלה אחר היה חושש לעשות צעדים שכאלה עם התמיכה של טראמפ או בלעדיה.

גנץ בחור טוב, אבל לא יכול להיות עכשיו ראש ממשלה. אני אישית חושש אם מהלך כזה יקרה.

ואתם יודעים מה, נראה לי שגנץ יודע שזה לא זמן נכון להיכנס לראשות הממשלה, אין לו את הניסיון, אין לו את הכלים ובטח לא את היכולת להיות ראש ממשלה כרגע. בטח ובטח במשבר כזה מטורף שצריך לדעת לנהל אותו ולא להיות מנוהל על ידיו. גנץ יודע. גנץ מבין את זה. בגלל זה הוא בסדר עם המתווה של ביבי. בוגי לקח את זה למקום אישי. גבי אשכנזי שותק שתיקה רועמת ולפיד, רק בריאות אאחל לו. באמת. לא איתנו ממזמן.  

2 hours ago, Shlomix said:

אני לא מכיר לגמרי את הסיפור, אבל נניח שהוא באמת שיקר זאת הפעם הראשונה שפוליטיקאי משקר?

רוצה סרטונים על כמה פעמים יאיר לפיד שיקר בפרצוף? גנץ? יש המון דוגמאות.

אני לא חושב שקיים פה פולטיקאי אחד שלא משקר. להיות פוליטיקאי זה בא ביחד עם להיות שקרן וזה לא משנה אם הוא ימין, שמאל או מרכז.

אני לא מצליח להבין איך מאמינים למילה שיוצאת לביבי מהפה, באמת שהוא פשוט שקרן מדהים 

מצד שני גם כחול לבן פשוט מתעקשים לעשות את כל הטעויות האפשריות ולא משנה כמה קלפים טובים הם יקבלו הם לא ישחקו איתם נכון 

אין לי מושג איך יוצאים מהפלונטר הפוליטי הזה לא רואה דרך כרגע, אולי חוק שיוציא את ביבי מהתמונה יוביל אותנו לאחדות נורמלית עם אמון בסיסי לפחות בין הצדדים 

44 דקות לפני, אם אין אני לי נמני said:

אני לא מצליח להבין איך מאמינים למילה שיוצאת לביבי מהפה, באמת שהוא פשוט שקרן מדהים 

מצד שני גם כחול לבן פשוט מתעקשים לעשות את כל הטעויות האפשריות ולא משנה כמה קלפים טובים הם יקבלו הם לא ישחקו איתם נכון 

אין לי מושג איך יוצאים מהפלונטר הפוליטי הזה לא רואה דרך כרגע, אולי חוק שיוציא את ביבי מהתמונה יוביל אותנו לאחדות נורמלית עם אמון בסיסי לפחות בין הצדדים 

חחחח

״עריצות״