Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

51 דקות לפני, אדביסי said:

באמת עצוב.

לפני שנכנסתי לטופיק הזה לא הכרתי דעות פוליטיות של אף אחד כאן, כמה יוזרים שהחשבתי כחביבים מאוד התגלו כשטופי שנאה, מאכזב.

הבעיה שלי (בתור מצביע כחול לבן שלא רוצה ישיבה בממשלה עם המשותפת, למרות הייתי מוכן לחקיקה משותפת בנושא הגבלת כהונה והחוק בנושא מועמד לראשות ממשלה עם כתבי אישום) היא שאותם אנשים שמקללים את כל העולם ואישתו היו מוצאים 100000 סיבות להצדיק מו"מ של הליכוד עם הרשימה המשותפת.

ולמיטב ידיעתי (פרסומים שהיו בעבר) הוא כבר ניהל איתם מו"מ בכל מני נושאים...

3 דקות לפני, העמית הצהוב said:

הבעיה שלי (בתור מצביע כחול לבן שלא רוצה ישיבה בממשלה עם המשותפת, למרות הייתי מוכן לחקיקה משותפת בנושא הגבלת כהונה והחוק בנושא מועמד לראשות ממשלה עם כתבי אישום) היא שאותם אנשים שמקללים את כל העולם ואישתו היו מוצאים 100000 סיבות להצדיק מו"מ של הליכוד עם הרשימה המשותפת.

בשבילי בעיתי שקוראים לי אוהב מחבלים ומקללים אותי פה בגלל שאני מצביע כחול לבן.

אבל כשאני על מדים ונשק ועושה משימות קצה אני פתאום הילד של כולם.

צביעות.

12 דקות לפני, העמית הצהוב said:

לא מכיר מצביע ימין אחד שהיה מצדיק מו"מ של המפלגה שלו עם הערבים על כניסה לממשלה.

1 דקה לפני, Darwin said:

לא מכיר מצביע ימין אחד שהיה מצדיק מו"מ של המפלגה שלו עם הערבים על כניסה לממשלה.

בסיטואציה הנוכחית אני מסכים איתך. אני אומר שאם זה היה קורה, אני בטוח שהיו מוצאים סיבות כדי להצדיק את זה, ביבי הוא אלוף העולם בעיצוב דעת קהל.

כמו האמונה הזאת שביבי הוא ימין, הוא לא

3 דקות לפני, העמית הצהוב said:

בסיטואציה הנוכחית אני מסכים איתך. אני אומר שאם זה היה קורה, אני בטוח שהיו מוצאים סיבות כדי להצדיק את זה, ביבי הוא אלוף העולם בעיצוב דעת קהל.

כמו האמונה הזאת שביבי הוא ימין, הוא לא

אף אחד לא היה מצדיק את זה וכל מועמד היה גומר לעצמו את הקריירה בימין.

למה אתה טוען שביבי לא ימין?

3 דקות לפני, Darwin said:

אף אחד לא היה מצדיק את זה וכל מועמד היה גומר לעצמו את הקריירה בימין.

למה אתה טוען שביבי לא ימין?

ניהלתי על זה דיון כאן עם ג'ק, אני מצרף קישור שאני מקווה שיוביל לתגובה שלי כמו שצריך. תעבור שם על השרשור פשוט, יש שם כמה נקודות שהועלו לאורך הדיון, אני לא במצב לכתוב הכל שוב :blush:

Just now, JacK said:

מליון סיבות אבל עמית לא אמרנו שזה לא הוגן לתקוף מימין כשאתה שמאל?

אבל למה החלטת שאני שמאל?

אני מצביע כחול לבן כי מבחינתי אין לי שום אופציה אחרת :(

11 דקות לפני, nimrodem said:

בשבילי בעיתי שקוראים לי אוהב מחבלים ומקללים אותי פה בגלל שאני מצביע כחול לבן.

אבל כשאני על מדים ונשק ועושה משימות קצה אני פתאום הילד של כולם.

צביעות.

זה שאתה עושה שימוש בתפקידך כאכבר גבר ולוחם חוד שעושה משימות קצה בשביל להוכיח טענה פוליטית רק מוריד ממך.

אתה חייל ולחיילים אסור להביע דעות פוליטיות בפומבי מסיבה ברורה מאוד, לכן לביביסט הנחות שיזרוק עליך פלאפל בחינם לא אכפת במי בחרת ולמה, אתה בתפקיד.

8 דקות לפני, העמית הצהוב said:

אבל למה החלטת שאני שמאל?

אני מצביע כחול לבן כי מבחינתי אין לי שום אופציה אחרת :(

כי אם יש לך תלונות מימין לביבי שזה הגיוני ביותר, יש לי רשימה ארוכה גם אבל הדבר האחרון שבו אני אמצא מפלט היא מפלגת (שעכשיו כבר ברור לכולם) שהיא שמאל שרוצה לתת לגיטמיציה בשיח לשיתוף פעולה של תומכי המחבלים בממשלה ועליה לבסס את יציבותה, זה לא שתפ חד פעמי לבצע מהלך תקציבי, זה לא בחירת פקיד ולא על פיזור הכנסת במבוי סתום כמו שהיה לפני כשנה +-.

שוב אפנה אותך לפעם האחרונה שממשלה כזו כוננה ואילו מהלכים הובילה, איזה סיעה צירפו לייצוב הקואליצה ומי עמד בראשה וממי התפצלה.

1 דקה לפני, JacK said:

כי אם יש לך תלונות מימין לביבי שזה הגיוני ביותר, יש לי רשימה ארוכה גם הדבר האחרון שבו אני אמצא מפלט היא מפלגת (שעכשיו כבר ברור לכולם) שהיא שמאל שרוצה לתת לגיטמיציה בשיח לשיתוף פעולה של תומכי המחבלים בממשלה ועליה לבסס את יציבותה, זה לא שתפ חד פעמי לבצע מהלך תקציבי, זה לא בחירת פקיד ולא על פיזור הכנסת במבוי סתום כמו שהיה לפני כשנה +-.

שוב אפנה אותך לפעם האחרונה שממשלה כזו כוננה ואילו מהלכים הובילה, איזה סיעה צירפו לייצוב הקואליצה ומי עמד בראשה וממי התפצלה.

כתבתי במפורש שאני נגד הישיבה איתם (שוב, למעט שת"פ בנושא חקיקה מסוימת), העניין היה מבחינתי לא פחות מורכב עוד קודם לכן, בעיקר בנושאי דת ומדינה וכ'ו וכ'ו. אבל זו כבר חפירה לפעם אחרת :)

ולגבי השורה האחרונה, כנראה העייפות גוברת עליי, למה הכוונה?

Just now, Darwin said:

אז עמית כל מי שהצביע בעד ההתנתקות הוא אוטומטית שמאל?

הוא לא ימין. בעיני הליכוד וכחולבן שתיהן מפלגות מרכז לחלוטין.

4 דקות לפני, העמית הצהוב said:

הוא לא ימין. בעיני הליכוד וכחולבן שתיהן מפלגות מרכז לחלוטין.

כחול לבן היא שעטנז של 2 אנשי ימין לייט והרבה אנשי שמאל, היא בכלל לא מרכז. הליכוד היא ימין לייט עם כמה אנשי ימין קשה.

אגב עדיין לא ענית לי למה הוא לא ימין.

6 דקות לפני, העמית הצהוב said:

כתבתי במפורש שאני נגד הישיבה איתם (שוב, למעט שת"פ בנושא חקיקה מסוימת), העניין היה מבחינתי לא פחות מורכב עוד קודם לכן, בעיקר בנושאי דת ומדינה וכ'ו וכ'ו. אבל זו כבר חפירה לפעם אחרת :)

ולגבי השורה האחרונה, כנראה העייפות גוברת עליי, למה הכוונה?

ממשלת רבין, אני אצטט מויקיפדיה

"בתחילה הקים רבין ממשלה עם מר"צ (12 מנדטים) וש"ס (6 מנדטים) וביחד עם מפלגת העבודה היו בקואליציה 62 ח"כ. לאחר כשנה בספטמבר 1993 בעקבות מתחים בין ש"ס ומר"צ ובעיקר יושבת הראש שולמית אלוני, ש"ס עזבה את הקואליציה. בנוסף הסכמי אוסלו החלו לצאת לדרך דבר שזירז את יציאת ש"ס. החל מרגע זה הייתה לרבין ממשלת מיעוט לראשונה בתולדות המדינה. הממשלה הצליחה להתקיים בזכות חמשת ח"כ מהמפלגות הערביות שתמכו בממשלה מבחוץ. בראשית 1995 על מנת לייצב את הממשלה רבין צרף את סיעת ייעוד. חברי סיעת ייעוד היו שלושה ח"כ שפרשו ממפלגת צומת, ובראשם עמד גונן שגב שקיבל תפקיד שר בממשלה."

סיעת יעוד:

"סיעת יעוד הייתה קבוצה של שלושה חברי כנסת שבמהלך פברואר 1994 התפצלה מצומת. חברי הכנסת בקבוצה היו: גונן שגב, אלכס גולדפרב ואסתר סלמוביץ. הפיצול אירע על רקע סכסוך עם מנהיג "צומת" רפאל איתן.

בינואר 1995 הצטרפה הסיעה לממשלה בראשות יצחק רבין. לאור העובדה שהרוב ממנו נהנתה הקואליציה באותו זמן היה זעום, קבלה "יעוד" גמול נאה תמורת תמיכתה: גונן שגב מונה לשר האנרגיה והתשתית ואלכס גולדפרב מונה לסגן שר הבינוי והשיכון.

נאמנותם לקואליציה עמדה במבחן קשה לקראת ההצבעה על הסכם אוסלו ב' שהתקיימה בכנסת ב-5 באוקטובר 1995. ביקורת שהושמעה הייתה כי השלושה, שנבחרו בקולות אנשי ימין, אינם צריכים להיות אלו שקולותיהם יאפשרו את אשרור ההסכמים על ידי הכנסת. לבסוף התנגדה סלמוביץ להסכם, ואילו שגב וגולדפרב תמכו בו. ההסכם אושר ברוב של 61 מול 59 חברי כנסת. בשל תמיכתם של חברי סיעת יעוד נטען על ידי הימין כי "ההסכם עבר על חודו של מיצובישי", רכב השרד שקיבלו השרים וסגני השרים[1].

בנובמבר 1995 פרשו גולדפרב וסלמוביץ מסיעת יעוד והקימו סיעה חדשה - עתיד. גולדפרב ושגב המשיכו לכהן בממשלה גם תחת שמעון פרס עד הבחירות לכנסת הארבע עשרה שהתקיימו ב-1996, ועליית בנימין נתניהו לשלטון.

לאחר התפרקות המפלגה, אלכס גולדפרב התמודד ללא הצלחה בבחירות המקדימות לרשימת "העבודה" לכנסת ה-14 ונכשל. גם אסתר סלמוביץ' התמודדה בבחירות המקדימות של רשימת "הליכוד" לכנסת ה-14 ונכשלה גם היא.

המפלגה נרשמה באפריל 1994 ברשם המפלגות ולמעשה, לא נעשה בה שימוש כלל, מכיוון שיעוד לא התמודדה בבחירות לכנסת."

גונן שגב:

"גונן שגב (נולד ב-6 בינואר 1956) הוא רופא ופוליטיקאי ישראלי לשעבר, שנבחר לכנסת השלוש עשרה ברשימת מפלגת צומת, אך יחד עם אלכס גולדפרב התפלג מהסיעה והצטרף לממשלת רבין השנייה בה כיהן כשר האנרגיה והשניים תמכו באישור הסכם אוסלו ב', בניגוד למצע צומת. ב-2003 הורשע בזיוף דרכון ובהונאה של כרטיס חיוב, וב-2004 בניסיון להברחת סמים, שבעטיו נגזרו עליו חמש שנות מאסר. בשנת 2019 הורשע במסגרת הסדר טיעון בריגול חמור למען איראן ובמסירת ידיעות לאויב, ונגזר עליו עונש מאסר של 11 שנים."

8 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

זה שאתה עושה שימוש בתפקידך כאכבר גבר ולוחם חוד שעושה משימות קצה בשביל להוכיח טענה פוליטית רק מוריד ממך.

אתה חייל ולחיילים אסור להביע דעות פוליטיות בפומבי מסיבה ברורה מאוד, לכן לביביסט הנחות שיזרוק עליך פלאפל בחינם לא אכפת במי בחרת ולמה, אתה בתפקיד.

אחי אני לא מביא פה שום טענה פוליטית, לא הבאתי שום טענה פוליטית. הדבר היחיד שאני אומר זה שהשנאה  העיוורת שלכם אלי בזויה וצבועה.

תאמין לי שכשאני על א' ובפייסבוק אני לא מדבר עם אף אחד על פוליטיקה אין שום משמעות לזה שאגיד פה למי אני מצביע כי אף איד פה לא מכיר אותי.

אני החייל היחיד שאני מגיר שלא מדבר על פוליטיקה עם אזרחים ושעדיין שומר על לויאליות למערכת הזאת. 

ואני לא מדבר רק על פוליטיקה. ידוע שהפוליטיקה פה היא בגדול פוליטיקת זהויות. אני מדבר על הבדל ביחס שאני מקבל כשאני על מדים וכשאני אזרח. 

וואלה כשאני אזרח מתייחסים אלי כאל החלאה האשכנזית כחולבן בוגד ואני מקבל את אותה שנאה שאתם מפיצים פה, בלי לדעת בכלל כלום עליי, רק מהפרצוף

כשאני על מדים פתאום המוסר שלהם מתהפך.

אנשים צבועים

לדעתי הבן אדם שהכי רוצה כרגע ממשלת אחדות הוא שר האוצר כחלון.

הבן אדם הותש מהחיים הפוליטים ורצה פשוט למאת למנוחה, פתאום נשאר שר אוצר וצריך לנהל את אחד המשברים הכלכליים הגדולים בתולדות המדינה. כבר רואים עליו שאין לו כוח.

אחדות יכולה לשחרר אותו וימנו שר אוצר חדש.

לא הייתי כאן בסופ"ש, כך שזה לא ריאלי להגיב לשלל ההודעות ההזויות והספק מטומטמות להחריד ספק מטרילות של סרח וקומץ שותפיו, אז במקום זאת אביע את דעתי הכללית על הרשימה המשותפת, היהודים האוטואנטישמיים שמצביעים להם והיהודים קלי הדעת שמוכנים לראות אותם בקואליציה או להיסחט על ידם מבחוץ.

הרשימה המשותפת מורכבת ממפלגות שנעות בין שמאל רדיקלי-קומוניסטי, לימין רדיקלי-לאומני-פלסטיני (מה שהופך את הצבעת היהודים סולדי הימין הישראלי לאבסורד רציני).

לאורך השנים יצאו ממנה כמות מדהימה של תומכי טרור, חלקם אף הצליחו - למרות הניסיונות הרבים ללטפם ולהעלים עין - להיכנס לכלא או לברוח לקטאר בגין עבירות ביטחוניות או חשדות כאלו. בנושא זה אין צורך לפרט כי כתבו על כך מספיק. 

דבר נוסף שהגדילו לעשות לאחרונה חברי הכנסת מטעם הרשימה המשותפת, ומשום זוכה להתעלמות מאלו שתומכים בכניסתם לממשלה או בהישענות עליה, זה להצהיר שכל עוד זה תלוי בהם, ישראל לא תוכל להגן על עצמה בעזרת כוח צבאי. תקראו את זה שוב - חמאס יכולים לשגר 1000 רקטות, אם נצא למבצע צבאי - אין ממשלה. אני קורא לזה גיס חמישי, אבל אולי זה רק אני.

ועם כל זה, הדבר שהכי פסול מבחינתי, זו גישת 2 המדינות שלהם - מדינה פלסטינית ומדינת כל אזרחיה.

כל מי שתומך בגישה הזו או סתם לא רואה בה דבר פסול (בניגוד לחוק עצמו, אגב), צריך לחזור להיסטוריה של העם שלו - למה בכלל הוקמה פה מדינת ישראל? למה במשך כל כך הרבה שנים שאפנו לחזור לפה ולהקים מדינה? בשביל מה כל כך הרבה אנשים יצאו להיהרג בקרב?

אני לא דתי, כך שאת הטיעונים הדתיים אשאיר בצד ואתמקד בעיקר מבחינתי - המדינה הזאת הוקמה כדי להיות מדינת העם היהודי. היא הוקמה מתוך הצורך שהיה במדינה יהודית, לא צורך במדינה דמוקרטית, כאלו כבר היו.

כמובן שהמדינה צריכה להיות דמוקרטית עד אחרון ימיה, אבל היא קודם כל מדינת הלאום היהודי, מדינה שהוקמה למען המיעוט היהודי הנרדף, בשביל אותו יהודי-צרפתי/פולני/מרוקאי/אתיופי/וואטאבר שחי בפחד ובהשפלה ויודע שיש לו בית נוסף ובטוח שאליו תמיד יוכל לבוא.

מדינת כל אזרחיה, כפי שדוגלים בה ברשימה המשותפת, היא לא רק תחילת הסוף של מדינת ישראל והרעיון הציוני, אלא גם פגיעה אנושה בעם היהודי כולו, ואני בז לכל יהודי שמצביע למפלגה הזאת ומפקיר את אחיו היהודים הלא ישראלים, תוך התעלמות מוחלטת מההיסטוריה של המשפחות שלנו רק דור-שניים-שלושה אחורה. מי שלא מתאים לו לחיות במדינה היהודית היחידה בעולם, מוזמן להוציא דרכון פורטוגלי ולעבור לכל מדינה דמוקרטית אחרת שירצה.

צריך גם לציין שמעבר לדעה שלי על הרשימה המשותפת והלגיטימיות שלה, אנחנו חיים במדינת חוק, ולפי חוק יסוד הכנסת סעיף 7א שהובא כאן לפני כמה עמודים, הריצה של הרשימה המשותפת כלל לא חוקית מאחר והיא עוברת על בין 1 ל-3 מהסעיפים - תחליטו אתם. 

ורק התייחסות קצרה לכל אותם המגיבים עם קריאות ה"גזענים" - הבעיה היא לא עם הציבור הערבי, אלא עם המפלגה האנטי ציונית והלא חוקית הזאת. אם הייתה למגזר הערבי מפלגה שמכירה במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, היא הייתה יותר מלגיטימית וזה לא משנה בכלל אם היא בצד הימני או השמאלי של המפה הפוליטית. כנ"ל לגבי חברי כנסת ערבים במפלגות השונות.

בשורה התחתונה, ביבי מפעיל פה מעקבים על חצי מדינה, המשפט שלו נדחה עד להודעה חדשה, אין תאריך להשבעת הכנסת, אין כנסת שתפקח על הממשלה ואין צפי לחלוקת מנדט.

ברוכים הבאים לדיקטטורה.

7 דקות לפני, Shlomix said:

בשורה התחתונה, ביבי מפעיל פה מעקבים על חצי מדינה, המשפט שלו נדחה עד להודעה חדשה, אין תאריך להשבעת הכנסת, אין כנסת שתפקח על הממשלה ואין צפי לחלוקת מנדט.

ברוכים הבאים לדיקטטורה.

מה?

17 דקות לפני, Shlomix said:

ברוכים הבאים לדיקטטורה.

שלח את הפאפי אוחנה לדחות לו את המשפט, הזיה, כמו ששבתי ואמרתי כאן כל הזמן רודן, ושלא יבלבלו כאן את המוח, אנחנו לא איטליה שהוירוס יצא מכלל שליטה ואין ברירה כמוצא אחרון להטיל סגר, הקבוצת סיכון היחידה לוירוס זה אנשים מעל גיל 60, היה פשוט יותר לשים אותם בבידוד לחודש מאשר להשתיק עכשיו את המדינה למי יודע כמה זמן, מבחינת הרודן כמה שיותר זמן המדינה משובתת ככה יותר סיכוי להינצל מהמשפט ולהישאר על הכיסא בבלפור