Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

1 hour ago, Saar said:

הנה עוד גבר שלא מסוגל להתמודד עם טיעונים אז עובר לקללות בפורום אנונימי.

שמעו, הרמה פה נמוכה.

מסכים.

או שתלמדו לדון אחד עם השני בכבוד או שתוותרו על התענוג.

חבל כי היו כאן כמה דיונים מצוינים בלי קללות וביטול הדעה השנייה.

11 דקות לפני, Semper Fidelis said:

חוק יסוד הכנסת סעיף 7א:

רשימת מועמדים לא תשתתף בבחירות לכנסת ולא יהיה אדם מועמד בבחירות לכנסת, אם יש במטרותיה או במעשיה של הרשימה או במעשיו של האדם, לרבות בהתבטאויותיו, לפי הענין, במפורש או במשתמע, אחד מאלה:

(1)   שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית;

(2)   הסתה לגזענות;

(3)   תמיכה במאבק מזוין, של מדינת אויב או של ארגון טרור, נגד מדינת ישראל.

חבל שהנושא הזה לא עולה בתקשורת יותר. בהיבט של בתי המשפט והממשלות לאורך השנים

אם לא פסלו את הרשימה המשותפת אין להם שום סיבה אמיתית לפסול אנשים כמו מיכאל בן ארי למשל

14 דקות לפני, אדביסי said:

מסכים.

או שתלמדו לדון אחד עם השני בכבוד או שתוותרו על התענוג.

חבל כי היו כאן כמה דיונים מצוינים בלי קללות וביטול הדעה השנייה.

שתוק כבר טרול

שניה משהו על המשותפת, שהוא לא המו״מ - 

הציבור הישראלי המתון צריך להיות מרוצה מההצלחה של המשותפת, זה סימן לתהליך חיובי שקורה בציבור הערבי בישראל.

רק לפני שנה רע״ם ובל״ד רצו יחד, המפלגה הדתית של הציבור הערבי יחד עם המפלגה הלאומנית שלהם, ויחד הם בקושי גירדו את אחוז החסימה, ועברו על מספר אלפי קולות בלבד.

עכשיו, כשהם ביחד עם חד״ש ותע״ל, מפלגות שגם אם אתם לא מסכימים איתן, הן לחלוטין יותר מתונות, הם הגיעו ל-15 מנדטים. 50% יותר ממה שהיו לפני שנה.

זה סימן שהציבור הערבי בארץ מעדיף את המתינות, ואפילו יותר מזה - מתגמלים את הנציגים על המתינות הזאת. זה לא אומר שאי עוד קיצוניים שם, זה לא אומר שאין עוד בעיות, אבל זה כן סימן חיובי שמצביע על שינוי מגמה.

תחליטו מה שתחליטו על המו״מ הזה, אם הוא חיובי או שלילי, אבל לא נכון להתייחס אל המשותפת כמו שהתייחסו אל המפלגות הערביות פעם - הם ראו שהציבור מעדיף ומתגמל על צורת פעילות אחרת, ויש להם אינטרס לפעול בצורה אחרת.

1 hour ago, Saar said:

מה זה משנה? 15 מנדטים הם כלי פוליטי שגם ביבי בעתות משבר פנה והיה משתמש בהם גם אם היה לו צורך.

ממה אתם מפחדים? מה יקרה אם גנץ יקים ממשלה בתמיכת הערבים? הוא ייתן להם כסף לממן מחבלים? ישחרר אסירים מהכלא?יחזיר שטחים? 

קמפיין ההסתה הנוכחי של ביבי הוא אך ורק בגלל שהוא לא חשב להשתמש בערבים קודם ועכשיו צריך להפוך אותם ללא לגיטימיים.

אני לא מבין למה אתה מתעקש לכתוב דברים לא נכונים אבל

קמפיין ההסתה של ביבי? יש לך מושג כמה פעמים כל הבכירים בכחול לבן - גנץ, לפיד, בוגי ואשכנזי אמרו שלא ישבו עם הרשימה המשותפת ולא יישענו עליהם מבחוץ?

למה בדיוק הם אמרו את זה? כנראה שהערבים מסוכנים ואסור לשבת איתם, לא? ממליץ לך לחפש בגוגל ולקרוא ולשמוע את מה שחברי כחול לבן אמרו על הרשימה המשותפת. אפילו לפיד במקרה האחרון, שאמר שאפשר להשתמש בהם פעם אחת - זה לא הופך את הערבים ללא לגיטימיים? דפוק וזרוק?

או... שיש סיבה לכך, והיא שמדובר במפלגה אנטי ציונית, שבעולם מתוקן הייתה נפסלת מלהתמודד בכנסת.

לערביי ישראל יש זכות הצבעה (חבל שלא עושים משהו לגבי הרמאויות שם, אבל זה משהו אחר, ושלא חושפים את הפרוטוקולים של ההצבעות שלהם). יש הרבה מפלגות שתומכות בהם, כולל הליכוד שמתקצב אותם וימשיך לדאוג להם. חבל שאין מפלגה ערבית שדואגת יותר לערביי ישראל מאשר לערבים מחוץ לישראל. מפלגה ערבית שמוכנה לחיות תחת מדינה יהודית ודמוקרטית בארץ ישראל. ההשוואות למגזר החרדי מגוחכות. גם אני סולד מהם, אבל להשוות בין הגושים זאת בדיחה (אגב, גנץ היה קופץ על החרדים אם היו מוכנים ללכת איתו, הרבה לפני הערבים).

11 דקות לפני, hairy2hell said:

שניה משהו על המשותפת, שהוא לא המו״מ - 

הציבור הישראלי המתון צריך להיות מרוצה מההצלחה של המשותפת, זה סימן לתהליך חיובי שקורה בציבור הערבי בישראל.

רק לפני שנה רע״ם ובל״ד רצו יחד, המפלגה הדתית של הציבור הערבי יחד עם המפלגה הלאומנית שלהם, ויחד הם בקושי גירדו את אחוז החסימה, ועברו על מספר אלפי קולות בלבד.

עכשיו, כשהם ביחד עם חד״ש ותע״ל, מפלגות שגם אם אתם לא מסכימים איתן, הן לחלוטין יותר מתונות, הם הגיעו ל-15 מנדטים. 50% יותר ממה שהיו לפני שנה.

זה סימן שהציבור הערבי בארץ מעדיף את המתינות, ואפילו יותר מזה - מתגמלים את הנציגים על המתינות הזאת. זה לא אומר שאי עוד קיצוניים שם, זה לא אומר שאין עוד בעיות, אבל זה כן סימן חיובי שמצביע על שינוי מגמה.

תחליטו מה שתחליטו על המו״מ הזה, אם הוא חיובי או שלילי, אבל לא נכון להתייחס אל המשותפת כמו שהתייחסו אל המפלגות הערביות פעם - הם ראו שהציבור מעדיף ומתגמל על צורת פעילות אחרת, ויש להם אינטרס לפעול בצורה אחרת.

זה מלמד בעיקר על היעדר היצע, לא על מתינות ושינוי מגמה.

אם אני חושב להצביע לבנט, אבל אז הוא מתאחד עם סמוטריץ ולא בא לי עליהם, אז הגוש של שניהם מאבד את הקול שלי, ואני מצביע למפלגה אחרת. אותו דבר עם אדם שמצביע בקבוע לרפי פרץ אבל לא מוכן ללכת עם איילת שקד, אז הוא יוותר ויצביע למפלגה אחרת. זה בדיוק מה שגרם לנפילה של הליכוד בין מערכת הבחירות הראשונה לשנייה, כאשר הליכוד בלע את כולנו וזהות. אנשים עברו להצביע לכחול לבן או שפשוט בחרו להישאר בבית.

כשבל"ד מתאחדת עם חד"ש, אין הרבה ברירות לאזרח הערבי המצוי, אז הוא פשוט מצביע לרשימה המשותפת.

3 דקות לפני, DoW said:

זה מלמד בעיקר על היעדר היצע, לא על מתינות ושינוי מגמה.

אם אני חושב להצביע לבנט, אבל אז הוא מתאחד עם סמוטריץ ולא בא לי עליהם, אז הגוש של שניהם מאבד את הקול שלי, ואני מצביע למפלגה אחרת. אותו דבר עם אדם שמצביע בקבוע לרפי פרץ אבל לא מוכן ללכת עם איילת שקד, אז הוא יוותר ויצביע למפלגה אחרת. זה בדיוק מה שגרם לנפילה של הליכוד בין מערכת הבחירות הראשונה לשנייה, כאשר הליכוד בלע את כולנו וזהות. אנשים עברו להצביע לכחול לבן או שפשוט בחרו להישאר בבית.

כשבל"ד מתאחדת עם חד"ש, אין הרבה ברירות לאזרח הערבי המצוי, אז הוא פשוט מצביע לרשימה המשותפת.

יש עוד ברירה - לא להצביע.

וזה מה שהרבה עשו שכשהיה היצע, ודווקא כשהמפלגות הערביות נהיות יותר מתונות הם כן באו להצביע.

זה לא עניין של פיזור הקולות, אלא של כמות הקולות, משהו שהוא לא משחק סכום אפס.

2 hours ago, Saar said:

זה שאתם/אתה יורדים למגננה של קללות ושיח רדוד לא הופך אתכם לצודקים, כמה שזה מרגש באותו רגע.

תהיה ענייני או אל תהיה בכלל.

הנקודה שלי הייתה מההתחלה ששני הציבורים, חרדים וערבים הם כלי פוליטי עם אותה תועלת למדינת ישראל שאחד הוא לגיטימי ואחד לא בגלל מגמתיות של מפלגת השלטון.

איך אתה סותר את זה?

אני חושב שהתרחישים שתיארת קצת הזויים, מצד שני, אני כן רואה את הטבעת ההלכתית הולכת וסוגרת לפי הצורך של ביבי.

אז אפשר לתת לערבים לשחק בדמוקרטיה כל עוד אין להם סיכוי לנצח? 

אני לא יודע אפילו מאיזו נקודה להתחיל להסביר לך כמה החשיבה שלך מעוותת ולא נכונה אז אני אצטרף לחברים שמעליי, חתיכת טינופת אוטואנטישמי.

3 hours ago, Saar said:

מצחיק שביבי, שעשה קריירה פוליטית של מעל 20 שנה שכולה מבוססת על שקרים והסתה, מוביל עכשיו קמפיין שמוציא את כחול לבן שקרנים.

אין הרבה הבדל בין חרדים לבין ערבים, ביבי פשוט מכר למצביעי הליכוד שצד אחד הוא טוב והשני רע כי הוא הבין שאם הוא יהפוך אותם לשותפיו הטבעיים השלטון מובטח לו.

מי שהצביע כחול לבן ולא הבין לאן הרוח נושבת ועכשיו מרגיש ש"תקעו לו סכין בגב" הוא נאיבי או מטומטם.

ביבי לא האמין שכחול לבן ילכו לכיוון הזה של הערבים שבמספרים הם יותר מהחרדים וזה מסכן את האסטרטגיה הפוליטית שלו, לכן הליכוד יוצאים עכשיו בקמפיין גוועלד מסית עוד יותר שיכול להסתיים רק באלימות.

הכל אופורטוניזם, ביבי ישכנע אתכם שכל מהלך שמיטיב עמו פוליטית הוא קריטי וחשוב למדינת ישראל.

אין הבדל בין החרדים לערבים אה? אשכרה המילים האלה יצאו לך מקצות האצבעות? צר לי להגיד לך נדפק לך השכל.... 

גנץ נסחף לכיוון השמאל הקיצוני. מזכיר את הדמוקרטים בארה"ב שנסחפים לכיוון השמאל הראדיקלי ברשות סנדרס (למרות שהצליחו לבלום אותו הפעם).

כמו שקרה למפלגת הלייבור עם קורבין, הוא ישלם על כך מחיר כבד בבחירות הבאות. כחול לבן היא לא מפלגת מרכז יותר.

רבין לא הסתמך על הרשימה הערבית. הוא הכניס את ש"ס והיו לו 62 אמבעות בלי הערבים. רק אחר כך הוא סיכם איתם על תמיכה מהחוץ כגיבוי. 

1 hour ago, snufkin said:

רבין לא הסתמך על הרשימה הערבית. הוא הכניס את ש"ס והיו לו 62 אמבעות בלי הערבים. רק אחר כך הוא סיכם איתם על תמיכה מהחוץ כגיבוי. 

הסתמך באבוה אחרי ששס עזבו את הקואליציה בסוף 93

אני מבסוט שהערבים נלחמים בקלפי נגד הגזענות של הימין הישראלי נגדם, ואני שמח שהרבה יהודים באופן יחסי הצביעו להם, כמובן שאני נגד חברי כנסת שמשבחים מחבלים וטרור אבל המאבק נגד הגזענות יותר חשוב מאמירות הזויות של כמה חברי כנסת.

48 דקות לפני, העכבר הצהוב said:

אני מבסוט שהערבים נלחמים בקלפי נגד הגזענות של הימין הישראלי נגדם, ואני שמח שהרבה יהודים באופן יחסי הצביעו להם, כמובן שאני נגד חברי כנסת שמשבחים מחבלים וטרור אבל המאבק נגד הגזענות יותר חשוב מאמירות הזויות של כמה חברי כנסת.

הימין הישראלי לא גזען, הוא פשוט לא אוהב אנשים ששונאים את המדינה בלי הבדל דת גזע ומין. אם כבר השמאל הרבה יותר גזען 

17 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

עיתונאות אובייקטיבית נטו אה יא אדביסי? 

טיפש

FB_IMG_1583995980142.jpg

ערוץ 20 ערוץ ימני והוא אומר את זה בניגוד ל11, 12, 13 ואתרי האינטרנט שמשחקים אותה אוביאקטיבים

בתור מישהו שהיה בטוח שצריך לעשות הכל על מנת להחליף את השלטון, חושב כרגע שבני גנץ צריך לשנות גישה.

משבר הקורונה משפיע על כל שגרת החיים והכלכלה בישראל, גנץ צריך להוריד מהאגו, ולדאוג לממשלת אחדות כמה שיותר מהר. 

מי כמו גנץ יודע שתוך כדי תהליך, ובטח בזמן משבר אסור להחליף את מי שמוביל אותו, וצריך לתת כרגע את האמון (גם אם זה קשה) בביבי להוביל את המשבר.

3 hours ago, העכבר הצהוב said:

אין לי בעיהעם ערבים/יהודים שמצביעים למפלגה ערבית יש לי בעיה עם אנשים שמצביעים למפלגה (עזוב של תומכי טרור) שלא מעניין אותה ערביי ישראל מעניין אותם הערבים מעזה וכו.

והכי מצחיק שמי שמצביע למפלגה הזאת (אני מדבר על הערבים) שרוצה מדינה פלסטינית לעולם לא יסכימו לעבור לשם.

דיברתי קצת אתמול פה למה אני אישית לא יכול להתחבר לקואליציה שקשורה למשותפת - בגלל המצע שלהם, ולא כי הם ערבים.

הנה המצע שלהם (מהאתר הרשמי), הדגשתי בו כמה דברים שבעיניי הם "דיל ברייקר" לחלוטין.

תהנו.

פרק ראשון:  סוגיות הציבור הערבי.

1. הרשימה תפעל להשגת הכרה בציבור הערבי כמיעוט לאומי בעל זכויות קיבוציות בהתאם לאמנות בינלאומיות, ובכלל זה הזכות לפיתוח תרבותו באופן עצמאי וחופשי ללא שום התערבות מצד מוסדות המדינה; הזכות להקים מוסדות עממיים וייצוגיים שעל המדינה להכיר בהם; קיבוע מעמד הלשון הערבית;הבטחת הזכות לתקשר, להשתתף בקבלת החלטות הנוגעות לו, ולהיות מיוצג כראוי בכל המוסדות והגופים הציבוריים.
  2. הרשימה תפעל להשגת שוויון אזרחי מלא ובכלל זה שוויון הזדמנויות, התנגדות לכל צורות האפליה ונקיטת מדיניות העדפה מתקנת כדי לגשר על פני הפער העמוק בתחומי הבריאות, החינוך, התרבות, התעסוקה, התעשייה, החקלאות, התחבורה, שירותי הרווחה וכיוצא באלה.
  3. הרשימה תפעל למען שוויון מלא במצב וברמת מערכת החינוך הערבית והקמת מנהל עצמי בתחומי החינוך והתרבות במקום שיטת האפוטרופסות והתלות, הקמת אוניברסיטה ערבית עצמאית, העלאת שיעור הסטודנטים הערביים באוניברסיטאות והענקת מלגות. כמו כן,היא תקדם את שינוי התוכניות להנחלת בערות לאומית, את הכנת תוכניות לחיזוק ההשתייכות הלאומית של הסטודנט הערבי, ליידע אותו על הנכבה ועל תולדותיו של העם הפלסטיני, מורשתו ותרבותו.
  4. הרשימה תפעל להפסקת הפקעת הקרקעות ולהחזרת האדמות שהופקעו, במיוחד אלה שהופקעו למה שנקרא "צרכים ביטחוניים", ולא נוצלו למטרה זו עד עכשיו. נפעל למען הרחבת תחומי השיפוט של הכפרים והערים הערביים, לספק תוכניות מתאר מפורטות התואמות את צרכי הכלל והפרט, המשך הפעולה למען הכרה בכפרים הבלתי-מוכרים ואספקת השירותים והתשתיות המודרניים הנחוצים להם. דרישה להחזרת המגורשים אל הכפרים שמהם גורשו ומאבק נגד תוכניות הפקעה וניסיונות הגירוש בנגב.
  5. הרשימה תפעל לבלימת מדיניות הריסת הבתים והדגשת הזכות לדיור. דרישה לספק חלקות אדמה ובתים במחירים מוזלים לזוגות צעירים בכל ריכוזי האוכלוסייה הערבית.
  6. הרשימה המשותפת תדרוש שוויון מלא בתקציבים המוקצים לרשויות המקומיות הערביות, והפניית תקציבים מיוחדים לגשר על פני הפער בתשתיות.
  7. הרשימה תפעל למען תחבורה ציבורית שתענה על צרכי האזרחים הערבים.
  8. הרשימה המשותפת לביטול חוק גיוס חובה לבני העדה הערבית-הדרוזית. התנגדות לכל חוק או תכנית לשירות צבאי או אזרחי בחברה הערבית.
  9. הרשימה המשותפת תפעל לפיתוח הכלכלה הערבית במדינה באמצעות הענקת תמיכה כלכלית ליוזמות כלכליות ערביות, פיתוח אזורי תעשייה ועידוד התיירות בערים הערביות והכרה בהן כאזורי פיתוח על כל המשתמע מכך מבחינת הקלה בהשקעות ובמסים.
  10. הרשימה המשותפת תפעל להגנה על נכסי הווקף המוסלמי, שחרורם והעברתם למוסדות מוסלמיים נבחרים.
  11. הרשימה תפעל למען שוויון לחקלאים הערביים וסיפוק תמיכה הולמת לחקלאות הערבית.
  12. הרשימה מתנגדת לתופעות האלימות והפשיעה בחברה הערבית; גיוס כל האמצעים הפרלמנטריים למאבק בהן ודרישת תוכנית כוללת למלחמה בפשיעה ובאלימות.
  13. הרשימה תפעל למציאת מנגנונים להבטחת ביטחונם ושלמותם של הילדים הערבים לאור השיעור הגבוה של פגיעות ומקרי מוות בקרב הילדים הערבים.
  14. הרשימה תדרוש לספק שירותי בריאות בחברה הערבית, תמיכה בבתי החולים בנצרת והקמת בתי חולים ומרפאות חירום בערים ערביות בהתאם לצרכים.
  15. הרשימה תציג את בעיות האפליה נגד החברה הערבית בארגונים ובמוסדות הממשלתיים כדי להפעיל לחץ על ממשלת ישראל להיענות לדרישותיהם הצודקות של האזרחים הערביים.

מה זה דרישת המגורשים? האם זכות השיבה? האם מקרים של בדואים בנגב ?

פרק שני: לסיום הכיבוש ולמען שלום צודק

1. הרשימה תאשש זכותו של העם הפלסטיני למאבק נגד הכיבוש ולמען החופש, בהיותו מאבק חוקי וצודק לשחרור, המבוסס על ערכים אוניברסאליים ועל החוק הבינלאומי.
  2. הרשימה תפעל נגד כל התוכניות האמריקאיות והישראליות הסותרות את הלגיטימיות הבינלאומית של המאבק הפלסטיני והחותרות לכפות פתרון בלתי צודק ולחיסול הסוגייה הפלסטינית.
  3. הרשימה תפעל לבלימת ההתנחלויות ולמען פירוק כל ההתנחלויות הקיימות.
  4. הרשימה תיאבק לשים קץ למצור על עזה, המנוגד לזכויות האדם ולאמנות הבינלאומיות.
  5. הרשימה תתייצב נגד היוזמות לייהוד ירושלים והתמודדות עם כל ההתקפות על המקומותהקדושים, ההקדשים האסלאמיים והנוצריים ושאר המזימות שמטרתן מסגד אל-אקצא, ובכלל זה החפירות תחתיו והניסיונות לגרום לחלוקת הזמן והשטח [בין יהודים לערבים] במתחם אל-אקצא.
  6. הרשימה תעלה את סוגיית גדר ההפרדה הגזענית ודאת הדרישה לפרקה, בהתאם להחלטת בית המשפט הבינלאומי.
  7. הרשימה תתמוך במאמצים הפלסטיניים להכרה בינלאומית רשמית במדינת פלסטין וקבלת פלסטין כחברה במוסדות ובארגונים הבינלאומיים.
  8. דחיית הדרישה הישראלית מהפלסטינים להכיר בישראל כמדינה יהודית וחשיפת הסכנות שבכך למעמדם ולזכויותיהם של האזרחים הערבים וזכויות הפליטים.
  9. הרשימה תיאבק לסיום כיבוש בגולן ותציע חקיקה לביטול סיפוחו, כמו גם דחיית ניצול משאבי הטבע שלו על ידי שלטונות הכיבוש.
  10. הרשימה תדרוש את שחרור כל האסירים הפוליטיים הפלסטינים והגנה על זכויותיהם.
  11. נפעל לביטול כל החוקים המציבים מכשולים בפני השגת שלום צודק כמו 'חוק הלאום', החוק לסיפוח ירושלים ולסיפוח הגולן, חוק 'משאל העם' והחוקים הסותרים את זכויות הפליטים הפלסטינים.
  12. הרשימה תתנגד לתוכניות לסיפוח עמק הירדן, אזורי C וגושי ההתנחלויות לישראל.
  13. הרשימה תעמוד נגד הדיכוי והגבלות חופש התנועה, המעצרים השרירותיים והפגיעה בזכויות האדם על ידי שלטונות הכיבוש.
  14. הרשימה תפעל לשינוי ספרי הלימוד בכל בתי הספר, כך שייכללו סעיפים מיוחדים על סבל העם הפלסטיני, העוול ההיסטורי שנגרם לו, ומעשי ההרס והעקירה מהם סבל וממשיך לסבול.
  15. הרשימה קוראת להפוך את אזור המזרח התיכון, לרבות ישראל, לאזור מפורז מנשק גרעיני.

מה זה אומר לאשש את זכוות של העם הפלסטיני להאבק נגד הכיבוש? באיזה אמצעים? 

פרק שלישי:  הגנה על זכויות דמוקרטיות ועמידה נגד הגזענות

1. נפעל לחקיקת חוק יסוד שעיקרו עקרון השוויון בין האזרחים והמסתמך על זכויות האדם האישיות והקיבוציות, הפרדת הדת מן המדינה והאוסר על כל צורות האפליה על בסיס גזע, לאום, דת, מין, אמונה והשתייכות פוליטית, ויספק את הבסיס החוקי לשוויון ולשותפות פוליטית במדינת כל אזרחיה.
  2. נפעל לביטול כל החוקים הגזעניים וחוקי האפליה, כמו גם חקיקה אנטי-גזענית להבטחת השוויון, חופש הביטוי, הדעה, התקשורת, ההתארגנות,הפעולה הפוליטית, האמונה, הפולחן והדת.
  3. הרשימה המשותפת תתייצב מול ההצהרות והמדיניות הגזעניות, תתנגד לרדיפה הפוליטית של מפלגות, מנהיגים ופעילים פוליטיים ערביים, ופעולה לביטול כל החוקים המגבילים את חופש הפעולה הפוליטית.
  4. הרשימה תפעל לביטול חוקי החירום, וחקיקת חוק שיאסור על עינויים, התעללות ומעצרים שרירותיים.
  5. הרשימה תפעל לביטול 'חוק הלאום' וכל החוקים שמטרתם להעניק לגיטימציה חוקית לגזענות ולמדיניות הגזענית.
  6. הקמת קואליציה רחבה נגד הגזענות והמגמות הפשיסטיות.
  7. הפעלת לחץ על המשטרה ועל הממשלה לרסן ולהרתיע את כנופיות הימין הקיצוני הטרוריסטי כמו "תג מחיר" התוקפות פלסטינים, משחיתות את רכושם, המסגדים והכנסיות.
  8. הרשימה תפעל לאישור הזכות להחיות את זכר הנכבה ופעולה לביטול החוק המגביל זאת.
  9. נפעל לביטול חוק האיסור על איחוד משפחות, ומאבק לשים קץ לסבל המשפחות שנפלו קורבן לחוק הבלתי-צודק הזה.
  10. הרשימה תדרוש להכין תוכניות לימודים לחינוך על ערכים דמוקרטיים, עקרונות לזכויות אדם והאזרח ודחיית כל צורות האפליה והגזענות.
  11. הרשימה תיזום חקיקה שתבטיח את זכות המחאה והפעולה הפוליטית, לרבות באוניברסיטאות ובמוסדות האקדמיים השונים.
  12. הרשימה תתנגד לכל הצעות החוק השואפות לפגוע בזכויות האדם ובחירויות היסוד.
  13. הרשימה תדרוש לכלול את עיקרון השוויון בחוק יסוד.
  14. מאמץ לביטול ההחלטה להוציא את התנועה האסלאמית (הפלג הצפוני) מחוץ לחוק.
  15. חקיקה אנטי-גזענית, ופעילות להפעלת החוקים הקיימים נגד גזענות בהתבסס על העיקרון שגזענות היא עבירה פלילית ואיננה חלק מחופש הביטוי.

ברור לכם שבין השורות סביר להניח שסוגיית חוק השבות יכולה לעלות על הפרק, נכון?

לגביי הפרקים 4-5 הם לא קריטיים בעיניי . אבל מניח אותם כאן.

פרק רביעי:  צדק חברתי וסביבתי

1. הרשימה תפעל לחקיקת חוק יסוד: "הזכויות החברתיות", שיבטיח חיים בכבוד לכל אזרח, יבטיח את זכויותיו החברתיות בכל התחומים: בריאות, חינוך, ילדים, זקנה, צרכים מיוחדים וכיוצא באלה.
  2. הרשימה תפעל לחקיקת חוקים להבטחת הצדק החברתי, זכות ההתארגנות המקצועית, זכות השביתה, ולביטול חוקים הפוגעים בעובדים ובאיגודים המקצועיים שלהם.
  3. הרשימה תפעל ליישום דיני השוויון בעבודה, בקבלה לעבודה ומעקב אחר בעיות אפליה וגזענות במקומות העבודה.
  4. הרשימה תפעל לאימוץמערכת מיסוי פרוגרסיבית שתפחית את נטל המס מן העובדים והשכירים ותעלה את שיעור המס על החברות הגדולות ועל העשירים.
  5. הכנת תוכנית מעשית למאבק בעוני ולהפחתת הפערים החברתיים-כלכליים, תוך הדגשת הצורך בהפחתת שיעורי העוני הגבוהים בחברה הערבית.פעולה ליישום חוקי העסקת ערבים במשרות ממשלתיות והבטחת השוויון בתחום הזה באמצעות תוכנית חומש ברורה ושקופה.
  6. הבטחת זכויות המובטלים מעבודה, כך שקצבאות האבטלה יינתנו במשך שנה מלאה, והבטחת קצבאות הזקנה והילדים לפי קריטריונים חברתיים-כלכליים צודקים.
  7. ביטול כל גילויי אפליה בזכויות החברתיות-כלכליות, במיוחד בתחום שירותי הבריאות והשירותים הניתנים לזקנים, ילדים ובעלי צרכים מיוחדים.
  8. נפעל כדי להצמידלכל תקציב יעדים חברתיים ספציפיים, כגון צמצום שיעור האבטלה, צמצום הפערים והעלאת שיעור ההשתתפות בשוק העבודה.נפעל לשחרור השירותים החברתיים הבסיסיים, הבריאות והחינוך משליטת חוקי השוק וכלכלת השוק.
  9. נפעל ליישום חוק שכר מינימום וחיסול תופעת ההעסקה בשכר הנמוך משכר המינימום.
  10. נפעל לקדם מאבקים למען הסביבה ולקביעת יעדים וקריטריונים ברורים להפחתת הזיהום והשימוש באנרגיה מזהמת. קידום מיזמים שיהדקו את ביקורת המדינה על הסביבה ויצמצמו את זיהום האוויר, המים והחופים, ותמיכה במעבר לאנרגיה מתחדשת בתעשייה ובכלכלה.
  11. הכנת תוכנית פעולה להעלאת שיעור שיתוף הערבים בשוק העבודה, גברים ונשים, באמצעות תוכניות הכשרה מקצועית ומתן אפשרויות עבודה מתאימות.
  12. הרשימה תפעל להתאמת סל הבריאות להתפתחויות בתרופות ובטכניקות רפואיות, כך שיכללו את כל הנחוץ להצלת חיי החולה, הגדלת תקציבים לגמילה מסמים וסיום תופעת ההמתנה לקבלת טיפול רפואי ובדיקות.
  13. הרשימה תפעל להגדלת תקציבי האומנות והתרבות ופעולה לחלוקתם באופן צודק, כך שהמוסדות הערביים יקבלו את חלקם בהתאם לשיעורם באוכלוסייה.
  14. הרשימה תפעל לחקיקת חוקים והקצאת תקציבים לשמירה על הסביבה, מניעת זיהום האוויר, המים והקרקע.
  15. חיוב בתי החרושת למנוע זיהום ולהקים מתקנים שיבטיחו סביבה ירוקה, והגדלת העונשים על המזהמים.
  16. דרישה להגדלת התקציבים המיוחדים לשמירה על הסביבה ביישובים הערביים ובסביבתם.
  17. הרשימה תפעל למען הגדלת תקציבי החינוך והבטחת החינוך בחינם מגיל שלושה חודשים ועד לאוניברסיטה, ביטול תשלומי ההורים והעלאת משכורות המורים. פיתוח תשתיות בתי הספר וצמצום מספר התלמידים בכיתות, שלא יעלה על 25 תלמידים בכיתה.

פרק חמישי: זכויות האישה

1. הרשימה תפעל לחקיקת חוקים שיבטיחו שוויון לאישה ולזכויותיה, ובכלל זה חוק יסוד "שוויון האישה", בהסתמך על האמנה הבינלאומית בדבר האיסור על אפליה נגד נשים.
  2. הרשימה תפעל ליישום עקרון ההעדפה המתקנת בכל התחומים אשר בהם קיימת אפליה נגד נשים.
  3. הרשימה תפעל להעלאת שיעור השתתפותן של הנשים הערביות בשוק העבודה באמצעות מתן מקומות עבודה מתאימים, תוכניות הכשרה מקצועית בחינם והקלת התחבורה, והעמדת מוסדות לטיפול בתינוקות.
  4. הרשימה תפעל להקמת קרן מיוחדת להבטחת הלוואות ומענקים למיזמים כלכליים עבור הנשים הערביות.
  5. הרשימה תילחם באלימות כלפי נשים, תעקוב אחר מקרי רצחנשים ותפעיל לחץ על המשטרה ומוסדות אחרים כדי לעצור ולהעניש עבריינים.
  6. הרשימה תפעל להעלאת השתתפות הנשים בספרה הציבורית על ידי חקיקת חוקים שיתמכו בכך.
  7. הרשימה תפעל להבטחת ייצוג הולם של נשים ערביות במשרות רשמיות וציבוריות.
  8. חיפוש אחר פתרונות לתופעת אלפי מורות מוסמכות המובטלות מעבודה.
  9. חקיקת חוקים שיבטיחו ייצוג הולם של נשים בשלטון המקומי וברשימות לכנסת.
  10. חקיקת חוקים שיבטיחו ייצוג הולם של נשים במוסדות ציבוריים.
  11. הרשימה תפעל ליישום החוקים המיוחדים אשר יבטיחו את זכויות הנשים ובמיוחד חוק שכר המינימום והחוק לאיסור פיטורי נשים בגלל הריון.
  12. דרישה למתן סיוע שיבטיח שוויון לענפי ספורט הנשים

כל העיסוק הזה בהקמת הממשלה מרגיש לי דבילי. מתסכל ממש.

צריך פשוט להקים עכשיו ממשלת אחדות, גם אם מראש היא תהיה זמנית ( שנה למשל), לדחות לביבי את כל ההתעסקות המשפטית בחצי שנה ולתת לו לנהל את המדינה עכשיו עם כמה שפחות הפרעות חיציוניות - לפחות עד שירגע קצת עניין הקורונה. לא בגלל שהוא כזה מדהים, אלא בגלל שהוא היחיד שיודע את הג׳וב ולהכניס עכשיו מישהו לכזה תפקיד בכזאת תקופה זה מתכון לקריסה.

* הצבעתי לגנץ בבחירות האחרונות

** לא אצביע לו בבחירות הבאות, התנהלות פשוט מרגיזה בטירוף שלו מאז הבחירות.

תקראו את המצע ואז את ההודעה של העכבר הצהוב ותשאלו את עצמכם לאיזה צד אתם שייכים, הלגיטימציה שעושים השמאל הסהרורי מושכים אחריהם את גנץ ככ מסוכנת.

תקראו בויקיפדיה על הפעם האחרונה שהיתה כאן ממשלת מיעוט שנשענה על הערבים ומה היא קידמה, תקראו על סיעת ייעוד וגונן שגב שערקו מהימין והצטרפו לממשלה הזו, אל תתנו לדבר הזה לגיטימציה.