Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

20 דקות לפני, pirlo_21 said:

השמאל מתאבד בשידור חי.

וצר לי, מי שהצביע כחול לבן ומרגיש עכשיו מרומה כנראה ממש תמים.

זה הרי היה ברור ממש לכל בר דעת, אין לכחול לבן דרך להקים ממשלה ללא המשותפת. אין.

בתור נציג הציבור התמים והמטומטם, האמנתי וציפיתי לכך שלא ישתפו איתם פעולה ויחתרו לאיחוד עם הליכוד בזמן שביבי יפול.

3 דקות לפני, החתול הצהוב said:

אני לחלוטין בחלק החילוני בשסע המדובר, אבל רק אל תשכח את המצע של המשותפת שקורא לעיקור ישראל מהיותה יהודית ציונית , וזה מבלי להכנס להיות חלק מהנרטיב הפלסטיני והצד הפלסטיני בסכסוך שתרצה או לא - הוא קיים.

וזה מבלי עוד להכנס למפלגה כמו בל"ד שהמקים שלה ואביה הרוחני ברח לחו"ל מאחר וריגל נגד ישראל, וח"כ אחר שלה נכנס לכלא בגלל הברחת סלולרי לאסיר בכלא ותכשיטה כמו חנין זועבי.

מה זה משנה? 15 מנדטים הם כלי פוליטי שגם ביבי בעתות משבר פנה והיה משתמש בהם גם אם היה לו צורך.

ממה אתם מפחדים? מה יקרה אם גנץ יקים ממשלה בתמיכת הערבים? הוא ייתן להם כסף לממן מחבלים? ישחרר אסירים מהכלא?יחזיר שטחים? 

קמפיין ההסתה הנוכחי של ביבי הוא אך ורק בגלל שהוא לא חשב להשתמש בערבים קודם ועכשיו צריך להפוך אותם ללא לגיטימיים.

3 דקות לפני, חבסוס said:

בתור נציג הציבור התמים והמטומטם, האמנתי וציפיתי לכך שלא ישתפו איתם פעולה ויחתרו לאיחוד עם הליכוד בזמן שביבי יפול.

איך יפול? יור הליכוד שנבחר בצורה דמוקרטית. מי יפיל אותו?

4 דקות לפני, JacK said:

לא אתן לדעתך רבע אחוז לגיטימציה בתשובה עניינית ערב רב, מקווה מאוד שלא תתרבה אדון זונה של ערבים.

תן או אל תתן, אתה מוכיח את זה שאתה גם אופורטוניסט, השיטה הדמוקרטית הייתה טובה לך רק כשלא היה לליכוד סיכוי להפסיד, עכשיו זה כבר לא מספיק.

אין הבדל בין ערבים בקואליציה, בממשלה או בכנסת בכלל, זה רק מה ששכנעו אותך להאמין בו.

בוא תגיד לי בכנות, אם לרשימה המשותפת היו 35 מנדטים, היית בעד למנוע מהם זכות הצבעה?

5 דקות לפני, חבסוס said:

בתור מצביע כחול לבן גם, הייתי בטוח שנראה מו"מ בין שתי המפלגות והתפשרות של שני הצדדים כדי שהחרא הזה יגמר כבר.

מעניין יהיה לראות אם שלושת המתנגדים יתנגדו לממשלת מיעוט וילכו עם ביבי או ילכו בכלל נגדו (אורלי לוי נגיד לא ריאלית לתרחיש כזה, אולי עם הנדל והאוזר יהיו התפתחויות). זאת תהיה עוד מגה דרמה והבטחה לעוד בחירות.

9 דקות לפני, חבסוס said:

לא כתבתי מטומטם, זה אתה הוספת. אין לי טעם בריבים כאן.

ואם האמנת שהליכוד ידיחו את ביבי בשביל אחדות עם גנץ, אז אתה אפילו יותר תמים מאשר שיערתי.

10 דקות לפני, Saar said:

אתה חושב שזו הפעם הראשונה שאני קורא בפורום? אני פה 6 שנים, קללות הן עניין שבשגרה, בין אם זה כלפי מישהו שמגיב פה יותר או פחות.

מודע לכך שאני מתנשא, אבל לפחות אני מסוגל להתבטא ולא משתמש בשיטות הקטנה של "הפסקתי לקרוא אחרי.." כאילו זה עושה משהו חוץ מלהעביר שקשה לך עם טקסטים של מעל ל3 שורות.

אבל אתה גם טועה בלי סוף בדברים שאתה אומר ומכריז פה, גם חסר מושג אפסי על הקהילה החרדית בישראל ותוקף אותה באוטואנטישמיות ורשעות מזעזעת וגם מתנשא פה על כולם. זה לא אפשרי, זה לא עובד ביחד.

זה כבר לא קשור לפוזיציה, זה קשור ללהיות בן אדם.

אני מציע שתחשבו טוב טוב איזה פתק לשים בפעם הבאה ומה ההשלכות כי זה ברור שאף בן אדם שפוי כאן במדינה לא רוצה ממשלת מיעוט שתהיה תלויה באצבעות של אויבי ישראל.

ולא זה לא להשתמש ולזרוק כמו שתיאר לפיד, צריכים אותם בכל הצבעה כי אז אי אפשר יהיה להעביר כלום כשממול 58 חכים.

אני יודע שנמאס לכם מביבי אבל אין לכם באמת מה לעשות בנידון, רק תדעו מה הקו האדום שאתם לא מוכנים להתפשר לגביו, אם הרצון בסיום הכהונה של ביבי גובר על אי הרצון לתת לגיטימציה למפלגה אנטישמית שמתנגדת לקיומה של המדינה אז אתם סופר שמאל סהרורי.

14 דקות לפני, Saar said:

מה זה משנה? 15 מנדטים הם כלי פוליטי שגם ביבי בעתות משבר פנה והיה משתמש בהם גם אם היה לו צורך.

ממה אתם מפחדים? מה יקרה אם גנץ יקים ממשלה בתמיכת הערבים? הוא ייתן להם כסף לממן מחבלים? ישחרר אסירים מהכלא?יחזיר שטחים? 

קמפיין ההסתה הנוכחי של ביבי הוא אך ורק בגלל שהוא לא חשב להשתמש בערבים קודם ועכשיו צריך להפוך אותם ללא לגיטימיים.

אם.

בינתיים הוא לא יצר איתם קואליציה. כמו שגם ברק בזמנו לא יצר איתם קואליציה. וגם אולמרט לא. וגם מפא"י ההסטורית לא.

אתה צודק לחלוטין שהם גוש פוליטי. ועדיין, זכותם של אנשים להרתע מהקמת קואליציה עם גוש ששולל את ישראל כמדינה יהודית ציונית ומזהה עם הפלסטינים בצורה טוטאלית (ובצדק מבחינתם. הם פלסטינים מבחינת העם שלהם).

ממה מפחדים? מהגבלות על פעילות בטחונית של צה"ל שעלולות לצוץ דווקא בדברים השופטים וה"קטנים" יותר כי דווקא לגביהם קל יותר למתוח את החבל.

מדרישות קטנות לצמצום האופי היהודי של המדינה. שוב, הם לא יבקשו מחר בבוקר לשנות את ההמנון. אבל לנסות ולחדש למשל את איחוד המשפחות של ערביי השטחים עם ערביי ישראל בתחומי ישראל ובכך ליצור אזרוח של פלסטינים. בבקשות קטנות שיכולות להוות פסיעות קטנות להכרה בהם כמיעוט לאומי עם כל הנגזרות על כך (בדיוק כמו שכתוב במצע שלהם).

גם האמירה ש"להתנגד למשותפת זו גזענות והפיכתם ללא לגיטימיים" היא דמגוגיה. 

הבעיה שלי היא לא עם היותם ערבים. הבעיה שלי איתם היא פשוטה - דיעות פוליטיות. גם בדיעות הפוליטיות שלי (ואני מרכז ימין גג) מרצ היא משהו שאני לא יכול להסתדר איתו בקואליציה. בדיוק כמו שלתומך מרצ לא יהיה שום רצון ואפס תמיכה לקואליציה עם חרדים (זוכר את צעקות ה"רק לא ש"ס!!!" אחרי נצחון ברק ב-99' בכיכר רבין?)

Just now, pirlo_21 said:

לא כתבתי מטומטם, זה אתה הוספת. אין לי טעם בריבים כאן.

ואם האמנת שהליכוד ידיחו את ביבי בשביל אחדות עם גנץ, אז אתה אפילו יותר תמים מאשר שיערתי.

מישהו לפנייך רשם, הכל טוב זה בהומור. 

האמונה שלי הייתה כמו שרשמו מעליי, שיגיעו להבנה של איחוד וסיום כהונתו של הקיסר, בציפייה שהליכוד לא יקבלו את כמות המנדטים שקיבלו ולאור תחלית המשפט של ביבי, אפילו שיסכימו לרוטציה. 

ובוא נגיד שבתור אזרח ממוצע שלא מעורב יותר מדי בפוליטיקה אני אכן תמים מאוד, כמוני יש עוד ציבור גדול מאוד. צריך להאמין למשהו אתה יודע...

3 דקות לפני, החתול הצהוב said:

הבעיה שלי היא לא עם היותם ערבים. הבעיה שלי איתם היא פשוטה - דיעות פוליטיות. גם בדיעות הפוליטיות שלי (ואני מרכז ימין גג) מרצ היא משהו שאני לא יכול להסתדר איתו בקואליציה. 

מדויק, ואף יותר מזה חתול, בין טיבי, תמא-סלימאן מטאנס שחאדה, איימן עודה ועופר כסיף, אני סולד הכי הרבה מהאחרון.

2 דקות לפני, חבסוס said:

מישהו לפנייך רשם, הכל טוב זה בהומור. 

האמונה שלי הייתה כמו שרשמו מעליי, שיגיעו להבנה של איחוד וסיום כהונתו של הקיסר, בציפייה שהליכוד לא יקבלו את כמות המנדטים שקיבלו ולאור תחלית המשפט של ביבי, אפילו שיסכימו לרוטציה. 

ובוא נגיד שבתור אזרח ממוצע שלא מעורב יותר מדי בפוליטיקה אני אכן תמים מאוד, כמוני יש עוד ציבור גדול מאוד. צריך להאמין למשהו אתה יודע...

הכל ברוח טובה אחי :)

Just now, Echoes said:

אבל אתה גם טועה בלי סוף בדברים שאתה אומר ומכריז פה, גם חסר מושג אפסי על הקהילה החרדית בישראל ותוקף אותה באוטואנטישמיות ורשעות מזעזעת וגם מתנשא פה על כולם. זה לא אפשרי, זה לא עובד ביחד.

זה כבר לא קשור לפוזיציה, זה קשור ללהיות בן אדם.

זה שאתם/אתה יורדים למגננה של קללות ושיח רדוד לא הופך אתכם לצודקים, כמה שזה מרגש באותו רגע.

תהיה ענייני או אל תהיה בכלל.

הנקודה שלי הייתה מההתחלה ששני הציבורים, חרדים וערבים הם כלי פוליטי עם אותה תועלת למדינת ישראל שאחד הוא לגיטימי ואחד לא בגלל מגמתיות של מפלגת השלטון.

איך אתה סותר את זה?

2 דקות לפני, החתול הצהוב said:

אם.

בינתיים הוא לא יצר איתם קואליציה.

אתה צודק לחלוטין שהם גוש פוליטי. ועדיין, זכותם של אנשים להרתע מהקמת קואליציה עם גוש ששולל את ישראל כמדינה יהודית ציונית ומזהה עם הפלסטינים בצורה טוטאלית (ובצדק מבחינתם. הם פלסטינים מבחינת העם שלהם).

ממה מפחדים? מהגבלות על פעילות בטחונית של צה"ל שעלולות לצוץ דווקא בדברים השופטים וה"קטנים" יותר כי דווקא לגביהם קל יותר למתוח את החבל.

מדרישות קטנות לצמצום האופי היהודי של המדינה. שוב, הם לא יבקשו מחר בבוקר לשנות את ההמנון. אבל לנסות ולחדש למשל את איחוד המשפחות של ערביי השטחים עם ערביי ישראל בתחומי ישראל ובכך ליצור אזרוח של פלסטינים. בבקשות קטנות שיכולות להוות פסיעות קטנות להכרה בהם כמיעוט לאומי עם כל הנגזרות על כך (בדיוק כמו שכתוב במצע שלהם).

הבעיה שלי היא לא עם היותם ערבים. הבעיה שלי איתם היא פשוטה - דיעות פוליטיות. גם בדיעות הפוליטיות שלי (ואני מרכז ימין גג) מרצ היא משהו שאני לא יכול להסתדר איתו בקואליציה. 

אני חושב שהתרחישים שתיארת קצת הזויים, מצד שני, אני כן רואה את הטבעת ההלכתית הולכת וסוגרת לפי הצורך של ביבי.

אז אפשר לתת לערבים לשחק בדמוקרטיה כל עוד אין להם סיכוי לנצח? 

Just now, Saar said:

אני חושב שהתרחישים שתיארת קצת הזויים, מצד שני, אני כן רואה את הטבעת ההלכתית הולכת וסוגרת לפי הצורך של ביבי.

למה הזויים? אני לא מדבר על כך שמחר בבוקר אם יגידו לגנץ "או ביטול אופיה היהודי של ישראל או שהלכה לך הקואליציה". 

שינויים , בטח רדיקליים, מתחילים הרבה פעמים בפסיעות קטנות. 

בדיוק אגב כמו שאני לא חושב שאם מרצ מחר בבוקר בקואליציה אז זהו, צה"ל לא יירה יותר קליע אחד בתקופת כהונתם בקואליציה למרות שמרצ היא סמן שמאלי מאוד בענייני בטחון. 

יכול לומר שמבחינתי לפחות הגוש הערבי הוא חלק מהמשחק הפוליטי לכל דבר ועניין. אני פשוט בדיעותיי לא מוצא שום מכנה משותף שיכול לשים אותם בקואליציה שמתאימה לדיעות שלי (ושוב - אני מרכז לגמריי). גם מרצ, כמו שציינתי, היא בעייתית מבחינתי ואגב - מהצד השני אין לי אהבה רבה לגוש הפוליטי החרדי. האם זה הופך את הגושים/כוחות הללו ללא לגיטימיים? ממש לא. הם פשוט רחוקים מהדיעות שלי מידיי. 

Just now, Saar said:

זה שאתם/אתה יורדים למגננה של קללות ושיח רדוד לא הופך אתכם לצודקים, כמה שזה מרגש באותו רגע.

תהיה ענייני או אל תהיה בכלל.

הנקודה שלי הייתה מההתחלה ששני הציבורים, חרדים וערבים הם כלי פוליטי עם אותה תועלת למדינת 

אפשר בהחלט לתת להם להצביע ואפשר עוד יותר לצפות מכל מפלגה אשר קוראת לעצמה ציונית לא לשבת ולא להתמך ע"י מפלגה שחורטת על דגלה מאבק במדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ולא מוכנה להכיר בזה ומתנגדת לכל סמלי המדינה.

תוקם רשימה ערבית שתכיר במדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ואז יהיה בסיס להדברות על הצטרפות לקואליציה ולממשלה.

2 דקות לפני, החתול הצהוב said:

למה הזויים? אני לא מדבר על כך שמחר בבוקר אם יגידו לגנץ "או ביטול אופיה היהודי של ישראל או שהלכה לך הקואליציה". 

שינויים , בטח רדיקליים, מתחילים הרבה פעמים בפסיעות קטנות. 

בדיוק אגב כמו שאני לא חושב שאם מרצ מחר בבוקר בקואליציה אז זהו, צה"ל לא יירה יותר קליע אחד בתקופת כהונתם בקואליציה למרות שמרצ היא סמן שמאלי מאוד בענייני בטחון. 

יכול לומר שמבחינתי לפחות הגוש הערבי הוא חלק מהמשחק הפוליטי לכל דבר ועניין. אני פשוט בדיעותיי לא מוצא שום מכנה משותף שיכול לשים אותם בקואליציה שמתאימה לדיעות שלי (ושוב - אני מרכז לגמריי). גם מרצ, כמו שציינתי, היא בעייתית מבחינתי ואגב - מהצד השני אין לי אהבה רבה לגוש הפוליטי החרדי. האם זה הופך את הגושים/כוחות הללו ללא לגיטימיים? ממש לא. הם פשוט רחוקים מהדיעות שלי מידיי. 

אבל אתה גם לא קראת לי בוגד, מי שכן קרא, הוא נכנס לקטגוריה שלך של "פשוט לא מסכים" או מישהו שעוצם את העיניים למציאות ובסוף יהיה בעד אפרטהייד ואלימות רק כדי לשמור על יהדות המדינה? כי יבוא יום שגם הדמוקרטיה לא תמנע את זה. ביום שהחילונים, חרדים וערבים יקבלו ייצוג של שליש,שליש ושליש. מה יקרה?

Just now, Saar said:

אבל אתה גם לא קראת לי בוגד, מי שכן קרא, הוא נכנס לקטגוריה שלך של "פשוט לא מסכים" או מישהו שעוצם את העיניים למציאות ובסוף יהיה בעד אפרטהייד ואלימות רק כדי לשמור על יהדות המדינה? כי יבוא יום שגם הדמוקרטיה לא תמנע את זה. ביום שהחילונים, חרדים וערבים יקבלו ייצוג של שליש,שליש ושליש. מה יקרה?

ביום שבו ישראל תהיה עם 40 ח"כים חרדים ו-40 ח"כים ערביים היא כבר לא תהיה ישראל שאתה ואני גדלנו בה וקיימת היום.

(אגב, מבחינה דמוגרפית הערבים לא גדלים. המגזר שצומח הכי הרבה הוא החרדי. אצל הערבים יש נסיגה בגידול).

9 דקות לפני, pirlo_21 said:

אפשר בהחלט לתת להם להצביע ואפשר עוד יותר לצפות מכל מפלגה אשר קוראת לעצמה ציונית לא לשבת ולא להתמך ע"י מפלגה שחורטת על דגלה מאבק במדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ולא מוכנה להכיר בזה ומתנגדת לכל סמלי המדינה.

תוקם רשימה ערבית שתכיר במדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ואז יהיה בסיס להדברות על הצטרפות לקואליציה ולממשלה.

גם אני הייתי שמח יותר אם הרשימה המשותפת הייתה "ציונית" יותר, אבל זה לא המצב. נתנו להם להצביע, יש להם אפשרות לחבור לרוב אז עכשיו זה לא מקובל על הצד שכביכול הפסיד? אתה רואה פה את הבעיתיות?

בדיוק כמו שמצביעי הליכוד מתעצבנים שה"שמאל" מזלזל בבחירות שלהם, ככה גם אני לא חושב שנכון עבורכם להיעלב בשבילי או בשביל מי שהצביע כחול לבן, ציוני או לא ציוני.

פתאום להצביע על שקרים בקמפיין של הצד השני? נו באמת..

5 דקות לפני, Saar said:

גם אני הייתי שמח יותר אם הרשימה המשותפת הייתה "ציונית" יותר, אבל זה לא המצב. נתנו להם להצביע, יש להם אפשרות לחבור לרוב אז עכשיו זה לא מקובל על הצד שכביכול הפסיד? אתה רואה פה את הבעיתיות?

בדיוק כמו שמצביעי הליכוד מתעצבנים שה"שמאל" מזלזל בבחירות שלהם, ככה גם אני לא חושב שנכון עבורכם להיעלב בשבילי או בשביל מי שהצביע כחול לבן, ציוני או לא ציוני.

פתאום להצביע על שקרים בקמפיין של הצד השני? נו באמת..

הכל טוב ויפה, אבל כשכ"ל השכם וערב אמרו שהם לא מתכוונים להשען אליהם ולהתמך עליהם ולחבור אליהם ואחרי יומיים משנים את דעתם זה, איך נאמר, קצת מגוחך. בטח בסוגיה שמה לעשות - רגישה מאוד לחברה הישראלית ברובה .

אני מכיר אנשים שהצביעו כ"ל שלא יצביעו להם בבחירות הרביעיות (ויהיו לדעתי כאלה) בגלל החבירה למשותפת. 

1 דקה לפני, החתול הצהוב said:

הכל טוב ויפה, אבל כשכ"ל השכם וערב אמרו שהם לא מתכוונים להשען אליהם ולהתמך עליהם ולחבור אליהם ואחרי יומיים משנים את דעתם זה, איך נאמר, קצת מגוחך. בטח בסוגיה שמה לעשות - רגישה מאוד לחברה הישראלית ברובה .

אני מכיר אנשים שהצביעו כ"ל שלא יצביעו להם בבחירות הרביעיות (ויהיו לדעתי כאלה) בגלל החבירה למשותפת. 

אני גם חושב שבמצב הנוכחי אנחנו הולכים לבחירות שוב, אבל לא רואה אנשים עוברים מכחול לבן לליכוד, בטח לא ברמה שתשנה את גודל הגושים.

נראה מה יהיה במשפט.

חוק יסוד הכנסת סעיף 7א:

רשימת מועמדים לא תשתתף בבחירות לכנסת ולא יהיה אדם מועמד בבחירות לכנסת, אם יש במטרותיה או במעשיה של הרשימה או במעשיו של האדם, לרבות בהתבטאויותיו, לפי הענין, במפורש או במשתמע, אחד מאלה:

(1)   שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית;

(2)   הסתה לגזענות;

(3)   תמיכה במאבק מזוין, של מדינת אויב או של ארגון טרור, נגד מדינת ישראל.

1 hour ago, Saar said:

הנה עוד גבר שלא מסוגל להתמודד עם טיעונים אז עובר לקללות בפורום אנונימי.

שמעו, הרמה פה נמוכה.

וואלה הרמה נמוכה. יכול להיות שכדאי לך לנסות בשדים, שם אנטישמיות וחיבה למחבלים מתקבלות בהבנה.